Dodaj do ulubionych

pierwsza ciąża po 40. roku życia ???

28.05.19, 15:02
Czy jest tu na forum kobieta która w pierwszą (!) ciążę zaszła mając 40 lat?? Dodam, że w maju tego roku skończyłam czterdziestkę, ale do tej pory nie miałam właściwego partnera... Teraz się spotykam z 7 lat starszym od siebie i myślę o tym co by było gdybym zaszła w ciążę... Myślicie że to już nie jest możliwe w tym wieku? Proszę o szczere wypowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • kroketina 28.05.19, 15:41
    Myślę że jest to możliwe, chociaż trzeba się liczyć z problemami z zajściem w ciążę, z wiekiem płodność, szczególnie kobieca, drastycznie spada.
    Tu gdzie mieszkam (Hiszpania), ciąża po 40 nikogo nie dziwi.
    Nie czekałabym długo z tą ciążą i jak najszybciej zrobiłabym badania i Twoje i partnera (badanie nasienia), na wszelki wypadek, żeby nie tracić cennego czasu, jakby okazało się że potrzebujecie jakiejś pomocy medycznej.
    Powodzenia!
  • praca_22 28.05.19, 15:50
    To nie jest takie proste wszystko... Spotykamy się od dwóch tygodni dopiero.. ale co tam - dostałam na Urodziny od Niego drogi prezent (perfumy Diora) i piękny bukiet kwiatów. Muszę o ciąży z Nim poważnie porozmawiać, nie ma na co czekać, tak jak mówisz kroketina… Boję się tego wszystkiego trochę. Ale w lipcu mamy gdzieś wyskoczyć, może Czechy... A w sierpniu mam urlop... Tylko bez nerwów.
  • malwi 08.06.19, 13:47
    Nawet jeśli facet to niewypał, ma dzieci, jest mężem, i posiada długi to "szkoda" byłby zostać bez dziecka... Gdy się go chce.

Jak mialam 20 lat to katastrofa była cisza. Dziś.. katastrofa jest jej brak.. większą..
  • lidek0 13.06.19, 18:29
    Dobrze się zastanów zanim dziecku zrobisz krzywdę, znasz faceta tak krótko i chcesz z nim o dziecku rozmawiać? Inna sprawa to ciążą w Twoim wieku - Ty w zasadzie powinnaś być już po badaniach. Ja w wieku 40 lat odpuściłam starania, ale jedno dziecko już wtedy miałam.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.