Dodaj do ulubionych

Badania anty-CCP i zaniki okolostawowe

13.10.13, 17:12
Mam bole wszystkich stawow, zmiany w calym kregoslupie oraz zaniki okolostawowe rak. Lekarz zlecil mi kilka badan w tym anty CCP. Nie wiem co o nich myslec. Na wyniku anty CCP jest podane, ze wynik jest <=5 RU/ml negatywny, 5-10 RU/ml slabo pozytywny a >5RU/ml pozytywny. W internecie wyczytalam, ze u osob bez RZS zadnych przeciwcial CCP nie powinno zostac wykrytych a u mnie jest 0,9 RU/ml. Znaczy to, ze chorby nie ma, czy, ze nie jest jeszcze rozwinieta?
Edytor zaawansowany
  • kasssannndra 23.03.14, 12:34
    Ujemne anty ccp oraz czynnik reumatoidalny nie wykluczają choroby. Jeżeli masz objawy kliniczne, to lekarz może zdiagnozować u Ciebie RZS, bo ważniejsze od wyników krwi jest badanie kliniczne.
  • sosnowska111 23.03.14, 13:16
    Ja z poczatku tez mialam czynnik ujemny ob7 crp0.2 a palec od reki wygladal jak trzy razem wziete
  • balbina72 01.04.14, 21:15
    Nie wiem co robic.Od czasu jak zrobilam te badania mam wrazenie, ze lekarz mysli, ze udaje. Stawy mnie kreca, czasem mam uczucie jakby ktos gwozdzie w nie wbijal i sa sztywne. Najgorzej jest rano i przy zmianach pogody.Ostatnio jak skaleczylam reke okazalo sie, ze bandaz nie wchodzi w gre bo po zabandazowaniu czulam jakby bandaz byl z kazda minuta scislej zalozony. A moze faktycznie mam jakies urojenia i calu bol jest tylko w mojej glowie?Jak wy sobie z tym radzicie?
  • kasssannndra 06.04.14, 22:14
    Leczy sie nie badania tylko człowieka, twój reumatolog o tym nie wie?to chyba powinnaś go zmienić.
  • sosnowska111 06.04.14, 23:57
    Ja tylko podalam wyniki jak to wygladalo u mnie co do obrazu stawow a chorobsko postepowalo reumatologa mam super dostalam sie po pol roku choroby do programu
  • kasssannndra 07.04.14, 14:42
    Wypowiedź kierowana była do balbiny :)
  • sosnowska111 07.04.14, 19:10
    :)
  • balbina72 07.04.14, 19:41
    Racja! Powinnam poszukac lepszego lekarza. Tylko to moje miasto to jak wioska, prawdziwych specjalistow nie ma. Trzeba bedzie poszukac dalej. Moja neurolog stwierdzila, ze mam tak duzo roznych objawow...wiec ona nie wie co to jest. Mi sie jednak wydaje, ze skoro CCP wykazalo, ze cos tam jest to chyba w tym kierunku nalezy isc. Byc moze jakby dala jakies lekarstwa powstrzymujace chorobe i eliminujace chcoc czesc objawow to byloby jej i latwier stwierdzic, czy jest jeszcze jakas choroba towarzyszaca. A nie tylko rece rozkladac a ja sie czuje jak intruz i symulant. Chodze i zawracam jej glowe.
    Dziewczyny powiedzcie, na ile leczenie pozwala wam normalnie zyc.
  • kasssannndra 07.04.14, 21:03
    balbina podaj mi swój meil to coś ci napiszę
  • kasssannndra 07.04.14, 21:12
    Jeżeli jest podane na wyniku anty ccp negatywny <=5 to twój wynik 0,9 jest negatywny, nawet wynik 5 byłby negatywny bo tak podaje normy laboratorium. Nie jest prawdą, że powinna być wartość ujemna by wykluczyć RZS, a jeśli jest np. 0,9 to już skłania się ku RZS, bo są jakieś przeciwciała. Jednak najważniejsze są objawy, a nie wyniki. Możesz mieć prawidłowe wyniki i mieć RZS (jest to RZS seronegatywne) a także możesz mieć złe wyniki, a czuć się dobrze i nie mieć żadnych objawów RZS. Może być też tak że teraz masz anty ccp negatywne a np. za rok będziesz już miała pozytywne i np. seronegatywna postać RZS zmieni się w seropozytywną.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka