Duphaston a okres? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Dziewczyny, mam jeszcze jedno pytanie (wiem że marudzę- wybaczcie)mam brać
    Duphaston przez 14 dni. Czy miesiączka (jesli nie ma ciąży) nadejdzie w
    normalnym terminie czy np. 3-4 dni po odtatwieniu Duphastonu??? Bo z ulotki
    wynika, zę to leki hormonalne i zastanawiam się czy one nie przesuwają
    miesiaczki. Oczywiście NIE CHCĘ dostać okresu, ale boję się, że zacznę się
    już cieszyć, ze miesiączka nie nadeszła a tu okaże się, że tylko została
    przesunieta przez Duphaston...

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam
    • różnie to bywa,moze już przyjść w 3 czy 5 dniu brania,ale ja raz dopiero
      dostałam 10 dni po odstawieniu...
      miesiączka przychodzi gdy spada poziom progesteronu=Duphaston
    • w 14 dniu brania duphastonu musisz wiedziec czy jestes w ciazy. pewnosc daje Ci
      jedynie oznaczenie beta hcg. jesli jest ciaza-bierzesz go dalej. jesli jej nie
      ma odstawiasz i czekasz na @ pojawia sie ona zazwyczaj ok 2-5 dni po
      odstawieniu. nie martw sie, jesli cykl po duphastonie bedzie dzien czy dwa
      dluzszy.
      --
      Uwaga sigma! Uwaga pi! Nadszedł kolejny rozkaz z matplanety!smile
      gg:559322
      • Maretina, moja Droga Informatorko, ginekolog powiedział mi tak: od dziś 14 dni
        duphaston, odstawić i czekać na @, jeśli nei przyjdzie za 2 tyg do niego na
        USG. Nic nie mówił, ani o teście "sikanym" ani o HCG z krwi. Ostawić po 14
        dniach i już. Czy to jest dziwne? Może on przeoczył coś? Ja jestem tak
        skołowana, że zupełnie nic już nie wiem...
        • zasada w suplementacji progesteronem jest taka: nie odstawia sie nie majac
          pewnosci, ze nie ma ciazy. inaczej moga pojawic sie plamienia ( spowodowane
          gwaltownym spadkiem progesteronu) to nie jest bezpieczne dla ciazy.
          --
          • Maretina bardzo przepraszam, że Ciebie tak męczę, ale mam jeszcze jedno
            pytanie: Czy wystarczy test sikany w tym 14 dniu brania tego leku? Bo ten test
            z krwi jest astronomicznie drogi i wolałabym go zrobić poźniej... jeśli @ nie
            nadejdzie, oczywiscie.
            • u mnie beta i test sikany to prawie ta sama cena.kosztuje 19 zl. daje 100%
              pewnosci, z sikanym tak nie ma, ale jesli nie mozesz sobie pozwolic na taki
              wydatek to testuj porannym moczem 14 dnia po owulacji.
              --
              • Maretina, nie wiem gdzie mieszkasz, ale w moim mieście jest ogromna róznica
                test sikany z bobasem to 15 zł a test HCG z krwi to 45 zł. Stąd moje
                wątpliwości. Poczekam na jakieś "objawy". Od wczoraj czuję się bardzo źle po
                tym leku, mam koszmarne mdłości. Może organizm musi się przestawić na
                zwiększoną dawkę tego hormonu. Dziękuję za wszystkie Twoje odpowiedzi.
    • Jestem w tej samej sytuacji co ty no moze ciut innej chodzi mi o duphaston i
      ewentualne odstawienie. Dzis powinnam wziasc ostatnia tabletke ale dzis 8 dni
      po owulacji wiec wczesnie na zrobienie testu postanowilam brac duphaston do
      soboty (czyli 3 tab wiecej niz powinnam) to bedzie 11 dni po owulacji i mam
      nadzije zaplodnieniu. Zakupilam u ewy analityk testy ciazowe ona ma czulsze 20
      kupilam tez quicka on ma 25, u ewci wyszedl w 9 dniu po zaplodnieniu.
      Zobaczymy co dni pokaza i bede myslec co dalej z tym duphastonem
      --
      Dla tych co szukaja i polecaja lista DOBRYCH ginekologów
      oraz niestety CZARNA lista ginekologów
    • Ja biorę Duphaston od 16 do 25 dnia cyklu i dziś 8 dzień brania Duphaston-23
      dzień cyklu mam brązowe delikatne plamienie. Nie wiem co się dzieje starania
      były 10 dni temu. Czy możliwe żeby to było implantacyjne? Czy ktoś tak miał?
      --
      boni
      • Witaj, ja nie miałam nigdy plamień implantacyjnych więc nie odpowiem na Twoje
        pytanie, ale z tego co czytałąm o Duphastonie to może on powodować plamienia
        między miesiączkami. A robilaś test już?
        • Jeszcze nie, boję się i nie wiem czy 23 dc. to nie za szybko na test.
          Najgorzej, że dzwoniłam do mojej gin i może mnie przyjąc dopiero 5.10.04.
          Jeszcze nie wiem jak długo wyrobię z tym testem, ale chyba szybciej i pewniej
          zrobię z krwi u mnie kosztuje 25 zł, wynik po 1,5 h
          --

