Dodaj do ulubionych

MAROKO - jaka waluta na wymianę?

IP: 62.148.92.* 16.01.07, 18:32
tAK SIE ZASTANAWIAM, ŻE CHYBA eURO BO TO PRZECIEŻ BLISKO UE ALE MOŻE JEST
INACZEJ - MOŻE W MAROKU BARDZIEJ DOCENIAJĄ DOLARA AMERYKAŃSKIEGO?
Obserwuj wątek
      • Gość: lozinsky Re: MAROKO - jaka waluta na wymianę? IP: 62.148.92.* 17.01.07, 19:18
        No tak - są bankomaty, tyle tylko, że w marcu ubiegłego roku bankomat w ASUANIE
        w Egipcie wydał mi 100 funtów mniej niż wydrukował w potwierdzeniu. Ponieważ
        się przemieszczałem, a był to wtedy wieczór i bank juz był zamknięty, nie
        mogłem złożyć reklamacji. Zrobiłem to dzień później ale już w KOM OMBO no i
        oczywiście Egipcjanie udawali GREKÓW - kasy nie odzyskałem. Chodziło o BANK OF
        ALEXANDRIA. Dlatego oczywiście zabiore ze sobą karty, ale wolę też zabrać
        twardą walutę w jak najmniejszych nominałach a na pewno część nawet w bilonie.
        Dlatego pytanie co lepsze Euro czy dolary. Pozdrawiam i dzięki za info :,)
      • frequentflyer Re: MAROKO - jaka waluta na wymianę? 19.01.07, 01:06
        dwie-trzy karty, część płaskich, część wypukłych, sprawdziłem osobiście w
        czterdziestukilku krajach. to działa. do tego 5 euro w gotówce na kawę na
        lotnisku tranzytowym, choć tam też honorują karty nawet przy zakupach za 1 euro.
        czyli praktycznie biorę złotówki, i nie wypycham sobie kieszeni banknotami.
        jadąc do strefy euro, warto mieć kartę rozliczaną w euro, jadąc do Stanów -
        kartę rozliczaną w dolarach, żeby nie tracić dwa razy po 2% na dwóch
        przewalutowaniach, np. najpierw z USD na EUR a zaraz potem z EUR na PLN. Ale w
        Maroku i stukilkudziesięciu innych krajach gdzie obowiązującą walutą nie jest
        ani USD ani EUR te cztery procent stracić musisz. również jeżeli kupisz dolary
        czy euro - po kursie sprzedaży, czasem jeszcze z prowizją, i na miejscu je
        wymienisz na dirhamy - po kursie skupu, tracisz dwa razy. weź karty.
        szansa że bankomat drugi raz się pomyli jest niewielka - mnie się to jeszcze nie
        zdażyło ani razu, a karty mam odkąd tylko się pojawiły ok. 1992.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka