Dodaj do ulubionych

Jaką wielkość osiąga pęcherzyk Graafa?

16.08.12, 15:35
Cześć Dziewczyny!
Mam pytanie, może banalne, ale jestem ciekawa Waszych doświadczeń.
Jak to jest z tymi naszymi pęcherzykami Graafa? Kiedy dochodzi do owulacji? Osiągając jaką wielkość powinny pękać?
Gdzieś w internecie wyczytałam, że powinny osiągać 20mm.
Dziś byłam u lekarza na monitoringu cyklu i się okazało, że mój pęcherzyk, który 2 dni temu miał wielkość 16mm dziś (mimo dodatkowych 2 dni) ma tę samą wielkość, czyli, że nic nie urósł... Aczkolwiek lekarz powiedział, że może i nie urósł, ale że ma "wzgórek jajonośny" więc jest dobrze. Dziś też test owulacyjny pokazał mi plusa... więc lekarz stwierdził, że jutro może dojść do owulacji. Dziś mam 15 dzień cyklu, cykle 26-28 dniowe....
I tu moje pytanie do Was - czy myślicie, że taki 16mm pęcherzyk jest ok do owulacji? Czy któraś z Was miała podobnie? Czy może wszystkie macie książkowe 20mm pęcherzyki?
Pozdrawiam,
Kama
Obserwuj wątek
    • silvanana Re: Jaką wielkość osiąga pęcherzyk Graafa? 16.08.12, 19:51
      Moim zdaniem to tylko przybliżenie, że 20 mm. Pewnie średnio tyle ma, ale u jednej ma 18, u innej 22... Poza tym takie pęcherzyki dość szybko rosną, zauważ, że potrzebują zaledwie kilku dni, żeby dorosnąc do 20 mm, więc jeśli owulację będziesz mieć jutro, to on z tych 16 może dorosnąć do 20... I weź jeszcze pod uwagę błąd pomiarowy: lekarza, sprzętu... To są maleńkie rzeczy, ciężko je złapać, i dokładnie zmierzyć. Twój pęcherzyk może mieć zarówno 16, jak i 14 czy 18 mm, bo lekarzom naprawdę ciężko jest dokładnie zmierzyć.
    • njut Re: Jaką wielkość osiąga pęcherzyk Graafa? 17.08.12, 08:36
      Przyjmuje się, że pęcherzyk rośnie 2-3mm na dzień. Przed pęknięciem powinien mieć 20-22mm dlatego np zastrzyki z hcg podaje najlepiej podać na pęcherzyki 17-18mm żeby po ok 24h osiągnęły te 20-22mm.
      Ale to są tylko założenia, do tego dochodzą błędy pomiarów i inne niezbadane i niewyjaśnione sytuacje wink Np u mnie w poprzednim cyklu w 9dc nie było dominującego a 4 dni później był już 19mm.
      • kama1312 Re: Jaką wielkość osiąga pęcherzyk Graafa? 17.08.12, 16:02
        niby rośnie ok 2mm na dobę, a jednak u mnie nie urósł... 14 sierpnia mierzył 16mm i 16 sierpnia też miał 16mm. Mój lekarz stwierdził, że jest ok, i że pewnie następnego dnia będę mieć owulację (ponieważ podczas usg to był już 15dc a cykle mam 26-28dniowe, a do tego tego samego dnia miałam test owulacyjny pozytywny).
        Dziwne...
        Czyli niby owulacje powinnam mieć dziś... ale nie wydaje mi się, po zrobiłam test owulacyjny i znów wynik pozytywny... ale jakby bardziej pozytywny niż wczoraj... Dziś 2ga kreska mocniejsza niż wczoraj... więc może owu przyjdzie jutro?
        No i może jednak ten pęcherzyk jeszcze ciut urośnie... mimo, że od 14 do 16 sierpnia nic nie urósł.... uncertain
        We wtorek mam iść na usg, żeby sprawdzić czy pęcherzyk pękł....
        Zobaczymy...
        • 1klara79 Re: Jaką wielkość osiąga pęcherzyk Graafa? 07.02.13, 15:30
          Tak, ponoć przyjmuje się że pęcherzyk rośnie około 1,5 - 3 mm na dobę, ale może się zdarzyć że przestanie z jakiegoś powodu rosnąć i wtedy wszystko się zatrzyma. A prawda jest taka, że to nie apteka i czasami lekarz może źle zmierzyć. A pęrzyk może nawet pęknąć mając 25 mm. Więc czekaj spokojnie na pozytywny test, może jeszcze przyjdzie owu.
          --
          http://ovufriend.pl/thumb/7abdfeb772551cd075e8be65da91514d.png
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka