• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Najsłynniejsze mosty świata

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.09, 01:32
    Brakuje mi w tym zestawieniu mostu w Mostarze
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Mostomaniak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.10, 16:07
      Panie Adi102 co ci w tej stronce nie pasi? Popisz sie i zrób lepszą
      skoro masz sie za takiego znawce.
    • 26.05.10, 16:46
      Gość portalu: adi102 napisał(a):

> Brakuje mi...<

Najwidoczniej brakuje tobie... Glownie kasy.
      Wyjedz troche poza dawny socjalizm.
    • 26.05.10, 18:34
      Gość portalu: adi102 napisał(a):
      > Brakuje mi w tym zestawieniu mostu w Mostarze

Masz oczywiście rację. Lista mostów "pracowicie" wygooglana przez jk (bo przecież nie on jest autorem tych zdjęć!) sprawia wrażenie przypadkowego zbioru. Trudno przypuścić, że gdzieś "w świecie" powstał ten ranking lub, że jest to prywatny ranking jk.

Nie sądzę, by wiele osób rozpoznało Bixby Creek Bridge lub umiało nazwać most z angielskiego hrabstwa Shropshire. Biorąc to wszystko pod uwagę spokojnie można uznać, że lista "najsławniejszych" mostów jest bezwartościowa. Ot - typowa zapchaj-dziura w serwisie gazety.

Spośród mostów, które widziałem podczas swoich podróży, i które utkwiły mi w pamięci, wymieniłbym dwa wspaniałe kamienne mosty (Khaju i Si-o-seh) nad Zayandeh w Isfahanie, ażurowy stalowy most nad Rio Onyar (Girona) zbudowany przez Eiffela, most Veccio na Arno, mało ciekawy ale szczególnie położony most nad Kanałem Korynckim i oczywiście zwodzone mosty na Newie w Petersburgu.

Ale mostem, na wspomnienie którego najbardziej się uśmiecham, który budzi moje rozbawienie, jest most nad nieznaną mi z nazwy rzeką płynącą w ajmaku chubsugulskim. Most drewniany, wsparty na drewnianych filarach, długości może 200 metrów. Nadwyrężony przez wiosenne roztopy powyginał się na prawo i lewo tworząc niesamowitą sinusoidę. Strach było przejeżdżać! Być może to był TEN most, może jakiś podobny. Nie zdążyłem go sfotografować.

Kornel
      --
      "Kornel: moje podróże"
    • Gość: marzoli IP: *.adsl.inetia.pl 21.09.10, 09:51
      widziałam most Millau we Francji jadac autostrada , wrazenie niesamowite ...ten widok naprawde zapiera dech w piersiach , jego wysokosc i lekkosc konstrukcji jest przerazajaca !!! a widok ....tego nie da sie opisac w dodatku ta lazurowa tafla wody w tle i piekne zielone gory a pod mostem dolina i przepasc tuz przy barierce autostrady Niezapomniane przezycie POLECAM !!!!!!!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.