Dodaj do ulubionych

pytanie o "brak plemnikow w sluzie"

13.02.16, 10:20
Staramy sie o ciaze od kwietnia 2014 roku bezskutecznie (lekkie pcos, nieregularne cykle, cienkie endometrium)
W tym cyklu lekarz zaproponował mi badanie "wrogości sluzu". Łącznie badanie to zostało zrobione 4 razy w ciagu 10 dni poprzedzających owulacje.
Za 1. Razem minęło 30 h od stosunku, wiec lekarz nie znalazł nawet śladu spermy ani plemników w śluzie
Za 2 i 3 razem od stosunku minęło 8 h i ponownie werdykt "nie znaleziono plemników w śluzie" (3 badanie miało miejsce juz po usg, wiec pewnie tez mialam w srodku duzo zelu)
Za 4 razem od stosunku minęło 6 h i rownież lekarz nie doszukał sie plemników pod mikroskopem....

Ginekolog twierdzi, ze moze sperma nie dosięga do szyjki macicy, co wydaje mi sie byc dziwne ponieważ partner jest normalnie zbudowany. Sluz miałam rozciągliwy.
Partner miał robione usg jąder (w normie) a parametry nasienia wydają sie byc poprawne, oto jego wyniki z sierpnia 2015:

Objętość (Ml) 1.9 (norma >2 ml)
Rozrzedzenie(?) 1
Ph 7.8 (norma 7.2- 8 )
Lepkość, kolor, skraplanie (??) w normie
Temperatura 37 stopni
Koncentracja: 30,26 mill/ ml
Calkowity numer plemnikow 57,49 mill
Koncentracja plemnikow ruchomych 29,45 mill/ ml
Plemniki ruchome 51.23 %
Plemniki szybkie: 26.83% (8.12 mill/ ml)
Plemniki srednio szybkie 12.2% (3.69 mill/ml)
Plemniki powolne 12.2% (3.69 mill/ml)
Plemniki nieruchojme: 48.78 %(14.76 mill/ml)
Wynik: normozoospermia

W internecie znalazłam dwie "szkoły":

1. Nalezy do badanie robic w bardzo konkretnym momencie, tuz przed owulacja lub nawet "w trakcie". Przez to ow badanie jest przestarzałe i niemiarodajne. (Np "Patients were compared who had many motile sperm, some motile sperm, few motile sperm, only non-motile sperm, and no sperm in their cervical mucus. The percentage of pregnancies was statistically equal in all of the groups.)

2. Brak plemników w śluzie oznacza obecność przeciwciał przeciwplemnikowych wytwarzane przez mężczyznę (ale czy wtedy nie powinno byc widac plemników np martwych albo nieruchomych?)

Co jest prawda?
Co mamy robic? W ktora stronę isc z diagnostyka?
Czy faktycznie nalezy zbadać obecność przeciwciał u partnera?
Jakie to miałyby byc badania? Z krwi, z nasienia?
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka