Dodaj do ulubionych

CZY bezpłodność jest dziedziczna?

05.09.05, 18:22
Właściwie mój temat zdradza moje pytanie; czy bezpłodność bądź te problemy z
zajściem w ciążę mogąbyć dziedziczne?? Tzn. czy jeśli jakaś osoba w mojej
bliskiej rodzinie ma te problemy ja też mogę je mieć?!
Edytor zaawansowany
  • agiq 05.09.05, 21:15
    sadzę że niepłodność nie jest dziedziczna , bezpłodność tym bardziej bo jak sie
    jest bezpłodnym to znaczy że się dziecka mieć nie będzie a więc kto ma
    dziedziczyć.
    A jezeli chodzi o niepłodność to nie ona jest dziedziczna choć pewne czynniki
    na nia wpływajace moga np. jeżeli babcia i mama miały młodo mięsniaki macicy to
    duże prawdopodobieństwo ze córka tez bedzie miała....ale to i tak tylko
    prawdopodobieństwo
    --
    Každý po něčem touží
    Každý se pro něco souží
    A nikdo neví
    co mu zítřek zjeví
  • mk1975 05.09.05, 21:19
    na pewno nie jest dziedziczna, w mojej rodzinie jest bardzo duża rozrodczość,
    ja jestem jedynym zaprzeczeniem reguły
  • ksara4 05.09.05, 21:35
    jak najbardziej jest dziedziczna, jak Twoja mama nie miala dzieci, to Ty tez
    nie bedziesz miala smile
  • emde74 06.09.05, 14:59
    to samo chciałam odp smile, bo nierealnie brzmi sądząc po tytule. pzdr. M
  • paula242 06.09.05, 15:10
    Bezpłodność nie jest dziedziczna,natomiast niepłodność jak najbardziej.Ja leczę
    się z powodu niepłodności i lekarz pierwsze co zapytał czy w rodzinie jakaś
    kobieta też miała problemy z zajściem w ciążę.Niestety wiele osób nie rozróżnia
    niepłodności od bezpłodności.A wiesz napewno że jesteś bezpłodna?
  • honi_29 05.09.05, 21:36
    A ja powiem,że coś w tym jest:w rodzinie męża wszyscy bracia teściowej nie mają
    dzieci.Z siostrami jest ok.My z mężem też mieliśmy kłopoty,bo mąż ma słabych
    zawodników,ale dzięki IUI mamy ślicznego,zdrowego synkasmile
  • pimpek_sadelko 06.09.05, 08:40
    bezplodnosc nie moze byc dziedziczna, bo ludzie bezplodni dzieci nie maja...
    --
    mój Kajtek!
  • agata2000 06.09.05, 08:42
    jak moze byc dziedziczna bezplodnisc? troche logiki! ludzie bezplodni nie maja
    dzieci!
  • ona19 06.09.05, 14:37
    Moim zdnaiem nie jest dziedziczna moja rodzina jest plodna jak nie wiem co u
    mamy wielodzietnie rodziny taty tez tylko ja mam problemy tzn mialam bo juz
    jestem w ciazy ale mam pco.
  • marion35 06.09.05, 16:35
    Myślę,że nie.
    W mojej rodzinie(ze strony Mamy to nawet były dwa razy bliźniaki i raz
    trojaczki!
  • ninus3 06.09.05, 17:39
    Jejkusmile bardzo wam dziekuje za szczere wypowiedzi!! W sumie to pytałam się z
    ciekawości (bo wiem, że w mojej rodzinie kilka kobiet nie może zajść w ciążę)
    ja jestem jeszcze nastolatka i wielu rzeczy nie wiem na ten temattongue_out stąd ta
    moja "nielogika"!! Ale "kto pyta nie błądzi" wiec serdecznie dziekuje!!
    Pozdrawiam!!
  • bartheziko 16.03.18, 21:51
    Ja wam powiem Ze coś z bezpłodnościa jest w genach. Mój brat jest bezpłodny ja też okazuje się że jestem. Mamy siostrę która urodziła dziecko więc z nią w porządku. Do tego brat mojej mamy nigdy nie mógł mieć potomstwa i też stwierdzono u niego bezpłodnośc. Jeśli ktos mi powie, że bezpłodnośc nie jest dziedziczna to nie uwierzę bo niestety ale życie udowodniło mi że jest inaczej....
  • bartheziko 16.03.18, 21:52
    Ja wam powiem Ze coś z bezpłodnościa jest w genach. Mój brat jest bezpłodny ja też okazuje się że jestem. Mamy siostrę która urodziła dziecko więc z nią w porządku. Do tego brat mojej mamy nigdy nie mógł mieć potomstwa i też stwierdzono u niego bezpłodnośc. Jeśli ktos mi powie, że bezpłodnośc nie jest dziedziczna to nie uwierzę bo niestety ale życie udowodniło mi że jest inaczej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.