Dodaj do ulubionych

In vitro 2017/2018/2019 część 7

• czekanienacud 24.05.19, 17:17
    mojatarczyca
    " tylko jak nigdy nie urodzę dziecka to te blizny będą mi o tym przypominać" wiesz nie blizny beda ci o tym przypominac ale ich brak. Bedziesz zawsze myslala i maial wyrzuty sumienia i sie zastanawiala a co by bylo gdyby.

Ja przez moja chorbe mam bardzo duzo blizn po wielu OP, sa one czescia mnie i te twoje beda czescia ciebie. Wiec zastanow sie nad ta laparoskopia. Histeroskopia endometriozy nie wykryje, pytalam o to przed moja histeroskopia i duzo czytalam na ten temat w necie.
  • karo88 24.05.19, 17:34
    Czekanienacud na najważniejsze że beta ruszyła😘 teraz tylko dużo wypoczywaj i daj znać jak w poniedziałek pięknie przyrosła 😉
    Katka33l masakra ale jesteś dzielną wojowniczką, tyle porażek i dalej działasz -tylko podziwiać i szukać u siebie takiej woli walki. Trzymam już bardzo mocno kciuki za transfer oby to był już ostatni 🤗😚
  • kas86 24.05.19, 23:12
    Dziewczyny, robilam dzisiaj biopsje endemetrium 21 dzien cyklu, to jest pierwszy cykl po 2 nieudanym transferze, mamy zamrozony zarodek i chcielibysmy probowac juz w czerwcu, chcialabym Was zapytac jednak jak to jest poniewaz dzisiaj ten cykl mialam bardzo ladny i owulacja byla staralismy sie naturalnie, jednak jak ten scratching moze na to wplynac jesli np w owym cyklu zdarzylby sie cud i by sie udalo... na wczesniejszej wizycie pytalam i mowil ze ok aby sie starac, po czym dzisiaj czytalam zgode na ta biopsje a tam bylo ze powinna byla byc stosowana anyykoncepcja przed tym zabiegiem..podzielcie sie prosze doswiadczeniami i wiedza na ten temat
  • believer2019 25.05.19, 12:53
    ja słyszałam kiedyś że według jakichś nowych badań scratching powinno się robić w cyklu transferowym. to jakaś nowość bo przecież zawsze była mowa wcześniej o cyklu wcześniej. ale skoro tak to może i można starać się naturalnie.
  • szczescie_2017 26.05.19, 10:11
    hey mamusie , przyszle mamusie i starczki wink
    Dzisiaj Nasze Świeto ; )
    u Nas chyba ok , w poniedzialek ost pomiar pecherzykow i sie dowiemy czy bedzie IUI , jak nie to od nastpeniej miesiaczki zastrzyki hormonalne ...

co ja mysle ? mam jais metlik w glowie serio
    jest mi wszystko jedno a glowa mowi ze czeka .. ale takz n=dnia na dzien nie bo mam tyle zajec ze nie mam nawet kiedyy pomyslec o tym tylko budze sie rano z wiadomoscia od meza dzisiaj jedziemy do lekarza tak ten czas szybko leci ;/
  • emeczka83 27.05.19, 09:51
    Mazanka jestes? Siedzisz mi w glowie caly weekend. Jak u Was?
  • mazanka86 27.05.19, 13:18
    A cóż tak? big_grin
    Jeszcze się kulam, 18 kg na plusie, brzusio ogromny ❤️
    Dzisiaj ostatnia wizyta u lekarza, wypisze skierowanie na CC i ponoć 4.06 (37+0) mam się stawić na oddział no chyba, że po wizycie decyzja zapadnie że wcześniej bo dzieci są wyjątkowo duże jak na bliźniaki, dziś pewnie będą mieć ok 2800-3000 g.
    A jak u Ciebie finish? Ale to zleciało😱
    Ja cały czas pamiętam jak miałam dylemat czy podchodzić do transferu w październiku czy poczekać jeszcze 1 cykl...
  • emeczka83 27.05.19, 16:00
    Mazanka, Jeju jak na blizniaki to rzeczywiście duze. A tak mi w glowe weszlas mi coraz ciezej to tak myslalam jak Tobie to juz w ogole musi byc mega ciezko... u mnie mlody w ostatnia srode wazyl 2600. I od zeszłego tygodnia raz w tygodniu ktg mam. 10.06 mam wizyte u gin ze szpitala i wtedy bede wiedziec co i jak i kiedy... ale to zostal Wam mniej wiecej tydzien i bedziexie razem. Super
  • mazanka86 27.05.19, 16:50
    Po wizycie okazało się, że dzieci mają 2500 i 2580g ale zawsze może być błąd pomiaru.
    Skierowanie mam, szyjka zaczęła się skracac, rozwarcie na opuszek także co raz bliżej ❤️
    GBS ujemny, pozostałe badania w porzadku.
    Niech się dzieje... 😍 A Ty Emeczka też chyba będziesz miała wcześniej indukcje lub CC?
  • emeczka83 27.05.19, 17:50
    No u mnie byl plan ze od 34 t bedzie szpital. Cale szczescie lozysko sie podnioslo i nie ma potrzeby pobytu. Tak naprawde to nie wiadomo czy cc. Troche wskazan jest ale w tym szpitalu co mam rodzic troche kreca nosem mimo skierowanie od mojej lekarki.. dlugo by pisac. Zobaczymy. Kolejna wizyte mam 10.06 to bedzie z terminu usg dokladnie 37t. I wizyte mam u lekarki z tego szpitala wiec mysle ze wtedy zapadna jakies konkretne decyzje... chyba ze rozsypie sie wczesniej bo mam troche wrazenie ze brzuch jakby nizej.....
  • mazanka86 27.05.19, 19:13
    Słońce mi opadł jakieś 3-4 tyg temu i nic. Ani czop śluzowy nie odpadł ani nic się nie dzieje.

Och dziewczyny jak ja Wam życzę aby każda się doczekała ciąży, doznała tego stresu, trudu i szczęścia. My po przejściach zawsze chyba będziemy mieć z tyłu głowy ta okropna, wyniszczajaca długa drogę jaka musialysmy pokonać ale najważniejsze aby być cierpliwym ❤️
    Za każdą z Was trzymam kciuki i wierzę, że każda doczeka się maluszka ❤️
  • czekanienacud 27.05.19, 19:51
    Czesc dziewczyny

dzis 10dpt
    beta 205
    estriadol 690
    i progesteron 16 czyli jeszcze spadl pomimo powdojnej dawki prolutexu

objawow dalej zadnych. Lekarz mowi ze mam sie cieszyc i sie tym progesteronem nie przejmowac.
    Mam teraz jeszcze zwiekszyc luteine do 3 x 2
    I za tydzien na kontrol.

Myslicie ze cos moze zle biore? Czemu ten progesteron nie chce sie dopasowac?
    Luteine i estrofem to wiadomo rano, po poludniu i wieczorem
    Progesteron besins tak o 9.00
    tak o 15.00 Prolutex

Lekarz mowil by juz nie powtarzac wynikow tylko za tydzien w poniedzialek przed wizyta. Myslicie by jeszcze powtorzyc tak w czwartek ?

• mojatarczyca35 27.05.19, 21:02
    Czekanienacud bierzesz 2 dawki na raz Prolutex o 15 00?
  • czekanienacud 27.05.19, 21:52
    mojatarczyca35 przez 3 dni tak bralam dwie dawki o 15 ale lekarz powiedzial ze mam podzielic wiec mysle ze bede brala tak jak zawsze 0 15 i przed spaniem. Czy myslicie ze lepiej zmienic na rano i wieczorem ?
  • mojatarczyca35 27.05.19, 22:37
    Czekanienacud lepiej w równych odstępach czasu czyli rano i wieczorem.
  • czekanienacud 28.05.19, 08:27
    mojatarczyca35 ok dzieki tez tak myle tak bede brala.

dziewczyny jakie suplementacje bierzecie? I jakie dawki kwasu foliowego?

• c.iek.a.waa 28.05.19, 08:53
    Super dziewczyny gratulacje super się dzieje 😘
    Mazanka a jak z mężem? Ustabylizowalo się coś czy bez zmian
  • anett_79 28.05.19, 08:59
    Czekanienacud piękna beta 😀
  • szczescie_2017 28.05.19, 09:57
    podchodzimy jednak do IUI
    o polnocy wzielam ovittrele zastrzyk a jutro zabieg .....
  • kerolka 28.05.19, 10:57
    Czekanienacud super beta przyrosła😊 Trzymam kciuki, żeby ten progesteron podskoczył 😘
  • czekanienacud 29.05.19, 09:48
    Dziewczyny jak tam co tam u was, jakies nowosci?

ide jutro zbadac witaminy. Naczytalam sie w internecie na temat witamin i mam zchize wiec zbadam poziomy:
    B12, B6, D, Zelazo, Magnez, Kwas foliowy, jod, cynk. No i oczywiscie zrobie bete i progesteron bo do poniedzialku nie wytrzymam. Objawow dalej zadnych nie czuje sie nic a nic, nawet najmniejszych.

Dziweczyny mam brac teraz dwie dawki kwasu foliowego a biore femibion 1. Dokupilam do niego folik myslisie ze tak moge brac. Nie moge dodzwonic sie do lekarza z tym pytaniem a wizyta dopiero w poniedzialek.
  • kerolka 29.05.19, 12:45
    C-star masz dzisiaj wizytę w Novum?
  • kate_30 29.05.19, 13:51
    Dziewczyny ja już mogę napisać ze bedziemy mieć synka smile robiliśmy testy prenatalne i wyszło ze to chłopiec smile udało się za pierwszym razem u dr Lewandowskiego w nOvum smile
  • anett_79 29.05.19, 14:00
    Gratulacje kate😀 Niech synuś rośnie zdrowo😊
  • c-star 29.05.19, 14:42
    Kate super smile gratulacje smile

Dziewczyny ja dziś po wizycie w Novum ,i jest dobrze smile . Jest to czego potrzebowałam , konkretna rozmowa z lekarzem , bardzo dokładny wywiad , zalecenia ( mąż musi zrzucić 20 kg Lol nie wiem jak to zrobi ) , mam odnowić kilka badań , podejrzewa tez ze mam lekka endometriozę ale nie będziemy z tym nic robić , heparyna i coś jeszcze po transferze . W klinice byłam kilka godzin , sama wizyta u lekarza trwała z godzinę , wcześniej z godzinę z położna , naprawdę jestem zadowolona i czuje ze interesowali się mną i moimi problemami z zajściem w ciąże na czym bardzo mi zależało . Żadnych rewelacji mi nie powiedział ale muszę mieć nadzieje ze może maja lepsze labo i może dzięki indywidualnemu podejściu uda mi się mieć dziecko smile
  • mojatarczyca35 29.05.19, 15:55
    C star trzymam kciuki za Ciebie kiss
  • mojatarczyca35 29.05.19, 16:10
    C star, byłaś u dr Lewandowskiego na ostatniej godzinnej wizycie? Ty masz jakieś objawy endometriozy? Na jakiej pidstawie stwierdził lekką endometriozę, coś widać w endometrium na USG, albo torbiele?
  • mojatarczyca35 29.05.19, 15:59
    Kate gratulacje. To Twój pierwszy w życiu transfer, czy wcześniej leczyłaś się gdzie indziej?
  • mojatarczyca35 29.05.19, 16:01
    Kate w którym tc robiłaś testy prenatalne i jakie?
  • moniniawloch 29.05.19, 16:53
    Cudownie kate gratulacje ❤️😘😘😘😘
  • mojatarczyca35 29.05.19, 16:04
    Czekanienacud zamiast żelaza zrób ferrytynę. W femibion 1 są już dwie dawki kwasu foliowego.
    Te witaminy robisz pod kątem tarczycy?
  • kerolka 29.05.19, 17:04
    Kate gratulacje😊
    C-star super wiadomości. To jakie teraz dalsze kroki? Kiedy zaczynacie działać?😊
  • kate_30 29.05.19, 17:13
    Dziękuje smile
    To był nasz pierwszy transfer do tej pory. Trafiliśmy dość szybko do nOvum, z polecenia.
    Test pappa robiłam w 13 tc ale szczerze ? Nie polecam.... to wróżenie z fusów, prawdopodobieństwo które wylicza komputer. U nas wyszło podwyższone ryzyko urodzenia dziecka z zespołem downa. Byłam przerażona... Następnego dnia poszłam na sanco (badają dna dziecka, test nieinwazyjny) i z tego badania wyszło ze dziecko jest zdrowe i jest to chłopczyk smile
  • kate_30 29.05.19, 17:14
    C-star miałam takie same odczucia smile i nie zawiedli smile
  • moniniawloch 29.05.19, 17:33
    Jakie to szczęście jak się udaje za pierwszym razem nie trzeba przechodzić tej gehenny...
    Gratuluje jeszcze raz ! 💪🏻😘
  • czekanienacud 29.05.19, 18:17
    kate_30 gratulacje, niech chlopak rosie zdrowo , ktory to u ciebie tc?

C-star bradzo ci kibicuje aby sie udalo. A z mezem to moze najlepiej do dietetyka, nalepiej do takiego co zbada nietolerancje z krwi i ze sliny. Mojemu wojkowi wyszlo ze trawienie zaburza mu nadmiar nabalu jak mleko i produkty mleczne, po dopasowanej diecie bez tych prduktow 15kg. Kiedy byscie startowali?
  • kleo2012 29.05.19, 17:58
    Kate gratulacje 😄

Ja nie usłyszę takich wiadomości. Byłam dzisiaj na wizycie żeby założyć kartę i okazało się ze serduszko przestało bić 😭 jutro mam się zgłosić do szpitala.
  • czekanienacud 29.05.19, 18:11
    kleo2012 strasznie mi przykro kleo. bardzo ci wsolczoje cierpienia ktore teraz przezywasz.
  • karo88 29.05.19, 18:21
    Kleo2012 bardzo bardzo Ci współczuję kochana, żadne słowa otuchy w takich chwilach nie pomogają wiem coś o tym ale może na chwilę zrobi Ci się cieplej na serduszku. Trzymaj się cieplutko 😘😘
  • mojatarczyca35 29.05.19, 18:54
    Kleo przykro mi. Koniecznie musisz iść do szpitala? Ja poczekalam 2 tygodnie i samo się oczyscilo, byłam na USG i jest ok. Mam jeszcze plamienie, ale to już chyba końcówka.
  • werka7 29.05.19, 19:05
    Kleo, bardzo mi przykro.
    Kate gratuluję kiss
    Byłam dziś na monitoringu, miała być w piątek inseminacja. Pęcherzyk 16mm. Wyszła mi źle cytologia, a dopiero dziś zinterpretowała mi wynik. Grupa 3, miała któraś tak ? Jutro jadę na kolposkopię do kliniki... a inseminacja w tym cyklu odpada. Globulki dopochwowe dostalam. A już się tak cieszyłam i miało być tak pięknie, ja zwariuję dziewczyny, aż płakać mi się chcę uncertain
  • aguska_88 29.05.19, 19:55
    Kate, super smile gratuluje kiss niech zdrowo rosnie smile uwazaj na siebie i dbaj o Was 😍
  • kerolka 29.05.19, 20:43
    Kleo tak bardzo mi przykro😞 Ściskam Cię mocno.
  • korag100 29.05.19, 21:03
    Kleo a który to był Twój transfer i gdzie się leczysz ?
  • kate_30 29.05.19, 22:21
    Kleo sadsadsad
  • kate_30 29.05.19, 22:21
    Czekanienacud zaczął się 16tc
  • karo88 30.05.19, 08:23
    Jestem załamana. Jestem w szpitalu na tej endokrynologii i dowiedziałam się że jak w październiku nasz piękny PIS znowu wygra wybory to przejdzie ta ustawa o in vitro że tylko ten jeden zarodek będzie można zapłodnić i tylko świeży zarodek bez zamrożonia- już myślałam że oni wycofali się bo była taka cisza a to tylki cisza przed prawdziwą burzą☹😤 w szpitalu nic mądrego i nowego nie wymyślili to więc moj plan jest taki jaki był w sierpniu in vitro jak najszybciej i modlić się żeby się udało.
  • karo88 30.05.19, 08:32
    Dziewczyny które teraz chcecie podchodzić do nowej stymulacji do in vitro spieszmy się bo nadchodzą czasy okropne dla nas, moze nigdy nie będziemy mieć szansy na macierzyństwo😭
  • moniniawloch 30.05.19, 09:22
    Ja uważam że zanim to podpisze Duda to minie kila miesięcy ale niestety ciężkie czasy idą dla in vitro w Polsce, cofamy się!
  • c-star 30.05.19, 13:40
    Karo dramat z tym PISem , ja bede zaczynać nowa stymulację w sierpniu jakoś ale jestem załamana tym co się dzieje i co jeszcze nastąpi jak PiS zostanie przy władzy a wychodzi na to ze naród został już przez nich kupiony ...

Kleo niesamowicie mi przykro sad trzymaj się mocno !!!

Mojatarczyca tak byłam u lewego , i na usg zobaczył jakiś płyn w zatoce douglasa co może świadczyć o obecności ognisk endometriozy , ale powiedział ze to nie diagnoza a podejrzenie.

• kerolka 30.05.19, 17:46
    Właśnie odebrałam wyniki beta hcg i niestety tak jak się spodziewałam nic z tego nie wyszło😞
    Pozostaje mi tylko zadzwonić do kliniki i zapytać czy przy tak słabych wynikach hormonów ma jeszcze sens podchodzenie do kolejnej próby. Moje AMH spadło, a FSH bardzo się podniosło😢
  • katka33l 30.05.19, 19:54
    Dziewczyny, robiłam dziś badania estradiol i progesteronu 3dpt
    Estradiol 123pg/ml
    Progesgeron 21,50 ng/ml
    Martwi mnie estradiol bo nigdy nie miałam tak niskiego, ale może to być spowodowane tym, że dr chciał abym badanie wykonała 8 godzin po ostatnim przyjęciu leków, bo chciał zobaczyć jaki będzie najniższy poziom hormonów. Estrofem kazał mi przyjmować bez zmian czyli 2x1
    Prolutex zwiększył do 3x1
    Lutinus 3x2
    Sama nie wiem co myśleć...
  • c-star 30.05.19, 21:11
    Kerolka bardzo mi przykro , tyle cię mocno . Jakie masz AMH?

Katka a jak konsultowałas wyniki z klinka dziś to coś mówili ? Bo skoro nic ci nie zmienili to by oznaczało ze jest Ok . Nie wiele czytałam o estradiolu wcześniej ale poszukałam teraz trochę w tej bibliotece medycznej i znalazłam badania wykazujące ze estradiol w 4 dniu po transferze powyższej 75 pg/ ml to dobry znak - to tak w skrócie smile Poniżej załączam link .
    www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9627286/
    Katka bardzo mocno Ci kibicuje i trzymam kciuki !!!
  • katka33l 30.05.19, 21:21
    C-star no nwlasnie dr nic nie mówił o estradiolu i estrofem kazał zostawić bez zmian. Woec chyba jeat ok. Tylko ten prolutex kazał zwiększyć do 3x1. Mnie to zaczelo zastanawiac, bo zawsze mialam nardzo wysoki w tysiacach! Bardzo co dziekuje za odpiwiedz i kciuki 😘
  • kerolka 30.05.19, 21:35
    Moje AMH spadło na 0,60, a FSH wzrosło na 15. Niby mówią, ze przy FSH 20 in vitro nie ma sensu, ale 15 to chyba również słabo skoro z 4 komórek był jeden słaby zarodek.
  • c-star 30.05.19, 21:55
    Kerolka 4 komórki to nie tak zle , wiem ze się nie zapłodnily czy nie rozwinęły ale tez może być w tym trochę winy labolatorium .... nie pamietam w jakiej klinice jesteś ale może warto rozważyć jakaś z mega dobrym labo - wiem ze Gdańsk invicta i Novum wawa maja bardzo dobre opinie co do labolatorium . Kiedy badałas sobie Amh ? Jak w cyklu po stymulacji to wynik będzie zakłamany . Ja mam wysokie amh powyżej 3 zawsze a raz zrobiłam badanie amh zaraz po długim protokole i wynikł wyszedł mi 1,3 , kilka miesięcy później zrobiłam znów i jest powyżej 3 ( co tez nie jest dobre bo może wskazywać to na policystyczne jajniki chociaż innych objawow nie mam ale doktorek mi powiedział teraz ze takie amh to tez nie plus a raczej minis uncertain ) .
  • kerolka 30.05.19, 22:49
    Leczę się właśnie w Novum w Warszawie😊 Do tej pory zawsze się zapladnialy. Nie mam pojęcia co się teraz stało. Dwa lata temu moje amh było 0,69, teraz w grudniu 1,46 co było dla mnie szokiem, a po kriotransferze znowu spadło na 0,60. W ogóle tego nie rozumiem. Faktem jednak jest, ze lepiej się stymuluje niż dwa lata temu. Może faktycznie ten wynik został zakłamany przez stymulację.
    A co do zmiany kliniki to nie bardzo możemy, bo mamy zamrożone nasienie z biopsji i może jeszcze trzecie warszawskie dofinansowanie. Wiem tylko jedno, ze muszę to teraz jakoś dobrze rozegrać, nie spieszyć się i przygotować się jak najlepiej, bo jeżeli się zgodzą to będzie to nasze prawdopodobnie ostatnie podejście. Jutro dzwonię rano do kliniki i będę rozmawiać co dalej.😊
  • korag100 30.05.19, 22:23
    Ale norma FSH jest od 2-13. 15 to wcale nie jest źle.
  • korag100 30.05.19, 22:25
    A jaki masz poziom LH ? Bo to też ważne. I stosunek LH do fsh powinien być bliski 1
  • kerolka 30.05.19, 23:11
    Gdzieś czytałam, ze FSH między 15-20 to kończąca się rezerwa, ale jeszcze przy takich robią in vitro. Ostatnio nie miałam badanego LH, bo nie chcieli. Ostatnie badania lh mam z grudnia i wtedy lh to 9,76, a fsh to 12,20, wiec wtedy stosunek lh do fsh to 0,8 to chyba było całkiem niezle. Teraz stymulacja przy tym fsh 15,60 była bardzo podobna do tej przy fsh 12,20 wiec wiele się nie zmieniło oprócz jakości komórek...
  • mojatarczyca35 31.05.19, 17:27
    A co oznacza FSH przy dolnej granicy, norma jest od 3,5 A ja mam 3,8 to na coś wskazuje? Np na PCOS?
  • karo88 31.05.19, 18:17
    Mojatarczyca35 liczy się stosunek LH do FSH zbadane w dniach od 3 do 5 cyklu jeśli jest powyżej 1.5 to wtedy są PCOS a jeśli poniżej 0.6 to jest bardzo niska rezerwa jajników. U mnie wychodzi 2.6 więc ewidentnie PCOS.
    Katka33l i anett_79 trzymam bardzo mocno za Was kciuki 🙂
  • moniniawloch 31.05.19, 19:21
    Ja to chyba nierobilam LH i FSH napewno nie
    Tylko AMH
    Dopiero teraz w novum kazali zrobić
  • c.iek.a.waa 01.06.19, 11:15
    Karo ja mam stosunek LH do fsh 0.68 i nic lekarz nie mówił że zły. A ja się zastanawiam zawsze bo nie jest 1.
    Fsh mam 4.14
    Lh 2.85
    Amh 1. 71
    3 dzień cyklu
  • karo88 01.06.19, 16:47
    Ciekawa. Trochę pomyliłam cytuje ze strony. "Poziom FSH w granicach 8,5–11, 3 mI U/ ml wskazuje na obniżoną rezerwę jajnikową, wynik 11,3–18 to wyczerpująca się rezerwa jajnikowa. Zaś FSH powyżej 18 mIU/ml zwiastują problemy z zajściem w ciążę.

Ważny jest także stosunek stężeń obydwu gonadotropin: prawidłowo stosunek LH:FSH powinien być bliski jedności. Gdy wynosi poniżej 0,6 wskazuje na niedoczynność przysadki, zaś stosunek powyżej 1,5 świadczy o zespole policystycznych jajników."
    Z góry przepraszam 😊

• kerolka 31.05.19, 19:48
    Mojatarczyca ogólnie im mniejsze fsh tym lepiej. Poniżej 9 jak jest to jest dobra rezerwa jajnikowa, od 9 do 12 obniżona rezerwa, a od 12 do 18 kończąca się rezerwa. Tylko te normy są dla badania wykonanego ok. 3dc, tak jak napisała Karo😊
  • anett_79 30.05.19, 22:55
    Katka te badania kazał Ci zrobic lekarz,bo mi mowil zeby zrobic tylko betę 9czerwca. Ja biorę estrofen 4×1 ,duphaston 2×1 ,luteine 2×2 i prolutex ×1 . Może ja też powinnam je zrobic ?
  • c-star 30.05.19, 23:22
    Karolka daj znać co ci jutro powiedzą , do ktorego lekarza chodzisz tam ? Ciekawe z tym twoim amh bo skoki dość duże , zapytaj może jutro o to tez smile Z tego co wiem to conajmniej do dwóch miesięcy po stymulacji czy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych wyniki amh są zakłamane , potem wraca wszytsko do normy .

• kerolka 31.05.19, 09:29
    Dzwonilam do Novum i na razie umówiłam się na konsultacje telefoniczna na poniedziałek. Leczę się u dr Obuchowskiej i uważam ja za świetnego lekarza, zwłaszcza ze dzieki niej mam synka, ale ze względu na to, ze będzie to nasze prawdopodobnie ostatnie podejście to potrzebuje lekarza który spojrzy na nas na świeżo i poprowadzi od a do z. Jako, ze wszystkie polecacie dr Lewandowskiego to właśnie jego wybrałam jako moja ostatnia deskę ratunku. Mam nadzieje, ze nas przyjmie😊
  • c-star 31.05.19, 13:10
    Kerolka Lewy ma super opinie i na tym jednym spotkaniu którym byłam był bardzo miły i rzeczowy , No ale tylko tyle jak narazie mogę ci bo jeszcze się nie leczyłam u niego . Daj znać co ci powiedzą w poniedziałek smile
  • katka33l 31.05.19, 14:27
    Anett, w mojej klinice są właśnie takie weryfikacje 3dpt, 6dpt i 10dpt. Poziom estradiolu i progesteronu sprawdzają tylko po to gdyby np progesteron był zbyt niski tak jak u mnie wczoraj więc dr zwiększył mi prolutex do 3x1 amp. Pamiętaj, każda klinika inaczej działa. Nawet nie wiem co Ci doradzić. Jeżeli chcesz to zrób takie badanie i skonsultuj z lekarzem.
  • c-star 31.05.19, 20:58
    Czekanienacud dzięki za info apropo diety dla męża. Kiedy masz usg ?smile
  • czekanienacud 02.06.19, 10:29
    Jutro jade na USG to bedzie 16dpt. Czuje sie dobrze nadal zadnych objawow ciazy nic a nic.

Dziewczyny jak jutro pojade na bete to jak najlepiej ten progesteron zbadac. Bede tak okolo 10 na pobraniu krwi.
    Wiec rano przed pobraniem krwi wezme luteine + estrofen (mam brac 3 razy dziennie) a po pobraniu krwi zastrzyk z prolutex (2 x 1) , zgadza sie?
    Czy jestescie nadczo jak badacie progesteron, czytalam rozne opinie jedni pisza tak inni pisza nie.

mam nadzieje ze beta ladnie przyrosla a progesteron sie dopasowal

no i jeszcze jedno robilam badania witamin i wyszlo mi nadmiar kwasu foliowego 33 a norma jest 4-20.

pozdrawiam was
  • katka33l 02.06.19, 11:59
    Czekanienacud, u mnie w klinice na tym wypisie po transferze zawsze jest napisane, że progesteron wykonywać 4 godz po przyjeciu ostatniej dawki leku. Badań hormonów nie trzeba wykonywać na czczo.Trzymam mocno kciuki za Ciebie! kiss
  • czekanienacud 02.06.19, 12:14
    katka dzieki czyli jak najlepiej ten progesteron zbac zeby wynik nie byl sfalszowany.
    Rano luteine i zastrzyk z prolutexu i tak na 11 na pobranie krwi, czy lepiej ten prolutex po badaniu.
  • katka33l 02.06.19, 17:15
    Nie powiem Ci jak najlepiej, ale ja zawsze stosowalam się do wymagań kliniki i wszytkie leki brałam o godz 6 rano A na 10 szłam na pobranie. Nie chce Ci niczego doradzać, bo każda klinika ma inne wytyczne. Ja tylko napisałam jak jest u mnie smile
  • ryba84k 03.06.19, 15:32
    Hej dziewczyny, może wy mi pomożecie. W środę miałam robiona histeroskopie ze scratchingiem - wszystko ok, lekarz zlecił mi transfer (czwarte podejście) na przyszłą sobotę, ale bez żadnej kontroli przed. Przepisał tylko leki - lutinus 3x1, progesteron 2x1 + dalej leki które już brałam przed histeroskopia encorton, flexiparin-zastrzyki, estrofem + witamina D. Czy nie powinnam zbobic chociaż hormonów przed transferem, albo zbadać endometrium?
  • c-star 03.06.19, 18:44
    Ryba84k Troche to dziwne ... u mnie zawsze w klinice badają endo i progesteron oraz estrofem , jeżeli już bierzesz progesteron teraz to może być dość wysoki ... może przedzwon do kliniki i zapytaj czy masz się pojawić na monitoring cyklu , wiesz każda klinika ma trochę inaczej może w cyklu ze scrachingiem u was tego nie sprawdzają już . Daj znać co ci powiedzą .

Czekanienacud jak tam po Usg ? Było coś widać już ?

Kerolka co tam po konsultacji , jakie nowe kroki ?

Katka kiedy druga weryfikacja ?
  • katka33l 04.06.19, 07:24
    Dziewczyny u mnie klapa sad już nawet nie liczę która, ale chyba 12 czy 13 transfer okazał się kompletna klapą. Wczoraj 7dpt beta negatywna. sad Trzymam za Was wszystkie kciuki i dziękuję, że Wy też zaciskałyście za mnie i czekałyście na dobre wieści, ale niestety.... podjedziemy może lipiec-sierpień. Chcemy mieć jakieś wakacje, bo przez ostatnie 3,5 roku wszytko kręci się wokół in vitro. Będę się odzywać od czasu do czasu i podczytywac forum, ale teraz na jakiś czas się odcinam. Muszę odetchnąć. Nie zapominajcie o mnie wink na pewno tu wrócę z nowymi siłami kiss A Wy walczcie moje WOJOWNICZKI! kiss
  • anett_79 04.06.19, 07:55
    Przykro mi katka😥 .Ja co prawda miałam betowac dopiero 9 ,ale nie wytrzymam i chyba jutro pojadę na betę,ale czuje ,że będzie podobnie jak u Ciebie.
  • c-star 04.06.19, 09:13
    Anett trzymamy kciuki ! Jak miałaś podaną blastke to może jutro już coś być ale jak 2-3 dniowy to za wcześnie jeszcze będzie .
  • c-star 04.06.19, 09:06
    Katka Jedyne co mi przyhodzi do głowy to „polska łacina „ wiec jako ze tu przeklinać nie wolno to nic nie napisze ... trzymaj się twardzielko ! Będziemy tu na ciebie czekać 🤗🤗🤗 może w sierpniu podejdziemy w podobnym czasie smile
  • aguska_88 05.06.19, 08:10
    Katka, kochana... nie bede pisala jak bardzo mi przykro bo dobrze wiesz... kiss pozostaje mi napisac tylko, zebyscie sie 3mali, byli dzielni i jesli straczy Wam sil to walczyli do konca !! Jak to zawsze Tusia mowila, predzej czy pozniej kazdemu sie udaje! Tylko szkoda, ze tyle trzeba wycierpiec sad sciskam Was mocno! Odetchnijcie troszke i do dziela! ❤
  • katka33l 05.06.19, 23:29
    Agusia kiss
  • czekanienacud 04.06.19, 07:35
    Czesc dziewczyny,

po wizycie. Beta 4.300, Progesternon 32
    Na USG juz widac malenstwo ma 2mm. Na serduszko jeszcze za wczesnie.
    Nie moge w to uwiezyc. Objawow dalej zadnych. Wiec dziewczyny po tranferze szukajace objawow nie martwcie sie.
    Na moj transfer lekarz sie spoznil a moj pecherz byl taki pelny ze myslam ze zaraz exploduje. Po transferze od razu poszlam do kibelka bo bym inaczej nie wytrzymala a chcialam jeszcze polezec. Martwilam sie ze sie nie uda przez to ze od razu pobieglam na kibelek a jednak nie ma to chyba znaczenia. Po tranferze bardzo sie oszczedzalam, praktycznie przelezalam pierwsze 3 dni i udawalam sie na lekkie spacerki. Pracowalam z domu.

Bardzo trzymam za was wszystkie kciuki bardzo bardzo
  • c-star 04.06.19, 09:07
    Czekanienacud cudne wieści !!! Niech się pięknie rozwija smile dawaj znać jak tam wam idzie smile super gratulacje !
  • karo88 04.06.19, 14:15
    Katka33l masakra szkodagadać, trzymaj się cieplutko😘
    Czekanienacud super wiadomość oby pięknie serduszko zaczęło bić😉
    Anett_79 czekamy za Twoją pozytywną betką🙂
  • kerolka 04.06.19, 14:33
    Katka bardzo mi przykro😞
    Czekanienacud super wiadomości, trzymam kciuki, żeby dzidzia rosła silna😘
    Ja niestety nadal jestem w zawieszeniu, czekam na ustalenie terminu wizyty. Mam nadzieje, ze uda się jeszcze w tym miesiącu. Wczoraj rozmawiałam z dr Lewandowskim i mówił, ze może być bardzo trudno uzyskać ciąże😕
  • c-star 04.06.19, 14:52
    Kerolka a powiedział z jakiego powodu ? sad
  • kerolka 04.06.19, 14:58
    Z powodu mrożonych plemniczkow z biopsji i mojego wieku. Ogólnie to chwile z nim rozmawiałam, wiec tez za dużo o sobie nie powiedziałam.
  • c-star 04.06.19, 17:13
    No z tego co wiem to on raczej nie bajeruje tylko prosto z mostu ale tez w bardzo dostępny sposób. Daj znać kiedy ida ci się dostać na wizytę i mam ogromna nadzieje ze się uda smile trzymaj się cieplutko 🤗
  • kerolka 04.06.19, 19:41
    Na razie nie wzięłam sobie zbytnio do serca tego co powiedział, bo to ze trudno będzie to wiem. Zawsze tak było i nawet na samym początku leczenia inni lekarze mówili, żeby adoptować zarodek😉 Myśle, ze więcej się dowiem na wizycie. Jutro już powinnam wiedzieć kiedy będzie. Może będziemy w tym samym czasie podchodzić do kolejnej próby 😊
  • zlajedza 04.06.19, 21:37
    Kreolka a ile masz lat ?
  • kerolka 04.06.19, 22:58
    Zlajedza mam 34
  • anett_79 05.06.19, 13:04
    Dziewczyny zrobiłam dzisiaj betę 9dzien po transferze i wyszla 0,1,a więc wielka porazka😥. Najgorsze jest to, że ze względów finansowych nie będziemy już podchodzić więcej.Trzymam za Was dziewczyny kciuki niech chociaż wam się uda.
  • c-star 05.06.19, 16:52
    Anett bardzo mi przykro sad
  • czekanienacud 05.06.19, 19:08
    anett kerolka bardzo mi przykro sad

anett jaki u was problem? Nie ma szansy na jeszcze jedna probe ? Nie ma jakies dofinansowania? Ktora to proba wasza? Trzymaj sie jakos bardzo bardzo mi przykro
  • anett_79 05.06.19, 19:18
    Czekanienacud u nas niewiadomo jaki problem .Nasienie jak stwierdził lekarz może być U mnie po usunięciu miesniaka i polipa też ok. To była nasza pierwsza procedura i dwa transfery czterech blastek . U nas jeszcze wiek nas goni ja kończę w lipcu 40 lat ,a mąż ma 45, więc nawet gdybyśmy chcieli nazbierac kasę to wiek już będzie raczej na babcię niż na mamę.
  • karo88 05.06.19, 20:15
    Anett_79 strasznie mi przykro 😥 ale pierwszy transfer Wam się udał jak dobrze pamiętam??
  • anett_79 05.06.19, 20:45
    Karo żaden transfer się nam nie udał.,ale na szczęście mam syna 12letniego z poprzedniego związku ,ta ciąża była naturalnie poczta ,a nie z invitro.
  • karo88 05.06.19, 21:28
    Anett_79 coś kojarzyłam że miałaś już dziecko, zawsze to inaczej zakończyć starania jak ma się już dziecko. Trzymaj się kochana, może jak przestaniesz myśleć i się wyluzujesz to zajdziesz naturalnie jak nasienie ok i u Ciebie ok, tego Ci życzę😘
  • kerolka 05.06.19, 22:29
    Anett bardzo mi przykro😞 Trzymaj się, a może życie zrobi Ci psikusa i uda Ci sie naturalnie. Tego Ci życzę 😘
  • katka33l 05.06.19, 23:33
    Anett, łącze się z Tobą w bólu. Też próbuje dojść do siebie po poniedziałkowej becie. Ściskam Cię mocno kiss Może jakiś kredyt, albo pomoc finansowa rodziny skoro wiek goni? Szkoda by było przestać walczyć. Nie chce nic doradzać, ale może warto przemyślećkiss
  • kas86 06.06.19, 16:06
    Hej dziewczyny, chcialam zapytac Was o opinie, robilam badania na trombofilie wyszly mi 3 nieprawidlowe geny w tym MTHFR, zrobilam badania na homocysteine wyszlo 8,25 oraz kwas foliowy wyszlo ponad norme 25, norma do 18. Zakupilam juz folian metylowany. Czy myslicie ze to wszystko moglo spowodowac te niepowodzenia w trasferach z zagniezdzeniem zarodka? Lekarz odpisal mi ze wg najnowszych badan genetycznych nie, ale ze nie zadzkodzi brac ten metylowany kwas foliowy... w internecie znowu pisza co innego... moze ktos z Was byl w podobnej sytuacji i udalo sie w koncu?
    Pozdrawiam
  • katdud2363 06.06.19, 17:10
    Witam, jestem w trakcie kompletowania badań potrzebnych do rozpoczęcia procedury do in vitro. Trafiliśmy do invimedu we Wrocławiu. Będę wdzięczna za informacje co będzie kolejnym punktem. Mam przyjść z wynikami badań . Czy już wtedy otrzymam leki na stymuluje?
  • kas86 06.06.19, 17:25
    Witaj Kad, tak po padaniach zalezy jaki bedziesz miala protokol jesli dlugi to najpierw tabletki na wyciszenie ok 12 dni a potem stymulacja, moze otrzymasz leki odrazu ale jeszcze troche wizyt Cie czeka bo musza obserwowac jak reagujesz na dane leki, powodzenia!
  • katdud2363 06.06.19, 19:01
    kas86 dziękuję za informację i pozdrawiam
  • mazanka86 06.06.19, 22:42
    Drogie Dzielnie Walczące Kobiety,

Informuje, że dzisiaj na świat przez CC przyszli:
    Jasiu - 3160 g, 54 cm, 10 pkt, godzina 10:05
    Hania - 3180 g, 56 cm, 10 pkt, godzina 10:06

Jasiu ma niestety gotyckie podniebienie, zastawka do kontroli ale jest w normie. Są cudowni, miłość bezwarunkowa i bezgraniczna.

Radość z narodzin zaburzyła wiadomość, że moja mama zmarła o 18 będąc w szpitalu 3 piętra nad nami. Serce się zatrzymało.
    Wczoraj byłam u niej na kawie, odwiedzalam ja 2 x dziennie. Cieszę się, że doczekała wnuków ❤️ szkoda, że nie mogła ich przytulić i wziąć na ręce.
  • c.iek.a.waa 07.06.19, 00:04
    Mazanka ile emocji!
    Kochana gratulacje i dużo zdrowia dla was 😘😘
    Przykro mi z powodu mamy, czasem tak jest w ktoś odchodzi i ktoś przychodzi na świat. [*]
    Niech mama spoczywa w pokoju a dzieciaczki zdrowo rosną.
  • karo88 07.06.19, 06:46
    Mazanka86 gratulacje z pięknego rozwiązania 😍 i jednocześnie najszczersze kondolencje z powodu mamy. Ale to ciekawe bo to jak mama czekała za tym porodem, jeszcze pamiętam jak pisałaś że jest taka słaba jak się decydowałaś na transfer i miała dylemat czy nie przystąpić później. Dużo zdrówka dla dzieciaczków💗💗
  • emeczka83 07.06.19, 07:34
    Mazanka caly czas myslalam o Tobie czy to juz... Gratulacje. Bardzo mi przykro z powodu mamy. Trzymajcie sie cieplutko ♡♡😘
  • kleo2012 07.06.19, 09:58
    Mazanka a miałam pisać jak u Was. Gratulacje. 😘
    Przykro mi z powodu mamy 😭
  • katrinaaa_28 07.06.19, 12:00
    Gratulacje Mazanka, dużo zdrowia dla Ciebie i maluszków ❤️👩‍👧‍👦 Teraz się zacznie piękna przygoda 😎 Wyrazy współczucia z powodu mamy 😟😢
  • szczescie_2017 07.06.19, 13:27
    Gratulacje kiss
    wspolczuje kiss Mazanka

Dziewczyny u mnie chyba nici po pierwszym podejscu IUI podswiadomie czuje ze przyjdzie okres ..
    w poniedzialek jade na bete jak cos ma wyjsc to wyjdzie ...
  • grazynak7 07.06.19, 21:13
    Marzanka moje gratulacje oraz kondolencje , trzymaj się cieplutko
    Basia co tam u ciebie jak tam wam czas leci
    U nas końcówka 30 tygodnia , coraz ciężej jest przy tych obecnych upałach ale pociesza mnie to ze w przyszłym tygodniu zaś będzie padać
    Katka Anett bardzo mi przykro trzymajcie się dzielnie dziewczyny 😢
  • c-star 08.06.19, 16:39
    Mazanka gratuluje serdecznie oraz bardzo mi przykro z powodu odejścia mamy uncertain trzymajcie się kiss
  • szczescie_2017 09.06.19, 09:57
    heyy wink

u mnie bol brzucha jak na okres , odtswiam leki i zastanawiam sie wogole czy isc na bete ?jak typowe okresowe objawy
  • aguska_88 09.06.19, 10:26
    Szczescie jesli nie robilas bety w ogole to czemu odstawiasz leki? Dzien w ta czy w ta Cie nie zbawi... badz dobrej mysli... ja caly czas mialam bol jak na okres... bylam pewna ze przyjdzie.

Katrina co u was? Jak sobie radzicie?

Emeczka, a Wy? Zaraz bedziecie razem 😍😍😍

• szczescie_2017 09.06.19, 10:32
    Rowniez takie silne jak na okres >? bola mnie piersi hmm czuje sie jak przed typowym okresem .
    moze masz racje poczekac ale i tak wynik zapewne <1
  • emeczka83 09.06.19, 12:27
    Aguska no my juz na koncowce. Jutro 37+0. Wierzyc mi sie nie chce ze to juz... jeszcze maks tydzien bo przy cukrzycy nie cxekaja do konca. Jutro mam wizyte u lekarki ze szpitala wiec mysle ze juz cos ustalimy konkretnego.... na wcześniejszej wizycie mowila ze albo ten tydzien albo nastepny... tyle czasu czlowiek czekal a teraz mnie to przeraza 😂
  • mojatarczyca35 09.06.19, 13:23
    Emeczka masz cukrzycę ciążowa czy przed ciążą też miałaś cukrzycę?
  • emeczka83 09.06.19, 15:08
    Moja tarczyca mam ciążową. Problem z cukrami na czczo tylko albo az... od 20 tc na insulinie...
  • c-star 09.06.19, 18:42
    Szczęście nie odstawiaj leków , nic nie wiadomo każdy ma inaczej i wiele z tych które zaszły miały uczucie jak na okres ! Idź na betę jutro i daj znać ! Trzymamy kciuki smile
  • kerolka 09.06.19, 20:35
    Szczescie, powtórzę to co dziewczyny, nie odstawiaj lekow. Miałam dosyć mocne bóle okresowe i bolały piersi jak się udało zajść w ciąże. Weź nospe i bądź dobrej myśli😊

Mazanka gratuluje maluszków😊 Bardzo mi przykro z powodu Twojej mamy😢
  • aguska_88 09.06.19, 21:13
    Szczescie, tak..mocne. Bylam pewna ze dostane... za kazdym razen w toalecie sie modlilam zeby nie zobaczyc krwi smile

Ojej emeczka 😍😍😍 ale super 😍 daj znac jak bedziesz juz cos wiedziala !! Tez bylam przerazona ale jednoczesnie nie moglam sie doczekac a jak Go zobaczylam to caly swiat zwariowal!! Jestem.mega zakochana, kazdego dnia coraz bardziej, serio! To naprawde mozliwe ! ❤❤❤

Mojatarczyca ja tez mialam cukrzyce ciazowa, tez insulina ale ja male dawki smile i tez mialam wyzsze cukry na czczo smile generalnie mialam zbadac sobie glukoze po pologu ale jeszcze nie dotarlam na badanie uncertain
  • katrinaaa_28 10.06.19, 03:03
    Agusia u nas super, mały rozdaje nam uśmiechy aż serce rośnie ❤️❤️ Pracujemy nad wieczorną rutyną. Spędzamy sobie razem czas chwilo trwaj 🥰 tylko spać bym chciała więcej w nocy 😉 karmię malucha piersią i mamy 1-2 karmienia nocne. Pulpecik waży już 6kg 😀😉 a jak u was?
  • szczescie_2017 10.06.19, 09:17
    dziewczyny jade na ta bete ale i tak bedzie pnizej 1
    wzielam leki tak jak pisalyscie
    no i co mam wiecej napisac /? pozniej napisze jak wynik bedzie i tak jak mysle hhehe

• kerolka 10.06.19, 10:36
    Szczescie trzymam kciuki✊🏻
  • aguska_88 10.06.19, 14:06
    Katrina, super smile Borys wazy 7200g surprised tez jest pulpecikiem haha big_grin apetyt nie z tej ziemi tongue_out no u Nas i po 3 karmienia sa smile choc od kilku dni daje troche pospac tongue_out ale u Nas karmienia z zegarkiem w rekach co 3 godz smile
    My tez rutyne wprowadzilismy od pewnego czasu... stala godz cyca i spania przy tym ciagle ta sama kolysanka zeby kojarzyla sie z czasem spania smile
    Usmiech to najlepsze co moga dac bable tongue_out czasem moge sie zloscic ale wystarczy, ze sie usmiechanie i serce mieknie tongue_out 😍😍😍
  • basia.ns 10.06.19, 11:08
    Mamacoreczki co u Ciebie?
  • szczescie_2017 10.06.19, 15:30
    siedze i czekam na ten wynik , brzuch dalej boli jak na okres
    szyjka wysoko .
    ale wynik zapewne tez ujemny
  • aguska_88 10.06.19, 19:32
    Szczescie i jak?
  • czekanienacud 11.06.19, 14:50
    Mazanka gratuluje niech dzidzie rosna zdrowo.
    Bardzo mi przykro z powodu odejścia mamy sad

dziewczyny wrocilam juz do domu okolo 600km samochodem. Balam sie jechac ale trza bylo juz wracac, robilam przerwy i wszystko ok. Dzis bylam juz u mojego gin. Dzidzia rosnie ma juz 5mm i bylo serduszko jestem 6+1.

Moja gin nie badajac poziomu progesteronu kazala odstawic prolutex w zastrzykach a reszte brac bez zmian.
    Wiec mam 3x2 luteina 1 x 1 Progesteron besins 2 x 1 estrofem i 2 x acard.

jak dlugo bralyscie leki po transferze ?
  • kerolka 11.06.19, 16:56
    Czekanienacud super wiadomości😊
    Ja po transferze przyjmowałam lutinus i luteinę i po tym jak na usg zobaczyłam serduszko miałam odstawić lutinus i zostałam na samej luteinie do ok. 12 tygodnia
  • szczescie_2017 12.06.19, 08:41
    U nas nic tak jak czulam beta 0,1 ..
    wiecej nie podchodze z mezem nadal kiepsko na pokladzie ..
    jak sie nie rozejdziemy bedzie cud .....
    On nie chce wiecej dzieci a ja nie umiem tak przekreslic siebie i patrzec caly czas tylko na niegoo ,, zawinila tu jego mamusia bo to z jej winy operacja byla tak pozno i sa teraz eekty
  • c.iek.a.waa 12.06.19, 10:38
    Przykro mi szczęście 😔
    No ja też mam takie dylemat ale nie pochodziła jeszcze do Aid. Zawsze wtedy sobie myślę że z chłopami to jest różnie czasem odchodzą a dzieci z tobą zostaną. Straszna jest perspektywa zostania samemu niewiadomą jest jak się ułożyły w życiu.
  • szczescie_2017 12.06.19, 10:47
    Ciekawa ja Cie swietnie rozumiem . ale czy ktos Nas zrozumie ???Świat sie krecil wokol meza zeby sie nie zalamal itd zawsze byc przy nim a teraz mam dosc , mam Syna wspanialego daje mi dzuo radosci ale nie chce miec tylko jednego dziecka... On nie popatrzy na mnie co ja czuje jak ja podchodze i co przezywam ...czasami mam ochote wygarnac tesciowej za to ale to kwestia czasuu ... poprostu chce isc swoim zyciem a on niech robi co uwaza za stosowne dalam ulimatum
  • kleo2012 12.06.19, 13:34
    Szczęście przykro mi. U mnie tez w domu kiepsko. Ja psychicznie masakra. Czepiam się wszystkiego.
  • kleo2012 12.06.19, 13:40
    A dziewczyny zostały mi leki:
    - Luteina podjęzykowa 2 opak. do 12.2021
    - Duphaston 2 opak. do 9.2023
    - Estrofem 1 opak i z drugiego 21 tabl. do 10.2022
    - Encorton 2 opak. do 11.2021
    - Neoparin 17 zastrzyków do 7.2021
    Ktoras reflektuje. Mail. kleopatra2013@interia.pl
  • szczescie_2017 12.06.19, 15:08
    Kleo
    U mnie zaczelo sie tak od staran o 1 dziecko .... tez byl krzyk ile to pieniedzy na in vitro itd ale ok minal rok wzielismy slub i gdy bym nie zarejstrowala do lekarza nic by do dzisiaj nie bylo ... poroblismy badania i padlo iui aid ok 1 nie trafione ale 2 sie udalo .. wszystko super ale kto powowiedzial ze ja chce jedno ? ok minal rok od narodzin mlodego i zaczela sie znowu gadka niby sie zgodzil a teraz jest tragizm ja juz nie mam sil ,..
    moje zycie nie kreci sie spoko na luzie z normalna rzeczewistościa tylko kol jednego ....
    mowie jak to wszystko przetrwa to bedzie cud nad cudem
  • kleo2012 12.06.19, 15:13
    Mój już nie chce słyszeć. A ja sama nie wiem. Bo boje się kolejnej porażki a widać ze jednak za bardzo odporny jest mój organizm i nawet po obstawieniu lekami zabija płód.
  • zlajedza 12.06.19, 23:17
    Kleo a ile Ty masz lat ?
  • korag100 12.06.19, 23:19
    Dlugo mnie tu nie było a tu ostatnio same smutki. Kleo będziesz jeszcze podchodzić? A Ty ciekawa co planujesz ?
  • korag100 12.06.19, 23:20
    Mazanka a z mężem się poukladalo ?
  • mamacoreczki2016 13.06.19, 00:29
    Długo mnie tu nie było i ciężko nadrobić 😱. Basiu u mnie w miarę ok. Jestem w 20 tygodniu, potwierdzono ze będzie chłopak. Czuje sue różnie raz lepiej raz gorzej. Moja córcia mi daje popalić ale da się przeżyć😜. Gorzej z upałami😱 ledwo żyje. A co u cienie Basiu???

Mazanka!!! Strasznks mi przykro z powodu mamy 😞 i jednocześnie ogromne gratulacje z narodzin😘. Bardzo się cieszę. Wypoczywaj jak najwiecej. Zapewne jesy ci ciężko alw dasz radę! My kobiety jesteśmy silne😘. W wolnej chwili napisz jak z mężem???
    Szczęście bardzo mi przykro😞 mam nadzieje ze jakoś się wszyskto poukłada. Pamiętaj nie poddawaj się!😘

Kleo a zostały ci jeszvE jakieś mrozaczki?
  • aguska_88 13.06.19, 00:32
    Szczescie, przykro mi... kiss
    Bardzo Was podziwiam, kibicowalam od samego poczatku i bardzo sie ciesze, ze Wam sie udalo! ❤
    Nie chce sie wtracac ale z tego co piszesz to moim zdaniem bardzo egoistyczne podejscie do sprawy... nie bierzesz pod uwage odczuc meza bo Ty chcesz 2gie dziecko i juz ale postaw sie na Jego miejscu... wiem, ze pewnie napiszesz teraz, ze nie mialabys z tym problemu ale szczerze to wcale mu sie nie dziwie. To ciezka decyzja dla faceta. Zreszta dla mnie tez bylaby ciezka, a nawet niemozliwa. Napewno Go to bardzo boli, ze to ON nie mogl dac Ci dziecka, zgodzil sie na aid macie synka, napewno Go kocha ale decyzja i kolejnym dziecku jest zbyt trudna. Moze powinnas pomyslec nad wizyta u psychologa? Nie warto zatracac malzenstwa mimo wszystko i chciec za wszelka cene.. macie wspanialego synka... rozumiem, ze chcialabys dla Niego rodzenstwo ale tez rozumiem Twojego meza i wyobrazam sobie co on moze czuc...
    Nie chce nikogo oceniac, nie zrozum mnie zle ani sie nie gniewaj ale z tego co piszesz to Ty ewidentnie nie radzisz sobie z tym, ze maz nie mogl dac Ci dziecka... a przynajmniej tak to wyglada. Sprobowalabym z tym psychologiem, mi bardzo pomogl. Gdyby nie moja psycholozka to pewnie bym zeswirowala uncertain duzo jej zawdzieczam! I naprawde psycholog to nie zlo i nie chodza tam ludzie "nienormalni". Kazdemu to powtarzam i bede powtarzac! Naprawde korzystajcie z pomocy jesli nie dajecie sami rady. Ja tez sie bronilam i to tyle czasu, a bede mezowi wdzieczna do konca zycia, za to, ze mnie przekonal na wizyte.
    Licze, ze wszystko sie u Was ulozy i dojdziecie do porozumienia. Chociazby dla synka 💙 dla Niego zawsze to WY bedziecie najwazniejsi.
    Sciskam Cie mocno 😘 i mam nadzieje, ze nie gniewasz sie za moj wpis... i trzymam dalej za Was kciuki ✊
  • kleo2012 13.06.19, 07:55
    Dziewczyny, nie mam mrozakow. Lat mam 39. Ja to się boje porażki. Bo byłam obłożona lekami a organizm jednak odrzucił płód.
  • aguska_88 13.06.19, 08:59
    Kleo a Pasnik nie proponowal szczepien? Czy u Was nie zdalyby egzaminu?
  • karo88 13.06.19, 10:33
    Kleo2012 mi Paśnik powiedział że jak nie wyjdzie z tym accofilem (tylko niby trzy -cztery razy można więcej nie bo bardzo szkodzi zdrowiu) to wtedy niestety szczepienia zostają. Ale jeśli masz Hashimoto to jest bardzo duży problem i chyba szczepienia nie działają ( Paśnik mi nie wytłumaczył o co chodzi do końca ale pierwsze jego pytanie było czy to Hashimoto). Ja się teraz bardzo bałam bo w szpitalu się zastanawiali czy to nie Hashimoto ale wyszło że to tylko niedoczynność tarczycy z autoimmunologiczne zapaleniem. U mnie jest też ten sam problem bardzo dużo leków i też wszystko odrzucam 😒 może teraz warto skonsultować się z Paśnikiem o te szczepienia a jeśli da zielone światło to spróbuj w innej klinice np. w kriobanku w Białymstoku albo w Warszawie w novum. Póki jeszcze masz siły i chęć walki to próbuj 😘
  • mojatarczyca35 13.06.19, 11:22
    Karo88 miałaś robione przeciwciała tpo i tg? Anty tpo mam okolo 100. Mnie zdiagnozowal tylko jeden lekarz, powiedzial, że jak anty tpo wysokie to Hashimoto mam.
  • karo88 13.06.19, 12:52
    Ja ma anty tpo około 12 a anty tg skocze raz 50 raz 200 (jak biorę hormony przy stymulacji to mi skacze tsh i tg) a teraz jak się nie biorę leków hormonalnych to tsh 0.58 tg 68 przy letrox75 (wyniki aktualne z szpitala mam, dwa tygodnie temu byłam). Lekarka ze szpitala mi tłumaczyła że jak jest drugi wskaźnik niski to nie ma Hashimoto podobno i moja endokrynolog co chodzę prywatnie też twierdzi że nie ma Hashimoto. 🤔
  • mojatarczyca35 13.06.19, 14:42
    Karo drugi wskaźnik niski, to chodzi Ci o anty tpo?
  • karo88 13.06.19, 17:03
    Mojatarczyca35 Tak chodzi mi o anty tpo. Tak mi tłumaczyła że jest jeden z tych anty (tpo albo tg) niski a drugi wysoki to nie ma Hashimoto
  • kleo2012 13.06.19, 17:35
    Paśnik mówił ze szczepienia nie wchodzą w grę bo ana 2 mam. Ja muszę po tym Accofilu zadbać o organizm. Bo nie wie czy po nim mi dna moczanowa nie wyskoczyła.
  • szczescie_2017 14.06.19, 09:27
    Agaa nie gniewam sie .. i nie patrze sama na siebie , dobija mnie to ze od kilku lat to ja bym ostuda dla meza kiss bo Go bardzo KOcham .. Ale ja tez potrzebuje wsparcia mimo ze jestem ta egoistka i zołza ...
    hmm nie no Syn najwazniejszy wiadomo smile Kochamy go bezgranicznie "kiss

hm A teraz Was zaskocze :
    Maz wieczorem przyszedl wczoraj i kazal mi dzwonic do kliniki ze jednak podchodzimy ten ostatni raz ! ostatni! .. Nakrzyczalam ze ja juz nie chce ,polaly sie lzy i poszlammm..
    Maż przeprosil i w koncu porozmawial ze mna jak czlowiek .
    Postanowilismy PODCHODZIMY OSTATNI RAZ !
  • szczescie_2017 14.06.19, 09:30
    Teraz Wiem ze te wszystkie problemy z jakimi sie zgamagamy od losu to wystawienie Nas na probe , ile zdolamy razem przetrwac , przejsc i przezyc .. Terzaz z perespektywy czasu , mam inne myslenie
  • aguska_88 14.06.19, 15:44
    Szczescie to wspaniale 😊😍
    A co do wpisu o wystawienie na probe to dokladnie mysle tak jak Ty. U Nas tez nie bylo lekko... ja ciagle chodzilam zla, smutna, zalamana; kompletnie nie radzilam sobie z cala sytuacja... nie wyobrazalam sobie, ze moge nie miec dziecka. Na poczatku obydwoje bardzo sie wspieralismy, pozniej ja zeswirowalam totalnie stad ten psycholog. Powiedzialam kiedys do meza, ze jesli przetrwamy (nigdy nie obwinialismy sie nazwzajem) ten trudny dla Nas czas to nie wiem co musialoby sie pozniej wydarzyc zeby Nas rozdzielilo. Przetrwalismy ta probe i wydaje mi sie, ze jestesmy silniejsi i bardzo Nas to wzmocnilo jako pare. Odkad pojawil sie Borys jest zdecydowanie inaczej. Maz powiedzial mi, ze na nowo sie we mnie zakochal. big_grin moze smiesznie to brzmi ale milo bylo uslyszec takie slowa 😍 obydwoje mamy ciezkie charaktery i jak sie klocimy to az sie kurzy ale nie wyobrazam sobie zycia bez Niego. Bardzo balam sie jak to bedzie bo duzo bylo mojej winy w tym jak sie zachowywalam... bylam nieznosna itp dziwie sie ze mnie nie zostawil big_grin serio! I tez jestem pelna podziwu i wdzieczna za to, ze byl taki dzielny i wytrwaly! Mam nadzieje, ze u Was tez tak bedzie i mimo zlych emocji i chwil dacie rade. Macie dla kogo! ❤
  • mojatarczyca35 14.06.19, 10:30
    Karo88 Ty masz anty tpo 12 w normie? Bo wg norm w moim labo jest od 0 do 5. Ja z kolei mam anty tpo 145 a anty tg 8, norma od 0 do 4. I podobno Hashimoto
  • szczescie_2017 14.06.19, 18:52
    Aga zgadzam sie z Toba wink
    Wszystko co sie dzieje w naszym zyciu to jest po cos , nigdy bez niczego ..
    Teraz wiem ze to byla mega proba czy milosc wytrwa ,, hm tak jak mowisz emocje opadly jest inaczej a wtedy maz powiedzial swoje ja dolozylam i wielkie bum ; (
    jest lepiej ale ten ostatni raz , i na tym temat sie konczy ; )
    nigdy nie bede plula sobie w brode ze nie bylo ze nie probowalismy
  • aguska_88 14.06.19, 20:26
    Szczescie, no wlasnie smile dajecie sobie szanse, super! Ale nic na sile i za wszelka cene, tymbardziej, ze juz macie synka 😊 a jesli nie wyjdzie to moze sie uda naturalnie predzej czy pozniej? Tusi tez nie dawali szans na ciaze naturalna i jednak sie udalo i ma super coreczke smile plus synka z in vitro smile takze nigdy nic nie wiadomo... znam kilka takich przypadkow, juz miala byc adopcja itp a bach ciaza i to 1 za 2 smile skolei mojego meza siostry kolezanka... 10 lat walczyli, adoptowali 2 chlopcow bach niespodzianka zaszla w ciaze i maja 3go chlopca smile takze wieszzzzz cuda aie zdarzaja smile
  • karo88 14.06.19, 21:33
    Szczescie_2017 tak jak Aguska piszę cuda się zdarzają rzadko bo rzadko ale tak. Znam przypadek dziewczyna z mojego rocznika długo się starała o dziecko 9 całych procedur in vitro z czego tą ostatnią procedurę z nasieniem dawcy ( bo u męża nie było wcale plemników) i się wkońcu udało, urodziła w styczniu córeczkę a w grudniu okazało się że zaszła naturalnie w ciążę z mężem!!! Szczescie_2017 jesteś taka młodziutka że masz jeszcze bardzo dużo czasu a nie wiadomo może nasienie męża się tak poprawi i może Wam się uda naturalnie 😘🤗
  • angie81 15.06.19, 01:49
    Cześć dziewczyny, pierwszy raz jestem tutaj. Czy ktoś jest w 8 dniu po transferze? Miałam w zeszły piątek. Liczę na cud!!
  • szczescie_2017 15.06.19, 09:58
    dziekuje dziewczyny za slowa ; )chyba Wy tak wiele robicie bo nikt o tym nie wie w sumie tylko my z mezem ... wiem jestem mloda maz w sumie tez poprawa byla nasienia ale lekarz nie dawal szansy ze zarodki sie utrzymaja z in vitro ... wiec dlatego dalismy sobie spokj z in vitro .. hm powiem tak jesli sie nie uda pogodze sie ... moze faktycznie stanie sie cud .. wiem cuda saaa lekarz mi tez o tym mowil .hm w sumie to ost podejscie to takie mega spontaniczne i powiedzilismy sobie z mezem ze bedzie co bedzie nie nastawiamy sie na nic wazne ze mamy Syna kiss
  • aguska_88 15.06.19, 19:19
    Szczescie, i takie podejscie mi sie podoba 😍😍😍 brawo!
  • ryba84k 15.06.19, 13:12
    Hej, ja miałam transfer w sobotę. Które to podejście i jak się czujesz?
  • angie81 15.06.19, 20:24
    ryba84k Ja mam synka 3letniego i wtedy udało mi się za pierwszym razem😍
    W styczniu skorzystaliśmy z kolejnych mrożaków i niestety się nie udało, a w piątek kolejne podejście było (ostatnie) bo już nam nie zostało nic. Strasznie się boję, że się nie uda ...ale trzeba w tym wszystkim być pozytywnie nastawionym .
    Czasami czuję dziwne ukłucia w brzuchu i nie mogę znieść zapachu perfum. Ciągle spać mi sie chce. A jak u Ciebie?
  • ryba84k 15.06.19, 21:03
    Angie81 za mna czwarte podejscie i oczywiscie tez sie boje i to bardzo, tym bardziej, ze zacza mnie bolec brzuch, ale jakos dziwnie, bo po prawej stronie. W takich sytuacjach i po tylu porazkach ciezko myslec pozytywnie.
  • angie81 15.06.19, 21:24
    Mnie tak od godziny właśnie boli dość mocno brzuch na dole, jak na okres-wcześniej tego nie miałam 😥 A na dodatek mam zapalenie pochwy. Mam mętlik w głownie, obym tylko nie zaczęła krwawić 😥
    Myślmy pozytywnie"UDA NAM SIE"!!!
  • ryba84k 16.06.19, 11:00
    Angie81 a bierzesz jakies leki na podtrzymanie? Ja biore lutinus 3x, estrofem 3x, duphaston 2x, encorton 1x i fraxiparine. Krwawienia nie bedzie dopuki nie odstawie lekow wiec trzeba czekac.
  • madziula3153 16.06.19, 11:18
    Witam dziewczyny, ja mam do sprzedania 2 opakowania lutinusa ważne do 09.2021r. może któraś potrzebuje? w razie czego piszcie na maila madziula3153@wp.pl. Wszystkie pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki!!!
  • angie81 16.06.19, 18:20
    Ryba84k to też sporo tego masz.
    Ja biorę 2x3 tabletki Zumenon, 2x1 globulki Cyclogest i plastry co 4 dni Eatradot.
    Tylko, że ja nie mieszkam w Polsce.
  • ryba84k 16.06.19, 19:32
    Angie81 a masz cos zdiagnozowane? U nas w sumie nic.
  • angie81 16.06.19, 19:41
    Ja mam endometrioze i jeden jajnik. A na dodatek od prawie roku zdiagnozowali u mnie przedwczesna menopauzę 😢 Masakra
  • angie81 16.06.19, 22:06
    Zrobiłam właśnie test w 10dc bo już nie mogłam wytrzymać, i.....negatywny😞 Czy to już koniec? Cały czas czuję, dziwne ukłucia w brzuchu
  • aguska_88 17.06.19, 13:36
    Angie... zrob bete... mi testy nie wychodzily a beta byla pozytywna smile sikance oszukance smile
  • angie81 17.06.19, 20:41
    Jakbym mieszkała w Polsce to bym napewno zrobiła, w UK nie ma szans😢
  • c-star 17.06.19, 20:49
    Angie81 jak przypadkiem mieszkasz w Londynie to na Wembley w medical diagnosis robią za £39 wyniki masz po kilku godzinach, ja tam zawsze robię . Jak nie to można prywatnie w angielskim labo ale musisz się liczyć ze min £80 i jeszcze trzeba czekać 24h ...
  • angie81 17.06.19, 22:46
    Dzięki, do Londynu to mam kilka godzin. Wstrzymam się do czwartku
  • ryba84k 17.06.19, 13:52
    Angie81 zrób jeszcze wynik z krwi będziesz miała pewność. Ja aż się boję testować☹️. W środę jadę na krew albo jutro jak nie wytrzymam. Brzuch cały czas daje o sobie znać 😥
  • angie81 17.06.19, 20:47
    Jezu dziewczyny.....dziś rano miałam straszny ból brzucha, chyba z 15minut klęczałem i zwijałam się z bólu. Wzięłam nospe i dotaszczylam się na łóżko. Czy to już koniec??!!
    Teraz cały czas czuję taki delikatny ból
  • ryba84k 17.06.19, 22:39
    Oby nie, trzymam kciuki
  • angie81 18.06.19, 12:14
    Jak się ryba84k czujesz? Ja dziś lepiej, od rana czułam dziwne uczucie w brzuchu z lewej strony
  • meggie2019 15.06.19, 21:43
    Kleo a ile prób już podjelas?

Ja tez mam 39 lat. Jestem po pierwszej nie udanej próbie. Mam jeszcze dwa zarodki zamrożone. Ale wogole nie mam wiary w to wszystko. Ostatnio w Invimedzie lekarz zaczął planować kolejny transfer. Przyrzekłem sobie , ze to ostatni. Jeśli się nie uda - trudno. Trzeba przestawić myślenie na inny tor dla własnego zdrowia psychicznego.
  • kleo2012 16.06.19, 08:53
    Meggie ja miałam 2 procedury i 9 transferów. Psychicznie masakra. I boje się ze znowu organizm zwalczy ta kruszynkę. Muszę odbudować swój organizm po tym wszystkim. Ja jakbym chciała to musiałabym od nowa procedury.
  • szczescie_2017 17.06.19, 12:06
    W pierwszym IUI teraz to takie mialam rozne mysli ale oczywiscie nie dalo mi i zrobilam test tam 1 krecha ANGIEL wiem ciezko dac na luz kiedy tak bardzo sie pragnie ... a teraz to juz tak jak z dziewczynami juz pisalam spoko i na luzie bez kupowania testyw i robienia bety ; )
  • kerolka 17.06.19, 20:44
    Dziewczyny jakiej firmy bralyscie koenzym Q10 i DHEA?
  • aguska_88 17.06.19, 21:23
    Kreolka, ja bralam koenzym WALMARK. A dha to pregna dha a pozniej w ciazy mamadha
  • kerolka 17.06.19, 21:31
    Właśnie ja do tej pory tez walmarka, ale zastanawiałam się czy nie zmienić na Swanson, bo jest tańszy. Tylko pytanie czy tak samo dobry jak Walmark. Dha to wiem, ale kazali mi teraz brać DHEA, czyli ten hormon i tu już kompletnie nie wiem jakiej firmy😞
  • aguska_88 18.06.19, 07:43
    Kreolka a to tego nie bralam... ze swansona bralam propolis. Ogolnie dobre maja...
  • kerolka 18.06.19, 13:15
    Dzieki Aguska, kupiłam koenzym Swansona, mam nadzieje, ze będzie dobry😊
  • mojatarczyca35 17.06.19, 20:57
    Kleo, Ty też masz Hashimoto jak ja? Jaki wynik masz anty tpo I anty tg?
  • kleo2012 18.06.19, 11:16
    Mojatarczyca nie zdiagnozowali u mnie Hashimoto
  • mamacoreczki2016 18.06.19, 21:33
    Dziewczyny!😥21 tydzień ciąży zaczelam krwawić, trafiłam do szpitala, miałam lekkie bóle macicy i krzyża. Lozysko na razie w normie nie odkleja się, szyjka sie nie skraca. Skąd krwawienie nie wiadomo. Skąd skurcze tez nie. Ciąża zagrożona.
    Boże jak
    Ja się boje 😥 ze znowu stracę ciaze.
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 05:21
    Mazanka dobrze kojarzę ze ty miałaś krwawienia w ciąży??? Miałaś przy tym bóle??
  • emeczka83 19.06.19, 07:57
    Mamacoreczki ja tez mialam 3 takie epizody. W 21tc, w 23tc i w 24tc. Ostatni epizod zakonczony prawie 4 tygodbiowym ppbytem w szpitalu z grozba zostania do konca ciazy. W 25 tygodniu malemu podali sterydy na pluca. Tak naprawde nikt nie umial powoedziec skad to krwawienie. Jak dojezdzalam do szpitala to juz nie krwawilam.... prawdopodobnie wynikalo to z nisko schodzacego łożyska i przy tym tworzyla sie jakas zatoka gdzie zbierala sie krew... ale nikt tego nie umial powiedziec na 100 procent. Wiem ze latwo powoedziec ale spróbuj sie nie denerwowac i odpoczac w tym szpitalu. Ja później bardzo duzo lezalam i gdzie nikt nie dawal szans lozysko w 32 tc podnioslo sie do 4 cm.... a podobno podnosi sie max do 26tc. A teraz czekam do pn i modle sie zeby tylko przetrwac ten dlugi weekend inzobacze sie w koncunz moim Maluchem. Takze trzymam bardzo mocno kciuki zebyni u Ciebie byla historia z happy endem. Odpoczywaj jak najwięcej. Musi byc dobrze. Ważne ze łożysko jest ok. Trzymaj sie cieplo i nie poddawaj sie
  • szczescie_2017 19.06.19, 09:07
    bylam wczoraj na monitoringu ...
    w 7 dc estradiol 47 malo,
    pecherzyki chyba jeden jakis malenki
    do dupy pewnie kolejny cykl ale ja nie reauguje na tabletki
    wiec chce mi dac zastrzyki takie jak do iv vitro na drugi miesiac
    jakie mialyscie ile to sie bierze ??
  • szczescie_2017 19.06.19, 11:31
    Mmamacoreczki ja to samo mialam takie skrcze i bole jak do porodu od poczatku , a skad to do dzisiaj lekarze nie wiedza ; (
    bedzie dobrze trzymaj sie , ja to saamo do konca lezalam plackirm
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 12:17
    Dziekuje dziewczyny, leżę j mam nadzieje ze uda się utrzymać 😥. Ja mam lozysko na tylnej ścianie ale na dole i tez jeden mówi ze oś łożyska ale z drugiej strony nie odkleja się sami nie widza. Mówią żeby leżeć dostałam leki luteinę pod język 3 razy po 2 tabletki 2 razy magnez i 2 razy nospe. Eh oby młody wytrwał
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 12:19
    Emeczka to ile ci jeszvze zostało do końca??
    Szczęście ake udało ci się donosić ciaze??
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 12:20
    Emeczka j długo ci si mi utrzymywały bóle??
  • szczescie_2017 19.06.19, 12:41
    mamacorki
    tak udalo sie donosic , ale chceli mi rozwiazac w 24tyg a pozniej w 26 bo zagrazalo zyciu
    udalo sie do 35.6 tyg
    ale bol niesamowity raz mialak krew balam sie jak nigdy przenigdy ; (
  • szczescie_2017 19.06.19, 12:43
    Werka .. co u Ciebie ? Jak cytologia ?? kiedy podchodzicie do IUI ??? daj znac bo dlugo Cie tu nie byloo
  • emeczka83 19.06.19, 12:55
    Mamacoreczki w sumie ja jakiś mega bóli nie miałam. Ale cały pobyt w szpitalu brałam nospe 2x dziennie plus magnez. Po wyjściu nospe brałam doraźnie jak coś poczułam że mnie ciągnie...
    Co do terminu to ja juz mam skończony 37 t i gdyby nie długi weekend teraz to bym pewnie dziś/jutro miała cesarkę.... a tak muszę wytrzymać do poniedziałku.... Trochę się martwię bo jeżdze na ktg i w związku z cukrzyca ciążową robią mi też przepływy. Jeden wychodzi ciut słabiej ale mam nadzieje ze wytrzyma te 5 dni i nie bedą musieli mnie rozpakować wcześniej big_grin
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 14:31
    Boże szczęście dobrze ze udało się donosić. Ja mam nadzieje ze u mnie przejdzie już bez komplikacji w co wątpię 😰 jak do końca sami nie wiedza czy to nie przez niskie lozysko krwawię 😞. Mam nadzieje ze się podniesie. Bo przodujące wykluczyli.
    Emeczka ja właśnie wczoraj miałam silny bol w macicy plus bol jak na okres dzisiaj już lepiej. Od leżenia tez mnie wszystko boli. Na którym boku lezalysvie?
    Emeczka mi kazali odstawić acard na czas krwawienia mam nadzieje ze nic się nie stanie bo tez raz wynaleźli jeden słaby przepływ chociaż od dłuższego czasu jest ok.
    Pierwszy raz biorę luteinę doustnie, tez bralysvie jest lepsza niż dopochwowa?
    I emeczka trzymam mocno kciuki żeby wszystko skończyło się dobrze. Już mam więcej nadziei ze i mi może się uda 😘
  • emeczka83 19.06.19, 15:09
    Mamacorrczki glowa do gory bedzie dobrze. Ja bralam accard caly czas i zastrzyki z heparyny. Accard odstawilam cos chyba ok 34 tygodnia tak kazal lekarz. Heparyne biore dalej.... u mnie jeszcze jeden lelarz widzial niby naczynia bladzace i ze niby stad te krwawienia ale nikt tego nie potwierdził. I tez mowili lozysko nisko ale nie przodujace ewentualnie nazywali je brzeznie przodujace... w jednym miejscu bylo 1.5 cm od szyjki ale nigdy sie nie stykalo... krwawienia u mnie byly nagle. Ostatnie to poprostu w nocy wstalam do lazienki i potem z 5 minut krwawienie a potem przez kilka dni plamienie ale juz bardzo slabe... jak skonczylam plamic wlaczyli luteine ale dopochwowa. Szyjka tez zawsze byla dluga zamknieta i lozysko tez ok... ja jak wyladowalam w szpitalu przyszla do mnie psycholog i szczerze bardzo mi to pomoglo. Zeszlo ze mnie cale cisnienie i rozmowa w ogole pomogla mi inaczej na to spojrzec... ja sir strassznie balam ze jak podadza sterydy to zaraz urodze a przeciez Maly nie miał prawie szans na przezycie... naprawde duzo mi dala ta rozmowa. Zobacz moze i u Ciebie jest możliwość spotkania z psychologiem. Naprawde polecam.
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 17:49
    Dziekuje emeczka na pewno skorzystam jak będzie taka możliwość. U mnie nisko lozysko ale na tylnej ścianie nie wiem sama. Na razie cieszę się ze krawienie ustało mam lekkie brudy z wczoraj. Trochę brzuch pobolewa ale już staram się być dobrej myśli
  • aguska_88 19.06.19, 19:26
    O rany emeczka!! To juz zaraz, za chwileczke 😍😍😍 jak zobaczylam, ze pisalas to pomyslalam, ze to juz 😁😁😁 czyli udalo sie, ze bedziesz miala cc?

Mamacoreczki, badz dobrej mysli. Ja mialam najpierw przodujace a pozniej brzeznie przodujace ale i tak bylo wskazanie do cc. Nie mialam krwawien ale ciagle bolal mnie brzuch i przez to bylam kilka razy w szpitalu....
  • emeczka83 19.06.19, 20:00
    Aguska tak. Jak pokazalam lekarce cala basza historię i badanua itd to od razu powiedziala ze tylko i wylacznie cesarka.... mam nadzieje ze dotrwam do pn bo mega ciezko mi jest. Jutro mam znowu ktg i mam nadzieje ze przeplywy tez beda ok... i mlody posiedzi jeszcze te pate dni 😉
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 20:29
    Emeczka trzymam mocni kciuki! 😘
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 20:28
    Aguska właśnie tez coś kojarzyłam ze u ciebie był
    Jakiś
    Problem a o
    Co
    Chodzi z tym brzeznie przodujące?
  • mamacoreczki2016 19.06.19, 20:29
    Aguska napisz mi proszę jeszvze jaki to był
    Bol i oś którego
    Tygodnia zmagałaś się z tym
  • emeczka83 19.06.19, 20:41
    Mamacóreczki nie dziękuje big_grin

A brzeżnie przodujące tzn ze łożysko nie zasłania całkiem ujścia szyjki macicy tylko styka sie jednym brzegiem
  • aguska_88 19.06.19, 20:51
    Mamacoreczki, dokaldnie tak jak emeczka napisala smile u mnie bylo chyba 4 czy 5 mm od ujscia szyjki (brzegiem). Bole mialam wlasciwie cala ciaze tylko ze na poczatku mialam calkowicie przodujace, pozniej sie podnioslo ale i tak widzisz caly czas bylo przodujace... do konca mialam nadzieje, ze sie podniesie smile to byly ostre bole w dole brzucha. Bywalo, ze chcialam to przeczekac zeby nie isc znow do szpiatala bo tam nic nie wykazywalo ani usg ani ktg ale w koncu po paru dniach i tak szlam bo sie poprostu balam, choc i tak mi to nic nie dawalo... nospe jadlam cala ciaze, w szpitalu tez dawali i nospe i kroplowki i bolalo tak samo, 3 dni i przechodzilo smile a w domu bolalo i bolalo po 3 dni i przejsc nie chcialo. Moj maz sie smial, ze chyba szpital tak na mnie dziala, ze tam sama obcenosc sprawia, ze mi przechodzi. Bylam chyba z 6 razy w szpitalu przez cala ciaze. Sylwestra tez tam spedzilam bo swieta przelezalam z bolem w lozku. Zarzekalam sie ze nie pojde do szpitala kolejny raz bo tak naprawde nic sie nie dzieje, ale i tak po paru dniach panikowalam i szlam. Lepiej isc niz pozniej sobie wyrzucac. Ja i tak wiekszosc ciazy przelezalam bo sie balam przez to lozysko i jak "dluzej" pochodzilam to mnie bolalo...
  • mamacoreczki2016 20.06.19, 13:15
    Ach aguska pamiętam jak pisałaś ze miałaś bóle cały czas eh dobrze Ze maSZ JUŻ TO za sobą😘.
    A dziewczyny długo potem się jeszvze oczyszczalyscie? Mnie mieli dzisiaj wypisać ze szpitala ale lekarz po badaniu ginekologicznym stwierdził ze jeszvze mam do jutra posiedzieć bo jeszvze trochę mam starej krwi wiecie takie brudy lecA.
  • c-star 20.06.19, 14:08
    Mamocoreczki trzymajcie sie tam mocno, ściskam was i trzymam za was kciuki i napewno będzie dobrze . Ważne ze jesteś pod opieka lekarzy . Dawaj znać co i jak 🤗🤗🤗
  • ryba84k 19.06.19, 21:05
    Dziewczyny 11dpt beta 97, to chyba dobrze, czy trochę mało?
  • moniniawloch 20.06.19, 07:59
    Brawo ryba dobrze się dzieje 🙏🏻💪🏻❤️
  • szczescie_2017 20.06.19, 09:29
    ryba
    nie wazne ile , wazy przyrost po 48 godz w tym samym labolatorium
  • ryba84k 20.06.19, 10:16
    Szczescie, a czemu w tym samym laboratorium? Pierwsza bete robilam w przycinania, jutro mam wizyte w klinice i chcialam tym zrobic wynik, zeby lekarz mogl od razu zobaczyc.
  • ryba84k 20.06.19, 11:51
    Pierwsza bete robilam w przychodni - sorki za blad ☺
  • aguska_88 20.06.19, 14:08
    Mamacoreczki, ja nie mialam wiec nie odp. A co do zostania, to lepiej 1 dzien dluzej dla bezpieczenstwa wink

Ryba, najlepiej w tym samym bo najbardziej wiarygodnie mozna ocenic czy dobrze beta przyrasta smile bo kazde labo jest inne
  • c-star 20.06.19, 14:09
    Ryba super wynik , dobrego przyrostu życzę ! Trzymamy kciuki smile
  • werka7 20.06.19, 18:31
    Jestem jestem. Cytologia 3 grupy, byłam na kolposkopii. Wyszło okej, tabletki dopochwowe na stan zapalny. Teraz w poniedziałek na monitoring i w środę na IuI. Miałam trochę wrażeń... W drodze do Katowic miałam wypadek samochodowy i wszystko się przesunęło o cykl. Mam nadzieję że się uda i jestem dobrej myśli, jak nigdy. smile
  • szczescie_2017 21.06.19, 10:33
    Werka ja dzisiaj bylam na monitoringu ale moje jajniki po clo strajkuja jest jeden mniejszy pecherzyk i maly estradiol ...wiec ten cykl odpada sama stwierdzilam to ; )
    w nastepnym miesiacu dostaje zastrzyki befole i jak to doktorek mowi z grobej rury idziemy ; ) hah ten ostatni raz
  • aguska_88 21.06.19, 13:07
    Mamacoreczki i jak tam dzis?
  • ryba84k 21.06.19, 16:01
    Dzisiejsza beta 254 13dpt, bylam na wizycie, lekarz powiedzial, że super. Ciesze się bardzo, ale oczywiscie strach tez jest.
  • emeczka83 21.06.19, 16:16
    Dziewczynki dzis o 9.25 przyszedl na świat nasz synek Tymon😍😍 w nocy odeszly mi wody a o 9 zrobili cc
    Maly ma 55 cm i 3450 gram. Zdobyl 10 pkt. Jestem zakochana do szalenstwa. Zycze Wam z calego serca zeby kazdy doczekala sie swojego cudu
  • grazynak7 21.06.19, 16:59
    Gratulacje Emeczka , super dużo zdrówka wam życzę
    U nas jeszcze 7 tygodni zostało pomału zaczynam odliczanie ☺️
  • karo88 21.06.19, 17:17
    Emeczka83 gratulacje 😍 dużo zdrówka dla Ciebie i małego 🤗🤗🤗
    Ryba84k bardzo piękny przyrost 😉 teraz tylko niech się pięknie rozwija i zostanie z Tobą do szczęściwego rozwiązania 😀
    Werka7 ale się u Ciebie działo, dobrze że nic poważnego Ci się nie stało, trzymam mocno kciuki żeby się udało AID.
  • werka7 21.06.19, 21:40
    Dzięki Karo 😊 zeszły miesiąc był dla mnie jakimś pechowym miesiącem. Mam nadzieję że teraz będzie już z górki 😊
  • basia.ns 21.06.19, 22:12
    Mamacoreczki też dawno nie zaglądałam. Od tygodnia już nie pracuje. Mam niewydolne żyły piszczelowe w obu nogach i musze nosić uciskowe pończochy, masakra w te upały.. I do tego cukrzycę ciążowa 😟 boję się o małego, zastanawiam się czy nie lepiej mieć cesarke bo dziecko może być duże i przy porodzie naturalnym mogą być komplikacje. Jutro się zaczyna 30 Tc.
  • aguska_88 21.06.19, 19:11
    Emeczka 😍😍😍 gratulacje kochana ❤❤❤ nie mogl sie doczekac spotkania z rodzicami 😊😊😊 odpoczywaj i cieszcie sie soba we 3 😍😚
  • kerolka 21.06.19, 21:18
    Emeczka gratulacje😍 Zdrówka dla Was😘
  • kerolka 21.06.19, 21:21
    Ryba niech pieknie przyrasta i dzidzia niech się super rozwija😊
  • c-star 21.06.19, 21:36
    Emeczka gratulacje !

Ryba - super !!! Świetna wiadomość ! Kiedy pierwsze usg ? Niech różnie zdrowo !!!
  • c-star 21.06.19, 22:42
    Werka dopiero zauważyłam Towja wiadomość ! Wow ale się porobiło ! Nic nie połamałas w tym wypadku ? To kiedy będziesz podchodzić ?
  • angie81 21.06.19, 23:23
    Dziewczyny mi się nie udało😭 ostatnie mrożaki.... Dzięki Bogu mam synka z pierwszej próby bo bym się złamała.
  • szczescie_2017 22.06.19, 10:00
    Werka
    ile masz pecherzowk ? ktory to dzien cyku ? estradiol jaki masz ?
    jakimi lekami Cie symuluje ??
  • werka7 22.06.19, 15:45
    Szczęście, w poniedziałek jadę na monitoring to się dowiem, będzie to 10 dzień cyklu. Dam znać 😊
  • ryba84k 22.06.19, 17:42
    Angie81 przykro mi. Zdrowka zycze
  • werka7 22.06.19, 15:44
    Miałam strzaskaną klatkę piersiową. Kołnierz musiałam nosić dwa tygodnie. Mąż złamany palec. Babka wymusiła pierwszeństwo. A jechałam na tą Kolposkopię stwierdzić czy rozwija się nowotwór bo cytologia wyszła źle. Na szczęście była to infekcja i teraz w poniedziałek jadę na monitoring a środa IUI. Wszystko się przesunęło no smile jest wszystko okej 😊
  • ryba84k 22.06.19, 17:38
    Jakos to do mnie nie dociera. Usg mam 4 lipca, nie wiem jak to wytrzymam, chyba zrobie jeszcze raz bete, zeby sprawdzic jak przyrasta, tyle, że lekarz jest na urlopie wiec i tak nie moge do niego pisac.
  • szczescie_2017 24.06.19, 15:21
    werka jak tam po monitoringu ?

U nas w tym miesiacu odpuszczamy ,, od przyszlego zaczynam na zatrzykach
  • mamacoreczki2016 24.06.19, 18:43
    Hej dziewczyny, dzisiaj zostałam wypisana ze szpitala k podczas usg znalazło małego krwiaka ale nadal mam nie brać acard. Nic nie krwawię ale nie plamie. Eh j już sama nie wiem cyz dobrze ze na razie mam dosyajaony acard amoze on miał
    Wpływ na moje krwawienie??
  • aguska_88 24.06.19, 20:34
    Mamacoreczki, trudno mi sie wypowiadac na ten temat ale generalnie ja np nie moglam brac acardu (bralam zanim bylam w ciazy) bo leciala mi krew z nosa.... ale jesli masz krwiaka to calkiem mozliwe, ze krwawienie spowodowane wlasnie nim
  • grazynak7 25.06.19, 14:43
    Witajcie aguska, katharina mazanka emeczka
    Ja z takim pytaniem do was , gdyż zaczęłam szykować pomału torbę do szpitala wiec wymienię a jakbym czegoś zapomniała to proszę jeszcze mi dopiszcie
    Dwie czapeczki , trzy pary skarpetek , niedrapki trzy pary , kocyk dwie pieluszki ,patyczki do pempka , preparat do pempka, krem do pupeczki , body na krótki rękaw , pajacyki , spodenki maleńkie , chusteczki i kilka pampersow . Ponoć w szpitalu wszystko jest i potrzebuje tylko na wyjście ubranka ale niektórzy mówią by kilka rzeczy wziąć ze sobą
    Mam nadzieje ze w miarę o wszystkim pomyślałam dla małej , a i No laktator czy bralyscie ze sobą do szpitala ? Kurczę ja zaczynam się bać tego czy aby poradzę sobie ze wszystkim później
    Basia co u ciebie jak się czujesz , pocieszę cię już masz bliżej jak dalej 😊
    Pzdr
  • aguska_88 25.06.19, 15:18
    Czapeki sie nie przydaly bo nie zaklada, przynajmniej u mnie. Jak dziewczyna z lozka obok zalozyla to sie jej zapytaly czy w domu tez bedzie trzymala dziecko w czapeczce.
    Niedrapki, zakladalam tylko na 1 raczke bo mial wenflon...
    Patyczki i preparat do pempa w ogole czegos takiego nie bralam do szpitala, nawet o tym nie pomyslalam... zreszta u Nas mowili na szkolw rodzenia i polozna jak przychodzila do Nas, zw teraz sie stosuje "sucha pielegnacje" czyli niczym nie psikamy, podobno szybciej sie goi. Nam szybko odpadl.
    Krem do pupy... mialam ale nie uzywalam, wgl chyba zaczelam uzywac dopiero jak trafilismy do szpitala jak mial zapalenie oskrzelikow i odparzyl dupke..
    Laktatora nawet nie mialam, pozyczylam pozniek od kolezanki ale to w domu juz
  • katrinaaa_28 26.06.19, 04:06
    Grażynak7 ja polecam wziąć biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne i lanolinę jeśli planujesz karmić piersią. Dasz sobie radę instynkt Ci pomoże smile powodzenia!

Mazanka jak tam życie z dwoma bobaskami?
    Agusia co u was?
    Emeczka gratulacje!!!!!!!!! Jak się miewacie?
  • mazanka86 26.06.19, 13:16
    Katrina, dzieci współpracują także jest ok, jutro będą miały 3 tygodnie. Wczoraj płakałam, że już tyle czasu minęło, tak urosły a ja im za wiele zdjęć nie porobiłam jak były takie malutkie i że ten czas już minął i już nie wróci 🤦‍♀️ hormony to istne przekleństwo.
    Walczymy o KP, latwo nie jest bo pogrzeb mamy, sytuacja z mężem, sam poród to wielka zmiana a tu taka kumulacja emocji mnie DOTKNĘŁA. karmienie jednego z cyca plus sonda trwa 1-1,5 h ale walczę o rozkrecenie laktacji. Doradczyni laktacyjną podpowiedziala ten patent z sonda i faktycznie takie oszukiwanie dzieci się sprawdza, dziś pediatra i 1 wizyta to zobaczymy jaki przyrost wagi od piątku a zmiejszam mm i więcej jedzą z piersi. Moje Marzenie - karmić tylko piersią. Oprócz mojej sytuacji pełno błędów popełnionych już w szpitalu, demotywujaca pani ordynator odnośnie KP bliźniaków a że byłam słaba wtedy to odpuściłem i to był największy mój błąd. Teraz kilka razy trudniej ale wszystko jest do ogarnięcia 💪
  • aguska_88 26.06.19, 16:25
    Katrina, u Nas w sumie to dobrze big_grin aczkolwiek spimy po 2 godz... Borys daje czadu w nocy... cale noce sie rzuca, jeczy, steka, napina. Kolki juz przerabialismy wiec to nie to. Bylam na usg brzucha, neurologa, eeg glowy. Nie mam juz pomyslu. Wszystko wychodzi ok. Dzis na 17 jeszcze ide do jednej Pani doktor, moze ona cos podpowie bo juz nie chodzi o Nas ale on tak sie meczy, ze szok. I krzyczy i napina, ewidentnie widac, ze cierpi...a ja nie umiem mu pomoc sad serce mi peka
  • katrinaaa_28 26.06.19, 19:06
    Agusia, a sprawdzałaś alergie? Ja myślałam, że już wszystko wyeliminowałem co mogło uczulać a okazało się, że marchewka. Później zaobserwowałam jeszcze problem po witaminie D i po dicoflorze, mój synek nie toleruje witaminek z olejem, a nawet lekarka się nie połapała z tym. Obyście znaleźli przyczynę u nas to trwało 2 tygodnie, a mi pękało serce 😞 trzymam kciuki 😘

Mazanka jesteś mega silna! Imponujesz mi kobieto swoim spokojem. Mieszkasz z maluszkami sama czy z mężem. Ktoś Ci pomaga?
  • karo88 26.06.19, 20:06
    Meggie2019 w gyncentrum transfer robi lekarz, który akurat robi w dany dzień transfery i to różnie przypada możesz trafić na swojego a nie musisz, zadzwoń może lepiej jutro na infolinię i się dowiedz jak to jest u nich w klinice, może akurat się uda podejść w tym cyklu bo szkoda jak już bierzesz hormony
  • aguska_88 26.06.19, 20:15
    Katrina, Borys jest tylko na piersi... jakie u Was byly objawy?
  • katrinaaa_28 27.06.19, 09:15
    Mój synek tez tylko na piersi i tez nie wierzyłam, że może mieć alergie bo niby się nie przedostają do mleka itp. A jednak. Każdy alergen dawał inne objawy, po białku mleka krowiego miał wysypkę na buzi i płakał, był niespokojny. Po pomidorze zielona kupa i gazy. Po olejach w witaminach straszne problemy z brzuszkiem, odkryłam ze to witaminy, bo zapomniałam zabrać na wyjazd nad morze i tam był spokojny. Po marchewce i cukini śluzowata kupa i gazy. Po bmk były tez odparzenia, takie jakby ranki na odbycie. Miałam problem żeby zgadnąć co akurat tak działa więc ograniczyłam dietę do indyka, brokuła i ziemniaków i zaczęłam zapisywać w zeszycie co jem. Okazało się, że rosół i ogólnie kurczak go bardzo uczula, ale mój synek jest wybitnym alergikiem po swoim tacie. Wg teściowej to mija. Także polecam spróbować choć sama byłam zwolenniczką nowoczesnego podejścia żeby jeść wszystko i ze pokarm jest produkowany z krwi, ale obserwacje mojego dziecka świadczą o tym ze jednak coś go dręczyło z tego co jadłam. Za to na przykład nic mu nie jest po strączkach wink temat rzeka u nas, ale na szczęście szybko opanowany smile
  • aguska_88 27.06.19, 11:32
    Katrina, ja nabialu nie jem odkad mial 6 tygodni bo strasznie plakal jak jadlam jogurty... ja wlasciwie nie jem praktycznie juz nic bo balam sie, ze to cos od jedzenia... schudlam 21 kg uncertain (waga sprzed ciazy az do teraz) Moze witaminy? Nie wiem juz gdzie szukac pomocy...
    Wczoraj ta lekarka powiedziala, ze nie umie Nam pomoc i zebysmy moze jeszcze raz sprobowali neurologa... ze jej to nie wyglada na bole a raczej uklad nerwowy... nie wiem juz sama, powiem szczerze, ze jestem zalamana. Borys ogolnie rozwija sie prawidlowo ale jednak cos jest nie tak... sad bede tak dlugo z Nim chodzila az w koncu ktos Nam pomoze sad
  • aguska_88 27.06.19, 11:52
    Katrina a jakie dajesz witaminy? Tzn po jakich tak mial? I co to bmk?
  • aguska_88 27.06.19, 11:53
    Borys tez ma czasem takie ranki wyglada jak by skroka byla przecieta
  • katrinaaa_28 27.06.19, 12:19
    Mi lekarka tez mówiła ze to nie alergia tylko mały się przejada 🙄 ale zdałam się na intuicję💪🏻 Bmk to białko mleka krowiego, dodają to prawie wszędzie dla polepszania smaku itp. Mój synek strasznie reagował tez na jajka i orzechy. A te trzy alergeny są niemal wszędzie. Teraz bardzo czytam etykiety, a wędliny piekę sobie sama z marynowanego indyka i dziecko bardzo szczęśliwe i spokojne. Witamina D jakaś co miała w składzie olej, a większość witamin dla dzieci ma jakiś olej jako nośnik u nas źle reagował na słonecznikowy i kukurydziany. Witamina D bez oleju to na przykład vigantol. Na alergie dostał dicoflor, tez z olejem i to samo było. Teraz szukałam probiotyki z oliwą z oliwek i spróbujemy, jak będzie reakcja to zrezygnuję z probiotyków póki co. A i pamiętaj Agusia ze z alergii wychodzi się długo tzn reakcja po zjedzeniu alergenu jest Ok po 3h, ale skutki znikają zwykle aż 3 dni. Dlatego się ludzie często miotają i myślą ze odstawienie nie pomaga. Nie wiadomo co u was ale może warto się przyjrzeć tym alergiom. Na przykład ja jadłam witaminy z olejem z ryb, a się okazało ze smyk uczulony tez na ryby 🙈 zmieniłam na takie z alg i jak ręką odjął. Oby z tego wyrósł bo rozszerzania mu diety jyz się boje 😉
  • aguska_88 27.06.19, 12:35
    Borys dostaje vigantol bo tak Nam doradzili u wczesniakow smile wiec to pewnie nie to... jejku, Twoj maluch to widze na wszystko jest uczulony surprised masakra surprised generalnie to on sie rzuca... i to jest tylko w nocy... wieczorem w miare ok a od 2 do rana dramat... sad juz nie wiem co sad ale dzieki przyjrze sie...
  • katrinaaa_28 27.06.19, 16:09
    Oj tak z tymi alergiami to mamy masakrę 🙈 a ja biedna nic nie mogę zjeść na co mam ochotę 🤤 ale karmienie mi to rekompensuje 🥰 😉 na vigantolu tez są napisane problemy z brzuszkiem jako działania niepożądane, ale to byś zauważyła bo pewnie kilka godzin po podaniu by były problemy zawsze. Ja daję devikap, vigantolu akurat nigdzie się kupić nie dało teraz zamówiłam. Trzymam kciuki żebyście trafili z diagnozą i maluszek się uspokoił ✊🏻😙
  • mazanka86 26.06.19, 13:31
    Grażynak, do pempka i mycia dzieci nic, robiły to babki że szpitala.
    Chusteczki mokre były tak zimne, że używałam wacika i wody w kranu ciepłej, maluchy nie lubialy takiego zimna.
    Ciuszki, pampersy miałam swoje. Niedrapki zbędne moim zdaniem, jak się zdarzyło że się podrapaly to mleczkiem z cyca i za chwilę już ranka znikła.
    Laktatora nie miałam i żałuję ale z drugiej strony wystarczyło dzieci przykładać non stop a nie dawać butle z mm.
    Dużo wody weź na laktacje i Femaltikier do picia.
    Majty poporodowe te siateczkowe super i zwykle podpaski. Ja miałam te poporodowe i dramat z nimi, za duże, gorąco i wcale tyle nie leciało tych odchodów więc same podpaski by wystarczyly ale ja miałam CC. Po SN jest więcej.
    Szlafrok się nie przydał, fala gorąca była początkiem czerwca. Kosmetyczka to same kosmetyki miniaturki.
    I polecam aby uprzedzić rodzinę że nie chcesz aby siedzieli pół dnią u ciebie. Ty masz się zająć karmieniem i dzieckiem. U mnie teściowie wpadli na 3 h 😱 ani spać, ani karmić przy nich, no dupa, zmeczyli mnie bardziej niż poród.
  • aguska_88 26.06.19, 16:08
    A nie wysylali Cie Mazanka na laktator? Ja nie mialam odrazu pokarmu bo wczesniej porod itp wiec kazali mi chodzic na laktator w szpitalu i po 2 dniach moglabym wykarmic 3 sale dzieci haha
    Co do podkladow to prawda ... ja tez mialam nalo odchodow wiec podpaska by wystraczyla...
    U mnie w szpitalu nie kapia wgl dzieci chyba ze sa bardzo jakies w krwi czy tych maziach... Borys nie byl kapany, dopiero w domu sad
    U mnie wszyscy wpadali tylko na chwile, za to maz mogl byc caly czas smile

Mazanka hormony sa mega wielkie... ja caly szpital patrzylam na Borysa i ryczalam. Kiedys przyszla polozna bo myslala ze cos sie stalo, na co ja, ze to ze szczescia hahaha popatrzyla na mnie jak bym z ksiezyca spadla ale mowi aha to dobrze hahahaha teraz troszke mi juz przeszli ale do niedawna jeszcze mialam takie akcje w domu ze ryczalam ze on juz tak urosol...
    Dopiero co sie urodzil a zaraz bedzie mial 5 mcy...
    Co do karnienia to wiesz co ja przeszlam wiec wiesz, ze jak sie chce to mozna! Trzymam za Was kciuki! Kiedys znajoma mi pow, ze karmienie zaczyna sie w glowie... i to prawda... nastawienie to pol sukcesu
  • werka7 25.06.19, 20:59
    Szczęście w czwartek jadę znowu na monitoring bo miałam za małe pęcherzyki, za szybko kazali mi przyjechać... C-star, co myślisz o dr.Czerwins.?
  • szczescie_2017 26.06.19, 09:26
    werka a jakim lekiem Cie sumuluje ?
    ile mial pecherzyk ?
  • werka7 26.06.19, 14:19
    Pęcherzyk miał 12mm. Jutro jadę znów to się dowiem. Mam nadzieję że będzie super już.
  • werka7 26.06.19, 14:23
    Jutro 13 dzień cyklu, dam znać smile
  • meggie2019 26.06.19, 17:16
    Cześć dziewczyny. Miałyście kiedyś taka sytuacje , ze przed transferem w zastępstwie brał was inny lekarz?? Ja jestem przed kriotrasferem, biorę hormony i dowiedziałam się właśnie , ze mój lekarz jest ba urlopie. Najlepsze , ze nawet nie ma wolnego miejsca u innego w Invimedzie. Koordynator olewa. Nie odpisuje. Nie wiem czy nie przerwać brania hormonów i przystąpić do całej procedury we wrześniu?? Boje się tylko o konsekwencje jak przestane brać Estrofem. Miała może któraś z Was taka akcje?
  • werka7 29.06.19, 10:34
    Szczescie ile miał Twój pęcherzyk ?
  • c-star 26.06.19, 21:08
    Werka trzyma kciuki mocno za Ciebie 🤗 co to dr cz. To byłam u niej tylko raz i nie mam za bardzo zdania . Jest wlascicielka Może inne dziewczyny maja jakieś doświadczenia z nią , a dlaczego pytasz ? Chodzisz teraz do niej ? Wiem ze Karo buła super zadowolona z tej młodej doktor, która nawet do niej dzwoniła sama i dość mocno się zaangażowała - nie pamietam jak się nazywa uncertain
  • c-star 26.06.19, 21:12
    Maggie tak w gyn to normalne , wszytsko tam jest w karcie wiec każdy lekarz jest w stanie wyczytać co ustalasz z „lekarzem prowadzącym „ w „” bo w gyn co chwile masz wizytę u kogoś innego .
  • meggie2019 27.06.19, 08:32
    Ja jestem w Invimedzie u Gizlera. Wczoraj wieczorem zadzwonili i zaproponowali wizytę u jakiejś innej dr. Pojadę , ale mam nadzieje , ze transfer będzie robił Gizler.
  • emeczka83 27.06.19, 11:47
    My juz w domu jesteśmy. Generalnie jest ok. Maly na piersi raz lepiej raz gorzej. Najgorsze te upaly. Wczoraj dramat. Goraco co pol godziny do cycka chciał i tak caly dzien... w szpitalu byla klima to tego skwaru nie bylo czuc a w domu mamy ponad 30 stopni....
  • werka7 27.06.19, 15:25
    Dziś 13 dzień cyklu, pęcherzyk 15mm. W sobotę znów na USG...
  • szczescie_2017 27.06.19, 16:58
    werka to tak Ci rosna jak mi czyli za malo ... i ja zrezygnowalam przy takim malym do IUI od tego cyklu bede na zastrzykach zobaczymy
  • werka7 27.06.19, 18:27
    Ja zobaczę co mi powiedzą w sobotę smile jak będzie dalej mały to też nie będę podchodzić na naturalnym...
  • meggie2019 28.06.19, 20:42
    Dziewczyny dziś byłam w Invimedzie i będę miała transfer mrożonych zarodków. Zdziwiło mnie , ze mam dwa w różnym wieku (5 i 6 dni). Wybiorą jeden i ten przetransferuja. Wiecie dlaczego one są w rożnym wieku. Myślałam ,ze po zapłodnieniu obserwują je i czekają do 5 dnia, potem mrożą. A tutaj aż 6 dni zarodek? Spotykałyście się z tym?
  • karo88 28.06.19, 20:52
    Meggie2019 często czekają do 6 doby z zarodkami gdy jeszcze nie osiągnęły stadium blastocysty w 5 dobie a wcześniej dobrze się rozwijały tylko w 5 dobie trochę zahamowały. Ta 6 doba to taka wyrocznia i wtedy decydują czy zamrażają czy niszczą. Ja przy ostatniej stymulacji też miałam 4 blastki z 6 doby żadnej z 5doby. A Ty miałaś zamrożone razem czy osobno? Kiedy będziesz miała transfer?
  • meggie2019 28.06.19, 20:55
    Mrożone po jednej procedurze. Transfer mam umówiony na czwartek. Mój lekarz ma już wrócić z urlopu. I jak u Ciebie z tym transferem 6 dniowych?
  • karo88 28.06.19, 21:25
    Meggie2019 miała dwa transfery po 2 zarodki (bo razem zamrożone), pierwszy transfer oba zarodki się przyjeły tylko nie rozwijały się dobrze i w 8tygodniu ciąży miałam łyżeczkowanie a drugi transfer ciąża biochemiczna😒 trzymam mocno kciuki za Ciebie może Tobie się uda ✊
  • meggie2019 28.06.19, 21:42
    Oj. To szkoda. Trzymam kciuki. Bardzo bym chciała, ale do tego drugiego transferu podchodzę już na „luzie”. Ileż można się stresować?
  • mamacoreczki2016 30.06.19, 19:36
    Meggie ja miałam podany zarodek 5 dniowy przyjął się ake niestety w 6 tyg poroniłam. Teraz miałam podany 6 dniowy i hak na razie zaczekam 22tudzuen ciąży. Mam nadzieje, ze dotrwam do końca, bo po drodze miałam kilka nie miłych niespodzianek. Trzymam mocno kciuki żeby wszyskto się udało🤗
  • basia.ns 02.07.19, 09:16
    Cześć Dziewczyny, gratulacje dla wszystkich którym się udało, dla tych które już mają swoje Maleństwo na świecie i trzymam kciuki za resztę. U mnie 31 tydzień leci, mam cukrzycę i póki co drugi tydzień na diecie cukry różnie więc pewnie skończy się insuliną😟 do tego te pończochy na żylaki a u nas jest już ponad 3 tygodnie 30-38 stopni 😱 powoli zaczęłam szykować rzeczy dla dziecka, muszę się zabrać za torbę do szpitala ale jakoś nie mam siły. Przez to wszystko co mnie w ciąży spotyka jestem zdolowana. Ogólnie to się martwię jak to będzie przy porodzie bo Mały ma powiększony obwód brzuszka od tej cukrzycy, oby to się skorygowalo tą dietą. 17 lipca mam ginekologa a w przyszły wtorek diabetologa. Czy któraś z Was rodziła z cukrzycą? Poród się jakoś różnił?
  • emeczka83 02.07.19, 11:18
    Basia ja rodzilam z cukrzyca na insulinie ale mialam cc. U nas tez brzuszek zawsze wychodzil wiekszy ale lekarz nie kazal sie martwic bo generalnie maly byl proporcjonalny... mowili ze wagowo wyjdzie 3800 albo wiecej a urodzil sie 3450.... po porodzie przed wyjsciem do domu mial zlecone echo serca i usg brzuszka i glowy. Wszystko wyszlo dobrze
  • mamacoreczki2016 02.07.19, 21:49
    Basiu nie martw się będzie dobrze! Ale doskonale Cid rozumiem. Ja już tez jestem zdołowana tym wszystkim co mnie spotyka, a ja dopiero jestem w 23 tygodniu. Za 2 tygodnie robie krzywa, aż się
    Boje ze mi jeszcze to wyjdzie😞. Jeszcze pare tygodni i już będziesz ze swoim malenstwem🥰
  • meggie2019 04.07.19, 13:10
    Dziękuje. Właśnie jestem chwile po transferze 5 dniowego. Od wczoraj strasznie boli mnie podbrzusze. Tak jakby na pms. Lekarz zwiększył mi Duphaston do 4x1 tabl. Zobaczymy. Może przestanie bolec. Mamacoreczki a gdzie się leczyłam?
  • basia.ns 05.07.19, 08:57
    Emeczka a dlaczego robili Ci cc?
  • emeczka83 05.07.19, 11:26
    Generalnie obciazenie w wywiadzie położniczym. Nie mialo to nic wspolnego z cukrzyca. Jakbym sie mocno upierala to pewnie bym mogla rodzic sn ale po rozmowie z moja gin zostalam przy cc
  • mamacoreczki2016 05.07.19, 21:09
    Meggie Na pewno przejdzie. Kiedy testujesz? Ja w Gdyni klinikę invimed
  • meggie2019 06.07.19, 14:53
    Już następnego dnia było lepiej. Nie wiem czy dlatego ze zwiększyłam Duphaston , ale jest lepiej. Czekam. Zobaczymy. 15.07 mam zrobić hCG. Czy ty normalnie funkcjonowałas po transferze? Sama nie wiem czy zalegiwac czy normalnie funkcjonować ? Niby mówią ze nie ma znaczenia , ale jestem ciekawa jak to wyglada u dziewczyn , które zaszły w ciąże.
  • aguska_88 06.07.19, 15:03
    Meggie Ja przez 1 tydzien caly czas lezalam smile poprostu tak sobie zalozylam ze bede odpoczywac smile
  • meggie2019 06.07.19, 15:17
    Tez mam taki zamiar , ale prowadzę swoją działalność wiec nie zawsze moge wszystko zaplanować. Ale jak najmniej będę się ruszać.
  • aguska_88 06.07.19, 20:43
    Meggie, na spokojnie smile poprostu sie nie przemeczaj smile
  • meggie2019 06.07.19, 20:47
    Tak czytam to Tobie się szczęśliwie udało. Super. To pocieszające , bo czasami się zastanawiam czy kobiety faktycznie zachodzą w ciąże przez in vitro 😄
  • aguska_88 07.07.19, 16:44
    Meggie, latwo nie bylo... tez swoje przeszlismy... i przed i w trakcie i po tez... takze wcale nie tak kolorowo smile choc mimo wszystko jestesmy najszczesliwsi na swiecie, ze Borys jest z Nami 😍😍😍
    Sporo dziewczyn z forum zaszlo w ciaze i szczesliwie urodzilo smile gdyby nie to forum to pewnie tez bym nie wierzyla... dzieki dziewczynom i oczywiscie mezowi, mialam sile do walki ❤
  • kate_30 07.07.19, 17:45
    Meggie2019 ja tez przez pierwszy tydzień po transferze leżałam, potem wróciłam do pracy ale tez wszystko na spokojnie i obecnie jestem w 21 tyg (udało się za 1 razem smile)
  • tobolek 07.07.19, 23:04
    Meggie: Jasne ze zachodza! Ja tez jestem tego przykladem, za pierwszym razem nosze teraz juz 28 tygodni dwoch chlopczykow pod sercem smile wiec Tobie tez sie uda, najwazniejsze to pozytywne nastawienie!! smile
  • karo88 08.07.19, 12:26
    agu4-19 witaj. Ja na polnej robiłam inseminacje z nasieniem dawcy bardzo mi się nie podobało, wszystkie kobiety na tą samą godzinę nasienie do Ciebie czekało aż zrobią około 10 kobiet w moim przypadku bo akurat bylam ostatnia w kolejce w ten dzień. In vitro tam nie robiłam ale jeśli problem leży tylko po stronie męża to możesz spróbować bo jak po Twojej stronie ja bym tam nie robiła, wydaje mi się że nie przykładaja się za bardzo z diagnostyką u kobiet ale to było w 2016r może się coś zmieniło. Ale na tym forum była dziewczyna co była na polnej i jej się udało. Jak masz checi i możliwość dojeżdżania to bym wybrała novum Warszawa albo kriobank Białegostok, Wrocław wg też porażka (invimedzie robiłam 1 in vitro w 2015r, brak doświadczenia i dobrego laboratorium) a Katowice gyncentrum trochę lepszy niż Wrocław ale w Twoim przypadku trochę daleko od Ciebie
  • meggie2019 08.07.19, 16:18
    Ja lecze się w Invimedzie we Wrocławiu. U dr G. Na początku myślałam , ze jest ok. Ale teraz , po drugim transferze nie wiem czy nie spróbuje szczęścia gdzieś indziej. Mam wrażenie , ze wszystkie pacjentki przechodzą przez jeden szablon, nie jest to indywidualne.
  • mamacoreczki2016 07.07.19, 18:06
    Meggie na przy pierwszej ciąży dużo leżałam, odpoczywałam itd. I udalo się. Teraz miałam tydzień wolnego od pracy. Nie leżałam cały dzień plackiem bo mam 3 letnia córkę. Ale odpoczywałam, nie dzwigalam.m 😊
  • meggie2019 07.07.19, 19:39
    Dziewczyny dziekuje za te wpisy. Napawają optymizmem. Odpoczywam , ale mam w domu 7 latka wiec tez nie daje mi leżeć cały dzień. W którym dniu miałyście plamienie implantacyjne? Czytam w internecie i różne są informacje.

• kate_30 07.07.19, 20:24
    Ja nie miałam wcale, generalnie nie miałam żadnych objawów poza dniem 3 lub 4 po transferze- pobolewal mnie brzuch , tłumaczyłam sobie ze na pewno zarodek się zagnieżdża i chyba się sprawdziło :p
  • meggie2019 07.07.19, 20:29
    Mnie tez teraz pobolewa. Ale po pierwszym transferze to bolał mnie strasznie brzuch przez pierwsze 2-3 dni. Masakra ból. Teraz delikatnie. Może dlatego tez ,ze się już tak nie stresuje.
  • aguska_88 08.07.19, 17:40
    Meggie, ja tez nie mialam plamienia smile
    W ogole nie mialam zadnych objawow smile jedynie brak okresu smile
  • meggie2019 09.07.19, 16:32
    Dziewczyny jaki miałyście poziom progesteronu po transferze? Ostatnio gdy miałam transferowane świeże zarodki miałam progesteron na poziomie 17, a teraz po transferze jednej blastocysty mam 12. To normalny poziom? Nie wiem dlaczego jest niższy. Teraz przyjmuje więcej Duphastonu niż poprzednio.
  • mojatarczyca35 27.06.19, 19:03
    Werka7 ile dni trwa twój cykl? U mnie owulacja jest dopiero około 20 dc
  • werka7 29.06.19, 10:27
    Mojatarczyca właśnie siedzę w klinice z kroplówką-INTRALIPID. Mi dr powiedziała że przy regularnych miesiączkach owulacja jest później, na co też nigdy nie zwróciłam uwagi. Dziś 15dzień cyklu, pęcherzyk 17mm i poniedziałek IUI. 😊
  • mazanka86 27.06.19, 17:45
    Emeczko, gratulacje smile
    Też wiąże upały z potrzeba większego zapotrzebowania na cyca.
    U nas 26 stopni w domu, rolety opuszczone, na górze mamy klime to przed spaniem schladzamy ale i tak ciężko. W dzień dzieci są w samych Pampersach, czasem przykrywam pieluchą jak śpią. No jakoś trzeba sobie radzić 😉
  • katrinaaa_28 27.06.19, 18:46
    Potwierdzam w upały mój maluszek tez chciał pić co godzinę, ale kilka łyczków mu wystarczało 😉
  • aguska_88 27.06.19, 21:56
    Leee to Borys wrecz przeciwnie tongue_out na sile mu dawalam bo wrecz nie chcial jesc tongue_out no i dawalam mu wode przez te upaly, tak mi lekarka kazala mimo ze na piersi sie dzieci nie przepaja ale przez upaly takie tak
  • aguska_88 27.06.19, 21:59
    Chociaz srednio z ta woda. Pare lyczkow ok ale jak poczul, ze to nie mleczko to mina niezastapiona 😂 jak bym mu dala spirytus do picia 😁😁😁
  • werka7 29.06.19, 15:25
    W poniedziałek na 12, jutro zastrzyk ovitrelle. Powiedźcie, o której mniej więcej zaaplikować ? Dr powiedział że to bez znaczenia o której... Mogę rano, popołudniu i wieczorem. Nie trzeba 24h wcześniej ?
  • aguska_88 29.06.19, 17:17
    Hmmm werka no nie wiem... mi zawsze doklanie wyliczali o ktorej godz mam zrobic... wiec dziwie sie, ze Tobie powiedzieli, ze to nie ma znaczenia 🤔
  • mojatarczyca35 29.06.19, 18:01
    Werka7 mi kazał ovitrelle robić 24 godziny przed inscenizacją lub punkcją.
  • mojatarczyca35 29.06.19, 18:05