--
          boni
          • Wiesz z tego co ja się tutaj dowiedziałam to lepiej z krwi jednak. Szybciej
            wychodzi i jest pewny wynik a z tym sikanym to róznie bywa. Ja byłam w 5 tyg
            ciązy (którą straciłam) i test sikany wykazał mi słabiuteńką kreseczkę. To
            zależy kiedu miałaś owulację. Jeśli ponad 10 dni temu to myśle, że możesz
            zrobić test z krwi. Pozdrawiam i proszę napisz jaki miałaś wynik.
    • 16.09.04, 10:48
      nie zyjcie zludzeniami, ze kazdy ginekolog jest na tyle zorientowany we
      wszystkim w czym powinien byc.
      znam kilku ginow, ktoprzy twierdza, ze progesteron podany przed owulacja nie
      moze jej zaburzyc i tak samo plota bzdury jak ci wasi, ze brac do 25 dc i
      odstawic. tymczasem jesli jest ciaza to jst to blad w sztuce. wejdzcie na forum
      nieplodnosc, zapytajcie innych dziewczyn o ich zalecenia. wejdzcie na forum
      bociana i zapytajcie lakarza ginekologa z bialego stoku, ktory leczy
      nieplodnosc.no i omijajacie takich cudakow, co zalecaja takie bzdury, bo tylko
      oddalaja was od dziecka.
      --
      • Ja nie móię, że Tobie nie wierzę. Myślę, że mamy różne zalecenia ponieważ każda
        z nas ma inny problem. Każdy lek oraz jego dawki muszą być dobierane
        indywidualnie i chyba nie ma sensu sprzeczać się kto ma racje.
        Wiem, że zrobię test w 12-14 dniu po owulacji i do tej pory będę konsultować
        się z innymi lekarzami czy przedłużyć branie duphastonu czy nie. Podejrzewam,
        że każdy lekarz będzie mówił coś innego - niestety. Pozdrawiam
        • trzydziestka1974 napisała:

> Ja nie móię, że Tobie nie wierzę. Myślę, że mamy różne zalecenia ponieważ
          każda
          >
          > z nas ma inny problem. Każdy lek oraz jego dawki muszą być dobierane
          > indywidualnie i chyba nie ma sensu sprzeczać się kto ma racje.
          > Wiem, że zrobię test w 12-14 dniu po owulacji i do tej pory będę konsultować
          > się z innymi lekarzami czy przedłużyć branie duphastonu czy nie. Podejrzewam,
          > że każdy lekarz będzie mówił coś innego - niestety. Pozdrawiam

to nie tak. progesteron podaje sie albo wtedy, kiedy jest niedomoga lutealna,
          albo gdy podejzewa sie problemy z zagniezdzaniem zarodka z powod niedoboru
          progesteronu bezposrednio w sluzowce macicy. w kazdym innym wypadku
          suplementacja nie ma sensu i stosowanie jej to placebo. tak samo jak placebo
          jest podawanie progesteronu w malych dawkach.
          jesli jest niedomoga lutealna i ktos sie nie stara o dziecko to rozumiem
          zalecenie: do 25 dc i odstawic. w przypadku staran o ciaze to szczyt
          niekompetencji u lekarza.
          --
          • Mam do Ciebie prośbę wobec tego. Czy masz może jakieś linki do stron www na
            których wypowiadają sie lekarze? Bo wiesz, jak zrobię test HCG i wyjdzie on
            pozytywny to chcę iść do mojego ginekologa i zapytać co mam dalej robić.
            Chętnie pokazałabym mu wtedy opinie lekarzy na temat szkodliwości przerywania
            brania Duphastonu po 14 dniach. Muszę być do tej rozmowy przygotowana, bo
            inaczej potraktuje mnie jako przemądrzającą się a nic nie rozumiejącą
            blondynkę. Z góry dziękuję, pozdrawiam

> Mam do Ciebie prośbę wobec tego. Czy masz może jakieś linki do stron www na
              > których wypowiadają sie lekarze? Bo wiesz, jak zrobię test HCG i wyjdzie on
              > pozytywny to chcę iść do mojego ginekologa i zapytać co mam dalej robić.
              > Chętnie pokazałabym mu wtedy opinie lekarzy na temat szkodliwości przerywania
              > brania Duphastonu po 14 dniach. Muszę być do tej rozmowy przygotowana, bo
              > inaczej potraktuje mnie jako przemądrzającą się a nic nie rozumiejącą
              > blondynkę. Z góry dziękuję, pozdrawiam
              to co napisalam wiem od ginekologa leczacego nieplodnosc. on byl kilka miesiecy
              temu na szkoleniu o gestagenach ( progesteron). nie znam stron www. jesli jutro
              sie z nim zobacze ( ale nie jestem pewna) to moge zapytac.moze tez byc tak, ze
              te strony sa na portalach dla lekarzy i nie ma dostepu tam dla zwyklych
              ludzikow takich jak my.

--
              • No tak, rozumiem. Czyli wynika z tego co teraz napisałaś, że to raczej hipoteza
                dotycząca przerwania podawania Duphastonu, skoro dopiero niedawno na szkoleniu
                zostało to powiedziane.

Znalazłam na forum NAszego Bociana opis:
                Duphaston
                Zawiera hormon progesteron, który jest naturalnym hormonem II fazy cyklu
                miesięcznego. Może być wykorzystywany: · W celu wywołania spóźniającego się
                okresu. Jest wówczas podawany przez kilka dni i jego odstawienie powoduje
                wystąpienie krwawienia. · Jako typowy środek antykoncepcyjny, gdyż blokuje
                pozostałe hormony, a tym samym owulację. Dzięki temu działaniu likwiduje się
                również nieduże torbiele na jajnikach. · W celu podtrzymania ciąży przez
                uzupełnienie niedoboru progesteronu w organizmie. W tym przypadku zaprzestanie
                przyjmowania Duphastonu NIE POWODUJE krwawienia, ani poronienia"

"

> No tak, rozumiem. Czyli wynika z tego co teraz napisałaś, że to raczej
                  hipoteza
                  >
                  > dotycząca przerwania podawania Duphastonu, skoro dopiero niedawno na
                  szkoleniu
                  > zostało to powiedziane.
                  zle sie wyrazilam. to jest pewne i kazdy lekarz powinien to wedziec jak daje
                  progesteron. nowoscia jest to, ze male dawki to placebo i ze placebo jak nie ma
                  wyraznych wskazan, ktore Ci wypisalam.szkolenie bylo ok stycznia z tego co
                  pamietam, wiadomosci w swiecie naukowym krazyly wczesniej. facet, ktorymi to
                  powiedzial wyklada ginekologie na AM w gdansku.
                  > Znalazłam na forum NAszego Bociana opis:
                  > Duphaston
                  > Zawiera hormon progesteron, który jest naturalnym hormonem II fazy cyklu
                  > miesięcznego. Może być wykorzystywany: · W celu wywołania spóźniającego
                  > się
                  > okresu. Jest wówczas podawany przez kilka dni i jego odstawienie powoduje
                  > wystąpienie krwawienia. · Jako typowy środek antykoncepcyjny, gdyż bloku
                  > je
                  > pozostałe hormony, a tym samym owulację. Dzięki temu działaniu likwiduje się
                  > również nieduże torbiele na jajnikach. · W celu podtrzymania ciąży przez
                  >
                  > uzupełnienie niedoboru progesteronu w organizmie. W tym przypadku
                  zaprzestanie
                  > przyjmowania Duphastonu NIE POWODUJE krwawienia, ani poronienia"

zgoda, kazdy wie, ze duphaston nie jest srodkiem poronnymwink)) wrecz przeciwniewink

--
                • Nie wiem czemu wyśmiałaś to co napisałam. Nie napisałam, że uważam ten lek jako
                  za poronny - aż tak niedoinformowana nie jestem. Zacytowałam to, dlatego, że z
                  Twojej wcześniejszej wypowiedz zrozumiałam, że odstawienie go po tych 14 dniach
                  może doprowadzić do poronienia, napisałaś: „ zasada w suplementacji
                  progesteronem jest taka: nie odstawia się nie mając
                  pewności, ze nie ma ciąży. Inaczej mogą pojawić się plamienia ( spowodowane
                  gwałtownym spadkiem progesteronu) to nie jest bezpieczne dla ciąży.”

Mnie plamienie, krwawienie na początku ciąży kojarzy się wyłącznie z
                  poronieniem (trauma z czerwca). I to nie jest śmieszne, bynajmniej dla mnie.
                  • Dziewczyny wytlumacznie mi prosze (nie orientuje sie jeszcze tak w temacie)
                    gdzie robi sie te testy beta hcg lub ten test sikany. Czy to trzeba pójsc do
                    labolatorium czy sa na to jakies testy które mozna kupic w aptece?
                    Mi tez lekarz kazal brac do 26dc a potem odstawic?! Mozna przez to wszystko
                    zwariowac!!!
                    • Witaj,
                      test sikany kupisz w aptece, są róznych firm i w różnych cenach od 8 do 25 zł.
                      test beta HCG robisz w labolatorium z krwi, ceny zależne od miast u mnie 45 zł
                      a u innych dziewczyn 19 czy 25 zł.
                      Ja mam brać duphaston 14 dni czyli do 28 dc. Jak długo go bierzesz? Czy miałaś
                      jakieś dziwne objawy w pierwszych dniach brania? Pytam o ból brzucha i czy
                      zmienił Ci się śluz?
                  • absolutnie Cie nie wysmiewalam zle mnie zrozumialas.
                    plamienie nie musi oznaczac poronienia. traume rozumiem. mam ja za soba 3
                    razy.dlatego tez jestem wyczulona na takich doktorow o jakich tu piszecie. mam
                    wreszcie porzadnego gina i sporo przewertowalam ksiazek, artykulow, z wieloma
                    lekarzami rozmawialam i nawet ten moj byly zawsze mowil, ze najpierw pewnosc,
                    ze nie ma ciazy a potem odstawienie progesteronu.
                    moze wytlumacze troszke prosciej: jesli ktos podaje duphaston na druga faze to
                    podejzewa, ze problem tkwi w niedoborze progesteronu. niedobor progesterononu
                    moze powodowac plamienia badz dalej poronienia. zatem niech mi ci lekarze
                    wytlumacza po co kaza odstawiac bez tesu? zeby plamic? czy poronic?
                    progesteron bierze sie do 16 lub do 20 tc.bez zadnej przerwy. nie wolno
                    odstawic gwaltownie, tylko stopniowo zmiejsza sie dawke.
                    --
                    • dobrze, a czy mogę wiedzieć jaką dawkę bierzesz? Bo ja 1 tabletkę dziennie
                      Duphaston (dydrogosteronum 10mg). Z tego co czytałam na innych forach dawki
                      mogą się róznić. Poza tym czy wiesz może coś o objawach na paoczątku brania
                      tego hormonu. NIe pytam oczywiście o te z ulotki, bo te znam. Może pamiętasz
                      jak się czułaś w pierwszej i drugiej dobie brania duphostonu? Mnie obli brzuch
                      a dokładniej mam ciągnięcie jajowodów, śluz w sporych ilościach i takie dziwne
                      uczucie jaky wszystko w środku się otworzyło, napuchło, sama nie wiem jak to
                      nazwać. Jestem w trzeciej dobie po owulacji. Dziś cały dzień przeleżałam,
                      wypiłam dwie kawy i praktycznie śpię na klawiaturze - czy duphoston obniża
                      ciśnienie? Bo ja mam niskie i jeśli on jeszcze obniża łatwiej mi będzie
                      zrozumieć to osłabienie.
                      • duphaston bralam tylko podczas drugiej ciazy. nie zauwazylam zadnych zmian w
                        samopoczuciu, ale trudno to rozroznic od tego co sie czuje od ciazy.
                        ja biore utrogestan teraz. 3x2 kapsulki dziennie dopochwowo. jest to
                        standardowa dawka. 1 tabletka zawiera 100 mg progesteronu, czyli tyle co 2
                        tabletki duphastonu. roznic jest wiecej duphaston jest metabolizowany przez
                        watrobe a dopiero potem trafia do krwi. utrogestan jest wchlaniany bezposrednio
                        przez sluzowke w narzadzie rodnym. nie mam po nim zadnych skutkow ubocznych, a
                        mialam takie po luteinie dopochwowej: bolace i kolosalne piersi, zawroty glowy,
                        nudnosci.
                        mysle, ze dyskomfort w "brzuchu" po progesteronie jest dosc czesto spotykany (
                        pisza o nim co jakis czas dziewczyny na innym forum).
                        --
                        • Hej, ja biore Duphaston dopiero 2 cykle, nie mam rzadnych "dziwnych" obiawów.
                          Biore ten lek w polaczeniu z Progynova (od3-24dc)gdyz mam bardzo malo sluzu i
                          mój gin. stwierdzil ze to tez moze byc przyczyna tego ze nie moge zaciazyc. Tak
                          wiec sorry ale nie moge wam zbytnio w tych rozwazaniach pomóc. Dzieki za odp.
                          co do tych testów -beta hcg, ja dopiero od m-ca sledze to forum i szczerze
                          mówiac róznych skrótów których czesto dziewczyny uzywaja to nie rozumiem. Jest
                          tutaj sporo dziewczyn które mialy juz rózne zabiegi a ja jestem w
                          tym "zielona". Ale mysle ze z czasem bedzie ze mnie "pól doktora" POZDRAWIAM!
    • Ewka a co to jest za lek co bierzesz na poprawę śluzu.POwiedz mi coś więcej na
      ten temat.Ile kosztuje ,czy jest na receptę , w jakich dawakch go
      bierzez ,doustnie czy dopochwowo.Ja w sumie brałam olej z wiesiołka przez dwa
      cykle ,od lipca nie biorę ,fakt jest taki że mam śluz ale nie jest aż tak
      bardzo dużo.Pozdrawiam.

Chcę zajść tak jak słoneczko.
      • 17.09.04, 15:48
        Wlasnie na poprawe sluzu lekarz przepisal mi Progynove. Biore go dopiero
        pierwszy cykl i szczerze mówiac rzadnej poprawy narazie nie dostrzeglam. Ja
        kupilam go na recepte, nie wiem dokladnie ile kosztuje ale za 3op Progynovy i
        1op Duphastonu placilam okolo 45zl. O leku tym niestety nie moge Ci nic wiecej
        powiedziec gdyz sama dopytywalam sie na forum ale nikt mi nic nie odpisal- wiec
        chyba jestem jedyna która go bierze.
    • Chcialam sie jeszcze dowiedziec jak nazywaja sie te testy sikane? O co mam sie
      pytac w aptece? DZIEKI!!!
    • Wlasnie na poprawe sluzu lekarz przepisal mi Progynove. Biore go dopiero
      pierwszy cykl i szczerze mówiac rzadnej poprawy narazie nie dostrzeglam. Ja
      kupilam go na recepte, nie wiem dokladnie ile kosztuje ale za 3op Progynovy i
      1op Duphastonu placilam okolo 45zl. O leku tym niestety nie moge Ci nic wiecej
      powiedziec gdyz sama dopytywalam sie na forum ale nikt mi nic nie odpisal- wiec
      chyba jestem jedyna która go bierze.
      (cos sie zlego dzieje z tym moim komputerem)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.