• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Siofor-bierze ktoś?

• 06.11.06, 16:13
    Mój gin zalecił mi 3 miesięczną kurację Sioforem-to lek dla cukrzyków,ale
    ponoć ma na celu unormowanie i zwiększenie szans na ciążę.Czy któraś z Was
    brała ten lek??
    Pozdrawiam Iva
    --
    Mój syn-Filip(sotek)
    Edytor zaawansowany
    • 07.11.06, 14:18
      Cześć, ja biorę Siofor850 juz prawie od miesiaca. W tej chwili czekam na wynik
      3 IUI.
      • 07.11.06, 20:22
        Ja biorę Siofor 1000 3x1/2 od pół roku. Mam PCO i to z tych względów biorę. Jak
        na razie efekt jest taki, że schudłam 11 kg. Czekam na wyniki hormonów.
        Pozdrawiam
        --
        Aniołek 02.12.2005
    • 08.11.06, 16:19
      Czy ten lek ma podobne działanie jak metformax??? Napiszcie też ile kosztuje.
      dzięki
    • 11.11.06, 10:55
      Już wszystko wiem. Siofor jest odpowiednikiem metformaxu tyle że produkuje go
      firma niemiecka, podobno po Siofarze nie ma aż takich skudków ubocznych jak po
      Metformaxie. Zaczynam brać wiec zobaczymy. Zapłaciłam 1gr za opakowanie
      • 11.11.06, 14:23
        Aga to w ramach jakiejś promocji konkretnej apteki? Wiesz coś więcej skąd taka
        cena? Jaką dawkę kupowałaś? Ja biorę Siofor 1000 i nie w każdej aptece go mają.
        Pozdrawiam.
        --
        Aniołek 02.12.2005
        • 11.11.06, 15:09
          jest to lek dla cukrzyków i Ja akurat mam jednego co daje mi recepty, Wtedy
          jest Siofor po 1gr. Ja mam 500mg , normalnie kosztuje ok 5zł. Kupowałam w
          Katowicach. Jesli masz mozliwość to załatw sobie recepte na choroby przewlekłe.
          Pzdr
          • 11.11.06, 21:43
            Hm.. ja mam P (przewlekłe) na recepcie, a płacę za opakowanie ok. 14 złsad
            --
            Aniołek 02.12.2005
            • 12.11.06, 11:56
              no nie żartuj. U nas jest teraz na siofor promocja wiec moze dlatego po 1gr.
              Normalna cena nie na receptę P jest 5,30. Za metformax płaciłam tez normalną
              cene ok.7zł a cena 14zł to wydaje mi sie że to dużo za dużo. Gdzie TY mieszkasz
              że u ciebie takie ceny????????
              • 20.11.06, 21:00
                Witajcie dziewczyny.
                Wybaczcie mi pewnie banalne pytania ale co oznacza 3IUI i PCO ??
                Nie wiem,ale czy Wy się dobrze czujecie biorąc Siofor? Pytam,bo ja strasznie
                przechodzę miesiączkę.W sumie biorę lek od 2 mies. ale nigdy przedtem nie
                czułam się tak fatalnie podczas @
                Czy istnieje możliwość zajścia w ciążę w czasie stosowania Sioforu? I czy może
                on mieć jakiś negatywny wpływ na ewentualną ciążę???
                Czekam na odpowiedz.
                Pozdrawiam Iva
                --
                Mój syn-Filip(sotek)
                • 21.11.06, 17:27
                  PCO to zespół policystycznych jajników (tzw. wielotorbielowatość = liczne drobne
                  pęcherzyki) - objawia się u mnie zbyt dużym poziomem androstendionu,
                  zaburzeniami wydzielania insuliny, i charakterystycznym obrazem jajników na USG.
                  Efekt brania Sioforu - słabsze i jaśniejsze włoski i minus teraz już 10 kg.
                  Wynik androstendionu będę mieć za tydzień. Rolą Sioforu jest "zmiekczanie"
                  twardej przy PCO otoczki jajnika, by umożliwić pęknięcie pęcherzyka
                  owulacyjnego. I w ten sposób Siofor poza wpływem "psychologicznym" pomaga zajść
                  w ciążę.
                  Dolegliwości juz nie mam - biorę ponad pół roku chyba - na początku niesamowite
                  nudności i brak apetytu.
                  Nie wiem jak Siofor wpływa na dolegliwości związane z @. Brałam różne leki i
                  trudno mi to określić.
                  Jesli chodzi o ciążę, to zarówno mój endo jak i ginekolog mówili że mam odstawić
                  Siofor jak dowiem się że jestem w ciąży, ale na forum czytałam wypowiedzi
                  dziewczyn, które biorą Siofor także w ciąży. Więc są pewnie dwa podejścia - tak
                  samo jak w przypadku Bromergonu.
                  Jak masz jeszcze jakieś pytania, chetnie odpowiem
                  Pozdrawiam serdecznie
                  martka
                  --
                  Aniołek 02.12.2005
                  • 22.11.06, 21:31
                    Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedz.
                    Czuję się mądrzejszasmile
                    Pozdrawiam serdecznie-Iva
                    --
                    Mój syn-Filip(sotek)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.