Dodaj do ulubionych

Jakie są objawy endometriozy?

IP: *.pkobp.pl 24.09.02, 15:43
Czy mogłybyście mi powiedzieć, jak objawia się u Was endometrioza?
Obserwuj wątek
    • Gość: Pacjentka Re: Jakie są objawy endometriozy? IP: proxy / 195.136.122.* 17.10.02, 22:22
      Bole. Potworne bole miesiaczkowe, a potem wlasciwie nieustajace. Trudno bylo
      policzyc dni w ktorych nic mnie nie bolalo. I ciagle krwawienia. Wlasciwie
      ostatnie pol roku przed operacja nie bylo dnia w ktorym nie
      doswiadczalabym "radosci bycia kobieta".

UWAGA: bole (macicy, jajnikow, lub macicy i jajnikow) byly dokuczliwe, w
      ostatnim polroczy przed operacja niemal codzienne, ale to co sie dzialo po
      wlozeniu tamponu w ogole nie da sie opisac. Dostawalam takiego skretu, ze nie
      bylam w stanie podniesc sie z podlogi. Lezalam skrecona, wymiotowaloam, wylam z
      bolu. Po ustapieniu ostrego bolu chodzilam zgieta w palak jeszcze kilka dni.
      Pamietam jak kiedys dzwonilam po pogotowie - bol byl tak ostry jak opisalam - a
      oni gdy dowiedzieli sie ze to miesiaczka kazali mi wziac proszki. Jak to
      wytrzymywalam - nie wiem.

Kiedys w trakcie kolejnego ataku wezwalam lekarza z Alfy - przyjechal lekarz
      kolejowy. Ponaciskal mi brzuch i jako pierwszy wydal sensowna opinie - to nie
      jest bol miesiaczkowy, jest podrazniona otrzewna. Skierowal mnie do szpitala, a
      ja glupia znowu pobieglam do swojego lekarza ginekologa, ktory zbagatelizowal
      sprawe na zasadzie - lekarz kolejowy, co on wie.

I trwalo to jeszcze troche zanim litosciwie dostalam skierowanie do szpitala od
      swojego konowala. A bylo to po kolejnej interwencji, gdy pojechalam z
      bolesciami na dyzur szpitalny i tam p. ginekolog od razu chciala mnie zatrzymac
      w szpitalu. I dopiero wtedy dotarlo do mnie ze naprawde jest mi cos
      powazniejszego. Ale odmowilam pozostania w szpitalu i znowu poszlam do swojego
      konowala. Wtedy wreszcie dal mi skierowanie do swojej kliniki. A potem... ech
      historia ktora dlugo mozna opowiadac...

W kazdym razie ostre bole w czasie miesiaczek, ciagly dyskomfort z powodu boli
      miedzymiessiaczkowych powinny byc sygnalem ostrzegawczym.
    • Gość: Tina Re: Jakie są objawy endometriozy? IP: *.chello.pl / *.chello.pl 21.10.02, 21:59
      A ja nie miałam żadnych z objawów uznawanych za charakterystyczne dla
      endometriozy, a ogniska miałam liczne, żłącznie z torbielami czekoladowymi.
      Bolesne miesiączki miewam raz na kilkanaście cykli, a i tak zawsze wiem, że po
      2-3 godzinach ból przejdzie i moje cierpienie nie da się porównać z tym co
      cierpią inne dziewczyny, które nie mogą się poszczycić tą chorobą. Obfitymi
      ich nazwać nie można, bo trwają 1-2 doby. Gdyby nie to, że bolał mnie jajnik,
      bo miałam na nim cystę 5 centymetrową i wielokomorową, co nasunęło podejrzenie
      o niedrożność jajowodów, a co za tym idzie o endo jako przyczynę tejże, pewnie
      do dziś żyłabym w błogiej nieświadomości. A, przypomniało mi się. Robiło mi
      się często na wargach sromowych coś, co przypominało wewnętrzny ropień i
      lekarka powiedziała, że tak bywa przy endometriozie.
    • xpatrycjak1985 Re: Jakie są objawy endometriozy? 27.12.16, 16:05
      Wystepujace u mnie obawy to przede wszustim bole w podbrzuszu i obfite miesiaczki.. Objawy wystepowaly przez dluzszy czas dlatego postanowilam zglosic sie do lekarza. SPecjalisci z KCm Clinic w jeleniej gorze mi pomogli. Jestem bardzo wdzieczna smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka