Dodaj do ulubionych

opryszczka

03.10.06, 08:30
Dziewczyny może Wy coś wiecie na ten temat. Czasami na ustach robi mi sie
opryszczka. Ostatnio rzadko, ale się zdarza. Czy to może być niebezpieczne w
ciąży? Jeśli tak to co może spowodować?
Edytor zaawansowany
  • 03.10.06, 10:48
    Ponawiam moje pytanie! Czy ktoś tam jest???
  • 03.10.06, 12:01
    z tego co mi wiadomo może zaszkodzić ale niemusi, może powinnaś sie zaszczepić?
    ja się nad tym zastanawiam, ale nie wiem nic wiecej na temat szczepionki,
    jeszcze sie nie orientowałam.
  • 03.10.06, 12:13
    nie ma szczepionki. można zastosować kuracje acyklowirem, ale efekty nie zawsze
    są widoczne (ja jestem przykałdem) na pocieszenie- całe mnóstwo dziewczyn
    zaszło w ciazę, miało opryche i urodziło zdrowe dzieci.
    lekarze są podzieleniw opiniach: jedni nie widzą w opryszcze problemu
    (oczywiście tej wargowej) inni przestrzegają przed nią i widzą w niej
    zagrozenie dla płodu.
  • 03.10.06, 12:31
    Dzięki za odpowiedź. Też słyszałam, ze nie ma na nią leku, bo to jest wirus a
    nie bakteria. A w ogóle jakie konsekwencje może ona mieć podczas ciąży?
  • 03.10.06, 17:40
    od kiedy pamiętam miewałam opryszczki na całej twarzy, nie tylko na ustach. W
    czasie ciązy co najmniej 12 razy, a potem przestałam liczyć. Pierwsza była w 6
    czy 7 tygodniu, wiec panikowałam strasznie. lekarz kazał stosować Zovirax i
    tyle.
    Według informacji, które udało mi się wyczytać, jeśli w czasie ciąży jest to
    kolejny atak, a nie pierwsza infekcja, nic złego się nie stanie dziecku.
    A kuracja heviranem-acyklovirem doustnie przed ciązą też mi nic a nic nie
    pomogła. pozdrawiam wszystkie starające się.
    --
    tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20726;128/st/20061123/dt/6/k/175d/preg.png" border="0" alt="tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20726;128/st/20061123/dt/6/k/175d/preg.png">
  • 03.10.06, 18:50
    Niestety zwykła opryszczka też ma wpływ na ciąże. Ja miałam opryszczke na
    początku ciąży i to najprawdopodobniej spowodowało (takie jest zdanie lekarza),
    że zarodek nie rozwinął się. Stwierdzono u mnie "pustą ciążę". A ponieważ
    opryszczkę mam bardzo często, więc teraz biorę Multitabs, bo troszkę uodparnia
    mój organizm. Natomiast Heviran czy Groprinasin nie dają u mnie rezultatów.
    Oczywiście opryszczka nie zawsze powoduje takie powikłania. Mnóstwo kobiet ma
    opryszczke w czasie ciąży i nie ma to najmniejszego wpływu na ciążę.
  • 09.10.16, 21:48
    Pusta ciaza nie jest przyczyna opryszczki, to poprostu puste jajo plodowe niema zarodka,jak opryszczka zaszkodzi jak nie ma zarodka. Nie zmienia faktu ze może zaszkodzić plodowi
  • 09.10.16, 21:51
    Dziwny ten lekarz. Puste jajo plodowe to brak zarodka. Opryszczka może zaszkodzić ale jak jest plod i tylko gdy wnikinie do krwi.
  • 09.10.16, 13:27
    Wiem, że temat stary ale wyskoczył wysoko w google - miałem z moją kobietą podobny problem... ja od dziecka ona później się 'zaraziła' - przerabialiśmy heviran, acyklowir i inne ... dobre ale powoli działa i szkodzi... najlepiej sprawdził się czeski olejek z drzewa herbacianego - producent popov (czeski ale można zamówić przez neta w Polsce). Wystarczy smaorwać kilka razy dziennie i jest bezpieczny !! A cenowo kilkanaście złotych buteleczkasmile
  • 09.10.16, 17:55
    Miałam opryszczkę w I i II ciąży, przy czym w I ciąży aż trzy razy (w 7tc, 15tc i pod koniec ciąży). Martwiłam się też bardzo, ale lekarz stwierdził, że tylko opryszczka, którą się łapie po raz pierwszy w czasie ciąży lub opryszczka narządów rodnych jest groźna dla dziecka. Obydwaj chłopcy zdrowi smile
  • 09.10.16, 17:56
    Na szybkie pozbycie się opryszczki polecam: przekroić czosnek na pół i przykładać do ust. Piecze, ale goi natychmiastowo. I jest 100% naturalne smile
  • 09.10.16, 21:43
    Ja mialam opryszczkę w 9tyg ciąży, pobieglam odrazu do lekarza. Od razu dal mi heviran 200. Co piec godzin nawet w nocy, zeszla po dniu. Wyjadlam tylko 12 tabl. zeszla i kazal odstawić. Opryszczka jest bardzo grozna. Lekarz mowil ze lepiej tabletki niż wirus zainfekuje krew. Dziala wirus źle na serce plodu tak mowil. Kazal tez stosować plastry . Mam nadzieje ze po tym leku więcej nie wyjdzie. Najbardziej grozna jest jak wystepuje pierwszy raz, ale kazda niesie ryzyko.
  • 21.10.16, 08:07
    i co sie okazalo zrobilam badanie na olryszczke w chwili wykwitu i wynik ujemny wiec nic bakteri w krwi a na ustach byla a sie balam. zrobilam tez na przebyta opryszczke ale to przed wykwitem i tak kiedys mialam wirusa. wiec jak ktos przebyl to juz nie powinien miec w krwi w czasie gdy jest na ustach. tak bylo u mnie a tyle sie martwilam.
  • 19.09.17, 00:34
    Cześć dziewuchy tak może wyglądać opryszczka www.bolimnie.com/choroba/opryszczka na naszej skórze

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.