Dodaj do ulubionych

in vitro lipiec 2014

27.06.14, 13:52
Czesc dziewczyny!
Postanowilam rozpoczac watek lipcowy smile
W lipcu bede podchodzic po raz 3 do in vitro, criotranfer jednego w pozostalych mrozaczkow. Nizej troszke wiecej o mnie.
Mam nadzieje, ze znajda sie jeszcze jakies staraczki i dolacza do watku smile Zapraszam!
--
AMH 7,6 FSH 6,2 czynnik meski (ICSI)
styczen 2014 punkcja - 23 komorki, zamrozonych 13, pozostalo 10
kwiecien - transfer jednego 3dniowego zarodka - sad
czerwiec - transfer jednego zarodka - sad
Edytor zaawansowany
  • miniana74 27.06.14, 17:10
    Hej! Juz jestem. Ja juz teraz przechodze stymulacje ale transfer i oczekawanie na bete beda w lipcu.
  • ariana83 27.06.14, 17:16
    Czesc Minianko! Fajnie, ze jestes smile W ktorym dokladnie jestes dniu cyklu? Wiesz juz, czy podawana bedziesz miec blastke, czy 3 dniowy zarodeczek? Zdecydowalas sie na podanie jednej czy dwoch? smile
    Ja od jutra zaczynam stymulacje malenka dawka Gonalu - 25, tylko, zeby ladnie komoreczki sobie rosly. Pierwsze podgladanko mam w srode.
    --
  • lin0379 27.06.14, 18:27
    Ariana,super ze pomyslalas zalozyc nowy "stary" watek,ja juz z tamtego uciekam,tu teraz wszystko sie roztrzygnie
    Aby do wtorku kochana,a po tem co ma byc to bedzie,narazie tylko leki i czekanie,a ja teaz na transfer jade samasad
  • miniana74 27.06.14, 18:37
    Jestem w 9 dc,a 7 stymulacji Gonalem F.Dziś byłam na drugiej wizycie.Podsłuchałam jak lekarz mówił,że mam w lewym jajniku 6 pęcherzyków:9-13 mm,a w prawym tylko 3 i to mniejsze -6-8 mm.Endo chyba mówiła że 2,5,ale nie jestem pewna.To moje pierwsze podejście ,a mieszkam we Włoszech więc uczę się wszsytkiego od Was tutaj....
    Mieliśmy przeprowadzane wcześniej rozmowy i lekarz zdecydował,że poda 2 zarodeczki.Jeśli się uda to w 5 dobie,ale o tym na bieżąco ma decydować embriolog.
    Trzymam kciuki za Twoje komóreczki,niech ślicznie rosną!!!!
  • lin0379 27.06.14, 18:53
    To jak narazie wszystko dobrze,dziewczyny zobaczycie,napewno kilku dziewczynom z watku sie uda,zobaczymy komu?ktora bedzie ta szczesciara?
    Jajeczka wam wyrosna pozapladniaja sie i bedziemy czekac,na bety!bedzie dobrze
  • ariana83 27.06.14, 19:44
    Lin jak super, ze jestes!! Ciesze sie smile
    Transfer juz we wtorek? Cudnie! Pamietam, ze to bedzie z mrozaczka, ilu dniowy kochana?
    --
  • lin0379 27.06.14, 20:48
    Kochaniutka 5dniowy byczy AA,co kolwiek to oznacza,he he
  • utropek10 27.06.14, 21:01
    cześć dziewczyny wink ja jestem jedną nogą na czerwcowym a drugą u Was wink dzisiaj miałam punkcję -7 jajek , jutro się okaże ile się zapłodniło , transfer albo w poniedziałek 3 dniowego albo w środę razem z Makatkąpięciodniowego , zobaczymy jak się będą dzielić smile na betę będę czekać z Wami bo czerwiec się już kończy niestety mam nadzieję , że dziewczyny też się przeniosą wink
    --
    PARENS - Kraków - PROGRAM RZĄDOWY -CZYNNIK MĘSKI
    córka 8 lat-ciąża naturalna, starania o drugie 6 lat,
    1- ICSI 20.02.14 - NIEUDANE sad mrozaczków brak
    DRUGIE PODEJŚCIE CZERWIEC wink AMH 4,7
  • lin0379 27.06.14, 21:10
    Utopek dokladnie tak jak mowisz sila rzeczy trzeba nam tu byc,dalej sie bawimy w robienie dzieci ja to nawet bez meza,heeee,troche to dziwne ale jak sie nie da inaczej,
    Wiem ze jest ciezko ze kazda porazka boli ze juz bym wolala kazde inne cierpienie fizyczne,ale nie poddam sie nigdy,damy rade kazda z nas z czasem bedzie miala swoja upragniona dzidzie,ja w to wierze,ba,ja to wiemwink
  • makatka81 27.06.14, 21:12
    Hehe Utropku - zastanawiałam się co zrobić...robić tutaj zamieszanie, czy zostać na czerwcowym, ale jak już Ty jesteś, to ja też smile Będę obserwować i tu i tam. Transfer będzie najprawdopodobniej już 2.07, a czerwcowy wątek się zaraz skończy. Jednym się udało innym nie, a część jest właśnie w naszej sytuacji.
    Więc dziewczyny - jestem - tak jak napisała Utropkowa dziś miałyśmy punkcję. Mnie pobrano 17 pęcherzyków, w niedzielę dowiem się jak się rozwijają komórki i dostanę potwierdzenie odnośnie środowego transferu w 5-tej dobie
    --
    NOVOMEDICA MYSŁOWICE - Program Refundowany
    Czynnik jajowodowy, masywne zrosty w miednicy małej
    02.2014 - 1 IVF (-) ciąża biochemiczna
    06.2014 - 2 IVF, 27.06 Punkcja - 17 pęcherzyków
  • lin0379 27.06.14, 21:22
    Makatka my juz lipcowki i beda nas dzielily 2 ,3 dni od transferow i czekamy razem i testujemy razem,a jajow to nawysiadywalas ze cho,cho piekne zarodki beda i piekne dzieciaczki
  • ariana83 27.06.14, 19:47
    Miniana 9 komorek, to naprawde zacny wynik smile Mam nadzieje, ze wszystkie beda pelne i sie zaplodnia smile Endo jak na razie mala, ale jest jeszcze czas, podrosnie! Pytaj o wszystko, postaramy sie pomoc smile
    --
  • marl-en31 27.06.14, 21:13
    Witam!
    Ja też w sumie mogę się już spokojnie przenieśćsmile Na razie będę śledzić Wasze losy a co ze mną to mam nadzieję, że już jakiś konkretów dowiem się na wizycie 4 lipca. Na razie m musi zrobić jeszcze jedno badanie i się okaże czy in vitro czy najpierw próba inseminacji. No i jeżeli in vitro to też mam nadzieję, że już nam powie czy nas zakwalifikował do programu...
    Trzymajcie dziewczyny kciuki, żeby tak było, bo na inseminację się raczej nie nastawiam a na komercyjne in vitro nas nie stać. Modlę się, żeby nas lekarz zakwalifikował i żebym zaczęła stymulację w lipcu. Bardzo bym już chciała, bo mamy już ponad rok stracony bezczynnością lekarzysad
  • ariana83 27.06.14, 21:29
    Jak wspaniale!! Utropek, Lin i Makatka prawdopodobnie w tym samym dniu transfery beda miec!!! Bedziecie sie razem wspierac, bo bedziecie w dokladnie tym samym polozeniu big_grin Kazde objawy, bole itp bedziecie porownywac.
    Ja transfer bede miec tak kolo 10. Powiem Wam dziewczynki nieskromnie, ze jestem z siebie bardzo dumna wink Nie sadzilam, ze jestem az tak silna psychicznie i, ze jestem w stanie sie tak szybko podniesc po porazce. Ale jestem tutaj z Wami i walcze po raz trzeci! I jestem pelna nadziei tak jak poprzednio..
    --
  • ariana83 27.06.14, 21:43
    Nie wiem jak ja to obliczylam big_grin Przeciez jasno i wyraznie piszecie, ze 2-3 dni roznicy big_grin
    --
  • makatka81 27.06.14, 21:46
    Ariana - bo to jest tak: Kajkaa - poniedziałek, Lin - wtorek, Ja - środa, a Utropek poniedziałek lub środa. W sumie u mnie też się wyjaśni w niedzielę czy czasem na poniedziałku nie wyląduję
    Kajkaa - gdzie jesteś? smile
    --
    06.2014 - 2 IVF, 27.06 Punkcja - 17 pęcherzyków, 02.07 Transfer?
  • kajkaa82 27.06.14, 22:23
    Dziewczyny, jestem!!!! Wlasnie M dostarczył mi porcję luteiny, nigdy nie używałam aplikatora tongue_out ja tez jedna noga w czerwcu a jedna w lipcu, dzis miałam punkcje i jutro bede czekać na informacje, jak poszło ich zapładnianie! Transfer prawdopodobnie w poniedziałek, ale to tez jeszcze niepotwierdzone. Fajnie byc tu z Wami smile
  • kajkaa82 27.06.14, 22:24
    Pominelam informację, ze beda zapładniac 6 komóreczek!
  • miniana74 27.06.14, 22:32
    Ale fajnie,że się przenosi tutaj część osób z czerwcowego wątku.Dziewczyny,muszę powiedzieć że uwielbiam Was.Wcześniej miałam tylko skąpe wiadomości od lekarzy,a teraz mogę się od bardziej doświadczonych koleżanek wiele dowiedzieć i podpytać.
    Makatka,Lin,Kajkai Utropekmam nadzieję,że zapoczątkujecie u lipcówek śliczne wysokie bety!Musicie przetrzeć szlak dla nas!Wy będziecie pierwsze!
    A to musi być baaaardzo szczęśliwy wątek!
  • makatka81 27.06.14, 22:42
    Z radością to dla was zrobimy big_grin
    --
  • gargir 27.06.14, 22:53
    Czesc dziewczyny, ja rowniez dopisuje sie na lipiec. Gratuluje wszystkim przyszlym mama, ktorym sie udalo w poprzednich miesiacach. Natomiast wszystkim tym co walcza o szczescie przesylam moc pozytywnych fluidow. Jestem tu bo chyba sama tez ich potrzebuje.

Walacze od ok. 3 lat mam 33 lata. Pierw starania naturalnie smile potem badanie HSG - oba jajowody drozne - no to 4 nieudane IUI, potem Laparoskopia - oba jajowody niedrozne. Kariotyp ok, podwyzszone TSH - zbijam Euthyroxem 50, podwyzszona prolaktyna - Diostinex, Lecze sie w Wawie. Jest to moje pierwsze podejscie do InVitro. Na poczatek moj doktorek wink potwierdzil dlugi protokol, teraz zmenil na krotki bo czas nagli (mam nadzieje ze nie bedzie to mialo jakos wiekszego znaczenia). Jestem na Ovulastanie w poniedzialek ostatnia tabletka (przyjme ich niestety tylko 19). Mam nadzieje ze wystapi @ bo jesli nie to wszystko na marne. Podobno w 90% u kobiet wystepuje ... wiec jestem pelna obaw. Wsparcie mi sie rowniez przyda bo przechodze przez to sama. Maz niestety nie moze mi towarzyszyc wiec przyleci dopiero na pick up. No nic wznosze toast woda mineralna za dodatnia bete u Was wszystkich. Sciskam
  • kajkaa82 27.06.14, 23:12
    Witaj gargir i powodzenia!! smile
  • kajkaa82 27.06.14, 23:05
    Ariana, czy w przypadku kriotransferu tez trzeba sie kluc?
  • ariana83 27.06.14, 23:16
    Gargir Witaj w naszym gronie smile Cieszymy sie, ze jestes!
    Kajkaa nie, nie jest to konieczne. Mozna podchodzic na calkowicie naturalnym cyklu. Ja sie kluje gonalem, ale w minimalnej dawce - 25. Nie wiem dokladnie w jakim celu - byc moze lekarze maja wieksza kontrole nad komorkami? Albo chodzi o to, zeby to nie byl cykl bezowulacyjny, ktory czesto po stymulacji sie zdaza.. A biorac gonal jest pewnosc, ze komorki beda i potem ovitrelle na owulacje, co zapewnia potem wytwarzanie przez cialko zolte progesteronu.
    --
  • mamciaa08 27.06.14, 23:20
    Hej dziewczyny. Ja rowniez zapoczatkuje lipcowe staranka. Transfer 1 lipca z mojego jedynego mrozaczka. Nadal podgladam co u czerwcowych dziewczyn ale widze ze powoli przenosza sie na lipcowe forum. Ja juz bylam na majowym,czerwcowym a teraz lipcowym oby szczesliwym i ostatnim..
    --
    Endometrioza IIIst, AMH 0.7 w 2012, 2 laparo, niezliczone inseminacje, 3 transfery sad 1 poronienie i ktos kto dodaje mi sil - synek 2008 ktory tak czeka na rodzenstwo..
  • mamciaa08 27.06.14, 23:24
    Lin startujemy pierwsze wiec wypada zapoczatkowac wysyp mega duzych bet! Nie mozemy zawiezc. Mam nadzieje ze spokoj i wiara w powodzenie nas nie opuszcza zaraz 2 lipca uncertain bedziemy razem doszukiwac sie objawow bo obie bedziemy po crio. Mnie poki co caly czas kluje jajnik. Obawiam sie ze pecherzyk mi nie pekl i mam torbiel uncertain
    --
    Endometrioza IIIst, AMH 0.7 w 2012, 2 laparo, niezliczone inseminacje, 3 transfery sad 1 poronienie i ktos kto dodaje mi sil - synek 2008 ktory tak czeka na rodzenstwo..
  • miniana74 28.06.14, 00:26
    Mamcia i Lin i tak trzymać!Poprosimy tutaj o wysokie bety!
    Arianko jestem pelna podziwu dla Ciebie!Jesteś bardzo silną i wytrwałą kobietą!
    Miłych snów dziewczynki!!!Jutro kolejny dzień kiedy będą same dobre wiadomości.Nam będą rosły okrąglutkie jajeczka,dziewczyny doczekają się wspaniałych wieści od embriologów!
    Dobranoc!
  • dafik00 28.06.14, 01:34
    No to i ja tez jestemwink
    Dziewczyny super ze w lipcu wszystko zaczyna się praktycznie od jego pierwszych dni!! Juz za momencik transfery jejjj... Przezywam jak swoje big_grin
    Dużo wytrwałości Dziewczyny, cierpliwości i samych pozytywnych wibracji!!!
    --
    Program Rządowy GAMETA, PCOS,
    06.2014 - Pierwsze podejście do IVF (...i oby ostatnie!)
    TRANSFER 10.06.2014,
    Beta rośnie, a jakże by inaczej!smile
  • dafik00 28.06.14, 01:35
    A tym, którym się uda zapraszam: smile
    forum.gazeta.pl/forum/w,191,151714284,151714284,JESTEM_W_CIAZY_ale_co_teraz_.html--
    TRANSFER 10.06.2014,
  • utropek10 28.06.14, 09:31
    dafik super , że jesteś wink musisz tu też zasiać pozytywną energię wink dziewczyny napiszcie w stopkach co , jak i kiedy macie - jak macie chęć oczywiście wink będzie łatwa ściągawka
    --
    córka 8 lat-ciąża naturalna, starania o drugie 6 lat, AMH 4,7
    1- ICSI 20.02.14 - NIEUDANE
    2-ICSI 27.06.14 PUNKCJA 7 JAJECZEK -CZEKAMY
  • lin0379 28.06.14, 09:50
    Utopek,no dobrze ale ja nie ogarniam co to te stopki,a chciala bym,
  • makatka81 28.06.14, 09:55
    Lin - to zależy czy korzystasz z pełnej wersji strony w komputerze czy z wersji mobilnej? Bo w mobilnej się chyba nie da ustawić sad a w komputerze masz po prawej stronie swój nick i tam "Ustawienia" Wpisujesz sygnaturkę, dajesz zapisz i gra smile
    Utropku jak się dziś czujesz? Ból brzucha ustał? U mnie najnormalniej w świecie smile dziś rano się śmiałam, że moje jajka ważyły 0,5kg bo dziś waga o tyle niższa niż wczoraj tongue_out
    --
  • miniana74 28.06.14, 10:11
    Czesc! Jak sie dzis czujecie po wczorajszych punkcjach? O ktorej bedziecie mialy wiesci od embrioligow? Dajcie zaeaz znac!
    Mnie wczoraj wieczorem pobolewal dosyc mocno brzuch.Dosyc micno mnie pougniatala lekarka na usg! To mozluwe zeby od tego? Pewnie glupue pytanie ale
    mam nadzieje ze nie mogla uszkodzic pecherzykow?
    Dafik swietnie ze jestes tu z nami. Dodasz nam triche Twojego optymizmu?!
  • lin0379 28.06.14, 11:04
    Aha,dzieki Utopek,siedze w tel.caly czas,ale kiedys wejde na kompa i ustawie to,
    Jejku ja nawet nie pamietam swojej punkcji,wszystko to co sie teraz dzieje zwiazane z tym in vitro to dla mnie takie nie realne,jakby to nie dotyczylo mnie,o in vitro to sie ogladalo tylko program w tv,a tu to sie dzieje w moim zyciu,na ten czas jestem totalnie wylaczona ,zamknieta w sobie,nikt nie wie o inv,maz i ja tylko,czasem ktos mi proponuje drinka czy cos mocniejszego a ja nie wiem jak sie wybronic i zaczyna sie klopot bo przeciez w ciazy nie jestem a pierwsze slowa to w ciazy jestes?i masa lekow 3razy na dzien,szok,jeszcze mam 2 proby na projekt,wykozystam do konca i daje luz potem,
  • utropek10 28.06.14, 11:07
    babeczki kochane z moich 7 jajeczek 6 zapłodnili wink Więc na dzień dzisiejszy mam 6 zarodeczków oby tak dalej wink w poniedziałek następna informacja co dalej z nimi i kiedy transfer wink trzymajcie kciuki a u Was jak - kajka wiesz już coś?

• lin0379 28.06.14, 11:11
    Utopek,wiesci sa poprostu super!!!aby tak dalejwink
  • utropek10 28.06.14, 11:11
    lin na komputerze chyba musisz wink wchodzisz na ustawienia obok Twojej nazwy i tam zjeżdżasz na dół i jest coś takiego jak sygnaturka taka tabelka i tam wszystko wpisujesz i dajesz zapisz wink
    makatka dziś już wszystko dobrze wczoraj dość mocno bolało , ale jak wiem że 6 kom się zapłodniło to już nic nie boli wink
    --
  • miniana74 28.06.14, 11:26
    Utropek -super ze sie 6 zaplodnilo! To teraz czekasz kuedy transfer? Zobaczysz wszystko bedzie ok? A ile zarodeczkow maja Ci podac? 1 czy 2?
  • makatka81 28.06.14, 11:31
    Utropek - super mega wink jak w poniedziałek następna informacja, to transfer juz raczej na pewno w środę. Super ze juz wiesz, że dobrze poszlo
    --
  • kajkaa82 28.06.14, 11:44
    Utropku, cudownie, bardzo się cieszę. Ja nadal nie mam wieści, denerwuję się ale dzielnie czekam aż zadzwonią.. smile Makatka, dobrze pamietam ze do Ciebie mają dzwonić jutro??
  • makatka81 28.06.14, 11:56
    Tak Kajkaa, do mnie dopiero jutro
    --
  • utropek10 28.06.14, 12:14
    miniana transfer chyba w 5 dobie (ostatnio były tylko 3 komórki i jeden mi podali w 3 dobie) teraz też jeden mi dadzą bo nie mam skończonych 35 lat (urodziny w pażdzierniku dopiero wink) a na rządowym jest taki warunek dopiero po skończeniu 35 dadzą 2 jak się chce. Chociaż lekarz powiedział, że lepiej jeden bo jestem szczupła no i zagrożenie poronienia oraz donoszenia ciąży jest gorsze .kajka czekamy na wieści wink Ja się wzięłam za sprzątanie mam duży dom do ogarnięcia dwa piętra dwie łazienki i 5 pokoi nie wspomnę o salonie i kuchni - masakra normalnie sprzątania na cały dzień no i trawę muszę skosić , na co mi to było tyle tego . Muszę się odrobić bo po transferze będę wypoczywać wink
    --
  • kajkaa82 28.06.14, 12:51
    Hej dziewczyny, wlasnie do mnie dzwonili, na 6 komórek zapłodniły się tylko 2.. Zestresował mnie ten telefon, wiem ze wystarczy 1 dobra ale 2 to malutko sad
  • kajkaa82 28.06.14, 12:52
    Transfer mam w poniedziałek o 12.40
  • makatka81 28.06.14, 13:00
    Kajkaa - musisz się trzymać wersji ze te 2, a właściwie narazie 1 wystarczy. Wiadomo, że to nie są dobre wiadomości, ale myśl pozytywnie.
    --
  • makatka81 28.06.14, 13:02
    Kajkaa- a zapladniali ci metoda ICSI czy klasycznie?
    --
  • kajkaa82 28.06.14, 15:20
    Chyba klasycznie, nie wiem sad złapałam potwornego dola i rycze wciaz, chyba cały stres ze mnie wychodzi. De facto przeciez nic jeszcze nie jest przesadzone.. Mimo to bardzo mi zle, bo wiem ze szanse bardzo zmalały sad
  • makatka81 28.06.14, 15:28
    Kajkaa- jeśli tego teraz potrzebujesz to placz.....ale wypłacz co masz wyplakac i pierś do przodu, głowa do góry. Będzie dobrze kiss
    --
  • utropek10 28.06.14, 15:38
    KAJKA będzie dobrze musi być !
    Dziewczyny powiedzcie mi czy tą luteinę mam brać jakoś regularnie ? tzn o jakiś określonych porach lub co ileś godzin ? bo nic mi nie powiedzieli tylko, że trzy razy dziennie 200 . Jak Wy bierzecie bo co w nocy jak jest jakaś długa przerwa ma to znaczenie ?
    --
  • makatka81 28.06.14, 15:53
    Utropku - MNIEJ WIĘCEJ regularnie trzeba brać, żeby progesteron utrzymywał się na stałym poziomie. Ja biorę ok 6-7, ok 14-15 i ok 22-23. Lekarz mówił żeby w miarę możliwości poleżeć ok 40 min żeby nie wpłynęło za szybko, a w tym czasie się wchłonie co ma się wchlonac
    --
  • nadiuska 28.06.14, 15:56
    utropek-tak strasznie się ciesze, że wszystkie komórki się zapłodniłysmileA co do luteiny to gdy zapytałam o to nasze położne to powiedziały, że w nocy przeciez śpię więc mam brac 3 razy w ciągu dnia. Ale ja brałam co 8 godzin:około 7:00, 15:00 i o 23:00. Jak miałam transfer to akurat wypadała godzina aplikacji lutki. Nasz doktorek powiedział, że w środku jest jej na tyle dużo, że spokojnie mogę włożyć ją po powrocie do domu. Myśle więc, że co 8 h tak równo nie musi być.
    --
    3 lata starań, 3 IUI, pierwsze IVF nieudane(3 transfery marzec,kwiecień,czerwiec 2014)
  • marl-en31 28.06.14, 17:51
    kajkaa82 nie możesz na tym etapie tracić nadziei! Teraz musisz tylko myśleć POZYTYWNIE! Ja wiem, że wszystko będzie dobrze. Pamiętaj, że pozytywne myśli odzwierciedlają się w rzeczywistoścismile! Ja jestem dobrej myśli! Dziś sobota... Może wyskocz z m na jakiś dobry film do kina lub na kolację?... Nie siedźcie w domu, bo bezczynność przywołuje złe myśli a teraz tego Ci najmniej potrzeba!
    Mam nadzieję, że choć troszkę dodałam Ci otuchy i pozytywnej energii! W realu pewnie byłoby lepiejsmile W sumie to ode mnie do Ciebie nie jest w cale dalekosmile ok 45km....smile Jak coś to wsiadam w samochód i jadęsmile! A co!smile

• mamciaa08 28.06.14, 14:26
    Lin ja tez siedze na telefonie i widze stopki i moge ustawiac. Musisz chyba zjechac na sam dol postow i tam powinno byc haslo pokaz pelna wersje i wtedy zmieni ci sie ustawienie.. tak chyba ja do tego doszlam wink
    Dziewczyny gratuluje wynikow jajeczek! Oby wsrod nich bylo to jedno najwazniejsze. Na pewno jest wink Nie dlugo nasze Wielkie Dni!
    --
  • tonislawa 28.06.14, 15:26
    Kajkaa ja z mrożonką podchodziłem na naturalnym tylko estrofem. No i po wczorajszej wizycie tez jest pęcherzyk ciazowy. smilesmilesmile:
  • me_rci 28.06.14, 14:19
    Witajcie😊 pierwszy raz jestem na forum.Podczytuje wasze wpisy i zgodnie stwierdzam że razem jakby raźniej.Jestem 4dpt ale ten czas się dłuży..
  • lin0379 28.06.14, 15:17
    Merci witak,4 dni to juz cos,a jaki mialas zarodek i jak sie czujesz,ojawy czy cos w tym stylusmile
  • me_rci 28.06.14, 15:45
    Witam miałam podane 2 zarodki 3 dniowe pozostałe mają być zamrożone dodam tylko że w sumie miałam 10 ładnych komórek i wszystkie się ładnie zapłodniły😊 z objawów to trochę mnie brzuch pobolewa ale to pewnie normalne.Miałam ultra długi protokół mam endo niestety
  • marl-en31 28.06.14, 17:54
    me_rci witaj! smile Ty też już po transferzesmile! Super! Teraz to już nuuudasmile Będziesz tylko patrzyła jak beta rośnie a w 7-8 tyg. usłyszysz bijące serduszkosmile!

31 latsmile
    Synuś we wrześniu skończy 5 lat- poczęty naturalniesmile
  • miniana74 28.06.14, 18:52
    Kajkastaraj się myśleć pozytywnie,uspokoić.Wiem że to nie dużo,ale masz 2 zarodeczki!Na pewno są śliczne i silne i zostaną z Tobą!!!
    Me_rciWitamy wśród nas.Na pewno milej tutaj Ci minie czas w oczekiwaniu na wysoką bete!!!
    --
    Staramy się 2 lata.W lutym decyzja o in vitro.
    21.06-pierwszy dzień stymulacji-Gonal F
    27.06-wizyta kontrolna jest 9 pęcherzykow
  • kajkaa82 28.06.14, 19:23
    Dziewczynki dziękuję Wam za dobre słowo kiss kiss jestescie kochane, po prostu moze liczylam na lepsze wieści i to mnie troche podlamalo. Za dużo wszystkiego.. Marl-en, faktycznie bliziutko jestes a to co napisałas jest super!
    Wszystkim forumowiczkom życzę duzo spokoju, i macie rację, nie wolno się poddawać!!!
  • me_rci 28.06.14, 19:36
    Dzięki dziewczyny 😊😊😊
    fajnie tak się wspierać wzajemnie bo czasem to naprawdę doła można załapać.
  • ryczacatrzydziecha81 28.06.14, 21:04
    Dziewczyny a ile czekalyscie od zlozenia dokumentacji na pierwszy transfer invitro?
  • dafik00 28.06.14, 21:07
    Rycząca, ja czekałam od grudnia do kwietnia. w kwietniu zaczełam antykoncepcję do długiego protokołu.

Dziewczęta help!
    nie przychodzi do mnie mail z powiadomieniem o nowym wpisie tego forum, jak i tego które sama zalożyłam. Gdzie to sie ustawia?? smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • makatka81 28.06.14, 21:15
    Dafik - albo w ustawieniach tam gdzie stopka, tylko w zakładce powiadomienia, albo przy każdym wpisie pod polem tekstowym jest kratka na wstawienie "ptaszka"
    Rycząca - ja byłam w klinice w połowie listopada i od następnego @ zaczęłam już antyki do długiego protokołu. Jak na złość okres wtedy opóźnił mi się o 2 tyg. i zaczęłam 2.01
    --
  • dafik00 28.06.14, 21:28
    Działa! Dzięki Kochanakiss
    Będę Was teraz podgladac!! smile

Regenerujcie się Dziewczyny... Po weekendzie będziecie w ciąży big_grin
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • ryczacatrzydziecha81 28.06.14, 21:41
    Dzieki za odpowiedzwink ... Bojeee sie strasznie tego wszystkiegosad
  • ariana83 28.06.14, 21:54
    Czesc dziewczyny! Bylam poza domem caly dzien, ale myslami z wami wink Witaj merci, bedziesz pierwsza, ktora zobaczy wysoka bete wsrod nas wink Ja mam za soba pierwszy zastrzyk gonalu - to takie normalne mi sie wydaje teraz.. Czwarty raz sie kluje tym.. Wciaz nie moge uwierzyc, ze podchodze znowu, juz teraz big_grin Takie nierealne troche wink
    --
  • me_rci 28.06.14, 22:08
    Mam nadzieje że wszystkie zobaczymy wysokie bety😊😊😊
  • marl-en31 28.06.14, 22:38
    me_rci bo tak właśnie będzie smile Zobaczycie dziewczyny, wątek lipcowy będzie jeszcze szczęśliwszy niż pozostałe smile Trzymam kciuki za każdą z osobna!!!!

31 latsmile
  • makatka81 29.06.14, 09:40
    me_rci - witaj w naszym szczęśliwym wątku smile
    --
  • makatka81 29.06.14, 09:39
    Właśnie odebrałam telefon z kliniki - jest cała magiczna 6 zapłodniona smile Zarodki są na różnych etapach rozwoju i nie łudzę się, ze wszystkie dotrwają do końca, ale na razie jest super. Transfer w środę o 8:30

--
  • dafik00 29.06.14, 09:51
    Oj i ja czuje ze wątek będzie baaardzo szczęśliwy!
    Gratuluje Waszych dzielnych dzieciaczków! Mimo ze bez Mamy obok ale pięknie sobie radzą. No to można powiedzieć ze już jesteście w ciąży tylko tak jakby obok smile
    Fenomen- jesteście w ciąży ale możecie sobie pozwolić jeszcze na łyczek winawink
    Sciskam gorąco!

Ps. 19dpt i cycki mi zaczynają pęcznieć juhuuu big_grin
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • makatka81 29.06.14, 09:55
    Dafik - jak w filmie SF - taka ciąża zewnętrzna tongue_out
    --
  • dafik00 29.06.14, 09:56
    Hihi dokładnie Makatka! Też tak to sobie porównywałam smile smile smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • utropek10 29.06.14, 10:22
    makatka super wiadomości wink mi przysłali tylko emaila więc nie mogłam zapytać o nic tzn w jakim są stanie ,może w poniedziałek coś więcej będą wiedzieć no i oczywiście najważniejsze kiedy transfer wink Super , że znów będziemy razem wink Z racji tego , że mam z córką wakacje to muszę sobie ustawić jakieś inne godziny co do luteiny , bo teraz będę dłuuugo spać wink Więc 7 odpada dzięki babeczki zobaczymy wink
    --
  • kajkaa82 29.06.14, 10:48
    Makatka, super, bardzo sie cieszę. Ja jak na szpilkach, modlę sie by choć jeden dotrwał do jutra i trafił do mojego brzuszka. Transfer mam zaplanowany na 12.40 i pewnie dopiero wtedy dowiem sie co i jak. Udanej niedzieli dziewczynki!!!
  • gargir 29.06.14, 12:37
    Czytam i czytam i z podziwu nie moge wyjsc jakie wy jestescie w tym wszystkim profesjonalne. Ja starałam się czytać jak najmniej bo zakładałam ze bedzie mi w zwiazku z tym towarzyszyc mniejszy stres. Niestety im blizej rozpoczecia tym bardziej zaczynam fiksowac smile Powiedzcie jak to jest z tymi protokołami? Czy faktycznie dłuższy jest bardziej skuteczniejszy? I czy ktoras z Was Brala ovulastan? I jak szybko po pierwszym opakowaniu wystapila @. Pozdrawiam Gargir
    --
    33 lata, 2012 HSG - oba jajowody drożne, 2013 4 nieudane IUI, 2013 Laporo - oba jajowody niedrożne, 2014 AHM 2,22, kariotyp - ok, podwyższone TSH i PRL - lipiec - krótki protokół In Vitro - niestety prywatnie.
  • mamciaa08 29.06.14, 14:55
    Witaj gargir. Dlaczego podchodzisz prywatnie? Cos Cie zdyskwalifikowalo? Ja tez jestem ciekawa jestem efektow protokolow. Dwa razy mialam krotki bo mam niskie AMH i lekarz nie chcial dodatkowo wyciszac jajnikow ale przy ewentualnym 3 podejsciu zapytam o dlugi. Obym juz nie musiala wink
    --
    2006 laparoskopia - endometrioza IIIst, jeden jajnik szczatkowy,2007 naturalny cud..synek 6 lat,
    2011walka o drugie szczescie, niezliczone inseminacje, laparoskopia, niskie AMH
    08 2013 ICSI 4 komorki 3 zarodki 2 podane sad 09 2013 naturalny cud..6 tydzien crying 12 2013 crio sad 04 2014 ICSI 4 komorki 2 zarodki 1 podanysad 01 lipiec 2014 crio z moja jedyna kruszynka..
  • kajkaa82 29.06.14, 15:32
    Mamciaa a jesli moge zapytac, jakie masz AMH? I ile udało Ci sie wyhodować pęcherzyków? Ja miałam długi przy niskim AMH i poszło mi raczej srednio jesli chodzi o ilosc jaj smile
  • lin0379 29.06.14, 16:16
    Hej dziewczyny ja podejrzalam moje amh i to bylo 8,0,ale lekarz mi nic nie objasnil czy to ok,czy zle nic i nigdy o tym nie myslalam dopuki wy tu nie pytacie o to?
  • makatka81 29.06.14, 18:31
    Lin - a miałaś badane FSH, stosunek LH/FSH, dochodzi u ciebie do owulacji? Bo AMH masz dość wysokie, może świadczyć o PCO, ale niekoniecznie
    --
    06.2014 - 2 IVF, 27.06 Punkcja - 6 zapłodnionych zgodnie z Programem, 02.07 Transfer w 5-tej dobie
  • miniana74 29.06.14, 18:49
    Ja też strasznie dużo czytałam przed całą stymulacją.Podglądałam tutaj dziewczyny od marca.Ale też czytałam inne artykuły,informacje.Lekarze tutaj u mnie prawie nic nie tłumaczą.Jak byliśmy na pierwszej wizycie to lekarz nam narysował komórkę,plemniczka i szkiełko. i powiedział że tak to się robi.I to było wszystko!!!!Także ma racje Makatka Dr.Google jest wielki!!!
    Makatko super że się zapłodniła cała przewidziana 6!!!Będzie dobrze!!!
    Mam pytanie jak wygląda sprawa z seksikiem w trakcie stymulacji?Trzeba z zabezpieczeniem?
    --
  • makatka81 29.06.14, 19:01
    Miniana - nic mi nie wiadomo żeby trzebabyło się zabezpieczać smile Ważne żeby przestać 3-5 dni przed punkcją
    --
    06.2014 - 2 IVF, 27.06 Punkcja - 6 zapłodnionych zgodnie z Programem, 02.07 Transfer w 5-tej dobie
  • miniana74 29.06.14, 19:09
    No właśnie ja też nie znalazłam żadnych zastrzeżeń na ten temat,a tak nam się jakoś miło zrobiło wczoraj wieczorem.....
    Ja też myślę że to chyba nie ma znaczenia...I tak pęcherzyki jeszcze nie pękły,dopiero sobie rosną!Dziękuję za odpowiedź.
    --
  • lin0379 29.06.14, 19:37
    Makatko kochana zeby nie to ze niemam dobrych jajowodow to bym miala co rok to prorok,wszystko u mnie dobrze ale jajowody calkiem nie drozne i tylko do usuniecia,tak mi kiedys powiedzial lekarz,tez powiedzial ze lepszej antykoncepcji nie moglam sobie zalatwic,po porodzie prawdopodobnie przeszlam zapalenie przydatkow i ogniska zapalne zniszczyly jajowody,pozostlo tylko inv ale z tego co widac to tez latwo nie mam
  • makatka81 29.06.14, 19:46
    Lin - wiec pewnie dlatego lekarz nie komentował specjalnie twojego AMH, skoro nie w nim jest problem. W każdym razie oby IVF pomogło
    --
  • mamciaa08 29.06.14, 21:17
    Kajka moje amh w 2012 bylo 0.7 pozniej mialam laparoskopie i liczne stymulacje wiec na pewno spadlo. Mialam szczescie ze lekarz przy kwalifikacji oparl sie na starych wynikach bo jak w kwietniu zrobilam sobie fsh dla siebie samej mialam 22 a rok wczesniej 11. Fsh jest posrednim wynikiem amh. Efektem krotkich protokolow byly u mnie za kazdym razem 4 komorki z jednego jajnika bo drugi nie dziala od 7 lat przy czym zapladnialy sie 3 i przy pierwszym prywatnym podejsciu w 3 dobie podali mi 2 zarodki i jeden zamrozili a przy rzadowym do 5 tej doby dotrwaly dwa jeden podali a po drugi wracam we wtorek. Wiec jak widzisz nawet przy tak malym zasobie wynik moze byc ok. Embriolog zawsze mi mowi ze sa super klasy i dobry wynik bo 50 % realizujemy a wczesniej do 3 doby to nawet 75%. Takze kajka glowa do gory te dwa moga okazac sie super mocne! Trzymam kciuki!
    --
    2006 laparoskopia - endometrioza IIIst, jeden jajnik szczatkowy,2007 naturalny cud..synek 6 lat,
    08 2013 ICSI 4 komorki 3 zarodki 2 podane sad 09 2013 naturalny cud..6 tydzien crying 12 2013 crio sad 04 2014 ICSI 4 komorki 2 zarodki 1 podanysad 01 lipiec 2014 crio z moja jedyna kruszynka..
  • makatka81 29.06.14, 18:09
    Witaj Gargir smile Widzisz, ja z kolei całkiem odwrotnie - przed pierwszym podejściem wyczytałam chyba wszystko co się dało, bo lubię być doinformowana i dzięki temu wiedziałam o czym lekarz do mnie mówi smile Mąż był pod wrażeniem jak różnymi profesjonalnymi pojęciami operowałam na wizycie, a nawet lekarz powiedział, że chyba wiem co nieco, ale internet trzeba czytać mądrze, bo jest tam też wiele bzdur tongue_out Oczywiście to tylko kropla w morzu wiedzy, ale nie czułam się zagubiona. Dr Google to mój wielki przyjaciel tongue_out
    Ja nie brałam ovulastanu, ale jak rozumiem to tabletki antykoncepcyjne? Ja też miałam długi protokół i brałam Midianę - całe opakowanie 21 tabl. Okres dostałam 3-go dnia po odstawieniu. Co do protokołów, to właśnie wiem tylko tyle, że krótki stosują przy niskim AMH, a długi przy wyższym, ale skuteczność jest chyba porównywalna. Ja mam AMH 5,1.
    --
  • gargir 29.06.14, 19:50
    mamcia08 - podchodze prywatnie poniewaz nie mieszkam na stale w PL, maz obcokrajowiez z poza UE i nie ma ubezpieczenia (niby kwestia czasu ale bardzo duzo komplikacji).
    makatka81 - tak Ovulastan to antykoncepcja, pytam bo ja jak juz wczesniej pisalam przyjme tylko 19 i tak sie martwie o ten okres.

Dziewczyny kochane pytanie kolejne - czy mialyscie jakies wytyczne co do okresu stymulacji kiedy byly zastrzyki ... mam na mysli zakaz podrozowania. Chaialabym pojechac w gory - wyciszyc sie, poplywac w goracych zrodlach i poprostu nie myslec. Zapowiadaja piekna pogode, wiadomo ze stymulacja najwazniejsza no ale mam dosc siedzenia w domu i zamartwiania sie czy sie uda czy tez nie.
    --
    33 lata, 2012 HSG - oba jajowody drożne, 2013 4 nieudane IUI, 2013 Laporo - oba jajowody niedrożne, 2014 AHM 2,22, kariotyp - ok, podwyższone TSH i PRL - lipiec - krótki protokół In Vitro - niestety prywatnie.
  • makatka81 29.06.14, 19:56
    Garcia - okres powinien się pojawić do 7 dni po odstawieniu antykoncepcji, ale raczej już po kilku dniach będzie. Te 2 tabletki mniej nic nie zmienia. Poprostu w organizmie spadnie poziom hormonów i @ się pojawi.
    A na weekend/wakacje jedź śmiało, tylko ci to wyjdzie na +
    --
  • makatka81 29.06.14, 19:57
    Gargir oczywiście. Słownik mi zmienił sad
    --
  • miniana74 29.06.14, 20:13
    Gargir wiesz ja miałam sytuację w drugą stronę.Miałam przyjmować tabletki anty przez 32 dni bez przerwy(1,5 opakowania).Tak pasowało lekarzom z terminami stymulacji.Też się bałam czy po tylu dniach przyjmowania tabletek mój organizm nie sfiksuje,ale okres dostałam prawidłowo po 3 dniach od odstawienia tabletek.
    Dziewczyny,kto jutro ma transfer?Bo już się pogubiłam?
    --
  • makatka81 29.06.14, 20:19
    Jutro w poludnie Kajkaa wink
    --
  • lin0379 29.06.14, 20:49
    Kajka jutro 12.40,
    Ja wtorek 10.00
    Mamcia o 13.00,a po tem w chyba Makata,a dalej to nie wiemsmile
  • makatka81 29.06.14, 20:53
    Utropek też raczej w środę
    --
  • lin0379 29.06.14, 21:00
    To jest nas piec laseczek,narazie,
  • utropek10 29.06.14, 21:03
    KAJKA trzymam jutro kciuki  będzie dobrze 
    --
  • miniana74 29.06.14, 21:07
    No to zaczynam zaciskać kciuki za Kajke!Jutro od południa będziesz już w ciąży!
    A ja jutro dopiero wizyta na podgląd jak rosną pęcherzyki....Ale mi się dłuży!
    --
  • lin0379 29.06.14, 21:08
    Jasne ze dobrze bedzie,a po tem czekac do tego testowania,nie ma nic gorszego,jeszcze zeby bylo pozytywnie,jejku tak bym chciala zeby nam sie wreszcie udalo,przeciez to nie jest nierealne,tylko kiedy...?
  • kajkaa82 29.06.14, 21:11
    Kochane, czy luteine bierze sie tez w dniu transferu? Bo ona wypływa i tak sie zastanawiam czy nie przeszkadza to w transferze! Zapomniałam zapytac. W sumie lekarz nic nie mówił, a pewnie gdyby miało to znaczenie to by uprzedził by nie brac smile
  • makatka81 29.06.14, 21:16
    Kajkaa - ja rano w dniu transferu mam nie brać, ale ja mam na 8:30
    --
  • lin0379 29.06.14, 21:27
    Ja powiem na swoim przykladzie,jak mialam dwa transfery tak na dwoch bralam luteine,lekarz kazal brac wszystko do samego testowania
  • me_rci 29.06.14, 22:37
    Ja też wszystkie leki od punkcji aż do odwołania mam stosować również luteine dopochwową w dniu transferu miałam zaaplikować😊
    Jutro będzie 6 dpt póki co czuje się super
  • ariana83 29.06.14, 22:42
    Ja natomiast nie biore zadnej luteiny, nic. Tutaj lekarze nie przepisuja jesli sie podchodzi do criotransferu.
    --
  • makatka81 30.06.14, 13:33
    Ciekawe jak tam Kajkaa. Już w "ciąży" smile
    --
  • miniana74 30.06.14, 13:38
    Kajka jak tam? Juz jestes w ciazy?
    Ja dzis bylam na podgladaniu jajeczek. Nadal jest w lewym 6,choc juz maluchy podrosly maja 12-15 mm. W prawym sie schowaly i nie mogl ich trafic? Podobno mam sie nie martwic ze one tam podobna sa!? Czy ktoras z Was miala taka sytuacje? A moze one jakos pekly albo sie wchlonely? Kurcze tak bym miala tylko 6 pecherzykow! Podobno moge miec pobierane juz w piatek.?
    --
  • utropek10 30.06.14, 13:45
    No wlasnie KAJKA jak tam ?
    --
    2-ICSI 27.06.14 PUNKCJA 7 JAJECZEK- 6 zarodeczków -CZEKAMY
  • kajkaa82 30.06.14, 14:17
    Hej Dziewczyny, już jestem!
    Z moich 2 zapłodnionych komórek obie się podzieliły! Pierwszy zarodek, ten który jest już we mnie smile został oceniony na A12 co oznacza że zarodek najlepszej klasy o 12 blastomerach (o wszystko wypytałam). Drugi został oceniony na B9 i będzie obserwowany do 5-6 doby i jeśli będzie się ładnie dzielił to zostanie zamrożony. Boję się cieszyć ale to są chyba dobre wiadomości smile
  • martka35 30.06.14, 14:20
    Gratuluję mamo kiss trzymam kciuki!!!!
  • malgolita55 30.06.14, 14:25
    Cześć wszystkim! Ja również postanowiłam przejść w wątku czerwcowego na lipcowy. Mam nadzieję, że w lipcu doczekam się transferu.
    makatka, utropek, kajka trzymam mocno za Was kciuki, wyłamałam się ale myślami jestem ciągle z Wami smile
  • dafik00 30.06.14, 14:21
    Kajka! No pewnie że dobre wieści!!!! Gratulacje!! Teraz leż i daj się dzidzi zadomowić! Nogi do gory smile)

Za pozostałe dziewczęta trzymam tez mocno kciuki!! intensywny tydzień się zrobił! smile smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • miniana74 30.06.14, 14:23
    No i slicznie Kajka! Dbaj teraz o siebie i kruszynke w brzuszku!
    --
  • makatka81 30.06.14, 16:14
    Kajkaa - widzisz- zostaly 2 ale za to jaaaaakie wink zwłaszcza ten 1wink
    Malgolita - witaj i gon nas wink
    --
  • utropek10 30.06.14, 16:35
    kajkagratulacje i tak jak pisze dafik nogi do góry i odpoczywaj wink
    malgolita witaj kochana wink Jak tam Twoje zarodeczki ile zamroziłaś w końcu ?
    --
  • malgolita55 30.06.14, 18:34
    Utropku dowiem sie dopiero w srode ile udalo sie zamrozic, w czwartek mamy wizyte i dowiem sie czy bedziemy mogli podejsc w lipu do transferu. Brzuch dalej duzy boje sie o ta hiperstymulacje. Zobaczymy poki co jestem pozytywnie nastawiona wink
  • ruda797 01.07.14, 12:33
    hej dziewczyny jak tam wasze skarby??? mam nadzieje ze zostały w takiej ilości jak w poprzednich dniach
    --
    endo II stopnia, słabe nasionka..
    2009 in vitro Provita - udane smile 4-latka
    naturalny cud 10t sad teraz walka o 2 szczescie !
    Novomedica tr.13.03.14 11dpt 105/13dpt 354,58/15dpt 1099 - 9tsad
  • robinka7 29.06.14, 21:09
    gargir z tymi ciepłymi źródłami to bym uważała. Mi już w maju JJ w Parens powiedział że do transferu żadnego basenu, jacuzzi czy gorących źródeł! Chodzi o to, żeby nie podłapać żadnej infekcji która mogłaby pokrzyżować plany.
    O wypad w góry też się go wtedy pytałam i nie miał nic przeciwko smile
  • mamciaa08 29.06.14, 23:04
    Ja przy crio od dnia owulacji biore 2 razy lutinus 1 raz estrofem i 2 razy encorton z tym ze o encorton sama sie upomnialam no i poniewaz zostal mi clexane to dzien po transferze mam go zaczac podawac, mam 7 zastrzykow. Lekarz glownie zalecil lutinus lub dufaston i estrofem.
    Kajka trzymam jutro za Ciebie kciuki. Zacznij wynik super bet! Od wtorku bedziemy w tym razem wink Pozostale dziewczyny..my tez juz tuz tuz..brrryy boje sie.. Na wszelki wypadek podzialam z m tez w domu wink a noz bedzie parka hihi wink
    --
  • martka35 30.06.14, 08:13
    Cześć dziewczyny. Ja dopiero dzisiaj idę na rozmowę w sprawie in vitro. Przeczytałam poprzednie wątki i trochę już wiedzy przyswoiłem, ale może macie jakieś rady lub pytania które powinnam zadać. Ja do Was mam np. czy program rządowy jest optymalny czy może lepiej działać prywatnie? Czy lepiej iść długim protokołem czy krótkim? Chciałabym się jakoś przygotować do tej rozmowy bo jestem tak przerażona że boję się że nie zapytam o coś ważnego, albo nie powiem że chcę czegoś tam, a potem będę żałować. Będę wdzięczna za wszystkie Wasze rady i sugestie.
  • utropek10 30.06.14, 08:45
    Witam dziewczyny otrzymałam wiadomość z kliniki że nadal jest 6 zarodków ale martwi mnie ich jakość bo nie są niestety najlepszej jakości crying nie żadnego z grupy 1 , jest tylko:
    1szt 2/8
    2szt 3/6
    3szt 3/10
    Pierwsza cyfra to ocena jakościowa zarodka.
    Skala 1-4 gdzie zarodek z oceną 1 jest najlepszy, 2 dobrej jakości, 3 średniej jakości, 4 zarodek zatrzymany w rozwoju.
    Druga cyfra to liczba komórek w zarodku.
    Ostatnio miałam właśnie podany najlepszy i był to 2/8 i się nie przyjął crying wydaje mi się , że niestety również i tym razem nie uda się nic zamrozić , no ale głowa do góry będzie dobrze wink
    --
  • makatka81 30.06.14, 08:56
    Utropku - właśnie - głowa do góry, przecież 2/8 to też dobry zarodek. To, ze poprzednio taki sam się nie przyjął, to nic nie znaczy. Nie będę ci tu więcej "kadzić", bo sama wiesz jak jest. Jesteś mądra i twarda, trzeba wierzyć w malucha, bo to już połowa sukcesu. Co będzie z resztą też nie wiadomo.
    Ja wogóle nie dostaję informacji "numerycznej" o zarodkach, może w środę zapytam o to przed transferem. Tez nie wiem tak naprawdę jakie są i wcale się nie zdziwię, jak też się nic nie da zamrozić ak jak ostatnio.
    A tak wogóle to rozumiem, ze transfer potwierdzony na środę? O której?
    --
  • utropek10 30.06.14, 09:02
    makatka embriolodzy napisali na końcu wiadomości , że jutro będą dzwonić rano z kliniki aby się umówić na transfer i godzinę, więc jeszcze nic nie wiem czekam cierpliwie wink może zadzwonię do nich za chwilę na recepcję i zapytam czy już coś wiedzą bo ta niepewność mnie stresuje coraz bardziej . A Ty jak tam? dadzą Ci jeszcze znać co z zarodkami czy już nie ?
    --
  • makatka81 30.06.14, 09:09
    Utropku - w takim razie czekamy smile Mnie już nie dadzą znać, no chyba, że wszystkie by padły, to odwołają transfer, ale takiej opcji wogóle nie biorę pod uwagę wink
    --
  • utropek10 30.06.14, 09:23
    makatka nie ma takiej opcji wink powiedz mi jeszcze czy plemniki mają duże znaczenie w tym jaki jest zarodek czy tylko to , że ja mam słabe jajka ?
    --
  • makatka81 30.06.14, 09:31
    Utropku - na pewno plemniki też mają znaczenie, ale w końcu i tak wybierają te najlepsze, o prawidłowej budowie, ruchliwości itp., więc to już trochę ogranicza ryzyko
    --
  • martka35 30.06.14, 09:49
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja mam całkowicie niedrożne jajowody. Lekarz prowadzący powiedział, że łapiemy się z automatu na program rządowy. U mnie Amh 4.61, a M ma obniżone parametry nasienia pije mace i proxeed już drugi miesiąc. Koszty prywatnego in vitro są straszne dlatego wolelibyśmy skorzystać z programu rządowego, ale jeżeli są jakieś ważne czynniki za prywatnym to M powiedział że uzbieramy pieniądze bo bezpieczeństwo i zdrowie dziecka są najważniejsze (pracuje na dwóch etatach ale powiedział że kilka godzin w nocy jeszcze znajdzie). Mam 36 lat więc organizm już też nie pierwszej generacji, a decyzję będziemy musieli podjąć dzisiaj na wizycie.
  • makatka81 30.06.14, 09:58
    martka35 napisała:
    ...ale jeżeli są jakieś ważne czynniki za prywatnym to M powiedział że uzbieramy pieniądze bo bezpieczeństwo i zdrowie dziecka są najważniejsze...

Są różnice miedzy prywatnym, a rządowym, ale bezpieczeństwo i zdrowie dziecka w obu jest takie same. Powodzenia na wizycie smile
    --
  • martka35 30.06.14, 10:07
    Dzięki kiss jestem spokojniejsza. Mam jeszcze jedno pytanie czytałam że w programie kobiety po 35 roku mogą mieć jednorazowo transfer dwóch zarodków. Ja wiem że to większa szansa ale z drugiej strony większe obciążenie dla organizmu czyli większe ryzyko. Czy można powiedzieć że chcę jeden zarodek? Czy nie podejmować w ogóle tego tematu.
  • utropek10 30.06.14, 10:11
    martka po 35 roku też podają jeden masz prawo natomiast do tego aby Ci podali 2 bo poniżej tak jak ja (ja 35 dopiero w pażdzierniku skończę ) Ci nie dadzą dwóch crying
    --
  • utropek10 30.06.14, 10:12
    więc dwóch Ci wbrew Twojej woli nikt podawać nie będzie wink masz po prostu wybór wink
    --
  • makatka81 30.06.14, 10:13
    Pewnie, że można wziąć jeden. To jest dodatkowa możliwość po 35 rż, a nie obowiązek.
    --
  • martka35 30.06.14, 10:18
    Dzięki dziewczyny kiss
  • makatka81 30.06.14, 10:30
    Acha Martka, jeszcze jedno smile Od jutra wchodzi ta refundacja leków, więc w rządowym ten koszt też odpadnie (zostałby tylko koszt badań do kwalifikacji). Pogadaj z lekarzem i daj nam znać, co on myśli, jak to będzie w praktyce wyglądało smile
    --
  • martka35 30.06.14, 10:35
    Ja jestem taka popieprzona że wszystko na kartce wypisuję. Potem z karką siedzę i odpytuję po kolei. Wypytam dokładnie o refundację leków.
  • 86edyta 30.06.14, 14:57
    Cześć, dzieczyny, dołączam się do wątku, jestem całkiem nowa na forum. Od 2 lat staramy się z M o dziecko, od roku prawie co miesiąc udane stymulacje owulacji, ale bez ciąży. Pozatym pco, jajowody drożne, w styczniu 2014 stwierdzona endometrioza, amh powyżej 7. W każdym razie tydzień temu w czerwcu mieliśmy wizytę kwalifikacyjną do in vitro refundowanego, załapaliśmy się i co cudem bo jakaś para zrezygnowała, więc już dziś miałam 1 właściwą wizytę (jeszcze z puli 1 półrocza). dziś kończę akurat tabletki anty, bo miałam torbiel, więc mam już tak jakby tą dłuższą procedurę w trakcie smile. Niestety nie wiadomo było jeszcze co z tą refundacją leków, jakie leki i w jakich przypadkach refundacja, w czwartek mam znów się pojawić u dra po receptę miejmy nadzieję leków refundowanych, ale z tego o patrzyłam na listę na stronie www.invitro.gov.pl to chyba będzie refundowany ( lekarz chce mi przepisać Gonal - czy któraś z Was to brała? z jakim skutkiem?)
  • makatka81 30.06.14, 09:29
    Martka - co do Twoich pytań - decyzja o rodzaju protokołu należy do lekarza, który podejmie ją na podstawie Twoich wyników badań i przyczyny podchodzenia do IVF. Nie można o tym myśleć tak, że któryś jest skuteczniejszy. Ja tylko się orientuję, że najczęściej przy niskim AMH jest stosowany krótki, a przy wysokim AMH długi.
    Co do programu rządowego, to jak wszystko ma plusy i minusy. Na plus oczywiście jest niższy koszt, bo zależnie od pacjentki i stosowanych leków moze to być 2,5-4 tys. za leki + zlecone badania, a przy prywatnym do ok. 15 000. Na minus są ograniczenia typu wartość FSH, AMH, wiek pacjentki, liczba zapładnianych zarodków, brak możliwości skorzystania z komórek bądź nasienia dawcy...
    --
  • gargir 30.06.14, 11:21
    A ja sie zastanawiam czy w ogole startowac. Chyba mam mega depresje. W wiekszosci jednak stres zwiazany z tesknota za mezem, wicznymi klotniami z mojej strony, tym ze nie pracuje no i ze sie nie uda. Wywrocilam wszystko do gory nogami by rozpaczac program ale nie wiem czy to dobry pomysl. Boje sie zmarnowac tej szansy ... zalamka. Sciskam kciuki za dzisiejszy dzien. Bardzo mi sie podobalo stweirdzenie jednej z Was... "juz dzis bedziesz w ciazy". Piekne.
    --
  • martka35 30.06.14, 11:52
    Gargir ja jeszcze nie wystarowałam, ale jak tego nie zrobię to na pewno stracę szansę, a wręcz ją odrzucę. Też mam mętlik w głowie, ale jak pomyślę że może będę nosić pod sercem swoje maleństwo to od razu znajduję w sobie kolejne pokłady sił i determinacji. Nie podawaj się!!!
  • miniana74 30.06.14, 13:42
    Gargir -a ci to za dolki?? Juz mi tu glowa do gory! Przeciez jak nie sprobujesz to na pewno sie nie uda?! A jak sprobujesz to zawsze jest szansa. A Ty tak sama chcesz ja sobie odebrac!? Jak wpadlas w dolek to my tu juz Ci podajemy drabine i prosze sie z niego raz dwa wydostac!!!
    --
  • mamciaa08 30.06.14, 16:00
    Gargir nie mozesz sie teraz poddac. Daj sobie jeszcze szanse. Tyle juz przeszlac..masz prawo do gorszych dni zwlaszcza ze jak piszesz jestes sama bez meza..ale jak pojdziesz droga ktora sobie wytyczylas za kilka miesiecy mozesz juz nie byc sama a ze swoja kruszynka.
    Kajka mowilam ze nawet przy naszym niskim amh mozna miec super zarodki! Gratuluje. Teraz cudownych 9 mcy zycze.
    Jutro my z Lin bedziemy w ciazy..oby tez 9 mcy. Mam zamiar calkowicie poswiecic czas do wyniki mojej sniezynce. Starszy brat jedzie na pare dni do dziadkow z czego ogromnie sie cieszy bo jest bardzo zwiazany z dziadkiem. Pojedzie na 3 dni bo ja dluzej nie wytrzymam wink

--
  • lin0379 30.06.14, 17:26
    Dzewczyny damy rade,nie mamy innego wyjscia,wiadomo ze czasem rece opadaja,ale szybko sie trzeba pozbierac bo to przeciez chodzi o nasze dzieci,ktore musza znalezc sie na tym swiecie,to nagroda dla wytrwalych,dla nas czyli,ja to wiemwink
    Mamcia jutro nasz wielki dzien,jest cudnie a martwic sie bede jak sie tragedia stanie a nie teraz,wszystko jest przed nami
  • kajkaa82 30.06.14, 17:41
    Dobrze piszesz lin smile
  • miniana74 30.06.14, 18:09
    Lin jutro Twoj wielki dzien!!! To od jutra i Ty bedziesz juz w ciazy!!!
    Ale macie fajnie dziewczyny! Juz bedziecie tylko czekac na bete, potwierdzajaca ze jestescie przeciez w ciazy!!! ,
    --
  • makatka81 30.06.14, 18:20
    Oj Miniana...to czekanie TYLKO na betę jest najgorsze ze wszystkiego wink
    Mnie już trochę ogarnia stresik przed środą...motylki w brzuchu smile
    --
  • miniana74 30.06.14, 18:31
    Ja juz zaczynam sie stresowac ze prawdopodobnie w piatek mi pobiora jajeczka, pozniej bede sie stresowac zarodeczkami a na koniec pewnie najbardziej (bo to najwazniejszy efekt koncowy)bede sie stresowac czekaniem na bete! A teraz zaciskam kciukasy za Was!!!
    --
  • me_rci 30.06.14, 19:01
    Zgadzam się to czekanie strasznie się dłuży... Właśnie dzisiaj się dowiedziałam że mam 4 ładne blastusie zamrożone "na potem"😊😊 ale póki co już za parę dni robię pierwszą bete
  • me_rci 30.06.14, 19:02
    A Wy dziewczyny kiedy testujecie???
  • kasik070 30.06.14, 19:16
    Witam Was dziewczyny,jestem na tym forum nowa,kibicuje mocno kazdej z osobna,ja tez jestem po przejsciach,od 2009rstaramy sie o dziecko,juz rok bedzie jak jestem po kwalifikacjach,ale do zadnej stymulacjii nie doszlo.,mam nadzieje ze teraz gdy pojade w lipcu do doktorka,to sie wyjasni kiedy i co bede brac,poniewaz jestem po operacji torbiela(kwiec.),biore zastrzyki Difereline,trzymam kciuki za wszystkie przyszle mamuski,pozdr.serdcznie.,bede podgladac to forum i pisac co u mnie,buzka
    --
    OD 2009 -TRZY OPERACJE,JEDNA LAPAROSKOPIA,NIEDROZNY JAJOWOD,LICZNE ZROSTY,NISKIE AMH,PROGRAM RZADOWY POZNAN,TRZY ZASTRZYKI DIFERELINA,WIZYTA 22LIPCA
  • martka35 30.06.14, 20:51
    Byliśmy u giną. W przyszłym tygodniu z 1 dc rozpoczynam długi protokół. Lekarz powiedział że zaleca program rządowy, który ma oczywiście plusy i minusy, ale warto z niego skorzystać. W sierpniu stymulacja i pobranie jajeczek. Co do leków refundowanych... Od jutra mają być ale do nią dzisiejszego nie otrzymał wytycznych do stosowania. Powiedzaił że zawsze tak jest z NFZ a od jutra zacznie się sajgon bo on nie wie co ma robić i co mówić parom. Jedno co mi powiedział to program rządowy ma wymagać korzystania tylko z leków refundowanych. Czyli nie będzie mógł przepisać czegoś innego niż jest na liście. Drugie są pary które jak ja nie mają jeszcze kwalifikacji mimo że wiadomo że będą w programie to nie może takich leków z refundacją przepisać. Nie ma jeszcze kodów jakie ma wpisywać na recepty. Ogólnie jest burdel jak zawsze. Oprócz leków refundowanych od jutra jest również poszerzona lista badań sponsorowanych przez nasz rząd. Oczywiście żeby za łatwo nie było związane są z wiekiem kobiety. Bardzo się cieszę że dopiero za tydzień będę te kwitki wypełniać bo bym tylko niepotrzebnie się denerwowała. Paczkę antków kupię bez refundacji i bez stresu.
  • karol_ka_w 30.06.14, 22:47
    Witam!
    Pierwszy raz wpisuję się na forum, ale może w grupie raźniej wink. Pierwsze podejście nie udane. Teraz 4 lipca - transfer mrozaczka. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.
  • gomi23 30.06.14, 23:08
    Hej Utropku
    Co u Ciebie?
    Malgolita, ile mialas komórek, bo w tym gąszczu trudno mi się do czytać?
    Mam nadzieje, ze przy hiperce odloza ci transfer, bo to zmniejsza szanse,tok pisały dziewczyny na forach
    Trzymaj kciuki za lipcowe próby!
  • makatka81 01.07.14, 08:31
    Lin, Mamcia - kciuki zaciśnięte! rano macie transfery?
    --
  • utropek10 01.07.14, 09:00
    gomi kochana wink ja mam jutro z makatką transfer tylko ja czekam na telefon o której , wczoraj dostałam informację , że wszystkie zarodki się dzielą ale nie mam niestety super zarodków jeden jest klasy 2 a reszta klasy 3 więc chyba nie uda się nic odłożyć na potem crying A u Ciebie jak wiesz już czy będziesz podchodzić na naturalnym i kiedy? trzymam kciuki za Ciebie
    mamcia , lin ja również trzymam kciuki za dziś wink
    --
  • utropek10 01.07.14, 09:02
    karo lka witaj no to jesteś 6, dwa dni za nami bo kajka wczoraj , dziś li i mamcia a jutro ja i makatka wink
    --
  • utropek10 01.07.14, 09:05
    ariana a Ty gdzie zginęłaś ? wink kciuki musimy trzymać im więcej tym lepiej wink
    --
  • ariana83 01.07.14, 10:56
    Utropku jestem jestem, podgladam sobie tylko co u was po cichu i oczywiscie mocno trzymam kciuki! Nie zapomnialam o was, bez obaw smile U mnie sie po prostu na razie nic nie dzieje, jutro pierwsze podgladanko, wiec jeszcze troche sobie poczekam. Tym razem jestem nadzwyczaj spokojna i cierpliwa - mam nadzieje, ze ten stan zostanie mi po transferze wink Dziekuje za pamiec kiss Powodzenia na dzisiejszych transferach dziewczynki!
    --
    kwiecien i czerwiec - transfery jednego 3dniowego zarodka - sad
    lipiec - 3 proba
  • miniana74 01.07.14, 11:08
    Lin, Mamcia jak po transferach?
    Arianka daj jutro znac jak poszlo podgladanko?
    --
  • makatka81 01.07.14, 10:15
    Utropku, a ty nie masz żadnych informacji?
    --
  • utropek10 01.07.14, 12:29
    No wlasnie jeszcze nic nie wiem juz mnie skręca z nerwow zadzwoniłam do nich czy czasem o mnie nie zapomnieli wink powiedzieli ze nie maja jeszcze wiadomosci od embriologow i na pewno zadzwonia ale juz nie mogę wytrzymać . GOMI super tak trzymaj oby byla owulacja smile ARIANKA to dobrze ze jestes i trzymasz smile
    --
  • utropek10 01.07.14, 12:36
    Jutro transfer 11.30 wink
    --
  • makatka81 01.07.14, 12:44
    Noooo, Utropku, super smile To ja juz będę powoli w domu o tej porze (mam 8:30)
    Ja zadzwoniłam z ciekawości do kliniki zapytać jak się maluchy mają i nadal jest cała 6-tka. Mają po 10 blastomerów. Nie znaczy to jeszcze, ze wszystkie dotrwają do końca, bo najbardziej krytyczny jest nastepny etap moruli i moruli kompaktującej, ale jak narazie mają się dobrze smile
    --
  • ruda797 01.07.14, 12:51
    no to za jutro kciuki dziewczyny... Makatka myslę ze dotrwają ... zobaczysz smile
    --
  • ruda797 01.07.14, 12:52
    ja w piątek ide na podgladanko czy wrocilam do normy jeśli będzie ok to może sierpień będzie mój hihi
    --
  • makatka81 01.07.14, 12:57
    Ruda - dzięki smile i powodzenia jutro!
    --
  • makatka81 01.07.14, 13:02
    Ruda - powodzenia w piątek oczywiście smile
    --
  • kajkaa82 01.07.14, 13:02
    Makatka, podniosłam sie smile w wknd przeżyłam jakieś chwilowe załamanie, zwątpiłam w sens tego wszystkiego i byłam na etapie ze na pewno nigdy sie nie uda. Co dziwne, w poniedziałek od rana byłam dziwnie spokojna i chwile po okazało sie ze z malenstwami ok. Ja cały czas mocno trzymam kciuki za nas wszystkie. Przypomnijcie mi plizz jutrzejszy harmonogram, czy oprócz Utropka i Makatki ktos jeszcze jutro zachodzi w ciaze??? smile
  • makatka81 01.07.14, 13:07
    Kajkaa - jutro to chyba tylko ja z Utropkiem, ale na czwartek doszła nowa koleżanka Paalin
    A ty się trzymaj nadal w takiej formie smile
    --
  • miniana74 01.07.14, 13:20
    To jeszcze Lin sie dzis nie odezwala, jak sie czuje juz w "ciazy ".?
    A Utropek i Makatka przyszykowane do bycia najblizszych 9 miesiecy z maluszkami?! Jestem caly czas z Wami myslami!
    --
  • makatka81 01.07.14, 13:40
    Miniana - jestem zwarta i gotowa tongue_out
    Czekamy na wieści od Lin i Mamci.
    --
  • utropek10 01.07.14, 14:10
    miniana ja też tylko nerwy mi puszczają bo ostatnim razem miałam trochę przeżyć próbowali dwa razy crying za pierwszym razem tak mnie bolało , że nie mogłam wytrzymać , lekarz mnie skaleczył i trzeba było czekać 30 min aż ustąpi krwawienie , miałam słabo wypełniony pęcherz crying za drugim razem poszło gładko . Jutro chyba od rana nie pójdę siusiu bo będę się bać czy czasem nie jest zbyt mało wypełniony wink
    --
  • jofasola 01.07.14, 00:47
    Witam,
    w tym miesiącu podchodze pierwszy raz do in vitro. Staramy się z mężem od 6 lat prawie, ale że wcześniej mieszkaliśmy w różnych krajach, to nie zawsze była okazja do realizacji naszych marzeń. Od jutra zaczynam stymulację gonalem 125. Ja mam haszimoto i różne przeciwciała (w tym ANA) a mój mąż b. słabe nasienie. Rezerwe jajnikowa mam baaardzo dobrą mimo mjego wieku (35 lat). Pozdrawiam wszystkie starające się.
  • paalin 01.07.14, 11:42
    Hej,
    Czy mogę się przyłączyć do waszego/naszego szczęśliwego wątku? smile
    Właśnie podchodzę do pierwszego IVF. Wczoraj była punkcja cyklu własnego z delikatną stymulacją i pobrano 3 komórki. Dziś dostałam telefon, że wszystkie trzy się zapłodniły.
    Jeszcze drżą mi ręce po tym telefonie. wink W czwartek transfer, a jutro mam dzwonić jak się rozwijają.
  • martka35 01.07.14, 11:48
    Witaj Paalin mamy właśnie emocjonujący tydzień, który wzmocnisz wink Trzymam kciukasy!!!
  • kajkaa82 01.07.14, 12:02
    Cześć Dziewczynki! Serdecznie witam wszystkie nowe na naszym szczęśliwym wątku!!! W końcu w grupie siła big_grin
  • makatka81 01.07.14, 12:07
    Witam nowe koleżanki smile
    Kajkaa - alez u ciebie zmiana humoru o 180 stopni big_grin A taki był strach, ze tylko 2 zarodki. Tak trzymać smile
    Utropku - ja rozumiem, ze wakacje z córką aktywnie spędzasz i nie forum ci w głowie wink ale ja tu czekam na wieści o jutrze tongue_out
    --
  • gomi23 01.07.14, 12:16
    Utropku!
    Nie przejmuj sie jakoscia! To tylko wytyczne. Czytalam ksiazke napisana przez doktora i psychologa o parach z problemami plodnosci!Opisywali przypadek kobiety, ktora wiele razy podchodzila do in vitro i nic, sliczne zarodki, pozniej zaczeli podawac te gorsze (miala kilka procedur). Zostal jej ostatni, zamrozili go dla swietego spokoju, bez jakielkowiek nadzieji, ze tak slaby sie dzielacy moze sie w ogole rozmrozic. Wszystkie wykorzystala i zostal jej ten ostatni. Lata uciekaly, miala juz ok38 lat. Postanowili z mezem, ze zabiora ostatniego, szans nie dawali zadnych, nawet doktorzy. Chciala miec kobieta czyste sumienie. Udalo sie maluszka rozmrozic, przeprowadzili transfer, wszystko bez zadnej nadziei. I co? Jak bylo napisane w ksiazce: synek dzis poszedl do szkoly" Az sie lezka zakrecila w oku! Wiec Ty sie tym nie przejmuj!!!! Zabraniam Ci!!!
  • gomi23 01.07.14, 12:19
    Utropku
    Ja czekam na @, a potem 6-7dc usg czy jest pecherzyk i jak cos lekkie podstymulowanie. Wiec jeszcze wszystko palcem po wodzie pisane u mnie.
    Daj znac jak u Ciebie?
    makatko ja u Ciebie
    Lin i mamcia. Trzymam kciuki!
    Arianiu
    Czekam na wiesci!!!! smile
  • jofasola 01.07.14, 14:05
    Dziewczyny powiedzcie na szybko na co zwrócić szczególną uwagę przy in vitro. Ja podchodzę pierwszy raz. Czytałam o estradiolu, że musi byc na odpowiednim poziomie. Kiedy powinnam go zbadać. Ja podchodzę do tej procedury we Włoszech. Nie wiem jak oni tu to robią. Nie chciałabym niczego przeoczyć. Już zaczęło się pechowo, bo w aptece nikt mi nie powiedział, że leki do stymulacji trzeba trzymać w lodówce. Leżały sobie 4 miesiące w szawce i podobno są do wyrzucenia. Nie che popełnić kolejnych błedów. Z góry dziękuję za pomoc.
  • ruda797 01.07.14, 14:54
    Estradiol bada się w trakcie stymulacji... na jeden pęcherzyk wypada wartość 200-250/300 estradiolu (chodzi o dojrzale jajeczka) im większy estradiol to jest szansa na uzyskanie kilku ładnych dojrzałych jajeczek smile.. ale trza uważać bo znow jak będzie za wysoki estradiol może się okazać wstępem do hiperstymulacji.
    Ale tak jak dziewczyny pisza...tego powinni pilnować lekarze, oni wyznaczają dzień sprawdzania hormonow. Czym będziesz stymulowana?? długi czy krotki protokół
    --
  • jofasola 01.07.14, 16:09
    Dziękuję za odpowiedz. Krótki protokół. Na poczatek będę stymulowana Gonalem -125 dziennie. Dziś będę miała pierwszy zastrzyk. Dopytuję o to, żeby kontrolować sytuację. Wiecie jak to jest. My jesteśmy w państwowej klinice. Lekarz wydaje się być ok, ale nigdy nie wiadomo czy czegoś nie przeoczą, więc lepiej samam czuwać nad wszystkim.
  • miniana74 01.07.14, 15:08
    U mnie wygladalo to tak -w lutym bylusmy na 1 wizycie po kwalifikacji,juz ze wszystkimi badaniami. Lekarz wyznaczyl ze ma byc dlugi protokol i wypisal wszystkie leki,antyki i di stymulacji.,wyznaczyl kolejna wizyte. Na kolejna bylam juz po antykach, w drugim dniu okresu i od tygodnia bralam wyciszacze-Fertipeptil. Na wizycie zbadali estadriol i zribili usg. Zaczelam brac leki stymulacyjne -Gonal f. Kolejna wizyta po tyg. Znowu krew i usg. Dowiedzialam sie ile mam pecherzykow ich wielkosc, endimetrium. Niestety wiem to, bo wsluchiwalam sie jak dyktiwal lekarz pielegniarce. Od tegi momentu wizyty sa co 2-3dni, zawsze sprawdzaja estradiol i usg.
    --
  • lin0379 01.07.14, 14:13
    Hej dziewczyny,dotarlam do domu i musze powiedziec ze w ciazy czuje sie swietnie,u mnie swietnie,a jak u Was
    Czekamy na Mamcie
  • lin0379 01.07.14, 14:19
    Dzieki za kciukasy,kochane,ja tez za Was bede trzymac!!!!
  • makatka81 01.07.14, 14:24
    Lin - oby tak dalej smile
    Jofasola - może Miniana ci pomoże, ona też z Włoch smile ale generalnie to chyba nie ty masz pilnować kiedy robić badania hormonów, to lekarz mówi co i kiedy wykonywać lub robią to od razu na miejscu w klinice?
    Utropku - co ciekawe u mnie w klinice wogóle nie wspominają o wypełnionym pęcherzu, za pierwszym razem zostawiłam sobie "na wszelki wypadek" taki średnio wypełniony na podstawie informacji z forum i ze stron innych klinik smile nikt o to nie pytał
    --
  • dafik00 01.07.14, 14:31
    Lin tylko pozazdroscic ze nie masz objawów w ciąży hihi wink Gratulujesmile

Jeśli o pęcherz chodzi, to na transfer musialam mieć pełny bo lekarz robił tez USG przez brzuch, może wtedy lepiej widać.

Ciągle Was podczytuje i zaciskami mocno kciuki! Na tym wątku jest jakoś tak radośniej heh smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • ruda797 01.07.14, 14:50
    co do pęcherza to co klinika to inne podejście..

--
  • miniana74 01.07.14, 14:55
    Lin, super ze juz w ciazy, to jednego kciuka puazczam, a drugiego zaciskam jeazcze za Mamcie!!!
    Utropku na pewno tym razem pojdzie wszystko gladziutko!!! Przeciez to nasz najszczesluwszy miesiac!!!
    --
  • utropek10 01.07.14, 14:51
    makatka u mnie wręcz nakazują wink nie wiem dlaczego tak u mnie było może mam tam coś krzywe czy coś wink ale faktycznie jak po pół godzinie pęcherz się dopełnił to już poszło gładko , zobaczymy jak będzie tym razem mam nadzieję , że pójdzie gładko wink
    --
  • utropek10 01.07.14, 14:52
    lin gratulacje mamusiu wink tak trzymaj smile
    --
  • miniana74 01.07.14, 14:58
    Jofasola -pytaj o co tylko chcesz, na ile moge to pomoge! Ja lecze sie we Wloszech i jestem juz-dopiero na etapie podgladania pecherzykow! Prawdopodibnie w piatek bedzie pobranie! A Ty w gdzie we Wloszech podchodzisz? Leki trzeba wszystkie przechowywac w lodowce, mnie o tym informowali zaraz w aptece przyszpitalnej!
    --
  • jofasola 01.07.14, 16:17
    Super, że jest ktoś z Włoch! Ja poddaję się w Aoście. Tu nie ma w ogóle kolejek i podchodzi się do wszystkiego zaraz po zleconych badaniach. My trochę poczekaliśmy, bo nasienie męża słabiutkie, więc zdecydowaliśmy się pobrać coś na wzmocnienie, ale już nie badamy nasienia czy się poprawiło tylko podchodzimy. Nie ma na co czekać. dziś mam pierwszy dzien stymulacji. Mnie w aptece właśnie nikt nie powiedział że leki trzeba trzymać w ldówce i sa do wyrzucenia wszystkie, gonal i inne. Z resztą na opakowaniu gonalu wcale nie jest to napisane. Jedynie ze temperatura nue moze przekroczyć 25 stopni. Na szczęście dowiedzialam się o tej lodówce wczoraj, bo poszłam z tym gonalem do znajomego farmaceuty a on sie zdziwił że tak poakowanie przynosze i wyciągam z torby. Powiedział mi o lodówce i wymienił na nowe opakowanie. Inaczej nie byłoby stymulacji w tym miesiącu , bo jestem teraz w Lodi i do Aosty po nową recepte bym nie zdążyła pojechać. Masakra! ty gdzie się jesteś? Ile gonalu dostajesz? Który to raz dla Ciebie?
  • miniana74 01.07.14, 16:33
    Jofasola -dla mnie to tez pierwszy raz. Podpowiadaja mi tutaj dziewczyny co i jak.My leczymy sie tez panstwowo ale w szpitalu "Verilia "w Viaregio. Jestem stymulowana Ginalem F -najpierw dawka dzienna 225 (rano 75,wieczorem -150 )od poniedzialku rano Meropur 75,wieczorem Gonal F 150 .Jutro mam kolejna wizyte. A Ty kiedy wizyta na podgladanko pecherzykow?
    --
  • jofasola 01.07.14, 16:46
    Ja w piątek idę pierwszy raz. Myślę, że mam szansę na dużo pęcherzyków, bo ja mam b wysoką rezerwę jajnikową. lekarz jak ją zobaczył, to aż podskoczył. Ale mam jakieś przeciwciała ANA, haszimoto i przeciwciała tarczycowe, no i mężuś ma słabe nasienie. Fajnie, że tu we Włoszech in vitro jest w ubezpieczeniu. Leki też dostaje się bez opłat. Ale jak można nie powiedzieć pacjentowi, że lek należy przechowywać w lodówce? Jakbym miała za to płavić, to chyba bym tą babę zagryzła. Ja generalnie chciałam podchodzić do in vitro w szpitalu San Paulo w mediolanie, ale tam czekałam na pierwszą wizytę 4 miesiące a teraz wyznaczyli mi druga za 5 miesięcy więc w ogóle bez sensu. Takim tempem to doczekam emerytury. Więc zdecydowaliśmy się na Aostę, gdzie też z resztą bywamy. W mediolanie chciałam w pierwszej kolejności, bo tam używają tej metody, ze moga ocenić dna plemnika (a mój mąż w ostatnim badaniu miał wszystkie plemniki z wadą główki). W końcu zdecydowałam że robimy podejście w Aoście, a jeśłi tam nie wyjdzie, to kolejne podejście zrobimy w Mediolanie. Termin mam wyznaczony u nich więc jestem spokojna.
  • miniana74 01.07.14, 17:04
    Leki bezplatne, ale za in vitro wlasnie zaplacilismy ticket 500€!
    Mamcia a co u Ciebie!?Bo ja tutaj ciagle kciuka zaciskam! Dopieszczasz w brzuszku juz swojego maluszka?

--
  • jofasola 01.07.14, 17:12
    U nas ticket w cenie ok. 30 euro przy pierwszej wizycie i poźniej podobno już nic więcej, ale pobraie jajeczek robią w znieczuleniu miejscowym. Choć to podobno nie boli.
  • karol_ka_w 01.07.14, 17:14
    hej ponownie! Jeśli chodzi o wypełnienie pęcherza, to przy moim pierwszym podejściu Pani doktor powiedziała, że im bardziej wypełniony tym lepiej widać na usg.
    Tym razem lekarz nic mi nie mówił, ale Pani w recepcji przypominała o jego wypełnieniu.
  • miniana74 01.07.14, 17:15
    Ja juz mialam wizyte u anestezjologa. U nas znieczulenie calkowite. A za kazde badanie i wizyte tez placilismy ticket, w roznych wielkosciach. Jak podluczylismy wszystko -badania, wizyty, przygotowanie i in vitro to wydalismy ok.2000€ !
    --
  • miniana74 01.07.14, 17:33
    Makatko sprawdzalam w mojej rozpisce z kliniki i tez mam zalecenie do transferu pelny pecherz!
    --
  • kajkaa82 01.07.14, 18:53
    Ja zapytałam lekarza o ten pęcherz przed transferem i faktycznie powinien byc pełny bo dzieki temu lepiej na usg widac narządy wewnętrzne wink
  • makatka81 01.07.14, 19:03
    Ehhh ten pęcherz big_grin zdominował dzisiejsze popołudnie tongue_out
    Dzięki za informacje wink,
    --
  • mamciaa08 01.07.14, 19:11
    Hej dziewczynki. Jestem juz a raczej dopiero bo mam do kliniki w jedna str 270 km w domu razem ze swoja kruszynka. Na szczescie ladnie sie rozmrozila wiec wszystko przed nami wink Czyli oficjalnie dzis od 13.20 jestem w ciazy! Cudowne uczucie. Dziekuje za kciukasy. Teraz ja trzymam za kolejne transferujac.
    --
  • mamciaa08 01.07.14, 19:24
    Co do pecherza to tez o tym myslalam od rana. W klinice nie ma wymogu pelnego nawet dzis o to pytalam ale z racji ze moje poorzednie 3 nieudane podejscia byly na pustym pecherzu teraz sprobowalam na pelnym choc nie obylo sie bez przygod. Jak zaczelam pic wode tak co godz musielismy zaliczac stacje bo myslalam ze mi pecherz wybuchnie (ja z tych co pija w ciagu dnia filuzanke kawy i kubek herbaty wiec pecherz doznal szoku). Oproznilam go na godz przed transferem wypilam jakies pol moze wiecej litra wody i bylam gotowa. A tu przed transferem znow czuje cisnienie..upuscilam troche zebym nie pekla ale srednio pomoglo. Po transferze lezalam okolo 30 minut na fotelu bo o mnie zapomniano ale dla maluszka to moze i lepiej gorzej dla pecherza..jak zeszlam z fotela musialam oproznic pecherz a pozniej jeszcze z godz polezalam bo znow nikt mnie nie wypraszal wiec korzystalam przed podroza smileTakze przez ten pecherz same przygody. Zdecydowanie na pusty bylo latwiej wink No ale czego sie nie robi dla kruszynki. Oby to wysikanie jej nie zaszkodzilo ale zrobilam to po 30 min a pozniej jeszcze godz lezalam. Teraz zostalo tylko czekanie..i wsluchiwanie sie brryy
    --
  • kurczak295 03.07.14, 18:32
    hej dziewczyny ja z mezem staram sie 3 lata o bobaska i nic.Postanowilismy o in vitro pierwsza proba nie udana teraz 18 mialam 2 transwer dzis sprawdzanko i znowu nic jestem zalamana 27 powinnam dostac @ i niema niewiem czy to spowodowane jest tabletkami ktore biore czy moze jednak cos jest a zle zbadali sad ja lecze sie w niemczech.
  • mamciaa08 03.07.14, 19:19
    Witaj kurczak! Bardzo mi przykro z powodu twojej kolejnej porazki sad a jakie bierzesz leki? Napisz na koncu forum bo tu w polowie ciezko cie znalezc..
    --
    03 2008 synek
    08 2013 ICSI sad 09 2013 naturalny cud..6 tydzien crying 12 2013 crio sad 04 2014 ICSI sad
    01 lipiec 2014 crio z moja jedyna kruszynka..
  • 0wenka 01.07.14, 19:19
    Cześć Dziewczyny

jestem tutaj nowa od kilki dni czytam forum dzięki temu trochę więcej się dowiedziałam o In Vitro.

U mnie wszystkie badania i parametry ok. Mój Partner ciutke za mało i zbyt zmęczone.smilesmilesmile
    Jestem po punkcji jajników 12 jutro się dowiem kiedy transfer. To mój pierwszy raz i jestem przerażona. Ogólnie czytałam tutaj u Was że punkcja boli. Ja jestem bardzo mało odporna na ból
    lecz jestem mile zaskoczona ponieważ ból dało się znieść . Nie brałam żadnych przeciwbólowych tabletek. po samym zabiegu podano mi coś dożylnie.
    Leczymy się w VitroLive w Szczecinie.
    Mam pytanko czy po transferze można pracować (praca siedząca przy komputerze)???

pozdrawiam Was serdecznie
  • utropek10 01.07.14, 19:28
    dziewczyny która z Was bierze dupfaston i od kiedy i w jakiej dawce a i najważniejsze na co on pomaga , bo znalazłam w apteczce całe opakowanie miałam kiedyś brać ale nie wiem na co a jeśli on ma pomóc w utrzymaniu ciąży to się zastanawiam czy też nie wziąć chociaż nie miałam zalecone bo u mnie lekarz tylko luteinę kazał brać .
    --
  • mamciaa08 01.07.14, 19:37
    Utropek duphaston to jest to samo co luteina czy lutinus czyli progesteron tylko kazdy ma swoja dawke i moze nowoczesniejszy sklad. Ja teraz po crio mam przepisany dupjaston ale poniewaz zostalo mi opakowanie lutinusu mam wybrac najpierw to a pozniej duphaston.

Co do pracy po transferze mi w klinice powiedziala pielegniarka ze pierwsze 2-3 dni lezec plackiem a pozniej zyc normalnie jak kobieta w ciazy..to mi sie spodobalo. Ja jestem na l4 a od pon i tak mam 3 tyg urlopu wiec do pracy wracam dopiero 28 lipca..oczywiscie 2016 roku wink W razie niepowodzenia szybko organizujemy wakacje na pocieszenie..

Lin jak sie czujesz? Masz juz jakies objawy? Hehe zart. Teraz zycze nam duzo cierpliwosci i spokoju. A ty pracujesz czy odpoczywasz ?
    --
  • makatka81 01.07.14, 19:55
    Mamcia - gratulacje, teraz wielkie wyczekiwanie wink
    Utropku - tak, duphaston to jeden z progesteronów
    Owenka - u mnie w klinice bez problemu można dostać L4, ale nikt nie narzuca, to wybór pacjentki m.in. właśnie pewnie zależy od rodzaju wykonywanej pracy.
    Powiem na swoim przykładzie i wielu dziewczyn z forum, że za pierwszym razem najczęściej jest się bardzo przyjętym i jest pokusa żeby leżeć do testu. Kolejnym razem już się wie jak to wygląda i czego można się spodziewać, to najczęściej się bardziej odpuszcza. Oczywiscie wszystko zależy od wykonywanej pracy. Ja tak jak ty mam prace biurowa i za pierwszym razem miałam transfer w poniedziałek i do końca tygodnia byłam w domu. Teraz mam transfer jutro i do pracy idę w czwartek. Oprócz teoretycznych korzyści z bycia w domu jest też jeden minus- za dużo czasu, za dużo myślenia, kombinowania, doszukiwania się dolegliwości, a po paru dniach objawów ciąży bądź niepowodzenia. Tak więc ja wracam do pracy, ale bede się maksymalnie oszczędzać, a gdybym się gorzej poczuła to mam możliwość się zwolnić do domu. Oby nie było takiej potrzeby wink
    --
  • lin0379 01.07.14, 20:22
    Mamcia ja od kiedy biore ten pabi cos tam to jestem tak spowolniona jak slimak i leniwa wszystko co chce zrobic to na zwolninych obrotach,a jestem osoba bardzo ruchliwa i troche pracoholik,a teraz jak nie ja dzis caly dzien przelezalam i przespalam,zwroc uwage ktory jajnik bedzie cie klul,bo po tej stronie byl pecherzyk i tam teraz bedzie sie wczepial zarodek bo tam bedzie cialko zolte,to taka podpowiedz jak kluje to dobrze,
  • lin0379 01.07.14, 20:26
    Mamcia a no gratuluje ciazywink i ty jak sie czujesz,moj zarodek jz wydostawal sie z otoczki jak go widzialam,jak on sie tam czego nie przyczepi to nie wiem:-0,
  • kajkaa82 01.07.14, 20:32
    Mi z kolei lekarze zalecili zająć sie praca zeby nie myslec uporczywie o tym co sie dzieje w brzuszku smile oczywiscie nie przemęczać sie, nie dźwigać i co najważniejsze uważać by nie złapać infekcji!
  • makatka81 01.07.14, 20:38
    No właśnie KAJKAA - czyli tak jak napisałam niżej wink lepiej się czymś zająć jeśli ma się taka możliwość. I tak mam w pracy non stop net tongue_out wiec mogę i z wami pogadać i w razie czego czytać o IVF choć tym razem już tego za bardzo nie robie, bo mam wrażenie, że już wszystko wyczytałam wink
    --
  • mamciaa08 01.07.14, 20:51
    Lin zazdroszcze ci ze moglas zobaczyc swoj zarodeczek. U mnie w klinice nikt nigdy mi tego nie proponowal. Dzis tylko uslyszalam ze mamy ladna blastocyste i tyle a szkoda. Fajnie byloby zmaterializowac swoje marzenie. Moja blastusia przed zamrozeniem byla 1ba wiec dopiero zaczynala stadium blastocysty. Doktor mowil mi na wizycie ze po rozmrozeniu moze juz wychodzic z otoczki ale dzis nie bylo o tym mowy a ze standardowo zapomnialam z nerwow jezyka o nic nie pytalam uncertain poza tym czasami jak patrze na lekarzy mam wrazenie ze zadaje glupie pytania wiec czlowiek glupieje..
    --
  • lin0379 01.07.14, 20:56
    Mamcia chociaz niewiem jak by to bylo glupie pytanie to ja i tak pytam,a ja nie dosc ze po transferze na monitorze mialam zdjecie blastusia i na usg widzialam obraz podanego do macicy to jeszcze cyknelam dwie focie hi,hi
  • mamciaa08 01.07.14, 21:29
    Ja dzis cos tam zapytalam jaki zarodek itd ale bylam jak zawsze mocno zestresowana. Co do ogladania to nie slyszalam zeby u mnie w klinice to praktykowali sad lecze sie w Bocianie w Bialymstoku. A ty Lin gdzie sie leczysz?
    --
  • lin0379 01.07.14, 22:18
    Mamcia ja w Policach,tj.obok Szczecina
  • 0wenka 01.07.14, 20:46
    dziękuję makatka ja właściwie to myślałam że popołudniu w dzień transferu iść trochę popracować???

Wiem że jesli będe leżeć w domu to zwariuję :smile i będę cały czas myśleć. Pielęgniarka powiedziała mi że jeśli nie jest to praca fizyczna to mogę spokojnie pracować nawet w dzień transferu. Co o tym myślicie???
  • makatka81 01.07.14, 20:49
    Owenka - jeśli nie żartujesz, to dla mnie to jednak bylby juz mały hardcore tongue_out
    --
  • 0wenka 01.07.14, 20:57
    czyli co lepiej zostać i iść na drugi dzień?
    Ja naprawdę po punkcji czuję się dobrze.
    Hm może rzeczywiście pójdę na drugi dzień.
  • makatka81 01.07.14, 21:09
    Owenka - w dzień transferu pozwól sobie zostać księżniczką tongue_out Choćbyś nie wiem jak dobrze się czuła, należy WAM się to po tych wszystkich przejściach związanych z całą procedurą wink
    Ja też nie miałam i nie mam jakichkolwiek dolegliwości związanych punkcja. Było wręcz lepiej, bo brzuch przestał być taki wypchany wink
    --
  • lin0379 01.07.14, 21:16
    Owenka ja tak samo mysle jak dziewczyny,praca nie zajac a dzien transferu z twoja kruszynka jest tylko jeden po tem mozesz byc na siebie zla ze nie polezalas,po tem mozemy robic i zyc jak zawszesmile
  • 0wenka 01.07.14, 21:22
    Masz rację kochana . Brzusio mam pełny i dość spory ucisk na pęcherz ale bez bólu jest ciut nie komfortowo. Czytałam o przestymulowaniu i nie do końca pojmuję o co chodzi. Możecie mi pomóc rozwijając coś na ten temat?
    A do pracy chciałam wrócić ponieważ mój wyjechał pilnie i zostałam sama więc do ludzi będe chciała bo tutaj samasadsadsad no z pieskiem moim kochanymsmilesmilesmile
  • makatka81 01.07.14, 21:30
    Owenka - Eee tam wink czasem fajnie pobyć samej tongue_out odpoczniesz sobie i tyle
    --
  • 0wenka 01.07.14, 21:32
    już teraz mam też Was smilesmilesmile

• kajkaa82 01.07.14, 21:39
    Ja dostałam po zakończeniu transferu kartę informacyjną dot zabiegu, i na niej tez jest zdjęcie mojego zarodeczka. Lekarka jak mi ją dawała to zażartowała ze oto mamy pierwsze zdjecie big_grin
  • miniana74 01.07.14, 21:58
    Makatka i Utropek o ile się nie mylę od jutra i Wy bedziecie w "ciąży"?!To ja zaczynam już zaciskać kciuki!!!!Będzie dobrze!!!!
    --
  • utropek10 01.07.14, 22:41
    miniana dzięki trzymaj i nie puszczaj smile makatka powodzenia jutro wink
    --
  • makatka81 01.07.14, 22:46
    Utropku - wzajemnie wink musi się udać!
    --
  • makatka81 02.07.14, 07:13
    Zaraz wyjeżdżam.
    Utropku będę przecierać szlaki wink
    --
  • utropek10 02.07.14, 07:44
    makatka powodzenia wink kiss

--
    PARENS - Kraków - PROGRAM RZĄDOWY -CZYNNIK MĘSKI córcia 8 latsmile
    TRANSFER 02.07.2014 wink
  • malgolita55 02.07.14, 10:58
    Utropku trzymam mocno kciuki smile
  • marl-en31 02.07.14, 07:46
    Utropek10 i Makatka81 powodzenia Wam życzęsmile!!!

Witam nowe koleżankismile Ja na razie mało się udzielam, ale Was codziennie czytamsmile Może już wkrótce będę miała więcej do pisania a póki co trzymam za Was kciuki codzienniesmile!
    Pozdrawiam Was wszystkie !

31 latsmile
    Teraz ze względu na powikłania pooperacyjne najprawdopodobniej konieczność in vitro. 4 lipca rozstrzygną się nasze losy.
  • lin0379 02.07.14, 08:01
    Utopekkiss
    Makatka-* czekamy na mamy!!!!!wink
  • mamciaa08 02.07.14, 08:27
    Utropek i makatka trzymam mooocno zacisniete kciuki!!!! To Nasz miesiac! Szczesliwy miesiac!
    --
  • mamciaa08 02.07.14, 08:31
    Marl-en daj znac 4 lipca co zdecydowal lekarz. Mam nadzieje ze wszystko ulozy sie po twojej mysli i wkrotce Twoj synus bedzie starszym bratem wink Buzki
    --
  • martka35 02.07.14, 08:47
    Dziewczyny mam pytanie. Od kolejnego cyklu mam brać antki to będzie w przyszłym tygodniu. I w kolejnym cyklu stymulacja. Jak emocje opadły i zaczęłam wreszcie myśleć logicznie to zdałam sobie sprawę że antki skończę akurat na naszych wakacjach za granicą. Wiecie zakupiliśmy wyjazd już w styczniu i lecimy za 3 tygodnie. Podpowiedzie co mogę zrobić czy np. Można wydłużyć branie antków o 12 dni bo tyle mi brakuje do powrotu czy lepiej zacząć brać od kolejnego cyklu i przesunąć wszystko o jeden miesiąc?
  • lin0379 02.07.14, 09:38
    Martka,no to masz problem,po to daja anty zeby wyciszyc jajniki i cykl ma iles dni i po wyciszeniu musza dac na wzmozona produkcje niczego nie wydluzysz,a jak sie na spokojnie do tego przygotujesz to bedzie lepiej,zkozystaj jeszcze z wakacji a po tem juz ostro do roboty,wink
  • lin0379 02.07.14, 09:40
    Mamcia co dzis u ciebie,mnie w nocy brzuch bolal i co chwile sie budzilam,a teraz nic,mysle jak tu dzis spedzic dzien?
  • nadiuska 02.07.14, 09:58
    Hej Kochane.Co jakiś czas czas Was podczytuję. Ja narazie znowu mam miesiąc przerwy. Od następnego zaczynam stymulację. Znowu długi protokół. Ale Wam kibicuję z całych sił. Tak szybko leci czas, że znowu jesteście po kolejnych transferachsmile I byle do bet też szybko zleciałosmile No teraz to już taka ekipa się zebrała, że nie ma opcji żeby ciąże się nie posypałysmile

lin,mamcia-trzymam kciuki, żeby maluchy z Wami zostałysmile
    makatka,utropek-powodzenia na transferach!smile
    --
    3 lata starań, 3 IUI, pierwsze IVF nieudane(3 transfery marzec,kwiecień,czerwiec 2014)
  • martka35 02.07.14, 10:10
    Dzięki Lin tak zrobię. Tyle czekałam że jeden miesiąc to pestka wink Tak bym tylko się stresowała że cykl się wydłuży/skróci i będę siedzieć jak na bombie zegarowej.
  • mamciaa08 02.07.14, 11:37
    Nadiuska dzieki za kciuki. Zobaczysz Tobie tez szybko zleci czas do kolejnego podejscia. Teraz oddychaj pelna persia i zbieraj sily..
    --
    2006 laparoskopia - endometrioza IIIst, jeden jajnik szczatkowy,2007 synek 6 lat..naturalny cud,
    2011walka o drugie szczescie,inseminacje,laparoskopia,niskie AMH
    08 2013 ICSI sad 09 2013 naturalny cud..6 tydzien crying 12 2013 crio sad 04 2014 ICSI sad
  • mamciaa08 02.07.14, 10:04
    Hej lin. Ja spalam w nocy choc mam taki ciezki brzuch od zaparcia zapewne od progesteronu bo na objawy za wczesniej. Ja mam plan caly dzien przelezec w lozku z pilotem w reku. Wlasnie moj malzonek wiezie synka do babci na 3 dni. To jego pierwszy wyjazd bez mamysad ale musze troche popuscic pepowine. A Ciebie jak brzuch bolal? I jaki masz na dzis plan?
    --
    2011walka o drugie szczescie,liczne inseminacje,laparoskopia,niskie AMH
  • lin0379 02.07.14, 10:30
    Ja tez core wywiozlam w poniedzialek do dziadkow,jestem sama z pieskiem i na te kilka dni to dla mnie dobre,troszke sprzatalam ale szybko trace checi i leze,zaraz zrobie cos pysznego na obiad,pogoda pochmurna i deszczowa takze poleze moze potem wyskocze nad morze troche sie pojodowac,
  • kajkaa82 02.07.14, 10:39
    Hej kochane, ja po poniedziałkowym transferze tez mam jakby obrzmialy brzuch troszke, ale raczej nie boli. Natomiast w nocy śnią mi sie jakieś koszmary, ze krwawie np sad kiedy testujecie dziewczyny? Mi lekarka kazała po 11 dniach co wypada w przyszły czwartek!
  • ariana83 02.07.14, 10:48
    Hej dziewczynki, melduje sie po pierwszym podgladanku smile Wszystko w najlepszym porzadku. Jak na 9 dzien cyklu endo calkiem ladne 7,4 a najwiekszy pecherzyk (jak zwykle mam kilka) ma juz 12mm. Za dwa dni kolejne usg, a wedlug moich wstepnych obliczen transfer w nast czwartek lub piatek. smile
    --
    lipiec - 3 proba
  • ariana83 02.07.14, 10:51
    Makatka i Utropek trzymam oczywiscie mocno kciuki!!! smile
    --
    lipiec - 3 proba
  • dafik00 02.07.14, 11:01
    Kajka wytrzymasz do 10.07! Ja będę testowała z Toba!! smile
    Powiem Wam ze bardziej się martwię tym kolejnym USG i betą niż tą na poczatku.
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • malgolita55 02.07.14, 11:04
    Dafik wszystko będzie dobrze smile nie martw się, pamiętaj że najważniejsze to pozytywne nastawienie wink
  • dafik00 02.07.14, 11:28
    Pamiętam! smile smile smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • mamciaa08 02.07.14, 10:47
    Lin ty tez masz core? Juz sie gubie uncertain super. Czyli mamy podobna historie i teraz tez obie po crio. Teraz my potrzebujemy kilku dni spokoju a dzieciom tez przydadza sie wakacje od mam wink Fajnie ci ze mieszkasz nad morzem..spacer po plazy..mm.
    My w tym roku mamy plan awaryjny wlasnie wakacje nad morzem..ale narazie zyje dzisiejsza chwila..
    Wiesz najlepsze jest to ze na tyle dziewczyn ktorejs napewno sie uda..oby bylo nas jak najwiecej..
    --
    2011walka o drugie szczescie,liczne inseminacje,laparoskopia,niskie AMH
  • malgolita55 02.07.14, 10:57
    Powodzenia smile))
  • makatka81 02.07.14, 12:56
    JesteśMY w domu smile Wszystko poszło książkowo, nic mnie nie boli, mam podaną piękną blastocystę. Jeśli chodzi o pozostałą piątkę, to dobre rokowania co do zamrożenia ma 1 zarodek, ale i to wyjaśni się w piątek.
    Utropku -czekam na ciebie kiss
    --
    07.2014 - 2 IVF, 02.07 Transfer w 5-tej dobie
  • malgolita55 02.07.14, 13:17
    makatka supersmile teraz kochana odpoczywaj i dbaj o swoją kruszynkę wink
  • 0wenka 02.07.14, 18:55
    MAKATKA gratuluję i trzymam kciuki . Odpoczywajsmilesmile

ja jutro na 10,00 na transfer ech.....duży stres

• mamciaa08 01.07.14, 22:08
    Zazdroszcze wam.. pocieszam sie tylko ze jak wszystko dobrze pojdzie to za okolo 3 tyg zobacze moja kropke juz u mamusi w brzuniu..
    --
  • utropek10 01.07.14, 20:15
    dzięki dziewczyny za odpowiedz wink owenka to już chyba jesteś 7 wink ale będzie ten lipiec ciekawy i wszystkie 7 w jednym tygodniu transfery i bety wink dzień po dniu super wink
    --
  • 0wenka 01.07.14, 20:50
    Wierzę że Wszystkim Nam się uda.smilesmilesmile
    Trzymam kciuki za NAS Wszystkie.
    Gratuluję Mamcią smilesmile
  • mamciaa08 02.07.14, 11:12
    Kajka to Twoje pierwsze podejscie? Mialas 5ciodniowy zarodek tak? Ja mam testowac po 14 dniach ale na pewno bede wczesniej. Pojade raczej 8 dpt bo juz bedzie wiadomo przy 5 ciodniowej. Mam zamiar wylezec te dni wiec wole wiedziec wczesniej. No chyba ze spanikuje to zrobie pozniej wink
    --
    2006 laparoskopia - endometrioza IIIst, jeden jajnik szczatkowy,2007 synek 6 lat..naturalny cud,
  • kajkaa82 02.07.14, 11:18
    Ja miałam 3-dniowy zarodek. Po 11 dniach mam zrobic bete, jesli wyjdzie negatywna to powtórzyć w 14 dniu. Odliczamy smile
  • mamciaa08 02.07.14, 11:31
    To mniej wiecej bedziemy w podobnym momencie. Ciekawe jak dzisiejsze dziewczyny?
    --
  • mamciaa08 02.07.14, 11:26
    Ariana czyli wszystko jest na najlepszej drodze..relaksuj sie teraz i nastrajaj pozytywnie. Za tydzien ja juz moze bede wiedziala czy sie udalo a przed Toba wszystko bedzie..ehh..troche to stresujace bo ja zawsze lepiej znosze ten czas do transferu..zreszta chyba kazda z Nas..wtedy zawsze jest cos przed nami.
    Dafik glowa do gory. Przeciez nic zlego sie nie dzieje. Ale prawda jest taka ze juz zawsze bedziesz czyms sie martwic. Najpierw kazdym usg,pozniej porodem,pozniej czy niunia/o dobrze przybiera na wadze itd smilesmilesmile
    --
  • dafik00 02.07.14, 11:30
    Masz racje Mamcia. Oby do lutego 2015 wink
    Trzymam za Was mocno kciuki! smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • lin0379 02.07.14, 11:46
    Tak mam corke 13lat panienka,jak nic,ur 01.01.01 to bylo dziecko milenijne,w szpitalu to byla trzecia dziewczynka gdyby byl chlopiec dostalabym piec tys nagrody,bo bylo dla pierwszego chlopca i dziewczynki,a tak to dostalam wozek i to jeszcze ten ktory ogladalam w sklepie i tak mi sie nie podobal a tu jest,he he,taka tam smieszna historyjka
  • mamciaa08 02.07.14, 12:06
    Hehe wink fajny poczatek i niesamowita data urodzin. To taka panienka powinna juz ci duzo pomoc przy mlodszym rodzenstwie choc wiadomo ze zaczyna miec juz swoje sprawy wink Ja mam siostre 9 lat mlodsza pamietam jak dzis jak jej mamusiowalam big_grin do dzis mi zostalo.
    --
  • marl-en31 02.07.14, 12:13
    mamciaa08 widzę, ze Ty też już masz trochę za sobąsad Mam nadzieję, żeby tym razem się udało!!!

Dziewczyny chciałam się zapytać czy w rządowym na wizycie kwalifikacyjnej trzeba już mieć wynik AMH i FSH czy wystarczy jedno z tych badań do kwalifikacji?... Bo FSH mam zrobione w 3dc ale krew na AMH oddałam dopiero dzisiaj i okazało się, ze się czeka aż 2tyg!!!sad A ja mam wizytę 4 lipcasad jakie jeszcze badania musiałyście mieć?...
    Zaczynam się martwić, ze znowu wszystko się wydłuży a już straciliśmy ponad rok przez bark nakierowania ze strony lekarzysad....

31 latsmile
    Teraz w związku z powikłaniami pooperacyjnymi mojego męża najprawdopodobniej konieczność IVF. 4 lipca rozstrzygną się nasze losy...
  • dafik00 02.07.14, 12:21
    Marl-en, będzie jeszcze kilka ważnych badan, HIV, wirusy... Ale te spokojnie robilam juz podczas przyjmowania antyków bo miałam długi protokół.

AMH- te badania akurat miałam wczesniej bo na ich podstawie lekarz kwalifikuje do rządowego (na rzadowy nie zalapiesz sie niestety jeżeli wynik jest bodajże poniżej 1).
    Na podstawie tez poziomu AMH lekarz wybiera rodzaj protokołu. Jeżeli jest niski to lekarz nie będzie przedłużał tabletkami antykoncepcyjnymi i protokół będziesz miała krótki.
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • marl-en31 02.07.14, 12:27
    dafik00 to żeś mnie nie pocieszyłasad Wszystko zatem odwlecze się w czasie, przez to badaniesad Kiedyś jak dzwoniłam jeszcze do Ivicty, żeby się zapytać o rządowy to Pani mi powiedziała, żena wizytę muszę mieć zrobione albo FSH między 2 a 3 dc albo AMH. Ale powiedziała, ze AMH jest droższym badaniem dlatego poleca mi na początek zrobienie FSH jeżeli jestem w 2 lub 3 dc. A że ja wtedy właśnie byłam w 2dc to od razu następnego dnia z rana poleciałam do laboratorium zrobić to badanie.... Tak sobie zakodowałam to co ona mi powiedziała, że nawet nie pomyślałam, żeby wcześniej zrobić też to AMHsad
    Już trudno, czasu się nie cofniesad Wobec tego wizyta 4 lipca może okazać się zupełnie bezowocnasad

31 latsmile
  • dafik00 02.07.14, 12:32
    Marl-en, o ile dobrze pamietam AMH tez się robi na poczatku cyklu uncertain
    Mam nadzieje ze tylko niepotrzebnie starsze bo często na forum czytam ze co klinika to inaczej- obys się pozytywnie rozczarowała!!!

Mysle ze i tak będziesz musiała poczekać ze startem na początek nowego cyklu, to liczmy że do tego czasu wynik AMH i kwalifikacje do programu będziesz miała!
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • martka35 02.07.14, 12:38
    Ja AMH robiłam w invicta. Lekarz powiedział że nie ma znaczenia kiedy robi się badanie bo to określa stan na dziś jaka jest jeszcze rezerwa w jajnikach. Ja 9 lipca idę do invicty ze wszystkimi badaniami a Amh robiłam w kwietniu i teraz lekarz powiedział że jeszcze ważne.
  • martka35 02.07.14, 12:44
    Marlen a w której invicta pochodzisz?
  • marl-en31 02.07.14, 16:49
    martka35 ja jednak zdecydowałam się na Gametę w Rzgowie bo mam najbliżej.
    --
    31 latsmile
    2010 rok 3 operacje mojego męża zakończone powikłaniamisad
    Od 2012 decyzja o 2 dziecku i szukanie pomocy- niestety bezskutecznie aż do teraz...
  • tonislawa 02.07.14, 16:53
    Kajkaa mi sie nie zatrzymała tylko nagle spadła w ciagu trzech dni z 850 na 82. Tez mam nadzieje ze sie wszystko lada chwila oczyściwink
  • marl-en31 02.07.14, 12:39
    Dzięki dafik00 smile Dzisiaj jak się pytała Pani o to badanie to nie wspomniała, ze musi być na początku cyklu więc mam nadzieję, że gdyby tak było to by uprzedziła tak jak w przypadku tego badania FSH. Ja miałam ostatnią miesiączkę 12.06. ale i tak mam nieregularne cykle więc teraz nie wiem dokładnie kiedy się pojawi no ale +/- 5 dni. Więc spodziewam się tak chyba między 10 a 16 lipca. Ale cholerka wie.... No nic, można gdybać... Zobaczę co lekarz na wizycie powiesad....

31 latsmile
  • dafik00 02.07.14, 12:44
    Właśnie co do dnia pobrania krwi na AMH nie byłam pewna wiec pewnie jest jak mówiszsmile
    Do poczatku cyklu jeszcze troszeczke, zdazycie! Powodzenia! smile
    --
    TRANSFER 10.06.2014,
  • marl-en31 02.07.14, 12:58
    Dziękuję dafik00 smile

31 latsmile
  • kajkaa82 02.07.14, 12:36
    Eh Marl-en, niestety chyba potrzebne sa oba badania sad jednym z kryteriów kwalifikacji jest AMH powyżej 0,7 i FSH poniżej 15.
  • kajkaa82 02.07.14, 12:37
    Ale tak jak pisze Dafik, głowa do gory! Zreszta ja miałam mieć wyniki po 2ch tyg a miałam po 6 dniach! Bedzie dobrze kiss
  • marl-en31 02.07.14, 12:42
    Dzięki dziewczynysmile Dobrze, ze z Wami jestem, bo inaczej bym już zwariowała...
    kajkaa82 wysłałam Ci mailasmile

31 latsmile
  • tonislawa 02.07.14, 12:50
    Marlen ja 20 minut temu dzwoniłam do invicty żeby właśnie sie zapisać na wizytę i mam miec albo AMH albo FSH oraz aktualne badanie nasienia M. AMH nie starsze niż 3 miesiące a FSH z 2-3 dc.
  • martka35 02.07.14, 12:54
    Tonislawa zapisywałaś się na wizytę wstępną czy kwalifikacyjna?
  • tonislawa 02.07.14, 13:01
    I taką i taką w ten sam dzień bo ja nie jestem z Gdańska. Tylko że ja niewiem co mam zrobic bo 10.06 miałam crio ostatniego zarodka no i 30.06 bhcg mi spadło z 850 na 82 odstawiłam tabletki ale nic sie nie dzieje. Mam nadzieje ze do wizyty zdążę sie wyczyścić.
  • tonislawa 02.07.14, 13:02
    AMH kosztuje 150zl. a FSH 30zl. To po co przepłacać.
  • mamciaa08 02.07.14, 13:57
    Tonislawa nie wiedzialam ze hcg ci spadlo crying strasznie mi przykro..czyli jednak te plamienia nie oznaczaly nic dobrego. Bardzo Ci kibicowalam. Oby kolejny transfer byl dla Ciebie szczesliwy! Zycze Ci tego calym sercem kiss
    --
    03 2008 synek
  • tonislawa 02.07.14, 14:02
    Mamciaa plamienia okazały sie starą krwią i nie były związane ze spadkiem bety. Poźniej było ok. I po trzech dniach zrobiłam beta a tu spadek. Tylko ze cały czas mam objawy ciąży i niewiem o co kaman? winkwink dzięki Mamciaa tylko znów zaczynać od nowa. sad
  • tonislawa 02.07.14, 14:08
    Mamciaa a u Ciebie jak to wyglądało w 12.2013 z crio?
  • mamciaa08 02.07.14, 14:32
    Okropnie jest tak poczuc chwile szczescia a pozniej tak nagle je stracic. Ale dobrze ze sie nie poddajesz. Ja poronilam naturalna ciaze miedzy transferem a crio. Tez progesteron mialam mega wysoki hcg doszlo do ponad 2000 ale zarodek byl od poczatku za maly.
    Ale podnioslam sie i znow wrocilam do walki. Ciesze sie ze i ty tu jestes choc wiem jakie to trudne.
    --
    03 2008 synek
  • tonislawa 02.07.14, 14:43
    Ja tez poronilam naturalna w 9tc, ale teraz niewiem czy nie powinnam już dostać plamień? Dlaczego sie nic nie dzieje? Na usg było widać tylko pęcherzyk bo to za wcześnie.
  • marl-en31 02.07.14, 12:56
    tonislawa no właśnie na początku czerwca jak dzwoniłam do Invicty to też mi /panie tak powiedziały, ze albo to albo to badanie.... Dlatego tak mi utkwiło i wcześniej nie robiłam...
    Oby wystarczyło jednak to FSH....
    Ale macie rację...trzeba czekać na wizytę, bo tak to można sobie gdybaćsmile...

31 latsmile
  • martka35 02.07.14, 12:58
    Makatka witaj mamusiu kiss tak sie cieszę że już po big_grinbig_grin
  • mamciaa08 02.07.14, 12:45
    Marl-en jak pojdziesz do lekarza to on wszystko ci powie. Moze oprze sie na FSH a AMH doniesiesz w miedzy czasie. Juz samo FSH okresli czy masz sklonnosc do niskiej czy wysokiej rezerwy. Jak jest ponizej 0.4 to juz sie nie kwalifukuje do rzadowego co do wysokiej to chyba nie ma granicy..chyba bo ja mam niska stad wiem wiecej o takiej. Tak czy siak duzo zalezy od lekarza. Jak wystarczy mu fsh to cie zakwalufikuje i na tej podstawie. A w ktorym dniu cyklu idziesz na wizyte?
    A ja swoje przeszlam i tak sie zastanawiam jak to jest ze mimo tylu porazek znow mam nadzieje ze tym razem sie uda uncertain ehh..nadzieja umiera ostatnia.
    --
  • marl-en31 02.07.14, 12:53
    mamciaa08 na wizycie wypadnie mi 23dc. Mam nieregularne miesiączki więc trudno określić kiedy może nastąpić kolejna. U mnie jest tak +/- 5dni, ale czasem więcej.
    Co do FSH to w 3dc miałam 3,6 mlU/ml więc nie wiem...

31 latsmile
  • mamciaa08 02.07.14, 13:28
    Marlen im wyzsze fsh tym nizsza rezerwa im nizsze tym wyzsza rezerwa czyli pco..jakos tak..
    --
  • malgolita55 02.07.14, 13:38
    Dziewczyny właśnie mój m dzwonił do laboratorium i niestety z 5 zarodków udało sie tylko zamrozić 2 sad Pani z laboratorium powiedziała, że są klasy AA i BB co to oznacza ?
  • tonislawa 02.07.14, 13:48
    Malgolita 55 to oznacza ze są super, najlepszej jakiej mogą być.
  • utropek10