Dodaj do ulubionych

Chiny Bangkok

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.06, 13:51
Jak najlepiej i najtaniej przedostac sie z trytorium Chin do Bangkoku,
czy autobusem, pociagiem, czy moze jakimis tanimi liniami lotniczymi.
Jak wyglada sprawa z wizami, czy konieczna jest druga wiza wjazdowa, jezeli
tak to gdzie ja zdobyc.
A
Obserwuj wątek
    • Gość: janusz Re: Chiny Bangkok IP: *.dip.t-dialin.net 18.04.06, 15:00
      1. jak spojrzysz na mape to stwierdzisz, ze chiny nie maja wspolnej granicy i
      tajlandia, z tego wynika (sa jeszcze inne powody), ze bezposrednio do bangkoku
      mozesz sie dostac tylko samolotem.
      2. jakimi liniami lotniczymi? to zalezy od ciebie - nie zawsze warto patrzec
      tylko na cene w przypadku lotow samolotem..
      3. co to znaczy: "czy konieczna jest druga wiza wjazdowa" - chodzi ci tu o wize
      wjazdowa do chin czy tajlandii ?
      - jezeli chodzi o wize tajlandzka to otrzymasz ja na lotnisku. Jezeli chodzi ci
      o wize na ponowny wjazd do chin to sprawa moze (nie musi !) byc bardziej
      skomplikowana i tak:
      a) masz wize chinska TURYSTYCZNA na jednorazowy pobyt i jednorazowy wjazd -
      otrzymanie wizy turystycznej na wjazd do Chin jest w Bangkoku PRAWIE nimozliwe
      (jak sie da czytaj dalej)
      b) masz BISNESS VISA jednorazowa - jak wyzej
      c) masz BISNESS VISA Multiple entry - nie masz problemow z wjazdem
      d) w kazdym (no prawie kazdym) innym przypadku pozostaje ci przelot do
      Hongkongu gdzie bez zadnych problemow i za drobna oplata dostaniesz odpowiednia
      wize wjazdowa do chin.
      Z doswiadczenia moge ci polecic lot chiny-hongkong-bangkok-hongkong-chiny ..
      wydaje mi sie jedyna mozliwoscia.
      Poza tym nie piszesz o najwazniejszym - KIEDY planujesz ten wypad?
      Tu mozesz przezyc sporo rozczarowan..
      pozdrawiam
      janusz
        • Gość: Janusz Re: Chiny Bangkok IP: *.dip.t-dialin.net 19.04.06, 09:45
          tak podejrzewalem, ze chodzi o maj i sprawa sie komplikuje jezeli planujesz
          wyjazd do bk w pierwszym tygodniu maja bo chinczycy swietuja caly tydzien od
          01.05 i wtedy miliard ludzi jest w drodze. moglbym sie zalozyc o kazde
          pieniadze, ze w tej chwili wszystkie loty do tajlandii w tym terminie sa
          wykupione. jezeli planujesz wylot na poczatku maja to pozostaje ci pojscie do
          biura podrozy i zapisanie sie na waiting list, bo kazdy chinczyk rezerwuje
          sobie miejsca w 20 biurach podrozy, a potem wybiera jedno a 19 stornuje (nie
          jest karane finansowo) tak ze w ostatniej chwili mozna sie najczesciej
          bezproblemowo zalapac - wymaga czasu i silnych nerwow. tanich linii lotniczych -
          zarowno chinskich jak i tajlandzkich jest kilka - nie potrafie ci podac
          dokladnych danych w tej chwili bo chinsskie biura podrozy wykupuja masowo cale
          kontygenty lotow w tym okresie i bywa czasami np. bardzo tanio. przypominam
          sobie, ze ja sam w zeszlym roku uciekajac z szanghaju w czasie chinskiego
          nowego roku placilem za tydzien pobytu w bk w 5* hotelu i lot z thaj air 2500
          rmb (250 euro). problem jest, ze da sie takie sprawy rozstrzygnac tylko na
          miejscu w chinach.
          przyjemnego pobytu i pozdrawiam
          janusz
      • Gość: MackSlay Re: Chiny Bangkok IP: 61.19.97.* 14.12.13, 09:47
        Hey ! :) Słuchajcie mam jedno pytanko... Bylem w chinach na 3 miesiące na wizie turystycznej, przyleciałem z chin do Bangkoku na jeden miesiac. Lecz chcialbym wrocic na swieta tylko na tydzien do chin (shanghai)... Co musze zrobic zeby dostac wize nawet na tak krotki okres...? I jak wygladalo by z powrotem do Bangkoku ? Nie mam visy na Bkk mam tylko ta z lotniska.
        • kornel-1 Re: Chiny Bangkok 14.12.13, 13:58
          Ja siedząc miesiąc w Tajlandii poszedłbym do ambasady ChRL w Bangkoku i wszystkiego bym się dowiedział. Widzisz jakiś lepszy pomysł?
          Konstruktywnie

Kornel
          --
          "Kornel: moje podróże" Ostatnie: "Słowacja'2011"
    • monia1996 Re: Chiny Bangkok 19.04.06, 10:52
      Trochę taniej możesz polecieć Air Asia, ale w Chinach latają oni bodajże
      jedynie do Macau i Xiamen (to drugie nawet nie bardzo wiem gdzie jest). Ja mam
      sprawdzoną metodę - znajdź stronę internetową lotniska, z którego chcesz lecieć
      (jak nie znajdziesz metoda niestety upada). Tam sprawdzisz, jakie linie
      lotnicze ladują na danym lotnisku i dalej już po kolei sprawdzasz czy latają
      one w kierunkach i za cenę, która ci odpowiada.
      • Gość: janusz Re: Chiny Bangkok- Monia IP: *.dip.t-dialin.net 19.04.06, 11:05
        Monia,
        nie masz sie czego wstydzic, ale mozesz zalowac ze nie znasz Xiamen..
        Jezeli moglbym wybrac sobie miasto w chinach w ktorym z wlasnego wyboru
        chcialbym mieszkac to na pierwszym miejscu bylby wlasnie Xiamen - polecam..
        (lezy na poludniu Chin w prowincji Fujian i jest naprawde czarujace i co w
        chinach niespotykane - CZYSTE !!
        pozdrawiam
        janusz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka