30.06.06, 23:22
Chciałbym ruszyc do tajlandii. Tym samym czynie pierwszy rekonesans i rzucam
pytanie: Kiedy, gdzie i jaki to koszt ? Pewnie byliscie wiec doradzicie ..
Dzieki
Obserwuj wątek
    • krzysztof.cukier Re: Tajlandia 03.07.06, 02:49
      popieram przedmówców :)
      a koszt ? no cóż, oprócz ceny biletu lotniczego (pomiędzy ok.2700- 20.000 zł
      w zależności od klasy) noclegi będą Cię kosztować pomiędzy 2-3000 USD/dzień.
      Czyli jak widzisz różnice są spore ;)
      poczytaj w necie, może kup jakiś przewodnik i wtedy wróć
      --
      Krzysiek
      www.mojepodroze.pl
      jesli czesto latasz, napisz do mnie, mozesz dostac az 2000 mil gratis
      • Gość: neronek Re: Tajlandia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.06, 11:01
        na początek kup sobie przewodnik chociażby Pascal 2005 jest w ksiegarniach 56zł
        warto ,ja bez takich przewodnikow nigdzie nie jade to taka biblia dla
        turystów !!
        tam masz wszystko tanie noclegi atrakcje trasy ceny wyzywienia itd.....
        dla mnie na 1 dzień wystaczy w tajlandii 15$ do 20$ i to juz jest ful wypas
        nie grzeja mnie wielkie wyhuśtane hotele wystarczą mi takie zwykłe za 5 $ z
        czysta pościela kibelkiem czasami z AC bo przeciez soie w nim zaledwie pare
        godzin rano dalej w drogę !
        polecam pałudnie nieco droższe około 10% np Ko Phi Phi
        a Północ Chang Mai i okolice
        neronek1.blog.onet.pl/ps
        a na odprawę celna w Bangkoku idz ostatni masz bilet a więc bez obawy polecisz ]

ja teraz wracając w maju z BK leciałem Biznes klasą a to dlatego ze brak było
        miejsc w ekonomik a mały włos zostałbym na koszt aerosvitu w BK w 5 gwiazdkowym
        holtelu z pełnym wyzywieniem , szkoda tylko jedna osoba i zostałbym 3 dni !!
        dłużej .

pozdrawiam neronek

• Gość: dominka Re: Tajlandia IP: *.sns.pl 12.07.06, 15:14
      hej,

Bylam rok temu w porze desczowej (lipiec) wiec lekko poza sezonem. wtedy wyjazd
      kosztowal mnie ok 4000 pln (ukrainskie linie lotnicze - najtansze!, noclegi
      srednio 3-5 USD)ale od poczatku bylam nastawiona na wyjazd raczej z min wydatkami.
      polecam jezeli masz wiecej czasu jechac to krajow sasiadnich: kambodza, laos
      wietnam. Moja trasa byla na polnoc czyli z bangkoku na polnoc do chiang mai i
      chiang rai (polecam obie miejscowosci) pozniej laos: luang prabang, vang vieng
      (jezeli bedziesz w laosie musisz tam byc!!! to jest raj na ziemi jezeli lubisz
      relaks i zjezdzanie na oponach:)) i powrot. trasa totalnie urozamicona:
      przemieszczasz sie pociagami, autobusami, rikszami, lodziami itd. wrazenia
      niezapomniane!
      Juz Ci zazdroszcze wyjazdu tam:))
    • kaya333 urokliwy zakątek w Tajlandii? 15.07.06, 15:45
      Chcemy wyjechać we wrześniu do Tajlandii, i mam z 1000 pytań na które cięzko mi
      znaleźc jednak odpowiedzi na forum. Po pierwsze pogoda - jedni pisza pora
      deszczowa, ściana deszczu w BKK, inni ze zupełnie znośnie. Kolejna kwestia -
      będzie to nasza podróż poślubna, i mamy dość sprecyzowane oczekiwania - szukamy
      urokliwego zakątka, z luksusowym hotelem, w którym będziemy się mogli zaszyć na
      te 2 tyg popijając drinki i koniecznie z rafa, zeby mozna bylo snoorkować
      najlepiej juz z plazy. Zastanawiamy sie nad Koh Tao, może Koh Samui? Wiem, ze
      wielu z Was zna Tajlandię wyśmienicie, będę bardzo wdzięczna za pomoc.
      • amused.to.death Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.07.06, 12:12
        > Po pierwsze pogoda - jedni pisza pora
        > deszczowa, ściana deszczu w BKK, inni ze zupełnie znośnie.

bo pogoda jest nieprzewidywalna.
        ja jestem teraz w Tajlandii - teoretycznie pora deszczowa, praktycznie do tej
        pory padalo dwa razy. Tzn. dwa razy lalo przez caly dzien, bo drobnych
        deszczykow, przy ktorych nawet nie chce mi sie chowac nie licze.
        Ale wg wiadomosci w niektorych regionach pada teraz dosyc mocno....

--
        I can only please one person per day.
        Today is not your day...
        Tomorrow doesn't look good either.
        • kaya333 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.07.06, 13:36
          A czy mógłabyś mi coś doradzić w kwestii które miejsce ciekawsze, Ko Tao czy Ko
          Samui? Z jednej strony zależy nam na rafie, zastanawiamy sie nawet nad
          robieniem PADI w Tajlandii, (wiec chyba Ko Tao) ale z drugiej strony, biorąc
          pod uwagę, ze to nasza podróż poślubna, szukamy wiekszego komfortu pobytu niz
          typowa wioska nurków ( który chyba mozna znaleźc na Ko Samui) Tylko jak tam
          jest ze snurkowaniem i nurkowaniem? Jak daleko od wyspy jest rafa? A może jakąs
          inna wyspę mógłabyś polecić? Bo desz chyba nas nie odstraszy... Pozdrawiam
          • amused.to.death Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.07.06, 16:46
            jeszcze nie moge nic polecic bo dopiero sie tam wybieram, w kazdym badz razie
            moi tajscy znajomi wlasnie mi dzisiaj polecali albo Ko Tao alboKo Pha-Ngan, ale
            raczej to drugie.
            --
            Today is not your day...
            • chenoa1 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.07.06, 21:04
              my tez myslimy o spedzeniu naszej podrozy poslubnej w tajlandii (pazdziernik)
              ale obawiamy sie pogody.w serwisach pogodowych gdzie jest archiwum za ostatnie
              lata na pazdziernik pokazywalo non stop deszcz... wiec chyba musimy zmienic
              kierunek. moze macie pomysl gdzie wtedy nie leje a jest egzotyczniei jest co
              zwiedzac?
              • Gość: przejrzysty Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.asianet.co.th 17.07.06, 03:44
                We wrześniu pada w centralnej i północnej Tajlandii. Na południu pada na Morzu
                Andamańskim, ale dla odmiany na wschodnim wybrzeżu, w Zatoce Tajlandzkiej
                (m.in. wyspa Samui) pogoda jest dobra aż do końca października. Od listopada po
                kwiecień lepiej jechać na zachodnie wybrzeże (Morze Andamańskie).
                Na samej wyspie Samui z rafami jest dosyć cienko, więc chyba lepiej wybierzcie
                Koh Tao. Albo połączcie obie wyspy: tydzień nurkowania na Koh Tao i tydzień
                leżakowania na Samui. Na Koh Tao sprawdź hotel Koh Tao Coral Grand
                (www.kohtaocoral.com/). Na Samui jest wiele luksusowych hoteli. Sprawdź
                Santiburi Resort - rewelacyjny hotel, ale ceny zaczynają się coś od 300 USD za
                pokój. Dla młodych par pasuje też Sila Evason
                (www.sixsenses.com/hideaway-samui/) Ale ten hotel jest chyba jeszcze
                droższy niż Santiburi.
                • kaya333 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 17.07.06, 10:06
                  Bardzo dziękuję za informację. Miałam nadzieje, ze z rafami na Koh Samui jest
                  podobnie jak na Koh Tao.. To nam utrudnia zadanie, bo jednak piękna rafa przy
                  hotelu to jest jeden z naszych krytycznych punktów..
                  I jeszcze jedno pytanko czy opłaca sie w hotelach opcja all incl. czy lepiej
                  B&B i żywić się na "mieście"?
                  Jeszcze raz bardzo Wam dziękuje za pomoc :)
                  • Gość: Kasia2 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.ar.wroc.pl 17.07.06, 10:33
                    W Tajlandii nie ma w ogole hoteli z all inclusive. Zreszta zupelnie nie ma
                    takiej potrzeby. Jedzenie jest bardzo tanie i wysmienite- najlepsze w malych
                    lokalnych knajpkach. Na pobyt dla nowozencow zdecydowanie polecam Koh Samui.
                    Zwlaszcza plaze Lamai (zdecydowanie przyjemniejsza niz zatloczona Chaweng).
                    Mozna tam znalezc swietne hoteliki lub bungalowy tuz przy plazy w cenie okolo
                    20-30 USD za pokoj/ domek. Sa i tansze ale rozumiem, ze w czasie podrozy
                    poslubnej szuka sie wiekszych luksusow. Najepiej jest wybrac sie do Tajlandii
                    na wlasna reke. Nie ma tam problemow- to bardzo pozytywnie nastawiony do
                    turystow kraj. W razie pytan polecam biuro podrozy prowadzone przez Polaka w
                    Tajlandii, Biuro nazywa sie Siam Inter Holiday. na pewno maja strone w
                    internecie.
                  • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 25.07.06, 11:35
                    hey, Odnosnie jedzenia to rowniez polecam stolowanie sie poza hotelm. Na Samui
                    moza sa wszystkie kuchnie swiata, ale i tak tajska jest najlepsza. Co do rafu i
                    pieknych zakontkow to polecam Koh Tao (tam bylem) lub Koh Phi Phi (znam tyl;ko
                    z opowiadan). I jeszcze jedno na tej stronie www.sawadee.com/ masz linki
                    do wszystkich ciekawych miejsc w Tajlandii, w opcji acommodation masz hotele z
                    cenami, zdjeciami, opisami itd. A poza tym setki innych pozytecznych informacji
                    o transporcie, mapy wysp, opisy atrakcji turystycznych i regionalnych imprez.
                    • kaya333 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 30.07.06, 11:20
                      Wielkie dzięki :) Też właśnie się zastanawiamy nad Koh Tao, ale na stronie jest
                      info, ze można wykupic tam pobyt tylko połączony z jakimis wyprawami na
                      nurkowanie, a nas raczej ineteresuje swoboda, tzn mamy ochote to płyniemy, a
                      jak nie to tylko snorkling tego dnia. Też miałeś takie warunki?
                      • amused.to.death fajna jest Ko Pha-Ngan 30.07.06, 13:55
                        na podroz poslubna i nie tylko dobra jest Ko Pha-Ngan, ktora jest pomiedzy Ko
                        Samui i Ko Tao. Ja bylam tam na Bottle Beach (ktora jest na samej polnocy wyspy
                        i trzeba tam doplynac lodka). Spokojna, niezatloczona, fajna plaza - spotkalam
                        tez tam jedna pare na miesiacu miodowym. Po tygodniu przenioslam sie na Ko Tao
                        i wlasnie teraz robie kurs - wiele osob tak sie przenosi miedzy wyspami. Ko
                        Samui wieksozs osob mi odradzala, jako bardzo turystyczne miejsce, wiec ja po
                        prostu ominelam.
                        --
                        Today is not your day...
                      • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 01.08.06, 13:57
                        Witam, co do mnie to ja nie mialem takich ograniczen. Poprostu trzeba sobie
                        wybrac Resort www.samui.org/kohtao/hotels/ a pozniej na miejscu
                        zoorientowac sie w jakims biure turystycznym o wyprawe na nurkowanie. Odnosnie
                        tego co mowisz to czesto bywa, ze wykupujac wycieczke czy pobyt przez
                        posrednika to takie rzeczy sa w pakiecie, bo chca usczesliwic na sile (czytaj,
                        aby bylo drozej). Jesli macie doswiadczenie w podrozach i znacie dobrze
                        angielski to spokojnie mozecie sobie sami zorganizowac wyjazd i zaplanowac
                        atrakcje. A wyjdzie was taniej i bardziej satysfakcjonyjaco, bardziej swobodnie
                        ale poniekad rowniez troche stresujaco bo to odpowiedzialnosc. Jesli nie
                        czujecie sie na silach to moge polecic wam polskie biuro turystyczne w
                        tajlandii albo 2 polskich przewodnikow, ktorzy zabiora was w kazde miejsce i
                        zalatwia wszystkie atrakcje.
                          • krzysztof.cukier Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 07.08.06, 02:09
                            Przecież to wszystko zależy od standardu który wybierzesz.
                            Przelot: ok 2400-17.000 zł a być może i więcej.
                            Noclegi pok.2 os.: 4-2500 USD za noc
                            np.przejazd po Bangkoku: 0,4 zł (autobus miejski bez klimy)-120 zł(limuzyna z
                            kierowcą)
                            Pytaj konkretnie proszę.
                            --
                            Krzysiek
                            www.mojepodroze.pl
                            jesli czesto latasz, napisz do mnie, mozesz dostac az 2000 mil gratis w
                            programie "Miles and More" Star Alliance
                            • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 11.08.06, 16:59
                              jak się po Tajlandii poruszać?

tzn. zakładam że ląduje sie w Bangkoku, a jak dalej? jak dostać sie na wyspy?
                              czy tam sa jakieś lokalne linie (na wieksze wyspy) albo macie może jakis link do
                              transportu wodnego? czy sa tam jakies regularne połączenia promowe itp?

• krzysztof.cukier Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 11.08.06, 20:33
                                hmmm... może na początek kup sobie jakiś dobry przewodnik, ja zawsze używam
                                Lonely Planet, oni na prawdę starają się wszystko w nmiarę dokładnie opisać :)

Nie wiem na jakie wyspy chcesz dojechać istnieją łączone bilety na przejazd
                                autobusem lub promem, takie bilety są sprzedawane w biurach podróży. Możesz
                                oczywiście skorzystać też z autobusów państwowych lub możesz jechać koleją ale
                                są to przejazdy do miejscowości położonych bliżej lub dalej od wysepek.
                                Najlepiej po przylocie jedź do hotelu i pytaj się o połączenia w biurze podr.
                                Na niektóre (duże) wyspy są bezpośrednie połączenia lotnicze z Bangkoku.

Pomiędzy wyspami pływaja promy ale najlepiej pytać się o nie właśnie w biurach
                                podróży.

Jeżdżenie w Tajlandii jest na prawdę łatwe i przyjemne. Spróbuj poszukać
                                informacji o połączeniach na wysepki na www.sawasdee.com
                                --
                                Krzysiek
                                www.mojepodroze.pl
                                • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 14.08.06, 10:53
                                  dzięki, zgłębilismy trochę temat (fajnie ze w empiku postawili sofy :-D ) i
                                  faktycznie na Ko Samui możnaby polecieć, na inne juz tylko promy, poczytałam o
                                  bieletach kombo na pociąg+bus i o łodziach na wyspy.

czy cos ci wiadomo na temat jakis promcji na przeloty do Tajlandii (najpewniej
                                  Bangkok) i czy możesz doradzić w kwestii pogodowej? wyczytałam ze okolice
                                  wschodniego wybrzeza półwyspu, nad zat. tajską, ma jakiś mikroklimat, ze akurat
                                  wtedy gdy chcemy lecieć - tj. wrzesień - akurat tma nei pada. jakos tak ładnie
                                  napisali w pascalu ze to "ewnement klimatyczny" i monsuny deszcze itp omijają
                                  tamten region w tym czasie... jesteś w stanei to zweryfkować?

będe wdzieczna za info.
                                  • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 14.08.06, 13:28
                                    Czesc. Moze ja pomoge. Wybieram sie do Tajlandii w Pazdzierniku wiec juz
                                    monitoruje ceny biletow i proponuje zglosic sie do nastepujacych biur lub
                                    sprawdzic na ich stronach internetowych (pamietaj, ze czesto trzeba kombinowac
                                    z datami aby uzystac najlepsza cene):
                                    1. KLM ok 3000
                                    2. AeroSVit ok 2950 (ale bedzie trudno z miejscami)
                                    3. SAS ok 3100
                                    4. Turkish Airlines 3200
                                    5. Finnair ok 3400
                                    6. Aeroflot ok 3100 (chyba bo nie pamietam dokladnie)
                                    Ceny sa na pazdziernik dla KLM, Turkish oraz SAS to jest zwykla taryfa.

Odnosnie mikroklimatu na Samui ;-0) to tez tak slyszalem, ale nigdy tam nie
                                    bylem o tej poze roku wiec nie moge byc pewny.
                                    Pzdr
                                    • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 14.08.06, 15:00
                                      a "czyj" jest Aerosvit? też Rosyjski? jakoś nie mam zaufania i chęci by lecieć
                                      aeroflotem

to tobie wyszły lepsze ceny nimż mi... ja w okolicach 3500 miałam wyceny

a dokąd dokładnie planujesz dotrzec w październiku? ja się waham, bo czas mamy
                                      na początku września (musimy wrocić na 23.09) albo później
                                      • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 14.08.06, 15:35
                                        hey, Aerosvit to Ukraina. Na trasie KIV-BKK uzywaja calkiem przyzwoitego
                                        Boeinga. Ale za to na trasie WAW-KIV to nie najlepszy model ;-) Lecialem juz
                                        dwa razy tymi liniami i na osiem lotow (w obie strony to cztery samoloty) trzy
                                        z nich byly spoznione. Ale co tam troche strachu i tyle. Za to ceny
                                        bezkonkurencyjne (chyba ze w jakiejs super promocji) w kwietniu 2005 zaplacilem
                                        2400!!! A w kwietniu 2006 ok 2880.
                                        Zatem wybor nalezy do ciebie ;-)
                                        Co do mnie to planuje pobyt na polnocy w okolicy Udon Thani i Loei z krotkim
                                        wypadem do Laosu a pozniej Krabi i okolice Trang na poludniu.
                                        Tylko ze ja planuje wylot ok 25.10.
                                        Pzdr.
                                        ps. Jesli planujesz pobyt na Samui i/lub Koh Phangan i potrzebujesz jeszcze
                                        jakis informacji to pytaj smialo.
                                        • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 18.08.06, 11:40
                                          no i jakbym przewidziała, z tym wrześniem to chyba sie nie uda :-( w pracy jakoś
                                          nikt sie nie dogadał z urlopami i... nagle wsyzscy chcą w tym samym momencie...

a ze mamy śłub przyjaciół 23.09 to wydaje sie ze najsensownij będzie jefdnak
                                          polecieć zaraz po. czyli końcówka września.

czy uważasz ze to znosny okres na okolice Ko Samui, Ko Tao itp? chcemy
                                          ponurkować, a na ich stronach piszą - ze od miej wiecej października opady itp
                                          sprawiaja ze woda robi się mniej przejrzysta = gorsze warunki na nurkowanie.
                                          plus żadna frajda na plazy siedzieć w deszczu...
                                          • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 18.08.06, 12:04
                                            Czesc, sluchaj ciezko mi wyrokowac czy to dobra pora, ale wedlug tabeli
                                            www.kohsamui.org/weather.html to Paz i Lis sa najbardziej deszczowe. Na
                                            pocieszenie podaja, ze znaczaco wzrasta ilosc slonecznych dni w porownaniu do
                                            wrzesnia.
                                            Dotychczas bywalem w Tajlandii tylko w kwietniu i maju, zatem ciezko mi dac
                                            rade oparta na wlasnym doswiadczeniu.
                                            Osobiscie uwazam, ze Tajlandie warto odwiedzic w kazdej porze roku.
                                            Az ze nie naleze do najwiekszych wielbicieli plaz (tzn, korzystam ale nie w
                                            nadmiarze) to deszcz wydaje sie czasem zbawienny. Choc z drugiej strony jesli
                                            ma on obebrac przyjemnosc z nurkowania i plazowania to trzeba sie zastawowic.
                                            ps.
                                            Kurde juz nie moge sie doczekac mojego wyjazdu!
                                          • Gość: gosha Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.bulldogdsl.com 19.08.06, 14:11
                                            ja też będe na początku pażdziernikia na koh samui - hotel chaweng regant na
                                            chaweng beach- więc nie tylko ty trzymasz kciuki za pogodę . z drugiej strony
                                            wiem z doświadczenia że w tropikalnych krajch nawet ulewny deszcz jest
                                            upragnioną chwilą wytchnienia dla europejczyków [ szczególnie
                                            wschodnioeuropejczyków ]
                                        • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 14.08.06, 16:41
                                          wiem, włąśnie ją wygrzebałam

patrze jeszcze na Thai, Austiaka i SAS, bo w sumie jełsi za 100pln wiecej moge
                                          lecieć to bardzo mnie ne zaboli a na pewno sie nei zdecyuję JUZ i TERAZ kupić,
                                          bo szczerze - nadal nie wiem czy to dobry pomysł lecieć tam na początku wrzęśnia...
                                            • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.08.06, 11:35
                                              Bodek, ta stronka to miód na moją duszę :-)

weszłam w Koh Tao, gzie bysmy chcieli ponurkowac i mi napisało:

When to go?
                                              Sometimes it can be rather windy (and some rain) in October, November and
                                              December so the visibility is not always as good if you are diving then. The
                                              best time to go is February - August if you like the sun to shine down on your
                                              face too. But if you are not fastidious, you can go any time of the year and
                                              still have a great time on Koh Tao!

czyli faktycznie pogodowo są "odwrotni" do reszty Tajlandii :-DD

ok niby do Augusta najlepiej lecieć, ale i zakładam ze september szczególnie
                                              początkowy bedzie ok, skoro brzydko sie robi od Octobra :-D

Jezu tak sie na tę Tajlandie napaliłam ze az wstyd.

czy dobry człoweiku znasz wiecej taich fajnych stronek? ogólnie plan mamy jak
                                              zwykle "nieplanowo zplanowany" cyzli mniej wiecej wiemy co i gdzie, ale szukamy
                                              na Bangkok jakiegoś hostelu, i miłego bungalowu na jakiejs wyspie na nurkowanie
                                              (dlatego kusi Koh Tao).

czy nie wiecie czy np. można w jednym hotelu mieszkać, a nurkowanie robić gdiz
                                              indziej? naczytałam sie ze hotele nie chcą wynajmować pokoi jak sie z nimi nie
                                              nurkuje, a akurat szkołe nurkową chciałabym wybrać jakąś porządną. bardzo chce,
                                              trochę sie boje wolałabym zeby uczyli mnie faktycznie profesjonaliści. czy
                                              mozęcie coś polecić na Koh Tao?
                                              • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 16.08.06, 12:37
                                                ;-)) Ciesze sie ze moglem pomoc. Co do innych stron internetowych to moge
                                                polecic strone z ktorej korzystam juz dwa lata. Sa tam odnosniki do wszystkich
                                                regionow Tajlandii z hotelami, opisami atrakcji, mapami i wskazowkami
                                                dotyczacymi transportu. www.sawadee.com/
                                                znajdz sobie koh Tao i sprawdz poszczegolne resorty o ile pamietam to tylko
                                                niektore maja wlasne szkoly divingu a inne daja to tylko w opcji.
                                                A tu masz fajna stronke z cenami divingu dla orientacji
                                                www.planet-scuba.net/kohtao/godive/index.html
                                                z boku jest rozwijane MENU z namiarami i innymi informacjami nt bookingu itp.
                                                Moze sie przyda.
                                                Pzdr
                                                • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.08.06, 12:59
                                                  dzieki :-)
                                                  po sawadee juz chodizłam, tam sie przekonałam ze spać w Tajlandii można serio
                                                  bardzo tanio i chyba to nas przekonało zeby temat zgłebic.

czy możesz polecić jakies konkretne miejsca któe sprawdziłeś / widziałeś?
                                                  zastanawia mnie zawsze jak prawdziwe są informacje zawarte na tych stronkach.

a byłes na KOh tao? po której stronie lepiej szukac noclegu? po stronie portu
                                                  czy po przeciwnej? i czy podróze po wyspie są możliwe, jak duze to są
                                                  odległosci,czy można jakiś skuter czy małe auto bezpiecznie wynająć,c zy tez
                                                  lepiej będąc "obcym" tego nie robić?

zakladam ze w Bangkoku byłes? jak tam z noclegami? polecisz coś?

i jeszcze - mam nadzieję ze cie nie zanudze i nie stracisz cierpliwości... - czy
                                                  lepiej jest zarezerwować nocleg jeszcze przed wylotem, czy też już na miejscu?

lecąc do Singapuru mielisy zarezerwowany hostel, hmmm na miejscu okazał sie być
                                                  mnij atrakcyjny niż na stronkach, plus wiadomo nasza nieznajomośc terenu wyszła
                                                  już na miejscu, bo wtedy sie okazało ze mogliśmy wybrac coć innego i bliżej
                                                  centrum... za to w Sydnej poszliśmy na żywioł i znaleźliśmy spanie przez
                                                  info-boarda na przylotach, ale fakt, ze M. znał Sydney i jakoś mniej w
                                                  "nieznane" to była podróż.

czy w Tajlandii są mozliwości rezerwacji noclegów "na zywioł" ? czy może lepiej
                                                  np. znaleśc co w Bangkoku na pierwszą noc, a potem sie rozejrzec i ewentualnie
                                                  przenieść?
                                                  • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 16.08.06, 14:30
                                                    Witam,

Nie, nie jestem znudzony - w pracy nuda a poza tym to sam nie moge sie doczekac
                                                    wyjazdu do Tajlandii.
                                                    Na Koh Tao bylem tylko dwa dni (wiecej czasu na Koh Phanghan i Samui) i dwa
                                                    lata temu, zatem nie pamietam juz zadnych namiarow (pamietam, ze Bungalow
                                                    mielismy od strony portu), ale odnosnie BKK to moge pomoc. Pomieszkiwalem w
                                                    pieciu hotelach: Ceny od 700-1400 Baht i zawsze bylo to co reklamowali na
                                                    stronie internetowej.
                                                    Hotel dobieram zwykle zaleznie od tego ile dni chce spedzic w BKK i co chce
                                                    robic/zobaczyc i tak:
                                                    1. Pinnacle Lumpinee Hotel i Maleysia Hotel blisko Parku Lumpini dobre do
                                                    zwiedzania Patpongu i do wypraw na poludnie BKK np Farma krokodyli w Samut
                                                    Prakan.
                                                    2. Trang hotel na polnoc od Wat Phra Khao (Starego Miasta), dobre do zwiedzania
                                                    starej czesci BKK i przejazdzek po Menamie
                                                    3. Elizabeth Hotel w polnocnej dzielnicy Phaya Thai - calkiem bliskko lotniska
                                                    dobre do wypadow do Ajjuthaya
                                                    4. Mam jeszcze super hostel 1 km od lotniska ale niema go na sawadee.com i
                                                    niepamietam nazwy. Wizytowke mam w domu jesli zajdzie tak potrzeba...
                                                    Doskonale warunki za niska cena i najblizej lotniska jak sie da - doskonaly
                                                    jesli ktos chce tylko przenocowac w BKK i leciec na wyspy.

Co do rezerwacji hotelu to bedziesz i tak poza sezonem wiec mysle, ze problemu
                                                    z noclegiem nie powinno byc ani w BKK ani na Koh Tao.
                                                  • krzysztof.cukier Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.08.06, 23:54
                                                    do Bodka:
                                                    Pamiętaj że od 29 września od 3am lotnisko Don Muang staje się lotniskiem
                                                    krajowym a wszystkie loty międzynarodowe zostają przeniesione na nowe lotnisko
                                                    Suvarnabhumi (kod lotniska to NBK) na wschód od Bangkoku.
                                                    do kiwigirl:
                                                    Jeśli chcesz mieszkać w hotelach "gwiazdkowych" to rezerwacja przez internet
                                                    przez np sawasdee.com powoduje spadek o ok 40-60% w stosunku do tego co
                                                    zapłacisz wchodząc "z ulicy". Gdybyś jednak chciała mieszkać w hotelikach bez
                                                    gwiazdek to są takie np.w okolicy KhaoSan Road i raczej nie będziesz miała
                                                    problemu ze znalezieniem wolnego pokoju.
                                                    W Samut Prakan nie tylko są krokodyle :) fajne jest "Muang Boran-Ancient Citi"
                                                    to jest taka Tajlandia w miniaturze.
                                                    --
                                                    Krzysiek
                                                    www.mojepodroze.pl
                                                  • Gość: Bodek Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.egdhbg.com / *.evergreen-marine.de 17.08.06, 08:49
                                                    Czesc,
                                                    Dzieki Krzysztofie za informacje o nowym lotnisku, bo nie moglem znalesc jej i
                                                    nawet sie zastanwialem kiedy oni w koncu to otworza. Jest to pewna informacja?
                                                    Bo szukajac biletow ciagle wpisuje BKK i zawsze znajduje mi polaczenie? Moze to
                                                    bez znaczenia. W koncu Bangkok to Bangkok.
                                                    A tak na marginesie to tam jakos potrawia budowac i drogi i lotniska tylko u
                                                    nas zamiast zbudowac nowe lotnisko to rozbudowuja (i to ze strasznymi
                                                    opoznieniami) stare, ktore w prognozach i tak za 3-4 lata bedzie znow za male;-
                                                    ((
                                                    I gdzie tu sens, gdzie tu logika!!!
                                                  • krzysztof.cukier Re: Lotnisko Suvarnabhumi 17.08.06, 19:01
                                                    Nie wiem czy też doczytałeś że budując to lotnisko musieli przesunąć cały
                                                    klasztor buddyjski który był na jego terenie i w związku z tym że duchy które
                                                    tam mieszkały były szczególnie silne to zbudowali przy terminalu trzy
                                                    olbrzymie "domki dla duchów" które będą dodatkową atrakcją turystyczną :)
                                                    Do pierwszych technicznych lotyów lotnisko zostało otwarte tak pi-razy oko 2
                                                    tygodnie temu i oczywiście pierwszy lot był z premierem Taksinem na pokładzie.
                                                    W dniu otwarcia w sklepach które sa na 6 piętrach były wielkie wyprzedaze a
                                                    bary serwowały darmowe napoje i kanapki. Podobno pół Bangkoku przyjechało tam
                                                    na zakupy a ludzie stali w kolejkach do kantorów by wymienić grube banknoty na
                                                    mniejsze tylko po to by mieć paragon z pierwszego dnia funkcjonowania
                                                    lotniska ;) Zresztą podobno do dnia pełnego otwarcia są organizowane wycieczki
                                                    po lotnisku z przewodnikiem. Sam chętnie bym zwiedził lotnisko które do 2025r
                                                    ma mieć 4 pasy startowe i przepustowość 100 mln/rocznie.
                                                    Najbardziej mnie jednak interesuje jak mam się dostać z tego lotniska w rejon
                                                    KhaoSan Rd, bo trasy linii autobusowych kończą dość daleko od tego rejonu.
                                                    Najbliżej dojeżdżają do Victoria Monument a to by było trochę głupio gdybym
                                                    musiał jechać z przesiadką. Podobno na dodatek ciągle nie jest zatwierdzona
                                                    budowa przedłużenia kolejki SkyTrain.

Próbowałem oglądać zdjęcia satelitarne terenu lotniska na google map ale tam
                                                    kończy się dobra rozdzielczość i słabo widać. Gdzieś czytałem że we wrześniu
                                                    Tajlandia uruchomii własną stronę ze zdjęciami satelitarnymi i lotniczymi
                                                    całego kraju, może tam będzie coś więcej.
                                                    --
                                                    Krzysiek
                                                    www.mojepodroze.pl
                                                  • Gość: A Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.06, 11:32
                                                    Człowiek uczy się całe życie:)
                                                    Mam pytanie w związku z wiadomością o zmianie lotnisk:
                                                    Wylatuje do Bangkoku 20sierpnia, więc ląduje jeszcze na tym starym lotnisku
                                                    jednak wracam 3 października czyli już z nowego lotniska!
                                                    Mój bilet kupiony jakiś czas temu nie uwzględnia tej zmiany.
                                                    Przylot jak i powrót jest z tego samego lotniska "Bangkok INTL" (przynajmniej
                                                    nie ma mowy o żadnej zmianie)
                                                    Czy ktoś wie czy musze mój powrotny bilet zmienić czy wszystko jest Ok i
                                                    wszystkie bilety automatycznie obowiązują na te nowe lotnisko?
                                                  • krzysztof.cukier Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 17.08.06, 18:46
                                                    popytaj w tym biurze w którym kupowałeś bilet ale tak na chłopski rozum to
                                                    powinny obowiązywać bez żadnych zmian bo DonMuang staje się lotniskiem krajowym
                                                    i nic za granicę z niego już nie odleci :)
                                                    --
                                                    Krzysiek
                                                    www.mojepodroze.pl
                                                  • Gość: przejrzysty Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.asianet.co.th 18.08.06, 04:37
                                                    Stare lotnisko Don Muang nie stanie się krajowym. Cały ruch lotniczy -
                                                    międzynarodowy i krajowy - od 28 września (nie 29.09) przenosi się na nowe
                                                    lotnisko.
                                                    Odległość między Don Muang i Suvarnabhumi wynosi ok. 40 km. Wyobrażasz sobie co
                                                    by się działo, gdyby turyści przlecieli np. z Phuketu na stare lotnisko, a
                                                    później musieliby jechać 40 km na nowe?
                                                    Tajowie sami do końca nie wiedzą co robić ze starym lotniskiem. Podobno w
                                                    jednym terminalu ma być jakieś ekspocentrum, a pozostałe dwa terminale mają
                                                    dalej obsługiwać pasażerów. Ze starego lotniska będą korzystały samoloty
                                                    rządowe, VIPowskie, prywatne, wojskowe i czartery. Poza tym cały ruch krajowy i
                                                    międzynarodowy przenosi się na nowe.
                                                    Apropos nazw lotnisk: Suvarnabhumi czasowo korzysta ze skrótu SVB, ale od 28
                                                    września będzie używać skrótu BKK. Więc nie będzie konieczności zmiany biletów.
                                                  • krzysztof.cukier Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 18.08.06, 09:40
                                                    no cóż, chyba mój angielski jest zbyt słaby by zrozumieć to co piszą w
                                                    internecie;)
                                                    www.airport-technology.com/projects/bangkok/
                                                    OLD AIRPORT AND THE FUTURE
                                                    The older overloaded airport, Don Muang, will be relegated to domestic-only
                                                    status when the new airport opens. Don Muang is currently the world's 22nd
                                                    busiest airport and the busiest in Southeast Asia, but it has already reached
                                                    its full capacity at over 37 million passengers per year.

Z tymi przesiadkami to raczej nie będzie problemu bo na nowym lotnisku ma być
                                                    też terminal krajowy, nawet są jego symulacje komputerowe w internecie.
                                                    Data otwarcia faktycznie się zmieniła na 28 września.
                                                    --
                                                    Krzysiek
                                                    www.mojepodroze.pl
                                                  • Gość: lolo07 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? IP: *.icpnet.pl 18.08.06, 18:05
                                                    Gość portalu: przejrzysty napisał(a): Wyobrażasz sobie co
                                                    >
                                                    > by się działo, gdyby turyści przlecieli np. z Phuketu na stare lotnisko, a
                                                    > później musieliby jechać 40 km na nowe?

ale to jest calkiem mozliwe... tak jest np. w szanghaju... lecąc z kopenhagi
                                                    lądowałem na Pu Don a lot do guangzhou mialem z tego drugiego(nie pamiętam
                                                    nazwy)... i z tego co wiem to czesto tak jest... wszystko jest kwestja
                                                    organizacji... przeciez wystarczy autobusy popodstawiac :))
                                                  • kiwigirl podróże lądem ? 24.08.06, 14:56
                                                    mam teraz pytanko "techniczne" w kwestii podróżowania lądem. bo plan wyglada tak
                                                    ze najpierw samolotem na Ko samui potem rajd po wyspach kilku i potem powrót do
                                                    bangkoku ... no właśnie? m. chce opciagiem, zeby choć przez okna coś jeszcze
                                                    zobaczyć. czy autobusem.

a mnie ciut przeraża podróz 12 godzina autobusem, nawet jeśłi jest z klimą...
                                                    jeszcze pociag przeżyję, można nogi rozprostować itp.

czy podróżowaliscie po Tajlandii pociagami / autobusami? jakie one są? wygodne
                                                    czyste itp czy raczej jak z filmów typu "jeden wagon, my, bagaże i klatki z
                                                    kurami" ? czy można z takiego pociagu wysiaść coś pozwiedzać i jechać dalej
                                                    następnym? czy też jedzie sie już do końca "na raz"?

jak wyglada sprawa jedzenia ? w pociagu pewnie sa jakieś Tajskie "warsy' ale
                                                    autokar ? staje gdizes gdzie mozna zjeść czy niekoniecznie?
                                                  • krzysztof.cukier Re: podróże lądem ? 24.08.06, 19:17
                                                    pociągów w Tajlandii jest kilka klas, pociągi sypialne to są otwarte kuszetki
                                                    bez drzwi. Jedynie klasa 1 sleeper jest zamykana. Pociągi oznaczone SP-Special
                                                    są z posiłkiem w cenie. Pociągi są czyste.
                                                    Tutaj jest strona koleji tajskich www.railway.co.th/English/Car_ANF.asp
                                                    i na zakładce service/passenger/ type of cars są zdjęcia wagonów w środku.
                                                    Na jednym końcu wagonów sypialnych sa toalety europejskie a na drugim tajskie
                                                    (na Małysza;) W pociągach Special jest też możliwość zamawiania dodatkowych
                                                    posiłków, w sypialnych obsługa ma karty ze zdjęciami dań które można zamówić.
                                                    Wagonów restauracyjnych nie ma. Nic mi nie wiadomo o biletach które pozwalają
                                                    wysiadać i wsiadać do następnego pociągu. Na niektóre trasy warto rezerwować
                                                    pociąg znacznie wcześniej, zwłaszcza w okresie świąt.
                                                    Autobusy dalekobieżne są też różne: prywatne, prywatne VIP, państwowe klasa 2,
                                                    VIP i 1. W klasie państwowej VIP jest w cenie jakieś ciastko, mały napój i
                                                    niewielki posiłek w przerwie w podróży w jakieś knajpce, są stewardesy. Klasa 1
                                                    państwowa jest najlepsza, sa 3 fotele w rzędzie, lepsze posiłki i młodsze
                                                    stewardessy ;) Mankamentem autobusów, zwłaszcza państwowych, jest często klima
                                                    włączona na maxa ale mają koce.
                                                    --
                                                    Krzysiek
                                                    www.mojepodroze.pl
                                                  • kiwigirl Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 28.08.06, 16:30
                                                    Bodek,
                                                    prosze odszukaj namiary na ten hostel przy lotnisku w Bangkoku. przeloty na
                                                    południe wyglądają tak, ze chyba taniej i sensowniej będzie spać jedna noc w
                                                    BKK, ale nie chceilibyśmy sie pchać do centrum.

będe wdizeczna na info !
                                        • juan5 Re: urokliwy zakątek w Tajlandii? 16.08.06, 01:05
                                          Co do lotów - też wybieram sie do Tajlandii i w lipcu jeszcze wykupiłem po
                                          długich poszukiwaniach bilet. Za 2920 PLN (z opłatami) w Cathay Pacific - jedna
                                          z najlepszych linii lotniczych na swiecie. Trasa Warszawa-Londyn-Hong Kong-
                                          Bangkok. Linia jest super - w styczniu leciałem z nimi na Bali. Dodatkowa
                                          atrakcją może być fakt, iz bez problemu mozna zrobić stopover w Hong Kongu. A
                                          naprawde warto. a zatrzymałem sie na 3 dni. Wspaniałe miasto. Cathay Pacific ma
                                          swoje biuro w Al Ujazdowskich 20 w Warszawie.
    • kiwigirl a wiza? 18.08.06, 11:42
      wiem, głupie pytanie ale... nie znalazłam nigdzie strony ambasady aby sobie
      poczytać ile trwa wyrabianie wizy. wyczytałam w necie i przewodnikach, ze jełśi
      chcemy na dłużej niż 15dni lecieć to przyda nam sie wiza 60 dniowa, którą
      najlepiej załatwić pred wyjazdem iż liczyc ze się uda na lotnisku po przylocie
      do bangkoku.

czy wiecie ile czeka się na wize?
      • krzysztof.cukier Re: a wiza? 18.08.06, 15:15
        ja odbierałem wizę w następnym dniu ale najlepiej zadzwoń do ambasady jak to
        wygląda na dzisiaj , nr jest w każdej książce tel
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
      • kiwigirl Re: a wiza? 22.08.06, 12:21
        rany weekend minął, wczoraj bylismy odcieci od netu i dopiero odczułam ile
        rzeczy sprawdzam przez net...

ale do rzeczy

dzwoniłam do ambasady, wize wydaje sie w 3 dni robocze od złożenia dokumentów
        (czyli odbiór 4 dnia licząc od dnia złozenia), na 60 dni od daty wjazdu do
        Tajlandii, do "wykorzystania" w okresie 3 miesiecy od wystawienia. fajnie

nie trzeba na szczeście składać osobiście, moze małżonek podjechać i złożyć.
        sekcja wizowa otwarta jest codziennie od 9 do 12, ale pani mnie poinformowała że
        lepiej rano być, i zupełnie nie radzi przychodzić po 11, a na pewno już nie po
        11:30 bo wtedy moze nikogo już nie być, albo osoby już bedą wychodziły... no
        cóż, dobra praktycna informacja :-)
        • kiwigirl zdjecie do wizy? 23.08.06, 16:19
          wiem, mże głupie ale pilnie musze wiedzieć a już po godzinach pracy ambasady

czy zdjecie faktycznie musi być nie starsze niż 6miesięcy ?
          sprawdzają to jakos?

moje nawet sprzed 2 bedie "do mnie niepodobne" bo w międzyczasie obciełam włosy
          z długich na zupełnie króciutkie... mam leciec robic fotki czy przejdą starsze?

papiery bedzie składał za mnie maż bo ja nei dam rady urwać sie z pracy
            • kiwigirl Re: zdjecie do wizy? 24.08.06, 14:31
              przeszła fotka sprzed półtora roku mniej wiecej, dokładnie jak z paszportu.
              fakt, mnie tam nie było, mąż składał. odbieramy paszport we wtorek.

za to bileciki zarezerwowane, ciekawe bo termin wykupu jest do dnia wylotu !

bileciki taniusie, bo za niecałe 3000 od osoby, Austrianem. codeshare z lotem na
              trasie do Wiednia. ten sam lot, ten sam samolot, ceny ciutkę (ok 20pln) się
              różnią w zalezności kto "firmuje" dany odcinek.

jak ktoś jest bardzo zdsperowany to można aeroflotem znaleść połąćzenie ok 2500
              na osobę!

my lecimy 2.09, do Bangkoku, teraz szukam lotu na Ko Samui, gdzie pewnie
              spędzimy ze 2-3 dni dostosujemy się do lokalnego czasu i pogody po czym gnamy na
              Ko Tao nurkować :-D

na razie ciesze się jak dziecko, choc mam pietra troche bo ja jstem z tych co
              lubią mieć ogólnie rzeczy poplanowane przed taka podróżą a nie leciec w ciemno.
              no ale cóż.
              • krzysztof.cukier Re: zdjecie do wizy? 24.08.06, 19:29
                sprawdź oprócz Bangkok Air też linie Phuket Air, Nok Air (nok to ptaszek po
                tajsku), One-two-go Air i oczywiście ThaiAir. Nie wiem które latają na Samui,
                zresztą te tanie linie często zmieniają trasy lub uruchamiają je sezonowo.
                --
                Krzysiek
                www.mojepodroze.pl
            • kiwigirl Re: zdjecie do wizy? 24.08.06, 14:44
              krzysiu, a powiedz mi słówko na temat tych dodatkowych mil. co prawda akurat w
              miles and more jeszcze mnie nie ma ale w zwazku z "zaistniała sytuacją" karte
              wyrobię i punkciki wszystkie są mile widziane (mam karty z BA czyli na one world
              i KLM - gdybyśmy polecieli aeroflotem to bym dostała punkciki :-) za to Bangkok
              Air jest w aliansie z KLM :-D)
              • krzysztof.cukier Re: zdjecie do wizy? 24.08.06, 19:24
                z milami jest t ak jak pisałem na maila, ale może powtórzę bo moze kogoś też to
                zainteresuje ;)
                2000 mil można dostać jeśli obecny uczestnik programu zaprosi kogoś nowego i ta
                nowa osoba w ciągu roku od zapisania się przeleci 3000 mil.
                Po 2000 mil dostaje osoba polecana jak i polecający. Zapisać się należy z linku
                który jest w wysłanym przez system M&M zaproszeniu przed lotem.
                Mile są ważne przez 3 lata.
                --
                Krzysiek
                www.mojepodroze.pl
    • kiwigirl web camy 24.08.06, 14:33
      a tutaj można pooglądać, choć teraz niestety już u nich noc iemna i nic nie
      widać z plaży...

www.samuicam.com/index.html?c=CHAWENG
      pod dwoma pozotałymi kamerami można nawet noca popatrzec na centrum.

rano widziałam plażę,słonko, piękne niebieskie niebo, zadnego deszczu, ślicznie
      było !!!
      • amused.to.death Ko Tao 24.08.06, 15:02
        w sumie najlepiej na Ko Tao mieszkac tam gdzie sie robi kurs nurkowania bo
        wtedy sie placi mniej za pokoj. Ja placilam 200 bh za dwuosobowy, a po kursie
        ten sam pokoj kosztowal 500 Bh.
        No chyba, ze chcecie po prostu wykupic kilka nurkowan - wtedy faktycznie lepiej
        cos innego znalezc.
        Ja moge polecic Asia Divers - wyprobowalam to jakis miesiac temu i byly super.
        Maja swoja strone w necie - mozesz poszukac.

Ko Tao jest male, ale skuterek moze sie przydac, bo wtedy mozna sie poruszac po
        calej wyspie.

Co do nurkowania w deszczu - da sie, u mnie padalo przez dwa dni w lipcu -
        widocznosc troche gorsza, ale wciaz ok, tylko malo przyjemnie jak sie czlowiek
        wynurzy na powierzchnie, bo pod to za bardzo nie przeszkadza.

--
        Today is not your day...
    • kiwigirl a ubezpieczenie? 25.08.06, 12:05
      Krzysiu, Bodek pomóżcie!

na pewno przed wyjazdem sie ubezpieczaliscie? gdzie, w jakeij firmie na jaką
      sumę?? allianz mi wyliczył ponad 600pln za 21 dni, to chyba sporo?? KL 30 tys
      euro, nnw bodaj 3500.

faktycznie treba mieć OC?
      • krzysztof.cukier Re: a ubezpieczenie? 25.08.06, 16:01
        Ja ubezpieczam się w Hestii w wariancie charter plus, suma ubezpieczenia
        300.000zł , plusem tego wariantu jest to że jest ubezpieczony też sprzęt foto
        kóry wyrwą Ci na ulicy, są tez zwracane koszty przerwania podróży i opóźnienia
        bagażu. Wg moich doświadczeń OC nie jest potrzebne ale ponieważ pracuję w
        firmie ubezpieczeniowej ;) (nie w Hestii) to słyszałem o różnych dziwnych
        przypadkach więc OC zawsze biorę. Ten wariant ubezpieczenia tez nie jest tani,
        możesz je kupić przez stronę www.hestia.pl tam jest sklep internetowy, w
        warunkach ubezpieczenia sa opisane wszystkie warianty.
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
      • amused.to.death Re: a ubezpieczenie? 25.08.06, 16:21
        ja sie ubezpieczalam w Signal Iduna - znajomi polecali te firme na dalekie
        podroze.
        maja swoja strone internetowa - sprawdz.
        za dwa miesiace chyba wyszlo mi cos ok. 400-500 zl.

--
        Today is not your day...
      • Gość: Bodek Re: a ubezpieczenie? IP: *.evergreen-marine.de 28.08.06, 16:21
        Czesc. Sorki za brak aktywnosci, ale ostatnie dni mialem strasznie zajete i
        takie tam. Odnosnie mnie to ja mam calkiem przyzwoite ubezpieczenie w pakiecie
        z kontem bankowym, wiec obecnie nie korzystam z dodatkowych ubezpieczen.
        A z drugiej strony 600PLN to strasznie drogo. Moze dlatego, ze nurkowanie i
        inne takie aktywne zabawy sa zwiazene z powyzszonym ryzykiem? No nie wiem.
        Sprobuj PZU.
    • kiwigirl Wycieczki z Bangkoku 28.08.06, 16:07
      to teraz pytanie z zakresu zwiedzania :-)

czy da rade jednego dnia zrobić z Bangkoku rundę przed pływający targ Damnonen
      sudak potem w góre do mostu na Kwai (i wyczytałam ze niedaleko jeszcze są tam
      jakies piękne wodospady) i wracając obejrzeć Nakhon Panthom ?

czy starczy czasu? czy wiecie czy np. biura lokalne robią takie wycieczki?
      • krzysztof.cukier Re: Wycieczki z Bangkoku 28.08.06, 16:20
        Robią jednodniowe wycieczki do DamnoenSaduak+Nakhon Panthom+Kanchanaburi(most
        na rzece Kwai) ale nie da się w tym połączyc tych wodospadów, są za daleko.
        Za to każde biuro w Kanachanburi robi do nich wycieczki.
        Ta wycieczka ma dość napięty program bo to jednak sa dość duże odległości.
        Mówiąc wodospad możesz mieć na myśli 2 wodospady: jeden to Say Yok koło Nam Tok
        a drugi Erawan. Do pierwszego możesz pojechać np na wycieczkę koleją z BKK
        trasą "koleji śmierci". Opis tych wycieczek kolejowych jest tu:
        www.railway.co.th/English/Travel.asp
        Biura z BKK robią też parę innych wariantów Damnoen Saduak, np. łączą to z Rose
        Garden (pokaz występów ludowych) albo np z Farmą Krokodyli (szkoda na to czasu).
        Do Kanchanaburi można łatwo się dostać autobusem z dworca Południowego w BKK (w
        dzielnicy Thonburi-po 2 str. rzeki). Jedzie się chyba ok 1,5-2 godz. bilet
        kosztuje 60-100 bath w zależności od klasy autokaru.
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
        • kiwigirl Re: Wycieczki z Bangkoku 28.08.06, 16:37
          a ten rose garden faktycznie warto obejrzeć ?

ogólnie nie zamierzaliśmy, z reguły odpuszczamy "ludowe pokazy dla turystów" ale
          tutaj to chyba bedzie jedyna okazja aby cos takiego zobaczyć. a szkoda nie
          zobaczyć w ogóle. jednak to dla nas totalna egzotyka.

trzeba sie wybrać z wycieczka czy można samodzielnie jakos?
          • krzysztof.cukier Re: Wycieczki z Bangkoku 29.08.06, 01:31
            wg mnie nie warto, jak chcesz zobaczyć trochę tańców to wybierz sie do
            restauracji gdzie tańczą i grają do kotleta, sprzedaje to każde biuro.
            Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie dokładnie jest ten Rose Garden,
            trafiłem tam jak kupiłem wycieczkę dla mojej grupki :)
            --
            Krzysiek
            www.mojepodroze.pl
            • krzysztof.cukier Re: Wycieczki z Bangkoku 29.08.06, 01:34
              jednak LP jest niezastąpiony :)
              Rose Garden Country Resort- 32 km na zachód od BKK
              Bilety na występy o 2:45pm kosztują 220bath, są autobusy pomiedzy
              najważniejszymi hotelami w BKK. Czyli jednak wygląda na to że lepiej jechać z
              biurem.
              --
              Krzysiek
              www.mojepodroze.pl
        • kiwigirl Re: Wycieczki z Bangkoku 28.08.06, 16:46
          myslałam o Erwan. jakoś do mnie przemówił ten opis:

"Ulubionym celem wycieczek dla zmęczonych stresami mieszkańców Bangkoku jest
          Park Narodowy Erawan koło Kanchanaburi (Kanczanaburi). W tropikalnej dżungli
          szemrzą malownicze wodospady spływające po siedmiostopniowych tarasach z osadów
          mineralnych. Wodospady w Erawan uznawane są za najpiękniejsze w Tajlandii.
          Zdecydowanie warte obejrzenia są także wzgórza wapienne Tham Phrao Thai (Tam
          Prao Taj)."

kojarzysz jak daleko jest Erwan od Kachanaburi ? mozna sie tam wybrac autobusem
          i robić wycieczkę pieszo? pooglądać zwiedzić, pokąpać sie i wrócić autobusem?
          • krzysztof.cukier Re: Wycieczki z Bangkoku 29.08.06, 01:27
            cytuję LP Thailand bo nie byłem tam:)
            the first bus to Erewan leaves Kanchanaburi bus station at 8am (26B, one hour).
            Ask for ' rot thammadaa pai naam tok eh-raawan' (ordinary bus going to Nam Tok
            Erawan).
            Last bus back to Kanchanaburi leaves Erewan at 5:20pm
            i jeszcze o tych wzgórzach
            Wstęp do parku 200bath , wodospad jest 2 km odwejścia do parku.
            --
            Krzysiek
            www.mojepodroze.pl
          • amused.to.death Erewan:) 29.08.06, 04:33
            ja odpowiem, bo jestem na biezaco - wczoraj wizyta:DD

Z BKK biura organizuja jednodniowe wycieczki do Kanchanaburi - cena ok. 800 -
            1000 BH za osobe. Samodzielnie tez mozna - cena - 100 Bh pociagiem (dwie
            godziny) + cena noclegu (domku na rzece - bardzo bardzo fajne....:DD) np. ok.
            250 Bh.

Nasza wycieczka do Wodospadow Erewan wygladalam tak: wyjazd autobusem (zwyklym)
            z Kanchanaburi - 2 godz, cena 40 Bh. Wstep do parku - 200 Bh. Bylismy na
            miejscu ok. 11. Potem spacer wzdluz wodospadu (7 kaskad) + kapiel na ostatnim
            poziomie - suuuper:))) i powrot spacerem i wyjazd stamtad o godz. 16.
            Bardzo fajne i przyjemne miejsce. Spacer troche trwa, troche po kamieniach czy
            miedzy korzeniami, po mostkach, kladkach,ale w sumie nie jest bardzo meczacy.

Polecam:)
            --
            Today is not your day...
                • kiwigirl Re: Jak jest w tych domkach na wodzie? 29.08.06, 12:04
                  jedną noc przeżyjesz :-D tylko pamietaj o sprayu na komary.

tak a propo - nasze działają? czy lepiej "lokalne" jakieś paskudztwo nabyć? ja
                  przyciągam komary, tak już mam. Na NZ mimo pryskania się naszym spayem i tak
                  mnie podziabały, o sandflies nie wspomnę. jedynie ichni specyfik je odstraszał
                  (a i tez nie wszystkie :-( )

czyli jeśłi chcemy obejrzeć wodospady to czeka nas wyprawa na 2 dni ? hmmm a
                  ktoś iwdział w ichnich biurach takie imprezy? w ogóle są jakieś linki do biur
                  robiących takei wycieczki zeby może sobie cosik poczytać przed wyjazdem jeszcze?
                • amused.to.death Re: Jak jest w tych domkach na wodzie? 29.08.06, 16:18
                  Nad river Kwai sporo jest guesthouse'ow na wodzie. My wyprobowalismy River
                  Guesthouse (Jest w przewodniku Pascala o Tajlandii)

Zalezy co to znaczy spartanskie.
                  Trzy lozka + lazienka. Pokoj z wiatrakami. Cena 250 Bh.
                  Obok byl domek: klimatyzacja, internet, tv - cena 700 Bh.

Wybralismy pierwsza wersje - jest wystarczajaca, w koncu wiekszosc dnia jest
                  sie poza wiec wieksze wygody nie potrzebne.

Komary sa, w rozsadnych ilosciach, ale nie chce mi sie juz niczym spryskiwac,
                  przyzwyczailam sie.
                  --
                  Today is not your day...
    • jolantas1955 Zatoka Railay! 29.08.06, 11:20
      Jak tam jest? W przewodnikach przedstawiają to jako 7 cud świata. Mam mieszkać w
      jakichś "bungalowach w gaju palm kokosowych, w pobliżu rafy koralowej".Co znaczy
      "w pobliżu", czy mogę snorkować bezpośrednio włażąc do wody z plaży?
    • kiwigirl kontakty / wtyczki ? 29.08.06, 12:07
      to kolejne pytanie z serii praktycnych.

jakie tam działają wtyczki ?

z info na lonely planet wynika ze kontakty mają takie jakby "mieszane" pomiędzy
      UK a AUS / NZ. trzy-dziurkowe, a dziurki wygladają na takie co i okragłe i
      płaskie bolce przyjmą.

domyślam się ze nasze wstyczki potrzebują adaptora, ale czy taki jak do UK
      zadziała? z singapuru mamy taką jakby zaślepkę co zamyka trzecią dziurkę i
      normalnie wchodzi nasza wtyczka polska.

poradźcie.
      • krzysztof.cukier Re: kontakty / wtyczki ? 29.08.06, 12:45
        Większość gniazdek w Tajlandii to gniazdka uniwersalne do których pasują też
        nasze wtyczki (2 bolce płaskie), czasami są trochę luźne ale działa. Na Okęciu
        i każdym lotnisku na Świecie są sprzedawane komplety adaptorów do gniazdek, na
        prawdę warto takie coś mieć jak sie podróżuje.
        en.wikipedia.org/wiki/Electric_outlet
        na fotce poniżej "Type M (see D)" jest pokazane najczęstsze gniazdko które
        występuje w Tajlandii
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
          • amused.to.death Re: kontakty / wtyczki ? 29.08.06, 16:13
            Wtyczki tak jak napisal Krzysztof - bywaja luzne, ale zawsze mozna czyms
            podeprzec.

A ja, bedac w Malezji, gdzie wtyczki sa na trzy dziurki nauczylam sie, ze nasze
            wtyczki tez beda pasowac, trzeba tylko odblokowac jedna dziurke...
            :DDD
            --
            Today is not your day...
            • Gość: jasio bylem w Tajlandii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.06, 19:00
              Było super wszystkim a szczególnie Krzysiowi dziekuje za rady
              Linia Ukrajnska jest bardzo dobra nowoczesna flota o wiele lepsza niz LOT nawet
              na trasie Kijów Warszawa
              Jedna uwaga to na KSR nie korzystajcie z Biura MAMA Tour chyba ze wycieczka
              jedno dniowa. ma zreszta tam bardzo zla opinie
              Mad rzeka Kwai polecam C.C. ( opisana w Pascalu) strasznie mila obsluga
              Bylem w sierpniu anai na Ko Samui ani na Ko Tao nie padalo (czasem 15 min)
              Polecam też Hua Hani fantastyczna jedzonko ala tych którzy lubia krewetki w
              tym suszone
                • Gość: jasio Re: bylem w Tajlandii -krewetki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 01:23
                  Krzysiu jeszcze raz dziękuje za rady Były bardzo przydatne
                  Teraz przedstawiam sie na inny wymiar czasowy
                  Co do krewetek to sa ich bardzo dużo odmian. Na straganie jest ich mnóstwo i
                  to w bardzo różnych cenach. Sprzedaja je tez w opakowaniach jak inne suszone
                  produkty. Torebka kosztuje od 100 do 300 batów
                  Ja jadłem jak chipsy
                  ale sa one w zasadzie dodawane do różnych zup
                  • krzysztof.cukier Re: bylem w Tajlandii -krewetki 30.08.06, 16:33
                    Miło mi że rady się przydały :)
                    Właśnie z zupami kojarzyłem te krewetki, nie próbowałem ich jeść jak chipsy ale
                    spróbuję. Próbowałeś może smażone koniki polne ? podobno też sa smaczne
                    Mnie jakoś rusza jak ktoś mnie nimi częstuje ;)
                    --
                    Krzysiek
                    www.mojepodroze.pl
              • kiwigirl Re: bylem w Tajlandii 30.08.06, 10:31
                Jasiu, witaj spowrotem !

opowiadaj !!!

i od razu pease, powiedz gdzie spałeś na Ko samui i Ko Tao, bo zaraz tam
                wyladujemy :-)

i jak sie dostałeś tam, bo zakłądam ze tez zaczynałeś z BKK? leciałeś czy tez
                pociąg/autobus + promy ?

będe wdzięczna za wszystkie szczegóły "z pierwszej aktualnej ręki" :-)
    • kiwigirl a która plaża na Ko Samui? 30.08.06, 14:14
      no własnie, którą polecacie do mieszkania? oczywiście mam na myśli mieszkanie w
      bungalowach, ale przy plaży, tylko nie wiemy przy której.

chcielibysmy spokojną z bielusim piaseczkiem ale nie po przeciwnej częsci wyspy
      niż "całe zycie", na to bedzei czas na Ko Tao :-)

podoba mi sie z opisu maenam ale wyczytałam ze jest tam tak płyciutko ze nie da
      rady popływać (czyli o snorkowniu nawet nie ma mowy, zakładam ze w wodzie po
      kolana wiele do oglądania nie ma), A my jednak byśmy chieli w morzu a nie w
      basenie :-)

nie chcemy plazy "zagospodarowanej" z tłumami, parasoami itp, wiec
      wyeliminowaliśmy z listy Chaweng. możemy być gdzies niedaleko, chetnie się tam
      przejdziemy, ale nie chcemy tuż przy niej mieszkac.

moze jakoś w okolicy Big Buddah, albo przy tej plazy tuż przy niej (nazwy nie
      pamietam - Bo phut czy jakoś tak? )

i jeszcze - jak długie są transfery z okolic Buddy do portu z którego odpywają
      łodzie na ko Tao ? można po prostu rano pojechac na drugą strone wyspy czy też
      lepiej sie na dzień przed wypłynieciem przenieść się w tamte okolice? (gdzie?)
    • kiwigirl a wymiana pieniedzy ? 30.08.06, 14:39
      czytałam ze poza bankami można w jakiś ichnich kantorach które ponoć mają lepsze
      kursy wymiany.
      czy ot tak po prostu w kazdym, czy też trzeba na cos uwarzać, jakies omijac itp
      ? będę wdizęczna za praktyczne rady w tej kwestii
      • krzysztof.cukier Re: a wymiana pieniedzy ? 30.08.06, 16:42
        Wymieniaj w każdym, te kantory i tak najczęściej są firmowane przez jakieś
        banki. Rużnice pomiędzy poszczególnymi kantorami są ale niezbyt duże, za to
        kurs dolara czy euro jest dość płynny i wacha sie o parę bathów w przeciągu
        tygodnia lub 2ch więc jak wymieniasz 100 USD to możesz zaoszczędzić/stracić np
        300 bath a to juz starcza na 1 nocleg, więc nie wymieniaj na raz całej kasy
        tylko po kawałku. Czasami kantory pobierają prowizję ale to raczej jest
        rzadkość. Najlepiej płaca za banknoty 50-100 USD, za mniejsze nominały
        dostaniesz mniej. Banknoty 100USD powinny być z emisji po 2000r i czyste, bo
        zdaża sie że odmawiają przyjęcia. Raczej nigdzie nie powinno się udać zapłacić
        dolarami bo tajowie są bardzo dumni ze swojej waluty i tylko ją przyjmują.
        Pomijam oczywiście rejony przygraniczne gdzie często są przyjmowane waluty
        innych krajów.
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
        • Gość: jasio Mieszkanie na Ko Samui i na Ko Tao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 17:09
          Na Ko Tao mieszkalem 5 minut od promu przy plazy z bialym piaseczkiem w Blue
          Diamond Dive Resort bardzo fajne mieszkanka od 300 hbatow za bungalow do 1100
          batów w murowanym domku z widokiem na morze i AC Dobre sniadanka za 80 batów
          na Ko Samui mieszkalem w Chaweng North tam jest spokoj a jezeli ktos chce to w
          ciagu 10 min. jest juz w tlumie .
          Meszkalem w bungalowie za 500 batów w Matlang Resort. Obok był z luksowymi
          bungalowami z AC, lodówkami, TV i sniadaniami w Samui Island ale juz za 1500
          batow
          Ceny podane sa dla dwóch osób
          pozdrawiam
          jasio
          • Gość: jasio Podróz na Ko Samui i na Ko Tao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.06, 17:47
            Jechalem na Ko Samui
            autobusem z KSR bardzo dobry
            Wyjechal o 19 tej jedna przerwa na jedzonko ok 2 am a potem mikrobusiki i prom.
            na promie doplacilem 30 batow za miejsce z fotelami Autobus bardzo dobry z
            miejscami lotniczymi ale lepiej rozkładającymi sie za 380 batow
            Powrot z Ko Tao to szybkim Startrain ( chyba sie tak pisze) a potem autobus za
            680 batow . Wystartowalismy o 10.30 i zatrzymalismy sie w Hua Hani na dwa dni
            bardzo fajna miejscowośc 220 km od BKK. Z Hua Hani ( kurort najstarszy w
            Tajlandi tez nad morzem - tradycyjne miejsce wakacji bogatych anglików) sa
            autobusy klimatyzowane co 30 min do BKK za 171 batów
            jada na poludniowy dworzec autobusowy ( około 3,5 godziny) a potem autobus
            klimatyzowany 507 lub nie klimatyzowany 40 na KSR.
            • alicjads1 Bangkok w jeden wieczor 30.08.06, 18:54
              No coż, chętnych widze brak zeby sie w moim towarzystwie 2 wrzesnia po
              Bangkoku powłóczyc:(
              Mam wiec pytanie- czy mam szanse (Samotnie chocby) cos w ogole po poludniu
              zobaczyc? Co? Przypuszczam ze najwczesniej moge byc w centrum kolo 16.
            • kiwigirl Re: Podróz na Ko Samui i na Ko Tao 31.08.06, 10:00
              Jasio, bo się pogubiłam, to ile cie kostowała przeprawa lądem?

w tamtą 380+30 czy coś wiecej

powrót 680+171 czy startrain płaciłes osobno ?

my chyba jednak zaszalejemy i w tamta polecimy (a co!) zeby jednak skrócić
              podróż bo chcemy zaraz po wykądowaniu w BKK się przemieścić na KO Samui. ale
              powrót jeszcze jest "otwarty" i kombinujemy może lądem. co by choć ciut ciut
              wiecej zobaczyć. tyle ze noca to mało co widac... a chyba tylko jeden dzienny
              pociag "śmiga" Z Surat Tani do BKK.
              • Gość: jasio Re: Podróz na Ko Samui i na Ko Tao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 11:14
                Tak to jest w jedna strone placilem mniej w druga wiecej
                za prom nie placilem oddzielnie bilet jest skojarzony.
                Co jest ciekawe to 171 batow placilem za trase Hua Hin -BKK gdybym nie wysiadal
                w Hua Hin to tych 171 batow nie placilbym bo tyle samo kosztuje bilet na trasie
                Ko Tao - BKK co HH-BKK
                Co jest tez ciekawe to jak napisalem wyplywalem o 10.30 rano gdybym wyplywal
                chyba o 14 tej to zaplacilbym ok 400 batow ale do BKK przyjeżdzasz wtedy o 2
                rano ( Katamaran kosztuje o 100Batow drozej ale czas podróży ten sam)
                Mozesz tez plynac i jechac pociagiem- sypialnym wyedy jezeli wybierasz pociag z
                AC to placisz okolo 1100 Batow a jezel z wentylatorkiem kuszetka to ok 800
                batow
                Mozna tez znalez biuro na Chaweng ( Ko Samui) które oferuje powrot do BKK tez
                po okolo 400 Batow ( prom + autobus klimatyzowany)
                Pamietaj jednak ze cena 380 batow + 30 batow jest tylko za autobus z KSR z dosc
                wolnym promem( mnie to nie przeszkadzalo)
                Również masz naciągaczy na ststku
                Jak płyniesz do Ko Samui to nie wsiadaj do taksowki tylko do takich pick up,
                które biora od osoby 50 Batow i moga cie zawież nawet Chawemg Nord to jest
                ponad 40 km a do Big Buddy tez
                Jeżeli masz inne pytania to póki panmietam pytaj sie \pozdrawiam
                jasio
                • kiwigirl Re: Podróz na Ko Samui i na Ko Tao 31.08.06, 12:57
                  jasiu, a czy faktycznie plaże Budda i obok - Bo Phan czy jakoś tak są brudne i
                  metne przez wpływajace promy (oczywiście w porównaniu z innymi na Kosamui nie z
                  zatoką Gdańską :-D ) Mój M.. gdzies to wyczytał ze tam rzez ten port jest
                  nieciekawei

ja z kolei szukam i szukam i nie wiem sama gdzie jest plaza z głębszą wodą do
                  popływania. mysłaąłm o Meanam ale w necie wyczytałam ze płyciutka woda nie do
                  pływania, LP pisze ze Lamai jest ciut spokojniejsza niż Chaweng i te dwie mają
                  najgłębszą wode, a teraz w opisach ludzi przy hotelach w Lamei czytam ze musieli
                  gdizęstam chodizc na inną pląze zeby popływać bo na Lamei sie nei dało...

pewnie zalezy to tez od pory, wiem ze w suchej "spłycają" sie wody przy plżach.
                  poweidz gdzie ty byłeś i gdzie sie dało popływac?
                  • Gość: jasio Re: Podróz na Ko Samui i na Ko Tao IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 13:34
                    Ja jestem zachwycony plaza w Chawengu Nord sa to najpiekniejsze plaze sa ludzie
                    ale nie wiele ale rano jest odplyw to musisz isc ok 300 m do wody do plywania
                    Cudny piasek
                    Chaweng Srodkowy plaza tez ladna ale duzo ludzi
                    Plaze w Laem, Nathom, Bo Phut itd. sa o niebo brzydsze ale niektore z nih nawet
                    puste
                    To jest dylemat wyboru
                    Na Ko Tao piekne miejsca do plywania z rybkami kolorowymi ale malo piasku
                    a jak to gruby
                    pamietaj ze przydaja sie buciki bo kolarowce sa ostre
    • kiwigirl i jeszcze w kwestii "departure tax" 31.08.06, 10:04
      no właśnie - wyczytałam ze na lotnisku KoSamui na wylocie pobierają departure
      tax w wysokości 500 Baht.

w LP piszą ze płaci sie niezależnie o tego czy leci się krajowym lotem czy od
      razu (?) wylatuje za granice.

mój przewodnik (ok staroć wiec podejrzany o nieścisłości) podaje ze sa rózne
      taxy na wylotu z Ko Samui krajowe i zagraniczne. róznica to 250 a 20 Baht.
      rozumiem ze w międzyczasie wszystko podrożało dwyukrotnie, ale to by sugerowało
      ze zagraniczny wylot kosztuje 500 a krajowy ok 40-50 baht.

i teraz prośba o weryfikację - mże ktoś z was wie, czy faktycznie Ko samui ma te
      same departure tax dla lotów zarówno krajowych jak i zagranicznych?

i pytanie drgie - czy to tylko ich własny "podatek turystyczny" czy tez ze
      wszystkich lotnisk wylatując się płaci departue tax w wys 500 BAHT, czy tez może
      każde lotnisko ma inny tax ??

ile płaciliśie wylatując z BKK ??

• alicjads1 Bangkok w jeden wieczór 31.08.06, 19:29
      Dzieki za porade.Mam jeszce pytanie- jak najlepiej sie poruszac po Bangkoku?
      Taxi? Podobno sa tanie dosc. Ja bede spala kolo lotniska, wiec sie zastanawiam,
      czy az tak tanie, zeby bylo mnie stac, to dosc daleko jednak. Poza tym- czy
      moge sie czuc tam bezpiecznie?
      • Gość: jasio Re: Bangkok w jeden wieczór IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.06, 21:50
        Z lotniska do chinskiej dzielnicy najtaniej jest pociagiem III klas kosztuje 10
        Batów i jedzie sie ok 50 minut.
        ja preferuje autobusy z klimatyzacja ok 15 batow wiekszośc z nich zaczyna sie
        od 5 i sa trzycyfrowe
        mozna tez groszowe bez klimatyzacji fajna jest linja 40
        Natomiast trasa KSR - Chinska dzielnica łodzie ( tramwaje wodne) najczesciej 13
        batów
        Od czasu do czsu bralem Tuk tuk ale nie lubie ich. Taksówka z napisem chyba
        METRO- TAXI z lotniska do centrum to 200 - 350 batow
        • krzysztof.cukier Re: Bangkok w jeden wieczór-transport alternatywny 01.09.06, 11:07
          Jest też drugie rozwiązanie, droższe ale czasami przydatne bo są okresy w ciągu
          dnia że na pociąg na/przy lotnisku musisz czekać nawet 1 godzinę.
          Możesz się dostać taxi lub autobusem do Chatuchak a tam są stacje metra i BTS-
          SkyTrain i dalej jedziesz gdzie chcesz. Jeśli na KhaoSan to znowy są 3 metody:
          - BTS do stacji Victoria Monument i dalej np taxi (ok 50 bath)
          - BTS do stacji Praya Thai i dalej taxi (ok 60 bath) - tutaj czasami lepiej bo
          są duże korki od Victoria Monument
          - metrem do końca na Hualamphong i dalej autobusem 33 na KRS za chyba 4-5 bath
          lub tuk tukiem, jak się umiesz targować to 50 bath.
          Ahhh zapomniałem oczywiście o jeszcze jednej metodzie, z lotniska możesz wziąść
          Airport Bus za 100 bath.
          Wszystkie te podróże wychodzą drożej ale czasami to dobra alternatywa.
          A jakieś 10 lat temu było pięknie bo z lotniska można było popłynąć kanałami
          bezpośrednio do dworca Hualamphong. Teraz kanały są zabudowane i nic nie pływa.
          Jedynym kanałem który po stronie miasta po którym kursują łodzie to Klong Saen
          Saep, ale to są kursy dla masochistów lub osób które znają tajski. Prawie nikt
          nie mówi po angielsku, przystanki sa opisane po tajsku a najlepsze mapy nie
          mają zaznaczonych wszystkich przystanków. Można to potraktować jako atrakcję
          turystyczną (bo kanał zaczyna się niedaleko KSR-przy Złotej Górze)ale
          koniecznie z kimś kto zna tajski :)
          -------------
          Krzysiek
          www.mojepodroze.pl
    • alicjads1 pogoda 31.08.06, 19:46
      Wiedzialam ze teraz jest pora wilgotna, ale mialam nadzieje ze moze bede miala
      troche szczescia i slonce wyjrzy...Ale zajrzalam na strony z pogoda i zalamka.
      Czy ktos mnie moze pocieszyc i napisac ze miedzy chwilami deszczu jest wiele
      praeblyskow slonca?
      • krzysztof.cukier Re: pogoda 01.09.06, 10:43
        W ubiegłym roku wylądowałem w Bangkoku 3 lub 4 września i spędziłem w nim
        prawie 2 tygodnie. Pogoda była różna, lało codziennie wieczorem tak mniej
        więcej od 17 do 21 ale w ciągu dnia często świeciło słońce. Piszę często bo
        czasami pogoda była przytłaczająca i niebo chciało spaść na głowę ;)
        A jak już padało to nie był to drobny deszczyk tylko ściana wody z wodospadami
        z wieżowców. Największe wrażenie na mnie wywarła kolejka SkyTrain wjeżdżająca w
        trakcie ulewy na stację. Wzdłuż wagonów na dachu sa takie małe relingi, i jak
        kolejka hamowała to po całym dachu szła fala wylewając się przez przednią
        szybę ;)
        --
        Krzysiek
        www.mojepodroze.pl
          • krzysztof.cukier Re: pogoda 01.09.06, 11:09
            Jasiu, jak to wróciłeś 29 września przecież dzisiaj jest 1 wrzesień ;) hahaha
            ja też po powrocie długo nie mogę dojść do siebie :P
            --
            Krzysiek
            www.mojepodroze.pl
            • Gość: jasio Re: pogoda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.06, 12:09
              Krzysiu zlapales mnie na klamstwie ale na wytlumaczenie to ja jestem chory
              cieżko na "STRES POURLOPOWY"
              Przylecialem oczywiscie 29 sierpnie
              pozdrawiam
              a Ty wylatujesz w listopadzie i to pogłębia moja chorobę, że ja do pracy a inni
              FRU FRU
              Aha kto leci przez Kijów to polecam na lotnisku bardzo dobrą piercowkę z miodem
              to mimo ze ma 45 gradusow znakomite lekarstwo i kosztuje tylko 8 Euro za ONE
              litr. W Polsce jej nie widziałem
            • kiwigirl Re: pogoda 01.09.06, 13:50
              chłopaki i dziewczyny, lecimy jutro wiec sie zegnam, pwnie wpadne "po drodze" z
              jakiejs kafejki bo i tak bedę zaglądac do nich bo na razei mamy gdzie spać na
              pierwsze dni :-)

pozdrawiam i dzieki za rady !!!
              kiwigirl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka