Dodaj do ulubionych

Ankieta - ocena destynacji turystycznej

01.03.17, 20:11
Witam!
Jestem studentką turystyki w Czechach i poszukuję respondentów do mojej pracy licencjackiej.
Ankieta dotyczy czynników wpływających na spostrzeganie jakości destynacji turystycznej.

umbrela.mendelu.cz/fill/1600
Wszystkim osobom za pomoc bardzo dziękuję!
Pozdrawiam! :)
Edytor zaawansowany
  • 01.03.17, 20:59
    Moim zdaniem (osoby, która prawie zawodowo konstruowała niegdyś ankiety), ta w 95 % jest prawidłowa. :) Z przyjemnością ją wypełniłam i mogę tylko pogratulować studentce z Czech!. Jakaż to miła odmiana po wypełnianiu "marnych" ankiet, jakimi zarzucają nas licencjaci polskich studiów turystycznych. Życzę powodzenia nie tylko przy licencjacie, ale i przy magisterium. :)
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • 10.03.17, 17:02
    Witam,
    bardzo dziękuję za miłe słowa tym bardziej, że chwilę wcześniej doświadczyłam mocnej krytyki :)
    Myślę, że w wielkim stopniu to zależy właśnie od promotora czy dana ankieta jest dobra, jakościowa czy też po prostu niedopracowana.
    Mogłabym prosić o komentarz, które 5 % jest źle?

I oczywiście dziękuję za wypełnienie :)
  • 10.03.17, 19:45
    Bodajże na dwa, czy trzy pytania nie można było udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ale to naprawdę drobiazg. :) Nie pamiętam w tej chwili, które to były pytania, ale mogę wrócić do ankiety i napisać, o co mi chodzi.
    A któż Cię tak ostro skrytykował? Jeśli Twój promotor, to jego krytyka dała świetne rezultaty. :)
    --
    Dyplomata, to ktoś taki, co dwa razy pomyśli zanim nic nie powie.
  • 02.03.17, 15:27
    Poszło. Ciekawa ankieta, jak już wspomniała Aseretka. Ja oczywiście szukałam smaczków językowych, ale to u mnie dla odmiany zboczenie filologa :-D Powodzenia!
  • 25.03.17, 11:57
    Trudno mi się zgodzić z szanownymi przedmówczyniami w zakresie poprawności i atrakcyjności ankiety.

Jest to typowa przepytywanka, w której odpowiedzi (ich rozkład) jest łatwy do przewidzenia, ergo, wyniki badań ankietowych nie przyczyniają się do rozwoju wiedzy zmian w spojrzeniu na turystykę lecz raczej konserwują to, co jest wiadome.

Jest to sztampowa ankieta nie uwzględniająca istotnych cech i właściwości turystyki.
    Po pierwsze bezpodstawnie przyjęto założenie, że istnieje jakaś "destynacja"*/. Autorka nie uwzględnia istnienia sporej grupy respondentów, dla których podczas wyjazdu nie ma jednej "destynacji" - rzecz dotyczy nie tylko backpackersów, ale też uczestników zorganizowanych wyjazdów pielgrzymkowych, trampingowych i innych objazdówek.
    Po drugie autorka nie uwzględnia możliwości, że ktoś wyjeżdża sam. Brak również opcji wyjazdu ze swoim rodzicem lub dzieckiem starszym niż 19 lat (mniej istotne).
    Po trzecie, skoro badania dotyczą czynników wpływających na ocenę jakości "destynacji" - skąd pytania o biura turystyczne? Skąd pytania... o Czechy?

Z pozostałych mankamentów:
    4. Czym się różni odpowiedź "nie korzystam z biur turystycznych" od "wszystko załatwiam sam"?
    5. Jak można "nie mieć zdania" przy "Korzystam z aplikacji na telefon przy przygotowywaniach do wyjazdu i przy zwiedzaniu (na miejscu)"? Albo korzystam albo nie :)
    6. Skąd podział na wakacje latem i zimą? Wiele osób wyjeżdża wiosną lub jesienią. Skąd założenie, że respondenci mają "wakacje" tylko raz lub dwa razy w roku?
    7. Zastanawiający jest czynnik "Przeludnienie (wysoka liczba odwiedzających)". Bangladesz jest przeludniony, a mimo to odwiedzających jak na lekarstwo... Rozumiem, że chodzi o "zbyt dużą liczbę odwiedzających".
    8. Określenie UNESCO może dotyczyć zarówno zabytków kultury jak i miejsc przyrodniczych.

Kornel
    */Destynacja turystyczna (ang. destination – cel, przeznaczenie) stanowi docelowe miejsce podróży turysty. Jest traktowana „jako przestrzeń (np. miejscowość, region, duży hotel), którą wybiera turysta (lub segment turystyki) jako cel podróży. Zawiera ona niezbędne w trakcie pobytu wyposażenie, umożliwiające zakwaterowanie, wyżywienie, rozrywkę lub inne aktywności. Jest więc produktem, którego całość podlega prawom konkurencji, co powoduje konieczność podjęcia pewnej strategii działań” (Begier 1997).
    --
    Cenisz dobre dziennikarstwo? Forum Gazeta.pl
    "Kornel: moje podróże"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.