Wysoki progesteron

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej wszystkim po weekendzie!
    Znioslam bohatersko kolejne dni w oczekiwaniu, napieciu, nadziei... ale do
    testowania jeszcze 5 dni - najwczesniej test zamierzam zrobic w sobote. Czuje
    sie roznie - raz ciazowo, raz nieciazowo, generalnie pobolewa mnie lekko
    brzuch, jak na okres tylko slabiej, mam temperature 36.9 - 37.4. Oczywiscie
    uprawiam czarnowidztwo, ze przyjdzie @ i tyle. Badalam w 21 dc. progesteron
    i wyszedl mi 21, przy normie do 20. Wiem, ze to nieduze przekroczenie, ale
    kompletnie nie wiem czy to dobrze, czy nie? dzis badalam progesteron kolejny
    raz, zobaczymy co bedzie.
    • 07.08.06, 12:45 Odpowiedz
      Górna granica progesteronu to 20. A orientujesz się jaka jest dolna granica?
      • 07.08.06, 12:57 Odpowiedz
        to bardzo dobrze, no chyba ze bierzesz jaks luteine albo duphaston wtedy
        badanie prog jest pozbawione sensu.
        --
        smile))))))))))))))))))))))
      • 07.08.06, 13:02 Odpowiedz
        Zalezy od fazy cyklu m.in.
        - faza folikularna do 1,13
        - srodek cyklu 0,48-1,72
        - faza lutealna 0,95-20
        - po menopauzie do 1,0
        - ciaza I trym. - 9,3-33,2; II trym. 29,5-50,0; III trym. 83,1-160 ng/ml

Oczywiscie wg mojego laboratorium.

Ja oczywiscie mimo, ze nie wierze ze moge byc w ciazy, to zastanawiam sie czy
        jesli dzisiaj (24 dc) wynik bedzie wyzszy niz w 21 dc. to moze oznaczac
        ciaze... Bez sensu, zwazywszy na to ze do testu musze czekac, a progesteron o
        ciazy nie mowi. No, ale czlowiek ma przeciez rozne jazdy...smile
        • 07.08.06, 13:04 Odpowiedz
          Nie biore nic, wlasnie po to badalam progesteron, bo dr chcial sprawdzic czy
          potrzebuje jakiegos dopalaczasmile Po cyklu stymulowanym clo mialam piekna
          owulacje i jesli progesteron jest piekny, to bardzo mnie to cieszysmile
          • 07.08.06, 13:12 Odpowiedz
            ja miałam 7 dpo wynik 21,9 ng i byłam w ciazy, choc zawsze miałam wysoki prog w
            drugiej fazie
            --
          • 07.08.06, 13:17 Odpowiedz
            Ja myślę, że jednak progesteron o ciąży też coś "mówi". Robiłam badania
            progesteronu 10 dni po IUI i miałam progesteron 6,9. Dodam, że w tym czasie
            brałam też luteinę. Dziś jest 15 dni po IUI i 30 dc a @ dalej nie ma. Zaraz po
            pracy wybieram się do laboratorium powtorzyć badania. Ale bez większych
            nadzieji skoro dolna granica progesteronu w I tr. ciąży jest 9,3
            • 07.08.06, 13:22 Odpowiedz
              moze byc tez wysoki jesli bylo wiecej niz jeden pecherzyk.

--
              Moje wykresy

spokojne wody też płyną...
              • 07.08.06, 13:26 Odpowiedz
                posłuchaj zrób bete jesli juz 15 dni po iui i bedziesz wiedziec, ot co!!!
                trzymam kciuki
                --
                • 07.08.06, 13:32 Odpowiedz
                  15 dni po IUI rzeczywiscie mozesz zrobic bete. Ja jestem dopiero w 24 dc (owu w
                  13-14 dniu), wiec na bete nie ma sensu isc, testu tez nie ma sensu robic, grunt
                  ze schiza coraz wieksza. Czekam do 19 na odbior drugiego wyniku progesteronu.
                  Jakby to mialo cos zmienicsmile
                  • 07.08.06, 13:35 Odpowiedz
                    Właściwie to taki właśnie plan miałam. Zrobić tylko hcg. Ale biorąc pod uwagę,
                    że w 10 dniu po IUI moje hcg było mniejsze od 1 i ten progesteron taki niski
                    mimo brania luteiny - to szanse raczej marne.
                    • 07.08.06, 13:46 Odpowiedz
                      Wiesz, zrob bete i przynajmniej nie bedziesz sie martwic progesteronem itd. Nie
                      ma co. Madrala ze mnie, co? Wymadrzam sie, a sama nie moge wyrobic z przejecia.
                      • 07.08.06, 13:50 Odpowiedz
                        Spokojnie wink) Ja to rozumiem. To, że ostatnio opadły u mnie emocje to efekt
                        częściowego poddania się. Ostatnio wyznaję maksymę, że "cokolwiek ma się
                        zdarzyć to zdarzy się na pewno, niezależnie od tego jak bardzo będę się
                        starać" wink)
                        • 07.08.06, 14:20 Odpowiedz
                          Ja mam taka jazde, bo to poczatek mojej drogi. Pierwszy stymulowany cykl, dobra
                          reakcja na mala dawke clo, pecherzyk pekl sam, stad we mnie chyba tyle nadziei,
                          pomomo wrodzonego pesymizmu. Tzn jak sie zastanowie i dokladnie przeanalizuje
                          sprawe na zimno, to nie wierze, ze bedzie ok, ale jak emocje biora gore, to
                          wlasnie marudze tak jak terazsmile
                          • 07.08.06, 14:49 Odpowiedz
                            karmma
                            no niestety progesteron w II fazie zawsze powinien być wiecej niż 15 ng/ml i
                            wtedy oznacza to ,ze odbyła sie prawidłowa owulacja. Co do ciąży to niestety
                            ale nei jest to żadnym wyznacznikiem.
                            chyba ,ze minał już termin @ i progesteron jest wysoki to i owszem .
                            bo progesteron zawsze w II fazie powinien być wysoki i na 2 dni przed @ spada.
                            A jeśli nie spada tzn,że śluzówka macicy jest dalej przez progesteron
                            uzdatniana bo zagnieździł sie zarodek.
                            No i potem po zbadaniu HCG i progesteronu można obserwować czy to ciaza i czy
                            trzeba suplementować ja progesteronem czy nie.
                            • 07.08.06, 15:47 Odpowiedz
                              No, dobrze ze mi powiedzialas to wszystko jasno i wyrazniesmile oczywiscie sama to
                              tez wiem, ale czasami cos nie wiadomo dlaczego przycmiewa zdrowy rozsadek. Nic
                              to, w takim razie czekam juz calkiem spokojnie na wynik drugiego badania, bez
                              stresu i rozbudzonych nadziei, ze cos odczytam pomiedzy wierszami. Bez sensu to
                              wszystko, prawda?
                              • 08.08.06, 10:05 Odpowiedz
                                No, wczorajszy wynik z 24 dc to 12,8. Cos czuje, ze to @ sie zbliza, moze stad
                                ten spadek progesteronu? w kazdym razie jakos na razie przestalam sie ludzic.
                                Moze zaczne znowu,jak @ sie nie pojawi.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.