Dodaj do ulubionych

czy luteina ma wpływ na temp.??????

28.11.04, 19:21
Od niedawna biore luteine (od 16-25 d.c). Chciałabym zajść w ciąże więc mierzę temperature i badam śluz i inne..., ale nie wiem czy w trakcie przyjmowania luteiny mierzenie temperatury ma sens? Bo może ona jakoś wpływa że temp. jest podwyższona chociaż nie było owulacji? Jak myślicie? Jeśli ktoś wie coś na ten temat bardzo prosze napiszcie! Czytuje forum od jakiegoś czasu i wiem że można się tu dużo od was dowiedzieć i za to dziekuje wam wszystkim!
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • magdulka26 28.11.04, 19:43
    No niestety luteina ma wpływ na tempkę ,mierzenie jej nie ma sensu gdyż wynik
    będzie sfałszowny.Co innego duphaston on nie fałszuje wyniku ale jest dużo
    droższy.Pozdrawiam smile)))))))
    --
    Chcę zajść tak jak słoneczko smile
  • filea 28.11.04, 19:57
    Dzieki za szybką odpowiedź magdulka. Kurcze to teraz nie wiem, chyba przestane mierzyć bo po co. Ale zastanawiam się jeszcze czy jeśli owulacji nie ma do 16 d.c to po wzięciu luteiny właśnie od 16-25 d.c już tej owulacji napewno nie będzie? Sorry że takie głupie pytania, ale nie wiem czy mam już spisać na straty ten cykl czy nie. Bo do 16 nie było owulacji. Napiszcie, prosze.
    Pozdrawiam smile
  • zuzia36 29.11.04, 13:34
    też jestem ciekawa.
  • filea 30.11.04, 09:17
    może jednak ktoś wie jak to jest?
  • magdulka26 30.11.04, 11:49
    Filea !! jeśli nie było owulacji a Ty wziełaś luteinę to już jej nie
    będzie.Progesteron do tego nie dopuści.Luteinę powinno się brać po owulacji a
    nie przed.
    --
    Chcę zajść tak jak słoneczko smile
  • ariana1 30.11.04, 12:01
    Dokładnie tak. Dlatego trzeba zobaczyć na USG czy była lub będzie owu. Ja też
    miała prepisaną luteinę 16-25dc, ale w 17 dc sprawdziłam na USG ,że już po owu
    i zaczęłam brać od 17 dc.
  • filea 30.11.04, 13:34
    Dzieki dziewczyny za odpowiedź. Tak też się domyślałam, ale nie byłam tego
    pewna.Teraz za bardzo nie wiem co mam zrbic bo ginekolog kazała brać luteine od
    16, a ja mam owulacje zwykle później. Chyba bede musiała pójść do niej jeszcze
    raz i powiedzieć o tym. No nic,to ten cykl już mam stracony, szkoda sad Mam
    nadzieje że następnym razem się uda. Dzieki za rady ( szczegolnie magdulce )
    Pozdrawiam
  • kalinosia 30.11.04, 22:00
    najgorsze, że większośc lekarzy zleca na ślepo luteinę 16-25 dc (bo to niby
    taki standart) nie interesując się tym, kiedy dana kobieta ma owu i jak długie
    cykle. A przecież każda z nas jest inna...
    --
    Kobiety trzeba kochać w każdym wieku, zwłaszcza w XXI big_grin
  • filea 01.12.04, 12:50
    no właśnie, lekarze często traktują nas bardzo mechanicznie. Dlatego zapisałam
    się do tej mojej ginekolog żeby z nią porozmawiać o tym. Bo mam owulacje
    póżniej niż 16 dc, więc pewnie muszę poczekać do owulacji a póżniej brać
    luteine w drugiej fazie. Wychodzi na to, że czasem same dla siebie musimy być
    lekarzami smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka