Lateroskopia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja przyjaciółka jak na razie bezskutecznie stara sie o potomka i ma zalecony zabieg lateroskopii(czy cos takiego).W związku z tym mam pytanie:czy któras z Was słyszała cos o tym zabiegu,że ktos po tym był w ciązy...?Dziekuje z góry za każda odpowiedz.

--
    Nie przegapiaj drobnych radości życia goniąc za tymi wielkimismile
  • Witaj,
    laparoskopia. Jestem po tym zabiegu. Nie wiem co dolega twojej znajomej,po tym
    zabiegu bedzie miała pełen obraz bo wszystko dokładnie zostanie zdiagnozowane.
    Ja mam PCOS i laparoskopia bardzo mi pomogła,udało mi sie zajsc w ciaze za 4
    cyklem. Mam znajome ze szpitala tez z PCOS któym udało sie od razu po laparo.
    Pozdrawiam Lena
  • Pewnie chodzi Ci o laparoskopię.Skopiowałam Ci ze stron bociana co to za
    zabieg.Poczytaj też trochę na forum Niepłodność.Tam wiele dziewczyn miało ten
    zabieg.Pociesz Twoją koleżankę,że to nie taki straszny zabieg.Da się
    wytrzymać.I najważniejsze o krok dalej w drodze do upragnionej fasolki.Napisz
    na forum jaki problem ma Twoja znajoma,jest tu wiele dziewczyn z podobnymi
    problemami i napewno chętnie podzielą się wiedzą i doświadczeniami.

· Laparoskopia
    Zabieg wykonuje się w znieczuleniu. Lekarze zlecają go przeważnie w przypadku
    podejrzenia endometriozy. Polega na wykonaniu trzech niewielkich nacięć, przez
    które wprowadza się do jamy brzusznej układ optyczny i niewielkich rozmiarów
    narzędzia chirurgiczne. Badanie to umożliwia obejrzenie zewnętrznej powierzchni
    narządów jamy brzusznej i wykonywanie różnorodnych zabiegów ginekologicznych,
    takich jak wyłuszczenie torbieli jajników czy mięśniaków macicy, jak również
    diagnostykę i leczenie zabiegowe niepłodności oraz endometriozy. Po
    laparoskopii pacjentka może iść do domu już na drugi dzień po zabiegu. Jeśli
    natomiast na narządach jamy brzusznej wykonywano jakiekolwiek zabiegi, celowe
    jest, aby pozostała w szpitalu co najmniej przez 3 doby. Laparoskopię wykonuje
    większość szpitalnych oddziałów ginekologicznych w Polsce. Zabieg ten można
    również przeprowadzić w prywatnych szpitalach i spółkach medycznych
    dysponujących salą laparoskopową i łóżkami dla pacjentów. Przykładowy koszt
    laparoskopowej operacji torbieli jajnika w spółce prywatnej wynosi ok. 2000-
    2500 zł, wliczając w to 3-dniowy pobyt w jednoosobowej sali.

• Dziękuje Wam za informacje!Napisze po jej zabiegu.

--
    Nie przegapiaj drobnych radości życia goniąc za tymi wielkimismile

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.