Re: Koszty utrzymania w Wietn...

Komentarze do artykułu

Zakochaj się w Wietnamie - część 2.

Tęsknicie za wyciszeniem w buddyjskim klasztorze czy chcecie leżeć plackiem na plaży? Lubicie pomagać biedniejszym od siebie czy korci was zabawa z bronią? Czego byście nie zapragnęli, odpowiedź jest jedna: Wietnam.

Re: Koszty utrzymania w Wietnamie

Autor: Gość: iseul IP: 178.73.49.* 02.04.11, 23:25
. Reasumując: 900 USD jako koszt całkowity jest waszym zdaniem bliższy realn
> emu.
tylko doloz jeszcze to, ze nasz koszt byl z wszystkim - pamiatkami, wizami, nie iwem, jakie masz znanie w temacie antymalarykow, ale w moj budzet byl np. tez wliczony malarone a nie tania doxy; foxy tez chyba pisal o wszystkim;

> W rzeczywistości potwierdzasz moja tezę, zgodnie z którą "jeśli kogoś stać na d
> alszy wyjazd to nie powinien oszczędzać na takim wyjeździe".
moja teza jest taka: jesli oszczedzajac zaoszczedze np. pol miesiecznej pensji lub wiecej to zdecydowanie warto; jesli ledwo starcza od pierwszego do pierwszego, a bardzo chce wyjechac, to tez warto kazda sume oszczedzic;
ale jesli znacznie obnize sobie standard, a oszczedze tyle, co zarobie w tydzien lub szybciej (przy zalozeniu, ze nie mam sytuacji wiazania konca z koncem tylko wzgledna swobode finansowa, moge oszczedzac itd), czy jesli popracuje dodatkowo 3 weekendy, to nie warto, wole wiecej popracowac; mi to wtedy nie robi duzej roznicy, a gospodarka lokalna sie kreci; jakby ktos inny nie potrzebowal mojej pracy w PL, to tez bym nie zarabiala itd.;
inaczej mowiac w islandii o wiele bardziej bede oszczedzac niz w kambodzy;

chociaz zgadzam sie, ze to kwestia budzetu jaki masz - i jesli masz mocno ograniczony i wiecej nie masz i np. nie dorobisz pracujac w 3 weekendy i z tego powodu taki minimalizm, to respect, serio; postawa godna podziwu; mimo wszystko bezpiecznie na wszelki wypadek miec jakas rezerwe, ktorej najpewniej nie wydasz, ale dobrze ja miec; poziom opieki medycznej np. w hanoi jest niczego sobie, ale np. w kambodzy z tym jest gorzej, w razie wiekszych problemow ludzi mieszkajacy w sr leca do bangkoku;
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
Pokaż wszystkie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.