Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Izrael - Ziemia Święta Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Za miesiąc jadę na pieigrzymkę do Ziemi Świetej. Powiedzcie co mam ze sobą
    wziąść, jak się ubrać, czy są jakieś zalecenia do ubioru? Jaką wziąść walutę
    na wymianę? Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki.
    • Nie wiem jaka jest pogoda w Izraleu pod koniec kwietnia bo bylem tam w lipcu,
      ale pewnie jest juz cieplo wiec zalecany jest lekki ubior.Zalecenia do ubioru
      sa jedynie podczas zwiedzania swiatyn /czyli zakaz odsloniety ramion, lydek itp-
      standart/.Co do waluty najlepiej wziasc dolary, juz na miejscu wymienisz je na
      szekele, lub bez wymiany mozesz placic dolarami- nie bedzie z tym wiekszego
      problemu./ w sklepach reszte wydadza Ci tylko w miejscowej walucie/.Zakupy
      najlepiej robic w arabskich sklepach-ceny sa nizsze i zawsze mozna sie
      potargowac.W pamiatki oczywiscie polecam zaopatrzyc sie w Old City.Tak na
      marginiesie ceny sa bardzo przystepne.A tak poza tym z jakiego jedziesz biura?
      od tego tez duzo zalezy i moglbym Ci wiecej powiedziec na co uwazac.
    • Byłem w listopadzie i było bardzo ciepło i trudno było nie skorzystać z kąpieli
      w Jordanie i Morzu Martwym.Na miejscu dobrze sobie kupić kolorowe wydawnictwa
      albumowe w jęzuku polskim( jest ich dużo wydanych na 2000-lecie)-około 10$-
      pomogą w usystematyzowaniu tej wielości świątyń.Oczywiście trzeba sie
      nastawć ,że tylko nieliczne są rzymsko-katolickie,a bazylika Grobu
      Chrystusowego jest własnością muzułmanów.
    • Gość: zeeb IP: *.chello.pl 31.03.06, 20:32
      jesli jedziesz na pielgrzymke to Biuro to Ci wszystko objasni

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.