Dodaj do ulubionych

mleko z piersi?

13.08.12, 18:52
Witam serdecznie!

Poczytuję to forum od jakiegoś czasu.. Od pół roku staram się o dzidziusia. Mam już 31 lat. Niby wszystko jest ok, cykle regularne (29-31 dni), miesiączki niestety bardzo bolesne i obfite, ale cóż, podobno ma tak boleć. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę już od 3 lat. Kilka razy podczas wizyty u ginekologa, podczas usg dowiedziałam się że właśnie mam owulację, płodny śluz sama widzę, więc lekarz twierdzi, że wszystko jest ok i mam próbować do skutku. Ostatnio (w drugiej połowie cyklu) zauważyłam, że z jednej piersi leci mi biały płyn. A później już bezbarwny... Lekarz stwierdził że to się zdarza i nie mam panikować.. Nie skierował mnie na żadne badania, tylko zrobił usg piersi..

Powiedzcie mi Kochane, czy taki wyciek jest normalny? Bo jakoś nie chce mi się wierzyć i podejrzewam, że to może mieć związek z tym że nie mogę zajść w ciążę...
Edytor zaawansowany
  • any-time 13.08.12, 19:45
    specjalistką nie jestem - ale wygląda mi to na zbyt duży poziom prolaktyny, a to może powodować problemy z owulacją.
    Jeśli lekarz nie widzi z tym żadnego problemu i nie kieruje na badania, nawet tak podstawowe jak poziom hormonów, radzę zmienić lekarza, najlepiej na specjalistę od niepłodności.
  • malpkap 13.08.12, 21:57
    ja właśnie jestem na etapie zmiany lekarza, bo moja gin właśnie ignorowała kompletnie hormony, bo "przecież ma pani regularne cykle".
    teraz zrobiłam badania na własną rękę, żeby nie tracić kolejnego miesiąca i z wynikami idę do nowego specjalisty.
    wyszła mi własnie podwyższona prolaktyna, mimo braku objawów typowych (które u ciebie są), wysokiego progesteronu i zdrowej tarczycy
  • kathrinn82 13.08.12, 22:04
    też obstawiam prolaktynę...ale jeśli to jednorazowy przypadek, to rzeczywiście nie ma się czym przejmować, pewnie wszystko jest oksmile
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20;19/st/20110806/k/acc9/preg.png
  • any-time 13.08.12, 22:13
    Jednorazowy, czy nie jednorazowy, przy takich objawach i staraniu o dziecko, lekarz powinien skontrolować poziom hormonów, bez tego nie dowie się czy prolaktyna jest stale podwyższona czy to właśnie jednorazowe...
  • kotkowa 14.08.12, 13:41
    Zbadaj prolaktynę - ja też mam taki wyciek - miałam za wysoką prl, teraz staram się o drugie dziecko i zbijam ją Bromergonem, chociaż wyciek jest nadal. Czasem to faktycznie nic takiego, a czasem objaw podwyzszonej prolaktyny.
    --
    synek Krzyś (ur. 13.04.2010 r.)
  • malpkap 14.08.12, 15:18
    Dodatkowo samoistny wyciek może świadczyć (choć oczywiście nie zawsze) o zmianach nowotworowych w obrębie sutka.
  • czarna.mysza 14.08.12, 20:11
    Byłam u innego lekarza. Normalnego. Zrobił i usg (tamten niby też) i zobaczył że mam torbiele w obu piersiach. Skierował mnie do onkologa i na badanie prolaktyny. Zaczynam więc biegać po lekarzach wink Zobaczymy co z tego wyjdzie... Jestem jakoś dobrej myśli. Przecież musi być dobrze.
  • naftalka5 16.08.12, 19:39
    Podepnę się, żeby nie zakładać nowego, podobnego wątku. smile
    Dwa lata temu urodziłam dziecko. Karmiłam je kilka tygodni.
    Do tej pory przy lekkim ściśnięciu brodawki leci gęsty biały płyn. Zrobiłam dziś badanie prolaktyny. Wynik 14 przy normie do 25.
    Cykle od ok pół roku, po leczeniu infekcji HPV rozregulowały się, 26-33dni.
    Do lekarza idę dopiero we wrześniu.
    Macie może jakieś pomysły czemu tak się dzieje i jakie badania mogę jeszcze zrobić?
    Powoli zaczynam myśleć o drugim dziecku i wolę od razu pewne problemy wykluczyć lub zacząć leczenie.
    Z góry dziękuję smile
    --
    http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/d8otbvufp.png
  • lidek0 17.08.12, 14:29
    Sma prolaktyna to za mało, zbadaj od razu komplet hormonów, oszczędzisz dużo czasu
    --
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • czarna.mysza 17.08.12, 20:40
    do lidek0 - komplet to znaczy jakie jeszcze??

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka