IP: 194.181.108.* 23.07.03, 13:02
Czy ktoś był ostatnio w Hongkongu?
Chodzi mi zwłaszcza o to czy w związku z SARS spadły ceny noclegów itp.
Gdzie najtaniej kupić bilet lotniczy i za ile żeby nie przepłacić
Pozdr.
Obserwuj wątek
        • Gość: chinchilla Re: Hongkong IP: *.microsoft.com 23.07.03, 15:54
          Gość portalu: Marek napisał(a):

> Wielkie dzięki!!!
          > Ciekawe co z cenami noclegów w samym mieście, czy ktoś ma jakieś informacje?

sprawdź tutaj
          www.hostels.com/en/hk.html
          są tam zarówno hostele (jeśli jesteś tzw. 'młodzieżą') i hotele (jeśli lubisz
          podóżować wygodniej). Moze coś z tego Ci się przyda. Wyszukałam, bo sama się
          zaczynam pomału interesować tym regionem, ale dla mnie to impreza dopiero na
          przyszły rok (sierpien).
          Jak wrócisz, to napisz proszę relację, bardzo chętnie przeczytam!!!

pozdrawiam,
          chinchilla
          • Gość: Marek Re: Hongkong IP: 194.181.108.* 24.07.03, 11:58
            Gość portalu: chinchilla napisał(a):

> Gość portalu: Marek napisał(a):
            >
            > > Wielkie dzięki!!!
            > > Ciekawe co z cenami noclegów w samym mieście, czy ktoś ma jakieś informacj
            > e?
            >
            > sprawdź tutaj
            > www.hostels.com/en/hk.html
            > są tam zarówno hostele (jeśli jesteś tzw. 'młodzieżą') i hotele (jeśli lubisz
            > podóżować wygodniej). Moze coś z tego Ci się przyda. Wyszukałam, bo sama się
            > zaczynam pomału interesować tym regionem, ale dla mnie to impreza dopiero na
            > przyszły rok (sierpien).
            > Jak wrócisz, to napisz proszę relację, bardzo chętnie przeczytam!!!
            No młodieżą to już nie jestem, mam 28 lat ale chyba skorzystam z tych hosteli,
            nie wiem tylko czy tam jest obowiązek wcześniejszego obowiązku rezerwacji, mam
            nadzieję że nie.
            W każdym razie wielkie dzięki!
            Pozdrawiam
    • bd_007 Re: Hongkong 24.07.03, 12:58
      Witam,

Gość portalu: Marek napisał(a):

> Chodzi mi zwłaszcza o to czy w związku z SARS spadły ceny noclegów itp.
      > Gdzie najtaniej kupić bilet lotniczy i za ile żeby nie przepłacić

Co do noclegów zobacz:

www.asiatravel.com/hongkong.html

www.asia-hotels.com/hl/Hong_Kong.asp

Widać, że ceny bardzo zmieniają się zależnie od pory roku (teraz jest
      najtaniej). Warto też pogrzebać w usenecie na rec.travel.asia

Kiedy się wybierasz? Ja będę w Hong Kongu w połowie września - w drodze
      powrotnej z Nowej Zelandii. Jak będziesz wcześniej podziel się na forum
      wrażeniami.

pozdrawiam,

BD
      • Gość: Marek Re: Hongkong IP: 194.181.108.* 24.07.03, 15:34

> www.asiatravel.com/hongkong.html
        >
        > www.asia-hotels.com/hl/Hong_Kong.asp
        >
        > Widać, że ceny bardzo zmieniają się zależnie od pory roku (teraz jest
        > najtaniej). Warto też pogrzebać w usenecie na rec.travel.asia
        >
        > Kiedy się wybierasz? Ja będę w Hong Kongu w połowie września - w drodze
        > powrotnej z Nowej Zelandii. Jak będziesz wcześniej podziel się na forum
        > wrażeniami.
        dzięki za info. przeglądałem stronę z hostelami i chyba któryś wybiorę bo
        standard pzryzwoity a można znaleść poniżej 30 USD za dobę , więc dużo taniej
        niż hotele.
        Chiałbym pojechać w drugiej poł sierpnia na jakiś tydzień. Jesli uda się
        wszytko załatwić i pojadę to napiszę o wrażeniach
        Pozdrawiam
    • Gość: michal Re: Hongkong IP: *.unitron.lublin.pl / 192.168.11.* 02.09.03, 16:51
      bylem w lutym. polecam strone www.hotelclub.net
      ja zarezerwowalem nocleg w 3* hotelu za 50$ dwojka/noc. Niezly standard,
      chociaz pokoje sa dosyc male. Cena zalezy w duzej mierze od pory roku. Bylem
      jeszcze przed epidemia (a raczej przed jej upublicznieniem), wiec teraz ceny
      mogly spasc. Strona, ktora podalem jest bardzo wiarygodna, wszystko bylo w
      porzadku - zadnych problemow, wspaniala organizacja do tego stopnia, ze po
      rezerwacji hotelu na lotnisku nasze nazwiska byly ujete na liscie na autobus
      do hotelu!
    • Gość: M. Hotel w HKG IP: 130.94.107.* 03.09.03, 13:55
      Wygodnym rozwiazaniem jest skorzystanie z rezerwacji
      dokonywanych przez BP ORBIS.

Sam zwykle zatrzymuje sie w:

PARK HOTEL , ceny ok. USD 120,- ( ze sniadaniem ), lub
      SHERATON HOTEL & TOWERS, ceny od USD180 - 320,- ( bez
      sniadania ).

Lokalizacja obu hoteli jest doskonala ( zwlaszacza
      SHERATON, przy Nathan Road + z okien widok na HKG
      Central ), w sercu Tsim Sha Tsui.

Doskonala lokalizacje ma rowniez SHANGRI LA ( z
      widokiem na East Front Promenade ), ale jest stosunkowo
      drogi.

Milej podrozy,
      M.
    • Gość: erzet Re: Hongkong IP: *.bielsko.dialog.net.pl 13.09.03, 01:10
      Bylem w lipcu. Musialbys sprecyzowac o jakich hotelach myslisz. Hongkong byl w
      naszym wypadku jednym z etapow podczas 2 miesiecznego wyjazdu. Dlatego hotele
      za 100$ nie wchodzily w gre. Jezeli chesz zwiedzic miasto, a nie siedziec w
      hotelu i ogladac tv to hotel za 180$ , chyba jest niepotrzebny. No chyba, ze
      masz nadmiar gotowki. Jest kilka miejsc w centrum, gdzie znjadziesz hotel za
      ok.120 H$ (=- 60 zl). Pokoj miniaturowy, wielkosci lozka, ale z miniaturowa
      lazienka i klimatyzacja, ba nawet z tv. Najwazniejsze, ze pokoj z oknem.
      Standard przyzwoity, ale ja zwiedzilem cala Azje i jestem przyzwyczajiny nie
      mam pojecia czego ty oczekujesz. Jezeli masz jakies inne pytania zostaw maila
      napisze.
        • bd_007 Re: Hongkong 14.09.03, 04:12
          Witam,

Gość portalu: Tomek napisał(a):

> W sierpniu bylem z zona w Hong Kongu i zatrzymalismy sie w hotelu Regal na
          > samym lotnisku za US$85 bez sniadania. Do centrum jest swietne polaczenie
          > super eleganckim metrem w 25 minut za chyba US$7-8 w obie strony.

Ja laduje w Hong Kongu za 3 dni, 16 wrzesnia. Masz moze jakies rekomendacje
          odnosnie restauracji czy innych atrakcji (poza tymi standardowo wymienianymi w
          przewodniach, ja mam Lonely Planet)?

Tak wogole - pisze teraz z Auckland w Nowej Zelandii - jak ktos ma techniczne
          pytanka odnosnie tego kraju to (typu ceny, pogoda, polskie karty platnicze
          itp.) to moge odrobinke pomoc. Natomiast konkretnych rekomendacji "co
          odwiedzic" sie nie podejmuje - tu atrakcji jest tyle, ze kazdy znajdzie cos dla
          siebie :-)

pozdrawiam,

BD
          • Gość: Tomek Re: Hongkong IP: *.proxy.aol.com 16.09.03, 23:50
            Wybacz, ze dopiero teraz sie odzywam ale probowalem znalezc jakies namiary.
            Niestety nie pamietam restauracji, do ktorej poszlismy na dim sam. Byla dobra i
            zaproponowali ja miejscowi Chinczycy, ktorych przypadkowo poznalismy na
            spacerze na The Peak. Oni zreszta wzieli na siebie zamawianie potraw. Wszystko
            bylo pyszne i chociaz wiekszosc juz probowalismy wczesniej w chinskich
            restauracjach (lecz nigdy do tej pory w Chinach) to kilka potraw bylo dla nas
            nowe jak "greasy goose" -- miejscowa specjalnosc, "tysiacletnie" jajka i na
            deser skrzela rybie w mleku. Nie wiem czy gdybym ja zamawial to mialbym na tyle
            fantazji aby na cos takiego sie porwac ale moge wszystkie te rzeczy polecic.

Niestety nasz pobyt byl bardzo krotki gdyz bylismy tam tylko przelotem w drodze
            do domu z Indonezji. Kiedys bedze chcial do HK pojechac na dluzej.

Pozdrawiam.
            Tomek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka