Dodaj do ulubionych

Hongkong - Wietnam

IP: 89.174.214.* 18.08.11, 19:40
Mam pytanie dotyczące drogi lądowej z Hongkongu do Hanoi: Doczytałam już w którymś wątku, że można jechać nocnym autobusem z przesiadką. Istnieje również możliwość pokonania tej trasy pociągiem? Czy możecie coś doradzić (gdzie stacja początkowa, gdzie przesiadka, jak długo trwa pokonanie tego dystansu)?
Druga część mojego pytania dotyczy Wietnamu: jak sądzicie (z doświadczenia osób, które tam były), ile czasu potrzebne będzie na Wietnam. Nie chciałabym, aby nasza wizyta ograniczyła się w Hanoi i Sajgonu, ale też nie chcemy zobaczyć "wszystkiego" (wędrówki w góry odpadają).
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, bądź nakierowania na odpowiednie wątki.
Dzięki:)
Obserwuj wątek
    • davidoff_pce Re: Hongkong - Wietnam 19.08.11, 10:49
      Ja w Wietnamie spędziłem około 2 tygodni, jadąc z południa na północ. W zasadzie jestem usatysfakcjonowany tym, co zobaczyłem, co nie znaczy, że zobaczyłem wszystko. Nie byłem w delcie Mekongu i w Sapa, natomiast zwiedziłem Sajgon, Hoi An, Hue, Hanoi, Halong. W każdym z tych miejsc byłem przez chwilę, robiąc krótkie wypady w najbliższe okolice. Czas oszczędzałem poruszając się niemal wyłącznie nocnymi autobusami. Na końcu, czyli w Hanoi, przypłaciłem ten permanentny brak snu w normalnych warunkach poważnymi dolegliwościami kręgosłupa, ale wietnamski masaż okazał się w tym wypadku nieoceniony.
      Po wyprawie oczywiście pozostał niedosyt, ale tylko motywuje mnie on, aby kiedyś tam jeszcze wrócić.
    • big_markk Re: Hongkong - Wietnam 19.08.11, 11:50
      Pociągiem może być wygodnie , bo podróz nie jest krótka,sprawdź tutaj www.seat61.com/Vietnam.htm#Hong%20Kong . Weź pod uwagę , że musisz mieć wizę chińską.
      Wg.mnie optymalna długość pobytu w Wietnamie to 18-21 dni - Hanoi, Halong, SaPa (koniecznie!) ,Hoi An,My Son, Sajgon, delta Mekongu. Ja poruszałem się między miastami samolotami, fajne sa też nocne sleepbusy, ale nie korzystałem.Oczywiście Hanoi- SaPa tylko nocny pociąg , podobnie z powrotem.
      picasaweb.google.com/104936225541979006475pozdro
      Marek
        • bob1111 Re: Sapa 19.08.11, 16:05
          Gość portalu: Foxy napisał(a):

> Czesc- wlasnie przygotowuje plan wyjazdu i mam pytanie czy jest po co jechac do
          > Sapa jesli nie chcesz robic trekkingu?
          Moim zdaniem nie, główna atrakcję to trek
          • Gość: KaśkaB Re: Sapa IP: 89.174.214.* 19.08.11, 17:17
            Bardzo dziękuję za podpowiedzi.
            big_markk - linki z pewnością się przydadzą :), dzięki!
            Sapa jest bardzo polecana, czy wobec tego "mały" trekking wchodzi w grę? Jedziemy z dziesięciolatkiem, więc długa i wyczerpująca trasa odpada.
            Czy możecie polecić wyspę w Wietnamie, na której można spędzić 3-4 dni na pięknej plaży? Niestety chyba nie będzie czasu na jedną z Tajlandzkich wysepek, bo wiąże się to z lotem do BKK i dalej.
            pozdrawiam
              • Gość: Foxy Re: Sapa IP: *.dynamic.chello.pl 25.08.11, 18:42
                Właśnie doczytałem w LP o "małych" chyba lepsze słowo spacerach. Są wioski w odległości 3, 4 i 9 km. Drogę powrotną dla zmęczonych można odbyć na motorze. Przyjemność może zepsuć snując sie za turystą przez cala ponoć drogę grupa góralek powtarzających ja mantrę "by something from me":)
                • Gość: KaśkaB Re: Con Son IP: 89.174.214.* 26.08.11, 13:07
                  Foxy - :) wyobraź sobie, że mam internet, to chyba dobra odpowiedź na Twoje pytanie ? ;-) Wiem również, że pod nazwą Con Dao kryje się cały archipelag wysepek (kilkunastu z tego co wiem) Tak więc Con Son nie jest jedyną. Więc moje pytanie było ogólnie zadane, nie dla przemądrzających się. Wiadomym jest, że wylądować gdzieś trzeba...czy może się mylę?;-)
                  Właśnie o te codzienne loty mi chodzi - jakie linie? Te, które sprawdzałam mają jakieś chore ceny, a nie o to mi chodzi.
                  miłego dnia Foxy - luzik:)
            • big_markk Re: Sapa 26.08.11, 12:40
              Niezłe plaże sa w okolicach Hoi An , może nie tak fajne jak w Tajlandii ale ujdą. Zresztą do Hoi An warto też się udać, bardzo ciekawe miejsce.
              Wracając jeszcze do Sapa to nie są to wysokie góry ale bardzo przyjemne do spacerów , bliższych i dalszych , można pochodzić samemu albo wziąć samochód z przewodnikiem czy pożyczyć rowery. Gorąco zachęcam.Jedynym problemem może być pogoda , która jest tam bardzo zmienna no ale na to nie ma się wpływu.
              • Gość: KaśkaB Re: Sapa IP: 89.174.214.* 26.08.11, 13:10
                Bardzo dziękuję za konkretne uwagi. Czy orientujesz się jakiej pogody możemy spodziewać się w lutym. Temperatury prawdopodobnie najniższe w roku 14-21 stopni i mało słońca, co mnie szczególnie martwi. Czy możesz to skomentować?
                dzięki:)
                • bob1111 Re: Sapa 26.08.11, 15:34
                  Aż się boję czy moja odpowiedz będzie wystarczająco konkretna
                  więc odsyłam do linka
                  www.sapa-vietnam.com/sapa-weather/index.htm
                  Jak byłe było mgliście (z rana), błotniści, padało niespecjalnie intensywnie ale padało.
                  Chłodno pogoda na spacery ok ale siedzenie w pokoju było mało przyjemne .

Co do plaży nie mam z Wietnamu żadnych doświadczeń
                  zlazłem takiego linka coś o transporcie jest
                  wikitravel.org/en/Con_Dao
                  Zakup przewodnika przed wyjazdem to dobry pomysł
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka