Dodaj do ulubionych

Torbiel na jajniku

09.06.13, 17:28
Mam 33 lata. Już byliśmy umówieni w Invimedzie na wstępną rozmowę - będziemy musieli skorzystać z banku nasienia - kiedy ginekolog wykrył mi torbiel na jajniku. Mam zgłosić się po miesiączce, potem trzy miesiące leczenia farmakologicznego, potem być może wycięcie.

Błagam, powiedzcie, że nie tracę właśnie ostatniej szansy na macierzyństwo, zanim się kompletnie rozsypię.
Edytor zaawansowany
  • eva-braun 09.06.13, 19:57
    nie piszesz, jak duża ta torbiel, jakiego pochodzenia. Być może to torbiel tzw.czynnościowa (powstała z przetrwałego pęcherzyka Graffa) i leczeniem farmakologicznym będzie stosowanie pigułek antykoncepcyjnych. U wielu kobiet taka kuracja jest skuteczna już po pierwszym cyklu i żadne wycinania nie są konieczne. Na pewno nie tracisz ostatniej szansy!
  • zkat 17.06.13, 22:14
    Ja zaszlam w ciaze majac torbiel na jajniku i w niczym ona nie przeszkadzala
  • koralik35 17.06.13, 22:21
    Ejże, tu się lekka panika wdarła, na szczęście bezpodstawna smile młoda, z dwoma jajnikami, lekarzem który będzie leczył i wygląda na to, że dodatkowo z mądrym i wyrozumiałym mężem (panowie na ogół słowo bank lubią tylko w powiązaniu z pieniędzmiwink inne banki ich przerażają). Się nie bój Kwiecie - żadna utrata żadnej ostatniej szansy. Zaleczyć trzeba a potem zadziałać! Cierpliwości życzę - a jakbyś miała w nadmiarze to kopsnij trochę do mnie bo mi też brak wink
  • blue_orchidea 17.06.13, 23:09
    Absolutnie na tracisz mozliwości zajścia w ciąże! Wiele kobiet zachodzi w ciaze z torbielami
    --
    http://ovufriend.pl/thumb/607e927c14b1377bfade14dbb18871b3.png
  • kwiat_aloesu 21.06.13, 18:51
    Marker nowotworowy w normie, a przez kilka dni chodziłam po ścianach ze strachu. W środę idę do lekarza, miałam się zgłosić po okresie. Będzie dobrze, musi.

Dziękuję. kiss
  • eve224 22.06.13, 08:42
    Ja również mam torbiel i nawet dwie ;/ na prawym jajniku ;/ spowodowane są endmetriozą. Miałam podane przez lekarza dwa rozwiązania tj. albo laparoskopia albo invitro. Laparoskopia niosła ryzyko, że nieco za dużo może być wycięte stąd najpierw podeszliśmy do invitro, które ma uleczyć endometriozę. Póki co bez skutku ;/ Czekamy na Maleństwo i wyleczenie choroby.

Przede wszystkim nie można się denerwować. Życzę POWODZENIA I TOBIE !!!
  • jadwiga900 13.02.18, 17:26
    Może mi ktoś pomoc dzis bylam u ginekologa i stwierdził że mam dwa torbiele jeden 3 cm drugi 4 cm. Moje pytanie brzmi czy to normalne że kazał mi leżeć płasko z nogami do góry nie chodzić wogole A co najlepsze nie wpisał mi żadnych lekow. Mam nie chodzić bo sie mogą skręcić.
  • mebloscianka_dziadka_franka 25.03.18, 18:36
    Co? I jak długo masz tak leżeć? Taka torbiel czynnościowa to się może wchłaniać 2-3 cykle...
  • kama1312 22.06.13, 14:41
    7 lat temu tez nagle u mnie wykryto torbiel, na prawym jajniku. Tylko, że była już zdecydowanie za duża na leczenie farmakologiczne... i od razu poszłam pod nóż! Torbiel była wielkości dużej pomarańczy (ok 10cm), jak się później okazało, był to potworniak.
    Wycięto mi to razem z częścią prawego jajnika, ale po zabiegu powiedziano, że w żaden sposób nie tracę przez to szansy na zajście w ciążę!
    Co prawda, od blisko 1,5 roku staram się o dziecko, ale nie sądzę, by moje problemy miały związek z tą wyciętą torbielą...
    Co prawda, resztka mojego prawego jajnika raczej nie działa, bo owuluję ciągle z lewego, ale lekarz mi powiedział, że w tym kawałku prawego jajnika są jakieś komórki, więc jest szansa, że kiedyś, jak trzeba będzie, to się uaktywni...
    Ale nie jest to ważne, istotne jest to, że lewy jajnik działa sprawnie i to jest absolutnie wystarczajace do ciąży (pod warunkiem że nie ma żadnych innych problemów).
    Tak więc, nie bój się! 1 torbiel to nie koniec swiata smile
  • cecylialz 26.07.13, 13:52
    witam , nie mialam co prawda problemów z zajsciem w ciąże ponieważ nie próbowałam. w wieku 29lat bóle miesiączkowe były dla mnie nie do zniesienia, poszlam do ginekologa okazało się że jeden jajnik ma prawie 10cm(olbrzym) podejrzewali endometrioze. odrazu operacja wycięcia jajnika, przy operacji okazało się że jajnik oplata ogromny guz ,wycieli razem z jajnikiem. lekarz mówił że jesli nie zajde w ciąże przez rok mogę zapomnieć o dziecku. mineło 4 lata a ja jestem szczęśliwą mamusią rocznego chłopca. Także głowa do góry dasz rade!!!!
  • mebloscianka_dziadka_franka 25.03.18, 18:48
    Ci lekarze to naprawdę pierdzielą czasem głupoty takie, że głowa mała. Niby czemu miałabyś nie zajść w ciążę, skoro miałaś drugi sprawny jajnik? I czemu akurat do roku miałoby się ewentualnie udać, a po roku magicznie już miałabyś być na zawsze bezpłodna? Rany, aż się wkurzyłam tongue_out

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.