Dodaj do ulubionych

Bardzo wysoka prolaktyna proszę o pomoc

09.12.17, 19:19
Zgłupiałam, mam strasznie wysoki poziom prolaktyny! Przy czym progesteron mam w normnie 14,2. PRL wyszło 847 mIU/1 przy normie laboratorium 102 - 496. Lab podkreśliło mi wynik na czerwono. Nie mam żadnych innych złych objawów tak wysokiej prolaktyny, kompleytnie nic a chyba coś powinno być?? Mierzyłam hormony tarczycy ok roku temu i były dobre. Miesiączki zawsze są i to regularne, trwają 4 dni, mierzę temperaturę w tym cyklu wykres pokazał mi owulację, więc jak to jest możliwe? W tym miesiącu kilka dni przed badaniem miałam bardzoi silny stres (ale już po owulacji), czy to mogło jednorazowo wpłynąć na PRL zmierzony po 4 dniach po stresie?? Zamierzam powtórzyć badanie w przyszłym miesiącu i chyba muszą zbadać tarczycę jeszcze raz... Jak myślicie? Nie dziwiła bym się tak gdyby nie brak jakichkolwiek objawów tak wysokiej prolaktyny... Nawet się zastanawiam czy to nie błąd laboratorium. Na razie nie byłam z tym u lekarza.
Edytor zaawansowany
  • staraczka25 27.03.19, 20:27
    Cześć. Też mam zły wynik prolaktyny, ale mi się objawia tym, że mam nieregularne miesiączki też choruje na tarczycę niedoczynność Hashimoto. U mnie jest wiele chorób, ale to że masz wysoką prolaktynę nie oznacza, że wpływa u ciebie to na owulację. Nie każda kobieta, która ma podwyższoną prolaktynę cierpi na brak owulacji. Ale jeśli masz zły wynik to ja na Twoim miejscu zdecydowała bym się skonsultować ten wynik z jakimś specjalistą lub tak jak piszesz powtórzyć wynik w innym laboratorium i porównać. Wysoką prolaktynę można leczyć np. bromergonem tylko nie każda kobieta dobrze toleruje ten lek. Można zacząć od pół tabletki i po jakimś czasie zwiększyć do 1 tabletki. Ten lek bierze się na wieczór jedną na dobę przed spaniem aby te całe złe samopoczucie przespać. Mi pomógł bromergon z 30 spadł mi do 2,0 i endokrynolog kazała odstawić. Ale nadal nie umiem zajść w ciążę i endokrynolog robi testy hormonalne i sprawdza moje wyniki. 9 maja będę znała wszystkie wyniki, bo jeszcze 2 testy hormonalne mam przed sobą.
  • violcynka 09.04.19, 23:26
    Witaj. Może jestem w stanie Ci trochę pomóc. Od kilku lat mam problem z prolaktyną. Biorąc pod uwagę normę do 24 mój wynik wynosił 33, 78...216. Objawy? Żadnych. Jeśli wynik u Ciebie jest taki to raczej nie jest jednorazowy. Wysoka prolaktyna może hamować owulację, a nie musi. Moje wyniki tarczycy są idealne, zresztą jak reszta hormonów. Jeśli chcesz starać się o dziecko półprostą dostaniesz leki wink PRL można szybko zbić. Natomiast jak zajdziesz w ciąże porozmawiaj z lekarzem i zastanówcie się czy odstawiać w pierwszym trymestrze.. bo niestety w moim przypadku odstawienie leków w momencie kiedy dowiedziałam się o ciąży skończyło się poronieniem. Prowadziło mnie kilku lekarzy.
  • staraczka25 10.04.19, 11:25
    Ja bym nie odstawiła w pierwszym trymestrze leku na prolaktynę ponieważ bałabym się właśnie utratą dziecka. W razie wu kobiety które są w ciąży wczesnej i się boicie brać leków na prolaktynę w pierwszym trymestrze to bierzcie ale pół tabletki. Wynik będzie wtedy utrzymany, a nie będzie się podwyższał. Prolaktyna to jest jedna z wielu która musi być obniżona i utrzymana na poziomie aby zajść w ciążę, a potem ją utrzymać. Warto zażywać również luteinę lub inne leki które będą odpowiedzialne za utrzymanie ciąży

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka