Dodaj do ulubionych

hiperstymulacja - jak długo objawy?

25.05.07, 10:53
jestem 3 dzień popunkcji i juz mam dość, tak sie męczę brzuch boli, kłuje itd
ogólnie nie mam siły, juz nie wiem czy to od zastrzyków Clexane 1 dziennie,
czy antybiotyk 2 razy dziennie, czy to wszystko w połączeniu z pogodą, w
sobotę ide na usg, transferu nie bedzie - nie będę ryzykowac pobytem w
szpitalu, swoim zdrowiem, nie za wszelką cenę sad

może kótreś z was miłay podobne objawy, ból brzucha, opuchnięcie całego
brzucha, osłabienie.
jak długo to jeszcze potrwa? już nie mam siły, a w przyszłym tygodniu muszę
koniecznie iść do pracy

pozdr.
M.
Obserwuj wątek
    • mag_32 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 25.05.07, 13:01
      czesc,
      W styczniu miałam stymulacje, wyhodowalam 30 jajeczek na minimalnych dawkach
      leków i miałam mega przestymulowanie. Objawy bardzo dokuczliwe zaczely sie 3
      dni po punkcji - mdłośc, zwiększenie obwodu brzucha, zle samopoczucie.
      Wygladałam na kobiete w 9 miesiacu ciazy. Waże abys zgosila to swojemu
      lekarzowi aby przeciwdziałac temu. Przez tydziem miałam podawane albyminy, ale
      w mim stanie nie byly za bardzo skuteczne. Codziennie przez tydzien mialam
      podawane płyny fizjologiczne, adodatkowo leki na ściągnięcie płynu z organizmu.
      Mój stan byl dosc cięzki bo plyn dostał sie do oplucnej.W 5 dniu po punkcji juz
      nic nie jadlam, bo wszystko wymiotowałam. Objawy minimalnie zaczely ustepowac
      po poltora tygodnia a do stanu normalnego wrocilam po 4 tygodniach. Transferu
      oczywiscie tez nie mialam.
      Jesli puchniesz - a to jest jeden z wazniejszych wyznaczników przestymulowania
      to nie lekcewaz tego tylko biegusiem do lekarza. Do pracy wrocilam juz tydzien
      po stymulacji, ale bylo mi bardzo ciezko - duzy brzuch, oslabienie.
      powodzenia mag
      • marmon29 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 25.05.07, 17:11
        ja miałam podane albuminy juz w dniu punkcji, i dostałam antybiotyk 2*1
        Augmentin oraz Clexane 1*1 w zastrzyku od razu, czy dobrze zrozumiałam że
        miałaś to podane dopiero po 3 dniach?
        ale obyło się bez szpitala?
        a kiedy zaczęłaś wymiotować?ja jem choć mało, bo brzuch od razu bardziej boli
        mam obrzmienie brzucha ale nie jest to 9 m-c ciąży moze 4 sama nie wiem sad

do pracy wróciłaś tydzień po punkcji? a na leki dochodziłaś do kliniki?

ps. czy to było Novum?

proszę odpisz mam nadzieję że zajrzysz tu niedługo
        • mag_32 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 28.05.07, 09:00
          Wszytkie leki mialam podane od razu, ale trzeciego dnia objawy sie nasilily
          wiec dodali mi sole fizjologiczne, i jeszcze inne cuda. Szczerze mowiac bylam
          strasznie osłabiona. Cały czas byłam pod opieka NOVUM, zajeli sie mna cudownie,
          szpital na Woloskiej byl cały czas zawiadomiony, że moge sie pojawic, ale
          szczerze mowiac chciałam tego uniknąć.
          Wymioty zaczęły sie 5 dnia po punkcji. W trakcie przyjmowania dożylnie leków
          byłam na zwolnieniu. Do pracy wrocilam po tygodniu po punkcji. Działałm na
          zwolniuonych obrotach, bo taka ilisc plynu w organizmie jest nibiezpoieczna.
          JKeszcze przez dwa tygodnie po ponkcji chodziłam do Vovum do doktora
          Nosarzewskiego - internista na sprawdzenie czy płyny ustepują.
          pozdrawiam, mag
          • marmon29 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 28.05.07, 23:15
            hej
            ja jutro czyli we wt wracam do pracy choć czuje się jescze kiepsko, to muszęsad .
            to straszne co przeszłaś, mam nadzieje że uda mi się uniknąć szpitala, dzis
            znowu dostałam w N. albuminy, HAES i elektrolity, następna wizyta we czw. mam
            nadzieje, chyba że sie pogorszy nie daj Boże.
            ogólnie czuję sie jakby troche lepiej, ale brzuch mi bardzo dokucza, ledwo
            chodzę, nawet nie moge się wyprostować porządnie bo wtedy go bardziej napinam i
            wiadomo bardziej boli, na szczęście mam apetyt choc nakazali dietę, stosuje
            się , moze pomoże
            aż boje się jutrzejszego dnia pracy, Dr nie chciała mnie puścic do pracy ale
            sie uparłam, na szczęście siedzę przy biurku, mam zamiar sie oszczędzać jak Ty
            choć trudno będzie, wody miałam przedwczoraj ok. litra w brzuchu, dziś nie wiem
            ale obwód sie nie zmniejszył - jejku czuję sie jak balon,
            a czemu chodziłas do internisty? jednocześnie z ginem czy tylko?
            gin też widzi na usg dopchwowym płyn

ps. Mag a kiedy miałaś transfery ile czasu po i jak poszło?
            ja planuję w następnym cyklu, chociaż juz boję się planować cokolwiek sad

pozdrawiam
            M.
            • mag_32 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 29.05.07, 09:09
              Czesc,
              Ja chodziłam do internisty i gina jednoczesnie, bo stan byl powazny. Transfery
              miałam juz trzy a ostatni w piatek 25 maja i czekam na wynik. Transfer miałam
              robiony w drugim cyklu po stymulacji, bo pojawily sie torbiele i miesiąc
              wzielam na wstrzymanie, bralam leki na uspokojenie jajników (orgamentril),
              potem okazalo sie ze pojawily sie popipy w macicy i to prawdopodobnie utrudnilo
              zagniezdzenie zarodkow w trakcie drugiego transferu. Teraz jestem po histero -
              usuneli mi dwa polipy i z niecierpliwoscia czekam na wynik.

Co do samopoczucia ja bylam bardzo długo osłabiona, nie mogłam spac, bo jak
              lezalam to mnie wszystko bolało. Mnie tez nie chaciala dr. puscic do pracy ,
              ale ja juz swirowalam w domu.Dieta jest wazna, bo chodzi o to zeby dodatkowo
              nie obciazac watroby - wiec jogurciki, wszystko gotowane, zero surowych warzyw
              i owoców bo powoduja wzdecia. Internista profilaktycznie dal mi esputikon - w
              aptece bez recepty.
              Podobno bylam w Novum jedny z ciezszych przypadkow hiperstymulacji.
              Jak jestes w pracy to jak najwiecej siedz jak mozesz to szybciej sie tego
              pozbedziesz. Ja mialam tez to szczescie, że moja praca jest za miedza Novum i
              wkazdej chwili jak sie cos działo bieglam do nich.

A u Ciebie jak? Ktory transfer, u kogo sie leczysz? Skad jestes?
              mag
              • marmon29 Re: hiperstymulacja - jak długo objawy? 03.06.07, 22:32
                cześć
                przepraszam ze tak długo nie pisałam, żle się czułam a później miałam jeszcze
                problemy z netem w domu, a wpracy nie wchodze na to forum smile
                juz mi stanowczo lepiej , miałam jescze dwie ,,sesje'' kroplówek po 4 godziny,
                ale pomogły, choc jak wyszłam z N. w czwartek to byłam ledwo zywa, chciało mi
                się wymiotować i głowa mi pekała, ale przeszło do rana a póżniej już było coraz
                lepiej.
                Ależ mnie nastraszyłaś tymi polipami, ja też mam torbiele po 38-40mm choć Dr
                Kozioł powiedziała że to minie z okresem, oby sie nie myliła bo chyba się
                załamie jak będe musiała znowu przesunąć transfer sad a chcę juz! szybko, wierzę
                ze się uda smile
                a te polipy to zauważyli dopiero po nie udanym transferze? to nie widzieli ze
                coś jest nie tak? napisz coś wiecej o tym, dlaczego trzeba to bylo usuwać czy
                to jest niebezpieczne? to bardzo przykre że aż musiałaś mieć tą histero, pewnie
                znowu byłaś na zwolnieniu? o rety nie wiesz czy często to się zdarza? chyba
                zwariuję od tego myślenia, czy wszystko musi być takie skomplikowane sad
                to będzie mój pierwszy transfer i liczę że ostatni

a teraz jak się czujesz? leżysz żeby sie transferek udał ? smile
                trzmam kciuki za Ciebie, później moja kolej smile

pozdrawiaam
                M.

ps. mieszkam pod Wawą - blisko, pracuję w okolicy Galerii Mokotów,więc do N.
                mam 10min samochodem, przynajmniej to się super składa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka