renta zus na rzs Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie!czy ktoś z Was starał się ostatnio o rentę z powodu RZS ?
    Słyszałam że odbierają renty na rzs sero ujemny
    • Witam. Jestem nowa osoba na forum. Od 10 lat mam RZS. Od 2 lat
      jestem na leczeniu biologicznym. Wlasnie jutro koncze i nie wiem co
      dalej bedzie. W styczniu otrzymalam rente na 2 lata. Mam nadzieje ze
      po tych 2 latach nie zabiora mi jej. Pozdrawiam.
    • witam,nieodbierają renty na rzs,wrecz przeciwnie,przy tej chorobie
      dostaniesz napewno.
      • Nie wiem czy nie odbieraja. Przekonam sie za 2 lata. Poszlam teraz
        do pracy ale nie wiem jak to bedzie dalej. Wczoraj skonczylam
        leczenie biologiczne i nie wiem jaka bedzie reakcja dalej. Dostalam
        tez skierowanie na rehabilitacje. Raz w roku jezdze do Konstancina
        na rehabilitacje i jestem badzo zadowolona. Poza tym kriokomora
        bardzo fajna rzecz i pomaga ale tylko na jakis czas. Ale warto z
        niej korzystac. Pozdrawiam wszystkich z RZS.
        • Witam serdecznie. Czy ktoś z Was czytał książkę Lidii Szadkowskiej -
          Jak wyleczyć nieuleczalne choroby- czy ta książka jest warta
          kupienia i przeczytanie???? Bardzo proszę o jakiś komentarz. Dzięki
          i pozdrawiam.
        • beata11as zajżyj na mail.gazetowego napisałam do Ciebie
    • czy ktoś może coś więcie napisać o rencie z zusu; jak się o nią
      starać, czy osoba pracujaca też może się starać??
      • Ja się staralem już kilka razy o rente z tytułu rzs. Nie powiem będąc jeszcze w liceum przyznano mi ją, ale na innych zasadach itd. szczerze to już nawet nie pamiętam. Obecnie przed 30 stając kilkukrotnie na komisje odchodziłem z kwitkiem. Więc nie można jednoznacznie powiedzieć czy osoby chorujące na RZS dostają z tego tytułu renty czy też nie. Ja choruje na to od 4 roku życia i jak widać mi się nie należy hehe.
        PS Osoby piszące/pytające o RZS czy to początki itd. argumentując, że mają dopiero 30pare lat są dla mnie bardziej puste od Dody, zapamiętajcie to sobie.
    • Jeśli zachorowałaś w dzieciństwie to po ukończeniu 18-tego roku życia przysługuje Ci renta socjalna, albo renta inwalidzka jeśli spełniasz warunki;
      KTO DOSTANIE
      Aby dostać rentę musimy:
      # być niezdolni do pracy, co stwierdzi lekarz orzecznik ZUS
      # udowodnić wymagany okres składkowy i nieskładkowy (czyli staż ubezpieczeniowy)
      # niezdolność do pracy musi być stwierdzona nie później niż w czasie 18 miesięcy po upływie tych okresów. Uwaga - tego warunku nie musimy spełnić, jeśli zostaliśmy uznani za całkowicie niezdolni do pracy, a nasz okres składkowy i nieskładkowy wynosi w przypadku kobiet 20 lat i 25 lat, gdy jesteśmy mężczyzną.

DŁUGOŚĆ OKRESÓW SKŁADKOWYCH

Nasz staż ubezpieczeniowy zależy od wieku, w którym staliśmy się niezdolni do pracy. Musi to być co najmniej:
      # 1 rok - jeśli było to przed ukończeniem 20 roku życia
      # 2 lata - jeśli było to między 20 - 22 r. ż
      # 3 lata - od 23 do 25 r. ż.
      # 4 lata - pomiędzy 26 a 30 r. ż,
      # 5 lat - jeśli niezdolność do pracy powstała w wieku ponad 30 lat.

Prawo do renty bez tych okresów składkowych i nieskładkowych przysługuje tylko, gdy zaczęliśmy pracę i płacenie składek ubezpieczeniowych przed ukończeniem 18 lat albo w czasie pół roku po ukończeniu nauki w szkole średniej lub wyższej. Do dnia powstania niezdolności do pracy musieliśmy być ubezpieczeni bez przerwy lub z przerwami nie trwającymi dłużej niż pół roku. Prawo do renty bez wymaganego stażu ubezpieczeniowego przysługuje również, gdy niezdolność do pracy powstała w wyniku wypadku w drodze do lub z pracy.
    • Po dwóch latach zabrali mi rentę. Właśnie jestem przed drugą rozprawą sądową i wtedy się zobaczy. Teraz to zabierają wszystkim bo muszą mieć kasę dla urzędników. Pozdrawiam.
    • Witam nazywam się Karolina Rzeszutek, jestem studentką III roku fizjoterapii. W tym roku przygotowuję się do pracy licencjackiej, której tytuł brzmi: Jakość życia chorych n reumatoidalne zapalenie stawów, stąd moja ogromna prośba do Państwa, abyście wzięli udział w badaniu, które będzie polegało na wypełnieniu ankiety, która składa się z dwóch części. Są to ankiety anonimowe. W badaniu muszę uwzględnić 200 osób, więc każda jedna wypełniona ankieta to mały krok do przodu. Bardzo proszę o pomoc. Ankieta zostania wysłana na maila do osób, które się do mnie zgłoszą mój mail: karolina_swir7@wp.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.