• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

badanie nasienia interpretacja wyników Dodaj do ulubionych

• 28.08.12, 23:00
    Proszę o interpretacje wyników męża. Jaka jest szansa na zapłodnienie naturalne ? czy z takimi wynikami jesteśmy już skazani na inseminację lub in vitro......... ?
    Czy udało wam się pomimo złych wyników ?

Wiek - 29
    Abstynencja - 5
    Czas upłynnienia - 20
    pH - 7,9
    Liczba plemników - 11,8 mln/ml
    Całkowita liczba plemników - 64,9 mln/ejakulat
    Ruchliwość typu A+B - 13%
    Typ A - 8%
    Typ B - 5%
    Typ C 41%
    Typ D 46%
    Liczba plemników typu A+B 1,5 mln/ml

Morfologia:
    Objętość - 5,5
    Upłynnienie - 20
    pH - 7,9

Na 100 obserwowanych plemników:
    *formy typowe - 2
    *formy atypowe - 98

Obserwowane nieprawidłowości:
    *defekt główki - 98
    *defekt wstawki - 15
    *defekt witki - 28
    *krople cytoplazmy - 16
    Zaawansowany formularz
    • 28.08.12, 23:04
      Mój mąż miał podobne wyniki z tym, że 100 % nieprawidłowych plemników. Po 3 m-cach brania witamin wyniki się znacznie poprawiły /7% prawidłowych/. Na razie dalej staramy się ale mamy już dzieci.
      • 28.08.12, 23:38
        Pocieszyłaś mnie trochę.... Mój też łyka witaminki tzn androvit i kwas foliowy. Po miesiącu chce się przerzucić na proxeed plus.... a po 3 miesiącach powtórzy badania....
        Ps Jakie witaminy bierze Twój mąż ?
        • 29.08.12, 09:35
          Mój mąż na początku brał PROFERTIL /10 dni bo tylko tyle mieliśmy/ a obecnie Androform SPX /opakowanie na 3 m-ce/ ale te wszystkie witaminy są z Niemiec.
          Ja też brałam Profertil female a obecnie beparent women.
          • 29.08.12, 10:44
            A czy lekarz-androlog zalecił takie właśnie witaminy, czy wybraliście je na chybił trafił i na podstawie opinii z internetu/od znajomych?
            • 29.08.12, 13:01
              U nas w mieście nie ma androloga ale jest dobry urolog i to on podał nam kilka nazw witamin, które mąż może brać. Jednak te "niemieckie" witaminy dostaliśmy od ginekologa z Niemiec, który przepisuje je właśnie parom, które mają problemy z zajściem w ciążę.
              • 05.09.12, 21:41
                koala0405 mój mąż robił w tamtym tygodniu usg jądra i okazało się, że przechodził kiedyś zapalenie w konsekwencji czego ma teraz wodniaka jądra, a to z kolei spowodowało obniżoną jakość nasienia.... Jutro się okaże co dalej... Twój robił usg ?
                • 06.09.12, 11:11
                  Mój m. robi usg dwa razy w roku ale z innych powodów zdrowotnych
                  • 06.09.12, 13:43
                    Na basen niech pochodzi, bardziej to pomoże.
                    • 18.09.12, 13:33
                      Odświeżę nieco wątek. Mam pytanie do osoby powyżej: dlaczego akurat basen?
              • 29.07.13, 08:07
                Hej,
                piszę w sprawie wypowiedzikoala0405,niedawno mojemu mężowi lekarz zalecil Profertil 2 tabl.dziennie bo seminogram wyszedl nieciekawie,za trzy miesiace ma wykonac kolejny.Napisz co slyszalas o tym leku(szczególnie interesuje mnie opinia tego lekarza z Niemiec),pomaga??warto go stosowac,jakie sa Wasze doświadczenia??

koala0405 napisała:

> U nas w mieście nie ma androloga ale jest dobry urolog i to on podał nam kilka
                > nazw witamin, które mąż może brać. Jednak te "niemieckie" witaminy dostaliśmy o
                > d ginekologa z Niemiec, który przepisuje je właśnie parom, które mają problemy
                > z zajściem w ciążę.
                • 19.02.14, 17:46
                  Mój mąż stosował profertil przez półtora miesiąca i wkońcu po 5 latach jestem w naturalnej ciąży. Mąż dostał ten lek ponieważ jego wyniki nie nadawały się nawet do inseminacji a tu taka niespodzianka.
                  Mam do sprzedania 45 tabletek bo mąż nie zdążył zużyć.
                  Sprzdam za 160 zł
                  opakowanie pełne ma 60 tabletek ( kosztuje 240 zł)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.