Dodaj do ulubionych

Apel do Sandomierzan!!!

22.01.06, 22:09
Sandomierzanie obudźcie się zacznijcie coś pisać. Przecież jest tyle
problemów w mieście,tyle ważnych spraw. Nadchodzą przecież wybory do Rady
Miasta. Burmistrz Borowski miał odwagę przez kolejne lata publicznie spotkać
się z mieszkańcami i przedyskutować niektóre sprawy. Natomiast pomimo, że
Statut Rady Miasta obliguje radnych do ogólnych publicznych spotkań
Ci "społecznicy" za niemałe nasze pieniądze nie uczynili tego w tej kadencji
ani razu. Ich tłumaczenie, że mają wyznaczone dyżury w Radzie Miasta, w
których w/g grafiku niejednokrotnie nie uczestniczą jest zwykłym wykrętem.
Zaczną dopiero myśleć i podrzucac kiełbaskę wyborczą od połowy roku bo po raz
kolejny na społeczeństwie będą chcieli zbijać kasę. A problemów i pytań jest
bez liku. Chociażby jedno z nich, ilu mieszkańcom pomogli w uzyskaniu pracy a
ile załatwili swoim najbliższym??? Przecież społeczeństwo poprzez takie
publiczne spotkania bedzie miało okazję zapoznać prawdziwe oblicze
ich "społecznikowskiego" - za nie mniej m-cznie jak 1200 zł działania. I
dlatego, że oni się tego obawiaja nie chcą się z Nami spotykać. Podejmijcie
ten temat i piszcie na tym sandomierskim forum o nurtujących Was sprawach.
Obserwuj wątek
    • zbych39 Re: Apel do Sandomierzan!!! 26.01.06, 08:44

W Sandomierzu jest dwa obiekty, które śmiało określić można mianem "kury
      znoszące złote jajka”,czyli Bramę Opatowską i podziemia. Te dwa obiekty poza
      Giełdą Owocowo Warzywną dają największe dochody w mieście tj. ok. 1/10 wpływów.
      Do tej pory to jest skandal, że Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, co roku żebra od
      Wojewody, Marszałka Województwa, Ministra Kultury, czyli od Skarbu Państwa
      pieniądze na utrzymanie, a PTTK jako Stowarzyszenie, które istnieć wcale nie
      musi, za pieniądze mieszkańców pozostawione przez turystów za wstępy pochodzące
      z tych obiektów, rokrocznie uskutecznia sobie libacje dla ok. 200 osób w
      ekskluzywnym lokalu Ciżemka, w której także uczestniczą miejscowi Vipowcy. Mam
      nadzieje, że obecnie parlamentarzyści znając temat doprowadzą w tym mieście do
      normalności i spowodują, że pieniądze w kwocie nie mniej jak 650 tysięcy zł
      rocznie zasilać będą potrzeby tej zasłużonej dla Sandomierza placówki, jakim
      jest Muzeum Okręgowe mieszczące się w Kazimierzowskim Zamku. Jednocześnie
      chciałem poinformować wszystkich mieszkańców Sandomierza, iż wolą Rady Miasta,
      która wbrew logice lekceważy sobie problem bardziej miastu potrzebnemu Muzeum,
      że pieniądze z tych obiektów w tej kwocie wyjęte są z pod jakiejkolwiek
      kontroli Urzędu Miejskiego. Dodatkowo Urząd Miejski corocznie przekazuje dla
      PTTK 80 tysięcy zł na rzekomą promocję miasta, której w rzeczywistości nie
      widać. Dodam w tym miejscu aby zorientować wszystkich mieszkańców jak ta
      promocja wygląda i w którym miejscu nasze miasto jako perełka wśród
      najstarszych polskich miast w szyku turystycznym się znajduje, że w ubiegłym
      roku Prezydent Tarnowa w programie kawa czy herbata stwierdził, że jego miasto
      w 2004 roku odwiedziło ok. 1 milion turystów, że w Krzemionkach Opatwskich było
      w tym czasie ok. 135 tysiecy turystów a w "Perle Polskich Miast" było ok. 80
      tysięcy turystów. Ten fak stwarza kolejny bardzo ważki problem w obliczu faktu,
      że te pieniądze wyjęte są z pod jakiejkolwiek kontroli miasta nad którym
      należy się głeboko zastanowić. Jednocześnie chciałem prosić o opinie
      mieszkańców jak również turystów odwiedzających nasze miasto na temat tego jaka
      placówka jest bardziej potrzebna takiemu miastu turystycznemu jakim jest
      Sandomierz, czy PTTK, które jest agendą Zarządu Głównego PTTK w Warszawie,
      które powinno ich utrzymywać, czy Zamek Kazimierzowski i znajdujące się w nim
      Muzeum Okręgowe, które poprzez udostępnienie swojej ekspozycji samoistnie bez
      żadnego wsparcia ze strony Urzędu Miejskiego promuje miasto, a mając większe
      środki mogłoby to czynić jeszcze z większą korzyścią? Piszcie, komu zdaniem
      Waszym pieniądze od turystów zwiedzających Bramę i podziemia się bardziej
      należą Muzeum czy PTTK. Może ta opinia spowoduje, że w końcu skończą się
      problemy Muzeum, które rokrocznie zagrożone jest likwidacją o czym
      nierjednokrotnie dowiadujecie się państwo z publikacji prasowych. Proszę o
      podjęcie tematu i naprawdę obiektywne wpisy.

• 190165m Re: Apel do Sandomierzan!!! 31.01.06, 10:09
        No tak - odezwał się ten jedyny, który ma zawsze rację, w zeszłym roku PTTK
        zarabial podobno 400 tys, a dziś już 650 tys. to chyba jednak coś robią aby
        pozyskać turystów - skoro sami tyle zarabiają.
        MOże Ciebie Urząd powinien zatrudnić na stanowisku Naczelnika Wydziału promocji
        skoro wiesz jak to robić. Dosyć już pieniaczy, przez takich jak ty rzygać się
        chce.
      • wrozda Re: Apel do Sandomierzan!!! 01.02.06, 22:39
        Odwiedziłam z rodziną Sandomierz latem i muszę stwierdzić,że tylko w PTTK-u
        uzyskałam profesjonalne wskazówki na temat zabytków,tras wycieczkowych
        i bazy noclegowej.Wszystkie broszury otrzymałam za darmo.
        Korzystaliśmy także z usług gastronomicznych i tylko w Ciżemce i 30-tce można
        dobrze zjeść i do tego być mile obsłużonym.
        Moim zdaniem pana wpisy nie przyczyniają się do promocji Sandomierza,
        raczej odpychają od tego miasta.Czy taka jest Pana intencja?
        Pozdrawiam
        Teresa z rodziną
      • zbych39 Re: Apel do Sandomierzan!!! 31.01.06, 23:52
        Te dwa numery na forum
        190165m i drugi 190165m to dzieło tych, którym miasto powierzyło nasz
        wspólny majątek.<Dosyć już pieniaczy, przez takich jak ty rzygać się
        chce.>
        Zwróćcie państwo uwagę jaka z ich postów wynika arogancja i jakie
        zacietrzewienie. Moja argumentacja jest konkretna i pod tym kontem powinni sie
        wypowiadać. Prawdą jest, że za 2003 rok przy 60 tysiacach turystów i przy
        mniejszej cenowo opłacie zarobili na naszym wspólnym majątku ok.400tysięcy zł.
        Ale już za 2004 rok po podwyżce cenowej, na drenażu kieszeni turystów ich
        przychód obliczam skromnie na 650 tysięcy zł. Czyli te wyzsze przychody nie są
        dziełem prawidłowej promocji miasta, które w rejestrach nie figuruje podczas
        targów tylko znowu za nasze pieniądze promowane jest PTTK, a nie mogę
        wykliuczyć, że i Prokop ze swoimi statkami i Ciżemka bo w/g wykazów na tych
        samych stoiskach są ewidencjonowani.
        <masz szansę - startuj, będziesz napewno idealnym radnym a może BURMISTRZEM !!!
        tylko kto Cię poprze ty..........> I w tym miejscu ukazują swoją arogancję i
        właśnie niepodważalne pieniadztwo. Uważam, że społeczeństwu miasta, które Was
        tak hojnie swym majątkiem obdarowuje należy się z samego szacunku przedstawić
        ile pieniędzy z Bramy i podziemi idzie rokrocznie na infrastrukturę
        turystyczną, ile przez te 29 lat użytkowania podziemi wybudowaliście hoteli lub
        innej bazy noclegowej a ile żeście w mieście miejsc noclegowych
        zlikwidowali /Dom wicieczkowy przy ul. Żeromskiego 6-8, Dom Turysty/??? Tego
        właśnie od Was bynajmniej ja i wiele osób zainteresowanych turystyką w mieście
        oczekuje, a nie pieniactwa i chamskich szkoda że nie dokończonych a
        wykropkowanych "ty..........". Mam nadzieję, że społeczeństwo miasta wysoko
        oceni Wasze wpisy na tym sandomierskim forum!!!

• zbych39 Re: Apel do Sandomierzan!!! 01.02.06, 20:02
            Dla zainteresowanych takich jak renata 1121,190165m x 2 oraz innych "zdrowych"
            i zdrowo w sposób pieniacki piszących nie na temat z PTTK Sandomierz polecam
            bardzo ciekawą lekturę na stronie
            www.forum.pttk.pl
            Proponuję również osobom które naprawdę chcą poznać prawdziwe oblicze jakie oni
            sobą reprezentują do zapoznania się z tą lekturą. W niej jest cała prawda z
            którą pomimo upływu trzech miesięcy nie może uporać się ZG PTTK nie udzielając
            odpowiedzi bo nie ma żadnych kontrargumentów.
            p.t. "CO SŁYCHAĆ W SANDOMIERZU." Aby się z tym zapoznać warto się nawet na ten
            czas zalogować. Dowiecie się naprawdę bardzo ciekawych rzeczy na temat
            arogancji i innych kryminogennych poczynań jakie za nasze wspólne pieniadze
            wyjęte z pod kontroli się w tym mieście dzieją. Niebawem będzie to jeszcze
            ciekawiej, kiedy prokuratura, która do tej pory bezzasadnie i w sposób
            tendencyjny urągający prawu te nadużycia lekceważyła weźmie sie w końcu do
            roboty i położy temu kres. Wtedy okazać się może że "zdrowi" są chorymi. Oj
            będzie się niebawem działo!!!
            • hewsur Re: Apel do Sandomierzan!!! 01.02.06, 21:21
              no nie, ale jaja chłopie powinieneś pisać scenariusze filmowe, normalnie jesteś
              lepszy od hitchoca, a za to "przerzucanie dzieci nad otchłanią wodną"
              powinieneś dostać oskara
              dziwię się że jeszcze nie zgłosiłeś sprawy do prokuratury i to najlepiej do
              gdańska - może tam jest jeszcze ktoś kogo nie będziesz podejrzewał o udział w
              spisku mającym na celu .. (no właśnie nie zrozumiałem za bardzo o co ci chodzi)
              a tak na serio, jeśli nie jesteś prowokatorem który pisze dla zgrywu to wydaje
              mi się że twoja rodzina nie powinna żałować na dobrego specjalistę.
              a tak poza tym, to mam nadzieję, że jak następnym razem przyjadę do sandomierza
              na urlop to cię nie spotkam (kurczę i tu się zastanawiam czy przypadkiem nie
              masz racji o tym monopolu - przez dwa tygodnie jadałem przeważnie w ciżemce a
              na piwo chodziłem do kordegardy - a tam jest (chyba?) pttk, co prawda gdyby mi
              nie smakowało to mnie nikt nie trzymał, ale kto wie;), a i jeszcze mi się
              przypomniało - jak sobie pospacerowaliśmy i doszliśmy do wisły, to, wyobraź
              sobie że przy nabrzeżu nie było ani jednego statku czyli jednak ten zły kapitan
              co "przerzuca dzieci nad otchłanią" (jak mi się to podoba) nie zabiera
              wszystkich klientów twojemu koledze z konkurencyjnej łajby)
              no,ale się rozpisałem. nara
              • zbych39 Re: Apel do Sandomierzan!!! 01.02.06, 22:57

<"przerzucanie dzieci nad otchłanią wodną">

Przystań statków znajduje się mniej więcej na wysokości Zamku. Rejsy odbywają
                się korytem rzeki Wisły i trwają ok. 30 minut. Statek może zabrać max. 40 osób
                plus 2 osoby załogi. W tym dniu przewoził dwuautokarową grupę składającą się z
                83 osób. Pierwszą odbył z 41 osób zaś na drugim rejsie miał 42 osoby. Kiedy
                przybyła na bulwar policja on wiedząc, że statek ma przeładowany powracający
                już statek cofnął komórką do kanału portowego gdzie jest zakaz wpływania
                wycieczek pasażerskich. Sam do portu pojechał swoim Busem. Kiedy policjanci sie
                zorientowali pojechaliśmy razem za nim. I odbyło się to w co nie chcesz
                uwierzyć. Zatem pytam:
                po co skierował statek do kanału portowego i tym samym złamał przepisy?
                po co tam pojechał swoim busem?
                dlaczego odepchnął motorniczego, który odpłynąć nie chciał i sam przejął
                ster?
                Jak to się stało, że on przy policjantach odpływał, statkiem a na
                bulwar przyjechał samochodem po tym jak statek z tym motorniczym już
                przypłynął?
                Dlaczego na oczach ludzi kazał skakać ze statku dzieciom do kępy i sam to
                z nimi uczynił?

Rozumię, że to dla logicznie myślącego człowieka taki horror jest nie do
                uwierzenia ale musiałbyś spytać 4 policjantów, którzy za nim do portu pojechali
                dwoma radiowozami. To się działo na ich oczach. Jeden z nich schodził już do
                niego ale ten odpłynął nie zwracając na wezwanie do zatrzymania się. I z tych
                uczciwie wykonywujących swoje obowiązki służbowe policjantów, to nie ja a
                właśnie sandomierska prokuratura zrobiła przysłowiowych "idiotów." Nie jest to
                jedyny wybieg sandomierskiej prokuratury. Oni potrafili bronić bandytów,
                szantażystów i sabotażystów. Zauważ że ja się nie boję tego upubliczniać bo to
                są dowody prawdziwe. Przecież ja sobie zdaję z tego sprawę, że tak jak ty tak i
                oni czytają te posty. Zresztą ja im to stale i wciąż przy nadażającej się
                okazji powtarzam i widocznie nie mają kontrargumentu aby mnie wyciszyć.
                Przecież i w tym przypadku ja im zarzuciłem ignorowanie prawa i to pismo w
                odpisie oni mają. Poczekajmy jeszcze chwilę bo to sie zaczyna na nowo rozkręcać
                i wtedy dowiesz sie całej prawdy. A jeśli chodzi ci o prowokatora ta raczej
                podejrzewam ciebie bo za bardzo jesteś ustawiony wysyłając mnie m. inn. do
                Gdańska. Każdemu wolno w ten opisany fakt uwierzyć bądź nie, to jest każdego
                wybór. Ale o ile ty właśnie nie prowokujesz to zastanów się nad tym, że
                wysyłasz swoje dziecko na wycieczke i ono po przyjeździe opowiada ci takie
                zdarzenie. Wyobraź sobie i take coś co by cię nigdy nie spotkało twutwutwu, że
                wysyłasz swoje dziecko na wycieczkę i ono na skutek takie barbażyńskiego
                działania z wycieczki nie wraca, a otrzymujesz informację, że
                zostało "utopione". Myśl więc człowiecze i nie kieruj nikogo do specjalisty bo
                jak jest dobrze to jest dobrze ale tragedie są bardziej bolesne. Pozostawiam
                ci "hewsurze" moje prawdziwe racje pod głęboką rozwagę.
                • d.su apel do forumowiczow.... 03.02.06, 17:53
                  Widze, ze watek tu rozpoczety, to kropka w kropke ten sam, ktory znalazl sie na
                  forum sandomierz.pl, z tym ze tam caly watek zostal usuniety - zapewne
                  slusznie. Zdazylam go przeczytac jednak i cos niecos pamietam....
                  Przypominam, ze jest to forum prywatne i w przypadku dalszego publikowania
                  niesprawdzonych danych i oskarzen bede zmuszona do zablokowania dostepu do
                  forum osobom, ktore sobie na to pozwalaja. Zalezy to tylko i wylacznie od
                  mojego widzimisie i nie podlega dyskusji, zatem bardzo prosze o stosowanie sie
                  do zasad dobrego wychowania i powsciagliwosc w wypowiedziach... Forum ma nas
                  laczyc, nie dzielic, jest to miejsce na mowe pomysly i przemyslenia, a nie na
                  walki... tego jest dosc na innych forach.
                  Dziekuje i zapraszam do zdrowych dyskusji

--
                  Forum Sandomierz
                  www.sandomierskie.com - najlepsza strona o
                  Sandomierszczyźnie!
                • hewsur Re: Apel do Sandomierzan!!! 03.02.06, 19:42
                  słuchaj koleś, w tych twoich historiach jest bardzo wiele nieścisłości, wręcz
                  to się nie wszystko przysłowiowej "kupy" nie trzyma, ale faktycznie ma rację
                  ten dsu, że należy cię ignorować (a najlepiej izolować) i nie zaszczycę cię
                  moją opinią na ten temat.
                  życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
                  • zbych39 Re: Apel do Sandomierzan!!! 03.02.06, 21:22
                    • Re: Apel do Sandomierzan!!!
                    hewsur 01.02.06, 21:21
                    <przez dwa tygodnie jadałem przeważnie w ciżemce a
                    na piwo chodziłem do kordegardy - a tam jest (chyba?) pttk, co prawda gdyby mi
                    nie smakowało to mnie nikt nie trzymał, ale kto wie;), a i jeszcze mi się
                    przypomniało - jak sobie pospacerowaliśmy i doszliśmy do wisły, to, wyobraź
                    sobie że przy nabrzeżu nie było ani jednego statku czyli jednak ten zły kapitan
                    co "przerzuca dzieci nad otchłanią" (jak mi się to podoba) nie zabiera
                    wszystkich klientów twojemu koledze z konkurencyjnej łajby)
                    no,ale się rozpisałem. nara>

Re: Apel do Sandomierzan!!!
                    Autor: hewsur
                    Data: 03.02.06, 19:42

Re: Ładne dziewczyny w Sandomierzu.
                    Autor: hewsur
                    Data: 03.02.06, 19:34 + dodaj do ulubionych wątków

+ odpowiedz

--------------------------------------------------------------------------------
                    fakt, bardzo ładne są, ale ja, rodowity sandomierzanin, i tak znalazłem
                    ładniejszą w tarnobrzegu;)

<hewsur> Rodowity sandomierzanin - a więc pozostawiam jego argumenty bez
                    komentarza
    • rower624 Re: Apel do Sandomierzan!!! 10.02.06, 21:40
      Ludzie!, czy kiedykolwiek doczekamy się normalności. Są afery wielkie i małe.
      Chyba każde miasto zarażone jest kombinatorstwem, korupcją. Ta patologia staje
      się już normalnością. Nie długo już nikt na to nie będzie zwracał uwagi.
      Gratuluję zbychowi39 chęci pisania o tych sprawach.
      • emluka Re: Apel do Sandomierzan!!! na wstrzymanie 19.02.06, 20:47
        O masakra dajcie sobie luzu, fakt jest ze miasto jest słabo promowane, może
        ktoś sie stara coś robic ale nie wychodzi a może nie robi .. ja tam niewiem,
        była u nas Marylka, wogole w wakacje cos sie działo, chwała za to ale niema u
        nas czegoś co było by perełką, nad tym trzeba popracować, wiele dobrego sie
        dzieje i wiele jest do zrobienia...A wogóle można by tu sciagnać jakąs filie
        znanej wyższej szkoły, wybudowali by gmach, było by na czym oko zawiesić, braci
        studenckiej by przybyło i wogole, :) a i ciekawa sprawa, na Energetycznej stoi
        pusty budynek, mogłby ktos sie nim zając, ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka