Dodaj do ulubionych

Plaża naprawdę bez parawanów - gdzie?

02.03.18, 13:38
Bardzo zależy mi na ładnej plaży nad pełnym morzem (nie nad zatoką) bez wszechobecnych parawanów. Liczę się z tym, że musi to być jakieś miejsce odludne, może niewielka wieś ale oczywiście z możliwością przyzwoitego zakwaterowania blisko tej plaży. Czy ktoś mógłby coś polecić? Czy w ogóle są miejsca, gdzie nie trzeba walczyć z parawaniarzami, którzy wygradzają sobie apartamenty na plaży? Czy ktoś wie na podstawie ubiegłego roku o plaży w miarę nie zaludnionej? Czy może to jednak niemożliwe? :-(
Edytor zaawansowany
  • kaga9 02.03.18, 14:17
    Pewnie ktoś wie, ale możliwe, że na forum nie napisze - właśnie dlatego żeby to miejsce nie stało się kolejnym zatłoczonym. I poniekąd ma rację;) Ja jeżdżę (ale chyba sobie wkrótce daruję) do takiego właśnie miejsca, o którym kiedyś mało kto słyszał, a teraz... Szkoda gadać.
  • handikori 05.03.18, 10:04
    jak już szkoda gadać ... to cóż to za miejsce ?

www.youtube.com/watch?v=-pvzA39gR58
  • kaga9 05.03.18, 20:40
    Ostrowo.

No nie ma tych dzikich, nie ma;)
  • handikori 06.03.18, 23:06
    w Ostrowie nie ma , ale tu ...

bliss.natemat.pl/180811,pusta-plaza-nad-polskim-morzem-moze-byc-prawdziwym-rajem-13-dzikich-plaz-nad-baltykiem
  • kaga9 07.03.18, 00:06
    Mmm, miód na moje oczy, moją wyobraźnię, dzięki:)
  • morskaosada.pl 07.03.18, 13:11
    Pleśna jest taką dziurą nad Bałtykiem , do prawie pustej plaży trzeba dojść z 300m ścieżką przez piękny dziki las.
    Nie ma tu walki na parawany i straganów, które są już chyba w każdej nadbałtyckiej miejscowości.
    Zapraszam na naszą stronę morskaosada.pl może Pani sobie zdjęcia pooglądać i sama ocenić :-)
    Życzę znalezienia tego swojego miejsca i udanych wakacji :-)
  • ja.s.i.u 12.03.18, 18:40
    Znam kilka takich miejsc, z tym, że każde ma ten sam problem. Do najbliższego miejsca, gdzie ktoś da ci coś do zjedzenia i nie będą to najtańsze mrożonki z hipermarketu, odgrzane w mikrofalówce jest kawał drogi. No ale są osoby, dla których gotowanie w warunkach urlopu jest przyjemnością. Mimo wszystko Kopalino polecam.
  • monia.kowalska 14.03.18, 15:29
    Ja osobiście polecam ośrodek Holiday Camping Łazy - spędziliśmy tam wakacje dwa lata z rzędu. Łazy to miejscowość bardzo spokojna, mała i przede wszystkim bez klubów. Plaża przestronna, duża i przede wszystkim nie jest zatłoczona! Obok ośrodka jest wejście na plażę (ok. 100m), z którego korzystają turyści ośrodka więc nie jest to główne wejście na plażę. chociaż podczas tygodniowego pobytu byliśmy na niej 2 razy, ze względu na basen i atrakcje w samym ośrodku. Jedzenie jest przepyszne, atmosfera cudowna. polecam na 1000% !
  • piotrpolan1 15.03.18, 10:05
    Osobiście polecam Gąski cisz szeroka plaża i kwatera z prywatnym wejsciem na plaże pokojeprzymorzu.pl/
  • toshi11 30.03.18, 09:05
    Rzeczywiście jest coraz większy problem, coraz więcej apartamentów i turystów. w miejscach do tej pory bezludnych pojawiają się parawany. Moim zdaniem wybierz jakąś małą miejscowość np. W zachodniopomorskim, znajdź kwaterę na końcu miejscowości i piękne puste plaże będą o kilka kroków. Polecam np. Pogorzelicę, ŁUkęcin czy Mrzeżyno. Na blogu w opisie tras rowerowych umieszczam kilka zdjęć i możesz zobaczyć puste plaże, po których jadę na rowerze. Swoją droga spotykam już rowerzystów, którzy z dziećmi jeżdżą na puste plaże na rowerach. Najczęściej jest tak, że w miejscowościach ludzie siedzą za parawanami sobie na głowie a kilometr dalej jest pusto :) historiezrowerem.blogspot.com/2018/03/normal-0-21-false-false-false-pl-x-none.html
  • toshi11 12.09.18, 22:02
    W tym roku przejechałam trasą rowerową R-10 wzdłuż wybrzeża. Mogę polecić jeszcze jedną miejscowość - Białogóra. Zdjęcia z czerwca na stronie: historiezrowerem.blogspot.com/2018/07/wzduz-wybrzeza-na-rowerze.html
  • ktos_z_kosmosu 18.09.18, 10:42
    Odpowiedź jest prosta.
    Parawanów nie uświadczysz nad morzami południowymi.
    Tam, ze względu na żar lejący się z nieba, wykupujesz komplet dwóch leżanek z parasolem za, w zależności od miejsca, 5 euro do nawet 50 euro. Prywatnie możesz swój parasol postawić ale.
    1 - Wiele plaż jest zarezerwowana pod zestawy jak wyżej.
    2 - Twarde, kamieniste plaże utrudniają montaż takiego parasola. Widziałem, że ludziska (głównie miejscowi) by wiatr im nie pognał parasola, radzą sobie usztywnianiem tegoż rozciągniętymi linkami, które mocują do podłoża z pomocą kołeczków i kamieni.
    3 - Plażowanie pod takim parasolem, to praktycznie siedzenie w kucki na małych fotelikach z krótkimi nóżkami.
    4- W przeciwieństwie do zestawów, gdzie można w miarę przesuwania się słońca, przestawiać leżanki w cień, lub ku słońcu (w drogich, eleganckich hotelach, tę czynność wykonują specjalnie do tego zatrudnieni panowie), w przypadku parasola montowanego własnym sumptem, te czynności są mocno utrudnione, jeśli w ogóle możliwe.
    Co do Bałtyku, to tam ze względu na chłodne wiatry, stosuje się parawany, darmowe.
    Kwesta tylko jak z nich korzystasz. Jeśli tylko od strony wiatru obrysujesz kocyk, to jesteś jak najbardziej ok. Jeśli jednak parcele ogrodzisz, bo dzieci muszą mieć gdzie grać w badmintona, to ok. nie jesteś i praktycznie podpadać powinnaś pod ukaranie mandatem karnym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.