Dodaj do ulubionych

Joga w ciąży

25.12.04, 21:54
Jestem w 16 tygodniu ciąży , źle się czuję, szybko się męczę i miewam
mdłości. Przedtem trochę ćwiczyłam jogę, ale tylko poprzez TV. Pamiętam, że
dobrze się czułam i mam nadzieję, że teraz też mogę poprawić swoją kondycję i
samopoczucie. Moje obiekcje dotyczą tego czy wszystkie ćwiczenia są
bezpieczne i ciekawa jestem czy istnieje jakaś specjalna joga dla ciężarnych.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi . Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • slonikus Re: Joga w ciąży 26.12.04, 00:50
      Z tego, co sie orientuje, joga jest wspanialym wyborem dla kobiet w ciazy, ale
      niektorych asan nie nalezy wykonywac lub trzeba je odpowiednio modyfikowac.
      Jesli nie masz dostepu do nauczyciela jogi, z ktorym moglabys sie skonsultowac
      to poszukaj w ksiazkach. Mam domu taka ze zdjeciami i rysunkami, tlumaczenie z
      angielskiego, niestety nie znam autora. Ale sa tam m.in. wskazowki dla
      ciezarnych (ze zdjeciami). Ksiazka jest troche mniejsza i szersza od formatu A4.
      Ma niebieska okladke i na niej chyba jedna czy dwie osoby prezentuja asany. Nie
      mam jej przy sobie, wiec nie moge Ci teraz powiedziec.

--
      sloniul.jogger.pl
      • kendo Re: Joga w ciąży 26.12.04, 17:24
        **reno2000

zakup sobie ksiazke
        "Przewodnik dla poczatkujacych i znawcow
        JOGA"
        Lucy Lidell oraz Narayani i Giris Rabinovitch

jest tam szeroki opis asan dla ciezarnych z opisem i obrazkiem
        radzila bym sie poradzic gin,jak i instruktora jogi....

zycze powodzenia/lepszego samopoczucia i szczesliwego rozwiazania.
          • metis1 Re: Joga w ciąży 27.12.04, 11:21
            Polecam szkole Adama Bielewicza na Zurawiej w W-wie. Chodzilam tam przed ciaza,
            a teraz czekam na skonczenie 1-go trymestru, zeby zaczac znowu po przerwie. Dla
            ciezarowek sa specjalne zajecia "jogi dla kobiet" - instruktorka indywidualnie
            dopasuje Ci zestaw asan, powie, jakich nie powinnas robic, poprawi, jesli
            robisz je zle. Zakazane sa m.in. wszystkie pozycje odwrocone (czyli te, gdzie
            masz wyzej miednice). Jesli chcesz sobie poczytac o asanach na czas ciazy, to
            zajrzyj na www. Dolnoslaskiej Szkoly Jogi, gdzie zamieszczony jest b.fajny
            przewodnik po jodze z rysunkami asan i opisami ich dzialania - warto go sobie
            wydrukowac! Znajdziesz w nim caly rozdzial na temat "babskich" spraw.
            www.republika.pl/jogaszkola/poradnik/index.html
              • metis1 Re: Joga w ciąży 30.12.04, 15:36
                Juz podaje: Ul Zurawia przy sklepie z meblami kuchennymi (po stronie H.Forum -
                trzeba zejsc w dol na podworze), tel. 612-20-07, 628-56-72 lub 503-706-701.
                www.joga.net.pl
                Joga kobieca jest 2 razy w tyg: we wt. o 17,00 i w sb o 13,30. Zajecia trwaja
                1,5 godz., prowadzi je Teresa.

Jesli jeszcze nie chodzilas na joge, to najpierw trzeba przerobic kurs
                podstawowy (9 zajec), potem chodzisz na joge I stopnia, w dolwolne dni, na
                dowolne godz., ile razy w tyg. chcesz. Zajecia odbywaja sie na Zurawiej albo w
                szkole na Koncertowej (Ursynow).

Do zobaczenia na zajeciach!

metis
    • romaslo Re: Joga w ciąży 02.01.05, 17:03
      W Jogaklubie przy ul. Wspólnej w Warszawie (w budynku Elektrimu) też są zajęcia
      dla kobiet w ciąży (www.jogaklub.pl) tyle że w godzinach przedpołudniowych.

Chyba też są zajęcia w tym klubie na Grzybowskiej (ale nie jestem pewna).

Ja właśnie urodziłam dzieciątko i chciałam ćwiczyć jogę w czasie ciąży, ale
      niestety udało mi się to tylko trochę na początku ciąży, potem już
      zrezygnowałam, bo zaczęłam chodzić na ćwiczenia dla "ciężarówek" na ul.
      Brylowskiej i do pewnego momentu także ćwiczyłam tai chi i już nie wyrobiłam
      się czasowo, bo prawie do końca ciąży pracowałam. W domu bałam się ćwiczyć
      sama, bo nie jestem specjalnie zaawansowana (ćwiczyłam tylko przez parę
      miesięcy przed zajściem w ciążę). Ale teraz jak tylko mi moja dzidzia pozwoli,
      chciałabym wrócić do ćwiczenia jogi, żeby przed ewentualną kolejną ciążą w
      przyszłości być już bardziej zaawansowaną.

Położna w szkole rodzenia mówiła nam, że kobiety które praktykują jogę "bardzo
      ładnie rodzą". Czego Tobie i wszystkim dziewczynom życzę!

Pozdrawiam noworocznie!

Monika
    • jota1 Re: Joga w ciąży 02.01.05, 18:19
      Kochanie daj sobie spokój z praktyką jogi!!!popraktykujesz po porodzie!!!Zapisz
      się do dobrej szkoły rodzenia,tam poćwiczysz i nauczą cię oddychać do porodu,to
      bardzo ważne.Doświadczony nauczyciel NIE powinien przyjąć cię na zajęcia,jak
      cię przyjmie to będziesz robiła same relaksy,Szkoda czasu!!Istnieje joga dla
      ciężarnych ale ma sens dla osób już ćwiczących.Mam dwoje dzieci,od 4 lat
      intensywnie praktykuję hatha-jogę,uczę jogi,kończę kurs nauczycielski,synowa
      jest w 22 tygodniu ciąży i nie namawiam jej na jogę,serdecznie pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka