Dodaj do ulubionych

Luty - zwiedzanie+plaza

28.11.11, 16:46
Witam, potrzebuje burzy mozgow, bo siedze i siedze ale nic nie moge sama wymyslic.
Planujemy wybrac sie we 2 os(dziewczyny) w lutym na wakacje, czas mamy niestety ograniczony - ok 10 dni wraz z dolotem. Szukam miejsca, w ktorym o tej porze moznaby sie wykapac w morzu/oceanie (nie bedac morsem), ale tez przy okazji pozwiedzac. Wyjazd na wlasna reke, ale dolot (przesiadki itp) nie moze trwac za dlugo, bo na miejscu zostaloby malo czasu. Budzet ok 1200e na glowe, ale wiadomo, im taniej tym lepiej;) Kanary i Dominikana odpadaja, bo chcemy spedzic czas aktywniej. Egipt po zwiedzeniu innych arabskich krajow tez mnie nie kusi. Nie podpowiadam poki co na co wpadlam sama, zeby nie sugerowac kierunkow, moze padnie tu cos o wiele ciekawszego. Z gory dziekuje:)
Obserwuj wątek
    • besir1 Re: Luty - zwiedzanie+plaza 30.11.11, 07:00
      biorac pod uwage czas na podroz, sezon i budzet, oraz potrzeby ( plaza + zwiedzanie) to w zasadzie masz do wyboru tylko 2 kierunki - Ameryka Srodkowa, lub Indie poludniowe/Sri Lanka.
      Sri Lanka bylaby prawdopodobnie optymalna opcja - w ciagu tych 10 dni da sie dojechac i wrocic, zwiedzic i polezec na plazy. Wasz budzet rowniez powinien swobodnie wystarczyc.
    • Gość: ja Re: Luty - zwiedzanie+plaza IP: *.159.56.194.static.crowley.pl 30.11.11, 15:05
      Ja Ci polecam Izrael, mnóstwo atrakcji w samym Eilacie nad Morzem Czerwonym oraz w ogóle w całym kraju - Jerozolima, Morze Martwe, Massada, Petra w pobliskiej Jordanii. W lutym codziennie kąpałam się w morzu, do ok. 17 jest słoneczko, woda na pewno nie taka zimna jak w Bałtyku, wieczorem kurtka się przyda. Budżet spokojnie wystarczy. Super kraj, ciekawi ludzie i zwyczaje, super hotele.
      • beenthere Re: Luty - zwiedzanie+plaza 30.11.11, 16:39
        Dzieki za podpowiedzi! Co do Izraela - myslalam nad nim juz wczesniej, tylko nie wiem czy po przylocie do Tel Awiwu nie zaginiemy w wielkim miescie;) Poki co typy mam takie (biorac pod uwage mozliwosci i cene dolotu:
        - Wyspy Zielonego Przyladka - z tego co czytam to takie bardziej egzotyczne kanary, zwiedzanie odpada, ale na plus przemawia tani i bezposredni lot z miasta w ktorym mieszkam i to ze jest to wciaz miejsce nie do konca odkryte przez turystow
        - Sri Lanka - ta podpowiedz bardzo przypadla mi do gustu! Nawet bedac tak krotko mozna juz troszke pozwiedzac, a z tego co czytam luty to najlepszy termina na wyjazd
        - Izrael - tylko tak jak pisalam wyzej, boje sie ze ok tydzien to zdecydowanie za krotko zeby zorientowac sie co i jak, zaplanowac jakas sensowna trase zwiedzania i miec tez czas na plaze.
        Ameryke srodkowa bralam pod uwage, mysle ze trzeba bedzie odlozyc na kiedy indziej, zbyt dlugie loty z przesiadkami jak na tak krotki czas:(
        Musze teraz rozwazyc za i przeciw i wybrac najlepsza opcje. Oczywiscie wciaz czekam na inne propozycje, albo poparcie/odrzucenie ktorejs z moich:) Za ok tydz bede bookowac bilety
        • Gość: nm Re: Luty - zwiedzanie+plaza IP: *.ip.netia.com.pl 30.11.11, 17:05
          Byliśmy kiedyś 12 dni na Teneryfie. Z tego może 3 dni spędziliśmy na plaży. Reszta to wycieczki po wyspie pełnej wspaniałych krajobrazów i niezwykłej przyrody. Spędzanie czasu na plaży podczas pobytu na Teneryfie to pomyłka, tam są wspaniałe rzeczy do obejrzenia. Najlepiej wypożyczyć samochód ( b.atrakcyjne ceny!) i zwiedzać.
        • aquamati Re: Luty - zwiedzanie+plaza 02.12.11, 13:10
          Hm Wyspy Zielonego Przylądka nieźle brzmią, lecz za wiele powiedzieć o nich nie mogę...
          Indie/Sri Lanka- dla mnie to najciekawsza z propozycji, zresztą sama możesz zobaczyć, że w Indiach można mieć naprawdę udane tanie wczasy
          Jeżeli chodzi o Izrael to poczekałbym z decyzją, gdyż niezbyt ciekawa sytuacja panuje na linii z Iranem. Tak więc odpuściłbym sobie i poczekał ewentualnie na lepszy okres.
          Życzę dobrego wypoczynku, sam chciałbym wybrać się gdzieś w lutym, by uciec od zimy, ale już teraz wiem, że to niemożliwe :(
      • piootr3 Re: Luty - zwiedzanie+plaza 04.12.11, 14:54
        Tylko, że niezbyt wygodna temperatura. Ciepło.
        Sprawdzałem możliwości. Przelot do Kairu, a następnie liniami Egiptair do Mombasy, albo Nairobii.
        Do wykonania i liźnięcia Afryki.
        --
        www.plecakowcy.pl/
    • africamaniac Re: Luty - zwiedzanie+plaza 19.12.11, 00:52
      Senegal - rewelacyjna pogoda, jest co zwiedzać i aktywnie spędzić czas. Przelot do Dakaru to najpoważniejszy koszt 600-700 euro z Wawy przez którąś z europejskich stolic (przyzwoicie TAP przez Lizbonę), na miejscu 600 euro/osoba/10 dni wystarczy. Jest pustynia i półpustynia, są lasy namorzynowe i rezerwaty w ujsciach rzek, gdzie zwiedza sie lodzią, jest Dakar - niezwykłe miasto, są piekne plaże (i można popróbować surfingu). No i nie jest to kierunek masowej turystyki :)
    • Gość: pszczzola Re: Luty - zwiedzanie+plaza IP: 213.236.92.* 21.12.11, 13:09
      Biorąc pod uwagę czas przelotu oraz odległości między atrakcjami na miejscu, ja bym poleciła Goa. Ceny bardzo niskie, zarówno na jedzenia, wypożyczenie skuterów jak i za taksówki. Są piękne plaże, tylko najpierw musisz zrobić rozeznanie by nie trafić na taką z tłumem turystów i hindusowi. Zresztą zawsze można skuter wypożyczyć i pojechać na bardziej odludną. Jest też, co oglądać (zarówno świątynie jak i przyrodniczo: wodospady, małpki, sama jazda skuterem jest przyjemna) na 10 dni wystarczy.

Wiele dobrego słyszałam tez o Teneryfie. Tajlandii na 10 dni nie polecam, bo to za krótko.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka