Dodaj do ulubionych

Co w Dubaju?

IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.12, 23:17
W połowie listopada będę miała okazję przebywać służbowo w Dubaju. Na zwiedzanie będę miała niestety tylko jeden dzień, dlatego wszelkie rady co warto zobaczyć byłyby bardzo mile widziane:-)
Obserwuj wątek
      • Gość: Pex Re: Co w Dubaju? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.10.12, 18:30
        Proponuję Madinat Souk + fajny widok na Burj Al Arab. Potem meczet Jumeirah ( nie mylić z Wielkim meczetem do ktorego niewierni nie maja wstepu). Następnie Dubaj Mall czyli wielkie centrum handlowe, w ktorym robisz zakupy i pojeździsz na łyżwach. W tym centrum jest Burj Khalifa czyli 800 metrowa wizytówka miasta ( koniecznie kup bilety wczesniej przez internet bo z marszu się nie dostaniesz ). Na jeden dzien wystarczy choc to niezwykle miasto zasługuje na dłuższy pobyt
          • Gość: Pex Re: Co w Dubaju? IP: *.xdsl.centertel.pl 28.10.12, 15:32
            Bazar Madinat jest położony rzeczywiście tuż obok kompleksu hotelowego Jumeirah (3 hotele - Madinat, Beach i Al Arab) ale wstęp na bazar jest otwarty dla wszystkich. Obiekty i teren hotelowy są tylko dla gości. Jest też bazar tuż (a właściwwie w ramach) Dubaj Mall, ale wg. mnie znacznie mniej urokliwy
              • Gość: Ada Re: Dubaj końcem maja IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 29.10.12, 20:16
                Mam możliwość wyjazdu do Dubaju końcem maja 2013 i zastanawiam się czy nie będzie za gorąco. Sprawdzałam wykresy pogody z lat poprzednich dla maja/czerwca i okazuje się, że średnia temperatura wynosi ok.35 stopni.Jak to wygląda tam na miejscu, czy nie jest to zbyt uciążliwe i lepiej sobie darować wyjazd w tym terminie.
                • Gość: Pex Re: Dubaj końcem maja IP: *.xdsl.centertel.pl 29.10.12, 22:01
                  Będzie gorąco :) ostatnio byłem w tym roku na początku maja i było 39. Dubaj to nie jest miasto to łażenia w takie temperatury. Pytanie co chcesz robić ? Np. na plaży jest przyjemnie. Poza tym wszędzie we wnętrzach jest klimatyzacja nawet przystanki autobusowe. Taksówki tanie, więc z przemieszczaniem sie nie ma problemu. Zawsze możesz też pojeździć na nartach pod dachem, gdzie zmarzniesz ;)
                  • Gość: Ada Re: Dubaj końcem maja IP: *.StrefaWiFi.kolnet.eu 30.10.12, 17:42
                    Dziękuje za odpowiedź.chcielibyśmy się wybrać na pięć dni, nie jest to zbyt długo, więc planowałam trochę zobaczyć i trochę poleniuchować. Te temperatury mnie przerażają i chyba jednak zrezygnuję z wyjazdu w tym terminie, no bo wiesz nie jedzie się po to aby cały czas spędzić w klimatyzowanych pomieszczeniach. Pozdrawiam
                    • nelciowata Re: Dubaj końcem maja 01.11.12, 13:03
                      Bylam tydzien w Dubaju w czasie ostatniej majówki czyli na przelomie kwietnia i maja. Było bardzo gorąco od 35 do 40C a nwet lekko powyżej. Tez oglądałam wykresy średnich temperatur i dlatego uznałam ,że ten termin jest jeszcze ok. Było jednak zdecydowanie bardziej gorąco.
                      Mimo wszystko jednak udalo sie nam sporo zobaczyć w Dubaju i poza nim. Najprzyjemniej było wieczorami i nocą.
                      pozdrawiam
                      • Gość: gosc Re: Dubaj końcem maja IP: *.28.86.110.threembb.co.uk 03.11.12, 16:23
                        Jeden dzien w Dubaju, w polowie listopada to ja bym spedzil na plazy :) w Jumeirah albo w parku wodnym - Atlantis na wyspie - Jumeirah Palm Island lub w Wild Wadi w Jumeirah. W Atlantis maja fajne akwarium z rekinami i plaszczkami - mozna ogladac ryby nawet kilka godzin. Dubai Mall lub Emirates Mall lub jeszcze kilka innym gigantow polecam na wieczor - otwarte do 11 wieczorem. Przed Dubai Mall tanczace i grajace fontanny po zachodzie slonce (czyli po 6). A jak chcesz zobaczyc cos naprawde fajnego to wyskocz do Abu Dhabi (2 godziny autobusem - chyba 20 dirhamow) i idz do wielkiego meczetu. No i jeszcze jeep desert safari po wydmach - ale to jak ktos lubi piaskownice.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka