Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

kto był z Was na Malediwach Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kto był lub się wybiera?
    • Malediwy mam w planach juz od dawna.
      Jade tam ponurowac (scuba diving), bo inaczej zostaje tylko smazenie na plazy i
      ewentualnie snorklowanie, oczywiscie zalezy na ktorej wyspie wyladujesz.
      Na razie zbieram info.
      • Gość: nulka IP: *.acn.pl / 10.133.128.* 17.05.02, 08:43
        Ja byłam na Kandoomie.
        • A co to takiego?
          • Gość: nulka IP: *.acn.pl / 10.133.128.* 18.05.02, 15:16
            Kandooma to wyspa na Pd atolu Male. Około godziny motorówką z lotniska.
            Oczywiście mówię o Malediwach.
            • Czesc Nulka,
              mozesz podzielic sie wrazeniami???
              Ja planuje pojechac na wyspe Kuredu, poniewaz jest rozreklamowana jako jedna z
              najbardziej interesujacych dla scuba divers. Znajduje sie ona na polnoc od Pn.
              Atolu Male (na Atolu Lhaviyani)- ok. 5 godzin motorowka od lotniska, ale
              zbieram info oraz wszelkie rady i wskazowki od tych ktorzy byli gdziekolwiek na
              Malediwach.
              Pozdrawiam,M
              • Gość: Nulka IP: *.acn.pl / 10.133.128.* 20.05.02, 20:21
                Na Malediwach byłam rok temu w marcu. Najlepszy okres na wyjazd tam to
                grudzień- marzec, w kwietniu zaczyna się pora monsunowa. Jest tam bardzo
                gorąco i baardzo wilgotno, prawie nie do wytrzymania. Po tygodniu marzyłam już
                o zimnej Polsce. Aby przeżyć trzeba siedzieć albo pod wodą albo w
                klimatyzowanych pomieszczeniach. Nie ma rześkich poranków ani chłodnych
                wieczorów.
                To tyle złych wiadomości, reszta jest tylko dobra.
                Jest tam tak pięknie, że aż kiczowato. Palmy kokosowe chylą się ku
                szmaragdowej wodzie, kolorowe ryby jedzą ci z ręki. Jeżowce, koralowce, kraby,
                nietoperze wielkości bociana. Przecudne zachody słońca i śpiew muezinów
                niosący się z wyspy na wyspę ( to kraj w 100% muzułmański). wysepki są małe-
                ta na której byliśmy miała 150 na 300 metrów.
                Warunki do nurkowania wszędzie wspaniałe czy to z rurką czy z akwalungiem.
                Niesamowite przypływy i odpływy- duża różnica poziomu wody. Odpływ odsłania
                naprawdę piękne koralowe łąki. Żeby zobaczyć to co najpiękniejsze trzeba
                wybrać się za rafę zewnętrzną, tam można spotkać i olbrzymie płaszczki i
                rekiny wielorybie. Tam nie byłam, ale wystarczyło mi, że nurkując z rurką
                spotkałam olbrzymią murenę i rybę wielkości dużego psa.
                Wszędzie palmy kokosowe i orzechy, z których rozbijaniem jest sporo zabawy.

Niezbędne są buty na plaże- chodzi się po zwapniałych koralowcach. Wyspy są
                białe jak z kredy.
                Jest bardzo drogo- wszystko w dolarach. Przy lotnisku zapłaciliśmy za butelkę
                niegazowanej wody 0,33 - 5 $. Lepiej uważać na ceny.
                No i jeszcze trochę ponarzekam- długo się leci. My byliśmy z Neckermannem- z
                Monachium- 11 godzin lotu.
                Wybieramy się tam ponownie, ale dopiero w styczniu lub lutym.
                Jeśli masz jakieś pytania- to czekam.
              • Jeżeli chcesz na Malediwach nurkować, to najlepiej rozejrzeć się za safari nurkowym; łodzie safari są bardzo wygodne i zadbane, ekipy profesjonalne i dobrze zorganizowane, a przy okazji nie "utykasz" na jednej wysepce i jednej rafie, tylko codziennie jesteś gdzie indziej. Myśmy byli na przełomie września i października, w zasadzie było już po monsunie, ale jeszcze dużo planktonu, więc manty i rekiny wielorybie były w zasadzie "gwarantowane" :))) Oprócz tego niezwykła różnorodność korali, ryb, kształtów i kolorów. Widzieliśmy gigantyczne szare płaszczki, orlenie i 5 czy 6 rodzajów rekinów, żółwie i całą masę rozmaitego drobiazgu (ślimaki nagoskrzelne, krewetki itp.). Zdecydowanie nurkującym polecam taka formę wypoczynku i poznania tego zakątka świata.
                --
                Moje Podróże
                smile.webshots.com/assets
    • Gość: nulka IP: *.acn.pl / 10.133.128.* 25.05.02, 23:25
      no kto????????
      • Gość: PiotrN IP: 5.2.1R* / *.python.dialup.pol.co.uk 23.07.02, 18:14
        ja mam zamiar sie wybrac na Seszele, tez duzo slyszalem o tym raju na ziemi,
        moze wiesz cos wiecej na ten temat Nolka?
        zgory dziekuje bardzo pa pa
        • Gość: nulka IP: *.pl 25.07.02, 17:34
          Gość portalu: PiotrN napisał(a):

> ja mam zamiar sie wybrac na Seszele, tez duzo slyszalem o tym raju na ziemi,
          > moze wiesz cos wiecej na ten temat Nolka?
          > zgory dziekuje bardzo pa pa

Niestety nie mam żadnych informacji.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.