Dodaj do ulubionych

Uwaga, leki przeciwbólowe

16.04.04, 23:43
Dziewczyny,
Dokładnie jak w temacie, preparaty na bazie ibuprofenu, przyjmowane w okresie
tuż przed i po zapłodnieniu zwiększają ryzyko poronienia o około 80%.
Mam przed sobą dane dotyczące ibuprofenu, wierzcie mi są zastraszające.
Pochodne ibuprofenu obniżają płodność mężczyzn i kobiet poprzez hamowanie
syntezy prostaglandyn zawartych w nasieniu, macicy i jajnikach.
Podobnie niebezpieczne są preparaty na bazie kwasu acetylosalicylowego i
naproksenu. Bardzo niebezpieczna w tym okresie jest zwykła etopiryna itp.
Jeśli się staracie, to lepiej odstawcie te leki, oboje
pozdrawiam
andzia

Edytor zaawansowany
  • 17.04.04, 00:05
    Dzięki za info. Takie wydawało by się drobiazgi, są w gruncie rzeczy bardzo
    ważne. CZy masz coś wspólnego z medycyną czy po prostu interesujeszsię tematem?

    Jeśli pytanie zbyt prywatne, nie odpowiadaj. Taka sobie ciekawość przeze mnie
    przemawia. smileOd niedawna łażę po forum i od niedawna okazało się że ten temat
    mnie dotyczy.
    Pozdrawiam. Ulka.
  • 17.04.04, 11:32
    Droga Sizi
    W odpowiedzi na Twoje pytanie, po trosze jedno i drugie. Jestem tłumaczem i
    specjalizuję się w tłumaczeniach farmaceutycznych,
    pozdr
    andzia
  • 17.04.04, 12:52
    Moze i to prawda ale teraz nie mam co rozmyslac co by bylo gdyby....
    przed ciaza zawsze stosowalam ibuprom w bolach glowy mam takie mocne bole trzy
    cztery razy w mies dziennie potrafie wziasc nawet 6 tabletek 3x2 wiec moze to
    bylo przyczyna straty dziecka nie mam co gdybac....
    Dziwne bo w ciazy przez 11 tyg mialam tylko lekki jeden bol posmarowalam
    skronie amolem i przeszlo
    --
    Za wszystkie literówki i brak polskich ogonków najmocniej przepraszam.
    Joanna
  • 17.04.04, 18:36
    Masz rację Gagacie, na rozlanym mlekiem się nie płacze.
    Zresztą, o tym nie mogłaś wiedzieć. Producenci leków dbają o to, by takie
    informacje za bardzo się nie rozprzestrzeniały - z wiadomych względów. Tak
    naprawdę bezpieczny jest tylko paracetamol - bo ma inny mechanizm działania,
    ale nie można podawać go dzieciom. Od razu zaznaczam, że nie reklamuję żadnego
    preparatu. Po prostu mam na "tapecie" raport o lekach przeciwbólowych w ciąży.
    Uznałam, że powinnam Was ostrzec.
    pozdrawiam
    Andzia
  • 18.04.04, 09:17
    dzieki za info.
    czy podalas je tez na forum poronienie?
    ja sama jak mialam goraczke w 4 tc to dzwonilam w panice do gina co moge wziac
    a potem dlugo sie dreczylam ze moze apap to jednak nie byl dobry pomysl...
    A swoja droga ciekawe jak etopiryna wplywa na sprawnosc pilotow smile ta reklama
    doprowadza mnie za kazdym razem do szalu i rozpaczy smile
    dzieki i sciskam
    anka
  • 18.04.04, 12:32

    > A swoja droga ciekawe jak etopiryna wplywa na sprawnosc pilotow smile
    Oj, Aniu, osłabia ich chłopaków i mogą szleć do woli z damskim personelem
    pokładowym (z też obniżoną płodnością)- bez ryzyka wink
    andzia
  • 15.12.04, 18:54
    Ja też mam problemy z uporczywymi bólami głowy. Robiłam wiele badań i podobno
    nic złego się nie dzieje, ale chcę bardzo mieć dzidziusia.Neurolog powiedziała
    albo jedno albo drugie. A zatem leków nie biorę natomiast w przypadku bólów
    głowy obecnie stosuję Panadol (dla mnie jest słabszy od Ibupromu) ale czasem
    pomaga. Ibuprom przestałam brać właśnie ze względu na skutki dla ciąży, podobno
    odkłada się w organizmie na jakiś czas. Z leków na bóle można brać takie które
    w swoim składzie mają paracetamol np. apap, panadol, coldrex, efferalgan i
    jeszcze wiele innych. Zatem uważajcie na te różniaste specyfiki. Pozdrawiam
  • 13.01.05, 16:10
    Dziewczyny czytam i włos mi się jeży!ja gdy mam @ potrafiłam wziąść 9
    ibupromów, czy paracetamolów w ciągu jednego dnia ( jak cukierki). A copowiecie
    na temat alve??? I jak przetrwać @ bez tych prochów? Mi jedynie jeszcze aleve
    pomaga ale w dawce ponad normę dobową !
  • 11.02.05, 16:21
    coldrex-u nie polecam. To nie jest sam paracetamol. Zawiera też środek przeciw
    katarowi, nic dobrego dla kobiet w ciąży!! smile
  • 30.01.05, 13:52
    hej
    czegos tu nie rozumiem... jak paracetamolu nie podaje sie dzieciom skoro
    własnie w przypadku wysokiej temperatury, bólach ząbkowania specjalnie dla
    dzieci rowniez niemowlat przeznaczone sa czopki paracetamolu (125 powyzej roku
    250 mg)?
    Czyzby w Niemczech obowiazywały zupełnie inne normy?
    pzdr
    mymcia
    --
    ~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~
  • 02.02.05, 10:53
    Już tłumaczę z tym paracetamolem. Dla dorosłego człowieka jest on dość
    szkodliwy - na żołądek, wątrobę itp. (mało który lek nie jest). Jednak dzieci
    nie mają wykształconych jeszcze enzymów, które u dorosłego człowieka powodują
    przejście paracetamolu w związki bardziej toksyczne. Jednym słowem u dzieci te
    związki toksyczne nie powstają (powstaja w mniejszych ilościach), więc
    paracetamol dzieciom szkodzi mniej niż dorosłym.
  • 02.02.05, 10:56
    A co do ibuprofenu - nie czepiałabym się go aż tak bardzo. Np. jest
    najmniej "wrzodotwórczy" z niesterydowych leków przeciwzapalnych (czyli mniej
    niż paracetamol itp).
    Co innego, gdy jest się w ciąży. Wtedy najlepiej nie łykać kompletnie żadnych
    leków, chyba że to naprawdę konieczne. Zwłaszcza w pierwszym trymestrze, kiedy
    to łożysko słabo chroni dziecko.
  • 16.02.05, 08:19
    Julka, fakt jest mało wrzodotwórczy,ale zaburza syntezę prostagladyn, badania
    kliniczne mówią same za siebie. Nie poleca się go ani w ciąży, ani w czasie
    starań, w USA np nie zaleca się podawania ibuprofenu dziewczynkom, właśnie
    ze względu na możliwe zaburzenia płodności.
    Ostatnio badany był wpływ paracetamolu na płód. Ze wstępnych wyników badań
    wynika, że w pierwszym trymestrze może być bardzo szkodliwy
    a.
    --
    TRUDNA CIĄŻA

    MACIEK
  • 16.04.05, 21:58
    chodzi o to, ze wybiera sie wg zasady "wieksza korzysc". wybor, czy boli czy
    ryzykujemy, ze zaszkodzi. tak samo jak podczas ciazy z lekami. jesli bol jest
    nie do wytrzmania albo jest wysoka gorączka... zreszta, paracetamol jest
    najbezpieczniejszy w porownaniu z innymi popularnymi przeciwbolowymi.
  • 27.05.06, 15:41
    hej!
    jestes w bledzie! tak naprawde to dzieciom mozna podawac tylko paracetamol!!!
    nie wywoluje zespolu Reya i powoduje najmniej odczynow alergicznych ze
    wszystkich niestrydowych lekow p.bolowych.
    Powie ci to kazdy specjalista.
    P.s.
    Sam jestem lekarzem
  • 14.04.17, 14:09
    Eeeee..nie rozpowszechniaj bzdur.paracetamolu nie można podawać dzieciom?LOL.nic innego niż paracetamol i nurofen/ibuprofen nie wchodzi w grę.pod żadnym pozorem nie wolno dziecku dawać aspiryny,polopiryny etc bo grozi to zespołem reya.i może być śmiertelne.nim się napisze warto pomyśleć...
  • 07.10.05, 19:31
    ja tez myslałam ze to drobiazg własnie jestem w 7 tyg nie wiedziełam ze jestem
    w ciązy brałam ibuprom i nurofen bardzo sie boje bo juz trzy razy poroniłam
  • 05.06.06, 13:03
    a Duomox??
  • 18.04.04, 21:28
    Kurczę, trochę mnie wystraszyłaś. Mój mąż jest migrenowcem i dośc często zażywa
    etopirynę. Ja na szczęście nigdy niczym się nie faszeruję. Czy to samo tyczy
    się pyralginy?
    Pozdrawiam wszystkie starajace się smile
  • 20.04.04, 20:49
    Pyralgina czyli metamizol nie może być stosowany w ciąży, ze względu na
    tetragenne działanie. W ciąży jest zaburzone wydalanie tej substancji i
    kumuluje się ona w organizmie
    Natomiast Twój mąż może ją stosować- póki co nic nie wiadomo o jego szkodliwym
    wpływie na chłopaków...
    pozdrawiam,
    andzia
  • 21.04.04, 08:45
    Macie rację z tymi lekami przeciwbólowymi, a juz ibupron jest chyba najgorszy.
    Ale coś Wam napiszę-koleżanka, nie wiedząc jeszcze, że jest w ciąży,
    fasezrowała się właśnie ibupronem na skurcze (myślała, że wkrótce dostanie
    okres bo bardzo ją bolał brzuch). Gdy dowiedziała się, że zaciążyła prawie
    dostała zawału-pamiętając o licznych lekach, jakie brała. Na razie jest
    wprawdzie wszytsko w porządku (4 miesiąc) ale przy staraniach lepiej pójść spać
    z bólem głowy niż brać leki.
    Pozdrawiam
    Lidia
  • 21.04.04, 15:33
    o 80% nie znaczy zupełnie - na szczęście. Lepiej chuchać i dmuchać na zimne,
    niż zaszkodzić Fasolce.
    Żeby nie dublować postów tu i na poronienu podaję link do wątku tam, może się
    komuś przyda - między innymi o migrenach
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=11916&w=12056820&a=12112927
    pozdrawiam,
    andzia
  • 22.12.04, 15:29
    lidiaa napisała:

    > Macie rację z tymi lekami przeciwbólowymi, a juz ibupron jest chyba
    najgorszy.
    > Ale coś Wam napiszę-koleżanka, nie wiedząc jeszcze, że jest w ciąży,
    > fasezrowała się właśnie ibupronem na skurcze (myślała, że wkrótce dostanie
    > okres bo bardzo ją bolał brzuch). Gdy dowiedziała się, że zaciążyła prawie
    > dostała zawału-pamiętając o licznych lekach, jakie brała. Na razie jest
    > wprawdzie wszytsko w porządku (4 miesiąc) ale przy staraniach lepiej pójść
    spać
    >
    > z bólem głowy niż brać leki.
    > Pozdrawiam
    > Lidia

    Lidia zdrowe dzieciatko twojej koleżanki? Mam nadzieję,że tak, ale napisz,żeby
    ciężarne nie wpadały w histerię w razie czego
    pozdrawiam
  • 22.12.04, 15:32
    na ulotce piszą:
    Ostrzeżenie Nie stosować u pacjentek wykazujących nadwrażliwość na lek i w
    okresie ciąży.
    a mi lekarz mówił przepisując po ovulacji, że gdybym zaszła to nie zaszkodzi-
    no nie wiem, ale poczekałam do @ i wezmę mając pewność, że nikomu nie
    zaszkodzę, chociaż może chodziło jej o to, ze przez pierwsze dni zarodek jest w
    jajowodzie i tam albothyl nie dotrze, ale strzeżonego...
  • 13.11.04, 22:19
    Z tą pyralginą to mnie zaskakujesz... W szpitalu wszystkie "patologiczki"
    faszerowali pyralgina domięśniowo... Mnie też.
  • 21.04.04, 09:08
    leki z grupy iborofenow sa bardzo szkodliwe. totalnie rozwalaja uklad
    pokarmowy, powoduja wrzody itd.
    --
    Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matplanety!smile
  • 24.04.04, 13:19
    ja słyszałam ze ibuprofen działa również nie korzystnie przy staraniach
    o dzidzie, ponieważ ma działanie antykoncepcyjne, także najlepiej nie brać go
    wogóle.
    Pozdrawiam
  • 13.06.04, 11:37
    ciekawe, co ma robić ktoś uczulony na paracetamol i niegdyś uzależniony od
    pyralginy (czyli ja). ibuprofen bardzo mi służył... macie jakieś pomysły?
    --
    "a najlepsza fryzura, jesli jeszcze nie wiecie
    krótko z przodu, dlugo z tylu, i wasy na przedzie"
  • 13.06.04, 12:29
    Dla mnie to najlepszy lek p/ bólowy, każdy ból (nawet najwiekszy)przechodzi po
    kilku minutach. Ja używam tych tabletek musujących, bo maja najlepsze i
    najsilniejsze działanie ( są 3 rodzaje: tabletki, kapsułki i tabl. musujące).
    Oto skład: paracetamol 500mg, fosforan kodeiny 8 mg, kofeina 30 mg, w podłożu
    zawiera sorbitol. Coś mi się wydaje, że ta kodeina i kofeina to nie są
    najlepsze uncertain.Może coś będziecie Wy wiedziały? Pozdrawiam i życzę jak najmniej
    bóli smile Agnieszka
  • 13.06.04, 15:11
    Dopóki nie jesteś w ciąży ok, potem lepiej odstawić, jedna tabletka zaszkodzić
    nie powinna, zwłaszcza, że wszystko się ładnie wydala i nie kumuluje w
    organizmie
    andzia
    --
    TRUDNA CIĄŻA
  • 06.08.08, 20:18
    wiem, że wątki są "stare", ale odpowiedzi zawsze są aktualne - może
    przydadzą się komuś innemu? solpadeina to lek złożony - zawiera
    paracetamol oraz kodeinę - nalezy to kategorii C, tzn "lek może być
    stosowany w czasie ciąży tylko wtedy, jeśli zdaniem lekarza
    potencjalne korzyści przewyższają ryzyko uszkodzenia płodu." ZATEM -
    nie stosować smile
  • 13.06.04, 15:07
    Dopóki nie jesteś w ciąży jedna tabletka pyralginy nie zaszkodzi. Ja
    paracetamolu też nie toleruję. ibufen niestety odstaw...
    andzia
    --
    TRUDNA CIĄŻA
  • 15.06.04, 21:11
    Wiem, ze wątek ma w tytule leki przeciwbólowe, ale na poczatku forum jest link
    do niego pt. groźne leki, więc pomyślałam, że to jednak będzie dobre miejsce.
    Uważajcie na lek przeciwgrzybiczny Macmiror. Jest to chemioterapeutyk nifuratel
    z nystatyną. Stosowany w I trymestrze ciąży może spowodować obumarcie ciąży.
    Potwierdził to lekarz - ekspert z bociana. Powiecie, że lekarze powinni
    wiedzieć i nie przepiszą cięzarnej...
    Otóż nie. Mnie przepisano w 8 tygodniu. Po kilku dniach stosowania leku w
    pełnym zaufaniu do lakarza okazało się, ze serduszko mojego dziecka przestało
    bić. Czy to przez Macmiror, tego nie dowiem się nigdy. Ale skoro można używać
    czegoś bezpiecznego zamast chemioterapeutyków, dlaczego tego nie robić.
    Pozdrawiam, Agata
  • 15.11.04, 13:34
    Jestem starająca. Test wyszedł negatywny, ale jeszcze kilka dni do okresu...
    Właśnie gina przepisała mi Macmiror...
    Teraz przeczytałam, to co Ty piszesz... Pogrzebałam w necie...
    Znalazłam to:
    www.medagro.com.pl/lek14.html
    Co jest grane z tym Macmirorem???!!!
  • 09.10.05, 20:38
    Witam,
    mialam podobna sytuacje jak agata...
    najprawdopodobniej macmiror przepisany w 8 tyg spowodowal obumarcie ciazy.
    zabieg mialam w 14 tyg... lekarz byl zaufany...
    dzialanie tego leku potwierdzilo dwoch innych lekarzy - oczywiscie anonimowosad
    zaczelam ten temat drazyc na bocianie, ale mojego pytania nie dopuszczono do
    zatwierdzenia a watek w ogole skasowano...
    coz...
    po prostu uwazajcie...
  • 01.11.06, 21:15
    widzisz tego leku wedlug mojego gin. nie wolno absolutnie stosowac w pierwszym
    trymestrze ciazy. pozniej juz tak. i zarowno ja jak i moja kolezanka mialysmy
    go przepisanego w 2 trymestrze. (ja teraz mam)
  • 10.11.06, 20:57
    no wlasnie...
    teraz to wiem...
    moj nowy gin, tez sie za glowe zlapalsad
  • 16.06.04, 17:46
    a czy mogłabyś sprecyzować, o jaki okres czasu chodzi w
    sformułowaniu "przyjmowane w okresie tuż przed i po zapłodnieniu"? ile to jest
    to "tuż przed"? dzień, tydzień, miesiąc?
    --
    "what a day if you can look it in the face and hold your vomit"
  • 27.07.04, 11:08
    mam pytanie - czy saridon również jest niebezpieczny?
  • 22.10.04, 19:59
    A jak sie maja antybiotyki do ciazy? Czasem sa przeciez przepisywane.

    ********
    rudacleo
  • 23.10.04, 15:31
    Dziewczyny od 2lat zawsze w czasie @ biore 3-4 ibupromy od bólu. Pierwszy dzien
    @ jest dla mnie koszmarem, chodz juz nie takim jak kiedys. Wczesniej pare razy
    ladowalam na pogotowiu, kiedy po calym opakowaniu tabletek ból nie ustepowal-
    zastrzyk byl wybawieniem. A jak wy sobie z tym radzicie? Co stosujecie???
  • 23.10.04, 21:41

    Proponuję czopki doodbytnicze Diclofenac 50 lub 100 (wielkość), rewelacja na
    bolesne miesiaczki a poza tym nie obciąża wątroby. Dostępne tylko na receptę
    ale bardzo tanie smile
  • 06.01.05, 11:37
    Można przyjmować antybiotyki z grupy A czyli nie wpływają na występowanie wad
    rozwojowych i nie mają toksycznego działania. ; amoxycylina, ampicylina,
    erytromycyna, nystatyna -miejcowo. np. duo-mox, uni-dox, sumamed.
    Macmiror jest to antybiotyk z grupy nystatyn więc można go dstosować w ciąży.
    Są 4 grupy A, B (b1,b2,b3) C i D. D powodują wady rozwojowe są tu m.in.
    doxycyklina (np. unidox, dotur) chinina, metronidazol.
    Dane zaczerpnęłam z ksiażki "Antybiotyki w praktyce labolatoryjnej" Danuty
    Dzierżanowskiej. Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania na forum.
  • 24.02.05, 10:21
    Kochan , pomoż mi !!!! Napisz , czy Duo-Mox 750 jest bardzo grożny?
    Przyjaci.ółka ma zapalenie oskerzeli i jest we wczesnej ciązy ( 4-5 tydzień)
    Strasznie się martwi, bo lekarze kazali jej brac antybiotyk. Kaszle
    potwornie!!! Ale dostała silną dawkę - 750, czy to może zaszkodzić?
  • 09.08.05, 12:12
    czy branie we wczesnej ciąży 2-3 tydzien antybiotyku o nazwie Dalacin C jest szkodliwe
  • 24.10.04, 15:24
    Napewno spróbuje smile
  • 12.01.05, 14:33
    Dziewczyny, a czy któraś wie jak to jest z KETONALEM? Biorę podczas okresu pół
    do jednej tabletki... czy KETONAL ma podobne działanie jak pochodne ibuprofemu??
  • 12.01.05, 14:33
    Dziewczyny, a czy któraś wie jak to jest z KETONALEM? Biorę podczas okresu pół
    do jednej tabletki... czy KETONAL ma podobne działanie jak pochodne ibuprofemu??
  • 13.01.05, 16:11
    Dziewczyny czytam i włos mi się jeży!ja gdy mam @ potrafiłam wziąść 9
    ibupromów, czy paracetamolów w ciągu jednego dnia ( jak cukierki). A copowiecie
    na temat alve??? I jak przetrwać @ bez tych prochów? Mi jedynie jeszcze aleve
    pomaga ale w dawce ponad normę dobową !

  • 14.01.05, 18:51
    Aga, sprobuj brac Aulin (nimesulid). Jest niestety na recepte, ale bardzo
    skutecznie niweluje bol. Glownie jest uzywany przy bolach pooperacyjnych w
    obrebie jamy brzusznej. Ja biore do 2 na dobe plus no-spa. I mozna brac go na
    czczo, nie powoduje sensacji zoladkowych. Probowalam brac tez Dafalgan, ale w
    pewnej chwili przestal byc skuteczny.

    ********
    rudacleo


    aga2831a napisała:

    > Dziewczyny czytam i włos mi się jeży!ja gdy mam @ potrafiłam wziąść 9
    > ibupromów, czy paracetamolów w ciągu jednego dnia ( jak cukierki). A
    copowiecie
    >
    > na temat alve??? I jak przetrwać @ bez tych prochów? Mi jedynie jeszcze aleve
    > pomaga ale w dawce ponad normę dobową !
  • 31.01.05, 15:09
    To jakie mozna zarzywać lekarstwa na ból ? bo juz zgupiałam ?
  • 31.01.05, 15:31
    co do ibupromu - co miesiąc wpychałam w siebie ibuprom max w przekroczonych
    dawkach dobowych i dzidzia siedzi tam gdzie powinna smilea co do alev słyszałam że
    organizm się bardzo szybko do tego leku przyzwyczaja i w krótkim czasie
    przestaje skutkować. Myślę że nie ma co popadać w paranoję - byle nie łykać
    prochów w ciąży smile
    --
    Nasze Maleństwo
  • 02.02.05, 15:33
    Co można brać bezpiecznie p r z e d ciążą? Ja dopiero planuję się starać (za
    kilka miesięcy), ale wolę dmuchać na zimne. Nie miewam migren, ale bóle
    okresowe są straszne! Tylko ibuprom pomaga. Co jest niegroźne i skuteczne na
    ból?
  • 11.02.05, 23:47
    anuteczek, napisz prosze, jak jest z ketonalem?
    to jakas pochodna ibuprofenu?
    pozdrav
  • 16.02.05, 04:05
    jakie ma dzilanie aspiryna starajac sie zajsc w ciazy?lekarz mi przypisal mini
    aspiryne 80mg codziennie do konca 3 miesiacy ciazy
  • 16.02.05, 08:23
    Bardzo łopatologicznie - aspiryna rozrzedza krew, przez co usprawnia krążenie i
    poprawia ukrwienie macicy.
    a
    --
    TRUDNA CIĄŻA

    MACIEK
  • 16.02.05, 14:08
    W mieniu mojej znajomej której dzisiaj wyszedł pozytwny test za to padł netsmile
    Otóz wzięła wczoraj lek przeciwgrzybiczy gylo...cos tam a na ulotce pisze że
    jest niestety szkodliwy.Może któras skojarzy nazwę? bardzo proszę moze ktos
    miał doświadczenie z tym swinstwem
  • 17.02.05, 08:59
    A mi lekarz powiedzial, ze aspiryna jest w ciazy niedopuszczalna, ale moze to
    zalezy od indywidualnych przypadków.
    --
    Naprawię nawet czeskie żelazko
  • 06.11.06, 19:11
    prosze nap.mi czy amotaks tj.antybiotyk moze zaszkodzic dziecku????????????????
  • 21.02.05, 15:30
    Chcesz powiedzieć, że po zażyciu Ibupromu w czasie ciąży powoduje, że 8 na 10
    kończy się poronieniem, czy np. ze odsetek poronień zwiększa się z 2% do np.
    3,5%?

    W jakim stadium jest ono szczególnie groźne? ... i w jakim czasie następuje
    poronienie po spożyciu tego leku???
    I przede wszystkim, jak to możliwe, że się o tym nie informuje w
    przeciwskazaniach? Możesz powłać się na jakichś dokument źródłowy w tej
    sprawie?!
  • 21.02.05, 15:31
    obytojuz napisał:

    > Chcesz powiedzieć, że po zażyciu Ibupromu w czasie ciąży powoduje, że 8 na 10
    > kończy się poronieniem, czy np. ze odsetek poronień zwiększa się z 2% do np.
    > 3,5%?
    >
    > W jakim stadium jest ono szczególnie groźne? ... i w jakim czasie następuje
    > poronienie po spożyciu tego leku???
    > I przede wszystkim, jak to możliwe, że się o tym nie informuje w
    > przeciwskazaniach? Możesz powłać się na jakichś dokument źródłowy w tej
    > sprawie?!

    Dotyczy wypowiedzi Anuteczki w sprawie IBUPROMU...
  • 21.02.05, 15:31
    Pytanie było do Anuteczka w związku z rewelacjami o Ibupromie...
  • 28.02.05, 09:37
    Dziewczyny.
    Od kilku tygodni biorę "infex" i staramy się z meżem o dzidzie.
    Czy to bezpieczny lek?
  • 28.02.05, 13:02
    Szok!!! A ja sytematycznie biore aspirynę - bo miewam bardzo często bóle głowy
    (migrena, zapalenia zatok) - nigdzie o tym nie pisze ze to obniza zdolnośc do
    zajscia w ciąże.Gdzie o tym przeczytałaś???
  • 08.03.05, 12:08
    w neewsweeku albo wprost (albo w czyms innym - nie jestem juz pewna) kilka
    tygodni temu byl artykul na ten temat: ibuprofen odpada paracetamol moze byc
    a ja mam pytanie o cefalgin, co jakiś czas mam silne bóle głowy i żadne
    paracetamole ani ibuprofeny nie pomagają - tylko cefalgin no i może ketonal (do
    którego mam dostęp ale unikam go bo jest na recepte używa go mój mąż na
    kamienie nerkowe) zastanawiam się co z tym cefalginem, co ma w składzie?
    podobno robi "dziurę" w żołądku? czy ktoś wie coś na ten temat?
    i co z ketonalem czy nie szkodzi mężczyznom w wiadomej kwestii??
  • 08.03.05, 23:50
    bo zastanawiam sie co z tym Ketonalem ??? ... Nie ma o nim nic w tym poscie ...
    Ale przeraza mnie ten Ibuprom, no i pozostale leki ... sad Wlasnie stracilam
    dzidzie. Brak akcji serca, zatrzymanie rozwoju ok 7,5 t. Kojarze, ze wtedy
    bralam (jeden, jedyny raz) Apap sad Sadzilam ze to wlasnie paracetamol jest
    najbezpieczniejszy w razie czego... Nie chce wpadac w paranoje ale czy 2 tabl
    mogly az tak zaszkodzic????? pozdrawiam
    Ps. Anuteczek - wielkie dzieki za obecnosc na forum i cierpliwosc w odp .. smile))
    Naprawde, jestes jak wyrocznia wink Pozdrawiam cieplutko
  • 09.03.05, 21:06
    Ciekawe, właśnie przedwczoraj pytałam mojego gina. Ketonal jest jednym z
    najsilniejszych leków niesterydowych przeciwzapalnych (ibuprophen także należy
    do tej grupy)i jako taki ma naprawdę świetnie działanie przeciwbólowe. Ale ma
    dwie wady jeśli chodzi o nas: mianowicie nasila krwawienie (przez to miąłam
    okropne krwawienie z nadżerki) oraz hamuje syntezę prostoglandyn, co może
    hamująco wpływać na owulację (pęchęrzyk się wytwarza, hormony tak jak trzeba,
    ale jednak pęcherzyk nie pęka)- to wszystko wyjaśniał mi mój ginekolog. Byłam
    tym żywo zainteresowana, bo usuwałam zęba tuż przed owulacją i kilka dni w
    nieświadomości brałam pełną dawkę dobową Ketonalu, na usg wyszło, że pęcherzyk
    pękł, ale w badaniu ginekologicznym okazało się, że bardzo zaczęła krwawić
    nadżerka. Więc podjęłam decyzję, że tylko ból kompletnie nie do wytrzymania
    spowoduje, że użyję jakiegokolwiek środka przeciwbólowego. Pozdrawiam.
  • 10.03.05, 08:23
    Ja w ostatniej ciąży brałam ibuprofen (na straszliwe bóle głowy), oczywiście,
    kiedy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży. I poroniłam. Od tego czasu
    wolę gryźć ściany, niż zażywać to świństwo. Jak już nie mogę wytrzymać, biorę
    paracetamol z kofeiną i kładę się do łóżka.
  • 16.11.05, 14:05
    Z tego co wiem co "bezpieczny" jest Dopegyt. Znam kilka dziewczyn, które w ciązy
    brały ten lek i urodziły zdrowe dzieci (w terminie).
  • 25.04.05, 07:57
    U mezczyzn psuje jakosc nasienia.

    --
    kata
  • 22.05.05, 12:06
    Ratujcie ! Czy zazywanie baktrimu i eurespalu w trakcie poczecia ma wplyw na
    dziecko ? Nie wiedzialam o ciazy, nie planowalam, mam juz dwoje dzieci. Boje
    sie. Na Forum Dziecko info, uspokojono mnie troche, ale panika znowu bierze
    gore. Wie ktos na pewno ? Pozdrawiam
    Okularnica
  • 12.03.06, 12:27
    jestem w 5 tyg, 2 tyg temu jak nie wiedzialam o ciazy,zachorowalam i bralam
    polopiryne (3 razy w sumie wzielam), i strepsils dolo intensive i septofervex
    do ssania przeciwbakteryjny (czy jakos tak).i jak myslisz, moglo zaszkodzic?
    --
    TU KLIKAC
  • 05.06.06, 13:03
    a duomox??
  • 05.06.06, 13:22
    Asiu to jest antybiotyk jak dobrze pamiętam... a antybiotyk jak to antybiotyk..
    zazwyczaj jest krytykowany w okresie ciązy a przy straniach trudno
    powiedziec....
  • 06.11.06, 19:44
    w sierpniu zaszłam w ciąże nieplanowana choć bardzo tego chciałam, musiałam
    zajsć w bardzo wczesnej fazie cyklu bo zaraz potem robiłam badania, wyszły mi
    jakieś strzepki grzybni i lekarz mi przepisał Orungal i Macmiror i brałam to
    cholerstwo przez 2 tygodnie nie wiedząc że jestemw ciązy. Do tego zazywałam
    Ibuprom, parę tabletek ale zawszesad((( Poroniłam w 5 tc. Zapewne przez te
    leki... i nie mogę przestac myśleć o tym co by było gdybym wiedziała......
  • 10.11.06, 12:17
    Dziewczyny, postanowiłam się wtrącić z poradą. Padło tu mnóstwo pytan o leki,
    na które nie udzielono odpowiedzi. I może nie ma sensu mnożyć nastepnych. A czy
    nie lepiej, jakbyscie o to zapytały po prostu LEKARZA?
    Przepraszam za to co napiszę, ale brutalna prawda jest taka, że nie wiecie kto
    kryje się pod nickiem ani jaką ma wiedzę czy wykształcenie do tego, aby
    autorytatywne sądy o lekach wygłaszać. Bardzo lubię to forum, uważam że są tu
    mądre i fajne kobietysmile, ale błagam: nie traktujcie internetowej dyskusji jak
    wyroczni w tak waznej sprawie. Ufam w Wasz rozsądeksmile
    Zaś a propos dyskusji: na większości leków jest wyraźnie napisane, że nie można
    ich stosować w ciąży (co, moim zdaniem, obejmuje również okres starań od
    owulacji do ew. testu / miesiączki, bo wtedy mozna byc we wczesnej ciązy nie
    wiedząc o tym). Albo że wolno po konsultacji lekarskiej.
    Mój ginekolog twierdzi, że nie wynika to z faktu, że UDOKUMENTOWANO zły wpływ
    leków na ludzką ciążę. I byc może wiele z tych leków nie szkodzi aż tak bardzo.
    Problem polega na tym, że żadna firma farmaceutyczna nie odważy się na
    wykonywanie badań na ludziach, konkretnie na kobietach we wczesnej ciąży -
    podejrzewam, że jest to zresztą zakazane. Dlatego też myslę, że są leki, na
    któych jest napisane że szkodzą bo: a) znając ich działanie ogólnie na ludzkie
    komórki, można dojść do takiego wniosku, b) stwierdzono ich zły wpływ na ciązę
    zwierząt. I tyle. Dlatego pewnie wiele jest sytuacji, które tu opisujecie
    pt. "brałam i nic mi nie było".
    Moja rada jest taka: dmuchać na zimne. Jak jest napisane na opakowaniu, że nie
    brać w ciąży, to nie brać. A jeśli ból jest nie do wytrzymania, skonsultować z
    lekarzem.
  • 10.11.06, 12:18
    Melissa, nie zadręczaj się. Ja poroniłam nie biorąc żadnych leków. Po prostu
    tak się stało i juz, nie wiadmo dlaczego. Ty też nie masz dowodów, że było to
    spowodowane akurat lekami. Nie myśl tak, bo wpadniesz w doła pt. "to była moja
    wina", a to przecież nieprawdasmile Głowa do góry, słoneczko jeszcze zaświeci!
  • 18.04.07, 10:39
    tylko ze ja w I trymestrze nie brałam w ogole ibupromu.a dopiero w drugim ale
    to potrafilam zjesc całe opakowanie w ciagu dnia.i to tak napewno przez tydzien
    było.teraz nie wiem co juz mam myslec... sad nie przeczytałam ulotki.p prostu
    myslałam ze to bezpieczny lek tak jak apap czy panadol... sad
  • 18.04.07, 14:30
    TAK JAK PISAŁAM NIC JUZ NIE ZROBISZ

    NIE MYSL O TYM

    ale sobie zaszalalas, teoretycznie wyglada to tak ze wszystko u dzieciatka
    ksztaltuje sie w I trymestrze, ale te tabletki w II trymestrze odbiły mu sie
    pewnie czkawka

    pozdrawiam cieplutko
  • 17.04.07, 17:17
    jestem w 21 tyg ciazy.i dopiero niedawno dwiedziałam sie ze nie mozna stasowac
    ibupromu.jakie moga byc tego skutki?w II trymestrze jak sie bierze??prosze o
    szybka dodpowiedz sad
  • 17.04.07, 18:35
    O matko, w miom przypadku to by się zgadzało. W około owulacyjnym czasie miałam
    zapalenie gardła i tylko ibuprom zbijał mi temperaturę.Na początku 7t
    poroniłam...
  • 17.04.07, 21:22
    Niunik nie gdybaj, juz nic nie zrobisz, zyj ze swiadomoscia z ebedzie dobrze,
    musi byc dobrze, niestety w pierrwszym trymestrze nic sie nie łyka, nawet
    witamin, folik jedynie
  • 19.04.07, 18:30
    wiosenka ma rację, i nie ma tu nawet o co lekarzy pytać bo oni sami dokładnie
    nie wiedzą. Najlepiej zoreintowane są firmy farmaceutyczne no a im przecież
    zależy na sprzedaży. Nawet jak coś wydaje się ok to są jakieś badania no i
    okazuje się że lek ma jakies przeraźliwe środki uboczne.
    A propos leków to aulin ma podaobne skutki uboczne co ibuprofen i inne
    niesterydowe srodki pp, czyli też hamuje sytneze prostaglandyn. z tego co wiem
    to była jakaś afera związana z jego rejestracją i nie wiem czy nie jest
    wycofdany, a tak czy inaczej w wielu kraja UE nie jest dopuszcony do użytku.
    Pyralgina też chyba była wycofana ale z powrotem ją dopuścili, a i tak chyba w
    nielicznych krajach.
    Odnośnie samej syntezy prostagaldyn to podobno hamowanie następjue na czaws ok
    3-4 dni. czyli nie pwoduje to trwałej niepłodności. daltego lek typu ibuprofen
    zazywany na poczatku @ nie powinien mieć poźniej wpływu na zdolność do
    koncepcji. Piszę powinien bo wydaje mi się że nigdy nie mozna być na 100 %
    pewnym. gdzieś czytałam że przy poważnych bólach @ dobrze jest zażywać sobie
    leki przeciwbólowe przed planowaną @ i w 1. dzień. Podobno bardziej pomaga niż
    branie dopiero jak zacznie boleć.
    Odnośnie samego bólu to nie można go lekceważyć, mój M jest lekarzem i zna się
    na tym bo zajmuje się onkologią, tam ludzie bardzo cierpią. Sam ból jest bardzo
    sszkodliwy dla organizmu, powoduje że wydzielają się różne substancje szkodliwe
    (nie wiem co) nie mówiąc juz o samymdziałaniu przeciwzapalnym. dlatego jak boli
    to trzeba coś brać, ja uważam że jedyny wyjątek to ciąża, dal dobra naszych
    maleństw.
  • 27.10.07, 12:27
    Nie tylko przeciwbólowe są groźne;
    uważajcie też na leki na przeziębienie i katar - zawierajace
    pseudoefedrynę - a więc Cirrus, Sudafed, ale też np. coldrex,
    ibuprom zatoki, chyba także gripex; pseudoefedryna obkurcza naczynia
    krwionośne w błonach śluzowych (nie tylko nosa oczywiście), więc
    przyjmowana w okresie zapłodnienia, a sczególnie kilka dni -
    tydzień - po, utrudnia zagnieżdżenie się zarodka w ścianie macicy...
    oczywiście wiem to dopiero po fakcie sad(
    pozdrawiam wszystkich serdecznie
  • 22.03.08, 12:59
    A jak wygląda sprawa,jeżeli chodzi o leki przeciwalergiczne,np. typu
    Zyrtec itd.,wie może ktoś?
  • 23.03.08, 04:35
    Przyjmować jak napisano w ulotce - w razie konieczności.
    Cierpię na AZS i po konsultacji z rodzinną, ginekolog oraz alergolog - biorę.
    Rodzinna twierdziła, że absolutnie. wykłócałam się aż zajrzała do książki i
    przyznała, że się pomyliła.
    Alergolog stwierdziła, że jeśli zajdzie taka konieczność to nawet codziennie, bo
    moja alergia ma ostry przebieg i mogłoby dojść do poronienia (silna reakcja
    autoimmunologiczna, im dłuższe zwlekanie z lekiem tym szersza reakcja organizmu)
    Ginekolog stwierdził, e owszem, ale tylko jak zaobserwuję reakcję alergiczną (tj
    nie brać codziennie) ale On nie rozumie, że ja reakcję na początku przynajmniej,
    miałam dosłownie codziennie i nie było wyjścia.
    Alergolog uspokajała, że nic dziecku nie będzie.
    --
    NPR - wykresy

    Młode
  • 24.03.08, 16:21
    Dziękuję bardzo za odpowiedź!Ponieważ praktycznie przez cały rok
    muszę brać leki przeciwalergiczne,oczywiście są tygodnie gdy czuję
    się lepiej i z nich rezygnuje.Niedługo chcemy zacząć starania o
    dziecko,więc chciałam wiedzieć jak ta sprawa wygląda,oczywiście
    wczesniej skonsultuje sie z lekarzem,ale i tak bardzo dziękuję za
    odpowiedź,ponieważ myślałam,że będę musiała całkowicie zrezygnować z
    tych leków, a to byłby wielki kłopot.
  • 05.04.17, 14:29
    Dziewczyny nie panikujcie. Prawda jest taka, że jak jest zdrowy, silny zarodek to tabletka ibuprofenu nie zaszkodzi. Znam kobiety, które nie wiedząc o ciąży brały różne leki ( teoretycznie zabronione w ciąży), piły alkohol i urodziły zdrowe dzieci. Jestem po kilku stratach, obecnie w 19 tc. Od początku biorę clexan - przeciwskazany w ciąży ( brak badań) oraz Acard, czyli kwas acetylosalicylowy ( niedozwolony). Clexan mam brać do konca, a acard odstawić 2 tygodnie przed porodem. Mam nadzieję, że dzięki tym właśnie tym lekom w sierpniu urodzę zdrowe dziecko. Bez tych leków nie miałabym szans na utrzymanie ciąży. Pozdrawiam wszystkich staraczki!
  • 05.04.17, 20:40
    Dopiero spojrzałam na datę ostatniego postu 😁

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.