Dodaj do ulubionych

In vitro 2017 cz 2,(03/2017)

04.03.17, 11:05
Dziewczyny meldowac sie smile smile smile
Edytor zaawansowany
  • 3ania1979 04.03.17, 11:45
    Łatwo znaleźć smileAgusia jaka beta dzis? Pobrali Ci pewnie krew .?
  • o-n-aaaa 04.03.17, 11:47
    Jest zalozony drugi watek invitro 2017 cz. 2.Przechodzimy na tamten ok? smile
  • jaagaa1 04.03.17, 12:05
    noooo - dobrze, że jesteściesmile
  • konwalia.21 17.04.17, 15:48
    www.facebook.com/groups/161093504397796/
  • madzia31a 04.03.17, 12:05
    jejku az sie popłakałam ze szczescia Onaaa jak wczoraj w nocy zobaczyłam ze forum zablokowane myslałam ze sie załamie
  • madzia31a 04.03.17, 12:12
    moja beta w 14 dniu 13,2 wiec to pewnie ciąża biochemiczna.... przepłakałam całą noc nie wiem co gorsze jak wogole jest zero czy jak na chwile nadzieje sie w człowieku budza... mam dzis o 13 dzwonic do lekarza... nie mamy kasy na nastepne podejscie, przez ostatnie poł roku wydalismy ponad 40000, wiec musze odpuscic, ale bede Was wspierac i gorąco Wam kibicowac wink
    Agusia jak tam u Ciebie samopoczucie, dalej w szpitalu czy juz w domu? napisz bo sie o Ciebie martwimy
    kto czeka teraz na testowanie? z tego co pamietam to chyba ciekawa???
  • emeczka83 04.03.17, 15:41
    Madzia i co lekarz powiedział?
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:22
    Madzia nam.juz poszlo 22 tys od grudnia,dodatkowy koszt to badania pgs.Wiem,ze one sa konieczne bo poprzez zle chromosomy ciaza by sie nie utrzymala.W marcu znowu podchodzimy na kredycie...dzisiaj ladna pogoda to.nastroj chwilo lepszy..,ale na chwile pozniej znowu bedzie ...no wlasnie. Przechodzenie przez kolejna procedure,wiec ze jest to do.przejscia ale pozniej czekanie tego sie boje.Sport tez raczej odpada bo nie jest wskazane.Nie jestem jeszcze gotowa na spotkanie z przyjaciolka mamy tylko tel
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 21:34
    Madzia wydaliscie bardzo duzo co was az tyle kosztowalo ?
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 21:39
    My za program 2+1 w gyncentrum 13700 w tym sa 3 proby in vitro co prawda nie sumowalam reszty kosztow ale roznica pozostaje duza jestem na poczatku tej drogi wiec pytam. Bardzo mi przykro ze sie nie udalo sad
  • madziarenka30 08.03.17, 10:47
    My też z mężem jesteśmy w gyncentrum,16.03 mamy 2 wizytę i najprawdopodobniej będziemy już mogli wybrać jakiś program. A czy leki do stymulacji są refundowane w gyncentrum? Bo słyszę różne opinie.
  • o-n-aaaa 08.03.17, 11:43
    Hej refundacja masz do 3 procedur.smile
  • madzia31a 05.03.17, 07:55
    Ciekawa u nas były 4 in vitro 2 u nas na miejscu i 2 w Warszawie , że względu na moje nieliczne kom cisi, 4 programy 3 punkcje, 2 transfery , kupa lekow 2 ostatnie podejścia miskie amh brak refundacji, między czasie histeroskopia w Novum w Wawie kupa konsultacji u różnych dr profesorów endokrynolog, chcieli mi nawet prywatną operację na Endo robić co było naciagactwem...badania też co procedura część trzeba było powtarzać, po zmianie kliniki wszystko trzeba było powtarzać + dodatkowe pewnie jakbym zaliczyła wszystkie paragony to 43spokojnie plus dojazdy do Wawy ale noje sie liczyc wole od zera na koncie spokojnie zacząć kolejny etap zycia☺😅😅
  • o-n-aaaa 05.03.17, 08:08
    Madzia powtarzalas badania przed kolejnym.iv?
  • madzia31a 05.03.17, 08:45
    Tak prawie wszystkie bo od pierwszych badań minęło 6mc, męża badania nasienia chcieli koniecznie mieć od siebie posiewy za każdym razem, Kariotypy tylko raz robiliśmy nazbierało się tylko kariotypow w sumie i gr krwi nie powtarzalismy resztę po 2 razy a nie które jak posiewy 3
  • jaagaa1 04.03.17, 12:06
    ja kontynuując: Hej dziewczyny, dzięki za podpowiedzi smile ja też już od jakiegoś czasu biorę koenzym, witamina D to już mój obowiązek, miałam duży niedobór, mój mąż zresztą też,akurat przy pierwszym in vitro (nie wiem czy to było akurat powodem tego, że nie zrobił się żaden zarodek), nadrobiliśmy kropelkami Devikap, być może w takiej formie nam się lepiej wchłania, teraz nadal suplementuję, dawką nawet większą niż 2000. Do tego biorę jeszcze kwasy omega i miositogyn, coś podobnego do inofem. i Oczywiście kompleks witaminek. Ehhh apteczka jak u babci smile

Milus, Madzia, Aguska- co tam u was?

I wszyscy inni co tam smile
  • madzia31a 04.03.17, 12:18
    to jak zostajemy tu czy na tym drugim forum sie spotykamy?
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 12:56
    Wlasnie smile
  • o-n-aaaa 04.03.17, 14:37
    Zobaczcie ile jest wpisow I zostajemy,gdzie jest wiecej smile
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 14:44
    Zostanmy na tym moze. A tamten da sie jakos usunac ?
  • emeczka83 04.03.17, 15:38
    Jestem... smile Ale się przestraszyłam, że Was nie ma smile Tu jest Nas więcej zostajemy?
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:06
    Ok smile
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:11
    Dziewczyny musimy szybko zgrac sie na jednym forum,zeby nie bylo akcji.Jak.sie nazywalo.tamto forum nue.moge znalezc.MUSIMY na.cito dac.tam.znac bo sie.pogubimy I utworza sie.dwa.fora a nie.o to chodzi.Nie wiem,czy mozna.usunac chyba.nie tak jak.wiadomosci.co wysylamy.
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:13
    Gdyby powtorzyla sie sytuacja taka jak.wczoraj kolejne.forum dobrze by bylo jakby byl ten sam tytul.tylko cz (np) I miesiac,pisze tak zeby nie bylo.pozniej paniki smile
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:17
    Nadzieja,Agusia I reszta cholera meldujcie sie bo zaczynam sie denerwowac...
  • emeczka83 04.03.17, 16:25
    Wrzuciłam na tamtym drugim wątku, że jesteśmy tu. Mam nadzieje, że się odnajdziemy.... Też się denerwuje co się dzieje zresztą
  • o-n-aaaa 04.03.17, 16:50
    Emeczka zobaczymy po weekendzie,ladna pogoda u nas to moze na dworze sa.Staram sie ogarnac ile nas lacznie jest na forum I ktora jest na jakim etapie,myli mi sie to.
  • jaagaa1 04.03.17, 17:07
    Fakt to wszystko bardzo drogie jestsad kasa leci i leci. Inni zmieniają samochody, kupują mieszkania, planują wakacje a my zbieramy na kolejny etap. Eh... na tym forum jeszcze dziewczyny dajemy radę. A ci którzy nie mają możliwości finansowych - skąd brać nadzieję. Ale my wszystkie nadzieję mamysmile i czekamy na kolejne dobre wieści od forumowiczeksmile
  • madzia31a 04.03.17, 18:26
    Emeczka ciąża biochemiczna właśnie wyjęłam bimberek pije Wasze zdrowie dziewczyny ☺
    Jaga kredyt kolejny nie wchodzi już wvgre chyba psychicznie muszę odpocząć wrócić do pracy troszkę schudnac☺☺☺przez zimę troszkę mnie przybyło i zobaczymy co dalej może naturalny cud się zdarzy☺jak jie podejmę walkę jeszcze raz
    Emeczka a ty chyba 6 jak dobrze pamietam wizyta będę czekała na wieści jak tam u Wassmile
    Onaaa wierzę że Wam się uda musi wkoncu pojawić ten zarodeczek ktory będzie Tym jedynym najwazniejszym☺☺☺😅
  • emeczka83 04.03.17, 18:32
    Madzia przykro mi bardzo... Wierze, że odpoczniecie i podejmiecie jeszcze walkę. Będę za Was 3mać kciuki.
    Tak, ja 6/03 idę. Niby nic bo to zwykła wizyta a jakaś zestresowana jestem.... Chyba też już psychicznie zaczynam nie dawać rady... Strasznie się boje kolejnej porażki. Z jednej strony gorąco wierze, że się uda a z drugiej strony gdzieś tam z tyłu głowy coś mówi, że nie.... Ech... Nawet wiosna nie pomaga
  • o-n-aaaa 04.03.17, 19:47
    Dziewczyny obiecajcie mi prosze jak bedzie Wam za ciezko.skorzystajcie z pomocy sprawdzonego psychologa.Ja bez niego.I przyjaciol 24.na dobe pod tel nie dalabym.rady.Kur...wiecie co jest najgorsze,ze te dwie pary co nam powiedzialaly,ze beda rodzicami maja mega duzo kasy.Jedna sobie.wypasiony samochod kupila.Ja nigdy nikomu nie zazdroscilam postanowilam sobie tylko,ze jesli.pieniadze maja byc przyczyna,ze nie zostaniemy zapozycze sie.Tylko.gdzies jest kres... Nie wiem co bedzie moj partner tez.ma tego swiadomosc...u nas ta genetyka..,ale nie wierze,ze nie ma czesci naszego.przyszlego.dziecka.Madzia ja tez poczebuje zebrac mysli... musze troche w pracy nadrobic zaleglosci.Duzo zaczelam chodzic na spacery,wychodze z domu.Musze bo.inaczej moge sie zalamac.Zly stan psychiczny wyklucza.procedure iv nie wiem,czy Wam mowili.Znajomej.odmowili z tego powodu udalo jej sie naturalnie(8%szans podobno miala)
  • madzia31a 04.03.17, 20:04
    Onaaa to smutne ze wycofali refundacje in vitro.... co prawda my z niej nie korzystaliśmy ale znam kilka malzenstw dla ktorych to była jedyna szansa na dziecko , z własnej kieszeni nie było by ich stać
    Masz racje że psychika jest tu ważna ale w moim przypadku lepsza ciężka praca i odreagowanie☺☺☺☺
    Ona musi Wam się udać, twoi znajomi mają tylko dziecko... tylko samochód.... Ty masz wspaniałego chlopa u boku i Cud który na Ciebie czeka ....
    A co do wiosny sama nie mogę się jej doczekać dzis posadzilam bratki w donicach na tarasie.... słyszałam pierwszego Skowronka... gdzieś czytałam artykuł ze w ziemi są bakterie które sprawiają ze wydziela się nam dużo dndorgin jak w niej grzebiemy u mnie zadziałały☺☺☺
    Dziewczyny odezwała się Agusia jak z nią?
  • madzia31a 04.03.17, 20:05
    Dndorgin hehehe ach ten mój słownik oczywiście o endorfiny chodzi☺☺☺☺
  • o-n-aaaa 04.03.17, 20:08
    Madzia jestes wielkasmile naprawde.Tez sie martwie o Agnieszke....
  • o-n-aaaa 04.03.17, 20:10
    Nadzieja I inne dziewczyny czekamy na Was smile
  • madzia31a 04.03.17, 19:51
    Dziewczyny mi się wydaje ze jak już kolejny raz człowiek podchodzi do tego wszystkiego z tyłu głowy ma zakodowane poprzednie porażki i podświadomie boi się uwierzyć ze sie uda... pamiętasz Emeczka przy pierwszym podejściu jaka miałaś wiarę w to ze sie uda , że za chwilę możesz być mama? U mnie tak było za pierwszym razem za drugim balam się uwierzyć w to ze tak może być .... niby pełna nadzieji i optymizmu ale powracala opcja porażki której już doznalam☺☺☺
    Rozumiem twoje zdenerwowanie i stres .... parcie na to żeby byla pełna rodzina, male dziecko które można kochać....I te sekundy który wybija tykajacy zegarek .... cykanie uciekajacego nam czasu kolejne lata leca kolejna presja....
    Dziewczyny nie zapominajcie ze jesteście wspaniałe... mimo że nie macie dzieci to nie znaczy ze jesteście gorsze, mniej wartościowe , inne czy cokolwiek innego, może Ten na Górze ma dla nas inny plan , może musimy jeszcze chwilę poczekać na to macierzyństwo
    Jaaaga będę tu z Wami cały czas będę Was wspierać jesteście mi bardzo bliskie dziękuję za wsparcie w tych trudnych chwilach....
    Liczę na kolejne pozytywne wysokie bety tej wiosny wierzę ze Wam się uda☺😅☺☺
  • o-n-aaaa 04.03.17, 19:56
    Magda anka.100@interia.pl smile moj e-mail.jakbys kiedys chciala sie odezwacsmile
  • o-n-aaaa 04.03.17, 20:06
    Madzia ja juz tez raz pisalam pa na forum jestem.pewna,ze bedziesz aktywnie uczestnila w kolejnej procedurze smile moze za jakis czas,ale my bedziemy czesc sie pewnie wykruszy,przyjda nowe smile Takie zycie.Ja dzisiaj.jestem.wypompowana tym tyg to byl bardzo ciezki tydzien. Zaczelo sie w pon od wizyty u tego lekarza ja poprostu nie wierze,ze mamy tak.niskie szanse.Inny nam.powiedzial,ze jak.sa plemniki to jest szansa I jedyne co teraz nozna zrobic to starac sie jesli to.mozliwe poprawic jakosc.Chcialabym.kiedys doczekac momentu kiedy pojde do tego lekarza I powiem.Cuda sie zdazaja smile
  • rok83 04.03.17, 20:14
    Mnie tez w zasadzie nie dawali szans. Lekarz wręcz powiedzial ze spróbujemy procedury tylko raz ale szanse są w zasadzie żadne ze wzgledu na moje skrajnie niskie amh. Szanse na uzyskanie choc 1 jednej dobrej komórki byly prawie żadne. A udalo się wychodowac aż 5 i to najwyższej jakości. I nawet wszystkie sie zaplodnily. Co prawda nie udalo się i w ciąży nie jestem ale mamy jeszcze zamrożone i w kwietniu znów spróbujemy. Wiec procenty procentami a co ma być to będzie 😊
  • madzia31a 04.03.17, 20:24
    Onaaa na pewno taki czas nadejdzie☺ dobijajaca jest znieczulica u tych lekarzy tasmociag jakis, niby ich rozumiem ze emocjonalnie nie powinni sie angazowac, ale skoro płaci się tak duże pieniądze, mogli by wykazać trochę empatii, choćby z tego powodu ze podobno nasza psychika to podstawa
  • emeczka83 04.03.17, 23:19
    Madzia oj tak.... Prawdę piszesz całą.... Te porażki są straszne. Ile to kosztuj Nas żeby po tych porażkach pozbierać się do kupy i funkcjonować.
    co do kosztów - to my przy pierwszej stymulacji uczestniczyliśmy w programie rządowym ale musieliśmy wszystkie badań zrobić to nam wyszło ok 6000 tys
    Teraz druga stymulacja - łącznie wszystko ok 15 000, wizyty+badania+leki+mrożenie zarodków i komórek.
    i nie rozumiem tej totalnie tego, że można zamrozić 6 zarodków jeśli masz mniej niż 35 lat. Większej głupoty to nie widziałam
  • o-n-aaaa 05.03.17, 06:52
    Czy przy kolejnych stymulacjach od.nowa musialyscie robic badania?Ja.mialam robione w grudniu mam nadzieje,ze normalnie bede mogla podejsc pod koniec marca do stymulacji? W invicta bez badania powiedzial,ze wszystkie kobiety musza miec program dlugi(nawet mnie nie zbadal.I tak oznajmil). Mozecie.mi.napisac po.ilu stymulacjach jestescie juz?
  • emeczka83 05.03.17, 08:22
    Ja jak zmieniłam klinikę to prawie wszystkie badania musiałm powtórzyć ale to ze względu na ich ważnośc. Morfologia i mocz, usg piersi, hormony amh to chyba rok są ważnę. Wirusologia - 6 m-scy. Posiewy - tylko miesiąc.
    Ja jestem po drugiej stymulacji, 4 transfery za mna. W marcu mam nadzieje 5. Raz byłam na krótkim protokole, teraz na długim.
  • jaagaa1 04.03.17, 19:31
    sad madzia przykro mi, ale cuda się zdarzają, a niektórzy mówią że jak wyluzowali i odpuscili to nagle niespodzianka. Więc życzę jakiegoś kreatywnego odpoczynku i niespodzianki za jakiś czassmile ale zostajesz z nami?

Emeczka musimy być silne i ty tej siły też na pewno masz w sobie jeszcze spory zapassmile więc dawaj znać na bieżąco a ja kibicujesmile
  • szczescie_2017 04.03.17, 19:37
    A wiec fajnie znow Was czytac wink
    Kochane ciagle stres badania pobrane żeby wyszly ok . kolejne 9 i 13 marca .... Dziewczyny ile Wam poszlo pieniędzy ??? na dzień dzisiejszy .. przyczyna u Nas jest ze podchodzimy do in vitro zle parametry nasienia
  • milus1983 04.03.17, 20:19
    Dziewczyny wreszcie Was znalazłamsmile
  • madzia31a 04.03.17, 20:25
    Milus a jak ty sie dzis czujesz? Szok juz przeszedl ? Uwierzylas w tą pozytywną betę?
  • milus1983 04.03.17, 20:26
    Madzia Kochana, trzymaj się dzielniewink Zycie jest tak nieprzewidywalne, i najczęściej wtedy jak się odpuści i wyluzuje jak pisze Jaagaa zdarzają się cuda. Choć nam trudno jest się wyluzowac, ciągle tylko ten lek i strach czy będzie dobrze.
    A u mnie... brzuch mnie boli tak dziwnie w dole, takie ciągnięcie, gł. w nocy i wieczorem... wizyte mam za tydzień.
  • madzia31a 04.03.17, 20:41
    Teraz twój organizm musi przestawić się na zmiany ciążowe z okresu.... będzie dobrze ☺
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 21:31
    A miala ktoras z was bole jak na okres po transwerze na poczatku okolo 2-4 dzien ?
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 21:47
    Madzis31 napisalam do Ciebie tam na gorze i teraz tak sobie mysle ze nie zobaczysz kiss
  • c.iek.a.waa 04.03.17, 21:48
    Odpisalam na Twoja wypowiedz odnosnie ile was kosztowalo kasy to wszystko
  • jaagaa1 04.03.17, 22:25
    Ja teraz też biorę udział w 2+1 w gyn. Ale ogólnie do tej pory z wszystkim w poprzedniej klinice też wydałem ponad 40 tys.

Milus super ze jesteś. Zakładamy że brzuch po prostu boli - w końcu niesamowite sprawy się w nim dzieją i daje znać o sobie ale musi być dobrze

Ciekawa niestety nie wiem ale trzymam kciuki żeby wszystko było dobrzesmile

Coś czuję że Madzia ma jeszcze w sobie duże pokłady energii musi tylko z wiosennym słońcem i z tymi endorfinami co je z ziemi wygrzebujewink trochę się zregenerowaćkiss

Ciekawa w gyn jesteś u doktora M. ?

Dobrej nocki dziewczyny
  • o-n-aaaa 04.03.17, 22:53
    Tez mi sie wydaje,ze Magda nie odpusci..Dobranoc ja dzisiaj tez przy likierze.Za duzo tego bylo,musialam wyluzowac A ze robie tak zadko,ze po dwoch malych kieliszkach organizm tak raguje .dobranoc smile do jutra kolezanki smile
  • milus1983 05.03.17, 07:50
    Ciekawa, ja takie bóle miałam od 4 dnia, przez tydzień, potem i teraz też sa, ale ja o mniejszym nasileniu..
  • milus1983 05.03.17, 07:51
    Agusia co tam u Ciebie?
  • madzia31a 05.03.17, 07:57
    Chyba wtedy szynka macicy delikatnie się kurczy i dlatego są takie objawy pobokewania brzucha
  • milus1983 05.03.17, 08:24
    Pewnie tak, ja mam takie objawy głównie wieczorem i w nocy...
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 08:44
    Jaagaa tak u doktora M smile
    Milus u mnie identycznie jak na okres z tym ze ja jak mam okres to rzadko kiedy tabletke przeciwbólowa biore...
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 08:59
    Madziu bardzo duzo przeszlassadJa nie licze tych wszystkich wizyt i badan przed programem choć bylo oj bylo tego szkoda ze od razu sie nie zdecydowalas na program 100% gwarancji one kosztuja tez okolo 40 000 z tym ze jak sie nie powiedzie zwracaja cala sume. No ale jednorazowo taka sumke ciezko ehh .Ja dlatego od razu na program sie zdecydowalam nie chcielismy sie bawic w inseminacje z 10% powodzeniem i tracic czasu bedzie co bedzie 5 doba po transwerze dziwne bole w brzuchu okresowe tongue_out
  • szczescie_2017 05.03.17, 09:21
    Dziewczyny kto tego nie doświadczył na pewno nie zrozumie z opowieści jak to jest . Ale miejmy nadzieje ze kazda z Nas będzie miała prezent na Dzien Matki : )
  • madzia31a 05.03.17, 09:26
    Ciekawa nie wiedziałam ze jest taki program gwarantowany od razu byśmy go wzięli teraz niestety już nas nie stac.... od rana jakis czarny humor mnie dopadl mysle o in vitro z komorkami dawczyni.... z drugiej str cos mi mowi ze czas odpoczac od tego wszystkiego... na te bóle brzucha bierzcie nospe.. A piersi Was bolą?
  • szczescie_2017 05.03.17, 09:31
    Madzia31a może warto trochę dac na luz ,lekarze tez tak mowi ze gdy się odpuszcza wtedy jest wieksza szansa,,, nasz problem czasami siedzi w naszej glowie kiss trzymaj się
  • milus1983 05.03.17, 11:03
    Madzia na bóle brzucha biorę Nospe, ale nie przekraczają 3 tabl na dobę, a co do piersi to są dni, kiedy bolą bardziej i dni, kiedy dużo mniej..... więc zaczynam się wtedy martwić. Ale po prostu wdaje m się, że niemożna aż tak się w siebie wsłuchiwać... Bo tak na prawdę na tym etapie to większość kobiet nawet nie wie, że jest w ciąży... Tylko w nas zadomowił się ten ciągły niepokój...
  • milus1983 05.03.17, 11:05
    Ciekawa ja jak mam @ to są dni wyjete z życia, okropny ból brzucha plus problemy z jelitami..... Endo jest okropna....
  • madzia31a 05.03.17, 11:14
    Miluś abys wiedziała ze okropna.. ja zazwyczaj ladowałam w ambulatorium na zastrzykach pierwsze 2 dni ciezko normalnie funkcjonowac.... kiedys babka mowi do mnie ze to nie salon kosmetyczny tu nic na zawołanie nie daja, a ja ledwo do nich doszłam... kazała mi wziac 2 nospy forte i 4 pyralginy miala ochote ubic babiszona heheheheheh zadyme straszna zrobiłam wink)) normalnie jak zaczeły by sie mdłosci pewnie zorientowałabys sie ze cos jest na rzeczy wink
  • jaagaa1 05.03.17, 12:19
    Ciekawa to mam nadzieję że ten M. ma nosa i jest hojny, wiesz co bym nam zwrócił połowę za program 2+1smile
    Dziewczyny to chyba faktycznie tak jest ze w tym czasie "nasluchujemy" naszego organizmu i każdy objaw nas niepokoi albo daje nadzieję, a jak to piszecie inne dziewczyny to nawet nie wiedzą że są w ciąży- po prostu są.

Ale my po prostu tez będziemy, tylko z tym całym nasluchwaniem i oczekiwaniem.
    Milus nadal bez paniki, wystaw buźka na słońce choćby przez okno i łap witamine D i endorfinki
    Szczescie_2017 ty nam musisz przynieść szczęście i nie może się ono przesunąć na 2018smile

A ja w gyn mogłam mieć wyniki z innej kliniki i to z długiego czasu bo 2 lata wstecz. Nowe musiałam robić posiewy.

Dziewczyny miłej niedzieli życzę i smacznego obiadu. Do pozniejwink
  • o-n-aaaa 05.03.17, 12:20
    Emeczka drugi.prokolo jest dlugi?.Kurcze ja juz nie wiem...ja mialam raz krotki bylo 18 komorek I 2 zarodki,ktore by sie nie utrzymaly.Cholera ja sie nastawilam,ze.tylko zastrzyki.Po pierwsze to dlugo.trwa a po drugi.ja nigdy nie bralam antykoncepcji.
  • o-n-aaaa 05.03.17, 12:23
    Na czym polega program 100%gwarancji? Ile jest procedur I.w jakiej klinice? W invimedzie tego chyba nie ma.Juz sie.pogubilam,ale wychodzi na to,ze kilka z nas wydalo juz 40tys...
  • jaagaa1 05.03.17, 12:40
    To jest w gyncentrum w Katowicach. Mają programy 100% gwarancji i 2+1. Onaaa najlepiej poczytaj na stronie gyncentrum. Ale faktycznie fajna alternatywa przy której można trochę oszczędzić.
  • o-n-aaaa 05.03.17, 12:56
    We Wroclawiu ich nie ma...
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 13:09
    Invicta chyba tez ma ten 100 % gwaracji i gyncentrum nie wiem ile jest prob trzeba poczytac ale w razie niepowodzenia zwracaja calosc. Moj 2+1 kosztuje 13 900 jesli pierwsza proba zakonczy sie ciaza powyzej 12 tyg zwracaja polowe sumy,jesli nie to w tej oplacie sa jeszcze dwie dodatkowe proby.
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 13:13
    Zle nie invicta nie wiem napewno gyncentrum ale cos jeszcze kiedys widzialam na necie niestety juz nie pamietam
  • emeczka83 05.03.17, 21:41
    U mnie trwał w sumie jakieś miesiac. Zaczeliśmy 12 grudnia i jakoś połowie stycznia była punkcja... Jakoś tak. Powiem szczerze ze nie pamiętam.... Najpeirw 2tygodnie wyciszenie i potem 2 tygodnie stymulacji tak pokrótce. u mnie efektywniej wyszło na długim bo z 9 pobranych komórek, 8 było dojrzałych. Na krótkim pobrane 10, 5 dojrzałcyh...
  • milus1983 05.03.17, 13:20
    Madzia oj tak, bez mocnych przeciwbólowych nigdy nie udało mi się wytrwać...I bolało przez połowę cyklu i niestety z roku na rok się nasilalo...
  • o-n-aaaa 05.03.17, 13:55
    Martwie sie Agnieszke...
  • o-n-aaaa 05.03.17, 14:03
    Sprawdzilam 30 tys(4 procedury)bez mrozenia zarodkow,bez lekow
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 14:18
    A jesli sie nie uda zwracaja cala kwote jesli za pierwszym oplata zmniejsza sie do 7500 wiec tez spoko. No ale niestety sa koszty ktore trzeba pokryc samemu
  • o-n-aaaa 05.03.17, 14:39
    Mi by ta opcja pasowala,ale do.ivcity nie pojde po ostatnim..
  • e.w.c.i.a1985r 05.03.17, 14:41
    Czesc dziewczynysmile wkoncu was znalazlam. Chcialabym sie z wami czyms podzielic.Otóż w środę miałam punkcje a jutro mam transfer ale bedąc tam w srode zaproponowano mi bezplatne badanie kurczliwości macicy. Mówie sobie w sumie jak to ma mi pomóc , ok , będe i wiecie co? po badaniu okazalo sie ze na 9 mozliwych skurczy , ja mam 11 czyli za duzo.Jutro musze duze wczesniej przyjechać jak było to ustalone i ponowić to badanie,Jeśli wyjdzie tak samo, to będą robili wlew dożylny(koszt 450 zl).Pewnie zastanawiacie się teraz po co to piszę? ano po to bo może to jest przyczyna nie powodzeń niekórych z was, które miały dobrej jakości zarodki, blastocysty a jednak zonk. Podobno jak te skurcze są za częste to mogą wypchnąć zarodek. Jeśli któraś z was w najbliższym czasie będzie podchodziła do kolejnej próby, dopytajcie się, może to jest przyczyna waszych niepowodzeń. 3mam za was wszytskie kciukismile
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 15:05
    A ja wczoraj 4dpt zrobilam sikanca dzis jest blada druga kreska oj glupia jestem az chce.mi sie smiac z samej siebie to pewnie po ovitrelle bo wczoraj mijal 9 dzien po zastrzyku
  • 3ania1979 05.03.17, 15:59
    Ewcia ja o tym słyszałam na innym forum ale tez wydaje sie ze jest to jedna z przyczyn niepowodzeń. Dlatego po transferze należy brać nospe zeby nie było żadnych skurczy, zeby nie poleciało wraz ze skurczami . Nieraz skurczy sie ponoc w ogóle nie czuje.jak Was boli podbrzusze dziewczyny to bierzcie nospe i magnez.
  • e.w.c.i.a1985r 05.03.17, 16:41
    3ania1979 tak , mam zapisana nospe 3x1 od dnia transferu przez najblizsze dni ale to chyab za malo skoro chca zrobic ten wlew. Dziewczyna ktora lezała obok mnie po punkcji tez miała to samo badanie i okazalo sie ze ma jeszcze wieksze te skurcze i tez ma miec ten wlew plus nospe.Nie wiem, ja poprostu chciałam sie podzielic z wami tymi informacjami.Wiem, że kazdej z was jest ciezko i jesli to by mialo pomoc to warto molestowac lekarza o to badanie.
  • o-n-aaaa 05.03.17, 16:58
    Dokladnie ciezko jest,gdyby nie to forum..W sumie w tej chwili.nawet.nie moge sobie wyobrazic jakby go nie bylo.Najgorsze sa weekendy,nie jezdzimy do znajomych wszyscy maja dzieci.Przeciez nie zamkna ich w szafie tym bardziej,ze dzieci bardzo nas lubia...W tej chwili wydaje mi sie,ze mam najciezej ze wszystkich a przeciez tak nie jest...Musze znalezc sobie zajecia dodatkowe bo oszalec mozna.
  • o-n-aaaa 05.03.17, 17:00
    Zeby Was nie dolowac przeciez udaje sie dziewczyna,wiec jest to mozliwe.Czlowiek jest w stanie duzo zniesc..
  • katarzyna0120 05.03.17, 15:53
    Cześć dziewczyny smile gratuluję szczęściarom mam nadzieje że wkrótce dołączę do was. A czy może wiecie w którym dc jest transfer mrozakow na cyklu naturalnym? I czy po transferze bierze się jakieś leki?
  • oczekujaca88 05.03.17, 17:13
    Czesc dziewczyny, bylam w ubieglym tygodniu na kontroli, bo mam endometrioze, niby sie nie odnowila, bo biore vissane, ale lekarz kaze mi brac jeszcze 3 miesiace, szkoda bo liczylam, ze w kwietniu podejdziemy do in vitrosad Caly czas trzeba czekac, mam doline na dodatek w pracy mam problemy sad
  • o-n-aaaa 05.03.17, 17:54
    Oczekujaco taki nas lps,wkurzajace to jest Ja zaczelam chodzic na spacery zeby czas lecial.szybciej.. Dasz rade smile wiemy jak.jest ciezko,w weekend na forum raczej.smutniej,czekamy na info.od Agi I nie wszystkie dziewczyny sue tu pojawily.Panietaj w grupie sila...smile
  • o-n-aaaa 05.03.17, 18:05
    Ciekawa nie jest glupia tylko jest to mozliwe wszystkie Ci kibicujemy smile
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 20:36
    Oj tez bym chciala jeszcze 5 dlugich dni
  • oczekujaca88 05.03.17, 18:10
    Ona dziekuje za slowa otuchy, nie mam juz sily na to wszystko, najpierw Ci lekarz mowi, ze w kwietniu bedziemy podchodzic, a teraz, ze dopiero za 3 miesiace, Ona u mnie tez wkolo same kobiety w ciazy, moja siostra tez miala problem z zajsciem, ale udalo jej sie naturalnie po 2 latach naturalnie, teraz ma polroczna coreczke i czasami jak ja slysze jak narzeka, ze pol nocy nie spala przez mala to mam ochote nia wstrzasnac, bo juz nie pamieta jak to jest, plakac mi sie chce i nie chce mi sie juz zyc!
  • o-n-aaaa 05.03.17, 18:44
    Oczekujaca z jakiego.miasta jestes?
  • oczekujaca88 05.03.17, 18:59
    Poznan
  • becia2014 10.03.17, 19:45
    Witaj, podchodziłas w Poznaniu? Jakie masz wrażenia?
  • oczekujaca88 14.03.17, 22:17
    Nie wiem czy to pytanie do mnie becia, ale ja jeszcze nie podchodzilam, raczej dopiero w czerwcu
  • madzia31a 05.03.17, 18:15
    Oczekujące u nas Visane każdy bierze po operacji pół roku krócej nie ma sensu zawsze to większa szansa ze na dłużej choroba sie wyciszy
  • madzia31a 05.03.17, 18:17
    A żyć musisz☺☺☺ oczekujące zawsze są lepsze i gorsze dni ty musisz być silną, wkoncu pragniesz dziecka a jak już ten cud się zdarzy będziesz musiała zyc za dwoje☺☺☺☺
  • oczekujaca88 05.03.17, 18:37
    Wiem Madzia lekarz mi to samo mowil, ogolnie sie jakos trzymalam w ten weekend jakos peklam, mam troche problemow w pracy i pewnie tez dlatego sie tak podlamalam, w tym tygodniu wracam na silownie i mysle ze bedzie lepiej z moja kondycja psychicznasmile
  • luna2101 05.03.17, 18:44
    Dziewczyny znalazłam was . AGNIESIA JESTEŚ TU ?
  • o-n-aaaa 05.03.17, 18:46
    Nie ma Agi jeszcze...tak jest cholera z tymi forami Jak.sie nie pojawi ktoras z nas to.pozniej reszta sie denerwuje...tez sie martwie p/s cholera to przeklenstwo?smile
  • o-n-aaaa 05.03.17, 18:47
    No ja chodze do psychologa,teraz dugie spacery,od jutra silka po 2 godz.Ciezkie to.jest dzisiaj mam dzien wkerwa na wszystko...
  • o-n-aaaa 05.03.17, 18:55
    Oczekujaca zyc bedziesz I przejdziesz to.Idz na wszelki wypadek.do.innego lekarza.Nie mam juz sily pisac jakim brakiem empatii wykazal.sie jeden lekarz,terwz musze potwierdzic w innych,czy mial.racje.To.byl.ciezki tydzien dla nas.A propo ciaz dzien po tym jak.odebralam wyniki przyjaciolka powiedziala,ze jest,jakies 2 tyg kolejny new zrobili otoczke inni,ze przyjada.Myslalam ze dodac nam.otuchy otoz nie,przyjechali nam.oswiadczyc,kolejny dzien lekarz dal nam 5-10% szans do tej pory mowili.nam,ze jest wiecej.Moja siostra ma juz druga dwutygodniowa corke.I wiesz co Ci powiem jestem najbardziej.ukochana ciocia smile,gdyby nie te skarby daja mi tyle milosci I sily,ze.nie da sie tego opisac.Poki nie.bede miala wlasnych dzieci dostaja.100%mojego serca,pozniej bedzie 99% smile smile smile oczekujaca mi.tez jest cholernie ciezko,ale co.mam zrobic.Musze walczyc.mam.przyjaciol I Was smile smile smile
  • oczekujaca88 05.03.17, 19:05
    Ja tez uwielbiam moje wszystkie siostrzenice, zawsze jak siostra jest u mamy to jade zobaczyc mala, ale gadanie siostry mnie czasami denerwuje. Ja uwilbiam dzieci i zawsze do mnie lgnely, a szwagierka mojego meza dzieci nie lubi bo sama tak mowila, a zaszla w ciaze w pierwszym miesiacu ich staran...
  • jaagaa1 05.03.17, 19:50
    Cześć, onaaaa no wiem drogie to i tak i do tego bardzo ograniczone, mało klinik ma coś takiego, a do tego to np. 2+1 w którym ja biorę udział to tak na prawdęfinansowo będzie opłacalne, gdybym np., zaszłą dopiero w trzeciej procedurze, bo co prawda po pierwszej udanej procedurze zwracają połowę, ale gdybym miała zapłacić osobno za in vitro i mrożenie to wyjdzie mniej niż połowa – oczywiście wszystko dookoła dodatkowo płatne tak samo w programie jak i poza. Ale tu taki komfort psychiczny, że są te 3 próby, że jak są mrozaczki to drugi kolejny transfer z mrozaczków nadal traktowane jest jako jedna procedura invi i cały czas jest szansa.
    a co do sprawiedliwości – niesprawiedliwości to jest tak jak mówisz, ja tez kocham mojego bratanka, cieszę się z każdego kolejnego pojawiającego się nowego człowieczka wokół mnie, ale fakt, że straszny żal czuję jak słyszę, że co chwilę ktoś nowy jest w ciąży. Dzieci mnie nie denerwują – są kochane – denerwuje mnie ten pierwszy news o ciąży.

Ewcia1985 myślę że to bardzo dobra wskazówka z tymi skurczami, słyszałam o tej kroplówce na skurcze atosiban, dopytam też o to jak będę na wizycie, a o tym badaniu skurczów nie słyszałam, ciekawe to... ewcia1985 oczywiście trzymam kciuki za transfer i dalszy dobry ciąg smile

Ciekawa a może jednaksmile trzymam kciuki i wierzymy, że wszystko się potwierdzi smile

Oczekująca88, a może lepiej zaczekać i mieć większe szanse ? Wiem, dobrze wiem, że każda kolejna minuta czekania na jakiś kolejny krok jest ogromnie długa, i cierpliwość już się traci, ale jeśli ma się udać, to niech się uda za 3 m-ce, niż teraz da tylko nadzieje... ja staram się sobie tak to czasem tłumaczyć, żeby znaleźć siły... życzę Tobie dużo siły smile
  • oczekujaca88 05.03.17, 20:21
    Dziekuje Ci jaagaa za te slowa, zdaje sobie sprawe, ze lekarz ma racje, ja po prostu nie potrafie czekac, zycie mnie uczy cierpliwosci, oby ten czas jak najszybciej minal, musze zajac czyms glowe zeby o tym nie myslec, ale ciezko tak gdy sie czegos tak bardzo pragnie, zreszta kazda z Was to zna z wlasnej autopsji, zycze spokojnej nocy dziewczynysmile
  • madzia31a 05.03.17, 20:19
    Ona ale gdzie takiego psychologa znalezc
  • aguska_88 05.03.17, 22:21
    szukalam... dopiero was znalazlam... naposalam na tantym watku bo juz nie wiem na ktorym mam pisac... napisze tutaj to samo.. no niestety.... moje szczescie nie trwalo dlugo........ wynik bety z dzis 94... jestem rozbita psychicznie.... nie mam sily na nic... jutro wypisuja mnie do domu.....
  • emeczka83 05.03.17, 22:29
    Aguśka tak bardzo mi przykro.... Wiem jak się czujesz. Wiem jak to boli.... Trzymaj się.... Nie będę Cie pocieszać bo wiem, że to jest taki moment, że żadne słowa nie będą w stanie przynieść żadnej ulgi ani pocieszenia.... Musicie to przetrwać. trzymać się razem... Najlepiej jak macie możliwość to wyjedzcie na kilka dni... Nam to bardzo pomogło
  • c.iek.a.waa 05.03.17, 22:34
    Bardzo mi przykro Agus nie przechodzilam tego ale domyslam sie jakie to przykre sad
  • o-n-aaaa 05.03.17, 23:51
    Agusia daj.sobie czas...powoli malymi krokami...minie troche czasu uspokoisz sie troche.Jestem pewna,ze podejmiesz walke ponownie.Ja.sobie tlumacze tak w zyciu.sa wykopy,ale po kazdym upadku czlowiek.podnosi sie.mocniejszy.Niektore dziewczyny miala ciezkie chwile a zobacz sa z.nami walcza.Ja.jak.odebralam wyniki nie mialam sily ale musze/musimy walczyc.Bardzo.Cie.prosze pamietaj,ze mam.nas tutaj kazda z.nas martwila sie.o ciebie.Obiecaj.mi,ze bedziesz sie.odzywala w grupie sila pamietaj.Jakbys chciala.pogadac np.przez tel daj znac.to.cos wymyslimy,zeby tel.sie wymienic.Trzymaj.sie
  • oczekujaca88 06.03.17, 07:04
    Bardzo mi przykro Agus, nie wiem co powiedziec
  • szczescie_2017 06.03.17, 07:25
    Agus bardzo mi przykro , trzymajcie się
  • madzia31a 06.03.17, 07:51
    Agusia strasznie mi przykro 😢😢😢
  • nadzieja2017 06.03.17, 09:40
    Jestem w końcu...Agusia przykro mi... 😢😢😢
  • madziarenka30 08.03.17, 11:11
    Przykro mi sad wiem co czujesz.
  • mireleczka17 09.03.17, 19:46
    Katarzyna criotransferem jest zazwyczaj kolo 20dc (ja miałam w 21dc), po criotransferem biorę tylko progesteron. Powodzenia!!

--
    Provita Katowice (5 lata starań)-4 IUI(-), Hashimoto
    01.02.2014 - IMSI(-), niepłodność idiopatyczna,
    03.09.2014 - I rządowy ICSI - Novomedica Mysłowice(-)
    12.02.2015 - II rządowy ICSI,I beta 16.02-0,51,II beta 19.02 <0,1
  • luna2101 09.03.17, 20:13
    Ja w 20 dc będę miała transfer. Zgadzam się z Tobą mirekeczka
  • katarzyna0120 09.03.17, 20:18
    Dzięki za odpowiedź. Ja mam wizytę we wtorek to będzie 14 dzień cyklu. Mam nadzieję że wszystko będzie ok i będę mogła podejść do transferu w tym miesiącu.
  • mireleczka17 06.03.17, 10:19
    Czesc dziewczyny, jestem na forum już nie pierwszy raz wracam tu za każdym moim podejsciem i tym razem nie jest inaczej...Jestem 7 dpt, to był criotransfer (mój pierwszy). To moja 6 próba i dzisiaj mam teoretycznie 28dc co świadczy o tym, że powinnam dostać @ i zaczynam panikować. Dopiero w piątek lecę na krew.

--
  • madzia31a 06.03.17, 13:38
    Witaj Mireleczka17 nie panikuj wink wszystkie dziewczyny ktore bezwiednie w ciaze zachodza maja z gorki bo w tym najwazniejszym etapie wogole sie niestresuja wink bo nic nie wiedza.... ale niektore gorszego maja stresa pozniej wink my mamy odwrotnie, do piątku juz niedaleko, wytrzymasz trzymam kciuki
  • madzia31a 06.03.17, 13:40
    Emeczka jak tam wizyta jakies dobre wiesci?
  • emeczka83 06.03.17, 15:30
    Lekarz rozmowny jak zwykle smile Robimy podejście w tym cyklu. W czwartek kolejna wizyta.....
  • madzia31a 06.03.17, 15:55
    Super, stres trochę odpuścił?
  • emeczka83 06.03.17, 16:13
    Troszeczkę tak... Ale pewnie czym bliżej transferu tym będzie gorzej uncertain
  • madzia31a 06.03.17, 16:32
    Kochana nie denerwuj się co ma byc to będzie... za parę Dni Kruszynke zabierzesz ze sobą i oby została z Wami ☺ akurat wiosna idzie może któryś bocian wkoncu się wykarze☺
  • emeczka83 06.03.17, 18:23
    Madzia mam taką nadzieje... Zawsze sobie mowie, że poprzednie porażki przybliżają mnie do upragnionego celu... i może w końcu się uda...
  • luna2101 06.03.17, 19:00
    Emeczka kiedy masz transfer?
  • luna2101 06.03.17, 19:03
    Dziewczyny ja się denerwuje w czwartek mam wizytę i dowiem się kiedy transfer 😊beelieevee jesteś tu?
  • iskierka.88 06.03.17, 19:30
    Luna też jestem po wizycie, nastpna mam w przyszły poniedziałek i najprawdopodbniej w przyszłym tygodniu transfer smile mam nadzieję, że tym razem się uda... Musi!!!
  • katka33l 07.03.17, 12:29
    Luna, ja też mam w czwartek wizytę i dowiem się kiedy mam transfer mrozaka.
  • beelieevee 07.03.17, 18:14
    Jestem smile dopiero dzisiaj zobaczyłam że powstał nowy post wink ja czekam na @ a na wizytę dopiero mam się zjawić 9dc dluzy mi się strasznie uncertain a Ty luna w czwartek masz tą wizytę to który to jest Twój dzień cyklu? Mnie więcej 18 dnia cyklu jest transfer zazwyczaj
  • luna2101 08.03.17, 10:52
    To będzie mój 12 dc. Kurcze denerwuje się
  • iskierka.88 06.03.17, 11:58
    Dziewczynki myslalam, że Was nie znajde tongue_out ufff
  • iskierka.88 06.03.17, 12:03
    Agusia przykro mi sad trzymaj się Kochana!
  • nadzieja2017 06.03.17, 16:46
    Oczekujaca do jakiego lekarza chodzisz w Poznaniu? Podchodzilas na Polnej?
  • oczekujaca88 06.03.17, 17:02
    Chodze do invimedu do dr Malka, ogolnie jestem z niego zadowolona, bo ze mna rozmawia, ale nic wiecej powiedziec nie moge, bo nie mialam jeszcze transferusad Na polnej mialam tylko laparoskopie.
  • nadzieja2017 06.03.17, 18:16
    Dzięki za odpowiedź. Powodzenia kiss
  • bzlkspr 06.03.17, 17:21
    Agusia współczuję. Bardzo współczuję sad

Witam Was w nowym wątku. Mój stan na dziś jest taki, że zakończyłam właśnie 2 stymulację z takim samym mizernym skutkiem - 1 zarodek. Mój lekarz przekaże nasz przypadek na konsylium bo trochę dziwne, że mamy dobre wyniki, żadnych zdiagnozowanych problemów, sporo komórek ale się nie rozwijają w zarodki. Przy czym, gdybyśmy mrozili w 3 dobie to mielibyśmy 6 zarodków z pierwszej stymulacji i 3 z drugiej. Ale mrozimy w szóstej dobie do badania PGD. Zobaczymy co powie kilkunastoosobowe konsylium.
    Nie wiem co teraz bo albo będę mieć kolejną stymulację, po 1 cyklu przerwy. Albo wysyłamy na badanie PGD te dwa zarodki. Mało ich sad Trudna decyzja...

1 protokół długi - 11 komórek dojrz.- 6 zarodków - 1 blastocysta
    2 protokół długi - 10 komórek dojrz. - 3 zarodki - 1 blastocysta

• jaagaa1 06.03.17, 18:26
    Aguska wielki przytulaskiss
    Mireleczka to trzymam kciuki i postaraj się być spokojnasmile
    Emeczka dokładnie, maluchy będą musiały się zadowolić u ciebie więc teraz szykuj im spokojne miejsce u siebie , żeby już zostalysmile
    Jejku jak to wiele trzeba przejść, jak wiele się dzieje, i jak inni nie wiedzą co my przeżywamy.
  • mireleczka17 06.03.17, 18:27
    Ja nigdy nie miałam zamrożonych zarodków, nigdy też nie dotrwały do blastocysty i nie wiemy w czym problem...Zawsze miałam podawane zarodki w 3 dobie.

Co to jest badanie PGD?

--
  • bzlkspr 07.03.17, 11:32
    PGD to badanie genetyczne zarodków. Można to zrobić przed transferem, aby upewnić się, że zarodek ma prawidłowy kariotyp.

W Invicta chyba transferują głównie w 5/6 dobie. Twierdzą, że w ten sposób można ograniczyć liczbę niepowodzeń, bo nie transferuje się tych, które i tak by się nie rozwinęły. Szukałam amerykańskich badań ale widzę, że to się różnie rozkłada, każda klinika ma inny program i na razie nie udowodniono ponad wszelką wątpliwość czy lepszy jest transfer w 3 czy w 5 dobie.
  • bzlkspr 07.03.17, 11:43
    Invicta powołuje się na takie dane i mnie jak na razie przekonują więc idę tym trybem:

zarodki w stadium blastocysty mają wyższy współczynnik implantacji (bicie serca płodu na każdy transferowany zarodek) przy podawaniu blastocyst, niż przy transferze 6-8 komórkowych zarodków (50,5% do 30.1%, P<0.01),
    przy tej samej liczbie podanych zarodków, transfer blastocyst daje znacząco wyższy współczynnik żywych urodzeń (29% – dzień 3, do 36% – blastocysty),
    daje możliwość wyboru do transferu lepszych jakościowo zarodków,
    pozwala na lepszą synchronizację pomiędzy zarodkiem a endometrium w momencie transferu,
    pozwala przeprowadzić genetyczną diagnostykę przedimplantacyjną (PGD), gdy są ku temu wskazania.
  • mireleczka17 07.03.17, 18:01
    Jaki jest koszt tego badania?

--
  • bzlkspr 07.03.17, 19:24
    To jest niestety aż 8000 zł, za badanie 1-8 zarodków, ale my mamy tylko dwa sad Nie wiem, co robić ....strasznie się waham, wysyłać na badanie te dwa czy jeszcze raz stymulacja za miesiąc sad

My robimy to badanie PGS-NGS 360°, więcej informacji jest na stronie invikty bo ja nie wiem, czy tu na forum wolno wklejać linki.
  • mireleczka17 07.03.17, 19:26
    Sporo ;/

--
  • o-n-aaaa 07.03.17, 20:17
    My wyslalismy dwa do badania...
  • bzlkspr 07.03.17, 20:58
    No wiem sad i dlatego tak bardzo się waham bo jeżeli to wszystko pójdzie w piach.... Czas, pieniądze i moje zdrowie...
  • o-n-aaaa 07.03.17, 20:19
    Bzlkspr ile mieliscie zarodkow w drugiej.stymulacji?
  • bzlkspr 07.03.17, 20:57
    Jeeden sad(((
  • katka33l 07.03.17, 12:21
    Nareszcie Was znalazłamsmile wczoraj byłam na wizycie po nieudanym pierwszym transferze już niedługo drugie podejscie z mrozaczkówsmile
    Nadzieja, jak u Ciebie? Wiesz już coś?
    Aguska,bardzo mi przykro sad to straszne! bądź silna kiss ściskam Cie mocno.
  • pilouuu 02.04.17, 14:28
    hej, mam podobnie, 2 stymulacja i po punkcji po 7-8 komórek, zapłodniono za 1 razem 4 za drugim 3, a przetrwał tylko jeden zarodek. Za pierwszym razem podany w 3 dniu teraz 5 dniowa blastocysta. Podłamało nas, że kolejna stymulacja, inne leki, dieta płodności, zero kawy i używek od kilku miesięcy, witaminy, zdrowy styl życia, stajemy na uszach i zostajemy nadal z jednym zarodkiem. Do tego komórki były niedojrzałe po 2 punkcji i musiały dojrzeć w inkubatorze. Z lekarzem jeszcze nie rozmawialiśmy, czekamy na wynik bety. Co u Ciebie postanowiło te konsylium lekarzy ?
  • pilouuu 02.04.17, 14:30
    Miało być do bzlkspr smile

pilouuu napisała:

> hej, mam podobnie, 2 stymulacja i po punkcji po 7-8 komórek, zapłodniono za 1 r
    > azem 4 za drugim 3, a przetrwał tylko jeden zarodek. Za pierwszym razem podany
    > w 3 dniu teraz 5 dniowa blastocysta. Podłamało nas, że kolejna stymulacja, inne
    > leki, dieta płodności, zero kawy i używek od kilku miesięcy, witaminy, zdrowy
    > styl życia, stajemy na uszach i zostajemy nadal z jednym zarodkiem. Do tego kom
    > órki były niedojrzałe po 2 punkcji i musiały dojrzeć w inkubatorze. Z lekarzem
    > jeszcze nie rozmawialiśmy, czekamy na wynik bety. Co u Ciebie postanowiło te ko
    > nsylium lekarzy ?
  • belu86 06.03.17, 19:38
    uff znalazłam. Was smile

Wrocilam z Pl,z 1 wizyty.
    Jest gorzej niz myślałam. Podlamalo mnie to wszytsko.Sadzilam ze doprowadze prolaktyne do normy i dostaniemy dopuszczeni do in vitro.
    Okazalo sie ze procz endometriozy, torbiela,mam wodniaka.A to oznacza operacje. Przeszlam pare lat temu 2 operacje. Mowia ze zostanie mi usuniety jajowod,no i chyba jajnik.i niewiadomo co z 2gim jajowodem.Plus do tego zobaczymy co z macica-cZy sa na niej polipy.Niby lekarz powiedzial ze nie usuna macicy,ale tak sie boje crying
    czy bez jajowodu mozna miec dziecko,a co z jajnikiem? Niby wiem ze mozna,ze in vitro daje taka mozliwosc,ale czy ktoras z was byla/jest w takiej sytuacji??
  • belu86 06.03.17, 19:41
    A do tego wyniki mojego partnera bardzo sie pogorszyly.
    Ok 1.5 roku temu mial w normie,a teraz wszytskio ponizej normy sad
    procz tego myslalam ze AMH mam w normie(robilam rok temu w Irl,a ze tutaj nie robia to wyslali do Anglii ) i bylo ok,a teraz lekarka powiedziala ze niemozliwe ze mam taki wynik,ze powinam miec gorszy, zrobilam w Pl,czekam na wynik.
    Zalamka crying
  • nadzieja2017 06.03.17, 20:21
    belu...współczuję. ale się porobiłouncertain Nie trać nadzieji. uncertain Nie wiem co ci poradzić bo nie wiem jak wygląda stymulacja po takiej operacji😢
  • emeczka83 06.03.17, 20:31
    Belu ja nie mam jajowodów. W poprzednim wątku coś pisałam więcej o tym. Jajniki mam oba. W każdym razie usunięcie jajowodów nie zmieniło nic.
    A jeśli możesz powiedzieć na jakim poziomie masz AMH i w dobrze rozumiem, że jesteś rocznik 86?
    Jak masz jakieś pytania to pisz, spróbuje odpowiedzieć...
    Co do Partnera - to zawsze można nasienie zamrozić i jeśli parametry by sie pogarszały dalej to skorzystać z mrożonego.
  • nadzieja2017 06.03.17, 23:06
    Katka jestem tutaj smile w piątek mam wizytę wszystko się do wiem. Narazie trzeba czekaćsmile Jakby doszło do transferu to wydaje mi się że po 20marca to nastąpi...jeszcze trochęsmile denerwuje się co to będzie.
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 08:30
    7dpt czuje sie jak bym k ala zaraz dostac sad chyba pojade na bete dziś jak myslicie
  • emeczka83 07.03.17, 09:06
    Mi się wydaje, że trochę za wcześnie. A ilu dniowe zarodki miałaś podawane? Czasami tez leki, które przyjmujemy mogą zaburzać wynik....
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 10:24
    3 dniowe
  • nadzieja2017 07.03.17, 10:37
    To za wcześnie chyba. uncertain poczekaj chociaż do 10dpt
  • mireleczka17 07.03.17, 10:42
    Ja wczoraj miałam 7dpt i czułam to samo co Ty i wiesz co? Dzisiaj jak ręką odjął....Poczekaj jeszcze. Ja miałam podane 5-dniową wczesną blastocyste i czekam do piątku, mimo że strach bez @ jest cały czas...Dzisiaj np. żeby nie myśleć za dużo umówiłam się z koleżanką na kawę i pogaduchy. Może spróbuj się czymś zająć?

--
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 11:08
    3 dniowe 8 komorkowe
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 11:09
    I ja teztowac tez mam w piatek po 10 dniach
  • bzlkspr 07.03.17, 11:48
    Dziewczyny po transferze - wyobrażam sobie co przeżywacie. trochę zazdroszczę bo już bym chciała byc na waszym miejscu. Ja zaplanowałam sobie, że po transferze będę leniuchować co najmniej 2 dni z laptopem i będę selekcjonować zdjęcia. Od lat się za to zabieram, chcę zrobić fotoksiążki, poukładać, pousuwać co zbędne. Akurat praca na leżakowanie potransferowe. smile Albo będę szydełkować, bardzo mnie to odpręża. Ściskam kciuki!
  • 3ania1979 07.03.17, 15:24
    Ciekawa przy 3 dniowych mozesz juz betę zrobic w 9dpt. Znajoma kiedyś miała trzy dniowe i zrobiła w 9 dniu i beta juz była 38 jesli dobrze pamietam . Takze w czwartek mozesz robicsmile
  • jaagaa1 07.03.17, 18:40
    Dziewczyny życzę cierpliwości do testowania to jeszcze tylko parę dni żeby mieć pewnoscsmile mam nadzieję że niedługo wy mnie będziecie tak mowicsmile
    A te które czekają na transfer, mnie teraz bliżej do was, czekam na okres i zaczynam leki do transferu. I też właśnie zapytałam ostatnio lekarza które zarodki podajemy za pierwszym razem, bo mam dwa 3-dniowe i dwa pieciodniowe wczesna blastocysta. A on na to że zobaczy jakiego będzie miał akurat czuja. Oby ten dobry nastrój towarzyszył doktorkowi i później.
    J mojego męża faszeruje fertilman-em. Trochę tańszy niż profertil ale nie porównywalam szczegółowo składu. I do tego jeszcze witamina d i też staram się mu podrzucić kwasy omega ale on ma już dość tych garści tabletek.
  • katka33l 07.03.17, 12:33
    Nadzieja, już myślałam, że Ciebie nie ma kiss ja byłam wczoraj na wizycie dostałam jakieś leki na poprawę endometrium bo miało tylko 6mm. W czwartek kolejna wizyta i jeśli wszystko będzie ok to wyznaczą datę transferu. Pewnie znowu będziemy w podobnym czasie miały transfer wink
    Jej jak mi szkoda Agusisad
  • bzlkspr 07.03.17, 11:44
    Emeczka ma rację, Ponieważ to tak strasznie długo trwa chyba warto by było zamrozić nasienie...też to rozważamy.
  • emeczka83 07.03.17, 12:45
    Nam jeszcze lekarz kazał kupić Profertil. To jest kompleks vit dla facetów. I przyznam szczerze ze troszkę wyniki się poprawiły....
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 12:47
    U nas po proterfilu bylo gorzej zero plemnikow ... prawdopodobnie po tym .
  • emeczka83 07.03.17, 13:07
    Pewnie na każdego działa to inaczej.... Mój jak rzucił palenie to parametry nasienia spadły tak że hej.... Nie wiem czy to było z tym związane ale mniej więcej w tym samym czasie tzn rzucił palenie i po 4 miesiącach jak powtórzył badania to wyszła jakaś masakra. Potem po kilku miesiącach powtórzył badania i wyniki były wciąż bardzo kiepskie. No i w międzyczasie lekarz kazał brać ten profertil i po 3 miesiącach było lepiej ale bez rewelacji
  • c.iek.a.waa 07.03.17, 17:12
    Zwariuje czuje sie jak bym miala dostac okres sad juz zwatpilam chyba ze sie udalo
  • emeczka83 07.03.17, 17:31
    Ciekawa, spróbuj się nie denerwować. Musisz wierzyć do końca, że się uda. Trzymam kciuki!
  • szczescie_2017 09.03.17, 19:30
    Kochane dziewczyny mam wyniki
    AMH - 2,51 patrze na normy to ponoc dobry wynik
    kochane wszystkie wyniki dobre tylko wyszla mi
    Różyczka - 74,02 niby obecna ?? miała któraś z Was ??
  • iskierka.88 09.03.17, 19:35
    Szczęście tzn że masz obecne przeciwciała smile to dobrze, bo nie będzie zagrożenia dla dzidzi smile
  • szczescie_2017 09.03.17, 19:40
    Iskierka.88 to nie mam czym się martwic na zapas ???
    Mój mąz ma oligoozospermie i jak wam wyszly badania z chromatyny i semingramu ??
  • iskierka.88 09.03.17, 19:48
    Szczęście ja też teraz odebrałam wyniki z różyczki i powiedzieli mi że jest wszystko ok smile bo są obecne przeciwciała. U nas też jest problem po stronie męża, co do badań nasienia to wychodziły różnie, raz tragicznie, raz lepiej, ale bez rewelacji, a chromatyna?? Nie wiem za bardzo o jakie badania chodzi bo już tyle tego było, że nie ogarniam tongue_out
  • szczescie_2017 09.03.17, 19:51
    Iskierka.88 Kochana dziekuje za informacje w poniedziałek reszte badan i dowiem się co dalej.
  • iskierka.88 09.03.17, 19:55
    Trzymam kciuki! Będzie dobrze kiss
  • szczescie_2017 09.03.17, 20:04
    Iskierka.88 a ile mieliście plemnikow ??? i czy Ty już po transferze ??
  • iskierka.88 09.03.17, 20:15
    Szczęście teraz zapomniałam zapytać po punkcji, jak wyszły wyniki chyba z wrażenia..wszystkie badania mamy w papierach w klinice bo już za dużo tego, ale od początku jak się zaczęliśmy starać i jak mąż zrobił badania to odrazu nam powiedzieli, że tylko in vitro sad Kiedyś nawet babka nam powiedziała, że jest bardzo mało plemników i czy na pewno chcemy wykonać cała morfologię ehh. Teraz mam wizytę w poniedziałek, i się dowiem dokładnie kiedy mam kriotransfer, narazie jestem na estrofemie. No i dowiem się w końcu o ten wynik nasienia wink
  • szczescie_2017 09.03.17, 20:31
    Iskierka.88 ja jutro mam dzwonic rano i pytac czy dalo się zrobić drugie badanie czy nie , i dalej tylko się martwic ale dobrze ze tak dużo badan wyszlo dobrze .. jutro się dowiem na temat wyniku z nasienia
  • bzlkspr 07.03.17, 19:32
    A dziś czytałam, że Warszawa ma refundować przynajmniej częściowo invitro od jesieni. Na razie szczegółów nie ma ale warto być czujnym smile Byłoby super gdyby nie rozbili dziwnych ograniczeń. Najlepiej gdyby dopłacali do dowolnie wybranego przez siebie programu a resztę pokrywa pacjent. Bo z tego co wiem, to rządowy program stawiał ograniczenia, nie można było sobie dokupić niektórych usług. Tak było?
  • aguska_88 07.03.17, 21:28
    dziewczyny... czy ktoras z Was miala moze taka sytuacje jak moja ?
  • nadzieja2017 07.03.17, 21:35
    Moja koleżanka miała ale zaszła naturalnie i tez zaczęła krwawic (na początku ciąży) trafiła do szpitala i nie udało się zatrzymać...po prostu slaby był zarodek i natura samoczynnie odrzuca zle zarodki. Później zaszła ponownie w ciążę też naturalnie i ma synka. Ja poronilam ale bliżej 12tygodnia sad Wiem że ci ciężko... 😢😢😟
  • iskierka.88 07.03.17, 21:43
    Aguska miałam dokładnie taka sama sytuacje jak Ty! Myślałam, że jak beta rośnie to już nie ma żadnego zagrożenia i też mówiłam lekarzowi o wcześniejszych plamieniach i twierdził, że to jest normalne...No niestety nie było czar prysł sad. Mimo, że mam nadzieję, że tym razem się uda, a to już będzie 5 transfer i jest to moja 3 procedura, staram się podchodzić z dystansem bo wtedy pewność mnie zgubiła i strasznie to przeżywałam, z resztą teraz pewnie też tak będzie... strach.. i latanie do toalety czy czasem nie plamie, to przewrazliwienie jest chyba normalne...trzymaj się Kochana ściskam Cię mocno!!
  • emeczka83 07.03.17, 22:03
    Aguśka ja nie plamiłam w ogóle a też sie nie udało... Tylko ze to był juz 9-10 tydzień....
  • aguska_88 07.03.17, 22:12
    nadzieja... przykro mi kiss sad tak wlasnie staram sobie to tlumaczyc bo inaczej bym zwariowala...

iskierka... ja tez tak myslalam... nawet do glowy by mi nie przyszla taka sytuacja, ktora mnie spotkala... za szybko sie cieszylam... tak jak pisalam we wczesniejszym watku, my ciagle mamy pod gorke dlatego moje szczescie nie moglo trwac dlugo.... musialo sie cos popsuc... wierze, ze Ci sie uda... kazdej z Nas... latanie do toalety to jak obsesja... i paranoja zarazem... zapytalam tez czy ktoras z Was miala taka sytuacje bo lezac w szpitalu plamilam ale tylko przez 2 dni, zrobili usg, badania mowia, ze nic nie ma, czysto, szyjka zamknieta itp. wyszlam bez plamien itp wczoraj bylo ok a dzis bol brzucha jak na miesiaczke i zaczela sie cos jak by na wzor miesiaczki.... ostatnia mialam 9 stycznia bo bylam stymulowana... stad moje pytanie: czy to normalne ? czy powinnam isc do lekarza? mozliwe ze to miesiaczka? czy cos sie oczyszvza jeszcze? wiem ze pewnie panikuje ale jestem teraz tak przewrazliwiona ze wole dmuchac na zimne... mam nadzieje ze rozumiecie...

z gory chcialam Was bardzo przeprosic ze nie udzielam sie ale potrzebuje chwile zeby sie ogarnac i dojsc do siebie... i przede wszystkim bardzo Wam podziekowac, za slowa otuchy, ze pamietacie o mnie i w ogole, ze jestescie !
  • jaagaa1 07.03.17, 22:25
    Jasne że rozumiemy i czekamy gdy tylko będziesz chciała się zjawić. Niestety nie wiem jak to jest. Czy to normalne co piszesz. Może zapytać lekarza? Aguska odpoczywaj i regeneruj siły. Buziaksmile
  • nadzieja2017 07.03.17, 23:37
    Agusia... pewnie że cię rozumiemy!!! nie zakrzataj sobie tym głowy kiss po to forum żebyśmy się zrozumiały i wspierały i razem cieszyły i plakały😘 na pewno @ powinien przyjąć... tak mnie się wydaje. Ale nie Wiem czy to zaczęło sie w dniu jak zaczęłas krwawic czy przyjdzie teraz... musisz obserwować czy się rozwinie. jak zwykle lekarz powinien ci odpowiedzieć😔 trzymaj się😘😘😘
  • rat_med_ewela 07.03.17, 21:41
    Cześć dziewczyny. Jestem tu pierwszy raz i nawet nie wiem czy piszę w dobrym miejscu czy nie wcinam się komuś w wątek ale sprawa wygląda następująco. Jestem ratowniczką medyczną i mam od jakiegoś czasu ogłoszenie na olx że podejmę się usług medycznych. Pewnego razu zadzwoniła do mnie dziewczyna z prośbą o podłączenie intralipidu bo podobno nigdzie jej tego (prywatnie) nie chcą zrobić. Poczytałam co to za lek i zgodziłam się, okazało się że bardzo często kobiety spotykają się z odmową ze strony pielęgniarek (bo podobno niebezpieczne). Po jakimś czasie otrzymałam kolejny telefon i problem był taki sam. W związku z tym postanowiłam poczytać na forach i zostawić informację że jeśli któraś z Was miałaby podobny problem to służę pomocą jestem z Rybnika (woj. Śląskie) mój tel: 790-229-026 Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy i każdą z osobna.
    Buziaki kiss
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 08:41
    Przyznam Wam sie smile wczoraj 7 dpt zrobilam bete byla 1.2 jedac po wynik bardzo zalowalam ze zrobilam badanie bo za wczesnie ale dzis juz mnie nie boli brzuch jak narazie ...
  • oczekujaca88 08.03.17, 09:36
    Dziewuszki z okazji dnia kobiet wszystkiego co najlepsze, aby spelnily sie najskrytsze marzeniakiss
  • 3ania1979 08.03.17, 10:04
    Ciekawa nic sie nie martw. Ja Cie rozumiem tez należę do tych niecierpliwych.Przy 3 dniowych nie wyjdzie beta w 7 dniu bo za wczesnie jest. Jeśli bedzie ciaza to betę pokaze na 9 dzien czyli jutro.takze jutro lub piątek spokojnie idzsmile
  • nadzieja2017 08.03.17, 10:12
    WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOBIETKI KOCHANE!!!! 😀 NIECH TE NASZE JEDYNE NAJPIĘKNIEJSZE MARZENIE SIE SPEŁNI😘😘😀💐
  • madziarenka30 08.03.17, 11:30
    Dołączam się do życzeń😚 obyś my za nie długo miały wszystkie tlusciutkie bety 😊😊😊
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 12:06
    3Ania uspokoilas mnie skierowanie od lekarza mam 10 dpt
  • 3ania1979 08.03.17, 16:23
    Tak nie denerwuj sie bedzie dobrze. Bo juz cis ruszyło nawetsmile
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 18:26
    Co ruszylo beta ? To moje pierwsze podejscie
  • jaagaa1 08.03.17, 18:34
    Wszystkiego najlepszego dla wszystkich kobietka na forumsmile
    Ciekawa no to kolejne "poczekaj" ode mnie teżsmile
    Madziarenka ja też jestem w gyn. Jakbyś miała pytania to też chętnie odpowiem.
  • madziarenka30 08.03.17, 19:00
    Jaaaa a Ty na jakim etapie jesteś?my 16.03 mamy dopiero 2 wizytę. I mam nadzieję że już po obejrzeniu wyników powiedzą nam coś więcej.
  • mireleczka17 08.03.17, 16:30
    Ciekawa, które to podejscie?

--
  • katka33l 08.03.17, 17:17
    Kobietki, wszystkiego najlepszego! kiss
  • szczescie_2017 08.03.17, 18:23
    WSzystkiego naj naj oby Nam się powiodło ; ) ; )
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 19:14
    Pierwsze
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 19:19
    Jaagaa ja jeszcze nie mam wynikow pierwszego transferu wiec narazie na to czekam tongue_out
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 19:20
    I tez jestem w gyn smile
  • madziarenka30 08.03.17, 19:22
    Oby był pozytywny 😊😊😊 trzymam mocno kciuki ,kiedy robisz betę?
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 19:37
    W piatek ale kusi mnie jutro w 9dpt
  • madziarenka30 08.03.17, 19:59
    Nie dziwię się,wiem po sobie że też będzie mnie korcic żeby zrobić wcześniej...ale jutro już czwartek,dasz radę do piątku 😙
  • jaagaa1 08.03.17, 19:39
    Madziarenka ja czekam na okres i zaczynam leki do transferu. Pewnie jak wszystko będzie szło ok to transfer wyjdzie jakoś początkiem kwietnia.

Ciekawa wiem właśniesmile śledzę Twoja historie bo liczę na jej dobry koniecwink a później doktor m. powtórzy to u mniesmile trochę samolubnie to brzmi ale ... myślę że każda na tym forum czeka na kolejne dobre wiadomości, dobrze przebiegające kolejne etapy... to daje nadzieję, więc teraz już bardzo przeżywam Twoje zmagania. W pon moja koleżanka będzie miała transfer w gyn i też tym żyje i czekam na swoją kolejsmile
  • jaagaa1 08.03.17, 19:40
    Poczekaj na piąteksmile
  • madziarenka30 08.03.17, 20:01
    A czy leki do stymulacji są refundowane?
  • jaagaa1 08.03.17, 20:02
    Tak do trzech stymulacji są refundowane
  • madziarenka30 08.03.17, 20:10
    Wow chociaż tyle...no mam nadzieję że ta rezerwa jajnikowa wyjdzie mi w miarę ok i chcemy podejść do tego programu 2+1
  • jaagaa1 08.03.17, 20:30
    Madziarenka bo nie znalazłam nigdzie wcześniej, wy dopiero zaczynacie leczenie? Czy wcześniej już byliście w jakiejś klinice?
  • madziarenka30 08.03.17, 20:42
    Dopiero zaczynamy . Ja nie mam obu jajowodow,mam tylko jeden jajnik. Rok temu puste jajo,po miesiącu ciaza pozamaciczna i usunięcie 2 jajowodu sad no i teraz już tylko invitro.
  • mireleczka17 08.03.17, 19:50
    Nie dziwię się że tak Cię ciągnie do wyniku, skoto to Twoje pierwsze podejście.
    Ja za każdym razem jak jechałam na transfer byłam pełna nadziei i wierzyłam że teraz to na pewno musi się udać.
    Teraz jestem po 6 transferze i jechałam na niego ze strachem. Siedzialam w poczekalni i bałam się co będzie dalej. Teraz mam 9dpt, kupiłam test ciążowy i boję się go zrobić, boję się jechać na betę. Póki nie dostałam @ jest nadzieja, ale i strach.

--
  • jaagaa1 08.03.17, 19:52
    Mireleczka może poczekaj też do jutrasmile podawane miałaś 2 zarodki czy 1?
  • mireleczka17 08.03.17, 20:30
    Ja na 200% czekam do piątku. Miałam podawany jeden zarodek, wczesna blastocysta

--
  • jaagaa1 08.03.17, 20:32
    Mireleczka to razem z ciekawą zatestujeciesmile oj będę ściskam kciuki cały dziensmile
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 20:43
    Jaagaa doktor m podal mi dwa zarodki w 3 dniu 8 komorkowe ładne i dal 40-50% wiec czekam na wynik strasznie sie boje ze się nie uda bo nie ukrywam ze dal mi nadzieje a doktor g powiedzial ze mloda jestem i zdrowa a plemniki wybieraja same najlepsze
  • c.iek.a.waa 08.03.17, 20:46
    Jak sie nie uda mam dwa zarodki zamrozone i wplacone na program 2+1
  • mireleczka17 08.03.17, 20:49
    Tak, testujemy w ten sam dzień, najgorsze jest to że jutro wyjeżdża mój m i wraca w piątek wieczorem, będę siedziała całkiem sama i będę musiała jakoś przetrwać.

--
  • madzia31a 08.03.17, 21:10
    Część Kobitki w tym wyjątkowym dniu życzę Wam wszystkiego najlepszego😙😙😙 samych pozytywnych bet i bijacych serduszek, goraco kibicuje tym Ktore testują w piatek i najbliższych dniach, trzymam kciuki za Te co za chwilkę szykują się do transferów.... A Te którym tym razem nie wyszło gorąco przytulam, nie teaćcie wiary, .... podglądam Was tu cały czas i przeżywam Wasze starania jakbym to ja była tam z Wami😘😘😘😘😘😘
  • jaagaa1 08.03.17, 21:18
    Mireleczka To ja będę często wpadać na forum nawet w pracy jakbyś potrzebowała szepnąc tu słówko w piątek. Będę myśleć o Tobie. Choć wiem że to żadna pomoc bo przydałby się ktoś obok.
    Ciekawa to bardzo dobrze że tak to oceniają lekarze. Musi być w takim razie dobrzesmile ja też jestem w programie.
    Oj madziarenka to już dużo przeszlas ale jak widzisz jest nas tu sporo i nawet takie w których przypadku mogłoby się wydawać że po co in vitro, a jednak nie ma innej drogi. Także walczymy razem. Gyncentrum jest ok. U jakiego doktora jesteś?
  • madziarenka30 08.03.17, 21:43
    Jestem u Czerwińskiej,słyszałam różne opinie na jej temat ale wolę o tym nie myśleć...ja widzę ze mu tu wszystkie bo mega przeżyciach sadale będzie dobrze ,musi być😊
  • o-n-aaaa 09.03.17, 07:46
    Dziewczyny musze na chwile odsapnac.Bieganie po lekarzach min godzinne spacery plis cwiczenia plus inne problemy.Moj organizm.mowi.stop.Teraz kosmetyczka,fryzjer,przeglad szafy.Musze zbierac sily,mam.nadzieje ,ze w marcu kolejna procedura smile.Witam nowe dziewczyny a co z ekipa z pierwszej czesci? Nie.ma teraz czasu czytac na biezaca,ale poprawie sie obiecuje.
  • szczescie_2017 09.03.17, 09:50
    Dziewczyny jade po wyniki wieczorem i kolejne badania ... Boje się ze cos jest nie tak ... u lekarza z wynikami będę w poniedziałek , kochane jakie AMH prawidłowe jest ?
  • mireleczka17 09.03.17, 09:54
    AMH najlepiej powyżej 1 i nie więcej niż 3 wink

Normy poziomu AMH są następujące:

powyżej 3,0 ng/ml – wysoki poziom hormonu, mogący świadczyć o zespole policystycznych jajników;
    powyżej 1,0 ng/ml – poziom prawidłowy;
    poniżej 1,0 ng/ml – niski poziom, mogący świadczyć o menopauzie.

--
  • mireleczka17 09.03.17, 09:56
    Ściąga co się dzieje z zarodkami po transferze:

2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
    2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
    3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
    4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
    5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
    6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
    7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
    8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
    11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
    2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
    3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
    4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
    5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
    6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
    9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza

--
  • szczescie_2017 09.03.17, 09:57
    Mireleczka17 dam znac jak dostane wyniki do reki
  • mireleczka17 09.03.17, 10:27
    Szczescie_2017 koniecznie daj znać, nie martw się na pewno będzie wszystko dobrze!!

--
  • nadzieja2017 09.03.17, 10:44
    Ja miałam AMH powyżej 3 nie całe 4 to ginekolog mówiła że to bardzo dobry wynik. A niby powyżej 3 to polistyczne jajniki...także to zależy pewnie jeszcze od innych hormonów..muszą się łączyć.
  • madziarenka30 09.03.17, 13:19
    No to faktycznie dobry wynik,ja się trochę obawiam o swój bo mam tylko jeden jajnik.
  • nadzieja2017 09.03.17, 13:21
    Ważne żeby było powyżej 1. Będzie dobrze 😀
  • madziarenka30 09.03.17, 13:36
    Oby ....bo normalnie jak mi jeszcze wyjdzie ze z tym jest problem to już zwariuje 😊ale żyje nadzieja ze będzie ok,jeszcze dokładnie tydzień i się wszystkiego dowiem. Oj najgorsze te czekanie to na wyniki,na transfer na betę..ile my mamy w sobie cierpliwości 😊
  • 3ania1979 09.03.17, 15:14
    C.iek.a.wa. i jak zrobilas dzus betę ? Czy jutro robisz?
  • luna2101 09.03.17, 16:21
    Dziewczyny 17 marca mam transfer 😊
  • emeczka83 09.03.17, 16:32
    Luna a powiedz mi z mrozaczków? Jak wyglądają Twoje przygotowania? Bierzesz jakieś leki?
    Ja też jestem przed kriotransferem, też pewnie w przyszłym tygodniu ale jeszcze nic nie wiem. W sobotę kolejne usg....
  • luna2101 09.03.17, 16:40
    Emeczka tak mam z mrozaczkow. 12 dniu cyklu przyjechalam na kontrol a za 8 dni transfer czyli w 20 dc transfer. Dzisiaj otrzymałam zastrzyk Oritrvale a od poniedziałku mam brac raz dziennie prolutex.
  • emeczka83 09.03.17, 16:49
    Kurcze ja nie wiem dziś też mam 12 dc w sobotę mam być na kolejnym usg i może coś będzie więcej wiadomo. Na swoim cyklu podchodzisz?
  • luna2101 09.03.17, 17:07
    W 6 lutego miałam histeroskopie usuneli mi polipa na macicy. I zaczęłam od nowego cyklu liczyc
  • jaagaa1 09.03.17, 17:24
    Luna, emeczka super kolejny krok. Emeczka w sobotę na pewno dowiesz się już jakichś konkretów.
    Mireleczka fajna ściąga ale zachęca żeby już wcześniej testować niż lekarz zazwyczaj karzesmile
    Ja np. Ach mam powyżej 7. Typowe pco.
    Onaaa odpoczywaj. Nie można tak w drugą stronę przesadzać. Szkoda że nie ma ładnej pogody żeby tak po prostu pospacerować i buźka na słońce na ławeczce wystawić.
  • luna2101 09.03.17, 17:13
    Emeczka a ty bierzesz jakieś leki
  • emeczka83 09.03.17, 17:21
    No właśnie nic. Ty jak brałas Oritrvale to chyba nie podchodzisz na swoim cyklu.
    Ja już miałam w poprzedniej klinice transfery mrozaczków ale nie pamiętam totalnie czy wcześniej brałam jakieś leki. Wydaje mi się że nie. Że dopiero od momentu transferu progesteron...
    Ech i znowu stres....
    Luna będzie dobrze. Trzeba wierzyć że się uda!
  • luna2101 09.03.17, 17:28
    Emeczka o co chodzi czy na swoim cykli?
  • emeczka83 09.03.17, 17:42
    Że z moją owulacją a nie wywołaną lekami.....
  • luna2101 09.03.17, 18:18
    Ja od poniedziałku będę robić zastrzyk prolutex (progesteron ) i nic więcej
  • madziarenka30 09.03.17, 17:03
    No to luna już za tydzień 😆😆😆 będziemy trzymać kciuki ✊✊✊
  • luna2101 09.03.17, 17:12
    Dziew czyny to jest moje pierwsze podejście😆😆
  • c.iek.a.waa 09.03.17, 17:28
    Jutro
  • katka33l 09.03.17, 17:35
    Dziewczyny byłam dziś (12dc) aby lekarz wyznaczył datę transferu mrozaczkow, ale okazało się, że endometrium zbyt cienkie sad 7,4mm zrobili mi dziś zabieg wlew do macicy (680zl) niby poprawia endometrium. W poniedziałek kolejna wizyta mam nadzieję, że się poprawi i dojdzie do transferu. Kurcze martwię sięsad
  • luna2101 09.03.17, 18:20
    Kochana będzie dobrze i zobaczysz w piątek będziemy razem odliczać do bety😊
  • luna2101 09.03.17, 18:30
    Beelieevee jesteś a co u Ciebie kiedy ty masz?
    Rok83 jesteś?
  • beelieevee 09.03.17, 19:20
    Ja nadal czekam na @ czyli jeszcze tydz i wtedy będę mogła odliczać ale nie nakręcam się bo ostatnio trzy dni przed transferem zostało przełożone eh a co do endometrium 15dc miałam ponad 8 i powiedziała że jest ok
  • rok83 10.03.17, 22:06
    Jestem, jestem. Podczytuje was cały czas. Ja czekam na @ i potem odliczam 12 dni do wizyty. Mrozaczki górą 😉
  • katka33l 09.03.17, 18:41
    Luna, oby było tak jak piszesz smile
  • katka33l 09.03.17, 18:42
    Luna, wiesz może jakiej grubości było dzis Twoje endometrium?
  • nadzieja2017 09.03.17, 19:18
    Ja jutro jadę to będzie 10dc. Zobaczę ile będzie miało moje endometrium. A z czego ten wlew do macicy Katka? bolało? Powodzenia dla przyszłych transferowych😘😘😘
  • katka33l 09.03.17, 19:44
    Nadzieja, nawet nie wiem co to był za wlew... powiedział, że może pomóc to się zdecydowałam i nawet nie pytałam co to takiego, ale nie myślałam, że to będzie tyle kosztowało! uncertain żeby tylko pomogło. Kurcze bolało, ale to raczej przez moją wykrzywiona szyjke. Podczas pierwszego transferu nie mogłam z bólu wytrzymać i dziś tak samo...
  • mireleczka17 09.03.17, 19:42
    Katka33l nie martw się, ja miałam tak samo. W 11dc miałam endo poniżej 6mm lekarz przepisał mi progrynove i dwa dni później miałam już ponad 8mm, a dwa dni później już prawie 11mm i doszło do criotransferu.

Emeczka ovitrelle bierze się na pęknięcie pęcherzyka ja też miałam zastrzyk przed criotransferem tylko dostałam inny lek - Pregnyl, później już tylko progesteron w postaci Utrogestanu, a po transferze dodatkowo progrynove (tak swoją drogą to nie wiem po co po transferze jeszcze brać estradiol?).

--
  • katka33l 09.03.17, 19:46
    Mireleczka dzięki za słowa pocieszenia smile mam nadzieję, że w poniedziałek wyznaczy mi termin i zabiorę swojego mrozaczka że sobąsmile
  • emeczka83 09.03.17, 19:55
    Tak wiem, że na pękniecie pęcherzyka... Ale z tego co pamiętam to w poprzedniej klinice przy crio nic mi nie dawali poza lutinusem. Twierdzili, że przy takich dawkach progesteronu to pęcherzyk nie musi pęknąć. Nie wiem jak to jest, co klinika co innego.
    Teraz jesteśmy gdzie indziej i na tą chwilę żadnych leków nie dostaje.... Pytam się lekarza co planujemy. czy transfer blastocyty czy ma inną koncepcję. A oni mówi: nie wiem....
    Trochę ręce mi opadły..... Niby mu ufam, ale fajnie by było mieć więcej informacji
  • mireleczka17 09.03.17, 19:59
    Emeczka to faktycznie słabo, jak lekarz na Twoje pytanie odpowiada nie wiem. A endo masz dobrej grubości? Mi się wydawało, że zawsze się bierze zastrzyk na pęknięcie, ale w sumie nie jestem lekarzem.
    A dużo masz zamrożonych zarodków? Nie wiesz w jakim dniu były zamrożone?

--
  • emeczka83 09.03.17, 20:08
    Mireleczka, mamy zamrożone 4 zarodki 2 dniowe. W sumie mieliśmy 6 zapłodnionych.
    Nic nie powiedział o endo. Zobaczymy w sobotę co powie.... Generalnie ten lekarz jest mało rozmowny ale prowadził 2 koleżanki i obie mają dzieci dlatego też na niego się zdecydowaliśmy. A teraz to już sama nie wiem co myśleć. Niby nie mam podstaw sądzić, że robi coś źle.....
  • luna2101 09.03.17, 20:07
    Oj nie wiem tylko mi profesor powiedział ze endometrium i pecherzyk piękny jest 😆
  • beelieevee 09.03.17, 20:32
    Dziewczyny podchodzace za nie długo do transferu mrozakow Wam lekarze nie kazali zrobić badanie estradiol i progesteron?
  • emeczka83 09.03.17, 20:37
    Nic a nic.... jak pójdę w sobotę na wizytę to spróbuje się coś podpytać tego mojego lekarza... Naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć......
  • jaagaa1 09.03.17, 20:42
    Oj dużo się dzieje. Testowania i kilka oczekiwań na transfer. Emeczka a mnie też lekarz powiedział nie wiem jak zapytałam czy transferujemy najpierw 3 dniowe czy 5 dniowe. Tylko że dodał później że zależy jakiego będzie miał czuja i jakiego ja będę miała czuja. Bo mówi że miał przypadek że on proponował coś innego, to akurat chodziło o to że proponował aby odłożyć transfer o cykl bo teraz nie podoba mu się coś tam a pani się umarła że teraz i koniec i tak gadala że nie miał wyjścia i zrobili transfer w bieżącym cyklu i był udanywink
  • emeczka83 09.03.17, 20:48
    Jaga być może masz racje. Może jeszcze dziś było za wcześnie żeby jakiekolwiek decyzje podejmować...
    Oby... Bo już za dużo tych stresów. Teraz zaczynam myśleć czy jak będą rozmrażać zarodki czy będą się dalej dzielić i czy nie obumrą.... Zwariować można....
  • jaagaa1 09.03.17, 20:52
    Wiem. Ja dopiero czekam na okres ale i tak ten miesiąc mam już wycięty z dotychczasowej codzienności. Nie mogę w pracy się skupić. Zaglądam do was co tam piszecie. Staram się jakoś pozytywnie myśleć. Ale nie potrafię. Też się strasznie boję. Właśnie o te zarodki czy będą ok żeby wystartować wogole z transferem, ale po chwili już myślę czy ten transfer się uda i wmawiać sobie ze się uda, i już po chwili kolejna myśl że jak się uda to czy maluch przetrwa... wariuje. Dziewczyny podziwiam was
  • iskierka.88 09.03.17, 20:50
    Szczęście to super, że tak dużo badań jest ok smile trzymam kciuki za resztę!

Beelieevee mi lekarz narazie nic nie mówił, ale w poniedziałek się sama odezwę, bo w innej klinice miałam robione badania przed krio, nie wiem od czego to zależy :-\.
  • iskierka.88 09.03.17, 20:56
    Emeczka na pewno z zarodkami będzie ok !!!! Będą piękne kisskiss musimy kobietki trochę wyluzować bo głupoty do głowy dostaniemy tongue_out mój mąż to już na głowie staje jak widzi, że już coś tam rozmyślam. Dzisiaj jak jechaliśmy do pracy i się zawiesiłam mówi do mnie."zobacz jaka piękna pogoda, będzie dzisiaj super dzień trzeba się uśmiechac" mimo że tak lało i nic nie było widać hehe. Także dziewczynki śmiejemy się z każdej głupoty 😘😘
  • emeczka83 09.03.17, 21:01
    Iskierka masz racje... Ale to jest takie trudne... A powinniśmy się cieszyć z każdego dnia i każdej głupoty.... kiss smile
  • luna2101 09.03.17, 20:47
    Mi nie kazal
  • beelieevee 09.03.17, 20:52
    Z tego co wiem progesteron jest bardzo ważny lepiej żeby nie przekraczał 1i zazwyczaj to lekarze zlecają mi natomiast kazała dodatkowo zrobić estradiol który był właśnie za niski i transfer został odwołany uncertain
  • emeczka83 09.03.17, 20:55
    Beelieevee A na jakim poziomie powinien być estradiol?
  • beelieevee 09.03.17, 21:02
    Nie wiem dlaczego ten estradiol jest ważny przed transferem uncertain myślałam że tylko przed punkcja jest ważny bo odpowiada za wielkość pęcherzyków mi powiedziała trzy dni przed planowanym transferem że powinno min myć 200
  • katka33l 09.03.17, 20:52
    beelieevee, ja dziś robiłam właśnie ie te badania.
  • beelieevee 09.03.17, 21:03
    Masz już wyniki?
  • katka33l 09.03.17, 21:17
    Tak, estradiol 2403 pg/ml
    progesteron 0,06 ng/ml
    (12dc)
  • beelieevee 09.03.17, 21:35
    No to idealne smile nie musisz się niczego bać smile
  • nadzieja2017 09.03.17, 22:22
    Chyba z ciekawości zacznę będąc te hormony☺ a wy mi będziecie pisać czy są ok moje ginekoloszki😉
  • mireleczka17 09.03.17, 19:56
    Ciekawa jak tam samopoczucie przed jutrzejszym testowaniem??
    Mnie dzisiaj cały dzień bolą jajniki, a dodatkowo mam jakieś problemy żołądkowe, po południu przespałam półtorej godziny. Zauważyłam jakias brązowa plamke na wkładce po południu, trochę się zdenerwowałam, ale póki co nic nie ma, ale i tak mam złe przeczucia.

--
  • c.iek.a.waa 09.03.17, 20:17
    Ja sie nie nastawiam jakos na pozytywny wynik dzis mnie juz brzuch nie boli robilam sikacza i jedna kreska
  • c.iek.a.waa 09.03.17, 20:22
    Jakos ciezko mi mysles ze uda sie za pierwszym
  • luna2101 09.03.17, 20:25
    Ja tez mam coś takiego ze nie potrafię wierzyć że mi się uda za pierwszym razem. Ale cały czas Maz mi powtarza ze się uda😆
  • lakea3 09.03.17, 21:31
    dziewczyny a jaka grubosc endo jest preferowana w Waszych klinikach, u mnie w Invikcie min 7 ostatnio lekarz mowil zeby bylo i jestem w szoku jak czytam ze 7,4 to za malo,
  • beelieevee 09.03.17, 21:37
    W Invimed min 8 ale wiadomo im większe tym lepiej wink
  • nadzieja2017 09.03.17, 22:19
    u mnie 9 wzwyż.
  • mireleczka17 09.03.17, 22:33
    Lekarz mi mówił że min 9

--
  • katka33l 10.03.17, 07:40
    Mój lekarz mówił, że endometrium min 8mm. Dziwię się, że powiedział Ci ze 7 wystarczy.
  • c.iek.a.waa 09.03.17, 23:06
    Na tym porannym tescie pojawil sie cien drugiej kreski wink jutro beta w koncu
  • bzlkspr 09.03.17, 23:09
    smile szszszsz ....psssst smile pewnie trudno zasnąć smile dobrych snów
  • katka33l 10.03.17, 07:41
    ciekawa trzymamy kciuki kiss
  • madziarenka30 10.03.17, 09:19
    Ja myślę że beta będzie pozytywna😊😊😊 cień 2 kreski to już coś....😙 trzymam kciuki
  • mireleczka17 10.03.17, 09:28
    Krew oddana ale...Nie mam zbyt wielkich nadziei, rano zrobiłam sikanca i niestety jedna kreska. Także wynik bety pewnie tylko potwierdzi to co nie uniknione.

--
  • madziarenka30 10.03.17, 09:50
    Mireleczka jeszcze nic nie jest przesądzone,trzymam za Ciebie kciuki 😊 ściskam cieplutko 😚
  • maaja_30 10.03.17, 10:03
    Czesc dziewczyny! Szukam troszke swojego miejsca. Czytam was od stycznia i dzis postanowilam napisac! Zaczynam wlasnie procedure i wiem ze pewnie bede miala pare pytan. Mam nadzieje ze podzielicie sie ze mna swoja cenna wiedza i oczywiscie wsparciem bo to chyba jeszcze wazniejsze.
    Ciekawa, mireleczka- trzymam kciuki!!!!!
  • iskierka.88 10.03.17, 10:31
    Ciekawa, Mireleczka mocno trzymam kciuki!!

Witaj Maju smile jak masz jakieś wątpliwości i pytania, gdy Ci smutno i źle służymy pomocą smile
  • c.iek.a.waa 10.03.17, 11:15
    Czekam na wynik
  • madziarenka30 10.03.17, 12:18
    ✊✊✊✊
  • c.iek.a.waa 10.03.17, 12:32
    Beta poniżej 1,2 czyli sie nie udalo sad
  • katka33l 10.03.17, 14:55
    Ciekawa, bardzo mi przykro, że się nie udałosad masz mrozaki?
  • o-n-aaaa 10.03.17, 12:39
    Dziewczyny bylam dzisiaj u kolejnego lekarza,ktory potwierdzil ze mamy niskie szanse ( w tym.problemy genetyczne partnera)'Ze wzgledu.na dobre moje AMH 2,7 (przy wieku 35 Iat),przy krotkim.protokole mialam 20 komorek to.musze miec przerwe w kolejnej punkcji 3 mc,czyli dopiero moge zaczac w 04/2017r.,kolejna stymulaja 07-08/2017(gdyby okazalo sie,ze bedzie za malo zarodkow do badania).To jest bardzo ciezki czas ....raczej tego nie przetrwamy.. Ja bardzo chce miec swoje dziecko.to jest tak silne,ze nie zapanuje nad tym.Nasza droga do.iv zaczela sie we wrzesnicu a chec posiadania dziecka kilku/kilkunastu lat u mnie u parnera od niedawna.Czesc dziewczyn z poczatku roku juz sie nie pojawia na watku...mnie w tej chwili nic nie pocieszy,ani nikt...Uwazam,ze zycie jest niesprawiedliwe..,dziewczny walczcie Podziwiam kobiety,ktore maja same problemy I walcza...u nas jest problem po stronie meskiej...ale ja przezywam to jako nasz dramat.W tej chwili bardzo Wam.kibicuje,ale w obecnej sytuacji to.nie jest dla mnie dobre... Codziennie ludzie.przezywaja dramaty,tragedie dla kazdej z nas na walka jest trudna. Ja musze sie podniesc I isc dalej nie mam wyjscia. Prawdopodobnie podejdziemy jeszcze raz w kwietniu,ale to czekanie jest nie do zniesienia...Latwiej jest przy iv bez pgs,ale jest jak.jest.Bardzo kocham mojwgo parnera w najgorszych snach nie mialam pojecia,ze nam sie to przydazy.Dopoki.macie szanse walczcie!Dzieci z iv sie rodza..
  • c.iek.a.waa 10.03.17, 12:51
    Powiedzcie mi prosze czy w nowym cyklu moge podejsc do criotransweru
  • nadzieja2017 10.03.17, 13:06
    Onnna kochana! jesteś jeszcze młoda. Czas leci szybko. Zleci wszystko pokolei i pomału będzie się realizowało. Na moje przez ta ogromną chęć posiadania dziecka Twój organizm się blokuje. Wiem że to ciezki temat ale ja podjelabym się adopcji wiem że to by mnie rozluznilo dalo inne myślenie a w trakcie realizowanym podejście do in vitro. Czytałam o wielu takich przypadkach. A jeśli nie chcecie słyszeć o adopcji to nie poddawaj się i walcz ... nie rezygnuj... pozdrawiam
  • nadzieja2017 10.03.17, 13:07
    Ciekawa. Ja właśnie w tym miesiącu podchodzę a w lutym się nie udało 1podejście. Dziś jadę na wizytę zobaczymy co mi powie. Mam nadzieję że wszystko wypali..
  • mireleczka17 10.03.17, 13:07
    Ciekawa bardzo mi przykro, wiem co czujesz!

Jeżeli miałaś stymulację i transfer ze świeżych zarodków to musisz odczekać 3 miesiące do crio, organizm musi się "zregenerować" po tych wszystkich lekach na stymulację.

--
  • lakea3 10.03.17, 14:38
    o-n-aaa a nie rozwazacie skorzystania z banku nasienia, wiem ze jest to trudny temat ale sama mialam PGD i wiem z jakim stresem sie to wiaze, U nas kariotypy sa ok tylko moj wiek jest wskazaniem (40 lat) a i tak widze jaki odsiew jest zarodkow np za pierwszym razem na 9 blastek tylko 1 dobra.
  • o-n-aaaa 10.03.17, 16:06
    Lakea dawca odpada nie podniesiemy tego psychicznie..Podobno 1-2 zarodki to norma jak sie robi pgs/pgd.Ja walcze od wrzesnia nie mam.sily,widze ze dziewczyna sie udaje jest to mozliwe,ale w naszym przyp.szanse nikle.Jak.walczyc jak nie ma nadziei,na forum.sa I takie dramaty.jak.nSz,ale sa tez chwile smile mile Dziewczyna udaje sie smile smile I dobrze.
  • o-n-aaaa 10.03.17, 16:07
    Lakea a za druginlm ile bylo zarodkow?
  • katka33l 10.03.17, 14:53
    Ciekawa, ja też jestem po nieudanym pierwszym transferze i teraz czyli w kolejnym cyklu podchodzę do criotransferu także jak najbardziej można.
  • katarzyna0120 10.03.17, 15:42
    Ciekawa to chyba zależy od kliniki. U mnie kazali odczekać jeden miesiac