Dodaj do ulubionych

Ciąża czy nie?

18.01.19, 10:29
Dzień dobry.

Pytania pewno okażą się głupie ale są mi potrzebne odpowiedzi by się uspokoić i powstającą w głowię paranoję.

Partnerka ostatni okres miała 14.12.2018. Cykl ma 30-32 dni przeważnie. Od ponad tygodnia "straszy" mnie, że na pewno jest w ciąży, ale nie wiem czy nie działa tutaj efekt placebo i sama sobie objawów nie stwarza przez to. Niby ma wrażliwe bardzo piersi, mdłości, osłabienie, podwyższoną rzekomo temperaturę (~37.1)... Ale ja raczej podejrzewam spóźniający się okres jako przyczynę.

Wczoraj namówiłem ją na badanie beta-hCG z krwi. Przyszedł wynik < 2.30 mIU/ml. Jednak dalej w głowie gdzies kiełkuje ziarnko niepewności wytwarzając kolejne paranoje - że może to być pozamaciczna, że może jednak jest w ciąży a test był wykonany zbyt wcześnie, itp. sad Dodam jeszcze, że we wtorek, przedwczoraj, zaczęła troszkę krwawić ale nie są to tak obfite (według niej) krwawienia jak przy normalnym okresie i według niej jest to krwawienie implantacyjne - kolejna paranoja.

W miarę możliwości, czy mógłbym otrzymać opinię specjalisty - czy taki poziom beta hCG na takim etapie daje mi pewność iż ciąży nie ma, czy może któreś z wymienionych wyżej opcji mają rację bytu? Co w takim wypadku dalej robić, na jakie badania się udac?

Dzięki i pozdrawiam.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.