• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Piwniczna Zdrój Dodaj do ulubionych

• 30.05.08, 20:12
    Palanuję w lipcu wyjazd do Piwnicznej Zdrój. Może mógłby ktoś
    napisać coś na temat tej miejscowości- jak tam jest, jakie atrakcje,
    jak z zapleczem gastronomicznym, wycieczki po prostu wszystko.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: wczasowicz IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.05.08, 22:26
      Prosze wejsc na strone Piwnicznej zdroj i wszystkie wiadomosci sa.
      • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.05.08, 12:30
        tak się składa, że stronę piwnicznej oglądałam kilka razy, ale
        chciałabym jeszcze poznać opinię na jej temat od osób, które tam
        były.
        • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.06.08, 10:52
          bardzo urocza miejscowość, blisko szlaków turystycznych w paśmie
          Jaworzyny oraz w paśmie Radziejowej, jest gdzie chodzić :)
          jest przejscie graniczne na Słowację, mozna zrobic wycieczki np. do
          Bardejowa :)
          mozna spłynąć tratwami po Popradzie aż do Rytra,
          jest bardzo ładna Pijalnia wód mineralnych warta częstych odwiedzin,
          gastronomicznie tak sobie ale są miejsca gdzie mozna zjeść,
          warto też pojechać do Muszyny, Krynicy, mozna to zrobić nawet
          pociągiem, który przez dłuższy czas jedzie w tunelu :) niestety
          parkingi w Krynicy koszmarnie drogie,
          jest jeden minus Piwnicznej, leży zbyt blisko magistrali kolejowej
          na Słowację, w związku z tym pociągi hałasują w nocy dlatego kwaterę
          należy wybierać jak najdalej od linii kolejowej, chyba że ktoś
          śpi "jak zabity" ale poza tym same plusy, mapy i przewodniki kupi
          się w ksiegarni blisko rynku
        • Gość: minoka IP: *.gprs.plus.pl 23.11.08, 18:54
          a czy na sylwestra w piwniecznej bedzie snieg? wybieramy sie tam na
          7 dni i mamy obawy, jak bylo w zeszlym roku?
    • Gość: Fan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.08, 08:25
      Moja ukochana polska miejscowość w górach (a raczej pagórkach). Byłem tym kilka
      razy, niestety ostatni raz 7 lat temu i nie mam aktualnych wiadomości. Tym
      niemniej w przyszłym roku pewnie się tam wybiorę, bo po prostu tęsknię.

Można pospacerować po okolicznych pagórkach (polecam trasę na Radziejową i
      Eliaszówkę - przy dobrej pogodzie widać Tatry, pycha jajecznica na Obidzy),
      wybrać się na Słowację, odwiedzić Krynicę, pojeździć konno itp. Jak nie było tam
      tak wielu turystów, to lokalni mieszkańcy byli super, teraz się to pewnie
      zmienia, ale i tak lepsza atmosfera niż w nastawionym na wyżyłowanie turyty Zakopcu.
      Pozdrawiam
      Fan
      • 05.06.08, 16:45
        dzięki za informacje, pomogły mi podjąć decyzję.
        • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.08, 13:13
          Znalazłam ofertę Piwniczna ul. Borownice- może ktoś wie jak to jest
          daleko od centrum Piwnicznej i czy warto tam rezerwować pokój czy
          szukać czegoś innego-będę wdzięczna za Wasze sugestie i informacje.
          • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.08, 12:55
            z planu miasta w necie wynika,że to jest jakas dzielnica Piwnicznej
            w kierunku na Rytro (główna droga), głównej drogi to ja bym unikała,
            ale zobaczę na realnym planie, niestety dopiero w domu:)
            • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.08, 09:22
              jest tak jak przypuszczałam, Borwnice są oddalone od centrum
              Piwnicznej jakieś dwa przystanki autobusowe PKS-u, więc sporo
              polecałabym ci takie ulice jak: Szczawnicka, Słoneczna, Wilcze Doły,
              w kierunku na Kosarzyska (ale bliżej centrum, nie pod Obidzą)
              albo ul. Partyzantów, Halna, Sobieskiego
              ewentualnie Kościuszki (za rzeką)
              najlepiej zobaczyć w ofertach jak daleko od centrum
              www.piwnicznazdroj.com.pl/plan/
              moja.piwniczna.com/
              • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.08, 23:57
                Tak sie składa że jestem mieszkańcem. Skoro już tu wpadłem to opowiem coś nie
                coś. Jak dla mnie Piwniczna jest miastem bardzo nudnym... no ileż można po
                górach chodzić.. poza tym spływem to nic innego robić sie tu nie da... 0 kin czy
                jakichkolwiek innych rozrywek, gastronomia jest niezła.. w centrum 2 dobre
                restauracje polecam "Pod góralem" dobre jedzenie... Mieszkać można również
                blisko rynku nocami praktycznie nic tam nie jeździ. Na przeciwko mojego domu są
                pokoje do wynajęcia... ale skoro Państwu przeszkadzają pociągi to nie polecam, a
                więc polecę znajomą.. Sabina Śmigowska ulica Halna blisko rynku.
                • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.08, 11:03
                  wydaje mi się,ze trochę przesadzasz z tą nudną Piwniczną, jadę na 2
                  tygodnie i myślę,że przez ten czas nie zdążę się nudzić tym
                  bardziej, że nie będziemy przez cały czas siedzieć w Piwnicznej-(do
                  kina i tak nie mieliśmy zamiaru chodzić, więc jego brak nam nie
                  przeszkadza), gdyż w planach mamy również wycieczki po oklicznych
                  miejscowościach oraz wypady na śłowcję min. na baseny
                  termalne,ogólnie jestem dobrej myśli i myślę, że będziemy
                  zadowoleni, kwaterę już mamy zaklepaną, dzięki za informację o
                  gastronomii i poleceniu restauracji-przetestujemy.
                • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.08, 13:20
                  tak się składa, że ludzie chcący wypocząć wręcz wybierają
                  takie "nudne" miejscowości, jak mówisz :)
                  nikt nie zakłada,że bedzie chodził do kina na urlopie albo na
                  dyskoteki, bo to mamy na codzień w naszych dużych miastach,
                  byłam w Piwnicznej i bardzo mi się podobało, obeszłam wszystkie góry
                  dookoła a także odwiedziłam Krynicę, Muszynę, Stary i Nowy Targ a
                  także zrobiłam krótki wypad na Słowację i w dalszym ciągu
                  twierdzę,że jest to świetna miejscowość na spędzenie urlopu:))
                  a także bardzo malownicza z pięknymi widokami na zielone wzgórza
                  wokół,
                  Tomku, może spojrzysz na swoje miasto moimi oczami:)
                  rozumiem, że młodzi ludzie chcą rozrywek ale turyści chcą raczej
                  spokoju
                  • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.08, 17:52
                    nic dodać, nic ująć- mamy tajie samo wyobrażenie o urlopie i mam
                    takie same wycieczki w planach jak opty- jestem przekonana, że
                    dobrze wybrałam i będę zadowolona z wyjazdu i wyboru miejscowości-
                    jadę juz 3 lipca
                    • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.08, 12:07
                      życzę ci hanielo miłego urlopu i pięknej pogody:)

koniecznie wdrapcie się na Piwowarówkę, cudowny widok stamtąd się
                      roztacza, chciałoby się tam zostać i codziennie gapić na zielone
                      wzgórza, błękitną rzekę, rozsiane wszędzie domki, biały kościółek w
                      dole :))
                      • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.07.08, 18:28
                        dzięki-napisz proszę czy ta Piwowarówka ( rozumiem, że jest to
                        szczyt czy też wzniesienie) znajduje się w Piwnicznej czy trzeba
                        gdzieś podjechać.
                        • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.08, 13:33
                          cała Piwniczna leży raczej w dolinie wzdłuż rzeki, dookoła są
                          wszędzie wzgórza przechodzące w pasma danych gór, chyba pisałam
                          jakich, Piwowarówka jest takim pierwszym wzgórkiem przez który
                          przechodzi szlak prowadzący w stronę pasma Radziejowej, dawniej po
                          prostu osada z kilkoma domkami i mikroskopijnym kościółkiem, teraz
                          należąca do samej Piwnicznej,
                          szłam szlakiem od samego dołu Piwnicznej (chyba z rozwidlenia na
                          Kosarzyska), więc trzeba się było nieźle wdrapywać:) potem nie było
                          już tak stromo ale miejsce jest przednie jako punkt widokowy,
                          najlepiej kupić mapy, tam są wszelkie opisy i szlaków, i atrakcji :)
                          • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.08, 13:46
                            we wcześniejszych postach miałam na myśli odwiedziny w Starym i
                            Nowym Sączu a nie Targu

a jeszcze polecałabym wyśmienite szarlotki w schronisku na
                            Jaworzynie Krynickiej (dla leniwych jest wyciąg gondolowy z
                            Krynicy), potem można przejść górami prosto do Piwnicznej (raczej
                            się człowiek nie utrudzi tym przejściem), po drodze wstępując do
                            schroniska na Hali Łabowskiej na naleśniki z jagodami :)
                            pl.wikipedia.org/wiki/Jaworzyna_Krynicka
                            • Gość: haniala1 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.08, 21:31
                              Opty- dzięki za wszystkie informacje, jutro o 4 rano wyruszam,
                              opowiem po powrocie jak było. Pozdrawiam.
                              • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.08, 15:57
                                oj nie sadziłem ze wywołam taką dyskusje to i tu nie zaglądałem ;) ja
                                opowiedziałem tylko o Piwnicznej od strony mieszkańca... Na piwowarówce o ile
                                sie nie myle Koral buduje coś tam takiego wielkiego ;) nie wiem co to ale chyba
                                tam. Polecam Obidze super jedzenia wycieczka fajna, no i gorące źródła w Vrbowie
                                coś pięknego... tyle ze to nie u nas
                      • 24.01.14, 15:38
                        Witajcie,

Ja mam taką przystań w Piwnicznej, która jest super dla chcących odpocząć z dala od ulicy, miasta i hałasu - domki położone na żółtym szlaku na Niemcową, raptem kilometr od rynku, a jednak już "w naturze", gdzie widać dolinę Popradu i kościółek świecący swoja bielą z daleka. Piwniczna noclegi to dla mnie wyłącznie Domki na Polach www.piwniczna-domki.pl/krakowski - miejsce sprawdzone i sielskie!!! Tam już nie sięga hałas przejeżdżających pociągów. Aga, Kraków
                        • 09.03.14, 01:11
                          Znam świetną stronę gdzie można znaleźć nocleg w naprawdę atrakcyjnych cenach: www.noclegowo.pl
                          Sam z niej korzystałem nie raz i nie żałuję.
                • Gość: zorro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.08, 11:11
                  Tomku, czy ulica Zagrody to ustronne miejsce? Tak mi się wydawało z początku -
                  bo to sporo poza centrum, ale gdy trochę poszukałem kwater w necie, okazało się,
                  że przy tej ulicy jest cała masa ośrodków wypoczynkowych. Sam już nie wiem, czy
                  jest sens w taką okolicę się pakować? - zależy mi na ciszy i "nudzie" właśnie ;)

pozdr
                  • Gość: Tomek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.08, 15:59
                    heh :) muszę przyznać ze zagrody to mimo wszystko będzie ciche miejsce chociaż
                    sam nie wiem za bardzo gdzie to jest ale szczerze mówiąc tu wszędzie jest cicho
                  • Gość: opty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.07.08, 10:54
                    Zagrody to jest dzielnica Piwnicznej, właściwie już za miejscowością
                    jadąc od strony Rytra, leżąca przy głównej drodze ale też
                    rozpościerająca się wgłąb dolinki, do centrum kawałek jest ale drogą
                    bez chodnika (kiedys go nie było), może jakiś jeden sklep tam jest?
                    szukając kwatery musisz zastrzec,żeby nie leżała przy głownej drodze
                    przelotowej
    • Gość: Monika IP: *.158.216.128.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl 20.06.14, 23:21
      Ostatnio odwiedziliśmy z mężem ten uroczy zakątek naszego kraju. Długi weekend to zbyt mało czasu by poznać lepiej tę okolicę, toteż nie będę pisać o atrakcjach turystycznych, chciałbym tylko podzielić się z wami jednym odkryciem: BAR CZERCZ !!!!!!!!!. Z zewnątrz nie przykuwa uwagi, mało atrakcyjny- raczej odpychający wystrój. Jeśli jednak nie dacie się zwieść pozorom otrzymacie świeży, pyszny jak u mamy i na prawdę niedrogi posiłek. polecam pysznego pstrąga oraz nie mniej smaczne- zupełnie jak domowe - pierożki.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.