Dodaj do ulubionych

co robic w razie niepogody Karwia?

26.05.10, 09:52
Mam pytanie co można zwiedzać z dziećmi w wieku szkolnym w razie
niepogody w okolicach Karwi? Wiem, że w Gdyni jest oceanarium, a na
Helu fokarium. A co jeszcze?
Edytor zaawansowany
  • noa-75 26.05.10, 09:55
    polecam również latarnię morską w Rozewiu i muzeum obrony wybrzeża
    niuedaleko helu, jeździlismy kilka lat do Karwii i była
    pogoda....takze trzymam kciuki aby i w tym roku była
  • mamaanieli 26.05.10, 14:15
    w sezonie jak nie ma tam pogody, to jest cienko. bo wtedy wszyscy
    zwiewają z karwi (łądna plaża, miejscowość brzydka i nudna) i jeżdża
    do Trójmiasta, na Hel. i kooorki są gigantyczne. pzdr.
    --
    Największa stajenna ranga
    nie zmieni osła w mustanga...
  • montegeo 26.05.10, 20:02
    przegląd atrakcji w okolicy jest tutaj-
    przewodnik

A trochę dalej jeszcze więcej atrakcji-
    atrakcje
    dla dzieci i młodzieży
  • ania-bell 27.05.10, 16:05
    Faktycznie w tamtym rejonie często bywają korki ale warto się wybrać
    w nastepujące miejsca:
    Władysławowo: aleja gwiazd sportu i port
    Jastarnia: proponuje dojechać z Władysławowa pociągiem i
    wybrać się na wycieczkę promem do Gdyni, powrót może być taki sam
    lub pociagiem;
    Gdynia: oceanarium, statki wojenne i żaglowce, ogólnie port;
    Hel: fokarium, latarnia, port, muzeum wojskowe przed Helem w
    lesie;
    Rozewie: latarnia morska
    Jastrzębia Góra: wysoki klif;
    Gniewino: Kaszubskie Oko - wieża widokowa
    www.wrotapomorza.pl/pl/turystyka/atrakcje/kaszuby/gniewino
    Gdańsk: fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Muzeum Morskie,
    Westerplatte, rejs po odnodze Wisły (można zobczyć stoczniowców przy
    pracy), jeśli dzieci są starsze to proponuje przejść się pod
    stocznię i krzyż oraz pod Pocztę Gdańską.
    Sopot: molo i jego otoczenie oraz słynny monciak (trzeba się
    liczyć z kolejką do kasy na molo);
    Można także zrobić sobie wycieczkę rowerową do pobliskich Dębek
    .
    Pozdrawiam. Ania
  • przyjaciel1410 27.10.14, 10:59
    #Co robić w razie niepogody / #co robić gdy pada deszcz / #co robić gdy jest nudno / # atrakcje we Władysławowie / # co zwiedzać we Wadysławowie ?
    Wycieczki z miejscowości :
    -Władysławowo
    -Karwia
    -Jastrzębia Góra
    -Jastarnia
    -Jurata.
    Wyjazdy całodniowe w wybrane miejsca i okolice.

www.taxiwladyslawowo.com/?page_id=30
  • bodzioo 19.04.15, 14:48
    W okolicy jest obfitość atrakcji - wystarczy na tydzień zwiedzania, gdyby pogoda była ekstremalnie zła.
    Co ważniejsze - miejscowy PKS z Wejherowa zapewnia całkiem wygodną siatkę połączeń (dotrzemy m.in. na Mierzeję Helską, do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Pucka, Gdyni, trochę gorzej jest z Gdańskiem, ale też można sobie zwiedzanie zorganizować).

Polecam:

atrakcje dla dzieci w tej części wybrzeża: wokolbaltyku.pl/dla-dzieci/atrakcje-dla-dzieci-nad-baltykiem-mierzeja-helska-i-okolice-wladyslawowa/

• arrow14 21.03.15, 11:36
    Najważnijsze by nie siedzieć i nie narzekać. Kiepska pogoda na polskim morzem to nie nowość, dlatego warto mieć plan B, gdy letnia aura zbytnio nie dopisuje. W Karwi jest trochę atrakcji www.karwia.com/atrakcje-zwiedzanie.php, ewentualnie można się też wybrać do Jastrzębiej
  • bodzioo 19.04.15, 14:49
    W okolicy jest obfitość atrakcji - wystarczy na tydzień zwiedzania, gdyby pogoda była ekstremalnie zła.
    Co ważniejsze - miejscowy PKS z Wejherowa zapewnia całkiem wygodną siatkę połączeń (dotrzemy m.in. na Mierzeję Helską, do Władysławowa, Jastrzębiej Góry, Pucka, Gdyni, trochę gorzej jest z Gdańskiem, ale też można sobie zwiedzanie zorganizować).

Polecam:

atrakcje dla dzieci w tej części wybrzeża: wokolbaltyku.pl/dla-dzieci/atrakcje-dla-dzieci-nad-baltykiem-mierzeja-helska-i-okolice-wladyslawowa/

Atrakcje turystyczne w Karwi i okolicy: wokolbaltyku.pl/trojmiasto-i-okolice/karwia/
  • lechan32 03.08.17, 10:49
    Super atrakcje zwłaszcza dla dzieci ma Aquapark Reda. Akurat nie tak dawno na mały urlop wyskoczyliśmy nad Bałtyk to w sumie paręnaście kilometrów mieliśmy od siebie z pensjonatu właśnie do Redy. Główna, duża zjeżdżalnia jest rzeczywiście duża, nie pamiętam żebym gdzie indziej z takiej zjeżdżał. No i cały klimat miejsca robią te rekiny, które faktycznie są dość duże, nie są to żadne miniaturki, ale prawdziwe postrachy mórz i oceanów ;-)
  • itm.an 03.08.17, 11:03
    To wszystko w ramach tzw.niepogody?
  • kaga9 03.08.17, 21:48
    Historia w wyszukiwarce aż nadto oczywista: forum.gazeta.pl/forumSearch.do?pageNumber=1&query=&author=lechan32+&title=&forum=

I tak na przykład Lechan32, który powyżej (i nie tylko tu) pisze jako mężczyzna, na innym forum (nie tylko w cytowanym fragmencie) wyznaje:
    lechan32 28.07.17, 15:55
    Torebkę (...) mam kupowaną przez portal (...)l i jest przepiękna. Nie spodziewałam się że replika może być aż tak dobrze wykonana. Idealna do mojej kreacji, świetnie się odbija,
  • dziki0209 07.08.17, 13:16
    Może pod tym nickiem wypowiada się cała rodzina. Tak jest w mojej rodzinie, konto mamy jedno, a wypowiadają się rodzice ja i brat, zależy kto w danym momencie wejdzie na dany portal i każdy pisze swoje zdanie na dany temat , wypowiedź więc będzie w rodzaju męskim lub żeńskim.
  • kaga9 07.08.17, 16:13
    Cóż, każdy pracuje na wiarygodność swojego imienia czy tu: nicka. Ten ktoś jednak ewidentnie spamuje, historia w wyszukiwarce raczej oczywista.
  • atteilu 21.01.19, 12:39
    Witam

Wiem, że pora roku trochę nie ta, ale planuję nasze pierwsze wakacje nad morzem z maluchami - 2 i 3 latka. Wyszukałam kilka atrakcji w necie - może ktoś był i coś napisze na ich temat - czy dla takich maluchów się nadadzą, niekoniecznie na niepogodę, bo nie lubimy siedzieć cały czas w jednym miejscu:
    1. Wejherowo - warto jechać z maluchami czy nie bo to byłaby całodniowa wyprawa z Karwi - a jeśli tak to gdzie iść z takimi bąblami; opis Parku wyglądał na stronie zachęcająco, ale czy ktoś był? turystyka.wejherowo.pl/
    2. Kaszubskie Oko w Gniewinie - dobremiejsce.gniewino.pl/turystyka/obiekty/kompleks-kaszubskie-oko - jak wyżej
    3. Strusia Farma Kniewo - strusie-kniewo.com/ to samo
    4. Par Ewolucji - parkewolucji.pl/ też brałam pod uwagę
    Będę wdzięczna za info
  • wczasowicz1 27.01.19, 08:54
    Aquapark Reda więcej nie potrzeba
  • domkinadmorzembalfala 12.03.19, 15:44
    Farma strusi w Kniewie, Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu - można przejechać się kolejką wąskotorową, zespół pałacowy w Krokowej - przepiękny!
    Jak dzieci starsze i interesują się muzyką, to podpowiem że we Władku organizowane są koncerty darmowe w ramach muzycznej letniej sceny Władysławowa. Poza tym - dla maluchów muzeum klocków lego w Swarzewie, tam również gratka dla miłośników historii - piękne sanktuarium maryjne.
    Nie byłam jeszcze - ale Park Ewolucji blisko Władka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.