Dodaj do ulubionych

toronto - proszę o pomoc

12.05.14, 20:03
Witam. Jestem studentką Turystyki i Rekreacji i piszę pracę licencjacką na temat atrakcyjności turystycznej Toronto w oczach Polaków. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety osób, które mieszkają/mieszkały w Toronto lub bywały tam turystycznie. Badanie to ma mi posłużyć do uzupełnienia mojej pracy. Ankieta oczywiście jest anonimowa. Z góry bardzo dziękuję za jej wypełnienie.

Pozdrawiam.
LINK DO ANKIETY:
Tekst linka
Edytor zaawansowany
  • Gość: muchacho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.14, 10:00

Zmien temat pracy na Acapulco. Ciekawsze miasto.
  • kornel-1 13.05.14, 10:14
    Gość portalu: muchacho napisał(a):

> Zmien temat pracy na Acapulco. Ciekawsze miasto.

Rozumiem, że byłeś i tu i tu. Ja nie byłem ani tu ani tu. Ale jestem zainteresowany odwiedzeniem Toronto. Dlaczego w Twojej ocenie Toronto nie jest tak ciekawe jak Acapulco?

Kornel
    PS. Sama ankieta jest... dziwna. Niby adresowana do osób, które były w tym mieście, ale zawiera pytania "czy byłeś w Toronto?"
    --
    "Kornel: moje podróże" Ostatnie: "Cypr 2013"
  • paulyynshen 14.05.14, 11:08
    dlatego, że nie jest adresowana tylko do osób które były w toronto. biorę pod uwagę również te osoby które nie były tam. dużo łatwiej było znaleźć takie osoby, więc już mam dużo takich ankiet wypełnionych. teraz szukam osób które były. ankieta zawiera przejścia (gdy wypełnia ją ktoś kto nie był w toronto, zamiast oglądać pytania skierowane do osób, które były, zostaje przekierowany do metryczki), stąd takie pytania. długa ankieta z pytaniami, na które osoba nigdy tam nie będąca nie potrafiłaby odpowiedzieć, mogłaby takie osoby przerazić. poza tym mam wyniki w jednym pliku, więc zaoszczędzam dużo pracy. ;)
  • Gość: muchacho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.14, 12:35
    Bylem i tu i tu. Pare razy. Toronto jest ok. Acapulco jest super.
    Nie bede wyjasnial. Pogoda nieporownywalna:) Lec tam gdzie
    chcesz. Lec do Toronto.
    www.youtube.com/watch?v=WGdV_niLcVk
  • paulyynshen 15.05.14, 19:15
    wiadomo, że na tym świecie jest mnóstwo miejsc ciekawszych od toronto. ja jednak wybrałam taki a nie inny temat właśnie ze względu na to, że kiedyś tam mieszkałam, co znacznie ułatwia mi pisanie. po co pisać o czymś o czym się wie tylko z książek, skoro można o czymś co się dobrze zna? nie rozumiem więc dlaczego próbujesz mnie przekonać. przecież równie dobrze mogłabym wybrać każde inne miejsce na ziemi. nie zrobiłam tego, bo mieszkałam tylko w toronto i w polsce. ;)
  • kornel-1 16.05.14, 08:38

> Bylem i tu i tu. Pare razy. Toronto jest ok. Acapulco jest super.
    > Nie bede wyjasnial. Pogoda nieporownywalna:)

Hm, pogoda lepsza w Acapulco, powiadasz.
    Jestem rozczarowany odpowiedzią. Z opisu w Wikipedii widzę, że atrakcjami w Acapulco są bary, nadoceaniczna skała do skakania plaża i kursu golfa. Jest też katedra i kilka starych uliczek z placem Zocalo.
    Ach, byłbym zapomniał o muzeum historycznym w XVIII-wiecznym forcie.

Byłeś jeszcze w jakichś innych atrakcyjnych miastach i możesz polecić?
    ;-)

Kornel
  • Gość: muchacho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.14, 09:38

Wikipedia zawezila atrakcje Acapulco. Bary i nocne kluby, faktycznie, sa atrakcja
    miasta. To przykre, ze nie pijesz i chodzisz wczesnie spac. Sa i tacy turysci:)
    Atrakcja moze byc rowniez baza marynarki i Cuauhtemoc
    www.google.pl/search?q=cuauhtemoc&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Nrp1U4KTDaO60QWj5YDoBg&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=634
    Jest tez pieknie polozona na wzgorzu kaplica wielowyznaniowa. Samo dotarcie do niej
    jest juz atrakcja. Mozna tez kupic wygodna wille w okolicy. O wyborze kulinarnym
    i zapierajacej dech w piersiach (w dzien i w nocy) zatoce nie wspomne.
    Powtorze to mimo Twojego rozczarowania - ciekawe rozrywkowe miasto.
    Acha, slyszalem, ze maja nawet filharmonie. Kiedys spotkalem na plazy rodaczke
    tam grajaca. Zapomnialem juz na jakim instrumencie.

Co do wymieniania atrakcyjnych miejsc w ktorych bylem to do takich tylko jezdze/latam.
    Atrakcyjnosc jest w oczach widzacego. I zadne miasto/miejsce mnie nie rozczarowuje.
    Wiem gdzie jade/lece/plyne i nastawienie mam odpowiednie:) Masz podobnie?
  • kornel-1 16.05.14, 17:43

> Bary i nocne kluby, faktycznie, sa atrakcja miasta. To przykre, ze nie pijesz i chodzisz wczesnie spac. Sa i tacy turysci:)

Bez sensu. Nie mogłeś w moim poście wyczytać tego, czy piję czy nie i o której chodzę spać :)

> Atrakcja moze byc rowniez baza marynarki i Cuauhtemoc

Kategoria: żart.

> Jest tez pieknie polozona na wzgorzu kaplica wielowyznaniowa. Samo dotarcie do
    > niej jest juz atrakcja.

O, to coś dla mnie. Lubię wspinaczki. ROTFL

>Mozna tez kupic wygodna wille w okolicy.

O, nie lubię turystyki osiadłej.

> O wyborze kulinarnym i zapierajacej dech w piersiach (w dzien i w nocy) zatoce nie wspomne.

Za późno! Już wspomniałeś.

> Powtorze to mimo Twojego rozczarowania - ciekawe rozrywkowe miasto.

No, nie wiem :-/ Ponad milionowe miasto a praktycznie nie ma co zwiedzać. Plaże i skałki są wszędzie ;-)

> Atrakcyjnosc jest w oczach widzacego. I zadne miasto/miejsce mnie nie rozczarowuje.
    > Wiem gdzie jade/lece/plyne i nastawienie mam odpowiednie:)

W takim razie Toronto było wyjątkiem.

Kornel
    --
  • paulyynshen 14.05.14, 11:11
    i nie zmienię tematu pracy. ;) toronto wydaje mi się być ciekawe turystycznie. poza tym mieszkałam tam wieeeki temu i co nieco o tym mieście wiem.
  • jorn 17.05.14, 17:51
    Toronto jest ciekawe turystycznie? Daj spokój. Jedno z najmniej interesujących miast, jakie kiedykolwiek widziałem. Nawet jak na Amerykę Północną plasuje się w drugiej lidze. W zasadzie jedyną atrakcją jest CN Tower.
    --
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • Gość: hghjgjh IP: *.206.114.210.static.telsat.wroc.pl 17.05.14, 19:13
    ty masz swoje zdanie, inni mają swoje. ;) każdy chyba ma do tego prawo.
  • kornel-1 18.05.14, 00:31
    jorn napisał:

> Toronto jest ciekawe turystycznie? Daj spokój. Jedno z najmniej interesujących
    > miast, jakie kiedykolwiek widziałem.

Aha.
    Most Popular Cities in Canada to Visit
    Best Places to Visit in Canada
    The most exciting city in Canada? Toronto, of course!

Kornel
    --
  • Gość: muchacho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.14, 09:56
    Ok. Wykreslamy wiec Acapulco z Twoich rozwazan. Twoja uwaga o niewystarczajacej
    ilosci miejsc do zwiedzania mnie przekonala:) Do Acapulco nie leci sie aby zwiedzac
    miasto. Acapulco zwiedza sie przy okazji. Wyrazilem tylko subiektywna opinie. Lubie
    miasto, znam je dobrze i uwazam je za atrakcyjne turystycznie. De gustibus...

Przytaczane przez Ciebie linki tez nie musza przekonywac. San Ysidro jest najruchliwszym
    na swiecie przejsciem granicznym. Nie oznacza to, ze Tijuana jest klejnotem
    architektonicznym. A jednak...

Byles moze w Bombaju/Mumbaju?
  • kornel-1 19.05.14, 12:37
    Suma subiektywnych ocen ma zapewne cechy obiektywizmu... pod warunkiem, że wiemy, co i pod jakim względem oceniamy. Wątkodawczyni interesuje całościowa ocena Toronto: od zabytków przez knajpy po festiwale. Czyli wszystko to, co może zainteresować turystę.

Regułą jest, że duże miasta mają większy potencjał. Oczywiście, małe urocze miasteczko może być superatrakcyjne z powodu perły architektury lub światowego festiwalu, ale może to być jedyny powód wizyty w nim.

W Bombaju nie byłem. Pytasz o zatłoczone wielomilionowe miasto w Azji? Byłem w Kalkucie, New Delhi, Pekinie, Zhengzhou, Hanoi, Bangkoku, Teheranie... Niektóre zachwycają, inne są bez wyrazu.

Kornel
    --
  • jorn 19.05.14, 14:20
    A gdzie tu sprzeczność z tym, co napisałem?

Podtrzymuję opinię, że jest to jedno z najmniej interesujących miast, jakie widziałem, najwyraźniej w innych kanadyjskich miastach jest jeszcze gorzej. Choć nie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo słyszałem pochlebne opinie o Montrealu i Vancouver.

Zresztą do Ameryki Północnej nie jeździ się zwiedzać miast (z bardzo nielicznymi wyjątkami). Atutem tego kontynentu jest przyroda.

Pozdrawiam
    --
    Jorn van der Ar
    ---------------------------
    Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru.
  • kornel-1 19.05.14, 21:17
    jorn napisał:

> A gdzie tu sprzeczność z tym, co napisałem?

Napisałem, że jest sprzeczność? Po prostu wiele osób ma odmienne zdanie ;-)

> Podtrzymuję opinię, że jest to jedno z najmniej interesujących miast, jakie wid
    > ziałem, najwyraźniej w innych kanadyjskich miastach jest jeszcze gorzej. Choć n
    > ie bardzo chce mi się w to wierzyć, bo słyszałem pochlebne opinie o Montrealu i
    > Vancouver.

Rozumiem, że w Montrealu i Vancouver nie byłeś. Byłeś w Toronto i nie spodobało Ci się. A jakie inne kanadyjskie miasto, które znasz, jest ciekawsze od Toronto?

> Zresztą do Ameryki Północnej nie jeździ się zwiedzać miast (z bardzo nielicznym
    > i wyjątkami). Atutem tego kontynentu jest przyroda.

O, w Kanadzie Curwooda i Fiedlera z pewnością przyroda jest zachwycająca! Chciałbym kiedyś zobaczyć wnętrze Labradoru (nie mówiąc o Ziemi Baffina, Górach Skalistych...)

Kornel

--
  • Gość: muchacho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.14, 10:36
    Toronto to jeszcze jedno miasto północnoamerykańskie. Takie sobie.
    Montreal bardziej odcisnął się w mojej pamięci. Zgadzam się, że parki
    i rezerwaty przyrody Stanów/Kanady są oszołamiające i zachwycające.

Chciałem spełnić prośbę założycielki wątku i określić się co do Toronto.
    Niestety, link już się nie otwiera.

O Bombaj pytałem ponieważ będę tam przez parę dni na początku czerwca
    i chciałem z wyprzedzeniem wiedzieć w jakim stopniu zatłoczenie miasta jest
    uciążliwe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka