Dodaj do ulubionych

histeroskopia w Łodzi

IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 08.07.04, 17:35
gdzie w Łodzi można zrobić histeroskopie? ile kosztuje? i czy wcześniej
trzeba wykonać jakieś badania? bardzo proszę o informacje na ten temat
dziękuję i pozdrawiam,
basia
Edytor zaawansowany
  • Gość: kinga IP: *.w81-53.abo.wanadoo.fr 08.07.04, 18:33
    histereskopie mozesz wrobic w gamecie 645 77 77 ale nie wiel ile to kosztuje.
    PoZDrawiam
  • Gość: Nika IP: *.toya.net.pl 08.07.04, 19:10
    mozesz zrobic w CZMP w ramach NFZ. Moja mama robila. Musisz sie wczesniej
    umowic z jakims lekarzem stamtad. Lezesz po zabiegu jeden dzien i do domu. Nie
    ma co przeplacac, jak moze byc za darmo, a pieniadze na pewno Ci sie przydadza
    na cos innego.
  • Gość: basia IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 08.07.04, 20:15
    dziękuję za odpowiedzi, ale podobno na NFZ bardzo długo się czeka. Oczywiście
    wolałabym zaoszczędzić pieniądze. Dopiero w następnym cyklu lekarz zadecyduje
    czy mam robić histeroskopię, ale wolę wcześniej zasięgnąć informacji na ten
    temat, żeby oswoić się z problemem. Czy inne łódzkie szpitale też wykonują ten
    zabieg?
    basia
  • Gość: Nika IP: *.toya.net.pl 08.07.04, 21:24
    mama czekala tydzien. Przedtem poszla prywatnie do lekarza ktory pracuje w CZMP
    i dostala od niego skierowanie do szpitala. Wiem na pewno ze robia tez w
    szpitalu MSW. Oddzial tam jest super, wszystko po remoncie. Naprawde wymarzone
    warunki. Mozesz isc prywatnie do dr Jacka Opinca na Zachodnia (50zl wizyta) i
    umowic sie z nim, bo on tam pracuje. Ja bylam jego pacjentka w szpitalu MSW i
    bylam bardzo zadowolona.
  • Gość: basia IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 08.07.04, 23:13
    Nika bardzo Ci dziękuję. Jak już będzie decyzja, że konieczny jest ten zabieg,
    to przynajmniej wiem od czego zacząć.
    pozdrawiam,
    basia
  • gg24 09.07.04, 10:26
    Histeroskopię robią w CZMP np. na oddziałe rozrodczości. Ja w tamtym roku
    miałam tak robioną laparoskopię. Najlepiej jeżeli zabieg przeprowadza lekarz
    prowadzący, na swoim oddziale, wtedy nie trzeba długo czekać.
    pozdrawiam!
  • Gość: basia IP: *.lodz.msk.pl / 62.233.147.* 09.07.04, 20:14
    mój lekarz nie pracuje w CZMP więc nie mam co liczyć na krótki okres
    oczekiwania, zasugerował wykonanie zabiegu w prywatnej klinice.
    dziękuję
    basia
  • Gość: Basia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.04, 19:43
    Hiseroskopia jest przeprowadzana w Gamecie. Diagnostyczna 800 PLN, Operacyjna
    1200PLN. Nie jest konieczny pobyt szpitalny. Czas oczekiwania 0 dni
  • ka_karina 08.01.19, 13:19
    Postanowiłam podzielić się z Wami swoją historią. Sama często korzystałam z informacji zamieszczonym na forum, więc może również ja komuś pomogę.
    W połowie grudnia robiłam profilaktycznie USG transvaginalne i kazało się, że prawdopodobnie mam dwa polipy macicy (endometrialne, których nie widać podczas badania ginekologicznego) wielkości 4 i 8 mm oraz mięśniak 15 mm. Ginekolog powiedział, że mięśniak jest mały i nie groźny, ale koniecznie trzeba usunąć polipy i dlatego wystawił mi skierowanie do szpitala na histeroskopię, a ja wpadłam w panikę.
    Mam 38 lat, nie rodziłam, regularnie chodzę do ginekologa, nie biorę żadnych leków. Ostatnia cytologia, jak i wszystkie poprzednie, prawidłowa.
    Zaczęłam zastanawiać się czy wcześniej odczuwałam jakieś nieprawidłowości: miesiączki od zawsze miałam bolesne, ale niezbyt obfite, czasem pobolewa mnie dół pleców, ale myślałam, że to przez siedzącą pracę. Jedyne co zauważyłam to to, że podczas dni płodnych miałam od kilku miesięcy upławy w kolorze lekko pomarańczowym, a wcześniej były przeźroczyste.

Mieszkam w Łodzi, zaczęłam dzwonić po szpitalach, ale nie mogłam niczego się dowiedzieć albo informowano mnie o odległych terminach.
    W końcu osobiście udałam się do prywatnego szpitala na ul.Ciesielskiej. Recepcja skierowała mnie od razu do lekarza (w tym samym dniu bez czekania na wizytę), który zrobił krótki wywiad i zapisał mnie na zabieg na 7 stycznia refundowany przez NFZ, ( termin 6 dni po miesiączce).
    Przed zabiegiem musiałam wykonać morfologię, APTT i jonogram - skierowanie dostałam od ginekologa, badanie bezpłatne, wynik na drugi dzień. W wynikach zauważyłam, że trzy wskaźniki są poniżej/powyżej normy i znowu zaczęłam panikować, ale zapytałam internistę i okazało się, że odchylenia od normy są nieznaczne i ogólnie wyniki są OK.
    7 stycznia o godz. 8 rano stawiłam się w szpitalu na czczo, zgodnie z m.in waszym poradami zabrałam ze sobą: koszula nocna, szlafrok, klapki, podpaski, woda, coś do jedzenia, długopis, wyniki badań (w tym grupa krwi), dowód osobisty, NIP mojego pracodawcy.
    W recepcji wypełniłam ankiety i zaprowadzono mnie do pokoju, gdzie dostałam koszulę i musiałam się przebrać i położyć do łóżka. Wszystko szło bardzo sprawnie, a obsługa była bardzo miła. Ok 09:30 zawieziono mnie na salę operacyjną, krótka rozmowa z anestezjologiem, założono mi wenflon i poproszono mnie o położenie się na łóżku/fotelu ginekologicznym.
    Obudziłam się po po pół godzinie w pokoju pooperacyjnym, od razu zapytano mnie czy coś mnie boli. Odczuwałam ból jak podczas miesiączki w dole brzucha, otrzymałam ketanol przez wenflon i po kilku minutach nic mnie nie bolało, tylko czułam się senna.

Po ok godzinie zawieziono mnie do pierwszego pokoju, gdzie przez godzinę odpoczywałam oglądając TV, trochę krwawiłam, ale na łóżku ktoś z personelu położył wcześniej specjalną podkładkę. Przyszedł lekarz i powiedział, że faktycznie miałam dwa malutkie polipy, które zostały usunięte przez elektroresekcję oraz został pobrany wycinek endometrium z okolicy polipa do badania histopatologicznego.
    Poinformowano mnie, że prze ok tydzień mogą pojawiać się plamienia. Jeżeli będę odczuwać ból, to mogę wziąć leki przeciwbólowe i/lub Nospę.

Dostałam jeszcze obiad, ubrałam się i ok 13:00 mąż zabrał mnie do domu. Wczoraj czułam się zmęczona, troszkę krwawiłam, ale nic mnie nie bolało. Dziś nadal jest OK, nic mnie nie boli.
    Teraz pozostaje czekanie 21 dni na wyniki biopsji. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Trzymajcie kciuki i nie bójcie się tej histeroskopii, bo nie ma czego!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.