Dodaj do ulubionych

Międzynarodowe prawo jazdy na Krecie?

IP: *.pl 14.07.02, 10:38
Czy ktoś wie z doswiadczenia czy potrzebne jest międzynarodowe prawo jazdy na
Krecie, czy wystarczy nasze polskie i nie ma z tym problemów. Lecę 27 lipca.
Obserwuj wątek
    • Gość: esscort Re: Międzynarodowe prawo jazdy na Krecie? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 14.07.02, 22:49
      Kurcze, nic nigdzie nie sprawdzaj, nie przejmuj się niczym i jedź na Kretę. Ja
      byłem w ubiegłym roku. Wypozyczonym samochodem zjeździłem pół tej wyspy i nikt
      mnie o zadne prawo jazdy nie pytał. Grecy zyja z turystyki i do głowy im nie
      przychodzi męczyc turystów jakimis wymogami formalnymi. W ogóle nie lubia
      nikogo męczyć. A najbardziej nie lubia meczyć siebie. Policjantowi nie
      chciałoby Cię o jakieś międzynarodowe prawo jazdy. Myslę, że on w ogóle nie
      zastanawia się, czy takie prawo jazdy istnieje. Grecja to nie Białorus, Rosja
      czy Bułgaria. Tam ludzie nie wykonują żadnych czynności, ktore nie są
      niezbędne. Gdyby Grek przeczytał Twoje pytanie,to by się usmiał.
    • Gość: MM Re: Międzynarodowe prawo jazdy na Krecie? IP: *.polcard.com.pl 17.07.02, 08:50
      Międzynarodowe prawo jazdy zgodnie z przepisami jest wymagane na Krecie. To czy
      ktoś o nie zapyta czy nie to już inna sprawa. Byłam na Krecie w czerwcu tego
      roku i mój mąż przed wyjazdem takie sobie zrobił i dobrze bo w wypożyczlni
      poprosili o nie. Więc może lepie je wyrobić zamiast potem mieć problemy.

Życzę miłego wypoczynku.
      • Gość: Gośka Re: Międzynarodowe prawo jazdy na Krecie? IP: 212.126.20.* 17.07.02, 12:46
        W zeszłym roku byłam na Krecie, nie było żadnego problemu z wypożyczeniem
        samochodu, wystarczyło normalne prawo jazdy, nikt nie pytał sie o
        międzynarodowe, w tym roku trzech znajomych w różnym czasie byli na Krecie.
        Wszyscy wypożyczali samochody i nikt nie żadał międzynarodowego prawo jazdy.
        Jeden z nich do kontroli został zatrzymany przez policję i normalne prawo jazdy
        wystarczyło. Przy wypożyczaniu samochodu jedynym warunkiem było ukończone 21
        lat i prawo jazdy od roku. Ja w zeszłym roku byłam w Amoudarze pod Heraklionem,
        samochód wypożyczaliśmy w Holiday Service - polecam, udało się nam wytargować
        też inna cenę, w wypożyczalni dostaliśmy mapę i szczegółowe informacje co
        zobaczyć i jak najlepiej dojechać. Sporo znajomych zwiedziło już Kretę, owszem
        wszędzie piszą że jest wymagane międzynarodowe prawo jazdy, ale ja jak dotąd
        nie spotkałam się z takim żądaniem. Pozdrawiam Gośka
          • Gość: Gosia Re: Międzynarodowe prawo jazdy na Krecie? IP: 212.126.20.* 17.07.02, 15:05
            W Chani byłam przejazdem na wycieczce, zresztą wypożyczonym samochodem. Nie
            jestem pewna, ale to musiałabym sprawdzić, bo wydaje mi się że w Chanii Holiday
            Service ma swoje biuro, mapę mam w domu i poszukam adresu. Jeżeli niebyłoby tam
            tej wypożyczalni to przy wypożyczaniu zwróć uwagę na to czy mają pełen pakiet
            ubezpieczeniowy i czy są wolne kilometry. Czasami są bardzo atrakcyjne oferty,
            ale okazuje się że ubezpieczenie jest niepełne, a ilość kilometrów jakie możesz
            zrobić jest ograniczona. Samochód otrzymalismy z pełnym bakiem i taki też
            musielismy oddac, a ile zrobilismy kilometrow to juz nasza sprawa. Mielismy
            wypozyczony na trzy dni i mozna bylo parkowac samochod w hotelu, a oddac do
            wypozyczalni po trzech dniach. Troche straszono nas brakiem parkingow i
            wysokimi oplatami, ale okazalo sie to nieprawda. Ubezpieczenie nie obejmuje
            drog szutrowych, dlatego jezeli wybierzesz sie na takie, to pozostaje jechac
            wolniej i bardziej uważać. Wypożyczalnie dają mapy i telefony kontaktowe wrazie
            gdyby byly jakies klopoty. Drogi sa raczej dobre, chyba ze jedzie sie w rejony
            mniej uczeszczane, ale raczej nie narzekalismy. Gosia

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka