Dodaj do ulubionych

Szukam entuzjastów jogi

28.03.05, 13:18
Jestem ze Zgierza koło Łodzi.Chce otworzyć tutaj coś w stylu szkoły
jogi.Szukam ludzi ,którzy mają zaawansowaną praktykę jak i też
początkujących,ale z zapałem do pracy.
Obserwuj wątek
      • rimal Re: Szukam entuzjastów jogi 29.03.05, 17:29
        Tak naprawdę to jeszcze nie mam kwalifikacji,ale sądząc po tym jak urzekła mnie
        joga to w miarę upływu czasu będę je miał.Na razie praktykuję sam opierając się
        na szeroko dostępnej literaturze.Oczywiście ufam również intuicji bez której
        raczej trudno się obejść praktykując.Wiem,że potrzebny jest nauczyciel,ale z
        tego co widzę,wszyscy biorą za to pieniądze.Z góry ustalona jest cena.Mnie to
        nie odpowiada.Widzę w tym przypadku inne wyjście.Pozdrawiam
          • mirella3 Re: Szukam entuzjastów jogi 29.03.05, 23:52
            Książki to czysta teoria. Co najwyżej mogą być elementem wspomagającym praktykę
            ale nie bazą dla niej! Tradycyjnie joga przekazywana była/jest w relacji
            nauczyciel (mistrz)- uczeń. A to, że nauczyciel za swoją pracę bierze pieniądze
            nie jest niczym hańbiącym. Wręcz przeciwnie, uważam, że nie pobieranie
            wynagrodzenia (w jakiejkolwiek formie)za swoją pracę (w wypadku profesjonalnych
            nauczycieli jogi- ciężką pracę) jest niemoralne.
          • rimal Re: Szukam entuzjastów jogi 30.03.05, 22:46
            Mam swój lokal,bardzo duzy.Własciwie to jest hala.Trzeba ja odpowiednio
            zaadoptować.Przy odrobinie inewncji byłby to niewielki koszt.Oczywiście gdyby
            był zaintereowany tym jakiś jogin,joginka to jeszcze lepiej.Chce ,aby odbywały
            sie w tej hali zajęcia..Zeby kazdy mógl przyjsc i sprobowac.A tych
            najwytrwalszych łączyć członkowstem.To musi miec ręce i nogi.Samemu trudno mi w
            tej chwili napisac o całokształcie.Rzuciłem po prostu temat,bo wiem,że joga
            pozostanie na trwałe w moim życiu.Chce robic to co lubię,a na pewno nie jestem
            w takim przekonaniu sam.Pozdrawiam
    • woman-in-love Re: Szukam entuzjastów jogi 31.03.05, 11:52
      Jeśli chcesz przyciągnąć ludzi odpowiedzialnych - musisz szukać ich w
      środowisku joginów. W jaki sposób możesz zweryfikować ludzi zgłaszających się
      przez internetowe forum? Trzeba sobą najpierw coś rdeprezentowqać, ćwiczyć z
      oddaniem kilka ładnych lat. Sam entuzjazm i "chęć szczera" może być dobrym
      punktem wyjśvcia, ale to za mało, żby przewodzić innym. Poszukaj porządnych
      nauczycieli, zorganizuj strukturę, żeby móc w jej reamach ustalić zasady oraz
      warunki. Praca nauczyciela ma swój wymiar, a co za tym idzie wymaga
      wynagrodzenia. Chyba nie ma co do tego wątpliwości?
    • borekq wygraj wakacje z jogą!! 24.06.05, 13:31
      przepraszam drobna reklama, ale chyba warto

Zapraszamy do udziału w pierwszym ogólnopolskim konkursie wiedzy jogicznej w
      portalu www.joga-joga.pl/. Nagrodami w konkursie są wakacyjne wyjazdy
      z jogą ufundowane przez renomowane szkoły jogi w Polsce. W konkursie może
      wziąć udział każdy- wyniki pod koniec lipca- szczegółowe informacje w portalu.

BorekQ

www.joga-joga.pl
      pierwszy portal o jodze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka