Dodaj do ulubionych

Szukam jezior z piaszczystymi plażami.

IP: *.xdsl.centertel.pl 25.05.12, 15:47
Witam,

Jak w temacie, szukam jezior w Polsce z piaszczystą plażą, mile widziana możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego (rowerek, kajak, skuter) i w miarę rozwiniętą siecią pensjonatów ... W zeszłym roku byłem nad jeziorem Turawa i choć oferta sprzętu wodnych była bardzo licha to jezioro piękne, duże, spokojne i z masywnymi, rozległymi plażami.

Myślę, że temat przyda się wielu osobom, ponieważ sezon tuż tuż ... Dzięki z góry.

Pozdrawiam,

Tomek
Edytor zaawansowany
  • Gość: airam11 IP: *.info-net.net.pl 26.05.12, 22:41
    Jezioro Olecko Wielkie w Olecku,piaszczysta plaża,skocznia,wypożyczalnia sprzetu pływającego,pole namiotowe 50m od plaży,pensjonaty,hotele,kwatery prywatne
  • robert1553 30.05.12, 12:01
    Zdecydowanie polecam Skorzęcin w Wielkopolsce, 15 km od Gniezna. Naprawdę fajny ośrodek, dobrze rozwinięta sieć pensjonatów i domków, sporo restauracji i knajpek, bez problemu znajdziesz również sprzęt wodny. No i szeroka piaszczysta plaża. Cały ośrodek zalesiony, w okolicach sporo szlaków turystycznych. Czyste jezioro. Naprawdę warto się tu wybrać. Jakąś kwaterę znajdziesz w każdym momencie, wpisz w Google noclegi Skorzęcin. Pozdrawiam
  • montegeo 02.06.12, 22:15
    Chmielno na Kaszubach - piaszczysta plaża i kąpielisko. Sporo agroturystyk z własnymi plażami, też piaszczystymi. Wypożyczalni - co najmniej kilka. Klimat wypoczynkowy jest, ludzi umiarkowanie, więc zadeptanie nie grozi. Atrakcje w okolicy - tutaj

Aha, skuterów tutaj nie ma. W trosce o windsurfingowców.

Inne miejsce to jezioro Wdzydze - raj dla wodniaków i nie tylko więcej
    Wystarczy popatrzeć na zdjęcia...
  • Gość: Tomek IP: *.xdsl.centertel.pl 02.06.12, 22:50
    Bardzo ciekawe propozycje, dzięki za pomoc. Poczekam jeszcze na więcej propozycji i coś wybiorę.

Pozdrawiam, T.
  • kijek8 26.06.12, 13:22
    Polecam Tobie Majdan Sopocki na Roztoczu. Ładne jeziorko, piaszczysta plaża, można wypożyczyć sprzęt pływający. Piękna okolica, sporo szlaków turystycznych, więc jak znudzą się łódki i kajaki można przesiąść się na rower i pozwiedzać. Z noclegów polecam Camping Cezan (domki letniskowe w przystępnych cenach).
  • Gość: Tomek IP: *.xdsl.centertel.pl 10.07.12, 22:11
    Witam,

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Wybrałem Skorzęcin. Wróciłem wczoraj z tygodniowego pobytu, wiec kilka słów na temat tego wakacyjnego miasteczka. Czysta woda, na prawdę woda kryształ. Trafiłem na te wysokie temperatury, wiec woda w jeziorze wg. pomiarów 24,5 stopnia. Duża plaża, wydzielona chroniona przez ratowników z bojami i łagodnym spadem dla dzieciaków, One z kolei wybawia się tutaj max, bo prócz wody jest dla nich multum gier i zabaw (tj. dmuchane zamki, karuzela, bilardy, wypożyczalnia rowerów (1 os, 2 os , 4 os i 6 os.) i rowerków wodnych itd )) Idąc dalej, dużo knajpek, gdzie można dobrze pojeść, ale niestety dość drogo - ciągną z klientów. Można potańczyć i zabawić się do późnej nocy i właśnie to się tu dzieje na co dzień, bo miasto zasypia koło 4 nad ranem, więc jest głośno jak na targu ... Ośrodek chroniony przez policje i dodatkowo ochronę, także to na duży +. Dużo ludzi, ale miła atmosfera, miejsce dla młodszych i starszych, 1 bankomat, można płacić kartą, duży wybór miejsc do spania, pełny luz w ubiorze, bo można chodzić cały dzień w stroju kąpielowym, bo tam to normalne, parę delikatesów i to chyba wszystko. Aha olbrzymi minus to ohydna i syfiasta woda, śmierdzi i jest max mętna, polecam butelkowaną, ale nie z terenu ośrodka bo jest strasznie droga ( 1,5 litra = 3 zł ), jeśli się ktoś zatruje to jest całodobowy punkt medyczny co jest tez ogromnym plusem. To tyle, bo się rozpisałem. Ogólnie polecam.

Dzięki i pozdrawiam,

Tomek.
  • japanka2 11.07.12, 14:38
    Jeszcze ekstra czyste jest jezioro Lubikowskie (w lubuskim) i mają sporo sprzętu zwłaszcza windsurfing, kajaki) - byłam, polecam - przepiękne!
    --
    a się szlajam:)
  • lukilukk 16.07.12, 08:47
    Dla tych co wypoczywają w Krakowie oczywiście Kryspinów. Plaż co nie miara, piasek jak nad morzem, dużo sezonowych knajpek. A kto był nie raz wie że Kryspinów najpiękniejszy jest w ciepłe, słoneczne dni na przełomie maja i kwietnia oraz we wrześniu. Nikogo nie ma, knajpki działają, piwko, kiełbaska ehhhh
  • xagona 24.07.12, 00:42
    Boszkowo, kilka plaż, jedna jak nad morzem:) Promenada w środku lasu, wesołe miasteczko, dyskoteki i klimat wakacyjny jak nad morzem:)
  • marex59 04.08.12, 08:14
    Nie polecam Boszkowa ,wielki ścisk ,hałas i olbrzymia ilość pijanej i rozwydrzonej młodzieży.Bardziej bym polecił Domienice z drugiej strony jeziora.
  • Gość: maranelo IP: *.idev.pl 14.08.12, 00:38
    Wcale nie tak łatwo jest znaleźć piaszczystą plażę na jeziorem.
    Polecam noclegi nad jeziorem w Chmielnie, Wieżycy, Wdzydzach Kiszewskich i Szarlocie wszystkie te miejscowości na Kaszubach. Ostatnio szukałem noclegu na: 4holiday.pl/noclegi-nad-jeziorem/ sporo ciekawych ofert mnie się udało coś znaleźć:)
  • Gość: xagona IP: *.173.6.103.tesatnet.pl 17.08.12, 01:22
    W tygodniu w Boszkowie prawie pusto jest... Byłam, sprawdziłam raptem 2 tyg, temu:) W weekend jak jest upalnie - koszmar. Ręcznik na ręczniku, ale nie ma się co dziwić jak przejrzystość wody kilka metrów, dookoła piękne lasy + świetna infrastruktura pod turystę.
  • doriiii8 13.05.13, 22:51
    Wznawiam wątek! :)

A co powiecie na zbiornik wodny Jeziorsko? Był ktoś? Chodzi mi głównie o ceny noclegów, o plaże (czy w ogóle są) i czy czysto i czy warto rzecz jasna?
    Z góry dziękuję za odpowiedź :)
    Dorota

Ps. Ewentualnie coś w okolicach centrum PL..
  • doriiii8 14.05.13, 22:50
    czyżby było za wcześnie na planowanie wakacyjnej eskapady? ;)
  • lothian 18.06.13, 08:21
    Fajne tereny na wypoczynek, ale plaży tam bardzo mało. Ja znam jedynie 2 ośrodki jeden www.rafa-jeziorsko.eu/ a po drugiej stronie jeziora w Pęczniewie jest pole namiotowe+domki. Ale raczej na jakiś super wypoczynkowo-imprezowy ośrodek to bym nie liczył. Ale rower, rybki, żeglowanie to pewno się uda. Niedaleko Jeziorska w lesie jest też ośrodek Księże Młyny www.eholiday.pl/noclegi-cf8727.html też warto tam zanocować.
  • Gość: ula IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.13, 22:24
    Witam,polecam ośrodek Camping Tumiany,mają sprzet wodny nowe rowerki "garbusy",organizują spływy jest tam pięknie .Polecam.Pozdrawiam.
    A bym zapomniała do ośrodka należy plaża na osobnym półwyspie-więcej na ich stronie
  • e-kaszuby 25.06.13, 14:51
    Polecam Wdzydzki Park Krajobrazowy znajduje się w nim komleks jezior Wdzydzkich + liczne mniejsze. Niemal wszedzie piekne piaszczyste plaze.
  • upartamama 12.07.13, 07:38
    mają tam piaszczyste plaże?
    --
    aby wyjść musiałam przedzierać się przez tłum stojący do kas(brzydki zapach, fioletowe nosy, stare jesionki, blade pełne depresji i smutku oczy na styranych życiem w biedzie twarzach) by Gazeta mi płaci o Biedronce
  • Gość: Skorzęcin IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.15, 12:02
    Super plaża i super jezioro jest w Skorzęcinie koło Gniezna.
    Na plażę co roku przywożą piasek znad morza, więc jest wspaniale i można leżeć bezpośrednio na piachu.
    Krystaliczna woda, dużo atrakcji na miejscu, boiska, lasy, rowerki wodne, dużo knajp.

Skorzęcin
  • marylka88 29.08.19, 20:54
    Pensjonat Stara Szkoła - polecam. Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka