Dodaj do ulubionych

dziwny pęcherzyk na usg

04.06.13, 19:10
Cześć dziewczyny wiem,że podobne tematy już się pojawiały ok roku temu ale chcę powtórzyć temat gdyż :
W ostatnią środę byłam na wizycie u ginekologa (jestem po łyżeczkowaniu 17.01.2013 - ciąża obumarła 8 tyg.) miałam już 3 @ jednakże nie regularne.
Na tej wizycie gin.stwierdziła,że wszystko jest ok tylko mam (tu nie dosłyszałam jaki) ale pęcherzyk który widziałam-powiedziała,że do 3 cykli powinien pęknąć,zniknąć.
Dodatkowo poinformowała mnie,że na dniach powinnam dostać okres.
Jutro minie tydzień od wizyty,okresu dalej nie mam a do tego zrobiłam test ciążowy - wynik pozytywny.
Czy możliwe żebym była w ciąży? A może ten pęcherzyk to puste jajo płodowe? (ale czemu gin.by nie powiedziała) ?
Sama nie wiem co myśleć czy któraś z Was miała podobną sytuację?
Edytor zaawansowany
  • jeza_bell 05.06.13, 15:50
    Pokaż test lekarzowi i poproś o interpretację.
    Myślę, że ciąża bardzo prawdopodobna.
    Ciche gratulacje wink
  • babybump 05.06.13, 17:37
    zrób beta hcg i powtórz po 2 dniach.
  • nunia01 05.06.13, 18:29
    Dobrze dziewczyny radzą - zrób betę. oczywiście, że jest możliwe, że jesteś w ciąży.
    Zmiana (torbiel, pęcherzyk) na jajniku może być torbielą czynnościową, albo np. nietypową pozostałością po owulacji. Powinna się wchłonąć - do kontroli przy kolejnym USG. Zmiana na jajniku nie jest pustym jajem płodowym, płód i zarodek to raczej macicasmile
    Badanie USG to tylko badanie obrazowe, nie zawsze wszystko da się jednoznacznie określić. A bardzo wczesna ciąża na USG nie jest widoczna.
  • magnolia234 06.06.13, 14:40
    skoro test pozytywny to albo jestes w ciazy albo test byl wadliwy - nie ma innej opcji, a ze nie dostalas @ to na 99% ciaza jeszcze zbyt mala aby byla widoczna na usg...gratulacjesmile
  • maaadziaaa87 06.06.13, 18:17
    Hej dziewczyny dziękuję za odpowiedzi za waszą radą poszłam i zrobiłam dziś bete jutro będą wyniki. Co do testu ciążowego to z 3 tyg.temu robiłam i był negatywny a 3 dni temu zrobiłam dwa testy i to w dzień i wyszły pozytywne.
    Zobaczymy trochę się martwię...
  • maaadziaaa87 07.06.13, 15:02
    Cześć dziewczyny odebrałam dziś pierwszy wynik bety - 1731 mIU/ml wskazuje mi 5-6 tydz.ciąży tylko czy to nie za mało? normy są takie:
    5 tydz- od 217 - 7138
    6 tydz- od 158 - 31795
    Jak myślicie? pozdrawiam.
  • bb.2013 23.06.13, 09:53
    Dziewczyny pomóżcie. nie wiem co mam ze sobą zrobić. we wtorek 18.06.2013 byłam u gina, stwierdził, że jestem 7t1dc ale jajo jest puste, kazał czekać 10 dni do kolejnego usg. ostatni okres miałam 28-04.-01.05.2013 r. Brałam antybiotyk więc na wszelki wypadek zrobiłam betę 21.05.2013 r. (poprzednio w listopadzie brałam antybiotyk i w grudniu w 8 tygodniu miałam puste jajo i łyżeczkowanie) wyszła 0,1 - czyli brak ciąży - wyłam jak głupia bo coś mi mówiło że jestem w ciąży. potem zaplanowaliśmy wakacje, 03.06.2013 byłam u gina, stwierdził, że idealnie do robienia dzidziusia. coś mnie jednak tknęło i zrobiłam betkę 06.06.2013 r. i wyszła 574.
    po powrocie 18.06.2013 r. była ta wizyta, że to 7t1d i puste jajo. zrobiłam betę 19.06. i wyszła 50 137, następna po 44 h - 72 602. czy jest możliwe żeby była taka beta i puste jajo płodowe. zaczynam powoli wariować a wizyta dopiero w poniedziałek.... skoro beta z 21.05. wykazała 0,1 to może po prostu ta ciąża jest młodsza i stąd nic nie widać..... może ktoś miał podobnie - pomóżcie....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.