Dodaj do ulubionych

Grupa wsparcia Wrocław

• 17.02.15, 09:55
    ale tu cisza ! ja zaczęłam nowy cykl, w poniedziałek 23 wizyta , czekam z niecierpliwością na crio smile a co u Was ?

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje , pierwsze IVF -transfer 11.09.2013 - nieudany, drugie całe IVF-transfer dwóch zarodków 13-02-2014-nieudany , z czego transfer śnieżynki 5.2014 ,zmiana kliniki wrzesień 2014, 3 punkcja i 29.11.14 - transfer nie udany, walczę dalej mam 3 śnieżynki, 6 luty ponowna histeroskopia ,marzec crio .
  • 17.02.15, 13:13
    A tu nic obserweujemy wpisy i zastanawiamy się o czym nie wiemy?
  • 25.02.15, 15:33
    chyba nikt tu już nie zaglada... sad

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje , pierwsze IVF -transfer 11.09.2013 - nieudany, drugie całe IVF-transfer dwóch zarodków 13-02-2014-nieudany , z czego transfer śnieżynki 5.2014 ,zmiana kliniki wrzesień 2014, 3 punkcja i 29.11.14 - transfer nie udany, walczę dalej mam 3 śnieżynki, 6 luty ponowna histeroskopia ,marzec crio .
  • 25.02.15, 20:51
    Zachęcam do zmiany strategii skoro 10 lat nie wychodzi.
  • 26.02.15, 10:50
    no ja właśnie zajrzałam wink nie wiem czy mnie pamiętasz? byłam w invimedzie, ale nie byłam zadowolona (taka dluuuga historia) i skonczyalm w INVICTA.
    Pisałaś, że nie wiesz jakie badnaia jeszcze zrobic...a myślałaś o badania immunologicznych?
    pytałaś też o badania zarodków to tak kosztują te 8000 zł - wiem, nie mało...ale jeśli ma to pomóc to może warto skorzystać. Ile zostało Ci jeszcze podejść?

gocha770 napisał(a):

> chyba nikt tu już nie zaglada... sad
    >
    >
  • 27.02.15, 19:41
    Czy Pani ma na myśli selekcję preimplantacyjną?
  • 27.02.15, 19:53
    pewnie zacznie się pisanie jak wszystkie ruszymy z transferem smile
  • 27.02.15, 20:45
    Czas po transferze jest najgorszy, te czekanie dobija...

--
    5 lat starań teraz InviMed Wrocław
    24 marca transfer 3 dniowego zarodka
    4 kwietnia wynik ujemny sad
    26 luty transfer, czekamy...
  • 23.02.16, 12:44
    Ludzie Pani piszą -zmien metodę ,a Pani dalej brnie w to in vitro.
  • 27.02.15, 10:38
    Coś opustoszało to forum, szkoda...

--
  • 27.02.15, 19:34
    Czy chce Pani pogadać?
  • 28.02.15, 16:19
    chyba dlatego że kręci się tu jakiś nawiedzony naprotechnolog, który się wymądrza i wciska be wyczucia w rozmowy. mi tez pewnie zaraz coś odpisze. pewnie mi powie, że mogę adoptować albo "zmienić strategię" skoro się nie udaje. w takim towarzystwie nie mam ochoty się zwierzać.
    zapraszam na forum na Bocianie - tam takie trolle są blokowane i można sobie w wątku o IVF właśnie o IVF rozmawiać, a nie czytać o "szukaniu innych strategii" wink

--
    po I ICSI (2 transfery) sad
    plan: II ICSI 1.2015
  • 28.02.15, 18:07
    People hearing without listening.
  • 28.02.15, 18:16
    Najlepiej go ignorować smile Trzeba być naprawdę dziwnym by wchodzić na takie forum i wciskać ludziom bzdury, obrażać, krytykować i się wymądrzać. Jednak jest pewna grupa społeczna, która już tak ma i nic się na to nie poradzi. Chyba mylą forum z amboną smile

--
  • 28.02.15, 21:12
    Potrzebujecie Panie wsparcia nawet bardzo, ale jak napisałem nie słuchacie. Więc będę po prostu śledzić Wasze dalsze ... Może ambona nie jest dla Pań złym pomysłem???
  • 28.02.15, 22:36
    Proszę mnie wesprzeć i dokonać cudownego rozmnożenia ilości plemników u męża wink

Jedyne co mi pan może poradzić, żebym zgodnie z pana nauką mogła mieć biologiczne potomstwo - to unieważnienie małżeństwa (co byłoby proste) i poszukanie sobie bardziej płodnego męża. I wtedy będzie ok i zgodnie z sumieniem??

Bo co innego może mi pan poradzić, no słucham?

--
  • 01.03.15, 08:17
    Nie przedstawiła Pani merytorycznych wykładników problemów męża. Czy to jest asteno, azoospermia, czy był badany przez urologa, endokrynologa lub androloga? Skoro jest co wszczepiać to jakieś są. Może jest alergikiem lub ma inną niewykrytą dolegliwość? Nie znamy przyczyny, ale do zapłodnienia nie trzeba wielu plemników, jednak trzeba każdą z wymienionych patologii odpowienio leczyć.
    Proszę nie mieszać do tego religii bo nie o to chodzi. Rzetelne leczenie i wykorzystanie wszystkich dostępnych metod diagnostyki i terapii taki jest cel.
  • 01.03.15, 15:32
    Był badany przez wszystkich lekarzy, jest zdrowy, wysportowany, nie ma alergii. W poszukiwaniu przyczyn zrobiliśmy szczegółowe badania genetyczne, które wskazały przyczynę - nieuleczalną, bo jest to mutacja genetyczna. Plemniki ma, bardzo ładne, ale w bardzo małej ilości, za mało nawet na IUI.
    Jakieś rady?

--
  • 01.03.15, 19:48
    Jaka mutacja? I co na to genetycy? I co z dziedziczeniem? Jakie jest recesywne czy dominujące?
  • 01.03.15, 20:50
    Genetycy na to, że w najgorszym razie jeśli ewentualny syn odziedziczy tą mutację, na co ma 25% szans, to będzie niepłodny. To jedyne ryzyko genetyczne.
    Poza tym - nie da się tego leczyć, nie da się poprawić parametrów.
    Co może mi zaproponować naprotechnologia? Obserwację śluzu czy zioła?
    --
  • 01.03.15, 22:42
    Jak będę znał rodzaj mutacji to może coś więcej dodam.Mozna skonsultować z znanymi mi profesorami genetyki (ale to już chyba nie jest potrzebne).Jednak plemniki są produkowane. śluz to u kobiety (oczywiście kpina tak jak i) zioła które to każdy może sobie kupić i to jakie tylko uważa za stosowne w sklepach zilarskich .Na to nie trzeba lekarza. Mówimy o poważnych problemach z płodnością.
  • 01.03.15, 23:37
    Rodzaju mutacji nie podam, bo to nie ma tu znaczenia znaczenia - mamy za sobą konsultacje z genetykami. Jedno jedna mutacja u partnera, u mnie pełen panel badań genetycznych wykluczył mutacje.
    --
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 02.03.15, 14:31
    Przecież on się nie przyzna do bezsilności. Życzę wam powodzenia, nasze badania genetyczne wyszły dobrze ale ja po prostu produkuję za mało jajeczek, w dodatku mam tylko jeden jajnik sad. Żałuję że tej procedury nie rozpoczęłam 6 lat temu.

--
  • 02.03.15, 15:03
    ON, nie jest Bogiem i ma swoje ograniczenia. Wiadomo, że jeśli ktoś nie ma obu jajowodów to rac zej w ciążę w sposób typowy nie zajdzie. Są pewne ludzkie ograniczenia. Ja się w Boga nie bawię. Uważam dyskusję za zakończoną przez Pani koleżankę, ponieważ z jakichś względów uznała, że nie będzie ujawniać na tym forum intymnej sprawy dot. spraw genetycznych. Nie mogę się do tego odnieść i zastosować odpowiednich ziółek. Pani kuż była skonsultowana do bólu jak odniosłem wrażenie.
    Wobec takiego przebiegu sprawy jestem po ludzku bezsilny.
    Pani też życzę trzeźwej oceny swoich możliwości.
  • 02.03.15, 18:34
    Uwielbiam takie argumenty.
    Ja nie skończyłam dyskusji, serio chciałabym się dowiedzieć, co mi zaproponuje naprotechnologia. Co za różnica jaka mutacja? Jesteś genetykiem? - nie wystarczy ci informacja, że mutacja ta powoduje małą ilość plemników w nasieniu (ok. 0,3mln/ml) ale nie pogarsza jakości plemników? I jest to trwałe.

Czy naprotechnologia leczy wady genetyczne? - bo nie rozumiem co chciałbyś mi zaoferować.
    Popatrz, jestem po tylu nieudanych transferach - jestem zdesperowana, zgodzę się na wszystko co mnie doprowadzi do macierzyństwa. Tylko coś zaoferuj.

Bo na razie to tylko się migasz od odpowiedzi.

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 03.03.15, 08:24
    Pomijając ton dyskusji i niegrzeczne "tykanie" to pogadaliśmy sobie, a porada lekarska może być udzielona tak naprawdę z całą dokumentacją w gabinecie. Za uajwnianie tajemnicy lekarskiej pozbawiają prawa wykonywania zawodu. 300 tyś plemników teoretycznie wystarczy do zapłodnienia. Jeśli pani ma prawidłowe wszystkie parametry a tu należy to sprawdzić to czemu nie ma ciąży? UJeśli IVF mimo tego nie wychodzi to trzeba dodiagnozować Panią i dopiero brać się za leczenie. Jednak podejrzewam, że nie wszystko gra, a mutacja męże to ślepa uliczka. Ale z takim nastawieniem to ....??
  • 03.03.15, 10:01
    To Ty jesteś niekulturalny i arogancki. To jest forum i wymuszanie na innych jakiejś formy tytułowania jest właśnie brakiem kultury. Istnieje , na razie płynne pojęcie netetykiety, a Ty nie potrafisz się dostosować. To nie formalne spotkanie to forum gdzie każdy do każdego zwraca się w drugiej osobie. Masz z tym ewidentny problem. Przegoniłeś wszystkich z tego forum, ciekawe dlaczego? Bay bay.

--
    5 lat starań teraz InviMed Wrocław,24.03.14 transfer, 4.04.14 sad
    26.02.15 transfer, czekamy...
  • 03.03.15, 14:23
    Odezwała się adwokatka.
  • 06.03.15, 08:28
    hellove jak tam ...???? wiadomo cosik, trzyma za ciebie kciuki smile

--
  • 06.03.15, 12:37
    hej, 8 dpt. Do wczoraj było bardzo ok, ale w nocy kurcze mnie złapały, teraz znowu spokój. Miałam robić test w niedziele ale chyba sie złamie i zrobię jutro...

--
    26.02.15 transfer, czekamy...
  • 03.03.15, 23:46
    Nie oczekuje porady lekarskiej (czy naprotechnologia to dziedzina medycyny?) tylko propozycji, pomysłów na to co mogę zrobić, jak doprowadzić do poczęcia dziecka. Po to chyba jest forum? - a nie po to by odbywać konsultacje lekarskie.

Dotychczas nie przedstawiłeś żadnego pomysłu, bo owszem szansa zapłodnienia TEORETYCZNIE jest, ale jeśli przez 5 lat naturalnych starań się nie udało, to ta szansa jest TEORETYCZNA. W praktyce mam 30 lat i nie mam czasu na czekanie na cud.

Ja też byłam diagnozowana - ginekolog, endokrynolog, genetyk. Wszystkie wyniki (a było ich baaardzo dużo) mam w normie. Wzorowe, książkowe cykle i piękne endometrium.
    Z kim jeszcze się skonsultować? I czego u siebie szukać?

Nie oczekuję porady, ale pytam poważnie - co naprotechnologia może zaproponować takim osobom jak ja? (poza zmiana partnera)

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 05.03.15, 22:32
    Nie oczekuje porady lekarskiej (czy naprotechnologia to dziedzina medycyny?)
    Naprotechnologia to część medycyny zajmująca się anturalną prokreację - wymaga porady lekarskiej. Forum jest sposobem tłumaczenia, że taka porada może stwarzać sznsę, której nikt dotąd nie widział. Skoro ktoś wyraził się, że jest szansa.. nawet teoretycznie to nie kupując tego losu nie ma szans na wygraną. należy wziąć baaardzo dużo wyników i jechać do naprotechnologa aby to przejrzał. Bez tego nie ma nowej szansy. Widziałem baaardzo wiele ocenionych przez ginekologó, endokrynologów, genetykó wzorcowych wyników ,a rzeczywistośc była zaskakująco odmienna. Jak Pani będzie przekonana to dam namiary na naprotechnologa. Ja ze względu na konflikt interesów z tym forum do siebie nie będę zapraszał.Mam aż za dużo pacjentek. Ale każdy inny pochyli się nad baaardzo dużą ilością wyników. Pozdrawiam
  • 05.03.15, 22:58
    A ja znam za wiele historii naprotechnologów, którzy wmawiali pacjentkom, że "mogą naturalnie", a ciąża się nie pojawiała, a potem już było za późno nawet na IVF. Jeśli mam 30 lat to ile jeszcze lat mam chodzić do naprotechnologa i próbować naturalnie? 2, 3, 5? I co jeśli to nie przyniesie skutku? - czy wtedy będę mogła podejść do IVF czy zaproponuje mi pan adopcję dziecka?

Już przez 5 lat starałam się intensywnie, naturalnie, badałam się bardzo szczegółowo. I tak jak już pisałam - wszystkie wyniki mam w normach, więc co z nimi jest nie tak? Jeśli jakiś lekarz podważy ogólnie obowiązujące normy badań laboratoryjnych to raczej nie skłoni mnie do zaufania mu.

Leczenie niepłodności to też część medycyny, dlaczego więc z niej nie skorzystać, jeśli daje szansę na ciążę? Aktualny stan wiedzy medycznej jest taki, że przy takich parametrach nasienia ciąża naturalna będzie cudem, czyli owszem, jest to możliwe, jak to pan napisał "jest potencjał na ciążę naturalną" - ale jak długo mam jeszcze na nią czekać, na ten cud?

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 26.03.15, 14:45
    Dzień dobry! Czy ja mogę prosić na namiary do naprotechnologa?W 2013 roku podchodziłam po raz drugi do in vitro ciąża,w 10 tygodniu zabieg ciąża obumarła.W 2009 roku pierwsze in vitro dwie próby pierwsze nie udane drugie ciążą ae zakończone w 7 tygodniu poronieniem
  • 26.03.15, 14:46
    dodam jeszcze że mam ukończone 41 lat
  • 26.03.15, 16:41
    naprotechnologwroclaw@wp.pl
  • 01.03.15, 22:45
    Co może mi zaproponować naprotechnologia?
    Kenedy powiedział,
    "Nie pytaj co ameryka może dla ciebie zrobić, zapytaj co ty możesz zrobić dla ameryki..."
    Chodzi o dziecko.
  • 01.03.15, 23:35
    Oczywiście, że chodzi o dziecko.
    Pytanie w jaki sposób naprotechnologia doprowadzi do poczęcia przy tak małej ilości plemników?
    Przyczyna genetyczna ma to do siebie, że nie da się jej zmienić i poprawić parametrów.

Skąd założenie, że nie konsultowaliśmy z genetykami? Konsultowaliśmy z najlepszymi specjalistami w kraju. Każdy powiedział, że jakość plemników ok, tylko liczba bardzo mała.

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 04.03.15, 06:53
    Czy jest Pan z wrocławia?jak mozna sie z Panem skonsultowac?
  • 04.03.15, 16:01
    hej dziewczyny , ja tylko dodam że w sobotę 7 marca mam transfer, chcemy 2 zarodki, ale lekarz sie wacha , bo przepisy mówią żę ze świeżych to tak , ale z mrożonych to jeden , ale ma o mnie porozmawiać z szefem kliniki , z pełną świadomościa chce mieć blizniaki ! niech pan anprotechnolog już mi nie pisze o wadach rozwojowych i komplikacjach.... to już było, mam wiele znajomych co mają blizniaki i jest ok i mam wiele ciąż w otoczeniu naturalnych z jednym potomkiem , które jest niepełnosprawne lub nie dotrwało porodu.... przykre ale nikt nie wie co nas czeka , pozdrawiam staraczki smile dam znać po ile mi podali smile

--
  • 05.03.15, 15:16
    Jakie przepisy o tym mówią? Dlaczego ze świeżych tak a z mrożonych nie? - nie słyszałam o takich przepisach.

Ja będę miała teraz podane dwa mrożone - wskazaniem jest kilkukrotne niepowodzenie IVF smile

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 05.03.15, 22:52
    wronynyny przeczytaj ostatni post gocha770.
  • 05.03.15, 22:34
    Proszę podać adres mailowy.
  • 07.03.15, 20:22
    Polajja@o2.pl
  • 05.03.15, 09:09
    dla ootuchy dodam że kolężanka ma 6 miesięcznego synka z ivf a teraz się okazało że jest w ciązy naturalnej, u nich był czynnik męski , a tu proszę! smile

--
  • 05.03.15, 22:50
    To tylko potwierdza tezę, że miała potencjał na ciażę naturalną a nie zostało to wykryte. Może jej stan zdrowia poprawił się na tyle w międzyczasie, że te słabe plemniki wystarczyły, a może Tatuś sie poprawił zdrowotnie.
    Dla Pani wronnywy - zawsze jest szansa- oto przykład...
  • 06.03.15, 08:25
    dlatego ivf nazywane jest leczeniem niepłodności , często jak tu otwiera furtkę na następne potomstwo , ale beż z niego nie było by nic , każdy ma prawo do własnego zdania w kwestii ivf i ja jestem za, Mnie smą przez 10 lat przebadano z góry na dół i męża też, rózne leki,diety , nie zrezygnuję , walczę dalej uważam że nie innej opcji dla mnie jak ivf, jak to nie zadziała to adopcja, nie mam już siły dalej chodzić i szukać dziury w całym, pozdrawiam wszystkie smile

--
  • 18.03.15, 16:53
    3 lata czekaliśmy na tą szansę, zwiększając ją z kalendarzem w ręce. nie zdarzyła się. może się zdarzy - byłabym najszczęśliwszą osobą na świecie. ale jak skończyłam 30 lat to stwierdziłam, że już dłużej nie można liczyć na los. Wie pan, ja słyszałam o ciążach gdzie u partnerów stwierdzono brak plemników albo u partnerek niedrożne jajowody - tak, cuda się zdarzają!
    To co Pan robi jest szkodliwe społecznie - oszukuje Pan ludzi: dla kobiet po 30 każdy miesiąc, każdy rok leczenia zmniejsza szanse, bo to czekanie a wynik niepewny. Daje pan złudne nadzieje, zwodzi, ludzie panu ufają, a potem sa ludzki dramaty. Bo mężczyzna jak skończy 40 lat i nie może się pogodzić z bezdzietnością, to może zmienić partnerkę i zostać ojcem, a kobieta? - dla niej to wyścig z czasem.. To biologiczne byc albo nie być.
    A czy przeszczepom też się pan sprzeciwia? - przeszczep serca to nie leczenie, to włożenie serca z trupa do żywego człwoieka, powinno się temu człwoiekowi leczyć serce, a nie "iść na skróty" (jak niektórzy mówią o IVF) i robić przeszczep.
    Już niedługo medycyna będzie się wstydziła takich ludzi jak pan - no chyba, że nad Polską zapanują mroki średniowiecza.

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 08.03.15, 15:52
    Cześć kobietki smile
    stoimy z mężem przed dylematem gdzie podejść do IVF, jesteśmy z Wrocławia
    Którą klinikę stąd polecacie?
    Czy może warto ruszyć dalej w Polskę?

Nie czekamy na rządowy, chcemy spróbować 1 raz odpłatnie.

Od dłuższego czasu ja jestem leczona ( skłonność do PCOS, nierzadko brak owulaji, na szczęście dobrze reguje na leki typu CLO, usunięcie polipa, histeroskopia za mną- wszystko ok)
    Miesiąc temu postawiona diagnoza naszych niepowodzeń -przyczyna- mąż- b. mała ilość plemników niecałe 2mln/ml, prawdopodobnie uszkodzone nasieniowody, hormony męża prawidłowe ( oprócz podwyższonego FSH).
    Wszyscy lekarze kierują na IVF, odradzając leczenie i choćby próbe IUI.
    Jesteśmy na etapie zbierania wszystkich potrzebnych badań.

pomóżcie kochane sad gdzie się udać i komu zaufać?
    pozdrawiam ze słonecznego Wrocławia
  • 08.03.15, 18:07
    Hej!Polecam Invicta we Wrocławiu.Fachowa opieka i konkretne plany leczenia.Rządowy bez kolejek.
  • 08.03.15, 19:14
    E? Podwyższone FSH ! To jest do leczenia hormonalnego,!!! i dlatego jest mało plemników. Wkręcają Państwa , To sie leczy! Jakby miał niedrożne jajowody to by nie było na pewno plemników. In witro moze się udać ,ale nie ma wskazan przed przeleczeniem męża. Proszę się zastanowić nad cała tą kosztowną , także zdrowotniw procedurą i nie godzić się pochopnie na stymulacje hormonalne, kłucia, narażenia na metylację DNA podczas manipulacji.
    To jest wyraz bezsilności lekarzy, a nie bezwzględnej niepłodności pary.
  • 08.03.15, 21:23
    Poziom dyletanctwa medycznego naprotechnologa sięgnął zenitu. Najpierw stwierdzenie, że koncentracja plemników 0,3mln/ml powinna wystarczyć do naturalnego zapłodnienia, a teraz kategoryczny głos, że 2mln/ml wspólistniejące z podwyższonym FSH poddaje się leczeniu hormonalnemu (ciekawe, jakim konkretnie preparatem? proszę nas oświecić). I jeszcze wtrącanie do tego metylacji DNA...
    Przypominam podaną tu parę tygodni temu definicję lamera - pasuje jak ulał.
    I kto tu kogo wkręca.
    Nawiasem mówiąc, takie bezceremonialne podważanie opinii innych lekarzy (zgodnych z aktualną, popartą dowodami wiedzą medyczną) podpada pod kodeks etyki lekarskiej...
  • 08.03.15, 22:10
    Każdy lekarz leczy wg wg swojej wiedzy, nie ma w tej kwestii standardów pani adwokat iga miga. Nie ma tu podważania wiedzy innych, alternatywny sposób postępowania zgodny z tą samą wiedzą medyczną, a jak się pani chce dowiedzieć jak leczyć hormonalnie, polecam prof. Kulę z Łodzi autorytet w dziedzinie andrologii, czyli leczenia zaburzeń hormonalnych u mężczyzn. Do Łodzi z Wrocławia jedzie się nową S-ką 1,5 godziny. To przecież żaden problem aby się dowiedzieć u najlepszych. A jeszcze lepiej to przystąpić do egzaminu na medycynę i potem wyspecjalizować się w endokrynologii lub andrologii, wszystkiego się pani wycertyfikuje zgodnie z dowodami widzy medycznej.
    A w kwestii ilości plemników to widziałem ciąze przy 60 tyś. ,ale im lepsze i im więcej tym lepiej, szczególnie, że jest zaburzony poziom jednego z hormonów odpowiedzialnych za spermatogenezę.
  • 09.03.15, 00:16
    Dziękuję dziewczyny..
    Panie naprotechnolog- wraz z mężem zasięgneliśmy opinii wielu lekarzy ( tu we Wroclawiu jak i Warszawie) 3 andrologow, 2 ginekologow z klinik nieplodnosci, urologa i przyjaciela endokrynologa. Jak im nie ufac? Jak widac nie jest to diagnoza oparta na jednym zdaniu. Tak się sklada ze sama pochodzę z miasta Łodzi i nie widzę większego powodu żeby udać się do prof. Kuli po tylu diagnozach męża. Obraz usg poprawny, hormony poprawne, poza FSH na 16 poziomie. LH i testosteron w normie- wiec nie ma punktu zaczepienia. Oczywiście można by było rozpocząć dluuuga i mozolna i także kosztowna terapię hormonalną, którą MOŻE przyniesie marne skutki. Oczywiście doskonale wiem, że zdarzaja sie cuda i dochodzi do ciąży przy tak niskich i nizszych parametrach, ale jest to niebywale rzadkie zjawisko. Nie jesteśmy przeciwni in vitro dlatego nie chcemy tracić czasu kosztem naszego zdrowia psychicznego jak i coraz gorszy z mojej strony możliwości zajścia w upragnioną ciążę.
    Dziewczyny byliśmy na 1 wizycie w Polmedisie- macie na temat tej kliniki jakieś opinie?
    Zadz jutro do Invicty..
    Nam wszyscy polecaja nOvum z Warszawy i jeszcze nad ta klinka się intensywnie zastanawiamy..tylko trochę daleko.
  • 09.03.15, 10:07
    Tak sobie weszłam przypadkiem i pomyslam ze napisze Wam dla otuchy ale Gosia juz napomknęła smile dokładnie! W grudniu 2013 in vitro z którego mamy cudownego synka a teraz bach! Ciąża naturalna smile

Aha i Panie Naprotechnolog, gdyby nie ivf to pewnie w ogóle nie miałabym dzieci. Dzięki tej udanej procedurze może coś się u nas odblokowalo. Także ivf leczy smile
  • 09.03.15, 10:12
    gajeczka, ja mam synka z Polmedis smile to jest specyficzna klinika. Po pierwsze dla tego że nie sieciówka. Ale przez to ja czułam się jak w domu. Co prawda wtedy nie mieli jeszcze programu refundacji, nie wiem jak jest teraz. Mam nadzieję że ta przyjazna atmosfera, brak pośpiechu pozostał. A nie jak inne kliniki - jak na taśmie produkcyjnej (byliśmy tez w invimed).
  • 09.03.15, 11:58
    Witajcie smile
    Tez podczytuje od czasu do czasu forum z sentymentu smile Gajeczka my tez leczylismy sie w polmedis, in vitro rzadowe w pazdzierniku 2014 i aktualnie jestem w 25 tyg ciazy malo tego zdecydowalam sie rowniez w tej klinice prowadzic ciaze i jestem bardzo zadowolona smile
    TINKERBELL Wielkie Gratulacje bardzo sie ciesze ze udalo sie naturalnie, cuda sie zdarzaja hihi smile
    Gocha770 pozdrawiam Cie i trzymam mocno za Ciebie kciuki Nasza Weteranko smile
  • 09.03.15, 13:02
    Dziękuję dziewczyny! 😁
    W takim razie zaczniemy od Polmedisu smile
    Nigdzie nie moglam znaleźć opinii na temat tej kliniki a teraz kamien spadl mi z serca.
    Właśnie tez do mnie przemawia ta kameralna atmosfera smile a teraz najważniejsze wiem o Waszych sukcesach.
    kolorowa30 my bylismy na 1 wizycie u dr Sajkowskiego - przemily czlowiek. Kto wie, moze sie miniemy gdzies tam na korytarzu. smile
  • 09.03.15, 13:07
    A no iii tinkerbell07 , kolorowa30 gratulacje! 😀😁😄
  • 09.03.15, 13:43
    witaj gajeczkaa, ja również jestem pacjentką dr. Siejkowskiego, mimo iż jeszcze ie jestem w ciazy to również polecam POLMEDIS smile, 7 marca miałam crio , czekamy na betę do soboty smile

--
  • 09.03.15, 14:01
    gocha770 w takim razie trzymam mocno kciuki!!! 😁😊 żeby szybko i milo dni do soboty upływały 😉
  • 09.03.15, 14:16
    Gocha770 no to trzymamy kciuki smile
    Gajeczkaa wszystkich lekarzy mozna polecic z tej kliniki, ale naszą dzidzi mamy dzieki dr Siejkowskiemu i teraz u niego prowadzimy ciaze. Powodzenia smile
    P.S. poczytaj sobie wczesniejsze nasze posty na tym watku z tamtego roku to dowiesz sie wiecej.
    Pzdr.
  • 09.03.15, 14:30
    kolor-owa30, gratulacje!!!!

Oooo dr Siejkowski cudny człowiek. Jak byliśmy z mmiesięcznym młodym w polmedis bo musiałam pozalatwiac formalności poznał nas na korkorytarzu i pytał jak pies bo akurat w dzień punkcji miała wypadek i cały transfer to przeżywałam smile byłam w szoku ! Wziął małego na ręce. Pielęgniarka Iwona, która asystowala przy punkcji i transferze tez nas pamiętała smile także super ludzie smile
  • 09.03.15, 20:24
    Hej dziewczyny smile dawno mnie tu nie było wink

Moje cudo urodziło się 21 stycznia smile
    Zuzia ma się bardzo dobrze smile

Pamiętajcie trzeba walczyć, warto wierzyć.. a za jakiś czas przytulicie takie maleństwo jak ja i będziecie najszczęśliwsze na świecie smile

--
    Pierwsze podejście do in vitro w Invimed we Wrocławiu
    20.04- rozpoczęcie stymulacji smile
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 10.03.15, 14:27
    Dabr_aga gratuluję, super że tulicie już swoje Maleństwo smile pzdr.
  • 10.03.15, 14:27
    dabr-aga, gratulacje smile

--
  • 12.03.15, 12:03
    Heeej smile Dawno mnie nie było... miałam problemy z zalogowaniem się na forum. Co słychać Gocha? Jakieś efekty?? smile pozdrawiam!
    --
    czynnik męski - teratozoospermia
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 12.03.15, 14:26
    witaj, powinnam zbadać bete w sobotę , ale pracuję 12 h i nie będę miała jak ,wiec jutro wszystko się okaże !jeśli chodzi o objawy to takie jak zawsze na okres.... zrobiłam progesteron 3 dpt i było 34.32 a 8 dni wczesniej 0,306 ,, jest ładny , zobaczymy co powie beta jutro smile

--
  • 13.03.15, 12:31
    dziewczyny moja beta 6 dpt - 55,20 smile smile smile smile

--
  • 13.03.15, 13:55
    Witajcie,

zapisałam się na bezpłatną wizytę do invicty w końcu, chyba już mieli taką promocję, i tak wolę przed kwlaifikacją się spotkać z lekarzem. Mam dokumentyz ostatniego 1,5roku i ja mam endometriozę. Mam nadzieję, że to wystarczy....
    a no i gdyby ktoś jeszcze nie wiedział to mówię, w invikcie mają znowu bezpłatne konsultacje + zniżki na badania wstępne

gocha770 napisał(a):

> dziewczyny moja beta 6 dpt - 55,20 smile smile smile smile
    >
  • 13.03.15, 13:56
    i nie ma co się przejmować naprotechnologiem, szkoda, że nie można go zablokować
  • 13.03.15, 14:20
    Gocha770 przepiękna beta smile ale sie ciesze hihi teraz tylko bedzie rosła smile jak sie czujesz?
    GRATULACJE!!!!!!
  • 13.03.15, 14:25
    Ja dla porównania w 6dpt miałam bete 7 wiec u Ciebie jest sliczna i wysoka smile miałaś podane 2 zarodeczki? Trzymam mocno kciuki!
  • 13.03.15, 15:31
    dzięki kolorowa30, tam miałam 2 zarodki ! smile w poniedziałek powtórka , oszaleje do pon, juto i w niedzielę pracuję po 12 h ale wezmę na żadanie , czuję sie dobrze ,tylko brzuch tak ciągnie jak na okres , masakra , ryczę i nie wierzę że to własnie ja mam dodatnią betę po 10 latach smile smile smile

--
  • 13.03.15, 16:07
    Gocha ciągnięcie to bardzo dobry objaw smile smile rycz ile wlezie, łzy ze szczescia to piekna sprawa smile dobrze ze odpuszczasz prace teraz Ty i Twoje Maluchy jestescie najwazniejsi smile no to teraz piątek 13go bedzie Waszym Dniem!
    Kontaktowalas sie juz z kliniką?
    smile
  • 13.03.15, 16:24
    tak , kazali powtórzyć bete w poniedziałek , robiłam na cyklu naturalnym więc tylko folik, ale biorę też witaminy i acart i sama zaaplikowałam se luteinę 2x2 i progrynowa 1x2 bo mi nie zaszkodzi, a miałam po ostatnich razach, ale lutka mi się skończyła wieć tylko wit i folik smile do poniedziałku.

--
  • 13.03.15, 16:57
    Gratulacje Gosia, jeszcze raz smile Musi być dobrze ! Będziemy podobnie rodzić smile

--
    --
    04.2011 - początek starań
    08.2013 - pierwsze IVF-ICSI - nieudane, Invimed Wrocław
    10.2013 - zmiana kliniki - Polmedis Wrocław
  • 13.03.15, 20:46
    Gocha770 odpocznijcie sobie teraz w wekend, zobaczysz ze szybko zleci i ani sie obejrzysz i bedziesz sie cieszyc z kolejnej wysokiej bety smile
    Bardzo sie ciesze i jeszcze raz gratulacje!
  • 14.03.15, 15:33
    gocha770 ale super! 😊 Cieszą mnie takie wiadomości 😀 Gratulacje !
  • 15.06.15, 15:27
    niestety nie zostaliśmy zakwalifikowani do rządowego..AMH wyszło mi za niskie. I teraz musimy podejść do in vitro płatnie. Dla pewności wykonałam badanie już w kilku miejscach sad I teraz nie wiem czy lepiej wybrać tańszy program i dopłacać w miarę potrzeb za wizyty, leki i dodatkowe rzeczy, które będa potrzebne czy zdecydować się na ten ich pakiet all inclusive. Dziewczyny macie jakieś doświadczenia - ile to może wyjść jeśli wezmę wersję podstawową? za 6500
  • 06.05.15, 19:54

Witam wszystkich.
    Obserwuję "Grupę wsparcia Wrocław" od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zdecydowałem się napisać. Przeczytałem również całe "drzewko" i muszę przyznać, że to bardzo budujące zobaczyć, że w przeciągu 2 lat odkąd istnieje grupa, wielu forumowiczkom marzenia się ziściły. Szczerzę wam wszystkim gratuluję i jednocześnie bardzo zazdroszczę!
    Nasze dotychczasowe starania:
    - w czerwcu będzie 3 lata starań
    - niepłodność idiopatyczna
    - 3 nieudane inseminacje
    - 30.04 - pierwszy transfer, zarodek 8C, program rządowy, ICSI
    W piątek będzie pierwsza weryfikacja BHCG, to będzie 8dpt. Chciałem namówić żonę, żeby badanie zrobić 9dpt ale nie daje się przekonać.
    B-HCG 8dpt może niczego nie wyjaśnić.
  • 20.10.15, 10:02
    Nie daj się wkręcić w in vitro, to ciernista droga do nikąd...
  • 21.10.15, 14:42
    A ten mądraliński jeszcze tu pasożytuje Jezu!!! Z PIS-u jesteś czy co człowieku...

Hellove, Werka.a80 gratuluję z całego serca, nasz Szkrabek skończył już 4 miesiące i kocham go nad życie smile smile Warto było się wkręcić w.in vitro co?smile my już też zastanawiamy się na zabraniem rodzeństwa. Ściskam kiss
  • 21.10.15, 14:57
    Dzięki, zazdroszczę smile Też chciałabym już mieć dziecko na rękach smile
    --
    26.02.15 transfer, 10.03.15 sad
    14.09.15 transfer, 13.10.15 bije serduszko smile
  • 01.12.15, 14:05
    Nie leczysz mężą zgodnie z radami to nie będzie lepszego nasienia.
  • 16.03.15, 17:00
    ja tylko dodam dla starających się - wytrwałości i jak nie wychodzi to naciskajcie może zmianę leczenia lub jakieś dodatki, a miałam stretching i pewnie to własnie to pomogło, dziś 9 dpt beta 179 smile

--
  • 16.03.15, 17:27
    Gocha wspaniale, gratuluje! Masz najwspanialsza nagrode za tyle lat wytrwalosci i cierpliwosci wink
  • 16.03.15, 19:10
    Jeśli można:to po tylu niepowodzeniach czy nie trzeba heparyny? a już na pewno Zaax. Oprócz oczywiście luteiny. Powinno się oznaczać też progesteron
  • 17.03.15, 16:27
    GOcha!!!! Wspaniale big_grin GRATULACJE big_grin Cieszę się razem z Tobą!! Dawaj znać jak się miewasz, Szczęściaro! wink Trzymaj się ciepło i dbaj o siebie. To będzie dla Ciebie najpiękniejsza wiosna!

07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 18.03.15, 12:12
    dziewczyny a jakiego gina polecicie do prowadzenia ciązy, wcześniej chodziłam do mediconcept na krzycka do dr, Jarosz- bardzo fajny lekarz, teraz chyba tez tam bede chdzic, plusem jest że mają labolatorium i wyniki można podglądać w necie, napiszcie gdzie wy chodzicie ... smile

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje , pierwsze IVF -transfer 11.09.2013 - nieudany, drugie całe IVF-transfer dwóch zarodków 13-02-2014-nieudany , z czego transfer śnieżynki 5.2014 ,zmiana kliniki wrzesień 2014, 3 punkcja i 29.11.14 - transfer nie udany, walczę dalej mam 3 śnieżynki, 6 luty ponowna histeroskopia ,marzec crio , 9 dpt beta 179 smile
  • 18.03.15, 14:10
    Gocha ja prowadze ciąże u dr Siejkowskiego i jestem bardzo zadowolona choc sprzetu nie mają najwyższej jakosci wink kilka kolezanek ktore naturalnie zachodzily w ciaze tez do niego chodzily do polmedisu i kazda ma dobra opinie. Zobacz gdzie masz najblizej, ja swego czasu chodzilam do corfamedu na kluczborską, super sprzet ale zawsze byly opoznienia i to 1-2godz. W polmedisie nadal jest kameralnie i wchodze prawie zawsze o czasie. Jak sie czujesz? Odczuwasz juz jakies fizyczne dolegliwosci?
  • 18.03.15, 14:39
    dzięki kolorowa, a wizyta ciążowa kosztuje 200 zł- tak ? do kliniki mam 35 km , mogę mieć lekarza bliżej, dr.siejkowski teraz doprowadził do tej ciąży smile , jeszcze zobaczę czy będzie jedno czy 2 rodzynki, jesli chodzi o mnie to tylko lekkie ciągnięcia brzucha i czasem kują jajników, sutki zaczynają swędzieć i boleć smile smile smile

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje , pierwsze IVF -transfer 11.09.2013 - nieudany, drugie całe IVF-transfer dwóch zarodków 13-02-2014-nieudany , z czego transfer śnieżynki 5.2014 ,zmiana kliniki wrzesień 2014, 3 punkcja i 29.11.14 - transfer nie udany, walczę dalej mam 3 śnieżynki, 6 luty ponowna histeroskopia ,marzec crio , 9 dpt beta 179 smile
  • 18.03.15, 15:39
    Ja płace 150zł i z tego co wiem to taki standard na miescie wink dr Elias ma tez gabinet na Kamiennej u niej robilam pierwsze prenatalne bo w Polmedisie nie robią. Ja to teraz moze poszukalabym lekarza ktory pracuje w szpitalu w ktorym np chcialabys rodzic. Na stronach szpitali jest wykaz lekarzy, oni mają najczesciej swoje prywatne gabinety np. Dr Fuchs czy dr Zimmer ktory jest szefem porodowki na borowskiej. Wiesz, moze pozniej innym okiem beda patrzec na swoja pacjentke przy porodzie smile ja mialam podobne dolegliwosci na poczatku, pozniej zamienily sie w mdlosci.
  • 18.03.15, 15:16
    teraz zgadałam sie z siostrąbo też jest w ciązy w 12 tygodniu i chodzi do dr jaanny elisa, też pracuje w polmedis i wizyta 150 zł, byłam u nie też kilka razy, może do nie będę chodzić , byśmy z siostrą razem jezdziły, pozdrawiam wszystkie smile

--
  • 18.03.15, 16:44
    gratulacje!! ogromnie się cieszę, że po tylu niepowodzeniach doczekałaś swojego szczęścia! no naprawdę dodaje nadziei i otuchy do dalszej walki smile

--
    II ICSI 1.2015 ET sad
  • 19.03.15, 17:18
    wronyny na każdego przyjdzie czas , pomału to do mnie dociera - że jestem wciązy smile

--
  • 20.03.15, 00:00
    Na Borowskiej faktycznie polecam mieć swojego lekarza. Wydaje mi się ze zupełnie inne traktowanoe (szczególnie przez pielęgniarki i położne) Ja chodziłam do dr Śliwy ma gabinet naŻeromskiego i przyjmuje w medfeminie na kukuczki. 150 zł za wizytę to standardowa cena. W corfamedzie obie ciążę prowadziła moja znajoma i dobie chwalił. Ja byłam raz ale jakoś mi nie podpasowało. Dr Fuchs jest podobno trochę trudny w obyciu za to Zimmer mega cudowny człowiek ale on w swojej klinice się ceni i dziewczyny na oddziale mówiły ze nawet 300 zł za wizytę bierze.
  • 20.03.15, 10:42
    Tinkerbell a jak oceniasz opiekę podczas porodu na borowskiej? Ja juz sie zastanawiam powoli gdzie bede rodzic i wokolo slysze tylko same superlatywy o kamienskiego ale mam tam dosyc daleko a borowska pod nosem. Jak rozmawiam o porodowce na borowskiej to wszyscy jednym glosem mowia o studentach ze pelno ich i ze d...e zawracaja, jestem ciekawa czy tak jest.

Gocha czas uwierzyc, wiem ze trudno po tylu latach nagle przestawic i myslec o sobie jako o kobiecie w ciazy, mialam tak samo i 3 miechy dochodzilam do siebie. Zycze Ci spokojnej i zdrowej ciazy, dbaj o siebie bo te pierwsze 3 miesiace sa najwazniejsze w zyciu maluszka/ow pod wzgledem rozwoju pozniej zleci jak z płatka wink Pzdr.
  • 20.03.15, 12:03
    co do borowskiej - siostra tam wyladowała w 26 tc z brakiem wód płodowych, udało im się przetrzymac małego w brzuchu do 32 tc , mimo iż mały potem miał problemy z tytułu wczesniaka to bardzo sobie chwaliła opiekę położnych ina intensywnej noworodków, były mniejsze dzieci niż jej a wychodziło cało z oddziału , są różne opinie uważam że ile przypadków tyle pinii , jeszcze zobaczę ,bo blisko mam świdnicę 16km, a wrocław to ponad 30 , zależy od tego jak ciąża będzie przebiegać , Wy również o siebie dbajcie kochane mamuśki, zaraz jadę na jeszcze ostatnią betę-dziś 13 dpt smile

--
  • 20.03.15, 13:26
    Czy stosuje pani Zaax? A kwestia heparyny? Czy nadal glucophage?
  • 20.03.15, 13:36
    Gocha no to trzymam kciuki i dawaj znaka wink juz wiesz kiedy masz pierwsza wizyte?

Panu naprotechnologowi "mącicielowi" juz podziekujemy, podobno masz tyle pacjentek a co chwila zasmiecasz to forum swoimi filozfiami. Apeluje o zalozenie swojego watku napewno odnajda sie tam wolni sluchacze.
    Zajmij sie swoimi pacjetkami gosciu i ich lekami a nie przypadkami in vitro ktorym jestes przeciwny! ZEGNAM!
  • 21.03.15, 10:19
    Nie z Panią dyskutuję pani Kolor-owa30.
  • 22.03.15, 20:45
    pytanie do tych co miałyście w polmedis na NFZ ile wizyt miałyście po pozytywnej becie w pakiecie, bo chcę chodzić priv o dr elis i nie wiem na kiedy się umówić.

--
  • 22.03.15, 22:25
    Gocha po transferze wszystkie wizyty są już płatne, zresztą bety też, a Ty miałaś inaczej?
  • 23.03.15, 09:18
    betty płaciłam i byłam tydzień temu na jednej po l4 -to nie płaciłam, w piatek liczę na serduszko i potem już pójdę do dr.Elis priv.

--
  • 23.03.15, 18:18
    Gocha trzymam kciuki za wizyte serduszkową smile to piękne przeżycie zwlaszcza po tylu latach oczekiwania na cud smile Powodzenia!
  • 26.03.15, 12:11
    kolor-owa30 ja polecam Chałubińskiego smile rodziłam tam 21 stycznia, opieka super, świetne położne smile naprawdę ja jestem zadowolona. I mają ta najlepszy oddział neonatologiczny smile

--
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 27.03.15, 17:50
    ja dodam że byłam na usg widziałam swoja fasolkę smile , bałam się , bo wczoraj zaczełam plamić i w nocy jeszcze skrzep poszedł ,ale już dziś jest lepiej brzuch nie boli i wszystko z fasolkiem ok smile może to ten drugi zarodek sie wydalił , ważne jest ten jeden smile, pozdrawiam mamuśki smile

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje , pierwsze IVF -transfer 11.09.2013 - nieudany, drugie całe IVF-transfer dwóch zarodków 13-02-2014-nieudany , z czego transfer śnieżynki 5.2014 ,zmiana kliniki wrzesień 2014, 3 punkcja i 29.11.14 - transfer nie udany, walczę dalej mam 3 śnieżynki, 6 luty ponowna histeroskopia ,7 marzec crio ,6dpt beta 55,20 i 9 dpt beta 179 smile
  • 27.03.15, 19:52
    Gocha wielkie gratulacje! Zycze Ci spokojnej ciąży, zobaczysz jak szybko zleci smile niedawno ja pisalam o swojej pozytywnej becie a teraz juz leci 7 msc smile Pozdrawiam i sciskam!
  • 27.03.15, 20:17
    stosuj luteinę 2x200mg dopochwowo, Zaax?,Heparyna? No-spa? VitD? Jod 200mg
  • 27.04.15, 18:43
    Kochane moja beta jest niska ale przyrost jest prawidłowy. Zobaczcie:
    9dpt - beta 12.99
    11dpt- beta 38.79
    12 dpt - beta 64
    15dpt - beta 171

Doktora mówiła ze najważniejszy jest prawidłowy przyrost a ramy bety są obszerne i wszystko zależy od organizmu
  • 29.04.15, 11:09
    Hej dziewczyny,
    nikt nic nie pisze..
    kingapal1003 dokładnie najwazniejszy przyrost smile

ja właśnie w trakcie protokołu długiego, zaraz po majowym start stymulacji,
    to nasze pierwsze podejście do iv ICSI..

• 29.04.15, 18:16
    Ja mam jutro wizytę - długi protokół na antykoncepcji 14dc.Zobaczymy co dalej.,
  • 30.04.15, 12:40
    qadeira ja właśnie w pon bede mieć 14dc na anty i tego dnia ide do kliniki,
    chodzę do polmedis a Ty?
    daj znać, jak po Twojej dzisiejszej wizycie.
    pozdawiam
  • 05.05.15, 20:31
    Witam. Dziś 24 dpt i moja beta 5386. 😆😊☺trzymajcie kciuki kochane jutro mam usg serduszkowe I baaaardzo się boje.
  • 06.05.15, 19:30
    Hej dziewczyny.Kochane moja dzidzia ma 2 mm i serce juz pulsuje. Jestem przeszczesliwa. Trzymam za Was mocno
  • 06.05.15, 19:56

Witam wszystkich.
    Obserwuję "Grupę wsparcia Wrocław" od jakiegoś czasu ale dopiero teraz zdecydowałem się napisać. Przeczytałem również całe "drzewko" i muszę przyznać, że to bardzo budujące zobaczyć, że w przeciągu 2 lat odkąd istnieje grupa, wielu forumowiczkom marzenia się ziściły. Szczerzę wam wszystkim gratuluję i jednocześnie bardzo zazdroszczę!
    Nasze dotychczasowe starania:
    - w czerwcu będzie 3 lata starań
    - niepłodność idiopatyczna
    - 3 nieudane inseminacje
    - 30.04 - pierwszy transfer, zarodek 8C, program rządowy, ICSI
    W piątek będzie pierwsza weryfikacja BHCG, to będzie 8dpt. Chciałem namówić żonę, żeby badanie zrobić 9dpt ale nie daje się przekonać.
    8dpt może niczego nie wyjaśnić.
  • 08.05.15, 13:26
    Dzisiejszy wynik B-HCG 8dpt = 6,5 mlU/ml - chyba nie daje żadnej odpowiedzi.
    Co o tym sądzicie?
  • 09.05.15, 12:30
    To samo, za wcześnie na interpretację z zakresu prawie normy
  • 12.05.15, 18:33
    Niestety. 12 dpt i B-HCG 12dpt = 9 mlU/ml.
    Nie udało się. Następna próba za 3 cykle.
    Jednak z matematyką (statystyką się nie wygra) i swoje trzeba przejść.
  • 12.05.15, 20:38
    A z czym ma Pani problem w płodności?
  • 12.05.15, 20:43
    naprotechnolog- nie mam "tylko", mąż ma tak znacznie obniżone parametry nasienia

31mela więc o czym mówisz smile tez jak juz czesc mialam za sobą, bylo mi jakos lzej na sercu wink po wizycie bedzie jeszcze lepiejsmile uczy sie czlowiek cierpliwosci
  • 12.05.15, 22:22
    Nasienie to lustro, a inne badania laboratoryjne jakie i jak? Infekcje? Co jest przyczyną, czy ktos określił?
  • 12.05.15, 23:45
    naprotechnolog-czy pan czyta ze zrozumieniem? Mowi pan o lustrze..a my wykonaliśmy WSZYSTKIE mozliwe badania ( hormonalne, mikrobiologiczne, cytogenetyczne, wyluczone wszelkie choroby wirusowe, weneryczne, czy infekcje bakteryjne, rowneiz wykluczone podloze autoimmunologiczne) maz byl badany przez 3 endokrynologow, androloga, urologa) wszystkie wyniki sa w porzadku poza FSH na poziomie 16. Kilku lekarzy wspomnialo o mozliwym uszkodzeniu nasieniowodow po przebytej śwince. Zdecydowalismy sie na in vitro w oparciu o opinie kilku lekarzy, nie jednego.
    Czy cos jeszcze chcialby pan zasugerować?
  • 13.05.15, 12:55
    Tak, pan chciałby zasugerować, że czas zacząć wydawać pieniądze u naprotechnologa wink
  • 13.05.15, 21:26
    Absolutnie nie zapraszam, to nie ta działka, ale pytam bo może się czegoś nauczę.
  • 13.05.15, 21:30
    Nic, trudno polemizować z takim portofolio. To się dowiedziałem!
  • 09.05.15, 15:40
    Hej dziewczyny,
    zdecydowałam się na polmedis, za dwa tyg. mam pierwszą wizytę. Mam już pypcia. Możecie mi opisać jak dokładnie wygląda taka pierwsza wizyta? wiem tylko, że będzie dużo pytań, ale jakie? Tylko rozmowa, czy jakieś badania? Czy mój M podczas pierwszej wizyty będzie musiał oddać nasionka skoro nie ma możliwości zrobić tego przed wizytą?
  • 10.05.15, 11:13
    Ale tu echo sad
  • 10.05.15, 12:23
    Cześć 31mela smile my też jesteśmy w Polmedisie.. właśnie jestem w trakcie długiego protokołu. Pod koniec maja startuje ze stymulacja. To nasze 1 podejscie do iv icsi. Powodem decyzji o iv jest b. mała ilość plemników u meza niecałe 2mln/ml, prawdopodobnie uszkodzone nasieniowody, przy prawidłowych hormonach ( oprócz podwyższonego FSH). Trafiliśmy do sympatycznego dr Siejkowskiego. 1 wizyte mieliśmy w marcu. Przyjechaliśmy z częścią wykonanych badan -hormony męża, podstawowe jak grupa krwi , badaniem nasienia (dwukrotnego). Pierwsza rozmowa to szczegółowy wywiad- ile się staracie, co Was sprowadza, jaka jest historia Waszego leczenia. Potem dr przedstawia mozliwy plan działania. Dostajecie karte z badaniami do wykonania ( tam tez jest badanie nasienia) więc możecie je wykonać przy okazji wszystkich obowiazkowych badan, a niekoniecznie miec je zrobione na za 2 tyg. Po prostu im wiecej badan przywieziecie na 1 wizyte, tym dr bedzie mial wieksza mozliowosc okreslenia Waszej sytuacji.. ale i tak reszta badan Was nie ominie. My wszystkie zalecone badania wykonywalismy prywatnie- zajęło nam to ok 1.5 msc. Dr dodatkowo zalecil nam badania cytogenetyczne meza ( azf ctrf, kariotyp) z racji na niskie parametry nasienia. ( na nie czekalismy najdluzej i one byly najbardziej kosztowne 1500zl) na szczescie wszystko w porzadku wink jak masz jakies pytania to smialo pytaj, bo juz nic mi nie przychodzi do glowy co mogę Ci jeszcze napisać.. ps co to znaczy ze masz juz pypcia? smile
  • 10.05.15, 12:42
    Hej Gajeczka, dzięki że się odezwałaś. Mam pypcia, to że nie mogę się doczekać big_grin wiesz, mój M parę lat temu leczył się w tej klinice i u tego samego dr P. stąd wiemy w czym problem. Ja ma dzieciątko z poprzedniego związku, właśnie kończy 9 lat smile i w końcu ułożyłam sobie życie z facetem moich marzeń, ale od czterech lat się staramy i nic. Miałam nadzieję, że skoro już rodziłam to będzie łatwiej zaciążyć i że w końcu się uda. I tak przez cztery lata żyłam nadzieją i nie chciałam męczyć mojego M i namawiać na in vitro, mimo, że kiedyś obiecał, że spróbujemy, ale wiem, że stracił wszelką nadzieję. W końcu udało nam się odłożyć jakieś pieniądze i stwierdziliśmy, że to ostatni gwizdek żeby spróbować, w końcu mamy już skończone 30 lat, a ja strasznie marzę o tym, żeby dać mu dzieciątko i widzę, że jemu nadzieja też wraca smile
  • 10.05.15, 13:01
    smile w takim razie trzymam za Was mocno kciuki! Daj znać jak po 1 wizycie smile
    u nas starania o 1 dzieciatko, ( ja zaraz 30 maz juz powink) szczęście w nieszczesciu ze u nas diagnoza postawiona dosc szybko. Zaczęliśmy na powaznie starac sie od slubu (tak we wrześniu) i po nieudanych probach i wszelakich moich badaniach.. w styczniu nieszczesne badanie nasienia potwierdziły czemu się nie udaje. Na szczęście choć malo żołnierzy, sa dobrej jakości i dr daje dam duze szanse na sukces. Nie pozostaje nic poza wiara, ze w koncu się uda!smile
  • 10.05.15, 13:36
    oczywiście dam znać. Bardzo dobrze, że tak szybko pomyślałaś o badaniach, no i że już wiecie co i jak.
    a na pierwszej wizycie mieliście robione jeszcze jakieś badania? Nie wiem, usg, czy coś? wiesz, ja mam nadzieję, że lekarz pozwoli nam wystartować od mojego 1dc. w sumie ja zrobię wszystkie badania przed wizytą, a mój M diagnozę miał stawianą i w klinice są te dokumenty.
  • 10.05.15, 13:40
    a jeszcze jakbyś mogła, opisz mi ten długi protokół, jak to wygląda i w którym momencie jesteś
  • 10.05.15, 15:46
    31mela - nie, nie miałam żadnych badań na miejscu, nie bylo takiej konieczności. Tylko rozmowa, dostaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty ( umowe, informacje o zabiegu i listę zaleconych badań) na 2 wizyte przyjechalismy z wszystkimi badaniami i dr przepisal mi tabletki anty. ktore rozpoczalam brac od 1dc, po 14 dniach mialam 3 wizyte. To bylo w zeszly pon. wink w sob zakonczylam anty wg zalecen dr. dzien wczesniej dostalam zastrzyk hamujacy Diphereline i 21 maja startuje ze stymulacja.( przez ile to zależy jak organizm zareaguje). Nie wiem jak bedzie u Ciebie, wszystko dobieranie jest indywidualnie. Ja mam dlugie cykle 32 d. i skłonność do niepekajacych pęcherzyków, ale np po kuracji CLO świetnie reagowlam i mialam piękne owulki. Sam dr stwierdzil, ze z mojej strony nie ma zupelnie sie czym przejmowac. Nie wiem wiec, od czego zalezy decyzja czy od razu masz stymulacje, czy wczesniej dostajesz antagonistow w postaci anty i zastrzyków hamujacych. Wolalam juz nie wnikac i posluchac sie dr. Na poczatku tez sie niecierpliwilam, ale teraz staram sie jak najbardziej wyluzowacwink
  • 10.05.15, 16:21
    To dobrze smile może ja też wyluzuję już po wizycie smile ale dobrze z kimś pogadać, mojego M nie ma, a zdecydowaliśmy, że nikomu nie będziemy mówili i tak ciężko uncertain
  • 10.05.15, 21:11
    31mela na pewno dr dokładnie oceni Wasza sytuacje i zaleci najlepsze rozwiazanie. Glowa do gory! smile

panie naprotechnolog my juz dyskutowalismy na tym forum wczesniej. Nie problem z jajowodamismile z mojej strony wszystko w najlepszym porzadku ( mialam histeroskopie i kontrast jajowodow) problem malej ilosci plemnikow u meza ponizej 2mln/ml bez poprawy w czasie przy suplementacji i FSH podwyzszonym na poziomie 16 w opini licznych lekarzy prawdopodobnie uszkodzenie nasieniowodow ( swinka w dziecinstwie) badania cytogenetyczne, usg, badania urologiczne, endokronologiczne prawidlowe poza tym FSH.
  • 11.05.15, 09:14
    Jeśli mąż ma takie wysokie FSH to to się nazywa hipogonadyzm hipergonadotropowy. I raczej wskazuje na małą wydolność jąder. Pytanie jaki ma poziom testosteronu? Jeśli ma 2 mln plemników to potwierdza raczej taki mechanizm niż uszkodzenie najądrzy lub nasieniowodów przez świnkę. Może należałoby się skupić na tej niewydolności plemnikotwórczej jąder?
    W kontrastowaniu jajowodów o którym pani napisała powinno jasno wynikać czy jest czy nie ma problemu jajowodowego, bo poprzednio napisała pani jakby były wątpliwości.
  • 11.05.15, 10:49
    hipogonadyzm hipergonadotropowy wykluczony przez 3 endokrynologow, tak jak pisałam wcześniej- wszystkie hormony w normie poza FSH, testosteron w normie. Maz jest wysokim wysportowanym mezczyzna, na nic nie choruje. Hormony badalismy kilkukrotnie. Przeciwciala przeciwplemnikowe również wykluczone.
    Nigdzie wczesniej nie pisałam ze byly wątpliwości co do droznosci jajowodow, to pan sie pomylil.
    Pisalam o nasieniowodach męża- o ktorych lekarze twierdza ze mogly zostac uszkodzone ( np w przebiegu swinki) jadra prawidlowej budowy w badaniu urologicznym i usg.
  • 11.05.15, 16:59
    Hej gajeczkaa, umówiłam się do ginekologa na kasę chorych smile tylko nie wiem co mu naściemniać, żeby dał mi skierowanie na wszystkie potrzebne badania w tym hiv, hb, tsh, hbs i takie tam. Pomyślałam, że skoro i tak płacę co miesiąc te chore składki to może spróbuję jak najwięcej badań zrobić z NFZ-u
  • 11.05.15, 17:07
    Nie ta bajka z tym ściemnianiem. NFZ ot tak z palca nie refunduje ,a lekarz nie wypisuje badań. Składka ma się nijak do skierowań i płacenia za badania.
  • 11.05.15, 17:11
    coś tam zawsze dostanę, cytologia, morfologia, czas aptt i parę innych i już stówka w kieszeni
  • 11.05.15, 17:26
    31mela jasne trzeba kombinować, bo jak się podliczy jakie to koszty to ręce opadają. Ja przed prywatna operacja korekcji przegrody nosa, (tez z zaleceniami do zrobienia calej serii badań obligatoryjnych przed tym zabiegiem, bardzo podobnych do tych przed iv) poszlam do lekarza poz i zagralam w otwarte karty. Powiedzialam mu ze jestem przed zabiegiem i na to co mogl wypisal mi skierowanie. wink moze szczerość oplaci? Pamietaj tylko ze większość badan, w tym wszystkie wirusy takie jak hiv hcv itd maja w polmedisie swoja waznosc albo 2 albo 3 msc, jestem poza domem wiec w tym momencie nie moge sprawdzic. Najlepiej wiec wirusowki zostaw sobie na sam koniec i na spokojnie zrob po wizycie w klinice wink smile my robilismy wszystko w szpitalu na Kamienskiego wiekszosc wyników mieliśmy na 2 dzien. Teraz możesz sobie zrobic właśnie cytologie, usg piersi ( kazali mi obowiazkowo) i hormony.
  • 11.05.15, 17:37
    O. Dziękuję Ci Kochana, nie miałam pojęcia, że trzeba usg piersi, nigdy nawet nie miałam robionego uncertain może masz rację, że powinnam otwarcie powiedzieć mu o co chodzi. Jak będzie człowiekiem, to zrozumie i pomoże, a jak nie to trudno, będę musiała wywalić więcej kasy, wózek więc będzie musiał być tańszy o koszt badań big_grin
  • 10.05.15, 21:03
    Ciekawe , że masz wątpliwości i nie pytasz, bo skoro wszystko dobrze to po co sztuczny cykl ?
  • 10.05.15, 20:55
    Zbadaj mu naienie,
  • 10.05.15, 20:57
    to drożne jajowody czy nie? I to podwyższone FSH do ilu?
  • 12.05.15, 18:40
    Zrobiłam wszystkie badania, została cytologia i usg. Czekam na wyniki, mają być w piątek. Ale jakoś lżej się czuję jak chociaż to mam za sobą smile teraz już z większym spokojem czekam na kolejny etap smile
  • 21.05.15, 18:36

Spóżnia mi się miesiączka... Dziś, w 36 d.c. estradiol wyniósł 137,6 pg/ml a progesteron 4,29 ng/ml. Napisałam już do mojego lekarza...ale pewnie jutro dopiero odpowie. Jeśli jest tu jakiś lekarz... to bardzo proszę o interpretacje wyników. Czy jest jakaś szansa, że to ciąża??
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 21.05.15, 20:33
    Jestem 7 dzien na menopurze.Ile jeszcze będę musiała brać ten lek?Jakie leki będę brała po stymulacji?Ile jeszcze do finału bo jestem już zniecierpliwionawink?
  • 21.05.15, 21:26
    My już startujemy z protokołem, 1 lub 2 tydzień czerwca transfer smile
  • 27.05.15, 11:55
    Kochane, mam prośbę, która cos wie na temat porodów rodzinnych na borowskiej? czy potrzebne jest zaświadczenie o uczestnictwie w szkole rodzenia dla położnej? nie mogę tego nigdzie znaleźć, a jak dzwoniłam do szpitala to najpierw podano mi inny numer pod którym mogę się dowiedzieć, a tam poinformowano mnie, że spotkania są w środy o określ godzinie i tam się wszystkiego dowiem...
  • 27.05.15, 20:09
    Spotkania (wycieczki po oddziale) z położną na Borowskiej są co środę o godz.13:00 tam się wszystkiego dowiesz, z tego co wiem to jak przyjedziesz to dadzą Ci pieczątkę do karty ciąży i niby masz pierwszeństwo do sali rodzinnej przed innymi rodzącymi które nie mają pieczątki. Polecam pojechać na taką wizytę.
  • 22.05.15, 09:51
    Dodam jeszcze, że mierzyłam wczoraj i dziś temp i wynosi 37.1. To oczywiście o niczym świadczyć nie musi, ale....dziwne jest to, że kompletnie nie bolą mnie piersi, a zawsze z tydzien przed okresem były bardzo wrażliwe i bolesne..
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 22.05.15, 23:35
    Bardzo niski progesteron, suplementuj Luteiną dopochwowo, 200mg/dzień i zrób beta hcg.
  • 27.05.15, 22:26
    I co tam ulepek, czy coś się dzieje?
  • 27.05.15, 22:39
    Nic sie nie dZieje poza tym, ze mija 42 d.c. Żadnego plamienia , nic! Moj lekarz zalecił zbadać poziom hcg w piatek. Robiłam w poniedziałek, ale wyszedł negatywnie. Łudzę sie, zee moze jednak za wczesnie sprawdziłam. W koncu cykle mam ok 30-35 dniowe... Słyszałam juz o takim 'przypadku'. Nie wiem czy jest sens, ale nadal mam nadzieje...
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 27.05.15, 22:41
    Tj. w nadchodzący piatek...

--
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 27.05.15, 22:57
    Miałaś bardzo niski Progesteron, więc suplementuj Luteinę. Ale przydałoby się USg co się tam dzieje, nie tylko pod kątem ciąży.
  • 28.05.15, 08:51
    Dziękuję. Zrobię jutro poziom HCG i progesteronu no i umówię się na USG. Mam już dosyć czekania, swoich humorków, zmęczenia i innych dolegliwości, które pasują do obydwu stanów. sad
    Trzymajcie kciuki!

--
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 30.05.15, 21:43
    Niestety się nie udało. Lipiec - in vitro!
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 30.05.15, 22:11
    To czemu było takie opóźnienie miesiączki?
    Czy to pierwszy raz bo tak jakoś to przeżywasz?
    Co powiedział Twój doktor dlaczego tak było?
  • 30.05.15, 22:48
    Ja tak miewam.... Od czasu do czasu mam dłuższe cykle. Z resztą każdej kobiecie się to może zdarzyć.. A przeżywam, bo wydawało mi się, że tym razem jest jakoś inaczej i miałam nadzieję na ciążę... Niepotrzebnie się jednak nakręciłam. Z moim lekarzem się jeszcze nie widziałam, bo nie było potrzeby - w końcu nic takiego się nie wydarzyło... Jestem zdrowa;pod stałym okiem lekarza i wszystko jest ok. Wkrótce się wybieram, żeby zacząć przygotowania do in vitro...
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 30.05.15, 23:29
    Jak masz cykle nieregularne i powyżej 35 dni to zrób sobie krzywą cukrową z 75g glukozy z okre śleniem poziomu glukozy i insuliny w 0,30,60,120min. Prześlij wynik.
    To klucz.
  • 31.05.15, 10:45
    Robiłam krzywą cukrową parę miesięcy temu. Wyszła prosta...
    Glukoza na czczo 92 mg/dl, po 1h 106, po 2h 106. Lekarz zalecił dietę (ruchu nie musiał, bo jestem bardzo aktywna). Jaki dokładnie ma to związek z moim cyklem? I co Pan sugeruje?
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 31.05.15, 22:36
    U kobiet z nieregularnym cyklem pierwsze co się robi to szukanie zaburzeń metabolicznych i to w powiązaniu z insuliną. To ona decyduje być może i w tym przypadku, dlatego OGTT z insuliną. Bo ta jest raczej płaska, czyli albo słabe wchłanianie ,albo dużo insuliny.
    Czasem jest tylko to, ale czasem jeszcze inne dolegliwości. Czy masz może trądzik? Owłosienie?
  • 01.06.15, 09:20
    Owłosienie mam normalne smile Za to d 2 miesięcy mam lekki trądzik z tyłu ud/trochę na pośladkach. Znika i się pojawia. Nigdy przedtem, nawet w okresie dojrzewania nie miałam żadnych takich problemów - nawet na twarzy. Nie wiem czemu nagle tak...sad

07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 01.06.15, 09:37
    Może trzeba jednak zrobić badania.
    Z jakiego miasta jesteś to ci podam do kogo możesz pójść, a jeśli Wrocław to jest 3 praktykujących endokrynolog i 2 ginekologów.
  • 01.06.15, 09:44
    z Wrocławia - jak wskazuje nazwa grupy... Ginekologa na pewno nie zmienię, ale do endokrynologa mogę się przejść.
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 01.06.15, 10:15
    Masz go w Cetrum Ogrodowa, ale to jest zupełnie inna bajka. Ponieważ to zupełnie inne podejście i cel więc nie wiem czy on to zaakceptuje , Zdajesz się na dotychczasową wersję. Powodzenia.
  • 01.06.15, 10:32
    Taką podjęłam decyzję i jej się trzymam. Dziękuję.
    --
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 14.06.15, 22:40
    Hej dziewczyny. Jutro punkcja, w środę transfer. Jakieś rady ?
  • 15.06.15, 15:01
    Hej dziewczyny, jestem przed trzecim i ostatnim podejściem w rządowym programie! To moja nadzieja, jak teraz się nie uda to nie wiem co robić...kasy już nie ma na kolejne in vitro..a właściwie mam za kilka dni transfer...
  • 15.06.15, 15:29
    basienkaaaa napisał(a):

> Hej dziewczyny, jestem przed trzecim i ostatnim podejściem w rządowym programi
    > e! To moja nadzieja, jak teraz się nie uda to nie wiem co robić...kasy już nie
    > ma na kolejne in vitro..a właściwie mam za kilka dni transfer...

trzymam kciukasy!
  • 15.06.15, 18:22
    cześć dziewczyny
    jakiś czas nie pisałam...
    jestem już po 1 podejsciu IVF- ICSI.. jutro 2 weryfikacja bhcg zalecona przez dr, staram się nie denerwować i za dużo nie rozmyślać, ale wiadomo mam gorszę momenty
    szłam długim protokołem
    aktualnie jestem w 9dpt
    3.06 miałam punkcje, pobrano mi 10 komorek, 9 sie zapłodniło, z czego 6 podzieliło, 5 prawidłowo
    6.06 transfer 2 zarodków 10A i 10B 3 doba
    z 4 pozostałych niestety tylko 1 maluch rozwinal sie do stadium blastocysty i zostal zamrozony
    zaraz po transferze miałam lekka hiperstymulacje ( brzuch jak balonik, na usg woda w podbrzuszu, jajniki powiekszone) na szczęście nie na tyle zeby interweniować, zalecono picie duzo wody
    poza tym biore 2x2 luteina, 1xfolic, 2xprogrynova 1xacard
    10.06 4dpt estradiol>3000pg/ml progesteron>80ng/ml
    11.06 nie wytrzymalam i zrobilam bete na wlasna reke = 5.4 ( mysle ze to pozostalosc po ovitrelle - bralam 500j 1.06 przed punkcja)
    13.06 7dpt bhcg zalecona przez lekarza =4 , estardiol nadal wysoki> 3000 progesteron spadl do 29..zalamalam się sad
    jutro 10dpt i ide na 2 weryfikacje, nadzieja umiera ostatnia, ale po ostatnich wynikach jestem podłamana.. dzis z resztą test nie pokazał nawet cienia
    trzymajcie kciuki
  • 15.06.15, 21:59
    dziś pobrano 10 komórek , czekam teraz do środy smile
  • 16.06.15, 20:20
    Dziewczyny, mam nadzieję , że Wam się powiedzie! smile
    Napiszcie jakie wrażenia po stymulacji i po punkcji; jak się czujecie i wogóle... Będę wdzięczna za każdy detal. Im więcej wiem, tym jestem spokojniejsza...
    Powodzenia. wink

--
    czynnik męski - teratozoospermia;
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 16.06.15, 22:08
    Jutro transfer , dam znać po wszystkim smile
  • 02.07.15, 23:12
    Poproszę o namiary na wspomnianych lekarzy, dr z Centrum Ogrodowa jest niestety na urlopie, chyba macierzyńskim...
  • 16.06.15, 23:00
    Hej dziewczyny
    Mam pytanie do lasek z kliniki Invimed Wrocław
    Czy po zakończonym podejściu do invitro dostaliście jakieś podsumowanie z przebiegu podejścia?? Jakiś dokument z którym mogliście np pojechać do innej kliniki ???
    --
    I IVF IMSI sad
    W takcie II podejścia, 3 eskimosy
    klinika Invimed Wrocław,
    Niepłodność męska+ niskie AMH 1,1
  • 17.06.15, 20:29
    Hej dziewczyny
    niestety nasze pierwsze IV ICSI nieudane
    wczorajszy wynik bhcg <1.2
    kazano mi odstawic leki i czekac na okres

mamy jeden zamrożony zarodek, nasza jedyna nadzieja teraz.. inaczej trzeba będzie zaczynać wszystko od nowa sad

szłam długim protokolem, anty potem zastrzyk z diphereline ( kiepski nastroj) potem stymulacja gonal, menpur ovitrelle- pod koniec myslalam ze mi jajniki eksplodują
    21 pecherzykow, 10 komorek dojrzalych..jak bylo dalej pisałam wczesniej
    po punkcji pierwsze dwa dni czułam sie dosc kiepsko, bolały jajniki i doszlo do lekkiej hiperstymulacji

wiem ze nie ma gwarancji ze sie uda.. ale mieliśmy wielkie nadzieje...wszystko odbyło się tak jak należy, jedyne co to ta hiperstymulacja i utrzymujący się bardzo wysoki estradiol ( na 2 weryfikacji 7dpt >3000)
    jutro mamy wizyte i przedyskutujemy z dr co moglobyc chociaż niewielkim powodem braku powodzenia pomimo podanych 2 ładnych zarodkow (w 3 dobie 10A i 10B)

przepłakałam wczoraj cały dzień, dzis też tak smutno na sercu.. ale co zrobić trzeba się pozbierać i dalej wierzyć

pytanie do dziewczyn które miały criotransfer- ile trzeba odczekac po nieudanym ICSI ? czy transfer jest juz w 1 cyklu?
    dziewczyny werk.k80 , basienkaaa, bulmama powodzenia! trzymam kciuki smile)
  • 19.06.15, 12:21
    gajeczka - najlepiej odczekać do 2go cyklu...
    MI teraz pobrali 8 komórek...a w pon transfer (wstępnie)..

gajeczkaa napisał(a):
    >
    > pytanie do dziewczyn które miały criotransfer- ile trzeba odczekac po nieudanym
    > ICSI ? czy transfer jest juz w 1 cyklu?
    > dziewczyny werk.k80 , basienkaaa, bulmama powodzenia! trzymam kciuki smile)
  • 17.06.15, 22:08
    Jeszcze nie zakończyłam. Dzisiaj miałam transfer, teraz czekam na test z krwi, lekarz zalecił po 2 tygodniach. Na pewno będzie jakaś dokumentacja. Z zabiegów medycznych zawsze jest dokumentacja, jeszcze się nie spotkałam że wracasz do domu bez niczego. Wszystko ok, czuję się świetnie, czekam.....
  • 19.06.15, 12:12
    werk.a trzymam kciuki! niech wszystko sobie pięknie rośnie smile
    a gdyby ktoś mógł mi odpowiedzieć to ponawiam pytanie - ile Wam wyszły całkowitę koszty in vitro razem z lekami, wizytami i badaniami....?

werk.a80 napisał(a):

> Jeszcze nie zakończyłam. Dzisiaj miałam transfer, teraz czekam na test z krwi,
    > lekarz zalecił po 2 tygodniach. Na pewno będzie jakaś dokumentacja. Z zabiegów
    > medycznych zawsze jest dokumentacja, jeszcze się nie spotkałam że wracasz do do
    > mu bez niczego. Wszystko ok, czuję się świetnie, czekam.....
  • 19.06.15, 13:57
    Kiedyś to było 15 k, ale teraz rządowy za kompletną darmochę.
  • 21.06.15, 21:28
    Nie do końca za darmochę, za leki trzeba płacić, są doprawdy refundowane ale nie wszystkie i nie na 100% dopłat przez MZ. Badania przed kwalifikacjami które są wymagane przez MZ do IV też trzeba z własnego budżetu pokryć, dojazdy i inne to około 3-3,5 tyś.
  • 02.07.15, 14:43
    a ja dziś siusiałam i nic sad
    10dpt

werk.a80 napisał(a):

> Nie do końca za darmochę, za leki trzeba płacić, są doprawdy refundowane ale ni
    > e wszystkie i nie na 100% dopłat przez MZ. Badania przed kwalifikacjami które s
    > ą wymagane przez MZ do IV też trzeba z własnego budżetu pokryć, dojazdy i inne
    > to około 3-3,5 tyś.
  • 02.07.15, 20:20
    Hej Dziewczyny. Dawno mnie nie było, wpadłam się pochwalić że od 3 tygodni tulę już swojego synusia smile walczcie dziewczyny do końca bo nagroda jest cudowna, własnie lezy mi przy cycku smile pozdrowionka
  • 30.07.15, 10:20
    Hej Dziewczyny!
    Dawno mnie tu nie było...
    Na wstępie gratulacje dla Kolorowej! To super smile Życzę Ci samych pięknych chwil!
    Werk.a80 - przykro mi, że się nie powiodło... ale nie poddwaj się..W końcu się uda smile Powodzenia. Dawaj znać o kolejnych podjętych krokach.
    Jeśli o mnie chodzi to właśnie podchodzę do pierwszego in vitro... Idę ultra krótkim protokołem. Wyprodukowałam spore ilości pęcherzyków..Czy któraś z Was tak miała?? Masakra uncertain Mam nadzieję, że chociaż parę będzie wartościowych! Generalnie czuję się dobrze, nie mam specjalnych dolegliwości.. Tylko boję się punkcji i OHSS. Punkcję (wszystkich pęcherzyków) będę mieć prawdopodobnie w poniedziałek. Jutro kolejne USG i weryfikacja estradiolu. Transfer będzie przełożony ze względu na ryzyko hiperstymulacji. Napiszcie coś proszę. Pozdrawiam wszystkie starające się!!

--
    07.03.14 - inseminacja 1
    07.08.14 - inseminacja 2
    31.10.14 - inseminacja 3
  • 01.08.15, 16:42
    kolorowa gratulację synusia !!!! smile u mnie też ma być synek smile super że już go masz smile
    ulepek_1984 hej, na pewno hiperka jak dużo jaj wytworzyłaś , ale poczekasz cykl i będzie crio, oby tylko udało się jakieś śnieżynki zachować , ściskam i powodzenia w poniedziałek smile

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje nieudane,laparoskopia , histeroskopia, pierwsze IVF 09.2013- przeszłam 3 pełne procedury w tym za 5 transferem się udało gdzie cykl przed stretching , została mi jeszcze 1 śnieżynka
    6dpt beta 55,20 / 9dpt - 179 / 13dpt 586,4 smile
  • 03.08.15, 13:25
    Gocha770 - hiperstymulacja wcale nie jest pewna... Wszystko zależy od ilości pobranych jajeczek a nie ilości pęcherzyków. Wlasnie odpoczywam po punkcji... Pobrano mi 6. smile ciekawe jakiej klasy... W srode prawdopodobnie transfer!!! smile)))) trzymajcie kciuki Dziewczyny!
    --
    lipiec/sierpień 2015 - 1-wsze podejście do IVF
    31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1; czynnik męski - teratozoospermia
  • 04.08.15, 17:37
    Witajcie Dziewczynki smile
    Ulepek trzymam mocno kciuki wink dawaj znaka.
    Gocha jak ten czas leci już 25tc u Ciebie bardzo się cieszę że u Was wszystko dobrze smile ale fajnie że chłopiec hihihi smile
    Mój brzdąc za tydzień będzie miał 2 miesiące, jest kochany i daje mamusi pospać. Poza tym jest bardzo spokojnym i radosnym dzieckiem, życzę każdej z Was takiego słodziaka smile
  • 04.08.15, 21:45
    Hej dziewczyny!

Wczoraj miałam punkcje. Czuje sie ok, ale dzisiaj troche urósł mi brzuch i jest twardy...taki wzdety. Poza tym temperatura mi skoczyła na 37.5. Boli żadnych nie mam... Mialyscie podobnie? Na jutro planowany byl transfer... Dajcie znac prosze, bo sie martwię.. Pozdrawiam
    --
    3.08.15 - punkcja;
    31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1; czynnik męski - teratozoospermia
  • 04.08.15, 21:48
    Dzieki Kolorowasmile
    fajnie masz z maluszkiem...enjoywink
    --
  • 02.07.15, 23:55
    Poproszę o namiary na wspomnianych lekarzy, dr z Centrum Ogrodowa jest niestety na urlopie, chyba macierzyńskim...
  • 03.07.15, 08:20
    W jakiej kwestii?
    Czego ma dotyczyć konsultacja?
  • 10.07.15, 19:21
    niestety nie udało się, nie poddajemy się próbujemy ponownie
  • 15.07.15, 09:35
    To są Pani decyzje, ale to chyba dreptanie w miejscu.
  • 30.07.15, 14:27
    Hej Dziewczyny!
    Dawno mnie tu nie było...
    Na wstępie gratulacje dla Kolorowej! To super smile Życzę Ci samych pięknych chwil!
    Werk.a80 - przykro mi, że się nie powiodło... ale nie poddwaj się..W końcu się uda smile Powodzenia. Dawaj znać o kolejnych podjętych krokach.
    Jeśli o mnie chodzi to właśnie podchodzę do pierwszego in vitro... Idę ultra krótkim protokołem. Wyprodukowałam spore ilości pęcherzyków..Czy któraś z Was tak miała?? Masakra uncertain Mam nadzieję, że chociaż parę będzie wartościowych! Generalnie czuję się dobrze, nie mam specjalnych dolegliwości.. Tylko boję się punkcji i OHSS. Punkcję (wszystkich pęcherzyków) będę mieć prawdopodobnie w poniedziałek. Jutro kolejne USG i weryfikacja estradiolu. Transfer będzie przełożony ze względu na ryzyko hiperstymulacji. Napiszcie coś proszę. Pozdrawiam wszystkie starające się!!
    --

• 30.07.15, 16:50
    Nikt Ci chyba nie powiedział, że będzie łatwo, to tak działa. To wybrałaś i tego się trzymasz.
  • 01.08.15, 16:39
    witam Was, nie zagladałam , bo wątek długo stał w miejscu , ale jestem .
    dla pocieszenia dodam ze trzeba walczyć ! jak widać w moim opisie po 10 latach walki udało sie ! smile , też już nie miałam siły dalej w to brnąć ,ale jakoś dałam radę , nie powiedziane że i Wy po tylu latach i próbach dopiero zaciążycie, ale nie poddawać sie !!! mi też pan naprotechnolog ,, zaśmiecał ,, głowę że po tylu próbach ... i że bez takich leków to sie nie uda itd, dziś jestem w 25 tc smile smile smile i każdej tego życzę !

--
    niepłodność idiopatyczna( 10lat starań ) -4 inseminacje nieudane,laparoskopia , histeroskopia, pierwsze IVF 09.2013- przeszłam 3 pełne procedury w tym za 5 transferem się udało gdzie cykl przed stretching , została mi jeszcze 1 śnieżynka
  • 02.08.15, 11:02
    Dziewczyny czy jeśli bthcg jest słaba w 5dpt - 0.8 ale hormony są ok estradiol 2290, progesteron 54,11 jest jeszcze jakas szansa?
  • 02.08.15, 20:26
    gadeira, zrób ponownie jutro betę lub we wtorek i bedzie jasne, powodzenia .

--
  • 03.08.15, 09:06
    Te hormony są prawdopodobnie efektem stymulacji ,a przy słabej HCG nie wynikają z stymulacji ze strony zarodka. Podtrzymują ciaże, lecz nie mają wpływu na rozwój zarodka. Trzeba cierpliwości i powtórzenia badania hcg.
  • 03.08.15, 09:09
    Nie zaśmiecał , że bez leków się uda. IVF to nie leczenie. Leki trzeba brak pani Gocha i to dużo i na rozpoznane choroby.
  • 03.08.15, 13:08
    Gratulacje!
  • 03.08.15, 13:22
    No jasne, ze nikt nie mydlił mi oczu...a i ja naiwna nie jestem. Z wyboru w kazdym razie sie ciesze.
    --
  • 06.08.15, 11:23
    Melduję, że czuję się bardzo dobrze smile Wszystko jest w idealnym porządku. Podano mi wczoraj pięknego, dorodnego zarodka, który teraz gdzieś kołuje...mam nadzieję, że się zahaczył lub planuje wink (Jeśli jest choć w połowie tak uparty jak 'rodzice' to pewnie tak smile
    Reszta zarodków -równie udana- czeka na mrożenie. Teraz pozostaje czekać... i nie zwariować. Póki co jestem spokojna, ale pewnie zbliżając się do 17. będę szaleć...
    --
    ICSI: 3.08.15 - punkcja; 5.08.15 - transfer zarodkasmile
    31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1;
    31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1;
  • 08.08.15, 08:31
    ulepek to powodzenia, niech maluszek sie wgryza na dobre 9 m-cy !!!! ja tez zawsze te 2-3 dni przed testowaniem świrowałam, hormony smile czekamy i kciukamy smile

--
  • 10.08.15, 20:23
    Ulepek trzymam kciuki smile smile
  • 11.08.15, 17:16
    Dzięki Gocha i Kolorowa! Przyda się...
    Dziś robiłam progesteron...w 6 dpt (2-dniowego zarodka) wyszło mi 24. Nie wiem czy to wystarczająco dobry wynik...uncertain Wiem,że to nie beta, ale martwię się... Napiszcie mi proszę jakie Wy miałyście wyniki... Pozdrawiam.
    --
    IMSI: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta...
  • 11.08.15, 19:25
    Ulepek bardzo ładny wynik, ja w 6dpt progesteron miałam 15 a beta wynosiła wtedy 7 i dzisiaj tulę synka małego więc głową do góry smile a dlaczego testujesz dopiero 17go?
  • 11.08.15, 19:28
    Ja betę robiłam w 6dpt, 9dpt i 14dpt ale progesteron tylko w 6 dpt. TRZYMAM KCIUKI smile smile
  • 11.08.15, 21:25
    Dziękuję smile
    To jest dla mnie nadzieja... Ale to wcale nie gwarantuje, że i beta rośnie...? Może, ale nie musi..?

--
  • 12.08.15, 09:31
    Jestem w szoku... Właśnie dowiedziałam się, że żadne z moich pięknych 4 zarodków nie został zamrożony, ponieważ nie rozwinęły się prawidłowo do stadium blastocysty... Jak to możliwe, że były prima sort i nic z tego?! Jaka jest szansa, że ten, który mi podali (1AA) się przyjmie?! Jestem załamana... sad(( Co mogło być przyczyną niepowodzenia na pełną skalę? To nie wróży najlepiej.... uncertain

--
  • 12.08.15, 13:19
    Ulepek przykro mi, u mnie też było 6 super klasy a przetrwały tylko 2 do mrożenia. Nie jest powiedziane że ten co Ci podali się nie utrzyma, bądź dobrej myśli. Ja się nie znam za bardzo na klasach zarodków więc Ci nie podpowiem sad dlaczego tak się stało. Głowa do góry Kochana!!
  • 12.08.15, 19:24
    To jest niestety cena in vitro 4 zarodki. Słowa, i tylko to...
  • 16.08.15, 17:53
    Hej dziewczyny. Jestem tu nowa. Na niepłodność leczę sie od 12 lat, w Polsce oraz w Anglii. Niestety nikt mi nie potrafił powiedzieć co jest grane. Trafiłam do Invicty we wrocku. Stwierdzono wodniaki obu jajowodów, niestety do usunięcia-oba. jestem już po zabiegu, co zakwalifikowało mnie automatycznie do programu.
    w czerwcu 17 miałam transfer, wszystko poszło bardzo dobrze. beta rewelacja, progesteron, estradiol super. Podali mi dwa zarodki i takowe dwa pojawiły się po jakimś czasie jako kropeczki na usg. szczęścia nie było końca. Niestety w 6tc lekarz stwierdził brak zarodka w pęcherzyku ciążowym, drugi pęcherzyk przestał rosnąć. Kazał odczekać 2 tyg bo czasami się zdarza że maluszka nie widać. Po 2 tyg niestety potwierdził najgorsze. - pusty pęcherzyk ciążowy. Skierowanie do szpitala.
    W szpitalu oczywiście nie przyjęli mnie od razu, kazali czekać do prawie 11 tyg ciązy. Jestem już po wszystkim.
    Za was kochane trzymam ogromne kciuki. Dbajcie o siebie.
    Ja -odpuszczam, na dzień dzisiejszy. Mam dość, wiem że nikt nie mówił że będzie łatwo ale że aż TAK!!!! Przeżyłam to strasznie!!!
    nawet kartę ciąży juz miałam sad((((
  • 20.08.15, 21:59
    Pozytywna...to smutna historia.. To musiało byc bardzo trudne.. Nadal jest. Mam nadzieje, ze nabierzesz sił i osiągniesz wymarzony cel. Tego zycze Ci z całego serca. Powodzenia, trzymaj sie dzielnie.
    --
    IMSI: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. Beta HCG 89, 19.08. Beta HCG 169 smile
  • 17.08.15, 13:40
    ulepek-1984 , ja tez w invimed wrocław przy pierwszym ivf miałam 6 zarodków -podali 1 a reszt obumarła...
    ale jaka beta dziś ????

--
  • 17.08.15, 13:44
    Hej Gochasmile
    No to podobna historia... Oby z happy endem!
    Ehhh wlasnie czekam na wyniki. O 16 maja byc... jestem cała spieta..boje sie roZczarowania...sad tak bym chciała by to był wyjątkowy dzien.. Trzymaj(cie) prosze kciuki!!!

--
  • 17.08.15, 14:03
    Dziewczyny!!!! Brat pozytywna!!!! 88,63!!!! smile nie wierze!!!! Jestem w szoku!!!! smile)smilesmile
    --
  • 17.08.15, 17:31
    wow ! ulepek ogromne gratulację! smile oby teraz tylko rosła smile

--
  • 17.08.15, 17:39
    Dziekuje! nadal nie wierze... wink totalna abstrakcja! teraZ oby dalej roslo...smile))
    --
  • 19.08.15, 08:12
    Ulepek gratuluję z całego serca smile oby rosła pięknie!!
  • 19.08.15, 22:20
    Dziękuje !smile))) beta rosnie ładnie; dzis 169 smile)) progesteron w normie//. Pozdrawiam! smile)jutro napisze wiecej...
    --
  • 20.08.15, 22:06
    Przyznam, ze minęło pare dni a ja nadal nie jestem wstanie przyswoić wiadomości, ze jestem (po tylu zawodach) w ciazy... Nie moge uwierzyć, jestem totalnie oszołomiona.. Dziwne to uczucie.. Moze po usg (za ok 2 tyg) bedzie mi łatwiej wink myślicie, ze juz serce bedzie bić? (4 tyg od transferu)?
    Oby ten cud trwał nadal.. I obym wreszcie poczuła, ze marzenie stało sie faktem.
    Pozdrawiam wszystkie szczęśliwie Mamusie i Starające sie.
    --
    IMSI: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta hcg 89, 19.08. Beta hcg 169. smile))
  • 20.08.15, 22:51
    Ulepek super wynik smile smile ja zobaczyłam serduszko 3 tyg po transferze i Tobie też tego życzę!! Nam osobom borykajacym się z problemem niepodłodnosci jest ciężko się oswoić z myślą że może się udać a.co dopiero jak to już się stanie faktem..to wielki szok i niedowierzanie...wiem co czujesz Kochana ale teraz Przed Tobą piękny czas, uważaj i dbaj o siebie smile
    <Szczęśliwa Mama>

• 20.08.15, 22:59
    dziekuje Kolorowa za pokrzepienie... Dokładnie tak jest.. Mózg wypracowane sobie mechanizmy obronne inna wszelki wypadek nastawia sie na porażkę; gdy sie wreszcie udaje trudno to ogarnąć..a jak Szybko Tobie udalo sie oswoic temat?wink mysle, ze usg moze byc momentem przełomowym.. Veni, vidi, vici wink to musi byc doZnanie jedyne w swoim rodzaju . Obym wkrotce dołączyła do grona szczęśliwców.. Wtedy można uslyszec bicie?smile
    --
  • 22.08.15, 22:16
    U nas największa euforia była za każdym razem jak odbieralismy wynik bety. Jak już doczekaliśmy się wizyty serduszkowej to myślałam że będę wyć jak zobaczę serduszko ale było spokojnie smile bicia nie słyszałam tylko widziałam bijące serduszko, może to wina aparatury, nie mieli jej zbyt nowoczesnej smile
  • 31.08.15, 14:25
    Niestety...koniec radości. Poronilam sad(( jest mi bardzo smutno i jestem niepocieszena.
    Czy któraś z Was tak miała? Jakie badania robiliście? planujemy zbadać swoje kariotypy..cos jesCze? Pozostałe wyniki przed IVF były w normie.

--
    IMSI: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer;
  • 31.08.15, 20:25
    Kibicowałem, ale cały czas obawiałem się tego. Szukanie daleko w kariotypach oczywiście kosztuje bardzo dużo, ale może rozwiązanie jest w zasięgu ręki. Zresztą już pisałem o tym, ale to wymaga zrobienia wielu badań m. in: testów nietoleracji i modyfikacji dotychczasowego leczenia. Coś co kończy się źle wymaga zmiany planu postępowania. Ja bym tak to zrobił i niech nie odbiera Pani tego osobiście. Do przemyślenia
  • 01.09.15, 20:44
    Ulepek bardzo mi przykro sad tak bardzo Ci kibicowałam. Będę cały czas trzymać kciuki. Ściskam
  • 16.10.15, 11:01
    Dzięki Kolorowakiss Lada dzień startuję ze stymulacją! I jeszcze w tym miesiącu będzie po wszystkim.. smile Oby tym razem nie było wzlotu i upadku.
    --
    IVF: ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 19.08. beta 169; 25.08. 256; 27.08 - spadek i poronienie sad((
    INSEMINCACJE: 31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1;
    Klinika Invimed Wrocław
  • 22.08.15, 18:55
    Hej Dziwczynysmile we wtorek idę 3 raz na bete. Mam pytanie głownie do tych z Was, ktore leczą/leczyly sie w Invimedzie, w szczególności u dr G. Czy pierwsze usg jest podobno 4 tyg po transferze (czyli de facto w 6 t.c.) Czy wtedy widac cos wiecej niz pecherzyk ciążowy? Kiedy Mialyscie kolejne usg?
    Pozdrawiam i czekam na Wasze historie. smile
    Wiecznie Głodna wink
    --
  • 23.08.15, 19:06
    ulepek ja miałam usg w 20 dpt i nie było bicia , ale widziałam pulsujące serduszko !!!! ( tak jak pisały dziewczyn ), ja osobiście długo mówiła o sobie ,, chyba jestem w ciazy ,, powodzenia smile

--
  • 13.10.15, 20:03
    Hej, widzę, że forum trochę ostygło, ale chciałam podzielić sie dobrą wiadomością smile dzisiaj robiłam usg i zobaczyłam bijące serce! Niewiarygodne, to było trzecie podejście do INV i właściwie takie na zasadzie wykorzystajmy skoro refundują i taka niespodzianka... Nigdy nie byłam tak daleko...teraz tylko trzeba trzymać, chuchać i dmuchać. Nie poddajcie się, skoro mnie w moim wieku się udało to każda z nas ma szansę...
    --
  • 16.10.15, 11:38
    hej Dziewczyny smile Ja własnie szykuję się i za parę dni pierwszy zastrzyk smile Mam znów ultra krótki protokół tylko ze zmienionymi lekami..
    BTW, czy któraś z Was brała Elonva?
    Co słychać? Ktoś coś? wink
    --
    IVF: ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 19.08. beta 169; 25.08. 256; 27.08 - spadek i poronienie sad((
    INSEMINCACJE: 31.10.14 - inseminacja 3; 07.08.14 - inseminacja 2; 07.03.14 - inseminacja 1;
    Klinika Invimed Wrocław
  • 16.10.15, 20:35
    Czy możesz wybrać się z mężem do androloga? Ośrodek Andrologiczny jest w Łodzi przy ul. Sterlinga.
    We Wrocławiu też jest możliwość. Radzę z dobrego serca.
  • 16.10.15, 20:55
    To chyba nie do mnie??
    --
  • 16.10.15, 21:08
    Dawno mnie tu nie było, moje szczęście ma już 8 miesięcy smile
    Warto walczyć, a my zastanawiamy się kiedy wrócić po naszą pozostałą dwójkę smile
    Serdeczności dla wszystkich smile
    --
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 16.10.15, 21:14
    Hej, dzięki smile
    --
  • 17.10.15, 20:36
    Hej. My jesteśmy po drugim podejściu . Jak na razie jest ok. Za dwa tyg. wizyta serduszkowa smile
  • 17.10.15, 20:41
    Gratuluję.!!! To jest niekończąca się historia, teraz ciągle się boję czy wszystko jest ok. I ciągle nie wiem co wolno, a co nie wolno. Lekarz mówi normalne życie ale nie czuję się normalnie smile. Nie robię badań za wiele tylko jedną betę i jedno usg serduszkowe, bo nie chcę "wkręcania". Ale czasem tak dziwnie się czuję....
    --
  • 26.10.15, 13:37
    Dziewczyny nie potrzebuje któraś utrogestanu?
    Zostały mi 4 op chętnie odsprzedam: mamuska1401@wp.pl
  • 05.11.15, 21:36
    Hej. Nie było mnie przez chwile, ale nie mogłam uwierzyć. Jest , jest jest. Maleństwo przybiera w rozmiarach.
    Bicie serduszka 128 */min
    6,8 mm
    Teraz tylko czekać smile
    Pozdrawiam
  • 06.11.15, 15:36
    No to pięknie Werka! smile) Nic tylko się cieszyć i czekać...

Co słychać dziewczyny?
    Ja niedawno miałam punkcję.. Z uwagi na wysokie ryzyko hiperstymulacji transfer został przełożony. Czeka na mnie 6 mrożaczków i 5 oocytów... Za ok. 2 tyg. upragniony dzień! Nie mogę się doczekać... Znów zaczynam świrować.. Same wiecie jak to jest. O niczym innym myśleć się nie da. Trzymajcie kciuki.
    A ku pokrzepieniu krótka historia koleżanki, która długo się starała naturalnie i nic. Po 1 próbie IMSI jest w ciąży z upragnionymi blizniakami.. Leczyła się u tego samego wspanialego lekarza co ja. Muszę ją dogonić wink
    3majcie się ciepło (i zdrowo!) w te ponure dni.
    --
    ICSI 2: 30.10.15 - punkcja
    ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 19.08. beta 169; 25.08. 256; 27.08 - spadek i poronienie sad((
    Klinika Invimed Wrocław
  • 25.11.15, 21:47
    Hej.
    U nas wszystko w dobrym kierunku. Już 10 tydzień za nami , pomiar wczorajszy to 3cm smile, serducho 170 u/m. Ciąża rozwija się prawidłowo smile
    Warto było czekać smile
  • 30.11.15, 13:21
    Hej Werka!
    To ekstrasmile
    Ja własnie jestem po transferze pięknego mrożaczka i liczę dni do tesu 9.XII ... Staram się zachować zdrowe zmysły, ale hormony nie pomagająwink
    Trzymajcie kciuki!!! Co słychać u reszty>?
    --
    ICSI 2: 30.10.15 - punkcja, 27.11.15 - transfer pięknego mrożaczka; 9.12. beta...
    ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 19.08. beta 169; 25.08. 256; 27.08 - spadek i poronienie sad((
    IUI: 31.10.14 - IUI 3; 07.08.14 - IUI 2; 07.03.14 - IUI 1;
    Klinika Invimed Wrocław
  • 22.02.16, 20:17
    Witam. Dawno mnie tutaj nie było ale pamiętam o Was.
    Aktualizacja danych.
    Córcia ma się dobrze, to już 22 tygodnie ciąży za nami, rośnie i rozwija się prawidłowo, byliśmy dzisiaj na badaniu , waga 0,5 KG. Trzymam kciuki za Was , nie można się poddawać
  • 10.03.16, 12:35
    Werka, to wspaniale! smile Wybraliścue już imię?

Od dawna tu nie zaglądałam... Ale też o Was pamiętam.
    Po pierwszym poronieniu zaszłam ponownie w ciążę..którą niestety znów poroniłam - co gorsza tuż przed świętami.. Porobiłam badania; łącznie z histeroksopią - wszystkie wyniki idealnie. W kolejnym cykllu będę mieć kriotransfer. Wierzę, że ten trzeci raz będzie szczęśliwy; muszę wreszcie minąć tę nieprzekraczalną dotąd granicę 7 tygodnia. Tym razem, po potwierdzeniu ciąży, wezmę zwolnienie z pracy.. Trudno. Dla dziecka zrobię wszystko! Trzymajcie się ciepło dziewczynysmile

--
    ICSI 2: 30.10.15 - punkcja, 27.11.15 - transfer pięknego mrożaczka; 9.12. beta...
    IUI: 31.10.14 - IUI 3; 07.08.14 - IUI 2; 07.03.14 - inseminacja 1;
  • 23.03.16, 18:57
    Hej. Też dawno nie zaglądałam..cieszę się Ulepek że się nie poddbędę trzymac mocno kcpotrzymaciuki za.powodzenie. Werka gratulacje, super że u Was wszystko dobrze smile moje największe szczęście skończyło 9 miesięcy jest cudowny, jestem zakochana w swoim synku po uszy i dlatego zdecydowaliśmy z mężem że wracamy po naszego mrozaczka i pod koniec kwietnia mamy zaplanowany transfer smile smile pozdrawiam Was piszcie co u Was.nowego smile
  • 23.03.16, 18:59
    Ulepek chciałam napisać ze się cieszę że się nie poddajesz ciekawe co tam.słychać u gochy770 smile
  • 29.03.16, 15:47
    Dzięki Kolorowa!smile nie poddam się dopóki nie osiągnę wymarzonego celu... Żeby tylko choćby jeden z trzech mrożaczków ładnie się rozmroził i doczekał transferu!! Zostało tak niewiele czasu.. W każdym razie w przyszłym tygodniu wszystko będzie jasne.. Liczę, że transfer nastąpi we wtorek/środę... Już nie mogę się doczekać!
    Trzymajcie się ciepło dziewczyny

--
    ICSI 3: kwiecień 2016 - crio2
    ICSI 2: 27.11.15 - crio1; 9.12. beta 105; 17.12 beta 2550 18.12. poronienie 2
    ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 27.08 - poronienie 1
    IUI: 31.10.14 - IUI 3; 07.08.14 - IUI 2; 07.03.14
  • 06.04.16, 17:45
    Wczoraj nastąpił wyczekiwany ransfer zarodka premium smile Dwa pozostałe się dzielą dzielnie..oby wytrwały do stadium blastocysty. Teraz wielkie odliczanie, równie wielkie nadzeje.. Mąż ma urodziny w dzień testowawania..ale chyba zrobię badanie wcześniej,żeby zdązyc ochłonąć w razie czego.. Trzymajcie kciuki!!!

--
    ICSI 3: 5.04.2016 - crio2
    ICSI 1: 03.08.15 - punkcja, 05.08.15 - transfer; 17.08. beta 89, 27.08 - poronienie 1
    IUI 3: 31.10.14 - IUI 2; 07.08.14 - IUI 1; 07.03.14
  • 10.04.16, 09:04
    Ulepek trzymam mocno kciuki ?? my mamy transfer w środę ?
  • 12.04.16, 11:03
    O, świetnie Kolorowa! smile Nie wiem jak Ty, ale ja już strasznie świruję... czuję się jakbym miała dostać okres.. Od 4 dpt mam symboliczne plamienie (dwa poprzednie razy gdy zaszłam w ciążę miałam identycznie).. Ehhh ,ale nigdy nic nie wiadomo.. Jak tu wytrzymać to napięcie?! Na dodatek mam okropną ochotę na seks i szlaban! uncertain//
    A Ty masz jakieś objawy? Jak Twoje samopoczucie smile
    p.s. Niestety moje pozostałe zarodki nie dały rady wytrwać do st. blastocysty. Cała nadzeja w podanym smile
    Dzięki - ja trzymam za Ciebie big_grin

--
  • 12.04.16, 21:02
    Ulepek ja mam jutro transfer, denerwuje się trochę smile a.u Ciebie widzę prawidłowe objawy smile kiedy testujesz?
  • 13.04.16, 08:50
    Zatem życzę miłego transferu smile
    Kolorowa, spokojnie smile To piękny dzień - początek czasu nadzei. Oby poszedł gładko! smile
    Moje obajwy mogą wskazywać na zarówno powodzenia jak i nie..Ale wierzę w to pierwszesmile Wyszedł mi bardzo ładny progesteron - 30! Poprzednimi razy nigdy nie przekroczył 20... I to mnie najbardziej pociesza.
    Testować mam oficjalnie w niedz/pon (taka presja: urodziny mojego męża!), ale chyba zrobię to już w piątek/sob. Żeby nie było wielkiego rozczarowania w urodziny..

--
  • 23.03.16, 19:23
    Hej, przygotowujesz się jakoś do transferu? Możemy porozmawiać na priv? smile

--
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 23.03.16, 19:23
    Hej, przygotowujesz się jakoś do transferu? Możemy porozmawiać na priv? smile
  • 25.03.16, 12:05
    Dabr_Aga chcesz ze mną pogadać? ?? jak tak to podaje e-mail kolorowa44@gmail.com
  • 16.04.16, 21:36
    Hej, tak, chciałabym porozmawiać smile zaraz napiszę maila smile

--
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 16.04.16, 21:49
    Dziewczyny co u Was? smile Ewa, Ania, Weronika.. napiszecie coś smile
    Jak tam dzieciaczki? smile
    Ania, kiedy planujecie transfer? smile jak synek smile My myślimy o końcu roku smile
    Ewa, jak córeczka?
    Weronika, jak synuś? smile

--
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 17.04.16, 13:56
    Dziewczyy, w piątek 9 dpt nie wytrzymałam napiecia i zbadałam poziom HCG. Jestem w ciąży!!!! big_grin big_grin big_grin Jutro robię powtórkę smileCo za ulga, co za radość! smile))) Trzymajcie dalej kciuki, proszę!

--
  • 17.04.16, 15:18
    Ulepek wspaniałe wieści, tak myślałam że się uda hihi wink wielkie gratulacje!!! Ja testuje w środę 20.04 także jeszcze chwilka i się okaże czy się uda ponownie za pierwszym razem smile
  • 17.04.16, 15:49
    Dabr_Aga pisz na tego maila: dzika3029@gmail.com bo do poprzedniego nie pamiętam hasła sad
  • 18.04.16, 11:17
    Ok smile to napisałam jeszcze raz wink

--
    30.04 Punkcja
    02.05 Transfer smile
  • 19.04.16, 16:25
    No i udało się smile Chyba zacznę grać w totka smile zrobiłam dzień wcześniej bo synek oddawał krew także skusilam się...heh ale jaja smile smile
  • 19.04.16, 16:40
    Lekarz napisał że mam za niski wynik sad 4,74 w 6 dobie mam odstawić leki, dziewczyny jak Wy miałyscie??
  • 19.04.16, 17:53
    6 doba to za szybko , żeby przekreślać szanse...No chyba, że to blastocysta była podana.. Ale i tak sugeruję Ci sprawdzić co najmniej w 8-10 dobie.

--
  • 19.04.16, 18:27
    No właśnie blastocysta i to mnie martwi...powtórzę jeszcze w piątek to będzie 9 dpt i zobaczymy...mój lekarz zasugerował odstawienie leków...
  • 17.04.16, 17:53
    Dziękuję Kolorowa big_grin Ja też miałam takie podejrzenia... ale nie chciałam wierzyć dopiero wyniku nie zobaczyłam. A dzis zaliczyłam pierwsze w życiu mdłości ciążowe wink
    Fajnie, to już lada dzień smile Ja akurat w środę będę 3 raz badać...i również Tobie kibicować! Taki piękny wiosenny czas się zaczął..musi się nam udaćsmile)) Dawaj znać smile
    A gdzie i u kogo się leczysz?

--
  • 17.04.16, 18:45
    Ja niezmiennie w Polmedisie u dr Siejkowskiego smile z objawów to pobolewa mnie podbrzusze, czuje kłucia w szyjce także podobne objawy jak po ostatnim transferze ale nie chce zapeszać okaże się już w środę wink trzymam kciuki za wysoką betę Ulepek smile
  • 19.04.16, 20:58
    heheh. będziemy mieli córkę, nie synka
  • 20.04.16, 13:36
    a to niesopodzniakawink super! a który miesiąc?

--
    ICSI 3: 5.04.2016 - crio2; 18.04 beta 264
  • 20.04.16, 16:43
    Ulepek jak beta? smile
  • 21.04.16, 11:34
    W poniedziałek, 13 dpt (zarodek 2-dniowy) była 264. Mam nadzieję, że róśnie ładnie.. Lekarz polecił powtórkę w kolejny poniedziałek. niws Najbardziej martwi mnie lekkie plamienie uncertain

--
  • 21.04.16, 12:50
    Ulepek zapytałam o betę bo pisałaś że w środę robisz, nie badałas? Ja też plamiłam na początku a dzisiaj mam 10 mies synka także głowa do góry ??
  • 22.04.16, 13:40
    Hej Dziewczyny.
    Dzisiejszy wynik w 9dpt - 41,83 czyli urosło (poprzednio 6dpt 4,83) teraz pytanie czy to prawidłowy przyrost...czekam na wieści od lekarza...
  • 22.04.16, 14:10
    Kolorowa, przyrost dobry masz nic się nie martw smile)) Beta podobna do mojej w 10 dniu.
    Nie musiałam w środe, bo robiłam już dwukrotnie... czekam grzecznie do poniedziałku. Choc moze jutro sobie zrobię dla spokoju..
    No ja też miałam plamienia w dwóch poprzednich ciążach...tylko, że obie straciłam, więc jestem przewrażliwiona. Plamienia implantacyjnego nie liczę, bo to akurat było ku mej radości. Parędni temu miałam małe plamienie świeżą krwią (lekarz powiedział, że to pewnie w wyniku dalszej implantacji i tworzenia się łożyska) i od tej pory z rana pojawia się troszkę sluzu z domieszką krwi..czasem brązowy. No, ale nie panikuję - jestem dobrej myśli. Oby przetrwać 6-8 tydzień bez niespodzianek.. Dzięki za pocieszenie w każdym raziesmile

--
  • 22.04.16, 14:47
    ach no i gratulacje!!! big_grin

--
  • 22.04.16, 18:01
    Dziękuję Ulepek smile lekarz powiedział że pierwszy wynik musiał być błędny uncertain i że jest dobrze smile mam zrobić kolejną w poniedziałek. Trzymam mocno kciuki za Ciebie i Twoją Kruszynke kiss
  • 22.04.16, 20:08
    no widzisz smile mówiłamwink cieszę się bardzowink Czyli obie robimy betę w poniedziałekwink Dziękiii ja trzymam kciuki za Ciebie i Twojego Bąbla!
    jestem na etapie mega wyostrzonego węchu, totalnego braku apetytu, zmęczenia i bolesnych piersi... brrr

--
  • 22.04.16, 20:24
    Aa widzisz a ja mam wzmożony apetyt ogórki kabanosy i cola smile ciekawe jak będę przechodzić tą ciążę hihi wink ja podobne dolegliwości do Twoich miałam w pierwszej ciąży, ciekawe czy w tej będzie podobnie heh...w takim razie życzę przyjemnego i leniwego weekendu i dbaj o siebie kiss
  • 24.04.16, 18:23
    Dziękuję!Ty o siebie też smile
    No widzisz..każdy ma inaczejwink Mi z kolei przyszły humorki i wrócił nieco głód/apetyt - nie wiem czy to dobrze.. Jutro się przekonamy. Tak źle i tak niedobrze uncertain
    pozdrawiam!

--
  • 25.04.16, 14:15
    U mnie dzisiaj 12dpt - beta 276 smile
  • 25.04.16, 17:34
    Pięknie! Cieszę się bardzo i dalej mocno trzymam kciuki smile A mi skoczyło do aż 5217!To mój rekord... Boję się najbliższych dni - bo zawsze traciłam ciążę w 6 tyg. Leżę i nie oddychamwink A jaki masz progesteron? Bo mój nie zachwyca.. tylko 13 (tydzień temu 15) Wiem, że waha się dobowo aż o 50% w obie strony, ale to niewielkie pocieszenie. Powinien wynosić 20-25..

--
  • 25.04.16, 18:43
    Wow Ulepek piękna beta smile gratulacje smile wiesz że ja nie badałam progesteronu...dodatkowo od soboty lekko plamie na brązowo tak jak przy poprzedniej ciąży..czekam na info od lekarza. Leż leż i i odpoczywaj wink ja bym też poleżała ale przy moim małym diabelku jest to niemożliwe wink na.dodatek rwie się do chodzenia więc za.chwile się zacznie dopiero jazda.. ehhh dobrze że chociaż noce przesypia i daje mi odpocząć wink
  • 26.04.16, 12:28
    Dziękujęsmile Będę świętować jak dotrwam do usg... Tak bym chciała być już na tym etapie!
    To Ty faktycznie szykuje się jaazda bez trzymanki...smile A to chłopiec czy dziewczynka?
    Powodzenia zatem i przy okazji bety radzę Ci skontrolować poziom progesteronu. Mój lekarz regularnie kazał i każe mi sprawdzać.. miłego dnia!!

--
  • 26.04.16, 17:00
    Hej. Mi lekarz wyznaczył usg na 6 maja to dosyć szybko...ale zobaczymy wink w piątek mam zrobić kolejną betę więc przy okazji zrobię progesteron. Mam synka także nie będzie łatwo wink a Ty kiedy masz wizytę?
  • 27.04.16, 17:15
    heheh ja też idę 6-go!!! smile)) Na 12:20 smile To będzie dokładnie 31 dpt. A Tobie to faktycznie szybko...też bym tak chciała! W poniedziełek mam powtarzać badania. Mam pokusę by też jutro lub w pt. zbadać betę, ale od wczoraj zeszło ze mnie powietrze i nie mam sił na dosłownie nic...

--
  • 30.04.16, 11:07
    No i jak tam Twoja beta się ma?? Daj znać smile miłej majówki...

--
  • 30.04.16, 19:42
    Ulepek wczorajsza beta 1559 smile także jest dobrze...ale zaczęłam plamic i brzuch mnie boli jak na okres...lekarz mi napisał że na tym etapie to normalne ale jeśli pojawi się krew to wymaga to wyjaśnienia...i niestety pojawiła się...najlepsze że jestem na wyjeździe na niezłym zadupiu..czekam do jutra najwyżej wrócimy sad
    A jak u Ciebie?
  • 03.05.16, 09:47
    To pięknie Kolorowa, gratuluję!!! Moja wczorajsza beta to szalone 33 758 !!! Progesteron podskoczył. Niestety cały czas plamię - zdaża się też świeżą krwią... Może mam jakiegoś kriwaka? Eh, wolę nie myśleć - co ma byc to będzie. W piątek mam usg, więc zobaczymy. W każdym razie czuję się bardzo ciążowo - m.in. mdłości w dzień i w nocy; a wczoraj to nie wspomnę - poranek był koszamrny! sad Ale to podobno dobrzewink

--
  • 22.04.16, 20:54
    to już 7 msc
  • 03.05.16, 09:28
    Hej ,
    u mnie wszystko ok. Synek rośnie jak na drożdzach!! daje wiele radości bo zaczyna mówić i nas nasladować. Myślę , ze wasze dzieciaczki przynoszą Wam rownież duzo radości. dawno mnie nie było na forum ale zawsze pamietam i myśle o wszystkich forumowiczkach. Nie poddawajcie się. Warto walczyć. Pozdrawiam
  • 03.05.16, 10:11
    Dzięki Madaanbe! smile To miłe... Trzymaj dalej kciuki no i ciesz się każdą chwilą wink pozdrawiam!

--
  • 03.05.16, 18:25
    U mnie koniec...w niedziele dostałam bardzo obfitego krwawienia,beta spadła także nie udało się... sad ale się nie poddaje, w piątek mam wizytę i będziemy podchodzić jeszcze raz..
    Ulepek dbaj o siebie i mocno trzymam za Ciebie kciuki wink
  • 04.05.16, 10:26
    Ohh....tak mi przykro Kolorowa!!! sad(( Ogromnie... bardzo Ci kibicowałam.. Ściskam mocno kciuki za kolejne podejście i życzę Ci dużo siły i determinacji! kiss Dawaj znać co i jak. Powodzenia!!!

--