Testosteron i androstendion, TRAGEDIA!!!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Przed chwilą odebrałam wyniki i nie wiem co robić, są po prostu beznadziejne:
    testosteron 1,63 ng/ml (norma do 0,9),androstendion 5,8!!! (norma do 2,7).
    Jestem załamana sad Na dodatek mam nieregularne cykle i biorę Bromergon na
    zbicie prolaktyny...
    Czy wiadomo coś Wam może o leczeniu w przypadku takich wyników? Wizytę u endo
    mam dopiero za 2 tyg i chciałabym wiedziec co mnie czeka? czy w ewentualne
    leczenie wyklucza starania o dziecko??? a może starając się leczenie nie jest
    konieczne? jezu, nie mam pojęcia na ten temat, prosze napiszcie cos,
    podzielcie sie ze mna swoimui doświadczeniami

• Ja miałam androstenion 5,6. Testosteron był dobry. Dostałam androcur i po nim
        spadł androstendion do 2,6. Po pierwszym razie Ale ten lek zatrzymał u mnie
        owulacje. Lekarz odtawił lek i zaczęłam cylk z clo. Co będzie dalej zobaczymy
        • dzieki ze odpowiedzialas na mojego posta. Widze ze mialas podobny poziom
          androstendionu i ciesze sie ze latwo udalo ci się go obniżyc. Co do androcuru
          mam jednak pewne wątpliwości- podobno to bardzo silny lek- jak to jest w
          przypadku staran? Boje się, że na czas kuracji bedziemy musieli przerwac
          starania jak myślisz? Zastanawiam się czy tak wysoki androstendion wogóle
          trzeba zbijac- czy wiadomo ci moze jaki on móglby mieć wpływ na ewentualną
          ciąze?
    • Witam.
      Mój ginekolog powiedział żę dopuki będę miała taki wysoki androstendion to nie
      ma szans na zajście w ciąże, bo to uniemożliwia. Dlatego mi dał androcur, ale
      on zachamował mi owulację. Teraz jestem na clo. Ale boję się że po odstawieniu
      androcuru znowu podniesie się androstendion. I kółko będzie zamknięte. Napisz
      co powiedział ci twój lekarz? Może dał inne leczenie?
      • Misia daj znać co powiedział Tobie lekarz. Może da ci inne lekarstwa na zbicie
        androstendionu. Proszę napisz.
        • Agak, bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi. Niestety wizytę u lekarza mam dopiero
          4.04., a te wyniki tak mnie załamały ze napisałam na forum chcąc dowiedzieć się
          mniej więcej co mnie czeka... Masz rację, pewnie przy takich wynikach konieczne
          będzie leczenie a dopiero potem starania o dzidzię sad No ale cóż, jestem gotowa
          na wszystkie poświęcenia, byleby wszystko było ok. Jak tylko wrócę od gin to
          napiszę, zobaczymy jakie leczenie mi zaproponuje.
          Na razie jadę z mężusiem na narty- przyda się trochę odpoczynku od starań i
          latania po lekarzach. A przed wyjazdem pójdę jeszcze zbadać androstendion i
          testosteron w innym laboratorium- tak dla świętego spokoju... Pozdrawiam Cię
          cieplutko, odezwij się czasem i daj znać co i jak.Magda

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.