Dodaj do ulubionych

In vitro/transfer zarodków w 2015 cz.6

27.08.15, 13:33
I już jest smile
Edytor zaawansowany
  • ann_2015 27.08.15, 13:40
    smile
  • kro.ps 27.08.15, 14:05
    Dzięki lili smile
  • kro.ps 27.08.15, 20:32
    Wiecie może co u florki?
  • ann_2015 27.08.15, 20:39
    Beta 23. Zaraz ja tu zaproszewink
  • lavenda33 27.08.15, 20:55
    Jestem i Ja witajcie kiss
  • flora01 27.08.15, 20:56
    Hej, jestem i ja. Ja jak pisze Ann dziś zrobiłam betę i wyszła właśnie 23 i prawdopodobnie to ciaza biochemiczna (albo czarny scenariusz pozamaciczna). Zobaczę jaki wynik będę mieć w sobotę ale cieżko być optymista sad
  • kro.ps 27.08.15, 21:21
    Flora, może jeszcze ruszy. Sprawdź jutro. Może trochę później się zagnieździł, dziś 13 dzień po transferze, tak? Nie pamiętam, czy miałaś podaną blastocysty. Trzymam kciuki, jeszcze jest nadzieja.
  • ann_2015 27.08.15, 21:27
    Florka ja tez ciagle trzymam kciuki zeby sie rozkrecilo. Sciskam kiss
  • flora01 27.08.15, 21:41
    Tak, to był 13dpt a zarodek był jeden 3-dniowy. Macie racje nadzieja umiera ostatnia
  • julka_81 28.08.15, 08:07
    Flora, jeszcze nic straconego. Trzymamy kciuki, musi byc dobrze! smile
    --
    "Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
    Paulo Coelho
  • ann_2015 28.08.15, 15:21
    florka dzis testujesz czy jutro/ Trzymam mocno kciuki by ładnie beta skoczyłasmile
  • flora01 28.08.15, 15:30
    Testuje jutro rano ale jestem jakoś strasznie podłamana sad Boje się cp, boje się, że teraz nie wyjdzie i też już nigdy nie wyjdzie sad
  • ann_2015 28.08.15, 15:34
    Kochanie, nie stresuj siesad To na pewno nie cp. Ja mysle ze wyjdzie, a anwet jesli nie to zobacz teraz sie ruszylo to nastenym razem juz organizm zalapie. Przeciez sama mowilas ze mąż już rzucił palenie. W najgorszym wypadku zorbia ci imsi i będziesz miala pełny dom dzieciaczków.
  • flora01 28.08.15, 15:40
    Czy ew ciąża biochemiczna może oznaczać coś dobrego? W sensie, że coś "zaskoczyło" czy raczej to tylko znak, że mamy jeszcze namieszane w genetyce?
  • flora01 28.08.15, 15:49
    Najgorsze jest to, że byłam totalnie przygotowana na niepowodzenie - pierwsza procedura, wiadomo nie zawsze wychodzi. Natomiast nagle ku mojemu szczęściu okazało się, że beta jest wysoka (myślałam, że jeśli jest powyżej 5 to jest ciąża i kropka i nie ma znaczenia jak bardzo powyżej 5 bo liczy się tylko przyrost). A tu nagle po rozmowie z lekarzem kubeł zimnej wody na głowę, że w 13dpt powinno być ok 100, że ciąża już pewnie obumarła, albo to cp albo puste jajo płodowe. A na pytanie czy jest cień szansy, że będzie ok padał odpowiedz, że w medycynie cuda się zdarzają.....Trochę po tej rozmowie nie poznaje moje pani doktor bo zazwyczaj jest trochę bardziej empatyczna, ale może po prostu nie chciała mi robić nadziei
  • ann_2015 28.08.15, 15:56
    sad Flora moze pani doktor sie myli i wsyzstko bedzie ok. Rozne rzeczy sie zdarzaja i nie muisz byc statstyczna ciezarna ktora ma bete ok100. Jesli natomiast sie nie powiedzie to moim zdaniem wcale to nie znaczy ze cos jest namieszane w genetyce. Po prostu tak jak napisalas za pierwszym razem rzadko sie udaje - kwestia pecha czy szczescia. Moim zdaniem ciaza biochemiczna to dobrze, znaczy ze malcowi udalo sie zagnieździc tylko cos sie po drodze nie udalo. No ale wracajac to p doktor wcale nie musi miec racji. Wiec na razie sie nie łam kochanasmile
  • ann_2015 28.08.15, 15:57
    chodzilo mi o to ze lepsza niz negtywna beta.
  • flora01 28.08.15, 16:00
    Dzięki Aniu smile
  • maluchna1983 28.08.15, 17:29
    Hej dziewczyny, troche to potrwalo zamin was znalazlam.
    A wiec dzisiaj to moj 4 dpt 2 pieciodniowych blast. Czuje sie Jak 2 dni przed okresem, piersi od progesteronu Sa przynajmniej o jeden rozmiar wieksze, a bola strasznie( dziekuje temu Kto wymyslil biustonosz z poduszkami).
    W brzuchu czuje wszystko : bol, klucie, ciagniecie. Pije herbatke rozkurczowa, ale chyba niepomaga, przynajmniej nie tak Jak bym chciala. Staram sie robic wszystko sprzatanie, gotowanie, chodzenie, normalnie zyc.
    Flora trzymam kciuki, a moze jednak sie udalo, tylko zarodek potrzebowal dluzej przy zagniezdzeniu i Beta jutro bedzie
  • ann_2015 28.08.15, 17:45
    maluchna trzymam mocno kciuki!smile dobrze ze nas znalazłas. Juz nie dało sie na tamtym wątku podac linka do kontynuacjisad
    Co to za herbatka ktora pijesz?
  • ann_2015 28.08.15, 17:48
    Nie wiecie czy anusiek1983 i monca sa na innych wątkach bo one chyba tez tu jeszcze nie trafiłysad
  • lavenda33 27.08.15, 22:10
    Kochana nie łam się! !! Pozytywne nastawienie i czekamy do soboty!
  • julka_81 28.08.15, 07:53
    Hej hej smile A jak Marta? Ktos cos wie?
    --
    "Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat działa potajemnie, by udało ci się to osiągnąć"
    Paulo Coelho
  • julka_81 28.08.15, 08:04
    Ann w odpowiedzi na Twoje pytanie z poprzedniego watku: ciesze sie ze je zadalas. Nam tak mowila doktorka, ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy nie chodzilo jej o ich statystyki. My nie mielismy szansy na ivf, w gre wchodzilo tylko icsi wiec nawet nie dociekalismy dlaczego. Tak sobie wiec zakodowalam.. Wiesz tu w Holandii wogole niewiele tlumacza. O jakosci embrionkow tez co najwyzej powiedza czy sa ok czy slabe o ile sama o to zapytam. Moze to i lepiej bo tak czy siak to loteria i nigdy nie wiesz jaki jakosciowo zechce z nami zostac..
    --
    Paulo Coelho
  • ann_2015 28.08.15, 08:22
    No to dobrze ze są małe szanse na jednojajowe bo takie ciąze blizniacze bardziej się komplikują niz blizniacze dwujajowe (są te rodzaje ciaz blizniaczych jednokosmówkowa, czy jendoowodniowa).
    Ja tez jestem po ICSI
  • kro.ps 28.08.15, 07:55
    Florka , 3 dniowy zarodek, mógł się dopiero zacząć zagnieżdżać. Trzymam kciuki.
  • kro.ps 28.08.15, 07:57
    Z tego co pamiętam, ma dziś testować. Trzymam kciuki.
  • julka_81 28.08.15, 08:05
    Tak dzisiaj kro.ps dlatego pytam smile
    --
    Paulo Coelho
  • high-life 28.08.15, 17:49
    Cześć dziewczyny. Flora-bardzo mi przykrosad na pocieszenie powiem Ci ze po takiej sytuacji jak u Ciebie kolejna próba ma większe szanse powodzenia-tak mi lekarz mowil.
    Ja mam inny problem. W srode byłam na usg i lekarz nic nie widział na usg. Bhcg wynosiło 2845. Kazał przyjsc w sb rano. Ide jutro ale przed chwila odebrałam wynik kolejnej bety i mam 9500 a minęły 72 godziny. Wzrosła 230procent. Czy jest cos takiego jak zbyt szybki przyrost? Do dopiero 18dpt - 5 tc - moj wynik jest nawet poza norma. Niestety obawiam sie zasniadu groniastego albo co gorzej downa...sad(
  • lili.80 28.08.15, 18:26
    Hightlife a w ktorym dpt byłas na usg? Moze jednak za wczesnie poszłas?
  • high-life 28.08.15, 18:41
    W 15 dpt. Miałam podane 2 zarodki wiec wtedy lekarz mowil ze to pewnie bliźniaki wiec wynik 2800 przez pol daje 1400 i moze nie byc nic widac. Miałam zrobic kontrolna betę a tu dzisiaj wyszło 9500. A czy normy bhcg sa podawane dla pojedynczej ciazy? U bliźniaków moga byc wyższe niz podawane?
  • maluchna1983 28.08.15, 18:53
    Ann mam takie dwie herbatki ziolowe, jedna na pierwsza polowe cyklu ponoc pomaga przy wzroscie komorek i wzroscie endometrium, a druga rozluznia uspokaja i pomaga w zagniezdzeniu. W sklepie zielarskim pewnie dostaniesz, albo sami na miejscu zrobia. Biore tez globulki: Ovaria Camp a pozniej czyli teraz Bryophyllum Camp.
  • flora01 28.08.15, 19:26
    Malucha, a jak nazywają sie te herbatki? Chętnie bym przetestowała
  • lili.80 28.08.15, 19:10
    Hight w 15 to mogło jeszcze nic nie byc. Nie martw sie.
    Nie znam sie na betach blizniaczych ale kolezanka ktora urodzila blizniaki po ivf mowila ze w 13dpt swiezakow miala bete ok 300
  • flora01 28.08.15, 19:25
    High, na wątku sierpniowym jest dziewczyna tez z bliźniakami i ona ma wynik w 21 dpt 11419,20! Wydaje mi sie,moze nie masz sie czym martwić
  • betsi83 29.08.15, 00:21
    Ja też już jestem.
    Florka często tak jest że później się zagniezdzaja. Ostatnio dziewczyna na forum invikty też miała podobnie, zbyt mały przyrost na początku i lekarz już zaczął wspominać o odstawieniu leków. A następne beta urosło i jest ok. Głowa do góry!
    High life, ja mam nadzieję że to 2 dziewczynki, bo podobno wtedy szybciej beta przyrasta. Powodzonka!
    Maluchna trzymam kciuki!!! kiss
  • lavenda33 29.08.15, 08:25
    Flora betujesz dziś? Trzymam mocno kciuki za przyrost uśmiechnij się; -) kiss
  • ann_2015 29.08.15, 10:13
    Flora trzymam mooooocno kciukismile
  • maluchna1983 29.08.15, 11:56
    Ann nie znalazlam Pl zamiennika, a w de nazywa sie babyzauber klapperstorchtee.
  • ann_2015 29.08.15, 13:12
    A mozesz podeslac sklad herbatki?
  • ann_2015 29.08.15, 08:19
    High life nie martw sie. 15dpt jeszcze nie widać nic. A czemu sie martwisz za dużym przyrostem? Przecież to chyba dobrze? Daj znac po usg
  • lavenda33 29.08.15, 08:28
    Kochana ja tu widzę ladne bliźniaki; -) daj znać po usg , ściskam mocno kiss
  • flora01 29.08.15, 13:25
    Hej, mam wyniki, beta urosła do 36 (przyrost o 56,5%) a progesteron mam 53,4. Nie wiem co o tym myślec.... Oby nie ciaza pozamaciczna
  • ann_2015 29.08.15, 13:34
    Flora a co mowi lekarz? U jednej dziewczyny na innym forum po slabym przyroscie sie rozpedzila, moze u Ciebie tez tak bedzie? Mysle ze predzej biochemiczna niz pozamaciczna. To na prawde sie zadko zdaza wiec nie martw lebka na zapas. W poniedzialek powtarzasz badanie?
  • flora01 29.08.15, 13:37
    Czekania telefon od dr Langner ( ok 15.00) zobaczymy co powie, ale najpewniej zaleci powtórkę badania w poniedziałek sad
  • ann_2015 29.08.15, 13:48
    Oki to daj znac. Nie dopuszczaj do glowki najczarniejszxych mysli. Wiem ze po cp ciagle sobie mozesz to wkrecac. Ja nawet teraz w trakcie okresu kilka dni temu wmawialam sobie ze mam bo mnie klulo w jajniku i mialam bolace cycki i sennosc ( te objawy mi zawszxe mijaja z okreserm) co jest ewidentna glupota bo na pewno nie jestem w ciazy pozamacicznej ale sobie to wmawiam. Wiec nie daj glupim mysla dojsc do glosu bo w najgorszym wypadku scenariusz masz taki ze to biochem, szubko startujecie do imsi i za dwa miesiace jestes w ciazy, a najlepszy scenartiusz to beta sie rozkreca i jest wszystko oksmile
  • flora01 29.08.15, 14:24
    A jak to jest z ciaza biochemiczna? Wtedy beta rośnie, (ale mniej niż 66%) do pewnego momentu i nagle koniec, zaczyna spadać?
  • ann_2015 29.08.15, 14:29
    Flora tak jest jaknapisalas
  • ann_2015 29.08.15, 14:31
    Tak dziewczyny mialy ze potem zaczela spadać. Ale na innym watku dziewczynie po slabym przyroscie sie rozkrecilo. W każdym razie nie zakladaj cp
  • lili.80 29.08.15, 14:46
    Flora trzymam kciuki. Daj znac co p.doktor powiedziała.
    Ja dzisiaj powtarzalam bete-118 i progesteron 14 ng/ml. Lekarz kazał juz nie powtarzac i umowic sie na usg za 10dni ale chyba pojde wczesniej bo nie wiem czy ten progesteron nie za niski.
  • flora01 29.08.15, 15:27
    Rozmawiałam z lekarzem. Generalnie powtórzyła to co Wy piszecie. Beta moze sie jeszcze rozkręcić - jest na to szans, ale raczej to ciaza biochemiczna. Cp nie można wykluczyć ale to mało,prawdopodobne. Oczywiscie badania do powtórzenie w poniedziałek.
    Acha Lili, ja mam progesteron 53 i mi doktor powiedziała ze to nisko i zwiekszyła mi luteinę. Moze na wszelki wypadek jeszcze sprawdź ten progesteron. A beta pieką - wielkie gratki
  • flora01 29.08.15, 15:29
    Ann, czy Ty sie leczysz u dr Langner? Jest super miła. Czy tez dobrze pamietam, ze ona jest po in vitro?
  • ann_2015 29.08.15, 15:37
    Tak, zgadza sie lecze sie u niej. I zgadam aie ze jest niezwykle mila i empatyczna i zawsze poświęca bardzo dużo czasu pacjentkom i wklada w to cale serce. Zawsze sie na nią wkurzają panie w recepcji bo są opóźnienia przez to ze tak duzo czasu kazdemu poświęca. Pewnie po części dlatego ze sama ma swoje doświadczenia w walce o dzidziusia. Tylko niestety jeszcze nie robi transferow i stymulacji bo ma jeszcze male doswiadczenie. Trzymam kciuki za nastepna betę i przytulam!
  • lili.80 29.08.15, 15:48
    Flora to kciuki nadal zaciśniete☺
    Kiedy betujesz? A ten progesteron 53 to w jakich jednostkach masz?
    Na pon zapisalam sie do medicoveru to zobacze co powiedza.
    High a jak twoja wizyta? Bylas juz?
  • lili.80 29.08.15, 15:49
    Doczytalam☺ ze w pon. Ile luteiny teraz bierzesz?
  • flora01 29.08.15, 16:20
    Lili progesteron w 15 dpt mam 53,4 nmol/l. Do tej pory brałam Lutinus 2x1 i Luteinę 1x2 a od dziś mam brać Luteinę 3x2 i Lutinus bez zmian. No i czekam do poniedziałku
  • ann_2015 29.08.15, 17:08
    Lili a ile Ty bierzesz luteiny?
  • high-life 29.08.15, 20:08
    Dziewczyny byłam! Mam 2 pecherzyki 6mm wiec bliźniaki smile)) Lekarz powiedział ze dla ciąż bliźniaczych nie ma norm bhcg wiec mam nie zwracać uwagi. Uff.....flora daj znac w pn koniecznie!
  • lili.80 29.08.15, 20:13
    High gratuluje!!
    Ann 3xlutinus
  • ann_2015 29.08.15, 20:31
    Highlife to wspaniala wiadomosc!!! Gratuluje big_grin
  • lavenda33 29.08.15, 21:00
    Highlife bosko gratuluję! !!! Dbaj teraz o nie i dużo dużo się uśmiechaj ściskam mocno kiss
  • julka_81 29.08.15, 21:41
    Highlife! Piekna wiadomosc big_grin! Sedeczne gratulacje smile
    --
    Paulo Coelho
  • flora01 29.08.15, 22:54
    Gratulacjeeeeee!!!!
  • kro.ps 30.08.15, 00:32
    Flora, trzymam kciuki, Half-Life gratulacje, wkrótce zacznie się Tobie fulllife smile
  • kar-melek 30.08.15, 13:01
    Cześć dziewczyny! czy mogę do Was dołączyć?
    Jestem po 3 programach ivf, właśnie przymierzam się do czwartego, ale muszę się najpierw pozbyć przeszkód. Zrobiłam trzy programy refundowane, niestety bez cienia skutku, beta nigdy nie drgnęła. Teraz zmieniłam klinikę.
    Trafiłam na wątek bocianowy, na którym niektóre z Was piszą, bo szukałam informacji o nadmiernej czynności skurczowej macicy - a z tamtego na ten smile
    Mam zamiar porozmawiać o tej czynności skurczowej z drem na najbliższej wizycie - szukam choć cienia wyjaśnienia, dlaczego nie było implantacji.
    Mam niepłodność idiopatyczną niestety i bardzo mi to uwiera. Udało mi się po wielkich poszukiwaniach znaleźć ew. przyczyny, ale na razie to znaki zapytania.
    pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za powodzenie smile
  • kro.ps 30.08.15, 14:26
    Witaj karmelek, jakie badania przeszłaś? Ile miałaś zarodków?
  • ann_2015 30.08.15, 14:58
    Karmelek w kupie razniejsmile trzymam mocno kciuki za nastepne podejscie by bylo szczesliwe. W jakiej klinice bylas i gdzie przeszlas?
  • kar-melek 30.08.15, 18:09
    Pewnie że raźniej wink
    Byłam w artemidzie, a teraz przechodzę do novum. Miałam dwa razy po dwa zarodki (po jednym świeżaku i jednym mrozaczku) i raz jeden zarodek.
    Co do badań to w zasadzie większość przeszłam, nie ruszałam tylko immuno - trochę z sugestii lekarza, bo twierdzi, że na razie nie ma podstaw, trochę sama z siebie myślę, że skoro nie było implantacji i poronienia, to na razie się wstrzymam. W nowej klinice zlecili nam genetykę - u mnie podstawową, kariotypy, u męża bardziej szczegółową, ale wszystko jest ok.
    Jedyne, co jest nie tak, to ciut za duże tsh do starań - właśnie zbijam, zeszłam do 2,2 i dalej przyjmuję lek, w zasadzie mam zielone światło od endokrynolog, jeśli chodzi o tsh.
    Teraz miałam histeroskopię i w badaniu histopat. wyszedł mi stan zapalny i leczę się teraz antybiotykiem. chwyciłam się tego, bo być może te bakterie są przyczyną porażek - to jest w każdym razie jedyne, czego mogę się chwycić. dostałam antyb. pod kątem myco i urea i mam powtórzyć za ok 2 tyg biopsję, żeby sprawdzić czy zadziałało.
    No i te skurcze macicy to mój drugi trop - po transferze zawsze miałam taki ból miesiączkowy, plus w międzyczasie miałam raz w cyklu bardzo silne skurcze, takie że stałam i się zwijałam, bo nie mogłam się ruszyć. Z tego, co widziałam, niektóe z Was chyba miały to badane, tak? Czy można to w prosty sposób sprawdzić? Na usg? Czy któraś z Was jest może też w novum i wie, czy tam ten temat w ogóle istniej?
    aszz się rozpisałam, sorki smile
  • ann_2015 30.08.15, 18:21
    Ja jestem w novum. Tutaj na forum babka pisze ze miala podany u nich atosiban wiec temat jak najbardziej istenieje www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/981/.
    Mysle ze satn zapalny w macicy mogl byc powodem niepowodzen ale oczywiscie warto posprawdzac wszystko dla pewnoscismile
  • ann_2015 30.08.15, 18:25
    ile euthyroxu bierzesz? 2.2 to moim zdaniem troszke za duzo. Ja mialam zeszlam do 1.5 i mi lekarka minimalnie dawke podniosla by jeszcze troszke zbic
  • kro.ps 30.08.15, 18:23
    Karmelek, to może faktycznie spotkamy się w novum smile, Czekam jeszcze na pierwszą wizytę, która będzie 5 października, jeśli laparo, na którą idę już za tydzień, skończy się usunięciem endometriozy. Co do Immuno, to myślę, że warto sprawdzić. Skoro masz podwyższone TSH, to na pewno warto zbadać anty tpo, pod kątem Hashimoto. Ważne są też komórki NK, jeśli jest ich za dużo, to nie dochodzi do implantacji. U mnie też nie było podstaw, żeby je sprawdzać, ale ja się uparłam po 2 nieudanych próbach i niestety miałam rację. Życzę Tobie, aby 4 próba skończyła się 2 kreseczkami.
  • kro.ps 30.08.15, 18:25
    Piszę o tym, dlatego, że novum jako jedyna klinika stosuje intralipid, zamiast drogiego ivigu, na zbicie tych komórek. Badanie jest proste, wystarczy oddać trochę krwi smile. Dlatego warto sprawdzić.
  • lenor88 30.08.15, 20:38
    Uff trochę się namęczylam żeby was znaleźć. Mam pytanie co myślicie o przerwach między innymi vitro czy naprawdę są konieczne w klinice mogę podchodzić od razu tzn przed kolejną stymulacją wychodzi cykl przerwy skoro lekarze mówią że nie ma przeciwwskazań to chyba faktycznie tak jest
  • ann_2015 30.08.15, 20:43
    Lenor u nas w klinice jest wymagane min 3 cykle przerwy miedzy symulacjami. www.novum.com.pl/pl/leczenie-nieplodnosci/forum-embriologiczne/pytanie/1096/
    Moim zdaniem stmulacja to duze obciazenie dla organizmu dodatkowo narkoza to tez duze obciazenie. Ty mialas w przeciagu 3 misiecy 2 stymulacje i dwie punkcje. Ja bym poczekala i sie zregenowałą. W koncu chodzi o to by jak anjlepeij przygotowac sie do ciazy.
  • kar-melek 30.08.15, 20:52
    Lenor, u mnie nie było wymogu 3 cykli, jak często wymagają w klinikach, ale odpoczywałam i tak zawsze min. chyba 2 cykle co najmniej. Spieszysz się ze wzgl. na niepewną przyszłość programu rządowego czy masz motywację "naturalną"? wink
    Ten sam schemat ma być stosowany przy stymulacji i w tej samej klinice podejście?
    Pytam, bo ja podchodziłam 3 razy w tej samej klinice i z perspektywy czasu wiem, że to był błąd.
  • kar-melek 30.08.15, 20:49
    O! Ale fajnie, to pewnie mi powiecie coś więcej o klinice, jak będzie potrzeba wink
    Ann - super, dzięki za linka, poczytam. nie ukrywam, że bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość, bo po 6 latach poszukiwań i prób udało mi się wytropić cień cienia przyczyny i bałam się, że mnie lekarz spuści na drzewo jak przyjdę podekscytowana swoją "nowością".
    Co do TSH - rzeczywiście trochę za dużo, biorę letrox (ta sama subst. czynna co euthyrox), najpierw przez miesiąc 0,25 i spadło mi przez miesiąc z 2,66 do 2,2 i teraz biorę co drugi dzień 0,25 i co drugi 0,5. W jakim czasie ann zeszłaś do 1,5 i od jakiego pułapu schodziłaś?

Co do stanu zapalnego to się zastanawiam, czy nie miałam go od b. dawna. Dodatkowo wyhodowałam w posiewie gronkowca, którego też mogłam nosić latami. dlatego udało mi się wykrzesać z siebie trochę nadziei na nowe podejście - miałam przerwę wielomiesięczną, bo po nieudanym trzecim programie było mi bardzo ciężko i musiałam korzystać z pomocy psychologa. właściwie korzystam do dziś.

Kro.ps - anty tpo zbadałam, wsio gra. O komórkach NK ciekawą rzecz napisałaś, dzięki, dobra kobieto smile ja widzisz rozważałam zbadanie, ale w labie mnie zniechęcili, mówiąc, że to nawet od stresu można wzrosnąć i o niczym nie świadczy. Miałaś dużo ponad normę? Udało Ci się zbić?
    kurcze, nawet nie słyszałam, że można innymi metodami niż drogie wlewy na to reagować.

Dopiero do Was przyszłam, a tu tyle njusów już dostałam smile smile

Za Was również oczywiście trzymam kciuki - nie znam jeszcze dobrze Waszych historii, co nieco podczytywałam na forum bocianowym, ale mam nadzieję, że wkrótce będę wiedziała, co i jak smile
  • ann_2015 30.08.15, 20:58
    karmelek schodzilam z TSH 3,1 i zaczynalam od euthyroxu 25 3 dni w tygodniu i 50 4 dni w tygodniuni po 3 miesiacach mialam juz TSH ok 1.5 Potem stopniowo zwiekszalam dawke i w ciagu 3 lat brania euthyroxu doszlam do 50-tko codziennie. Teraz mam TSH 1.2. Mysle ze teraz po podwyzszeniu dawki powinnas zejsc szybko ponizej 2. Takie stany zapalne i gronkowce moga trwac latami wiec abrdzo dobrze ze zrobilas ta histeroskopie. Dziwne ze Ci jej po pierwszej nieudanej probie nie zaproponowali. 6 lat sie juz starasz?sad Ja 3 lata i juz mi sei to wydaje ze to cala wiecznosc.
  • kar-melek 30.08.15, 21:08
    Ann to pięknie Ci spadło to TSH, to optymalną wartość masz teraz, super.
    Histero miałam robioną przed 3. programem ale bez badania histopat, tylko pod kątem zrostów.
    6 lat niestety - i co do wieczności to powiem Ci że nie pamiętam już jak to jest się NIE starać i żyć bez myślenia o tym sad na swoje szczęście pożegnałam się ostatecznie z nadziejami na naturalsa i przynajmniej już tutaj mam spokój psychiczny i co miesiąc nie przeżywam nowego zawodu.
    A Ty jaką masz przyczynę zdiagnozowaną?
  • ann_2015 30.08.15, 21:14
    u mnie byla ciaza pozamaciczna po ok roku staran i rpzez to mam tylko jeden dobry jajowód, troche nieregularne cykle (jedni mowia ze to pco, ale p dr w n. mowi ze jajniki sa ladne i nie wygladaja jak typowe pco). Po ciazy pozamacicznej lekarz mi mowil ze wszystko jest ok i ze zaraz będę znow w ciazy, ale rpzez rok nie bylam i trafilismy do novum. Ttuaj byly przperowadzone bardziej dokladne badania i wyszlo ze u mojego męża są przeciwciala w nasieniu (inne parametry ma w normie, ale te przeciwciala moga przeszkadzac w zaplodnieniu). Probowalismy 4 inseminacji i zeszlo sie nam prawie rok bo jeden jajowod (po dordze tez badanie droznosci, histeroskopia i usuniecie polipa) i po 4 inseminacji stwierdzilismyz ze chcemy in vitro. JEstesmy w tracie pierwszej procedury, we wrzesniu drugi transfer.
  • kar-melek 30.08.15, 20:53
    Kro.ps robiłaś do badanie w n.? Jeśli tak, to czy pamiętasz może cenę?
  • kar-melek 30.08.15, 20:55
    Laparo też robisz w klinice czy gdzieś na nfz? życzę szybkiego usunięcia endomendy!
  • lenor88 30.08.15, 21:00
    Podchodzę w Niemczech rządowo, mam ostatnią próbę, dwie poprzednie były bez jakiejkolwiek reakcji i bez mrozaczkow. Mnie najbardziej w tym wszystkim męczy te czekanie i nic nie robienie taka bezczynność jest najgorsza a kiedy coś robię to mam wrażenie że działam a nie tylko siedzę i czekam
  • ann_2015 30.08.15, 21:04
    Wiem Lenor ze tam jest ciezkosad sama musisz zadecydowac. Skoro twoi lekarze mowia ze nei trzeba czekac to moze nie trzeba, ale moze warto przeczekac 3 cykle by sie maksymalnie przygotowac do tej proby i posprawdzac jeszcze to co sie da?
  • kar-melek 30.08.15, 21:10
    Lenor a jak lekarze tłumaczą brak reakcji?
    i co proponują zmienić w tym kolejnym podejściu?
  • kar-melek 30.08.15, 21:12
    Nie wiem, czy u Was na wątku też panuje trend picia oleju lnianego przed ivf? smile bardzo rozpowszechniony w moim otoczeniu staraczkowym wink bardzo dobrze działa także na parametry mężczyzn.
  • ewelinci 01.09.15, 21:18
    Kurcze nie moglam was znaleźć. ....dzis mialam transfer podalam 2 mrozaczki ....czy panie ktore maja 2 mrozaczki mialyscie jakies oznaki zagniezdzenia sie?w jakim czasie po transferze cos zaczelyscie czuc?i czy wystepowac powinno jakies plamienie?mam nadzieje ze przezyje ta niepewnosc ale jestem pozytywnie nastawiona bo nie musialam tej calej chemi brac a tak to mam tylko naturalne hormony ....
  • lili.80 01.09.15, 22:04
    Ewelinci nie doszukuj sie objawow bo albo ich nie znajdziesz albo źle zinterpretujesz.
    Ja miałam dwie śnieżynki i jedna została. Żadnych objawow. Bole brzucha jak na @.
    Musisz sie uzbroic w cierpliwosc i przetrwac te 10dni☺
  • ewelinci 01.09.15, 22:27
    lili 80 fakt nie ma nic gorszego jak szukac czegos co moze byc inne niz sadze...cierpliwosc u mnie ciezka sprawa 😒......a jak z praca chodzilas normalnie po transferze do pracy?mysle ze nie ma wplywu na zagniezdzenie to co robie czy leze czy pracuje?!.....
  • lili.80 01.09.15, 22:44
    Ewelinci powiem tak☺ wg mnie nie ma żadnego znaczenia czy chodzisz czy leżysz.
    Miaław trzy transfery z tego dwa udane. Przy pierwszym leźałam dwa dnia. Przy drugim pol dnia bo mam rocznego brzdaca ktory nie da polezec☺
    Najwazniejsze to czyms sie zajac, albo praca albo rozrywka i wierzyc, że sie uda☺
  • ewelinci 02.09.15, 07:10
    Lilli 80 bardzo sie ciesze dla Ciebie i pociech ja wierze ze sie uda ..nie mam tego obciazenia psychicznego jak za 1 razem...bede napewno ostrozniejsza ale postaram sie nie przesadzac 😉ciesze sie ze tu jestem na tym forum i mam nadzieje ze te najbardziej niewiadome chwile przeleca szybciutko i bede mogla z wami byc gruba narzekac ze mi nie dobrze ale najszczesliwsza ppd chmurami
  • ann_2015 02.09.15, 07:33
    Ewelincia trzymam kciuki !!!
  • ewelinci 02.09.15, 10:50
    Ann 2015 dziekuje potrzebuje wsparcia i super jest miec kogos kto jest w temacie i mozna sie wspierac wkoncu wiemy najlepiej co przechodzimy u mnie nikt z naszej rodziny nie wie ani najblizszych co jest grane bo nie umialam z nikim na ten temat rozmawiac a moj facet nie chcial by ktos sie dowiedzial bo bardzo go to dobilo jak dowiedzielismy sie ze nie mozemy mieć dzieci droga naturalna ....
  • kro.ps 02.09.15, 11:51
    Ewelinci, za dziesięć dni będziesz się chwalić beta. Rób teraz to na co masz ochotę, będziesz czuła co możesz. Mam koleżankę, której tydzień spóźniał się okres, robiła sikańce, które nic nie pokazywały, żeby odreagować poszła pobiegać, na drugi dzień pojawiły się dwie krechy, a teraz ma synka. Trzymam kciuki, i możesz nam pomarudzić, jeśli znajdzie Cię ochota. smile
  • ann_2015 02.09.15, 12:06
    A myslicie ze mozna jechac nad morze tuz po transferze? Zrobilabym krotki urlop sobie. No chyba ze dostane relanium, wtedy będę miala relaks i wkacje w domkubig_grin
  • kro.ps 02.09.15, 12:57
    Myślę, że to może nawet wyjść na dobre, taki wyjazd nad morze. Ale lepiej odczekaj z 1 dzień po transferze. Po relanium tylko nie możesz prowadzić samochodu.
  • ewelinci 02.09.15, 12:31
    Kro.ps 👍nadzieja umiera jako ostatnia .......
  • ann_2015 02.09.15, 11:57
    Ewelinci dziecko to dziecko nie ma znaczenia czy z in vitro czy naturalnie. Mnie to wogole nie dotknęło ze zorbilismy in vitro. Juz bylam zmecozna tymi naturalnymi staraniami i ciaglym czekaniam i abniem sie ze bedzie ciaza pozamaciczna. A tak jak Julia napisala to take z iv to super udane wychodza i dopracowane bo sztab naukowcow nad nimi pracuje a nie jakies tam rach ciach 5 minut pod kołderkąbig_grin
    Tak więc nie ma się co ząłamywać. Będzie sliczny dzidzius!
  • ewelinci 02.09.15, 12:37
    Ann 2015 dla mnie nie ma znaczenia jaka droga wazne ze bedzie nasze .jedynie ból mojego faaceta byl tak ogromny ze nie rozmawialismy na ten temat 4 lata bo to po jego stronie jest przyczyna dla mnie to byl szok ale krótko dla niego ivf nie wchodziło w gre ale widzial jak ja cierpie z tego powodu i mimo to nie szukam innego teraz jest szczesliwy ze mamy ta mozliwosc i ze jest nadzieja..chociaz mimo to chce to zachowac w tajemnicy .....a ..może i beda 2 bo mam 2 mrozaczki od wczoraj 😍przeżyły rozmrazanie wszystko ok ja tez sie dobrze czuje wiec mysle pozytywnie do tego jeszcze tu jestem...lepiej byc nie moze glowa do góry 😊
  • ann_2015 02.09.15, 12:42
    To trzymam kciuki za combo ciąże podwójną. Dobrze ze to z męzem przepracowaliscie, a rodzinie i znajomym mowic nie musicie bo to niczyja sprawa tylko Waszasmile
  • flora01 02.09.15, 14:33
    Hej, w czwartek idę na histeroskopię (o ile posiewy będą ok). Czy myślicie, że powinnam brać urlop na kolejny dzień czy następnego dnia jest już ok? Jakie macie doświadczenia?
  • ann_2015 02.09.15, 14:44
    moim zdaniem nie ma potrzeby. Ja juz po godzinie sie czułam bardzo dobrze. Zadnych dolegliwosci tylko lekkie krwaweinie mialam
  • kro.ps 02.09.15, 14:52
    Zależy, czy będą coś robili, czy tylko podglądali. Jeśli, czego oczywiście Tobie nie życzę, będziesz miała łyżeczkowanie, to weź z 3 dni wolne. Trzymam kciuki, aby wszystko było ok.
  • flora01 02.09.15, 14:53
    Kro, a łyżeczkowanie to w jakiej sytuacji?
  • ann_2015 02.09.15, 14:55
    flora nie wiem czy w novum robia lyzeczkowanie, podejrzewam ze nie zorbia tma bez zgody na to i w razie potrzeby skieruja Cie do szpitala. Ale na bank nie będzie potrzeby. Ten dokument ktory podpisujesz nie mowi nic o lyzeczkowaniu w razie potrzeby a to przychodnia prywatna wiec wiesz pewnie baliby sie zrobic tak czy siak.
  • flora01 02.09.15, 15:10
    O losie!! Myślałam, że łyżeczkowanie to tylko przy poronieniach. Z tego co czytałam to mega inwazyjny zabieg i dość niebezpieczny bo robią się po nim zrosty w macicy. Zaczynam się bać sad No nic. Zobaczymy
  • flora01 02.09.15, 15:32
    A mam jeszcze bardziej prozaiczne pytanie. Czy Wam też po punkcji (a w zasadzie po narkozie) wychodziły włosy? U mnie jakaś zmasowana akcja. Jak tak dalej pójdzie to wyłysieje smile
  • ann_2015 02.09.15, 15:37
    zrosty podobno robia sie bardzo zadko, ale mysle ze baaaaaaardzo mala sznasa zeby byla potrzeba robienia tego.
    Mi bardzo wypadaja wlosy ale nie skojarzylam tego z punkvją i narkoząsmile
  • ann_2015 02.09.15, 15:39
    Ja tam mogę wyłysiec nawet byleby byl dzidizussmile
  • flora01 02.09.15, 15:45
    No właśnie ja na początku też się mega zdziwiłam, bo zdrowo się odżywiam, łykam suplementy i był moment, że włosy i paznokcie były jak z reklamy. A tu nagle z dania na dzień na szczotce - dywan z włosów... Natomiast przeczytałam, że narkoza fatalnie działa na włosy (bo to jednak chemia) i to możne być z tym związane.

Oczywiście nie zrezygnuje z dalszych starań ze względu na włosy. Chciałam tylko dopytać, z ciekawości czy macie podobnie
  • ann_2015 02.09.15, 15:49
    wiem wiemsmile nie sadze tez ze wylysiejemybig_grin
  • ann_2015 02.09.15, 15:50
    mysle ze tes koki hormonow tez moga nieciekawie dzialac. Przez te progesterony na pewno mamy duzo wieksze skoki niz przy normalnych cyklach
  • flora01 02.09.15, 15:51
    Tym bardziej, że podobno w ciąży stan skóry, włosów i paznokcie bardzo się poprawia. Będzie więc nam to wynagrodzone smile
  • ann_2015 02.09.15, 15:54
    za to potem po ciazy podobno jest mega łysienie big_grin hihi trzeba będzie się sciac na chlopakatongue_out
  • kro.ps 02.09.15, 15:55
    Tak, wypadają, ale później odrastają. Trzeba tylko wykluczyć, czy nie wypadają przez tarczycę. Histeroskopia miałam w invikcie, co prawda na NFZ, ale to bez różnicy. Zrobili łyżeczkowanie ze względu na przerośnięte, niejednorodne endometrium. Nie było nic widać na USG, a dowiedziała się po zabiegu, że muszą zbadać to co usunęli, bo źle wyglądało i podejrzewali nawet raka endometrium. 4 tygodnie w stresie mi zafundowali. Oby żadnej z was to nie spotkało. Florka, ja to jestem chyba mega dziwnym przypadkiem, więc się nie przejmuje. Piszę to w razie, gdyby któraś znalazła się w podobnej sytuacji. Żeby mimo wszystko trochę uspokoić.
  • ann_2015 02.09.15, 16:01
    no wyobrazam sobie ze to mega stres. JAk miwycieli polipa rok temu to tez balam sie ze to rka, mimo ze kazdy lekarz mi mowil ze to nie zlosliwe a i tka sobie wkrecalam, wiec nie wyobrrazma sobie jakby mi powiedzieli z epodjerzewaja rakasad
  • lavenda33 02.09.15, 16:00
    Ja miałam histeroskopowo usówanego polipa z jamy macicy i zabieg miałam o 10 o 14 już bylam w domu znieczulenie przeszłam super nawet nie wiem kiedy zasnelam i obudziłam się. Narkoza mnie chyba trzymała jeszcze ze 3 godz po bo do wszystkich pisałam że czuję się szczęśliwa i jest fantastyczne hahaha i miałam mega banana na twarzy wróciłam do domu i mnie dopiero puścilo jak zasnelam to spalam do rana lekko plamilam i lekko mnie macica bolała następnego dnia. po 3 dniach chciałam wrócić na siłownię pojechałam najpierw do sklepu i zrobiło mi się słabo a niby się dobrze czułam więc wróciłam do domu . Nie pracowałam w tamtym okresie ale proponuję wziąść 1 dzien wolny. Po każdej narkozie lecą mi włosy i mam więcej siwkow a dzień przed zabiegiem zawsze gotuje jakieś lekkie jedzenie i galaretki bo po już nie jestem w stanie stać przy garach wink
  • ann_2015 02.09.15, 16:03
    ja tez lubie te znieczulenia. Zawsze tuz przed zasnieciem jakies glupoty anastezjologowi gadamsmile
  • flora01 02.09.15, 16:03
    ok, wielkie dzięki za info. Lepiej wiedzieć i się przygotować niż później być zaskoczonym. Co ja bym bez Was zrobiła smile
  • dzidzius2015 03.09.15, 20:27
    gf
  • anastazjaa11 13.09.15, 19:29
    Witajcie. Jestem nowa i z chęcią do was dołączę.
    Właśnie jestem po transferze 2 zarodkow i juz się nie mogę doczekać jak za 2 tygodnie będę testowac.
    Wczoraj miałam transfer i był to dla mnie niezapomniany dzień pełen wrażeń. Wyniki są super nasienie najlepszej jakości tylko się modlic. Staram się leżeć siedzieć i tak poza tym nic nie robie. Mam wielką nadzieję że za 2 tygodnie beta będzie duża i ze będą blizniaki lub ciąża pojedyncza nie ważne co ale żeby było. I trzymam za was wszystkie kciuki i wysokie bety. kiss
  • lenor88 30.08.15, 21:14
    11 września mam rozmowę zobaczymy co powiedzą. Zazdroszczę tego spokoju psychicznego bo ja mam cały czas nadzieje że w międzyczasie trafi się jakiś naturalny cud. Ostatnio przy transferze pytałam się dlaczego tylko dwa zarodki się zaplodnily to lekarz powiedział że są słabsze plemniki i po prostu boje się że się "skończą"
  • ann_2015 30.08.15, 21:19
    ja jem siemie lniane zamiast olejusmile Lenor a twoj maz cos łyka? Plemniki sie nie skoncza, nastepne podejscie juz musi byc szczesliwe
  • lenor88 30.08.15, 21:29
    Łykał różnego rodzaju specyfiki tak próbowaliśmy rok ale tylko gorzej było, tak chyba najbardziej przeraża mnie wizja świat razem z bratowa zaczęliśmy się starać a ona teraz w drugiej ciąży życzę jej jak najlepiej i ciesze się że czas na rodzeństwo ale serce mi kraja. Wkurzają mnie juz teksty wy nie macie dzieci to wy przyjdźcie wy nie macie dzieci to nie musicie itp a ja też chciałabym jakieś ciasto upiec i kogoś np na kawę zaprosić
  • kar-melek 30.08.15, 21:24
    Wg mnie warto chwilkę poczekać, żeby nie powtarzać tego samego schematu, tylko coś zmienić - bo to poprawia szanse. Jeśli u Ciebie jest powtarzalny problem, to powtórzenie tego samego postępowania może niestety nie przybliżyć Cię do celu.
    miałaś robiony scratching? dostawałaś sterydy na zwiększenie szans implant.?

co do spokoju psychicznego - to był wymuszony wybór, po prostu dostawałam na głowę. a skoro przez tyle czasu nie wyszło naturalnie, to w końcu dojrzałam do tego, żeby dać se spokój z liczeniem dni. doskonale to wpłynęło na nasze życie sypialniane wink

Plemniki mają to do siebie, że ich paramtery jednak dość często się zmieniają, więc głowa do góry - stosujecie jakieś 'dopalacze' dla plemniczków?
  • kar-melek 30.08.15, 21:28
    Lenor mojej koleżance olej spodował kosmicznie zwiększoną liczebność plemników w nasieniu, tzn jej mężowi oczywiście wink może warto spróbować.

Ann - myślę że dobra decyzja żeby dać sobie spokój z IUI, niską mają skuteczność niestety. Czyli krio tuż tuż - super, trzymam kciuki za dwie krechy smile czy na te p.ciała męża to p.ciała przeciwplemnikowe ASA? jeśli tak, to czy dostał steryd na to?
  • ann_2015 30.08.15, 21:54
    tak to ASA. Wlasnie encroton dostal dopiero tuz przed in vitro i bral go bardzo krotko.
    U nas jest o tyle dziwnie ze te przeciwciala (a jest ich sporo0 nie wplywaly teoretycznie na jakosc nasienia bo parametry maz mial super (ilosc ok 70 mln w ml, ruchliowsc gorzej bo 33% ale i tak w normie).
  • ann_2015 30.08.15, 21:30
    hehesmile No to jest duzy luksus kiedy mozna sie kochac kiedy sie chce a nie kiedy trzebasmile
  • kar-melek 30.08.15, 21:33
    haha tak - bardzo egzotyczne uczucie big_grin
  • lenor88 30.08.15, 21:33
    A co to za olej lniany bo nie słyszałam normalnie się go kupuje, u mnie do sypialni wpadła jakaś franca niby mowie sobie że naturalnie się nie uda a podświadomie liczę dni
  • kar-melek 30.08.15, 21:38
    Olej lniany tzw budwingowy - ekologiczny, czyli tłoczony na zimno. trzeba go przechowywać w lodówce (w ciemnej butelce) - zwróć uwagę, jeśli będziesz kupować, żeby był z lodówki. w PL w aptekach można kupić również. 2 łyżki dziennie np. można sobie i partnerowi zapodać.
    noo francę niełatwo wygonić wink
  • kar-melek 30.08.15, 21:42
    Lenor - nie wiem czy Cię to pocieszy, ale usłyszałam u androloga ostatnio że nawet 0% mortologii jeśli chodzi o nasienie wystarczy na ivf.
    podobno do 3 doby rozwoju zarodków największe znaczenie ma jakość kom.jajowe, a od 3 wchodzi rola plemnika, czli jeśli zarodki po 3 dobie gorzej się rozwijają, to może to świadczyć o słabym materiale męskim.
  • lenor88 30.08.15, 21:43
    Czyli wychodzi ze mam kiepskie komórki że nie zasłaniają się?
  • lenor88 30.08.15, 21:45
    Nie Zapładnija się miało być smile
  • ann_2015 30.08.15, 21:47
    jelsi komorki sa slabe to mzoe byc wina protokolu i lekow jakie u ciebie stosuja. To ze sie nie zpaladnaija moze tez byc wina jakosci pozywek jakie stsuja w laboratorium i ogolnie warunkow w labie. Mysle e jakos plemniczkow tez moze wplynac na to
  • monca22 31.08.15, 20:11
    Hej kochane w koncu was znalazlam ciagle gdzies uciekaja ale j z mam ??
  • ann_2015 31.08.15, 20:14
    Bo tam juz nie bylo miejsca żeby wkleić linkwink super ze znalazlassmile
  • kar-melek 30.08.15, 21:48
    Jest taka teoria.
    Ale jeśli dobrze zrozumiałam, to u Ciebie nie było w ogóle odpowiedzi na stymulację, czyli nie miałaś punkcji i transferów, tak?
  • lenor88 30.08.15, 21:54
    Pierwsza stymulacja, 8 komórek 6 zaplodnionych dwa zarodki podali a pozostałych nie zamrozili bo kiepskie były to był długi protokół ostatnim razem krótki 9 komorek tylko dwie się zaplodnily ale klasy 8a i teraz czeka mnie trzecia ale chciałabym żeby bardziej się teraz przyjzeli. I ewentualnie jakieś badania a po transferze dają tylko progesteron nic więcej
  • kar-melek 30.08.15, 22:01
    czyli miałaś ładne zarodki. statystycznie masz dobre wyniki, 10% dobrych komórek jajowych prowadzi do powstania zarodków - czy to naturalnie czy przy ivf.
    czyli blastocysty miałaś transferowane?
    jeśli Ci zmieniali protokół, to znaczy, że kombinują, to bdb o nich świadczy wink
    może zapytaj o scratching i sterydy? to są dwie rzeczy - potwierdzone badaniami klinicznymi - które poprawiają szanse na implantację.
  • lenor88 30.08.15, 22:21
    Scratching co to takiego jest. Miałam podawane 2-3 dniowe zarodki nie chcieli ryzykować że te jedyne umrą. Ann_2015 to napewno teraz zaskoczy ma prawdziwą silną armię w zapasie będę trzymać kciuki smile
  • ann_2015 30.08.15, 22:25
    dziekuje Leneorkiss chcialabym bardzo.
    scratching to zrobienie "zadrapania" endometrium. Po tym endo zaczyna sie regenerowac i dzieki temu zardoki sie latwiej zagniezdzają.
  • kar-melek 30.08.15, 21:54
    Mi lekarz zalecił przed 3 programem przerwę i zapodał leki na poprawę jakości komórek (choć bez większej wiary, bo tego prawie się nie da poprawić). U nas problemem jest 1-dniowe opóźnienie w rozwoju zarodków, powtarzające się w każdym programie. Więc Lenor czas może też być Twoim sprzymierzeńcem - jeśli to Ci pomoże usprawiedliwić bezczynność.
    Miałaś badany poziom wit. D? niedobory są w naszym klimacie powszechne, a to ważny parametr.
    na poprawę komórek suplementuje się właśnie D3, koenzym q10 (lub ubichinion), niektórzy dostają też dhea i l-karnitynę.
  • lenor88 30.08.15, 21:42
    Tutaj mamy pełno jakiś bio sklepów może będzie Dziękuję
  • kro.ps 30.08.15, 21:59
    Lenor, lepiej odczekaj, komórki jajowe dojrzewają 3 cykle, więc, jeśli teraz jajniki są wymęczone, to trzeba dać im trochę czasu. Moja 2 stymulacja była 2 miesiące po 1 i miałam tylko 3 pęcherzyki, a normalnie od 6 do 12. Zamiast oleju biorę kapsułki z olejem lnianym. Jakoś ciężko przychodzi mi picie takiego z butelki. Dopiero startuje z leczeniem w novum, przeszłam już dwie próby w invimedzie w Gdyni, 2 w gdańskiej invikcie, jedną w bocianie i teraz prawdopodobnie na ostatnią pójdę do novum. Komórki nk, czyli subpopulacje limfocytów badałam w invikcie za 280 zł, i w szpitalu w Bydgoszczy za 155 zł. Ann, co u ciebie, kiedy zaczynasz podglądanko przed transferem?
  • ann_2015 30.08.15, 22:01
    we wtorek mam wizytę, moze wtedy będę cos wiedziecsmile
  • kar-melek 30.08.15, 22:26
    Ann trzymam kciuki za wizytę i udaną akcję smile

Lenor to jest "drapnięcie" endometrium, pod koniec cyklu poprzedzającego lub ok 8 dn. cyklu ivf. Celowe zranienie endom., które pobudza endometrium do regeneracji i tym samym zwiększa szanse zapłodnienia.
    to się inaczej nazywa punkcja endometrium.

Krops dziękuję za info o NK smile
  • lenor88 30.08.15, 22:28
    A to boli? Bo brzmi strasznie drastycznie smile
  • ann_2015 30.08.15, 22:31
    nie wiem, ja mialam w poprzednim cyklu ktore dziala jak scratching ale to bylo pod narkozą. Mysle ze sam scratching trwa tak krotko ze nie ma szansy zabolecsmile
  • kar-melek 30.08.15, 22:37
    yyy niestety ma szansę zaboleć i boli sad ale dzieje się to rzeczywiście b. szybko, więc raz krzykniesz i będzie po wszystkim. wprowadzają Ci taki drucik przez szyjkę - to nie boli - i Cię nim skrobią.

Flora - ja brałam dexamethason jakoś tak kilka dni przed transferem zaczęłam i kontynuowac miałam do miesiączki lub pozytywnego testu. to ma pomóc zarodkowi się zagnieździć. ma też dodatkowe działanie w postaci "wybijania" ew. p.ciał i chyba też na komórki NK właśnie działa - ale to sprawdź jeszcze, bo głowy nie daję i dokładnie nie wiem. ja miałam wskazanie przez brak implantacji.
    u mnie włączali to po kolei, najpierw tylko scratching, a przed krio strach.+steryd.
    u mnie akurat niestety bez efektu crying
  • lenor88 30.08.15, 22:41
    Karmelku taki już nasz los że walczymy do skutku, teraz to już musi zaskoczyć innej opcji nie widzę smile
  • flora01 30.08.15, 22:28
    Karmelku a napisz coś o tych sterydach? Na co one sa?
  • ann_2015 30.08.15, 22:44
    florka u nas tez daja encorton
  • flora01 30.08.15, 22:53
    Acha smile Nawet nie wiedziałam, ze to steryd
  • kar-melek 30.08.15, 22:55
    Ann to jest steryd? dostaje się go z automatu? jakie wskazania?
  • kro.ps 30.08.15, 23:04
    Dziewczyny, jeszcze raz ostrzegam przed dłuższym braniem encortonu, znam go od podszewki, brałam przez półtora roku non stop po 20 mg na dobę. Obniża NK i inne przeciwciała, ale po nim nie miałam zarodków, zniszczył substancję ziarnistą w oocytach. Przed 3 i 4 podejściem dostawałam też dhea na poprawę komórek, jednak nic nie pomogło, tylko hormony rozregulowało, nie polecam. Witamina d, to co innego, po niej nawet amh mi wzrosło, ale nie wiem czy pomaga, czy tylko zafałszowuje wynik, raczej to drugie. Na pewno wit. D, olej lniany są bezpieczne. Ogólnie kwasy omega 3 i omega 6 obniżają NK i łagodzą stan zapalny. Florka jutro czekam na skok betki. Ann, to już wkrótce, coś czuję że teraz się uda. Dobrze, że masz taką armię pingwinków, trochę spokojniej możesz podejść do transferu.
  • kro.ps 30.08.15, 23:06
    Scratching nie jest straszny, zanim się zorientujesz, już jest po wszystkim, to takie uczucie, jakby ktoś w środku uszczypnął.
  • ann_2015 31.08.15, 06:35
    Karmelku tak to steryd i dają go pozawskazaniami na wszelki wypadek. Kro.ps u nas dają ok dwa tyg przed transferem, mala dawke i z testesm sie odstawia. Jake są Wasze doświadczenia z relanium? Prosic lekarza o receptę po transferze? Duzo dziewczyn dostaje na czas transferu i po.
  • kro.ps 31.08.15, 08:50
    Ann, brałam po dwóch transferach, fakt, stresu po nim nie ma, ale bierzesz go tylko kilka dni, do testu zdążysz nadrobić. To jest dość silny lek, z tego co wiem dają go zawsze w invikcie, ale czy pomaga na coś poza samopoczuciem.
  • ann_2015 31.08.15, 08:56
    no ale masz kilka dni odpoczynkusmile Mi by sie pryzdalo nawet na 2 dni bo sie praca przejmuję
  • kro.ps 31.08.15, 09:04
    Na relanium nie ma mowy o pracy, w grę wchodzą najwyżej kolorowanki big_grin
  • ann_2015 31.08.15, 09:15
    no planuje wziac urlop na jakies 2-3 dnibig_grin I nie chce wtedy myslec o pracysmile Mogę kolorowaćbig_grin
  • kro.ps 31.08.15, 09:30
    Jak tak, to spoko smile
  • bodzyo 30.08.15, 23:59
    Karmelek czy Ty leczysz się w Krakowie?
  • kro.ps 31.08.15, 08:50
    Florka trzymam kciuki.
  • ann_2015 31.08.15, 08:55
    Flora kciukimocno zacisnietesmile Myslalam o Tobie wczoraj i dzisiaj. sciskam!
  • lavenda33 31.08.15, 10:59
    Flora trzymamy mocno kiss
  • flora01 31.08.15, 11:26
    Dziękuje Kochane! Krew oddana. Teraz czekam. Za parę godzin będzie jasne. W sumie to już bym chciała, żeby ta beta spadła i żeby zacząć kolejne przygotowania. Nie wierze, że coś z tego będzie bo i sama wartość bety była mała i przyrost za mały. Może gdyby tylko jedno z dwojga to miałabym jeszcze nadzieję, a tak to byłby prawdziwy cud.
  • lili.80 31.08.15, 12:28
    flora wczoraj rozmawialam z koleżanką która w 10dpt blastocysty betę miała 38 bodajże.
    I właśnie wróciła do domu z piękną zdrową córką smile
    Pamiętaj, że nadzieja umiera ostatnia a kciuki nadal mocno zaciśnięte.
  • flora01 31.08.15, 13:12
    Hej, beta 2,5 - spaaaaaadła na łeb, na szyję. Ewidentnie ciążą biochemiczna. Przyznam, że mi ulżyło bo naprawdę miała już wizję ciąży pozamacicznej. A teraz trzeba się po tym wszystkim podnieść, otrzepać i walczyć dalej. Ale wydaje mi się, że ciąża biochemiczna dobrze wróży na przyszłość, jak sądzicie?
  • ann_2015 31.08.15, 13:15
    Florka dobrze ze nie pozamaciczna bo tka na prawde mozesz startowac od razu z nowym transferem/procedurą.
    Moim zdaniem to dobrze wrozy. Podobno z nastepna ciaza juz jest łatwiej i mysle ze nastpene podejscie juz będziesz miala szczesliwesmile Przynajmiej wiesz ze zarodek moze sie zagnieździc, mozesz byc w ciązy tylko po prostu kruszynka nie byla wystarczajaca silnasad No ale teraz juz mozesz ruszac do przodu z podwojnym uderzeniem. Sciskam!
  • flora01 31.08.15, 13:21
    tak właśnie się pocieszam. Maluszek był za słaby choć walczył dzielnie.

Dziewczyny, wielka prośba o pomoc i poradę. Zanim zacznę kolejne starania chcę zrobić dodatkowe badania: histeroskopia (z badaniem histopatologicznym), kariotyp. Czy coś jeszcze? Jakaś dodatkowa genetyka, immunologia? Doradźcie proszę
  • lili.80 31.08.15, 13:24
    Flora bardzo mi przykro😟
  • flora01 31.08.15, 13:45
    Trzymam się jakoś smile Bardziej by mnie zmartwiło gdyby beta wcale nie ruszyła albo gdybym miała ciąże pozamaciczna. Tak sobie to już wkręciłam, że widząc dzisiejszy wynik to się ucieszyłam smile
  • kro.ps 31.08.15, 13:49
    Przykro mi, ale faktycznie, to dobry znak, następnym razem się uda. Ni pamiętam, czy masz jeszcze mrozaczki? Histero oczywiście warto zrobić, a co do Immuno, to pisałam wcześniej, ale jeśli chcesz to powtórzę. Przytulam. Walczymy dalej.
  • flora01 31.08.15, 14:33
    Kro zaraz o immuno doczytam co pisałaś i w razie czego jeszcze będę pytać smile Mam jeszcze dwa zarodki (3 dniowe - 3 c ), a więc słabeuszki i na tan moment je odpuszczę. W tym cyklu zrobię histeroskopie i inne badania a w październiku jak się uda podejdę do kolejnej procedury (żeby zdążyć przed wejściem tej cholernej ustawy). Taki plan mam na dziś
  • flora01 31.08.15, 14:35
    Czy po pierwszej nieudanej procedurze, zmieniałybyście lekarza? Bo na zmianę kliniki to chyba mocno za wcześnie? Ja jestem w Novum i oni mają dobre statystyki, więc dam im jeszcze szanse, ale zastanawiam się nad zmianą lekarza. Co o tym sądzicie?
  • ann_2015 31.08.15, 14:45
    Na kogo chcesz zmienić? Ty bylas u Taszyckiej?
  • ann_2015 31.08.15, 14:48
    Ja slyszalam dobre opinie o Zamorze, chociaz jest gburowaty, ale podobno b dobrze transfery robi i zastanawiam sie cyz do niego nie udac sie
  • flora01 31.08.15, 14:54
    No właśnie transfer robił mi Zamora i mój mąż twierdzi, że było to zrobione dużo bardziej profesjonalnie niż ostatnio. No i poniekąd ma rację bo przynajmniej nasz groszek się wczepił.
    Teraz jestem u Taszyckiej no i zastanawiam się czy jej nie zmienić? TYlko czy po pierwszej procedurze to nie jest zbyt pochopnie
  • ann_2015 31.08.15, 15:00
    No to będę próbowałą się wbic do Zamory. Nie wiem. jelsi masz zaufanie do dr Taszyckiej to nie zmieniaj jesli nie to zmien bo bedzie Cie to gryzło. Posłuchaj intuicji
  • lili.80 31.08.15, 14:53
    Flora ja po pierwszym niepowodzeniu bym nie zmieniała. Coś zaskoczyło wiec nastepnym razem musi sie udac☺
    Czym byłas stymulowana? Moze tutaj trzeba zmienic?
    Ja teraz puragonem i jajka były mocno średnie. Poprzednio menopurem i byly duzo lepsze.
  • flora01 31.08.15, 14:57
    U mnie też był Menopur. Było 16 komórek ale zapłodniło się tylko 4, ale to było klasyczne ivf - i moim zdaniem to był błąd. Teraz postawię na IMCI
  • flora01 31.08.15, 15:33
    Kro, jeszcze w temacie immunologi. Pierwszym podstawowym badaniem j są komórki nk, tak? Czy robi je tylko kobieta czy oboje? A jak wyjdzie poza normą to wtedy bada się i szuka dalej?
  • lavenda33 31.08.15, 15:41
    Kochana ja bym nie zmieniała po pierwszej próbie ale poszłabym na jedną wizytę konsultacyjna do Lewandowskiego (szefa) on jest konkretny od ciężkich przypadkow ja też mam inną prowadząca ale u niego wylądowałam całkiem przypadkowo i to on zadecydował żeby u mnie nie robić transferu że świeżych bo są słabe zarodki i mam podwyższony progesteron a moja lekarka transfer chciała mi robić ale ten powiedział że nie więc może idź na konsultacje.
  • flora01 31.08.15, 15:48
    No, ja do Lewandowskiego baaaaardzo chętnie. Tylko jak się do niego dostać? Jak się do niego zapisywałaś? Podpowiedz smile
  • ann_2015 31.08.15, 15:51
    flora zadzown do niego na dyzur telefoniczny i Cie zapisze. tylko zpaytaj w rejestracji kiedy am dyzursmile
  • lavenda33 31.08.15, 15:57
    Zadzwoń normalnie do kliniki że chcesz do niego na wizytę. Ja trafiłam przypadkiem bo moja miała urlop , Ne była to przyjemna wizyta bo powiedział mi szczerze wszystko to co inni mi Ne powiedzieli typu :
    Ma pani endometrioze
    Ma pani torbiel endometrialna
    Fatalne przodozgiecie macicy
    Ma Pan bardzo słabe plemniki
    Gracie państwo w przeciwnych drużynach
    Ale macie szansę bo jesteście młodzi
  • lavenda33 31.08.15, 15:59
    Wiem że jak on ma robić transfer to trzeba dopłacić 500 zł my poprosiliśmy o zniżkę i aby on nam robił to dopłacilismy 200 więc wszędzie trzeba pytać o zniżki; -)
  • kro.ps 31.08.15, 16:11
    Flora, NK, czyli subpopulacje limfocytów robisz tylko ty, tak samo jak koagulant antytoczniowy, przeciwciała anty kardiolog i do we i antytpo. Mi wyszły podwyższone przy TSH 2,2. W novum zapisałam się do Wojewódzkiego, ale czekam na wizytę do 5 października, może lepiej do Lewandowskiego, jak myślicie? Ze mnie to na 100% jest trudny przypadek.
  • kro.ps 31.08.15, 16:13
    Antykardiolipidowe, ta autokorekta.
  • ann_2015 31.08.15, 16:39
    Mysle ze mozesz probowac do Lewandowskiego, ale jesli nie bedzie wczesniejszych terminow to idz na pierwsza do wojewodzkiego a potem bezposrednio umawiaj sie do lewandowskiego. Na pierwsza wizyte trzeba dlugo czekac a an anstpene mozna sie umoiwc dzwoniac na dyzur telefoniczny bezposrednio do lekarza i on Cie powinien wcisnac(bo jestes juz pacjentką, jest zalozona karta). Nie wiem ile trzeba czekac na pierwsza wizyte u lewandowskiego. wiem ze kiedys byla takak akcja promocyjna ze byly darmowe konsultacje u Lewandowskiego u osob ktre mialy nieudane iv w innych klinikach moze teraz tez to jest?
  • maluchna1983 31.08.15, 16:45
    Ann troche to potrwalo, alle znalazlam polski zamiennik herbatek, jest na stronie baby&mama med.
  • ann_2015 31.08.15, 16:48
    dziekujekiss
  • flora01 31.08.15, 16:30
    Serio!!! W Novum trzeba się targować? Śmiesznie smile No ale ja też bym dopłaciła
  • ann_2015 31.08.15, 16:32
    A on dobrze robi transfery? Myslicie ze warto zeby o niego prosic?
  • lavenda33 31.08.15, 16:47
    Tzn inni mi mówili że do transferu lekko wypełniony pęcherz i ze bez przesady a on mi 3 razy podkreślał że jest przodozgiecie i przed transfer min 3 godz nie siusiac mam byc z bardzo wypełnionym pecherze bo będzie problem by cewnik wszedł tam gdzie powinien więc ja widzę trochę różnice między nim i reszta wink
  • lavenda33 31.08.15, 16:43
    Haha no serio!!!!! W recepcji nam pani powiedziała że koszt u lewego trans 500 ale mamy pytać o zniżkę w kasie i poszliśmy i powiedzieliśmy że mieliśmy dostać zniżkę a ona do nas ze 200 zł mamy zapłacić haha
  • flora01 31.08.15, 16:53
    jak na bazarku smile
  • ann_2015 31.08.15, 16:02
    U mnie nie bylo źle ale kazal mojemu brac encorton mimo ze wczesniej nikt mu nie kazał.
  • lavenda33 31.08.15, 16:08
    Ann ale jak to encorton mąż brał? ? Hmmm ciekawe
  • ann_2015 31.08.15, 16:14
    bo u nas sa przeciwciala w nasieniu. Tylko ze parametry w normie wiec nasza p drokotr nic nie zalecila na to a on powiedzial zebybrac encorton
  • lavenda33 31.08.15, 16:17
    Rozumiem gdzieś mi umknęły te przeciwciała uncertain jutro masz wizytę trzymam kciuki za duże endo dobre wyniki i datę crio; -)
  • ann_2015 31.08.15, 16:21
    nie jutro mam wizyte i sprawdzanie pecherzyka bo ja tmy razem na naturalnym cyklu jadesmile Wiec zobacyzmy czy jajko rosnie czy niesmile
  • flora01 31.08.15, 16:32
    Ann, na pewno rośnie i za kilka dnia transfer a po 2 tygodniach ciąża. Jestem przekonana, że dokładnie tak będzie
  • flora01 31.08.15, 16:34
    Kro, o Zamorze i Lewadnowskim słyszałam, że to specjaliści od trudnych przypadków. Natomiast pewnie też gorzej z dostępnością. Natomiast Wojewódzki to też jeden z lepszych lekarzy. Kurcze, ciężko coś polecić.
  • lavenda33 31.08.15, 16:36
    Flora ale ta Taszycka słyszałam że ma też dobra opinie sama też miałam z nią kontakt i bardzo konkretną to może daj jej druga szansę; -) acz kolwiek mi zupełnie inne leki przepisala i moja mi inne chciała dać
  • flora01 31.08.15, 16:46
    Kurcze, już nie wiem. Najlepiej żeby na raz prowadził mnie Zamora, Taszycka i Lewandowski smile A serio, to może na ten moment zostanę u Taszyckiej ale na konsultację w sprawie dodatkowych badań itp wbiję się do Lewandowskiego
  • maluchna1983 31.08.15, 16:52
    Diewczyny prosze napiszcie Mi Jak wyglada badanie czynnosci skurczowej macicy i ile kosztuje w polsce.Ja na niemieckich stronach nic nie moge znalesc, pewnie tutaj nawet nie wiedza o czyms takim. W czwartek bede testowac, czekanie mnie zabija i planuje juz co zrobie Jak sie nieuda tym razem.
  • ann_2015 31.08.15, 16:57
    Maluchna nawet tak nie mow! uda sie teraz smile
  • lavenda33 31.08.15, 16:35
    Kurde to patrz co ten estrofen robi ze mną nic nie kontaktuje przecież mówiłaś! ! wink dokładnie tak będzie crio i po 2 tyg 2 krechy!!!!! Nie ma innej opcji
  • flora01 31.08.15, 16:47
    Dziewczyny, a czy na histeroskopię w Novum trzeba mieć skierowanie czy wystarczy się zapisać?
  • ann_2015 31.08.15, 16:56
    wystarczy sie zpaisac tlyko musisz miec posiew aktualny (reszte badan robilas do punkcji niedawno) Posiew i stopien czystosci chyba, ale dopytaj sie jeszcze lekarki. Nie ma kolejek i mozna sie na 3 dni do przodu nawet zpaisac
  • flora01 31.08.15, 16:59
    dzięki za info, a czy można od razu po miesiączce? Czy jest jakiś konkretny przedział?
  • ann_2015 31.08.15, 17:02
    ja bylam 8dc wiec tak. Masz posiew z tego miesiaca przed transferem? Jelsi nie to powtorz teraz przed okresem od razu.
    Chyba 2 miesiace jest wazny
  • flora01 31.08.15, 17:05
    Sprawdzę w domu i jeśli już stracił ważność to zrobię jutro. Dzięki za podpowiedź smile
  • lavenda33 31.08.15, 17:15
    Kurde mój posiew jest z 6 czerwca pewnie też będę musiała zrobić gdzieś tu u gina uncertain/
  • ann_2015 31.08.15, 17:20
    tak do crio jest 2 miesiace. Zadzwon jeszcze do Lewandowskiego moze Ci zorbi bez posiewu. a jak nie to rob szybciutko bo na to sie czeka 3 dni chyab a Ty juz transfer tuz tuz masz?
  • lenor88 31.08.15, 17:36
    Przykro mi flora ale tak jak dziewczyny mówią znaczy że coś zadziałało mi też mówili w klinice ze po ciąży biochemicznej potem zaskakuje wiec następnym razem na pewno się uda smile
  • kro.ps 31.08.15, 16:57
    Do Wojewódzkiego też długa kolejka, trzy miesiące czekania. Teraz nie będę nic kombinować po czekam na wyniki laparo. Ann, musi się udać.
  • kar-melek 31.08.15, 17:48
    Flora - przykro mi sad niemniej tak jak dziewczyny pisały, to znaczy, że coś się ruszyło, więc mimo wszystko dobry znak...

Kro.ps - ja chodzę do dr L. i wizyty umawiane są bez większych kolejek. on dyżuruje telefonicznie od 16 do 16.20, musisz wcześniej zadzwonić na infolinię i umoić się na ten dyżur.
    ja poszłam na konsultację do niego po tzw. drugą opinię i to co usłyszałam było dla mnie nie do przecenienia. zdecydowanie dobrze zainwestowane pieniądze. szczególnie że jesteś trudnym przypadkiem - ja bym się nie wahała na Twoim miejscu.
  • kar-melek 31.08.15, 17:49
    Lavenda - do histeroskopii musisz mieć jeszcze p.ciała hiv, hcv i hbs zrobione, mortologię z krzepnięciem, jonogram, cytologię, glukozę na czczo i te posiewy co Ann pisała. i jeszcze chlamydię.
  • kar-melek 31.08.15, 17:50
    Przyłączam się też dziewczyny do pytania Maluchna - czy miała któraś z Was robione to badanie czynności skurczowej? jak ono wygląda?
  • ann_2015 31.08.15, 17:56
    Florka ma histero a lavenda criosmile reszta badan w novum ma dlugo termin ważności tylko posiewu 2miesiace wiec dziewczyny powinny miec aktualne
  • kar-melek 31.08.15, 18:11
    ajć sorki za pomyłkę smile wink
  • ann_2015 31.08.15, 18:52
    Maluchna i karmelek na tym watku kajka miala to badane. Zapytajcie jej jak to wygląda
    forum.gazeta.pl/forum/w,191,157971882,158587587,Re_in_vitro_marzec_2014_klinika_bocian_kontynuac.html?v=2#p158587587
  • kar-melek 31.08.15, 19:40
    Dzięki Ann smile
  • kar-melek 31.08.15, 19:37
    Bodzyo, nie, obecnie w novum smile
  • gocha834 01.09.15, 01:14
    Hej dziewczyny : ) wracam do Was ponownie i jak się zgodzić to zostane na troche. U mnie procedura co raz bliżej czekam na @ i idę. Badania mam wszystkie ale zaczynam lapac stresa głównie czy jakoś dopnie mi się to w pracy. Napiszcie proszę czy któraś z Was miała krótki program z antagonista w novum i jak to wyglądało, jak długo od podania leków był transfer? Mam zapisany menopur i encorton przez dr Lewicka tylko z tym drugim nie wiem po co to. Lekarz powiedziała ze mam to wykupić 2 dc przed in vitro bo musze wtedy zrobić jeszcze usg bo pecherzyk się nie wchłonal ale na ulotce wpisała ze w 13 dc poprzedzającego cyklu także nie wiem bo byłam u niej w 21 dc który poprzedza zabieg uncertain. Ile Was kosztowały leki z częściowa refundacja?
  • ann_2015 01.09.15, 06:33
    Hej ja mialam taki protokol. U mnie od 2dc do 9dc trwala stymulacja. 9 tego byl zastrzyk na uwolnienie i 11 dc punkcja. Za leki zaplacilam Malo bo niecaly 1000 za wszystko ale mialam Male dawki. Nie stresuj sie kochana to nic strasznegosmile tez mialam menopur a encorton to steryd który podaja w novum rutynowo. Uwazaj na sie bie bo przez encorton latwiej sie zaziębić bo to lekko uposledza uklad odpornosciowy. Trzymam kciuki za duuuuzo pieknych komorek a potem piekna ciazesmile
  • flora01 01.09.15, 07:43
    Ann,trzymam kciuki za pęcherzyk i endometrium. Niech rosną grubaśne. O której masz wizytę?
  • ann_2015 01.09.15, 07:49
    Dziekujesmile wizyta o 8:00. Juz czekam pod gabinetemsmile
  • flora01 01.09.15, 08:09
    Daj znać "po". Ja dziś biegnę ok 10.00 do Novum na badanie krwi i posiewy i chciałam cie wypatrywać smile))
  • ann_2015 01.09.15, 08:16
    No to sie miniemy bo ja juz posad pęcherzyk jeszcze malutki bo niecale 12mm wiec w czwartek drugie podglądanko. Pewnie owulacja będzie kolo niedzieli lub poniedziałku ci mnie raduje, bo mala szansa by transfer wypadl na niedzielesmile
  • ann_2015 01.09.15, 08:23
    Flora a czemu zamora wam powiedział żeby nie jechac nad morze? Ze samochodem dluga droga? A jakby jechac pendolino to 3h i mozna spacerować. Co myslicie? Chcialabym sie chociaz na 3 dnu wyrwać z warszawy po transferze
  • flora01 01.09.15, 08:44
    Wiesz, Zamora nie jest gadatliwy i naprawdę mało mówi, wiec nic nie tłumaczył dlaczego nie. Natomiast jeśli jechałabym pociągiem to myśle ze nie ma przeciwwskazań. To inna jakość niż 5h w aucie, gdzie cały czas siedzisz i ciagle Tobą trzęsie na polskich drogach
  • kro.ps 01.09.15, 09:03
    Ann, to może endo się przygotowuje smile. Jeśli chodzi o encorton, to na mnie działał odwrotnie, przez półtora roku nawet katarku nie miałam, co do kosztów za leki z częściową refundacją, to przy maksymalnych dawkach, z lekami po transferze zapłaciłam około 3 tysięcy. Ann, w przyszłym tygodniu pewnie wypadnie Twój szczęśliwy dzień, będę tobie kibicować odpoczywając po laparo.
  • ann_2015 01.09.15, 09:33
    Dziękismile A ja 8 wrzesnia mocno trzymam kciuki zeby wszystko poszlo u Ciebie po myslismile
  • kar-melek 01.09.15, 10:25
    Ann ale miałaś wcześnie wizytę. Niech rośnie więc maluch dalej smile

Krops i jak, zdecydowałaś do którego lekarza będziesz się kierować?

• maluchna1983 01.09.15, 10:30
    Ann i ja trzymam kciukismile
  • maluchna1983 01.09.15, 10:40
    Dziewczyny mam pytanie bo niewiem Co zrobic, 24.8 mialam Transfer 2 blastocyst, biore 3x2 utrogest, testowanie wypadnie Mi na 07.9, alle bede w tedy juz na Mallorce, dzwonilam Do kliniki, zeby zrobic Termin na czwartek ( 10dpt), a ona powiedziala, ze nie wyjdzie wiarygodny i mam przyjsc Jak wroce czyli 15.9. naczytalam sie w internecie, ze juz z krwi moze byc Co widac, tylko robi sie dodatkowo kilka dni pozniej by sprawdzic przyrost, prawda? Tu w niemczech nie am takich laborator. jak w polsce. Zostaje Mi czekac i zrobienie sikanca w niedziele. Co wy myslicie?
  • ann_2015 01.09.15, 10:44
    A na majorce nie da sie zorbic? Na pewno sa laboratoria? Bez sensu czekac do powrotu moim zdaniem bo jak bedziesz wiedziec ze sie udalo to bedziesz miala cuuuuudowny urlop, a jak bedziesz wiedziec ze sie nie udalo to mozesz przynajmniej bardzije poszalec na urlopie (ja stawiam na to ze sie udało) a tka to tkaie czekanie w niepewnosciuncertain bez sensu.
  • stachowata 01.09.15, 10:44
    ja robiłam betę 8 dpt i wyszła 206 smile
  • ann_2015 01.09.15, 10:54
    gratulacje!smile dwupak będzie?smile
  • kro.ps 01.09.15, 10:57
    Maluchna albo sikaniec na wakacjach albo beta przed wyjazdem. 8 dni po transferze blastocysty beta powinna coś pokazać. Karmelku, na razie zobaczę co wyjdzie po laparo, wizytę w novum mam w razie co 5 października, szybciej pewnie i tak nie ma sensu.
  • lenor88 01.09.15, 11:01
    Maluchna widzę że masz ten sam problem w Niemczech co ja, żeby nie było głupiego laboratorium, może ogólny by ci zrobił mój jest ok i bez problemu tylko że wynik na drugi dzień
  • stachowata 01.09.15, 11:01
    ann tak dwupak smile)) hihihihih
  • maluchna1983 01.09.15, 11:11
    Lenor tak tez zrobie, dzieki.
    Stachowata a Jak ty sie czujesz i czulas, czulas takie dziwne ciagniecie w brzuchu na dole?
  • kar-melek 01.09.15, 11:23
    Kciuki na laparo więc smile smile
  • kar-melek 01.09.15, 11:21
    Maluchna do mnie lekarz 10 dpt blastki lekarz zawsze dzwonił i pytał czy wyszedł test. przy blastce moim zdaniem możesz robić betę. jeśli wyjdzie - odpukać - niepewna, to wtedy powtórz. ale wg mnie masz duże szanse żeby już wiedzieć na czym stoisz.

Ja mam też pytanie - podobno w novum dają utrogestan, który jest tańszy i równie dobry jak lutinus. prawda to? i jak go sprzedają w takim razie, skoro on w pl niedostępny w aptekach?
  • ann_2015 01.09.15, 11:23
    ja dostrawalam lutinus zawszesad
  • stachowata 01.09.15, 11:27
    nie wiem czy można to nazwać ciągnięciem może takie kłucie od czasu do czasu ale powiem Wam, że przy poprzednim transferze, który się nie udał też miałam kłucie więc nie wiem ile to psychika robi heheh miałam ogólnie takie skurcze od czasu do czasu jak na okres i mam je do teraz. Nic więcej jakiegoś szczególnego nie odczuwamsmile póki cosmile poza sennością.. ogólnie jest ok ale jak się położę to już drzemka musi być i chodzę spać o 21.00smile))) hahah
  • lenor88 01.09.15, 11:46
    Właśnie stoczylam batalię z lekarzem, cukier mam 110 -120 u chciałam żeby mi zrobił hba1c taki dokładniejszy z 3 miesiący, a poczułam się tylko jak wariatka co szuka choroby
  • ann_2015 01.09.15, 11:48
    to za wysoki cukier. Na czzo robilas? Pijesz inofolic? Zrob po obciazeniu bo to moze byc insulionopornosc.
  • ann_2015 01.09.15, 11:50
    ten twoj lekarz to jakis niepowazny jest. Co w tym dziwnego ze chcesz sprawdzic czy ok jest? nie pojmuje tegosmile
  • lenor88 01.09.15, 12:00
    Codziennie sobie robie na Czczo troszkę za wysoki i teraz powinnam zrobić test obciążenia glukoza a doktorek powiedział że w Niemczech się tego nie robi, naprawdę czuje się strasznie a jakby były takie laboratoria jak w Polsce to bym sobie poszła i nikomu bym się nie musiała Tłumaczyć. Infolic to taki kwas foliowy do picia, w Polsce piłam coś takiego tutaj Łykam femibion
  • ann_2015 01.09.15, 12:12
    inofolic ma jeszcze myo-inozytol i to pomaga troche na wysoki cukier
  • lenor88 01.09.15, 12:14
    Poszukam w aptekach ale tego nie widziałam może ktoś zamówi dzięki
  • ann_2015 01.09.15, 12:15
    a jak sama mierzysz w domu to moze masz źle urządzenie wyregulowane? Jaki cukier mezowi wychodzi. Moj dizadek raz mial tkaie urzadzenenie gdzie zawsze wynik + 30 wychodzil
  • lenor88 01.09.15, 12:27
    To już drugi glukometr wiec trudno o przypadek... Dopiero 11 mam wizytę a chciałabym już coś wiedzieć co teraz mi zaproponują i co powiedzą
  • kar-melek 01.09.15, 12:47
    Hej Lenor smile
    w PL krzywej cukrycowej też nie zrobią bez skierowania od lekarza bo to obciążające dla organizmu. dziwny ten lekarz. może pójdź do endokrynologa? ja dostałam od endo właśnie skierowanie.
    Cukier dobrze by było żebyś sprawdzila w laboratorium z pobranej krwi, glukometr może przekłamywać do 30 jednostek. choć jeśli mierzysz cały czas tym samym to wątpię, że to błąd. ale dla pewności możesz sprawdzić jeszcze w labie czy też Ci na czczo tak wyjdzie.
    głupio z tym lekarzem, bo insulinoodporność faktycznie dobrze sprawdzić przed sad

oprócz inofolicu jest jescze inofem - tańszy odpowiednik, ale nie wiem, czy też ma takie działanie na cukier jak Ann pisze. można go zamówić w aptekach internetowych może Ci to pomoże.
  • kar-melek 01.09.15, 12:51
    dopiero doczytałam, że piszesz że w DE tego nie robią. to jak oni sprawdzają insulinoodporność albo cukrzyce ciążową????
    może mu chodziło o to że w takich przypadkach nie robią?
  • ann_2015 01.09.15, 13:02
    Lenor weź Ty przyjedź na tydzien do domu do rodziców i porób badanka, a nie uzeraj sie z ich słuzbą zdrowiasmile
  • lenor88 01.09.15, 14:08
    Mam taki paniczny lęk że mam jechać do polski, znów nie jestem w ciąży a znowu każdy będzie mówił że to nic że młoda jestem itp. W de nawet nie mówili żebym kwas foliowy brała...
  • kar-melek 01.09.15, 14:33
    Lenor - skitraj się u mamy i niech się wypchają z mądrymi komentarzami smile

Kro.ps - mam jeszcze pyt dot. NK. Kajka mi napisała na innym wątku że odradzili jej to badanie przy staraniach, mi w labie też podobnie tłumaczyli, że stres może wpływać na poziom NK. Trochę mam mętlik w głowie. Mogłabyś wyjaśnić, jakie Ty miałaś wskazania? paiętam, że pisałaś, że sama się uparłaś. Co potem lekarze na ten wynik powiedzieli?
  • kro.ps 01.09.15, 19:46
    Lenor, powiedz im żeby trzymali kciuki, to może w końcu przyjedziesz w dwupaku, a jak już tak będzie, to na pewno się dowiedzą, jak na razie jesteś ty i mąż i powinnością im na tę chwilę wystarczyć. Na pewno nie będą drążyć tematu. Ludzie głupieją jak słyszą coś takiego, a ty masz spokój. smile. Karmelek, mi subpopulacje zlecił lekarz w invikcie po 2 nieudanej próbie, nalegałam na dodatkowe badania, aby znaleźć przyczynę. I wtedy wyszło mi 44% NK, to prawie 4 razy więcej niż w normie do staranek. Dlatego brałam tak długo encorton, jednak on zvił NK do 16%, ale zniszczył komórki jajowe, w tym programie nie miałam transferu. Teraz przeszłam stymulację bez encortonu, w 5 dobie miałam tylko 1 morulę, z 5 zarodków w 4 dobie. Po transferze sprawdzałam i NK miałam na poziomie 18%. Wiem, że to ma związek z endometriozę. Na stronach amerykańskich klinik wyczytałam, że 30 do 40% kobiet z endometriozę ma problemy immunologiczne i w tym przypadku konieczne jest podanie intralipidu lub drogiego ivigu. Ostatnie badania wskazują, że intralipid jest tak samo skuteczny, i 80% kobiet z tymi problemami zachodzi dzięki niemu w ciążę. Cieszę się, że w końcu jest klinika, która go stosuje, czyli novum. To się rozpisałam smile. Maluchna zrób test w czwartek, powinien wskazać min. 5. Będę trzymać kciuki.
  • gocha834 01.09.15, 19:48
    Dzięki Ann smile ale powiedz mi jeszcze od kiedy brała encorton w cyklu w którym był transfer czy wcześniej? Dam znaj jak będzie a Ty czytałam ze jesteś przed 2?
  • ann_2015 01.09.15, 19:58
    Tak od początku cyklu w którym byl transfer bralam encorton. Tu mnie teraz 2crio i mam nadzieje ze to będzie szczesliwe smile
  • gocha834 02.09.15, 21:00
    Będę trzymać bardzo mocno kciuki żeby się udało smile
  • anna_1608 01.09.15, 19:38
    Cześć dziewczyny smile jestem tu nowa choć tak nie do końca bo od kilku tygodni regularnie czytam Wasze posty smile moja historia jest podobna do wielu z Was. Dziś jestem 11 dpt, to moja druga próba. Przy pierwszej nie było nawet zagnieżdżenia. Byłam w protokole długim, pobrano 6 komórek z czego zapłodniło się 2 i te 2 mi podano. Teraz miałam krótki i było dużo lepiej, 11 pobranych, 7 zarodków, podano 2 -3 dniowe-8 komorowe klasy AB. Czekam na testowanie. Jutro już chyba pojadę zrobić Betę choć strasznie się boję, sikance wyszły negatywnie ale wiem ze to o niczym nie świadczy smile Leczenie się w Novum, po pierwszej próbie zmieniłam dr Zygler na dr Zamore i bardzo sobie chwale ta zmianę. Trzymam za Was kciuki i liczę na wzajemnoscsmile. Pozdrawiam serdecznie.
  • lavenda33 01.09.15, 19:43
    Witaj Anna! Trzymamy więc kciuki i za ciebie wink dr zygler tak na za dużym luzie podchodzi do tego wszystkiego chyba zapomina że płacimy za to dużo pieniędzy.
  • flora01 01.09.15, 19:46
    Hej Aniu, fajnie, ze dołączylas. Oczywiscie ze będziemy trzymać za ciebie kciuki i jutrzejsza betę. A napisz z jakiego powodu sie leczysz? I czy mogłabyś napisać coś więcej o dr Zamora? Zastanawiam sie czy do niego nie zapisać,
  • kro.ps 01.09.15, 19:48
    Witaj Anniu, oczywiście kciuki zaciśnięte.
  • monca22 01.09.15, 20:00
    Ann kiedy zaczynasz od nowa?transfer bedziesz miala we wrzesniu? Cz ktos moze leczy sie w klinice ovum w lublinie?
  • ewelinci 01.09.15, 22:13
    Anna 1608 trzymam kciuki będzie dobrze ja dzis mialam transfer 2 mrozaczkow.......2gie podejście. ...pytanoe mam czy jak ktoras z was miala jakies skurcze lub lekkie bóle bralyscie Nospe?co na ten temat wiecie?
  • stachowata 01.09.15, 22:19
    Ja podczas transferu spytalam o lekarza o nospe i powiedział ze bez problemu m9zna ja brac nawet kilka razy dziennie..ja bralam 3 dni jak mnie cos zabolalo 4az czy dwa razy dziennie
  • ewelinci 01.09.15, 22:23
    Stachowata dziekuje za odp zaraz biore bo mnie jajniki bola ja lekarza nie pytalam bo oni tu nie znaja nospy
  • anna_1608 01.09.15, 19:48
    Tak lavenda33 masz rację, niby miła na luzie, ale mnie strasznie irytowało jej podejście. W czasie naszej wizyty opowiadała z pielęgniarka o poprzedniej pacjentce czy odbieralas telefony...u Dr Zamory wiem za co płacę.
  • ann_2015 01.09.15, 19:53
    Czesc Aniu (duzo ani na tym watkusmile) trzymam mooocno kciuki za te maluchy u Ciebie w brzuszku. Ja chce do Zamory na transfer sie zapisać. Mam nadzieje ze sie udasmile
  • lili.80 01.09.15, 20:00
    Ania kciuki na jutro☺
    Powinnismy chyba zmienic nazwe watku na "novum" bo tyle tu Was😝
  • anna_1608 01.09.15, 19:59
    Flora01, u nas jest słaba jakość nasienia. U mnie w międzyczasie był problem z tarczyca ale z tym na szczęście się uporalismy. Dr Zamora może nie robi wielkiego show na wizycie, jest dość konkretny, ale ja czułam że naprawdę chce nam pomóc i jest zaangażowany. Niestety udało nam się do niego dostać dopiero przy drugim podejściu bo jest dość oblegany i przy pierwszej próbie nie chcą do niego zapisać. On również robił mi punkcje, niestety wpadłam w hiperstymulacje ale transfer mi zrobił. Trochę mnie martwi fakt że nie czuję żadnych objawów wzrostu hiperstymulacji a podobno przy wzroście bety powinnam mieć zwiększone objawy.
  • anna_1608 01.09.15, 20:05
    Dzięki dziewczyny za tak mile przyjęcie. Faktycznie dużo pacjentek Novum tu jest, dlatego też do Was dołączyłam smile
  • lenor88 01.09.15, 20:37
    Anna 1608 trzymam kciuki za jutrzejsza pozytywna betę smile a wątek to powinien się nazywać anie z novum smile
  • anna_1608 02.09.15, 16:16
    Cześć dziewczyny, niestety Beta poniżej 1, nie wiem co ze mną nie tak... Niby wszystko ok a zarodek się nie zagnieżdżane. Może macie jakieś pomysły, jakie badania powinnam zrobić. W sumie nie badając drożności jajowodow może to to? Dzisiaj kompletna załamka.
  • ann_2015 02.09.15, 16:21
    anna przykro mi bardzosadsad Zarodki to 8AB z tego co pamiętam? Nie każdy dobry zarodek się zagniezdza niestetysad Mialas histeroskopie? Ale masz jeszcze mrozaczki?
  • flora01 02.09.15, 16:30
    Aniu, baaaaaaardzo mi przykro. Natomiast trzeba się przebadać i walczyć dalej. Myślę, że ew. niedrożne jajowody to nie powód bo zarodek jest podawany do macicy - no i właśnie może wato sprawdzić macicę tj zrobić histeroskopię (ja jestem zapisana na czwartek) no i kolejny trop to genetyka (kariotyp)
  • ewelinci 30.09.15, 13:16
    Ann 2015 myslisz ze lepiej ja sie ma troche gorsze te zarodki?kurcze juz szukam jak moge co urobic by bylo wkoncu po mojej mysli moj lekarz pytal cz chce teraz 1dnego super stara czyli top czy lepiej 2wa gorszej jakosci cholerka pomocy
  • anna_1608 02.09.15, 16:34
    Tak zarodki 8AB. Na czym polega ta histeroskopia? Mam jeszcze 5 mrozakow ale różnej jakości. Zrobię to badanie przed następnym transferem. Dziękuję za wsparcie.
  • anna_1608 02.09.15, 16:37
    Kariotyp mamy zrobiony i genetyka jest w porządku.
  • ann_2015 02.09.15, 16:43
    no to dobrze ze sa mrozaczki. Czasem ejst tka ze te gorsze daja ciaza a te najlepsze nie. Wiec główka do góry zorb histeroskopie przed anstepnym trasnferem jesli jesszcze nie robilas (to takie ogladanie macicy od srodka)
  • flora01 02.09.15, 16:48
    Tak, histeroskopia koniecznie. Może masz w macicy jakiś polip - nie widoczny dla usg i to właśnie on przeszkadza Twoim maluszkom się zagnieździć.
  • anna_1608 02.09.15, 16:48
    Dziękuję. Dziś jadę do profesora Jędrzejczaka w Poznaniu. Zobaczę co on mi powie.
  • ann_2015 02.09.15, 16:54
    tylko histeroskopie koniecznie cykl przed crio, wtedy latwiej sie maluchy zagniezdzaja bo to dziala jak scratchingsmile
  • anna_1608 02.09.15, 18:12
    Ann a w którym dniu cyklu można zrobić ten zabieg?
  • ann_2015 02.09.15, 18:35
    Zapytaj lekarza. Jak chcesz sprawdzić czy są polipy to najlepiej pierwsza polowa cyklu a jak sprawdzić czemu sie nie zagniezdzaja to druga. Ale pbgadaj to z lekarzem bo moze stwierdzi ze moze tylko scratching trzeba u Ciebie zrobić i będziesz mogla do crio we wrześniu podejsc?
  • anna_1608 02.09.15, 18:17
    Czyli rozumiem że we wrześniu transfer sobie odpuścić? Poczekać do kolejnego cyklu?
  • lavenda33 02.09.15, 18:55
    Mi lekarz mówił że inseminacje mogę mieć w tym samym cyklu co histeroskopie więc pewnie IV też można natomiast ta histeroskopie miałam robić jakoś na początku cyklu chyba 6dc . Mówiono mi również że polip w macicy działa jak wkładka antykoncepcyjna więc może tam coś masz .
  • anna_1608 02.09.15, 18:58
    Już się zapisałam na histeroskopie. Dziękuję za pomoc.
  • kro.ps 02.09.15, 23:33
    Anna, bardzo mi przykro, który to był transfer? Tak jak pisały dziewczyny zrób koniecznie histeroskopię i jeśli nie sprawdzałaś, a to było już kolejne podejście, to warto też zbadać immunologię.
  • flora01 03.09.15, 06:47
    Dziewczyny, naszła mnie wątpliwość związana z histeroskopia. Czy moja ciaza biochemiczna nie jest jakimś przeciwwskazaniem i trzeba np odczekać miesiąc? Natomiast z drugiej strony, ta ciaza była naprawdę bardzo bardzo mało zaawansowana (beta 36) moze będzie ok? Martwię sie bo nie skonsultowałam tego z lekarzem ale wydawało mi sie ze nie muszę a teraz naszły mnie watpliwości
  • anna_1608 03.09.15, 06:50
    Hej. To dopiero i aż drugi transfer. W przyszłym tygodniu idę do gina więc zapytam o wszystko co możliwe jest jeszcze do zrobienia.
  • ann_2015 03.09.15, 07:05
    Flora moim zdaniem nie jest to przeciwskazaniem. W "normalnych" warunkach nez iv nawet byś nie wiedziala o tej ciążysad ale moze skonsultuj przez dyżur telefoniczny to z panią dr najpierw. Moze Ci cos podpowie. Nic za to nie placisz za konsultacje a pozbedziesz sie w razie czego wątpliwoścismile
  • kro.ps 03.09.15, 08:27
    Flora, na 100% nie ma przeciwwskazań, jesteś już po @, więc to nowy cykl. Anna, wcześniej wspominałam na wątku, jakie badania warto zrobić, jeśli nie chcesz szukać, to napiszę jeszcze raz smile. Dziewczyny, którym się nie udaje, a miałyście transfer z 3 dniowych zarodków, może warto zrobić transfer blastocysty. W moim przypadku do 4 doby jest zawsze kilka zarodków, a do 5 dociera 1. Od razu wiadomo, że z tamtych nie byłoby ciąży.
  • kar-melek 03.09.15, 10:43
    Hej dziewczyny!
    Ann, czy Ty dziś nie masz wizyty?
    doczytałam dopiero teraz że napiasałaś że Twój mąż ma ASA (nie ogarniam struktury tego forum wink jakoś chaotycznie mi sie wyświetlają odpowiedzi) - i że to wpływa na jakość nasienia, mogłabyś napisać parę słów o tym? Mój małż ma kiepskie parametry, ale p.ciał jakoś nikt nie kazał mu badać, mimo że odwiedziliśmy urologa z novum kilka razy.

Ewelinci - kciuki wielkie za Twoje kropki smile smile
  • ann_2015 03.09.15, 10:48
    karmelek moj wlasnie nie ma kiepskiego nasienia bo ma 70 mln w ml i ruchilowsc od 33% do 40% (w zlaeznosci od badania) ale mar test wyszedl pozytywny no wiec są te przeciwciala. Na pewno mieliscie mar test. Moj byl 1 wrzezsnia u androloga i tmaten mu powiedzial ze gdyby ta procedura nie wyszla to zeby przyszedl znow na badania i da mu encorton na miesiac - dwa przed anstepna ale ze ma nadzieje ze nei będzie potrzebysmile U nas nie bylo tragedii z wynikami i zarodki sa ładne (mamy jeszcze 10 i najgorsze to 8AB w 3 dobie mrozone) wiec widocnzie bylo z czego wybrać u niego.
    A wizyte mam dzis o 19:30. Dam znac jak pecherzyk. mam nadizeje ze troche podrosl i w rpzyszlym tygodniu transfer będziesmile
  • kar-melek 03.09.15, 10:51
    wow to już rozumiem komentarze nt. imponującej armii wink
    mar test to jest wrogość śluzu?
    byliśmy może u dra wolskiego?
    kciuki za pęcherzyk smile smile
  • ann_2015 03.09.15, 10:57
    nie mar test to badanie nasienia jakies kuleczki sie przyklejaja do plemnikow jesli tma sa przeciwciala na nich. Tak moj byl u dr wolskiego, ja mialam wtedy akupunkture wiec był samsmile
  • kar-melek 03.09.15, 11:01
    hmmm to dlaczego my ich nie mieliśmy zrobionych zastanawia mnie...
    to jeszzce Cię dopytam o akup. - robiłaś przed i po transferze? czy to jest problem żeby tam się wstrzelić czasowo w wizytę?
  • ann_2015 03.09.15, 11:05
    ja przed pierwszym transferem nie robilam. Teraz stwierdzilam ze sproboje. Nie sadze by pomagaal ale moze nie zaszkodzi. Mozna zorbic dzien przed i dzien po podbono. Florka teraz robila przed i po
  • kar-melek 03.09.15, 11:49
    Ja byłam teraz 5 razy i robiła mi też dr m.in. na bolesne miesiączki igiełki. generalnie dość sceptycznie byłam nastawiona ale o dziwo dziś 3dc i nie wzięłam ani jednej tabletki p.bólowej - mimo że zawzse przynajmniej 3 apapy dziennie brałam drugiego dnia.
  • kar-melek 03.09.15, 10:50
    anna_1608 - przykro mi sad sad
    jeśli mogę Ci coś doradzić, to na pewno żebyś tak jak dziewczyny pisały zrobiła dodatkowe badania, a nie spieszyła się z 3. próbą. jak tak niestety zrobiłam - tzn. 3cią próbę miałam po kilku m-cach, ale diagnostyki nie poszerzałam, bo lekarz uważał ze nie trzeba - i teraz uważam że to błąd.

Flora Ty dzisiaj na histero zmierzasz?

Dziewczyny poradźcie mnie jeszcze raz proszę jeśli chodzi o immuno - jestem prawie zdecydowana zrobić te subpopulacje + NK, ale jeszcze się troszkę waham. u mnie były 3 programy i 1-dniowe opóźnienie rozwoju zarodków przy każdej stymulacji (transfery 5 lub 6 doba zawsze). nigdy nie było ciąży nawet biochem. - nie mam też endometriozy, czy mimo to uważacie że warto te badania zrobić?
    z jednej strony nic mi nie szkodzi, ale z drugiej zrobiłam też całą masę badań, które mnie sporo kosztowaly, a wszystko jak leci jest w normie.
    i tearz myślę, czy sam fakt że nie było zagnieżdżenia może być uzasadnieniem do tego badania?
  • kar-melek 03.09.15, 10:59
    *poradźcie mi miało być big_grin
  • kro.ps 03.09.15, 11:04
    Karmelek, jeśli masz pewność, że nie masz endometriozy, to zrób najpierw anty tpo na tarczycę i przeciwciała antykardiolipidowe na krzepliwość. Możesz też sprawdzić białko S, bo po symulacjach może być za niskie. U mnie było powyżej 100, więc ok, nie wiem co zlecają jeśli jest za niskie, ale immunolog mówiła mi, że to może mieć wpływ.
  • kro.ps 03.09.15, 11:09
    Ann, trzymam kciuki za wizytę, flora dobrego wyniku bistro. Trzymam kciuki.
  • kro.ps 03.09.15, 11:10
    Histero smile. Muszę chyba wyłączyć autokorekta smile
  • ewelinci 03.09.15, 19:41
    Dziewczyny mam pytanie bardzo wazne...czy stres nagly i krótki moue spowodowac ze embriony sie usuna lub nie przyjma?glupie pytanie wiem ale przezylam przed chwila stres bo moja ciocia przez nieuwage wypuscila mi psa a ona nie znosi rowerzystow i zaatakowala goscia naturalnie wystraszylam sie i bardzo zdenerwowalam ze az sie trzeslam niestety teraz strasznie sie boje😦😦😦😦😦