Pierwszy raz jedziemy do Iny - poradzcie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Hej ! smile

mam do Was pytanie. Moja mama po raz pierwszy wybiera sie do Inowrocławia do
    sanatorium Energetyk. Jest to jej w ogole pierwszy w zyciu wyjazd do
    sanatorium. Przy wyborze miasta pomoglam jej ja, poniewaz ona nigdy nie
    lubila kisic sie w malych miasteczkach na wczasach i zawsze wolala takie
    wieksze miasta. Z tego co ja sie orientowalam Inowroclaw jest najwiekszym w
    Polsce miastem sanatoryjnym i dlatego go jej polecilam.

Mam takie pytania, bo wlasnie siedzimy nad mapami i ogladamy wszystko co o
    Inowroclawiu mowi

1. Czy dobrze obliczylysmy ze z Iny do Torunia jest 30 km a do Bydzi 40? Czy
    czesto odchodza w te kierunki pociagi? Czy jest realne wyrwanie sie na jeden
    dzien do jednego z tych miast i powrot bez polaczeniowych komplikacji? Lepiej
    pociagiem czy sa autobusy?

2. Czy w Inowroclawiu sa jakies hipermarkety (jesli tak to jakie)?

3. Co byscie poradzili zobaczyc w samym Inowroclawiu, nie chodzi mi o muzea
    albo inne zamkniete przestrzenie, chcialabym sie dowiedziec o jakies parki,
    ladne uliczki, wiem ze jest zegar sloneczny, jakies takie ladne miejsca dla
    oczu. Jednym slowem co Wy byscie chcieli ogladac w Inie gdybyscie tu
    przyjechali.

4. czy sa w Inowroclawiu jakies bary mleczne albo herbaciarnie?

Pozdrawiam i milego dnia !
    • www.san-energetyk.com.pl/
      ino-online.pl/
      www.ino-online.pl/turystyka.php
      Witaj! też chciałabym tam sie znależć, ale poki co, wirtualnie po nim chodzę.....
      A Solanki- park zdrojowy, niepowtarzalny.........
      Może "miejscowi" wskażą i polecą Ci miejscowe "smaczki"
      Ja z nostalgii za Inem, na tej stronie internetu jestem smile)))))
    • hey jezeli TWOJA matka wybrała INOWROCŁAW to odległosci ,które podałas sa w
      przyblizeniu dokładne bo od tablicy INOWROCŁAW DO TABLICY BYDGOSZCZ SA 42 KM i
      róznic sie beda jezeli wybierze pkp ! Z tego co mi jest wiadomo na te chwile to
      jest w INIE KAUFLAND Z MNIEJSZYCH VIKI,POLO MARKET ITD.W BYDGOSZCZY jest wiecej
      hipermarketów z uwagi na wieksze miasto niz INOWROCŁAW podobnie jest w
      TORUNIU.OCZYWISCIE,ze realne jest wyrwanie sie do miast opisanych wyzej z INA
      pomocna strona to jezeli chodzi o pociagi www.pkp.pl pks jezeli wogole jest
      jakakolwiek informacja o nim to ze strony www.inowrocław.pl lub www.onet.pl
      zakładka autobusy czy cos w tym stylu .co do barów czy herbaciarni nie wiem czy
      takowe istnieja w INIE ,ale sa one w hipermarketach BYDGOSZCZY I TORUNIA (
      herbaciarnie wyłacznie !!!!)jezeli TWOJA matka juz jest w INIE niech cieszy sie
      urokiem ŁAZIENEK I TEZNI znajduja sie zabi krok od ENERGETYKA POZDRAWIAM !!!
      • Portugalio na stronce Energetyka znajdziesz GG i Panie Tobie tam też pomogą
        (poszukaj w Googlach)(wink)))
        --
        "Dla każdego świeci jakieś słońce" (gdzieś w necie wyczytane)
      • marmat chyba cos z wawą ci sie pomyliłosmile u nas są solanki, nie łazienki...
        ale spokowink
        --
        Módlmy się za złodziei, oszustów i oczywiście za ojca Dyrektora...
        • scania, a co Ty byś poleciła szanownej mamie i jej corce portugalce???
          Znasz i kochasz miasto swoje nad podziw!!!!!!!!
        • Wpadamy chyba wszyscy w pułapke aktualnego dualizmu znaczeniowego pewnych
          określeń smile
          Marmat, chyba światlejszy od nas i szybciej wciela w mowę potoczną określenie
          zabiegow solankowych jakie mamy, w łazienki, bo to i prawda.
          Wszak drzewiej smile)) a widziałam takowe opisy na fotkach sprzed wojny, opisywano
          je jako solbad, lub solbadhouse, a więc dom kapieli solankowych, inaczej
          łazienki....
          Mamy więc w Inie swoje łazienki, wprawdzie nie krolewskie jak w Wawie, lecz
          solankowe, a solanka to produkt występujący w kopalniach soli.
          A Solanki to przepiękny areał parkowy, ktorym przemierzają kuracjusze wymieszani
          na pioły z miejscowymi....
          Też trochę dla obcych dziwne, ale w lot akceptowane,że uzdrowisko nie jest
          wydzielone jakoby z miasta, jako enklawa,, lecz wszyscy razem.......
          Mamy więc swoje łazienki i swoje Solanki smile)))))))
          Pozdrawiam wszystkich tam przechadzających się smile))
          • BARDZO wszystkim dziekuje za odpowiedz ! Jestescie super !

Mama juz jest w Inowroclawiu od 2 dni. Miastem jest zachwycona... Do tego
            stopnia, ze spoznila sie na zabiegi pierwszego dnia bo lazila po miescie.
            Najbardziej jak na razie podobal jej sie deptak na Krolowej Jadwigi i stare
            kamienice. Jestesmy ze 120-tysiecznego miasta w sumie podobnego do
            Inowroclawia, a mimo to Ina bardzo duze wrazenie na niej zrobila. Cieszy sie ze
            nie jest w malym miasteczku. Planuje eskapady do Bydgoszczy i Torunia.

Na razie grasowala po Waszych lumpeksach (to typ kobiety ktorej rozrywka sa
            wizyty w lumpeksach i hipermarketach, no ale kazdy ma swoje male koniki... wink
            Na razie nie znalazla jeszcze takiego ciuchlandu ktory by jej sie podobal wiec
            szuka dalej. Podejrzewam ze nie zapuszcza sie dalej jak Starowka, ale bede Was
            informowala jesli cos jeszcze jej sie spodoba.

Pytalam co tam robi. Oczywiscie wziela sobie zamienila pokoj na jedynke i sama
            wszedzie lazi. Wieczorami jej sie nudzi samej w pokoju (a m owilam zeby brala z
            kims), ale za to w dzien lata po miescie po to tylko zeby sobie posiedziec w
            parku albo na rynku (o, Wasz Stary rynek tez sie jej podobal).

Jesli komus z Was przyjdzie do glowy jakis fajny sklep, moze jakis z takimi
            pierdolkami typu wiklina, domowej roboty ozdoby itd, albo jakis lumpeks ze
            sprzetem domowym, antyki itd to prosze napiszcie.

a moze ktos wie gdzie jest ten Kaufland? (ulice), albo gdzie jest bar mleczny,
            albo cos z jakas lokalna potrawa. Moze w najblizszych dniach bedzie cos
            ciekawego sie w Inie dzialo? (czytalam juz na tych stronach o Inowroclawiu i co
            nieco o imprezach juz wiem).

Moze ktos z Was zna cos po prostu ciekawego co nie jest zaznaczone w
            przewodniku (moga byc parki lub sklepy z ciekawymi kwiatami, albo jakas
            roslina, albo ewentualnie budynek, ale bardziej kwiaty i rosliny, moze
            zwierzeta).

Pozdrawiam !
    • portugalia
      co do lumpeksu, to mnie odpowiada sklepik nad Championem, mama musi kierowac
      sie z Solanek na osiedle Rabin

a co do wypadow do Torunia, bardzo czesto jezdzi PKS oraz 2 prywatne firmy
      z Energeyka ma blisko na przystanek, bo idzie prosto ulica Solankowa do
      pierwszego skrzyzowania, Toruń odwiedzialbym obowiazkowo !

barow mlecznych w naszym miescie nei kojarze
      a co żarelka, to moze kuchnia polsko-litewska w Kresowiance przy wylocie na
      bydgoszcz

kaufland- przy Al. niepodleglosci, kierowac sie na przysatenk autobusowy na ul.
      Solankowej a nastepnei autobus nr 19, 3 przystanki
      --
      ♥Mój Skarb -PAWEŁEK♥
    • Moja mama dokonala dzisiaj inwazji na Champion. Jak na razie najdalszy jej
      wypad z Energetyka, bo dotychczas penetrowala sama Starowke. Lumpeks byl
      zamkniety wiec bedzie ko0ntynuowala szturm w poniedzialek. Pytala sie mnie
      natomiast o jakis market Intermarche. Czy to jest blisko Energetyka czy trzeba
      jechac autobusem? I czy to jest market spozywczy? Nie znam takiej sieci. Czy
      jest wiekszy od Championa?

A moze znacie jakies sklepy z materialami budowlanymi? Na jakich ulicach?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.